Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 06, 2024, 16:51:37

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2118588 пъти)

0 Потребители и 105 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22500 -: Септември 12, 2022, 20:55:54 »
айде не толкова просташки, от фирмин, лукаш и ловкия няма да научите друго.
винаги преминаваш на личности, прекаляваш.
Като оставя настрана измишльотините ти за „простащина“ и безумните сравнения с някакви други хора, ти си последният, за когото е уместно да прави забележка някому за „лични нападки“ – понеже основно с това се занимаваш.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22501 -: Септември 12, 2022, 21:00:17 »
Кой ли не би си го помислил ...
Преди години във форума на „Сега“ имаше един участник, живеещ в Русия – Данил. Изобщо не беше „психодесен“, нито русофоб или нещо от сорта, каквито там се навъртаха – точно обратното! Но за разлика от многото нас, които безрезервно симпатизирахме на Путин, той яростно го ненавиждаше. Най-мекият му израз за него беше „мразь конченая“. Тогава не разбирах за какво толкова ...

Този човек със сигурност не си е променил мнението за Путин, но се промени моето. Станаха много неща оттогава, те ме накараха да обърна внимание и на други, по-стари събития. Лъжем се лесно и дори по много пъти – не само защото много ни помагат, но и най-вече от желание светът да е еди какъв си, а не какъвто е. Обаче трябва да можем и да се отърсваме от илюзиите си. Колкото и да е болезнено.

Данил първо не беше руснак. Второ си беше точно психодесен, привнесен ганю, живуркащ за сметката на руския енергиен търговски сектор под формата на посредник. Разбирай- паразит. . Аз не правя грешки в подобно отношение - в смисъл,  да не знам с кого и какво си имам работа, колкото и да ти е неприятно. Забележи! И теб те чета изключително внимателно винаги.  И помня бетер слон. . :smokin:

п. п. И независимо, че разполагам с прекрасна памет, имам навика да си водя бележки/архив/, както ти хареса...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22502 -: Септември 12, 2022, 21:00:23 »
Писна ми!
От какво ти е писнало бе, нахалник? Да ходиш подире ми и да се заяждаш? Или от това аз да търпя това?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22503 -: Септември 12, 2022, 21:07:00 »
Данил първо не беше руснак. Второ си беше точно психодесен, привнесен ганю. Аз не правя грешки в подобно отношение - в смисъл да знам с кого и какво си имам работа, колкото и да ти е неприятно. Забележи! И теб те чета изключително внимателно винаги.  И помня бетер слон.
Никой не е казал, че Данил е руснак. И не е вярно, че бил „психодесен“, архивите на оня форум още стоят и може да се види.
А ти не ме поучавай, моля. Не съм аз, който нарича родината си „кочина“ и българите предатели (освен собствената си рода), докато позьорски крещи „я русская“ и че бил от „русский мир“. To mention but some.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22504 -: Септември 12, 2022, 21:07:50 »
Quote (selected)
Да ходиш подире ми и да се заяждаш?
Мислех да си трия поста и да се извинявам, но ще го оставя, за да можеш да прочетеш няколко пъти белким стоплиш.
Коментирам линка дето си го пуснал и какво си говорят персоните там, теб кой те е забелязъл бе нищожество?
Дори накрая пак споменавам кои съм коментирал, ако те дразни, че не съм те отбелязъл като постнал линка - кьорав ли си освен всичко друго - в началото още те "уважавам".
Бе аре плувай бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22505 -: Септември 12, 2022, 21:09:39 »
Разгром, разгром, и накрая зрада

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22506 -: Септември 12, 2022, 21:09:48 »
Сеги на тая струна ли зехме да скрибуцаме.
Ужаст кво шъ напраят укрите с населението .......
Първо То се изтегли на руска територия. Устройват временни лагери за настаняване и по-същаственото, нъл съ циливилизовани укрите, таквизи кат нас. С наште "ценности", гейропци искате ги правите, кви разправи с населението, то още малко и ще кажете че и тук и в примерно дания и германия маже да има :smokin:

