Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 23:36:45

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2127774 пъти)

Accipiter и 153 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7498
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18720 -: Юни 06, 2022, 00:20:59 »
Клоунът добре иска подводници, ама има един проблем. Как смета, че ще му ги доставят?
Естествено през Босфора ...

 :m1273:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18721 -: Юни 06, 2022, 01:47:29 »
Старите таврически, бесарабски и молдовски българи говорят много меко, с руски акцент, разбира се, но и с явни следи от стар диалект. Например Абажер казва "жа" вместо "ще". Роден е в с. Калчево, което, съдейки по името, е българско.
Ооо, автентичният "български" на нашите сънародници от Таврия и  Бесарабия е достоен за изучаване. В общежитието ни в Москва коменданката беше бесарбската българка Анна Ивановна Кожухарь. Много обичаше да си говори с българските суденти. От нея съм запомнил култови фрази от типа:

"Илъ да атдихаваш на скамейката"
" Колюю, скажи на ребят'та да си сменят простенет'та "
" Сдади ли икзаменити вечи?"
"Ааа, знам тъ аз, чи си маладец"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18722 -: Юни 06, 2022, 08:25:59 »
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:
    Тенк ю, Бепе, за линка!
    Абе що не зема да са пробвам и аз  там?!?

там не е за тебе.
няма тикони.
няма различни шрифтове.
всичко е в един цвят.

шси умреш недоизразена.

Абе ти, кво толкоз си се закахърил за мен, след като на мен за теб ми е TRANS PENEMтрето "i" склонение на латинский язык ...   :lol:

Защото на мое място в подобна ситуация Гай Юлий Цезар би реагирал ето така:

Quote (selected)
Trans penem mihi est que Senatus discit.През пениса ми е какво казва Сенатът.
   
(коментар на Гай Юлий Цезар)
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=filosofiq&Number=1951677980  :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Юни 06, 2022, 08:32:48 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18723 -: Юни 06, 2022, 08:38:36 »
Международния обществен трибунал по Украйна проведе експертна дискусия «Американо-украинска програма за разработване на бактериологични оръжия“ в Обществената Палата на РФ в Москва.

В близко бъдеще на уебсайта на Обществената палата на Руската Федерация ще бъде публикуван раздел с документите на Международния обществен трибунал на различни езици. Това е необходимо, за да се предаде на гражданите на различни държави истината.
https://bgr.news-front.info/2022/06/05/mezhdunarodniya-obshhestven-tribunal-po-ukrajna-provede-ekspertna-diskusiya-amerikano-ukrainska-programa-za-razrabotvane-na-bakteriologichni-orzhiya-v-obshhestvenata-palata-na-rf-v-mosvka/
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18724 -: Юни 06, 2022, 08:43:02 »
Малко информация за четящите Сега и вторачените в екрана на "българските, свободни" медии:

Quote (selected)
Цитат:

    "Това е единствената държава, в която подкрепата за напускането се е увеличила в последната година" въпреки руската инвазия в Украйна.

    Много повече респонденти в България, отколкото в която и да било от 9 източноевропейски държави в Европейския съюз, биха гласували за напускане от НАТО. Това сочи ново проучване, публикувано на форума за сигурността GLOBSEC.

Оттук!

Не, благодаря!!!

Щото аз, като "четяща СЕГА" и "вторачена в екрана на българските медии", информация от ПАСКВИЛИ като "Гласове" не приемам!!! :t2619:

« Последна редакция: Юни 06, 2022, 08:52:33 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18725 -: Юни 06, 2022, 09:09:29 »
Владимир Путин залага на това , че Западът ще загуби интерес към Украйна, и може би е прав

100 дена при хипертрофиралия дефицит на вниманието си е успех. Преди съвсем да е угаснал условния рефлекс, трябва нова порция шокови сензации. Лошото е, че колкото и да увеличават броя на детските главички, които болният от рак психопат двойник на отдавна умрелия Путин опрасква за закуска, ефектът трудно се възстановява, веднъж затихнал.

