Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 03, 2024, 12:08:37

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2112816 пъти)

0 Потребители и 111 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25980 -: Октомври 19, 2022, 10:18:25 »
Quote (selected)
Една четвърт от цялата укроамия???
Е ся му е вече времето на килима обработка.
Поне 24/7.
Напълно вероятно да е 1/4 от ВСУ. В момента укрите свалят части от всички направления и ги хвърлят на Херсон , само и само ! Свалят части дори от фронта срещу Кремена и Сватово, където доскоро настъпваха с добри темпове ! Свалят части и от Бахмут-Соледар ! Явно командването на ВСУ, което съвсем не е глупаво (там има и генерали от "съветската школа") е преценило херсонският фронт като най-перспективен. Там буквално могат да издавят руските защитници и да превземат 270 000 град , което би било голям триумф за Зельо ! Ситуацията удивително напомня ( даже и географски и топографски ) на Сталинград !

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25981 -: Октомври 19, 2022, 10:19:17 »
За какво му е на Зеленски да изтрие Херсон и да пламне епидемия там?

Например, за да обвини Путин, тази война е хибридна, все пак.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25982 -: Октомври 19, 2022, 10:21:10 »
А ти не мисли със задника си.Той е за друго.

Като на дете ти обяснявам, че този който има инициативата и напада никога не руши стратегически обекти, които утре ще превземе!.За какво му е на Зеленски да изтрие Херсон и да пламне епидемия там?

Кой искаше да взриви Париж през 1944г и Краков през 1945г ?
Въобще чувал ли си за тея "операции" ?

 :popcorn:
На твое място бих се засрамил от невежеството си. Не пиши неподготвен по въпросите. :m1273:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25983 -: Октомври 19, 2022, 10:24:12 »
Муктич,

Не по-високо от стетоскопа.

Но пък си забавен в своята пламенност.Харесва ми идеята да нападаш със 150 000 срещу 30 000 и да взривиш язовир с вместимост 18 кубични километра.

 :smokin:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25984 -: Октомври 19, 2022, 10:28:00 »
Руското командване е изправено пред трудно решение. От една страна несъмнено руснаците са хуманни и призовават цивилните да се евакуират от града  пред лицето на неизбежните градски сражения. Също и да не бъдат издавени , ако укрите изпуснат вода... От друга страна цинично погледнато, ако укрите знаят че в града има смо военни, те няма да имат никакви задръжки да наводнят града ! Ако го наводнят с цивилните в него, ще се посипят бури от възмущения за геноцид върху население, което Киев претендира че е негово ! Към момента значителна част от херсонци отказват да напуснат домовете си. Руските власти ги призовават да се запасяват с храна и вода, да поготвят мазета и бомбоубежища....Зипуля, освен стетоскоп, държал съм и АК 47 и съм стрелял не малко с него, 2 години и 3дена задръжка. Първо научи къде стои ЗИП-а на АК (вкл. при десантниците) и после се изказвай денонощно по военни въпроси. Неслужил диванчик. :nuts:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25985 -: Октомври 19, 2022, 10:39:52 »
Харесва ми, че те изкарах от кожата.Когато няма аргументи започват квалификациите...

 :smokin:

Апропо за домашно:

Кой в момента контролира стената на Каховския язовир и кой ДНЕС отвори шлюзовете ?

 :popcorn:

Само не ми задавай въпроса "ама верно ли ги отвориха"...

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25986 -: Октомври 19, 2022, 10:56:19 »
Харесва ми, че те изкарах от кожата.Когато няма аргументи започват квалификациите...

 :smokin:

Апропо за домашно:

Кой в момента контролира стената на Каховския язовир и кой ДНЕС отвори шлюзовете ?