Или се пак руснаците са прави и режима с Киев е откровено фашиски, А?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22507 -: Септември 12, 2022, 21:10:27 »
Слуховете за разгрома на Русия, са силно преувеличени!  :))) Какво и колко, все пак са превзели укрите?
Превзели са територия, за която руснаците просто нямаха войска да удържат. Проблема не е с нея, а хората които останаха там. Сигурно стотици и хиляди от тях ще бъдат убити или жестоко репресирани.
Без да съм стратег.
Има важни позиции и там има доста руска армия.
Украинците превзеха територия охранявана предимно от местни милиции тип опълчение и малко армия за цвят.

Не малко армия за цвят, а военна полиция. Това го обясних още онзи ден

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22508 -: Септември 12, 2022, 21:15:29 »
Или се пак руснаците са прави и режима с Киев е откровено фашиски, А?
Точно затова е предателство изоставянето на териториите в ръцете им, крайно време е да го разбереш. Ама Русия приемала евакуиращи се! Оставаше и това да не прави, след като ги изостави.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22509 -: Септември 12, 2022, 21:16:14 »
Данил първо не беше руснак. Второ си беше точно психодесен, привнесен ганю. Аз не правя грешки в подобно отношение - в смисъл да знам с кого и какво си имам работа, колкото и да ти е неприятно. Забележи! И теб те чета изключително внимателно винаги.  И помня бетер слон.
Никой не е казал, че Данил е руснак. И не е вярно, че бил „психодесен“, архивите на оня форум още стоят и може да се види.
А ти не ме поучавай, моля. Не съм аз, който нарича родината си „кочина“ и българите предатели (освен собствената си рода), докато позьорски крещи „я русская“ и че бил от „русский мир“. To mention but some.

Аз съм абцелютно наясно, че за страхливеца най-големият кошмар е да го изправиш срещу собствената му нищожност. И, да - държавата България от доста време е Кочина и няма нищо общо с Родината ми. Нали си уж парче интелигент!? Не правиш ли разликата!? Абе аре вземете най-сетне да прочете внимателно "Под игото" и да продължите да се харесвате...Даже и Бармалей се сцепи да го препоръчва, щото той си е откровен чорбаджи Юрдан, но като дърт театрал мноо добре ви е разпознал измислените роли...

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22510 -: Септември 12, 2022, 21:17:14 »
Пояснявам едно-две неща специално за гиусеппето, защото го бива да дрънка обилно, но да помисли – не. И който спокойно от дивана си в България, незаплашван от нищо, анонимно и с арогантно невежество „оборва“ очевидни неща, изказани от дълбоко компетентен по въпроса човек, който не крие нито името, нито лицето си.
Разгром е, защото за два-три дни РФ загуби територия, която половин година завзема, че и се пъчи с „успехите“ си.
Изоставените градове са ключови, защото са такива по отношение на логистиката на руснаците. Обаче докато руснаците ги завземаха на месец по метър и се обясняваше, че са ключови, гиусеппето нямаше проблеми с тази дума „ключови“. Сега взе да не му харесва.
И най-важното, което не му идва наум на гиусеппето е, че това е поредното предателство към живеещите там хора, повярвали, че „Россия здесь навсегда“. А украинстващите открито точеха зъби да се разправят с тях, и сега го правят.
„Русофилството“ на тези, които оправдават всяка глупост, всеки провал и всяко предателство на върхушката в РФ помага на Русия точно толкова, колкото рисуването на грамадни цветни букви зъ и въ из Москва и другаде, както и пр. разпенена, но куха патриотарщина.
Кой какво мисли си е за него,какво си мислите вие си е ваша работа.
ЕЖК
Дори по времето на Моторола