А тепърва затоплистката банда стейетхоумци от последните дни ще трябва да отговаря на някои неудобно скрижалести въпроси около цената на нефта и храните. Хорото предпазливо е повел наш стар познайник:

Quote (selected)
Ако енергийният цар на г-н Байдън, Джон Кери, изсмуче половината от горивото от резервоара на колата ви или ако министърът на енергетиката Дженифър Гранхолм нахлуе в килера ви и вземе 20 % от храната, те правилно ще бъдат възприети като крадци. Факт е, че и двамата са част от заговорническата групировка на администрацията на Байдън, която умишлено прокламира политики за повишаване на цените на бензина и храните.
https://glasove.com/na-fokus/richard-ran-svetat-strada-ot-energiyniya-zagovor-na-baydan-i-zelenoto-lobi


*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18726 -: Юни 06, 2022, 09:10:48 »
Джиджи
Ето ти нещо авторитетно за теб.
Предполагам.

Russia is winning the economic war - and Putin is no closer to withdrawing troops
https://www.theguardian.com/commentisfree/2022/jun/02/russia-economic-war-ukraine-food-fuel-price-vladimir-putin

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18727 -: Юни 06, 2022, 09:18:47 »
Международният обществен трибунал по Украйна проведе експертна дискусия «Американо-украинска програма за разработване на бактериологични оръжия“ в Обществената Палата на РФ в Москва.

А тоз "Международен обществен трибунал по Украйна", находящ се в Масква, има ли нещо общо със следното:

Quote (selected)
Украйна иска списък с насила депортираните от Русия граждани

Украйна иска да получи от Руската федерация списък на всички украинци, които са били насилствено депортирани от Мариупол.



Украинският вицепремиер Ирина Верешчук заяви това във видеообръщение, коментирайки съобщението за планираното откриване на офис на Международния Червен кръст в Ростов на Дон.
https://news.bg/int-politics/ukrayna-iska-spisak-s-nasila-deportiranite-ot-rusiya-grazhdani.html

Баси! Тея международни „трибунали” почнаха да никнат като гъби след дъжд, без да се съобщава кое им е „международното”, т.е. кои точно държави са представени в тях …

Максо, ще удовлетвориш ли любопитството ми по повод на представения по-горе от теб трибунал, тъй като в момента нямам време да ровя …

Благодаря за което ... :notworthy:

« Последна редакция: Юни 06, 2022, 09:44:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18728 -: Юни 06, 2022, 09:24:30 »
Джиджи
Ето ти нещо авторитетно за теб.
Предполагам.

Russia is winning the economic war - and Putin is no closer to withdrawing troops

https://www.theguardian.com/commentisfree/2022/jun/02/russia-economic-war-ukraine-food-fuel-price-vladimir-putin

Благодаря, Анонимъс! :notworthy:

Само че го оставям за малце по-късно, щото ф момента ми се пече ... абе да не обяснявам ... :lol:


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18729 -: Юни 06, 2022, 09:35:01 »
информация от ПАСКВИЛИ като "Гласове" не приемам!!!
Пак не си уцелила думата. Като не знаеш смисъла ѝ, не я употребявай, защото така лъсва незнанието ти.
Когато се излага в езиково отношение човек с претенции да работи с езика професионално, излагацията е двойна.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2296
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18730 -: Юни 06, 2022, 09:49:51 »
Щото аз, като "четяща СЕГА" и "вторачена в екрана на българските медии", информация от ПАСКВИЛИ като "Гласове" не приемам!!!
За подобно системно и очевидно тролене  предвидени ли са някакви ограничения все пак. Преди 2-3 дена нито ми се четеше, нито пишеше тук, защото всички теми представляваха всъщност диалози с тролеси. Нямам нищо против хорските забавления, независимо от характера и смисъла им, но за мен тук е място да получавам информация, до която поради цензурата не мога да се добера, да чета споделени размисли на хора умни и знаещи и пр. За подобен род "забавления" си има специална тема, струва ми се.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18731 -: Юни 06, 2022, 09:50:42 »
Пак не си уцелила думата. Като не знаеш смисъла ѝ, не я употребявай, защото така лъсва незнанието ти.
Когато се излага в езиково отношение човек с претенции да работи с езика професионално, излагацията е двойна.

О.К., като не щеш "пасквил", "ПАРЦАЛ" става ли ... :t0301:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18732 -: Юни 06, 2022, 09:58:08 »
За подобно системно и очевидно тролене  предвидени ли са някакви ограничения все пак. Преди 2-3 дена нито ми се четеше, нито пишеше тук, защото всички теми представляваха всъщност диалози с тролеси. Нямам нищо против хорските забавления, независимо от характера и смисъла им, но за мен тук е място да получавам информация, до която поради цензурата не мога да се добера, да чета споделени размисли на хора умни и знаещи и пр. За подобен род "забавления" си има специална тема, струва ми се.