 :popcorn:

Само не ми задавай въпроса "ама верно ли ги отвориха"...
Вярно е. Тежката игноранщина дразни. Понякога имаш "попадения", но когато се изказваш по по-общи въпроси. Задълбаеш ли във военна конкретика си пълен ЗЯН , а не ЗИП. Уклонист такъв...  :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25987 -: Октомври 19, 2022, 11:43:03 »
Укрите са подтиквани от америкаците да атакуват и завземат територии, защото последните имат нужда от гръмки победи за изборите които са през ноември. Ако правилно съм разбрал опасността от наводнение засяга в по-голяма степен териториите непосредсвено след стената. Затова се канеха да евакуират населението от няколко населени места там. В Херсон както каза и Суровикин основният проблем е, че е затруденено снабдяването на града защото двата моста за разрушени, а също и това, че украинците ще обстрелват безразборно града при което ще има много цивилни жервти и което допълнително ще затрудни отбраната му. Населението се евакуира за да му опазят живота и здравето има сериозни затруднения със снабдяване с храна, вода и енергия - т.е. да се осигури нормален живот там, и да не пречи на военните действия.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25988 -: Октомври 19, 2022, 12:06:50 »
Укрите са подтиквани от америкаците да атакуват и завземат територии, защото последните имат нужда от гръмки победи за изборите които са през ноември. Ако правилно съм разбрал опасността от наводнение засяга в по-голяма степен териториите непосредсвено след стената. Затова се канеха да евакуират населението от няколко населени места там. В Херсон както каза и Суровикин основният проблем е, че е затруденено снабдяването на града защото двата моста за разрушени, а също и това, че украинците ще обстрелват безразборно града при което ще има много цивилни жервти и което допълнително ще затрудни отбраната му. Населението се евакуира за да му опазят живота и здравето има сериозни затруднения със снабдяване с храна, вода и енергия - т.е. да се осигури нормален живот там, и да не пречи на военните действия.
Нещо такова е положението. Изпускането на водни маси по течението на реки обслужва този, който иска врага му да не може да прекарва през реката (по понтони или с плавателни съдове) - муниции, храна и оръжия. И съответно да не може да евакура ранени... Само преди няколко седмици в такава роля бяха руските военни. За да блокират андреевския плацдарм на ВСУ , руснаците разбомбиха стена на р. Ингулец и за известно време забавиха понтонните превози на украинците. Сега ролите са разменени, руската армия извършва переправи на Днепр на Херсон. Съответно ВСУ могат да се опитат да ги наводнят разрушвайки стената на Каховското водохранилище. Въобще не е задължително да контролират физически стената, макар че в такъв случай ще им е по-лесно. Могат да я атакуват и с РСЗО , и със стволна артилерия... ако владеят стената и шлюзовете , просто ще ги отворят или поставят експлозиви. Това е политическо решение, за военните не представлява проблем.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25989 -: Октомври 19, 2022, 12:21:34 »
Суровикин според мен има две решения. Ако вече е взето политическо решение да се остави Херсон, просто ще го остави. В ариегардни сражения ще нанесе максимални загуби на ВСУ и ще укрепи руските сили на левия бряг... Ако обаче са решили  Херсон да се защитава на всяка цена, ще трябват нестандартни решения. Ако приемем че тези решения изключват (засега !) нанасяне на удари с ТЯО, аз не бих се изненадал да видим руска офанзива на някой друг фронт, където укрите са "отхлабили" живата сила заради Херсон. Нямам, естествено, оперативните данни коя страна с колко точно сили разполага на отделните направления. Но виждам поне три хипотетични руски офанзиви - или на Сватовско направление. Там ВСУ запецна и изтегли сили за Херсон, а за руснаците това е най-лесната тилова логистика... Или на Белоруско направление, но там за момента групировката не е готова + липсва "казус бели" ... Или на "задрямалия" Запорожки фронт една концентрирана атака към гр.Запорожие. Една подобна офанзива, дори да не доведе до превземането на крупно селище от руснаците, веднага ще снеме от натиска на Николаево-Херсонското направление.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25990 -: Октомври 19, 2022, 12:23:37 »
Джипито е в транс и отново си противоречи.

Но има напредък.За малко призна, че отстъпващите имат интерес да забавят настъплението, като изпускат  вода.

Нерде аналгин хинин нерде геополитика и военна тактика и стратегия.