в Харков не повече 7 процента са подкрепяли федерализацията на Украйна.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22511 -: Септември 12, 2022, 21:17:46 »
Мисля че руснаците реагират гъвкаво, за да не дават жертви. Щото ще се проточат нещата. Нещата са многопланови. Ако всу са решили да се самоизбиват, си е техен грях. Зеленяка, ако има грам мозък, да се замисли за изхода от цялата история. Много невинен народ страда. Пропагандата представя нещата по друг начин.
« Последна редакция: Септември 12, 2022, 22:45:16 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22512 -: Септември 12, 2022, 21:22:13 »
Сворачивают войну похоже. Наверное договорились.
Хитрый план Путина работает

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22513 -: Септември 12, 2022, 22:33:36 »
Абе аре вземете най-сетне да прочете внимателно "Под игото" и да продължите да се харесвате.
Абе аре най-сетне да вземеш да се приземиш малко и да спреш да поучаваш, а? Кои сме „ние“, дето се „харесваме“, и коя си ти, дето си над всинца ни?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22514 -: Септември 12, 2022, 22:48:17 »
Абе аре вземете най-сетне да прочете внимателно "Под игото" и да продължите да се харесвате.
Абе аре най-сетне да вземеш да се приземиш малко и да спреш да поучаваш, а? Кои сме „ние“, дето се „харесваме“, и коя си ти, дето си над всинца ни?

сега и с нея ли ще се сдърпаш?!
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22515 -: Септември 12, 2022, 23:00:40 »
сега и с нея ли ще се сдърпаш?!
Не се „дърпам“ с никого. Но щом това те интересува, дай си труда да проследиш къде и как почват нещата. И кой кого „дърпа“. И не е за пръв път, но досега съм премълчавал.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22516 -: Септември 12, 2022, 23:04:53 »
ЕЖК
Дори по времето на Моторола

в Харков не повече 7 процента са подкрепяли федерализацията на Украйна
.

Абе, само на мен ли тоя, с очертаното в червено кръгче лице, ми прилича на Тошко Йорданов ... :lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22517 -: Септември 12, 2022, 23:10:00 »
сега и с нея ли ще се сдърпаш?!
Аменеменема-та е ПРАВ!!! :ive_got_it-1379:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23844
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22518 -: Септември 12, 2022, 23:11:46 »
Quote (selected)
Абе, само на мен ли тоя, с очертаното в червено кръгче лице, ми прилича на Тошко Йорданов ...
И Ицо Хазарта гледа със същият тъп поглед...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22519 -: Септември 12, 2022, 23:17:01 »
И Ицо Хазарта гледа със същият тъп поглед...
:t26115:
И айде не ме предизвиквай да си говоримЕ точно с теб за ТЪПИ неща, А?! :m1273:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22520 -: Септември 12, 2022, 23:26:45 »
сега и с нея ли ще се сдърпаш?!
Аменеменема-та е ПРАВ!!! :ive_got_it-1379:
Като обяви всички правителства на страни в НАТО и ЕС за военнопрестъпници?
Щото той това направи  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7466
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22521 -: Септември 12, 2022, 23:38:57 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: buratinob
...
айде не ме предизвиквай да си говоримЕ точно с теб за ТЪПИ неща, А?! :m1273:

Буратино иска да му разкажеш за себе си ?  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22522 -: Септември 12, 2022, 23:53:29 »
Nor1,  :notworthy:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22523 -: Септември 13, 2022, 00:13:12 »
Пълна лудница + налъми с токчета!
  :suicide:  :lol: 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23844
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22524 -: Септември 13, 2022, 00:16:20 »
Quote (selected)
Елитни части от Чеченската република, ръководени от Адам Делимханов, се завърнаха в зоната за специална военна операция (СВО) в Украйна след предоставената почивка. Това съобщи в канала си в Telegram ръководителят на Чечения Рамзан Кадиров, цитиран от ТАСС.
https://glasove.com/novini/kadirov-elitni-chechenski-chasti-se-vrashtat-na-fronta-v-ukrayna
А Кадиров май ще ходи да съветва генщаба в Москва. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2282
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22525 -: Септември 13, 2022, 01:45:53 »
Абе аре вземете най-сетне да прочете внимателно "Под игото" и да продължите да се харесвате...
Само един приятелски съвет от ИксперД:
"Под игото" не се чете така просто -

Първо се прочита нооо внимателно "Епопея"-та - от "Левски" до "Опълченците" - опълченците с особено внимание, там за синилата от бича, срама по челото, обаче... Таз епопея неслучайно не върви хронологично, а тръгва от единия, сам, Левски и стига до опълченцИТЕ. В този именно ред и е написана, и публикувана. За да се разбере що тъй, внимателно се мисли що "тайно и полека" за няколко деня "народът порасте на няколко века".