А на тебе като "Zeitgeist", ти предлагам за размишление „Zeitenwende“" ...
Гаче ли имам некво задължение да реагирам и отговарям на всички капризи на насъбралите се туканка ...  :crying_with_laughter-3302:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18733 -: Юни 06, 2022, 10:02:44 »
За експерти като Джиджана "Гласове" е пасквил (ама ти верно ли си преводачка, а не знаеш какво точно е пасквил, Жиже?!) а bосфорТВ е авторитет. Така че, чети спокойно това, което постват форумците

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7498
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18734 -: Юни 06, 2022, 10:08:11 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: аменеменема
... човек с претенции да работи с езика професионално ...
О.К., като не щеш "пасквил", "ПАРЦАЛ" става ли ...

Професионално Джиджи май не работи с пасквили, а точно с парцал (и кофа).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18735 -: Юни 06, 2022, 10:41:11 »
Клоунът добре иска подводници, ама има един проблем. Как смета, че ще му ги доставят?
По Дунав!
В стария форим имаше един, май Скандинавец се викаше, който обясняваше как танкери с нефт щели да плават там!
Като за бивши и настоящи преводачки - става!

ПП. Малко информация за четящите Сега и вторачените в екрана на "българските, свободни" медии:
Quote (selected)
"Това е единствената държава, в която подкрепата за напускането се е увеличила в последната година" въпреки руската инвазия в Украйна.

Много повече респонденти в България, отколкото в която и да било от 9 източноевропейски държави в Европейския съюз, биха гласували за напускане от НАТО. Това сочи ново проучване, публикувано на форума за сигурността GLOBSEC.
От тук!
Оху, а не беше ли Джен Псаки, дето щеше да праща нещо по Дунав на белорусите?
Имам някакви такива спомени.

Чудя се защо не използват Волго-Донската система от канали, или пък ония северните, по които викингите са стигнали до Киев, `се нещо ще стане!
« Последна редакция: Юни 06, 2022, 10:48:37 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18736 -: Юни 06, 2022, 10:41:38 »
Хайде, стига сте се забавлявали с издънките на яслената група за деца със СОП!
Права е Светицата. Тук сме за да търсим инфо, а не забавление на ниво детска ясла.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18737 -: Юни 06, 2022, 11:10:42 »
Хайде, стига сте се забавлявали с издънките на яслената група за деца със СОП!
Права е Светицата. Тук сме за да търсим инфо, а не забавление на ниво детска ясла.

Ами ето ти инфо, достойно за размишление, въпреки че не съм съвсем сигурна, дали това е най-подходящата тема ...

Но тъй като, доколкото ми е известно, вие тримата – PlaNed, Нор1 и Коле, сте привърженици на "Възраждане", реших да я пусна тук:

Quote (selected)
Ще минем без еврото заради едната чест

България се отклонява към изкуствен дебат, вместо да се подготви добре за еврозоната


05 Юни 2022, Светослав Терзиев


Стопкадър от Фейсбук профил на Костадин Костадинов

Привърженици на "Възраждане" започнаха кампания срещу възприемането в България на общата европейска валута.


Противниците на еврото вероятно имат къса икономическа памет, защото мълчат какви поражения на жизнения стандарт на гражданите нанесе завладяната от клептокрацията държава чрез манипулации с националната валута през последните три десетилетия.

Ако левът ги изпълва с гордост
, трябва да кажат кой лев имат предвид: онзи, който от 1000 лв. се срина през 1999 г. до 1 лв., или левът, който бе вързан за германската марка, а оттам – чрез патерицата на валутния борд и за еврото, като така стабилизира финансовата ни система.
https://www.segabg.com/category-observer/shte-minem-bez-evroto-zaradi-ednata-chest  :cool-1084:


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18738 -: Юни 06, 2022, 11:35:27 »
Оху, а не беше ли Джен Псаки, дето щеше да праща нещо по Дунав на белорусите?
Имам някакви такива спомени.
Джен още не беше изгряла по онова време. Май беше по времето на Храстов...

А и, доколкото помня, псакито плашеше Батька, че ще закотви 6ти УСА флот до бреговете на Беларус.
Вече даже не мога да следя тъпизмите генерирани на кило от умниците!

Нали помните британката - не признаваше Ростов за руски и то при официално посещение в РФ. Очаква се, поне малко, да е подготвена за страната, която посещава в качеството си на външен министър!