 :popcorn:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25991 -: Октомври 19, 2022, 12:25:52 »
Суровикин според мен има две решения. Ако вече е взето политическо решение да се остави Херсон, просто ще го остави. В ариегардни сражения ще нанесе максимални загуби на ВСУ и ще укрепи руските сили на левия бряг... Ако обаче са решили  Херсон да се защитава на всяка цена, ще трябват нестандартни решения. Ако приемем че тези решения изключват (засега !) нанасяне на удари с ТЯО, аз не бих се изненадал да видим руска офанзива на някой друг фронт, където укрите са "отхлабили" живата сила заради Херсон. Нямам, естествено, оперативните данни коя страна с колко точно сили разполага на отделните направления. Но виждам поне три хипотетични руски офанзиви - или на Сватовско направление. Там ВСУ запецна и изтегли сили за Херсон, а за руснаците това е най-лесната тилова логистика... Или на Белоруско направление, но там за момента групировката не е готова + липсва "казус бели" ... Или на "задрямалия" Запорожки фронт една концентрирана атака към гр.Запорожие. Една подобна офанзива, дори да не доведе до превземането на крупно селище от руснаците, веднага ще снеме от натиска на Николаево-Херсонското направление.

тези украински войски на това направление, толкова ли са разсредоточени, че да е неефективно тяхното бомбардиране?
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25992 -: Октомври 19, 2022, 12:33:03 »
Ся ако руските фуражки допуснат да бъдат изтласкани от десния бряг на Днепър значи за чеп за зеле не стават.

Затова аз залагам на идеята, че Суровикин баламосва англосаксите " да се наденат на щиковете" , като гладиатор хвърлен отвисоко на Колизеума.

Според мен от няколко седмици Кремъл ПОДКАНЯ Украйна да нападне Херсон.Използват номера на самите англосакси, които излъгаха така глуповатия Саддам през 1990г в Кувейт....

 :smokin:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25993 -: Октомври 19, 2022, 12:33:39 »
ВСУ са командвани от американски военни, "Операция под чужд флаг" е любим метод на американците, на Зеленски не му пука да издави украинските цивилни, стига световната пропаганда да убеждава света, че са го направили руснаците.
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 12:39:14 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25994 -: Октомври 19, 2022, 12:34:35 »
ЗЯН-е, не съм джипи а болничен специалист. ОЗ от БНА , ибо БА.  :smokin: Макар ако да бях джипи тука във Фр. може би щях да печеля повече... Не съм в "транс". Консултирам си пациентите , енфермиетата ми вършат хамалогията , аз си работя на ложисиела, между отделните пациенти те "литкам"... Концентрирай се малко, момче! Изпаднал си в тотална смислова неграмотност. Пак прочети поста по-отгоре, за да схванеш при военни действия кой има полза да "наводни" терена , и кой не...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25995 -: Октомври 19, 2022, 12:41:57 »
Ти си лекар колкото аз съм астронавт!

 :popcorn:

Пий си хапчетата и излизай на въздух от палата номер 6...

 :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25996 -: Октомври 19, 2022, 13:04:34 »
Херсон го готвят за отбрана, а не за предаване. В същото време се и застраховат, в случай, че не могат да удържат фронта.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25997 -: Октомври 19, 2022, 13:04:43 »
Quote (selected)
тези украински войски на това направление, толкова ли са разсредоточени, че да е неефективно тяхното бомбардиране?
Разбира се че винаги е ефективно да бомбардираш противника си. И руснаците го правят постоянно. Проблемът при въздушните бомбардировки и нанасянето на ракетни удари от руснаците, в момента опира до възможностите на украинската ПВО. Удряна и целена , факт към момента е че украинската ПВО е оперативна , не покрива цялата територия на Украина, но фронтовите зони със сигурност са прикрити. Имат вече и НАТО-вски ПВО системи, но и съветските С 300 и  БУК са сериозна заплаха за ВКС.  От месеци насам ВКС не извършва дълбоки рейдове над територията на Украина. Извършват се само ракетни атаки от големи дистанции, или нахлувания до 100-200 км над фронтовете. Руснаците са много предпазливи и си пазят авиацията скрупульозно. До момента се твърди че ВКС РФ е най-добре представящия се род войски във войната в Украйна , с най-малки загуби. В битката за Херсон е очевидна необходимостта от тежки (вкл."килимни") бомбардировки западно и северно от града. Има нужда от ФАБ-ове ! Как обаче ще действа суровикин, зависи от оперативната обстановка и от ПВО ефективите на ВСУ в района. Да не збравяме че Суровикин е първият в руската военна история мото-стрелковак ("кашик" както казва моя приятел ЗЯН , без да е бил кашик ) - удостоен да командва ВКС РФ ! Така че генералът знае най-добре каво да прави и как да използва ефективите си.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25998 -: Октомври 19, 2022, 13:10:29 »
Ти си лекар колкото аз съм астронавт!