Второ се чете "Чичовци" - фнимателно, това е най-талантливото - пародийно -  обяснение на въпроса "Защо сме такива?". NB Разликата между жълтопаветниците наши, които мразят себе си, че са българи, и тези с "кочината", от една страна, и Вазов, от друга  е, че Вазов по-добре е познавал чичовците от изброените, но за разлика от тях, даже в травестията, ги е обичал. Щото са ни чичовци, на всички ни :).

Трето - чак тогава внимателно се чете "Под игото", щото там горните две линии - героическата и хумористично-битовата, се  сливат в едно органично цяло. Понеже "Под игото" е най-талантливият експеримент на тема "Какво става с душите "ПОД" /игото/ и за робския страх, и за тежкия път на порастването до съзнанието за свободен човек.

Неслучайно първо  второ и трето в този ред са писани и публикувани.

Простете, че ви досадих офтопикно и пространничко. Но с Вазов трябва много внимателно, а не всеки да го дърпа насам-натам за свои си цели. Вазов е обичал България и българите, каквито са, с ясното съзнание какви са, през целия си 50-годишен творчески живот.
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 02:19:59 от Zeitgeist »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7466
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22526 -: Септември 13, 2022, 02:20:43 »
Колкото повече опознавам сънародниците си, толкова повече зауважавам някои други народи (незападни).
Като отделни хора, имаме някои отлични индивиди. Като народ, колектив, сме отврат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 847
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22527 -: Септември 13, 2022, 08:22:37 »
Нещата все повече се сгомнясват за руската страна. Следя проруски източници, фронтът изобщо не е "стабилизиран". Върви тотална украинска офанзива по всички направления, имена на градове и селища които бяха спечелени с кръв и пот от руснаците, и вече ги смятахве за "руски тил", сега отново започват да се спрягат. Като застрашени от контраофанзивата на укрите ! :piss!: Лиман, Святогорск, а вече настъпват и към Лисичанск ! В покрайнините на Донецк също напират, към района на летището, ако ударят и на запорожкия фронт, ако сформиращата се групировка край Угледар пробие на юг... не ми се мисли ! В Изюм вече вилнеят бандеровци и западни наемници - "филтрират" населението, което не избяга с руските части. Мародерстват, тероризират и РАЗСТРЕЛВАТ който се противи да му отнемат имуществото. Посочват с пръст "сътрудничили на руснаците" и ги отвеждат на някъде... :ouch-2144: Ей това е "хитрий план Путина", това е "перегрупировка сил" на подопечните на Еленовъда. Пълен срам... Не знаем какво чакат в Кремъл ? Защо редовни руски военни части стоят на границата в Белгородска област, в Курска област, и не предприемат нищо ! Защо очевидно се сдават позиции, извоювани с кръв ? Защо дори не се намеква за Военно Положение ? За МОБИЛИЗАЦИЯ ? На видеа на пропагандата на Хунтата се виждат бодри наемници - американци, британци, шведи , поляци. С изтребването на живата сила на 404 тази война изобщо няма да приключи. Не се ли разбира , че ако настъпи нов пробив на фронта , целият юг може да бъде откъснат, в т.ч. Мариупол да падне , след което идва ред на Крим ? И Севастополци ли ще бъдат подложени на "филтриране" ?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22528 -: Септември 13, 2022, 08:41:28 »
Неведома е стратегията руска. Всуе се пънат някои другари да вникнат. Да се молим да не се стигне до ЯО.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2282
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22529 -: Септември 13, 2022, 09:35:47 »
Quote (selected)
Всичко върви по план и украинските войници не са военна цел! Друга е целта.
https://afera.bg/%d0%b2%d1%81%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%be-%d0%b2%d1%8a%d1%80%d0%b2%d0%b8-%d0%bf%d0%be-%d1%85%d0%bb%d0%b0%d0%bd-%d0%b8-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b2%d0%be%d0%b9/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22530 -: Септември 13, 2022, 09:38:22 »
Нещата все повече се сгомнясват за руската страна...Ей това е "хитрий план Путина"