 
« Последна редакция: Юни 06, 2022, 11:43:22 от ohubohu »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18739 -: Юни 06, 2022, 11:37:05 »
Терзията правилно е надушил, че Възраждане готвят пръчка за еврото, но шамарът ще дойде от друга посока ):->
Тоя лев, който е вързан за германската марка, струва 1,95583 евро и на който не могат да "усвоят" 18те милиарда евро обезпечение.
А сега тичкайте да ревете на Кристалинка и Хера, че ви закриваме европерспективите. 
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18740 -: Юни 06, 2022, 12:38:46 »
Информация ли? Это информация за хода на Давоската завера, където се занимават с наеб преустройството на света. Каквото става и ще става – то е това, което решават тези, да ги наречем, хора. Понеже темата е Русия – нея тази година я няма на сбирката, но не защото не участва, а тъкмо защото е заета с изпълняване на спуснатите ѝ задачи. Така казва например Игор Шнуренко, и отдавна го казва, и далеч не само той.
https://stalingrad.life/video/forum-v-davose-plany-tsifrovogo-leviafana-igor-shnurenko/

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2296
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18741 -: Юни 06, 2022, 12:51:57 »
Така казва например Игор Шнуренко

Тоз малко пенкелер специалист ми се види  - завършил инженерство в престижно съветско висше училище, пише романи, сценарии за детективски сериали (един съм даже гледала), журналист, научнопопулярник, учил в САЩ, живял в Лондон, работил в издателство на БиБиСи...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18742 -: Юни 06, 2022, 13:36:53 »
Тоз малко пенкелер специалист ми се види ...
Шнуренко е сериозен и задълбочен изследовател на текущата трансформация на света, конкретно на „цифровизирането“ на обществата и човека. Има няколко книги по въпроса, харчат се като топъл хляб. Канят го на беседи с читатели. Аз го знам от дълго време от участията му в каналите „День“, „Рубеж“ и „Сталинград“, които следя от години. От него съм научил доста факти, до които много мъчно бих се добрал другояче.

Между другото, думата е „пенкилер“, не „пенкелер“. Идва от pain-killer.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2296
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18743 -: Юни 06, 2022, 14:21:31 »
Между другото, думата е „пенкилер“, не „пенкелер“. Идва от pain-killer.
Между другото - прав си. Думата става популярна у нас от универсалния лек на леля Поли, "Том Сойер". Оттам и ироничните конотации.
Ще го прощудирам този автор.
« Последна редакция: Юни 06, 2022, 14:31:37 от Zeitgeist »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18744 -: Юни 06, 2022, 15:38:05 »
https://stalingrad.life/video/forum-v-davose-plany-tsifrovogo-leviafana-igor-shnurenko/

Информациите към краят за плащанията в рубли са умопобъркващи! Изглежда че трябва човек да е тотално "синеок" или да се запаси с далеч по-малки очаквания за Победата във вероятният Финал на сблъсъка?!

- Пак ще се повторя: продължаване на пландемичната линия, въпреки всички факти и какво ли не още, за мен е огромна червена лампа: - Внимание, измама! Дано, дано се лъжа. Да има някаква тайна тактика, например...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18745 -: Юни 06, 2022, 15:52:10 »
Щото аз, като "четяща СЕГА" и "вторачена в екрана на българските медии", информация от ПАСКВИЛИ като "Гласове" не приемам!!!
Сигурно, друго си е дойче зеле, не знаеш даже датата дали е вярна. За сегашния Сега - въобще мълчим, по обясними причини!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18746 -: Юни 06, 2022, 16:10:38 »
Благодаря за което

Забелязъл съм, че които използват израза "Благодаря за което", са кухи, като градински лейки.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18747 -: Юни 06, 2022, 16:28:40 »
Украйна официално поиска ракети от НАТОвска България, Русия смята, че на Украйна ѝ стига само една - Сармат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18748 -: Юни 06, 2022, 16:34:04 »
Изглежда че трябва човек да е тотално "синеок"
Eis, неговорещите немски няма да разберат буквалния превод на "Blauäugig" ("синеок"), което означава и невинно наивен

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18749 -: Юни 06, 2022, 16:36:09 »
Украйна официално поиска ракети от НАТОвска България,
В мазето имам две ракети за тенис. Готов съм да помогна. Ocвен заплатата ще даря и тях.