 :popcorn:

Пий си хапчетата и излизай на въздух от палата номер 6...

 :nuts:
Освен че си игнорант и самозванец (уклонист никога не служил) , си и невъзпитан. :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25999 -: Октомври 19, 2022, 13:11:06 »
Според мен руската авиация влиза максимум на 5-10км зад линията на фронта и то само за да нанася удари по земята, т.е. действа като щурмова авиация. Всички останали удари по въздушни или наземни цели се нанасят без да се навлиза на украинска територия, като се работи само с високоточно оръжие.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26000 -: Октомври 19, 2022, 13:13:52 »
Quote (selected)
Извършват се само ракетни атаки от големи дистанции, или нахлувания до 100-200 км над фронтовете. Руснаците са много предпазливи и си пазят авиацията скрупульозно.

хубаво, мислиш ли, че тези 100-200 km могат да бъдат преодоляни бързо от украинците за да започнат настъплението си? и могат ли да ги преодолеят толкова бързо, че руснаците да не ги засипят с килими? макар, че аз не бих използвал точно ФАБ, колкото и точно да умеят да ги хвърлят руснаците.

надявам се разбираш защо питам за тези 100-200 km?
the lamers club honourable member …

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26001 -: Октомври 19, 2022, 13:30:58 »
Според мен руската авиация влиза максимум на 5-10км зад линията на фронта и то само за да нанася удари по земята, т.е. действа като щурмова авиация. Всички останали удари по въздушни или наземни цели се нанасят без да се навлиза на украинска територия, като се работи само с високоточно оръжие.
Да , това е точно щурмовата авиация - Су 25 , Ка 52 , Ми 24. В телеграмите е пълно с ролики как атакуват - летят на пределно ниска височина, когато стигнат предела на обхват на ракетите си - пуск ! И остър заход обратно, пускат и светлинни капани. Много предпазлива тактика ! Не както в Сирия. Тука противникът е къде по-опасен... Аз нямах предвид щурмоваците, а по-тежката бомбардировъчна авиация - Су 24 , Су 34 и стратезите Ту 22 М3 и Ту 160. Те могат да са много ефективни за килимно бомбомятане, но само ако терена е "разчистен" от вражеска ПВО. Иначе може да стане голям гаф.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26002 -: Октомври 19, 2022, 13:39:07 »
Эскалация в ближайшие недели неизбежна.

1. Правительство Лиз Трасс в Британии висит на волоске. Ее рейтинг одобрения в стране упал до 10%. Часть истеблишмента консервативной партии хочет убрать ее как можно скорее, так как правительство теряет управление над экономическими процессами в стране и обваливает рейтинги консервативной партии, повышая издержки от текущего курса по Украине не только для населения (с этим еще можно было смириться), но и для правящих элит (а с этим нет).

2. В начале ноября пройдут выборы в Конгресс США. По текущей социологии, республиканцы с вероятностью 95% получат большинство в Палате Представителей. Также они имеют определенные шансы получить большинство и в Сенате, что станет для администрации Байдена катастрофой. Глава республиканского меньшинства в Палате Представителей уже заявил, что после победы республиканцев, поддержка Украины будет сокращена в интересах американских избирателей.

3. Резко обостряется экономический и социально-политический кризис в Европе. Инфляция в ряде стран перевалила за 10%, идет массовая остановка предприятий, нарастает число антиправительственных митингов, которые угрожают господству евроатлантического истеблишмента и подпитывают европейское фрондерство. Цена войны на Украине для обычного европейца продолжает возрастать по экспоненте.