Нали всичко беше "договорено" със САЩ, пък сега ...

Неведома е стратегията руска.

Аха, неведома! А за теб изобщо ли не съществува вариант да няма никаква стратегия? Или да има някаква  "стратегия" и тя да е погрешна? Обясняването на очевадни провали с извънземен разум и галактическа гениалност не говори добре за ентусиазираните фантазьори.


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22531 -: Септември 13, 2022, 09:38:54 »
Прекалено много се плашите от тва ЯО!
Страшно е ако Русия и САЩ почнат да се обстрелват със СЯО.
Ако Русия удари Украйна нищо няма да се случи екстраординарно.Един тактически нюк от 2,5 килотона ще разруши всичко в периметър от 500 метра.Престанете да драматизирате.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22532 -: Септември 13, 2022, 09:52:15 »
https://t.me/Mikle1On/
Сутрин 13 септември Онуфриенко.
Утренняя сводка 13 сентября
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22533 -: Септември 13, 2022, 10:06:29 »
ЗИПе, казваш да почват, че се изнервихме.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22534 -: Септември 13, 2022, 10:11:31 »
Тая заран Подоляка дума:
„Нам дали по шее: А может так и надо, может это нам было необходимо?“

Некси ми напомня ено друго:
— Но ведь они, кажется, ввели здесь телесные наказания?
— Ах, — сказал Лоханкин проникновенно, — ведь в конце концов кто знает? Может быть, так и надо. Может быть, именно в этом великая сермяжная правда.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 847
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22535 -: Септември 13, 2022, 10:14:18 »
Прекалено много се плашите от тва ЯО!
Страшно е ако Русия и САЩ почнат да се обстрелват със СЯО.
Ако Русия удари Украйна нищо няма да се случи екстраординарно.Един тактически нюк от 2,5 килотона ще разруши всичко в периметър от 500 метра.Престанете да драматизирате.
Само да уточня, като носител на ТЯО - "Калибр" не може да носи повече от 1 Килотон.  И то във версията с ограничен радиус (800 -1000 км) . Остават "Искандери" - те... ВКС РФ ...

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 847
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22536 -: Септември 13, 2022, 10:59:08 »
Quote (selected)
Нали всичко беше "договорено" със САЩ, пък сега ...
Именно. Щото е договорено със САЩ - затова се сгомнясва. И Горбачов договаряше със САЩ , сгомняса Източния Блок и СССР ! Боря алкохоликът договаряше със САЩ - доведе Русия до жалко положение. Путин договаря със САЩ , ще бъде изигран и излъган по всичко, което си мисли че е "договорил".

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22537 -: Септември 13, 2022, 11:10:57 »
Прекалено много се плашите от тва ЯО!
Страшно е ако Русия и САЩ почнат да се обстрелват със СЯО.
Ако Русия удари Украйна нищо няма да се случи екстраординарно.Един тактически нюк от 2,5 килотона ще разруши всичко в периметър от 500 метра.Престанете да драматизирате.
Само да уточня, като носител на ТЯО - "Калибр" не може да носи повече от 1 Килотон.  И то във версията с ограничен радиус (800 -1000 км) . Остават "Искандери" - те... ВКС РФ ...
А варианти мното. Х-101, Х-02 ..... та до 152мм гаубици.
Само дето това не е приемлив вариант, пък и няма нужда от него.
Ако има ЯУ то ще е върху Брюксел, Намбург и подобни

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7466
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22538 -: Септември 13, 2022, 11:42:24 »
Цитат на: dabedabe
ЗИПе, казваш да почват, че се изнервихме.