ама друг път

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18750 -: Юни 06, 2022, 16:48:19 »
Quote (selected)
Европейската комисия прие шести пакет от санкции в опит да разруши руската икономика. Но очевидно целта не е Русия, а подпалване на световна революция в икономиката.
https://glasove.com/ikonomika/medvedev-evropeyskite-sanktsii-podpalvat-revolyutsiya-v-svetovnata-ikonomika-koyato-shte-izyade-detsata-si

Медведев хубаво ги е наредил. Докато се боричкат с мечока, почнаха много да им се виждат картите. Сега ще търсят лицеприятен начин Кадавъра да изпроси петрол от саудитците, дето им се беше заканил да ги превръща в парии.

https://www.nytimes.com/2022/06/02/us/politics/biden-saudi-arabia.html
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18751 -: Юни 06, 2022, 17:00:06 »
Quote (selected)
В мазето имам две ракети за тенис. Готов съм да помогна. Ocвен заплатата ще даря и тях.
Аз ракети нямам и заплата не получавам - пенция, имам само един гол...но ако е за делото, се ше намерим нещо.
 :middle_finger-434:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18752 -: Юни 06, 2022, 18:10:33 »
Quote (selected)
В мазето имам две ракети за тенис. Готов съм да помогна. Ocвен заплатата ще даря и тях.
Аз ракети нямам и заплата не получавам - пенция, имам само един гол...но ако е за делото, се ше намерим нещо.
 :middle_finger-434:
Чудя се ако бяха поискали по един хладилник продукти как ли щяха да реагират някой "умно красиви".
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18753 -: Юни 06, 2022, 18:47:58 »
Джиджи
Ето ти нещо авторитетно за теб.
Предполагам.

Russia is winning the economic war - and Putin is no closer to withdrawing troops

https://www.theguardian.com/commentisfree/2022/jun/02/russia-economic-war-ukraine-food-fuel-price-vladimir-putin

Благодаря, Анонимъс! :notworthy:

Само че го оставям за малце по-късно, щото ф момента ми се пече ... абе да не обяснявам ... :lol:

Ако ти е трудно с английския има го и на български.
https://glasove.com/na-fokus/gardian-rusiya-pecheli-ikonomicheskata-voyna-rublata-e-silna-sanktsiite-imat-obraten-efekt

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18754 -: Юни 06, 2022, 19:29:46 »
което означава и невинно наивен

Леле, голяма излагация - сигур' съм завлякъл идиома от нейде подсъзнателно и сега дори и Джиджи ще ми се смее. Може да се замести с лековерен, "ампи", сбъркан и пр.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18755 -: Юни 06, 2022, 19:31:49 »
Не знам дали е коментирано във форума и дали изобщо сте забелязали, но понастоящем Български пощи не приема пратки за Русия. Тази страна не съществува в списъка на тези, до които можете да изпращате. Установих го днес.
Прекъсват нишките една по една. Вече няма транспорт, няма пощи.
Да бъдат трижди проклети американските подлоги, нарекли се „българско правителство“, и всички партии от гнусния им сговор!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18756 -: Юни 06, 2022, 19:33:37 »
Ако ти е трудно с английския има го и на български.
:t0301: :lol:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18757 -: Юни 06, 2022, 19:45:32 »
Ако ти е трудно с английския има го и на български.
:t0301: :lol:

Разбрах.
Лошото е че е в пасквила "Гласове"(ти не го четеш).
Ще трябва тогава да се напънеш с английския.
Желая ти успех.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18758 -: Юни 06, 2022, 19:52:38 »
Леле, голяма излагация - сигур' съм завлякъл идиома от нейде подсъзнателно и сега дори и Джиджи ще ми се смее.
Може да се замести с лековерен, "ампи", сбъркан и пр.

Джиджи НЕ Е сред присмиващите се туканка, затова в случая даже ще ти благодари! :notworthy:

Защото аз обичам така да си събирам думички от по-чужди за мен езици – "Blauäugig" – супер!!!

А от спелинга даже разбирам и как се произнася!!! :0007:


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18759 -: Юни 06, 2022, 20:00:29 »
Не знам дали е коментирано във форума и дали изобщо сте забелязали, но понастоящем Български пощи не приема пратки за Русия. Тази страна не съществува в списъка на тези, до които можете да изпращате. Установих го днес.
Прекъсват нишките една по една. Вече няма транспорт, няма пощи.
Да бъдат трижди проклети американските подлоги, нарекли се „българско правителство“, и всички партии от гнусния им сговор!


Логично е.
Няма директни полети.
Как да ги пращат?
От познати разбрах че има проблем и с дипломатическата поща за Русия..

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18760 -: Юни 06, 2022, 20:18:09 »
Да бъдат трижди проклети американските подлоги, нарекли се „българско правителство“, и всички партии от гнусния им сговор!
А които ги избраха?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18761 -: Юни 06, 2022, 20:24:43 »
Quote (selected)
От познати разбрах че има проблем и с дипломатическата поща за Русия..
Тва се предполагаше.
Мен ме вълнува друг въпросТ.
Ние /членове - тва може да се каже, на ЕС/, Макетата и Црна гора, отказали полет на Лавров, щото ЕС бил наложил персонални санкции.
ВъпросТ - като какви Црна гора и макетата налагат забрана?
Моля, ако имате друг отговор освен - олюви, тогава да вземате оДношение.
Джи, за теб - аллоуид!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18762 -: Юни 06, 2022, 20:27:48 »
Аз мисля че като членове на НАТО.
Де юре не е във война, но де факто си е.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18763 -: Юни 06, 2022, 20:29:59 »
Велизар Енчев предполага че гърците са дали коридор след като са искали коридор от Скопие.

Велизар Енчев: София отказала коридор за самолета на Лавров! Как да уважаваш такава държава?
https://epicenter.bg/article/Velizar-Enchev--Sofiya-otkazala-koridor-za-samoleta-na-Lavrov--Kak-da-uvazhavash-takava-darzhava-/284043/11/0

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18764 -: Юни 06, 2022, 20:32:35 »
Quote (selected)
Де юре не е във война, но де факто си е.
Де юре, НАТО не взема решения по такива въпроси, щото биль "отбранителен съюз".
Де факто, не знам що тъпанарите от нашите медии плюват, че неккъф чиновник искал да ни "осармати".
Ако де факто сме си във война в която сами сме се набутали за пореден път и то на неправилната страна, може ли да сме толкова тъпи /Джи, тва е въпрос с повишена трудност за теб, моля не участвай/, че да задаваме още по тъп въпрос от укрите, звучащ като - "а нас -то, за шо?".
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18765 -: Юни 06, 2022, 21:00:26 »
Логично е.
Няма директни полети.
Как да ги пращат?
Няма нищо логично тук. Пощата пътува не само чрез самолет и далеч не само по пряк път. Който е ползвал международна поща, знае това.
Ако търсиш логика, тя няма нищо общо с начините на придвижване на пратките. Тя е в желанието на управляващите ни да изолират страните едни от други. В случая – на „българското“ правителство.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18766 -: Юни 06, 2022, 21:00:34 »
Съжалявам, че може би в неточната тема, но -
Quote (selected)
„Наш дълг е да подпомогнем Украйна – двустранно, многостранно, като Алианс и като съюз“, заяви министър Заков. „Силата и на НАТО, и на ЕС идва от политическото единство на това уникално съчетание от страни и общества. Като членове на тези организации ние следва да използваме силните страни на всеки от нас за предоставяне на подкрепата, от която Украйна се нуждае“, заяви българският министър на отбраната.
https://glasove.com/novini/zakov-nash-dalg-e-da-podpomognem-ukrayna-dvustranno-mnogostranno-kato-alians-i-kato-sayuz