И останахме без нови дрешки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22539 -: Септември 13, 2022, 13:31:27 »
Quote (selected)
Само да уточня, като носител на ТЯО - "Калибр" не може да носи повече от 1 Килотон.  И то във версията с ограничен радиус (800 -1000 км)
А за това много се съмнявам. Доколкото повня критичната маса при урана е 700 грама. Което дава десетина килотона можност на експлозия, бе хирошима. Сигърно може с пинизи и да се постигне по-малко, например свръхмощен источник на неутрони ........ Или ако детонира трансуранов елемент. Разправят с америций можеш да направиш куршум за пушка ядрен. Но ТЕ са екзотика. Щото се получават като отделни атоми (в общия случай) или във вид на следа в камерата на детектора на ускорителя.
От друга стлана боеголовката на калибр и сериозна няколкостотин килограма, зависи от модификацията, та вероятно паметта те подвежда 250 килотона е реално според мен.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22540 -: Септември 13, 2022, 14:41:40 »
не може в 21ви век откачени изроди да нападат и трепат мирни хора по домовете им, само защото некакъв кретен-шебек нема грам акъл.

имаш предвид и ирак, либия и афганистан, нали?

сърбия беше миналия век, така, че няма да я броим нея.

ирак, либия и афганистан?
срещу украйна?
колега, вие наверно се шегувате.
или от политическа коректност не виждате разликата?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22541 -: Септември 13, 2022, 14:53:16 »
не може в 21ви век откачени изроди да нападат и трепат мирни хора по домовете им, само защото некакъв кретен-шебек нема грам акъл.

имаш предвид и ирак, либия и афганистан, нали?

сърбия беше миналия век, така, че няма да я броим нея.

ирак, либия и афганистан?
срещу украйна?
колега, вие наверно се шегувате.
или от политическа коректност не виждате разликата?
...разликата е, че руснаците са излишно хуманни...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22542 -: Септември 13, 2022, 14:58:01 »
не може в 21ви век откачени изроди да нападат и трепат мирни хора по домовете им, само защото некакъв кретен-шебек нема грам акъл.

имаш предвид и ирак, либия и афганистан, нали?

сърбия беше миналия век, така, че няма да я броим нея.

ирак, либия и афганистан?
срещу украйна?
колега, вие наверно се шегувате.
или от политическа коректност не виждате разликата?

Аз я виждам доста отчетливо - в окраината става дума за руснаци. Повредени, но руснаци. Нали не си въобразяваш, че като излязат на опративен простор на запАд, ще имат сантименти!? Не ми се вярва да си толкова наивен, или иначе казано - самоубиец

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22544 -: Септември 13, 2022, 15:34:18 »
Няма нимфа разлика между арабели, афганци или хохли.Двукраки същества от рода хомо сапиенс.
Нападани от други хомо сапиенс, които са по-развити.
 :popcorn:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22545 -: Септември 13, 2022, 16:03:26 »
Щом говорят за обсъждане, най-вероятно вече ги доставят. Както е тръгнало ще им дават всичко което поискат - включително ядрено оръжие. Днес Песков е отхвърлил за пореден път искането за мобилизация. СВО в момента държи курс към провал. Благодарение на политическото ръководство на страната разбира се.

СМИ: в США обсуждают вопрос предоставления Украине ПВО и истребителей
FT: США обсуждают с союзниками вопрос предоставления Украине ПВО и истребителей
https://ria.ru/20220913/ssha-1816427543.html

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3585
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22546 -: Септември 13, 2022, 16:16:47 »
Мълния!  Стратегическа победа на Путин!
Научавам (не съм проверявал), че първи бил поздравил Чарли Три с назначаването му на ръководящата длъжност цар.
Първи! Никой никога повече няма да може да бъде първи в поздравяването на Чарли по повод издигането му.
Има усет за важните неща тоз човек.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22547 -: Септември 13, 2022, 16:20:04 »
п. п. Я сега да те питам нещо ноо прозаично - колко укровоина ще яхнат реднешките изтребители? Защо не умееш да мислиш?
За твое сведение украинците са пратили свои военни летци да ги обучават да управляват натовски самолети още през декември 2021г. Веднага след нападението на Русия, беше изпратена за обучение още една голяма група от курсанти в харковското ВВУ. Долу-горе тогава е станало ясно, че войната е неизбежна, и те за разлика от руснаците подхождат към нея по-отговорно и адекватно, да не говорим за кураторите им които всъщност воюват с Русия чрез тях. Именно затова дойдоха и първите им успех с разгрома на руската армия на харковския фронт. Както вече посочих - курсът им е верен, а този на Русия не, и ако последната не вземи мерки, то тя ще претърпи пълно фиаско, а Путин или ще го линчуват самите руснаци, или тамошните предатели го закарат както сърбите закараха Милошевич в Хага.
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 16:34:13 от kas »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22548 -: Септември 13, 2022, 16:23:42 »
Днес Песков е отхвърлил за пореден път искането за мобилизация. СВО в момента държи курс към провал.

Путин не може да обяви мобилизация. Това означава официално да признае провала на операцията. Демек самоубийство. Той вече няма полезен ход. А операцията се провали още през май. После беше мъка и безброй руски жертви.

Знайш ли на кого ми приличаш? Във форума на СЕГА върлуваше доста време "експертът пилот Спас" от Пловдив. Всичко беше прекрасно, докато една вечер случайно не влязох във форума, докато бях на гости на добър мой приятел, чийто баща е един от асовете на военната ни авиация. Та, седим си ние и си купонясваме и четем "спомените и откровенията на пилота Спас", докато на подполковникът, командващ същия "този Спас" не му писнА. И аз набучих "пилота Спас" на атлетка. Дори  и когато пишеш във форуми е необходимо освен задължителната лична хигиена и да не лъжеш...и да не си измисляш!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22549 -: Септември 13, 2022, 16:25:28 »
или тамошните предатели го закарат както сърбите закараха Милошевич в Хага.

И да не го закарат, възможността прозападните либерли да вземат твърдо властта след него е напълно реална. И тов. Путин ще се нареди до Горбачев. То това е достатъчно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22550 -: Септември 13, 2022, 16:35:11 »
или тамошните предатели го закарат както сърбите закараха Милошевич в Хага.

И да не го закарат, възможността прозападните либерли да вземат твърдо властта след него е напълно реална. И тов. Путин ще се нареди до Горбачев. То това е достатъчно.

Ти нямаш дори и елементарна представа, какво представлява към днешна дата Русия. Никаква!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22551 -: Септември 13, 2022, 16:36:15 »
п. п. Я сега да те питам нещо ноо прозаично - колко укровоина ще яхнат реднешките изтребители? Защо не умееш да мислиш?
За твое сведение украинците са пратили свои военни летци да ги обучават да управляват натовски самолети още през декември 2021г. Веднага след нападението на Русия, беше изпратена за обучение още една голяма група от студентите в харковското ВВУ. Долу-горе тогава е станало ясно, че войната е неизбежна, и те за разлика от руснаците подхождат към нея по-отговорно и адекватно, да не говорим за кураторите им които всъщност воюват с Русия чрез тях. Именно затова дойдоха и първите им успех с разгрома на руската армия на харковския фронт. Както вече посочих - курсът им е верен, а този на Русия не, и ако последната не вземи мерки, то тя ще претърпи пълно фиаско, а Путин или ще го линчуват самите руснаци, или тамошните предатели го закарат както сърбите закараха Милошевич в Хага.