Кретенино!
Като какви ще помагаме на укрите - членове на НАТО или на ЕС са???
Или като подлоги? На същите - НАТО и ЕС?
Абе кретен недоклатен, такива като теб отказват хората от уважението на ЕС /майната му на НАТО!/.
Киро, нали ти си го договеде това нещастие бе?
Майната ви!
И ще излезат прави колегите тук, че ако Нинова не се махне от там, след като приемат актуализацията на бюджета и свързаните с нея закони - до си ЕПЛ цялата ни т.н. политическа класа, все съм се въздържал да ходя на разни митинги щот са ми противни такива, но наистина ще тръгна.
На тези на Възраждане.
п.с. ей така се радикализират хората. Отначало търпят, щото приемат, че нещо не разбират, после пак търпят, щото приемат, че нещо те не са наред, сетне пак търпят, щото само и само да има мир, накрая - тва е моето разбиране що стават революциите - писва им на хората и престават да търпят.
И става страшно!
п.п.с. щото преди са имали само пушки и коне.
Днес - "сармати" и космически станции.
Твай!
« Последна редакция: Юни 06, 2022, 21:09:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18767 -: Юни 06, 2022, 21:03:02 »
А които ги избраха?
Те да си правят сметката пред съвестта си. Ако ги познаваш, обърни им внимание.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18768 -: Юни 06, 2022, 21:07:10 »
Quote (selected)
И ще излезат прави колегите тук, че ако Нинова не се махне от там, след като приемат актуализацията на бюджета и свързаните с нея закони
КъФ бюджет кви две и половина евро?
Бюджет имат държавите, ние имитираме държава, имитираме бюджет, даже имитациите имитираме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18769 -: Юни 06, 2022, 21:12:23 »
Quote (selected)
И ще излезат прави колегите тук, че ако Нинова не се махне от там, след като приемат актуализацията на бюджета и свързаните с нея закони
КъФ бюджет кви две и половина евро?
Бюджет имат държавите, ние имитираме държава, имитираме бюджет, даже имитациите имитираме.
Друже, държавата, квато и да е тя, не е като семейството, в което можеш да кажеш примерно - я си ЕПМ ма курво - изчезай от живота ми, за децата ще се разберем в съда.
Има и милиони други хора, които зависят И от теб.
Служебни, нали не могат да изменят бюджета?
Да мрем ли?
Дано съм се изразил правилно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18770 -: Юни 06, 2022, 21:17:03 »
Явно може.
Преди трийсетина години по време на  песента "развод мо дай..." голяма част от народа се разведе с държавата и смени жилището.
Останаха предимно жените, децата и старците.
Сега не е по-различно.
"Елитите" тогава Лукановисти, сега простоКиристи дават развод на народа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18771 -: Юни 06, 2022, 21:21:23 »
Quote (selected)
Явно може.
Тва го разбирам като - явно можем да мрем!
 :nuts:
Само че това не е от Господ, единственният, който определя кой - до кога!
Ако някой друг реши да ми коригира разбиранията, бих се насилил да коригирам неговите.
Преди той - моите.
Абе - кво да продължавам, по съм фен на кой-кого.
Брутално, но оцеляващо разбиране.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18772 -: Юни 06, 2022, 21:23:39 »
Няма да умрем от стар бюджет и служебно правителство.
Виж с нов и това правителство няма да дочакаме сарми зимата, ама някой Сармат може.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18773 -: Юни 06, 2022, 21:23:48 »
Логично е.
Няма директни полети.
Как да ги пращат?
Няма нищо логично тук. Пощата пътува не само чрез самолет и далеч не само по пряк път. Който е ползвал международна поща, знае това.
Ако търсиш логика, тя няма нищо общо с начините на придвижване на пратките. Тя е в желанието на управляващите ни да изолират страните едни от други. В случая – на „българското“ правителство.

Ъхъ
Така си мислиш.
С влак и с кораб, а още повече с камион не вярвам някой да кара поща.
От личен опит.
Пощата БГ(не София) - Москва пътуваше 8 - 10 дни.
Няколко дни обработка и митница в БГ. Един ден полет. Няколко дни таможня и обработка в Русия.
Когато настъпи епидемията с Ковида пратих на сестра ми аналгин-хинин(имаше такъв момент че всички вярваха че той лекува. В Русия се продава истинския български аналгин-хинин, а не ерзаца аналгин-хин).
Полети нямаше както и сега.
Тя получи пратката след два месеца и нещо.
Та такива международни пощи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18774 -: Юни 06, 2022, 21:33:23 »
Не знам!
Нещо започва пак да идва време разделно, че не знам до колко пъти ще издържим идването му.
Преди да гръмне бурето с барут.
Непрекъснато палят цигари в склада с буретата на кораба мааму, досега фсе се разминаваме, ама то гръмването ставало само един път.
За свидетелите.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18775 -: Юни 06, 2022, 21:41:28 »
Quote (selected)
"Гардиън": Русия печели икономическата война, рублата е силна, санкциите имат обратен ефект
...
Проблемите, пред които са изправени по-бедните страни в света, са от друг порядък. За някои от тях проблемът не е стагфлацията, а гладът в резултат на блокирането на доставките на пшеница от украинските черноморски пристанища.
https://glasove.com/na-fokus/gardian-rusiya-pecheli-ikonomicheskata-voyna-rublata-e-silna-sanktsiite-imat-obraten-efekt
Това е поредната тъпа мантра. Зърното блокирано в Украйна е около 2% от световното производство и консумация.
Запада плаче че не може да го дръпне да си покрие поне част от военната помощ.
2% не влияят по никакъв начин на световния пазар, в зависимост от годините и реколтите се случват отклонения 10-20% от добива.
Криза ще има, не заради изгнилото зърно в Украйна, а защото новата реколта ще е много по-малка благодарение санкциите на запада върху руските торове и газ за производство на торове..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18776 -: Юни 06, 2022, 21:46:24 »
Ъхъ
С влак и с кораб, а още повече с камион не вярвам някой да кара поща.
....
Когато настъпи епидемията ... Полети нямаше както и сега. Тя получи пратката след два месеца и нещо.
Говорим не за това в какво вярваш, а какво наистина става. Това, което си написал за „когато нямаше полети“ опровергава вярванията ти тройно. Първо, нали без авиация нямало поща – как хем нямало, хем си я ползвал? Второ, това, че е била бавна, потвърждава, че не е била по въздух, а ако беше проследил пратката, щеше да видиш, че минава през трети страни и дори е регистрирана там. Аз съм го правил доста пъти и знам, а не говоря наизуст. Трето, това, че именно сега, а не отпреди няма поща означава, че не отсъствието на авиопревоз е причината, а тя е политическа.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18777 -: Юни 06, 2022, 21:59:08 »
Ъхъ
С влак и с кораб, а още повече с камион не вярвам някой да кара поща.
....
Когато настъпи епидемията ... Полети нямаше както и сега. Тя получи пратката след два месеца и нещо.
Говорим не за това в какво вярваш, а какво наистина става. Това, което си написал за „когато нямаше полети“ опровергава вярванията ти тройно. Първо, нали без авиация нямало поща – как хем нямало, хем си я ползвал? Второ, това, че е била бавна, потвърждава, че не е била по въздух, а ако беше проследил пратката, щеше да видиш, че минава през трети страни и дори е регистрирана там. Аз съм го правил доста пъти и знам, а не говоря наизуст. Трето, това, че именно сега, а не отпреди няма поща означава, че не отсъствието на авиопревоз е причината, а тя е политическа.

Извинявам се.
Имах предвид директни полети.
Между другото получавах разни документи по пощата от БГ.
Тогава ми отказаха да ги приемат в БГ.
Причината беше че няма директни полети и не могат да гарантират доставката.
Иначе пратката с аналгин-хинина я проследих докато напусна Русия.
След два дни.
И изчезна.
Бях я отписал.
Но сестра ми след два месеца и нещо я получи.
Не ме интересуват приключенията на пратката.
Факт е че няма ли директни полети е безсмислено да се праща нещо по пощата.
Иначе си прав че си има политически мотиви.
Самата липса на директни полети е политическа.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18778 -: Юни 06, 2022, 22:01:05 »
Quote (selected)
"Гардиън": Русия печели икономическата война, рублата е силна, санкциите имат обратен ефект
...
Проблемите, пред които са изправени по-бедните страни в света, са от друг порядък. За някои от тях проблемът не е стагфлацията, а гладът в резултат на блокирането на доставките на пшеница от украинските черноморски пристанища.
https://glasove.com/na-fokus/gardian-rusiya-pecheli-ikonomicheskata-voyna-rublata-e-silna-sanktsiite-imat-obraten-efekt
Това е поредната тъпа мантра. Зърното блокирано в Украйна е около 2% от световното производство и консумация.
Запада плаче че не може да го дръпне да си покрие поне част от военната помощ.
2% не влияят по никакъв начин на световния пазар, в зависимост от годините и реколтите се случват отклонения 10-20% от добива.
Криза ще има, не заради изгнилото зърно в Украйна, а защото новата реколта ще е много по-малка благодарение санкциите на запада върху руските торове и газ за производство на торове..

Встреча с Председателем Африканского союза, Президентом Сенегала Макки Саллом
http://kremlin.ru/events/president/news/68564

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18779 -: Юни 06, 2022, 22:04:17 »
Quote (selected)
У нас растёт товарооборот. В этом году даже, за первые месяцы текущего года, он вырос на 34 с лишним процента. Мы стремимся развивать гуманитарные связи с африканскими странами и будем всё делать – то, что зависит от нас, – для того чтобы этот процесс набирал обороты. В России всегда с большим интересом относились к африканской культуре, и это значительная часть нашего взаимодействия.
За Африка ще се намери руско зърно, западняците са болни че зърно за около 10 милиарда долара може да не успеят да го откраднат от Украйна.

ЕС е вреден за вашето здраве!