И къде ги пратили да се обучават тези летци?
Американците не дават на никой да припари до техниката им, а за техните самолети се изисква 5 години обучение.
Да виждаш натовски самолети да летят над Украйна?
Френски, немски?, английски?
Няма и да летят.
Германия е изчерпила лимита за оръжие и отказва да даде даже и една пушка вече за Украйна.
От обучените 15 хиляди украински войници в Англия останаха 5, и тях ги сурнаха в харковският прорив, и отива да ги занулят на съвсем
Защо не спрете с глупостите, и се поуспокоите малко?
Скоро на зеленските ще им се наложи да емигрират нанякъде.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22552 -: Септември 13, 2022, 16:37:23 »
Днес Песков е отхвърлил за пореден път искането за мобилизация. СВО в момента държи курс към провал.

Путин не може да обяви мобилизация. Това означава официално да признае провала на операцията. Демек самоубийство. Той вече няма полезен ход. А операцията се провали още през май. После беше мъка и безброй руски жертви.
Има бързо и ефикасно решение.
Командра. Редовната руска армия влиза и размята укрите по дърветата.
Верно това е с имиджови щети, щото армията е наборна.
Но турската армия също е наборна, но си участво редовно в Ирак, в Сирия....
Руснаците да не са по-лоши войни от турците.
 
Междудругото некой просто се паникьосват. Както вече отбелязвахдокато руснаците се "напъват" някъде на 10-15% от потенциала си, укрите го правят на над 100.
Последния месец например мисля жертвите от украинска страна за две седмици са повече, отколкото за два месеца преди.
Колко ще устискат така?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22553 -: Септември 13, 2022, 16:38:16 »
Quote (selected)
а твое сведение украинците са пратили свои военни летци да ги обучават да управляват натовски самолети още през декември 2021г. В

Мерси за сведението. И според теб за колко време се обучава пилот? :D

Щото у "упадъчна" България отнемаше къде 5 години. Явно реднешките боклуци, са винаги по-големите боклуци

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22554 -: Септември 13, 2022, 16:38:43 »
разгрома на руската армия на харковския фронт

Не е разгром, просто руснаците се изтеглиха, разгромена армия е нещо съвсем друго.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22555 -: Септември 13, 2022, 16:39:44 »
или тамошните предатели го закарат както сърбите закараха Милошевич в Хага.

И да не го закарат, възможността прозападните либерли да вземат твърдо властта след него е напълно реална. И тов. Путин ще се нареди до Горбачев. То това е достатъчно.

Прозападните либерали, както и произточните либерали са толкова либерали колкото старата хурка на баба ми е пистолет.
Там театърът е общ, а сценаристът един

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22556 -: Септември 13, 2022, 16:42:11 »
Хага умре.
Вече ще карат в Донецк  :smokin:
Аз искам да закарат фон Лайнен там  :t0135:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22557 -: Септември 13, 2022, 16:43:16 »
Има бързо и ефикасно решение.
Командра. Редовната руска армия влиза и размята укрите по дърветата.

Има, но това пак ще покаже, че така планираната операция се е провалила. Че стратегията досега е била погрешна. И резонно ще почнат да питат "а кой е виновен за случилото се досега?"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22558 -: Септември 13, 2022, 16:44:53 »
разгрома на руската армия на харковския фронт

Не е разгром, просто руснаците се изтеглиха, разгромена армия е нещо съвсем друго.

Изтеглиха се, защото протежето на Ротшилд не си е изпълнило договорката за зърното.
Та такава война значи..
А вие хаплювци - Великата отечествена, а?
И какъв унисон - направо Компарсита - едните настъпват, другите отстъпват. Гаче са се наговорили :)))
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 16:51:30 от Алиса »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22559 -: Септември 13, 2022, 16:46:11 »
Има бързо и ефикасно решение.
Командра. Редовната руска армия влиза и размята укрите по дърветата.

Има, но това пак ще покаже, че така планираната операция се е провалила. Че стратегията досега е била погрешна. И резонно ще почнат да питат "а кой е виновен за случилото се досега?"
Нема драма.
Едсна стратегия е вярна и безспорна само докато се намеси стратегията на противника.
Азбучна истина. ВИнаги е било така.
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 16:52:33 от 66 »