4. Соответственно, уже в ближайшие недели операторы войны в США и Британии могут получить серьезные внутриполитические удары. Возможное падение кабинета Трасс и весьма вероятное превращение администрации Байдена в "Хромую утку", заставляют "ястребов" торопиться, подталкивая шайку Зеленского к наступательным действиям уже в ближайшие недели. Кроме того, увеличивается вероятность различных терактов, диверсий и прочих провокаций, повышающих не только общий уровень эскалации, но и подталкивающих США и РФ к полному ремейку Карибского кризиса.
t.me/boris_rozhin

Oct 19 at 11:05

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26003 -: Октомври 19, 2022, 13:40:27 »
И другият постоянен проблем с тежката бомбардировъчна руска авиация. Значи тези самолети (Ту 22 М 3, Ту 160) не се вдигат на задачи от близки летища , а от постоянните им бази на "старата" руска територия, което се следи 24/24 от американските сателити и средствата за ДЛРО . В момента в който Ту-шките литнат за задачи, ВСУ вече е предупредено и ПВО-то им е с "пръст на спусъка". Затова в момента руските военни наблюдатели коментират колко важно е да се извадят от строя максимален брой обекти на украинската ПВО ! Само тогава руските "стратези" ще действат с развързани ръце. Представяте ли си , ако украинска ( американска, норвежка...) ракета земя-въздух свали един Ту 22 М3 какъв отзвук ще има това , какъв вой ще нададат укрите ? Ами недай боже Ту 160 ??

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26004 -: Октомври 19, 2022, 13:47:43 »
А защо не си зададеш въпроса защо не ги свалят?
Щото не искат?
И къде си видял Белият лебед, или Ту  22 да ипълняват задачи над Украйна?
До сега старото ПВО на Украйна има нулева ефективност. И срещу ракети, и срещу самолети
И пак самолети рядко се използват.
Ако някой им даде ПВО... но нещо се бавят.. и се оттичат..
Не фантазирай, а гледай фактите, с които разплагаш
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 13:57:01 от Алиса »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26005 -: Октомври 19, 2022, 13:53:26 »
Започна днешната вълна от удари с крилати ракети.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26006 -: Октомври 19, 2022, 14:10:13 »
Ето колко ефикасно бомбардират стратегическите Ту 22 М 3 над Украина https://www.youtube.com/watch?v=UQtk-qMSc2IТук е битката за Азовстал, руснаците бомбят без притеснение, защото на 120 км наоколо гарантирано няма украинска ПВО.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26007 -: Октомври 19, 2022, 14:19:36 »
Ето колко ефикасно бомбардират стратегическите Ту 22 М 3 над Украина https://www.youtube.com/watch?v=UQtk-qMSc2IТук е битката за Азовстал, руснаците бомбят без притеснение, защото на 120 км наоколо гарантирано няма украинска ПВО.


Освен на Азовстал, където нямаше украинска армия, а наемници на  Блакуотър, и чуждестранен спецназ, другаде да е имало самолетни бомбардировки?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26008 -: Октомври 19, 2022, 14:29:45 »
Другаде "килими" не е имало. Само летене под радарите основно от Су-25 и понякога Су-34.
Явно Русия а то се знаеше няма опит в масирано използване на авиация.Летене в ята, ромбове и други фигури.
Парад е едно а на терен съвсем друго.

Без съмнение ги е страх от американската спътникова групировка.

Аз лично бих направил дързък рейд и бих завладял град в Западна Украйна.

Баси, Ковпак стигна почти до Румъния!

Ама той беше украинец....

 :smokin:



Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26009 -: Октомври 19, 2022, 14:54:34 »
„Явно Русия а то се знаеше няма опит в масирано използване на авиация.„

Шегаджия!
И слава Богу, че не си стратег, иначе нямаше икономиката на англосаксонците (чети англоевропейците, щото Саксония е в Европа, а не в САЩ),  да се срива, нито в САЩ републиканците да победят на изборите в идният ноември.
А това е къде, къде по важно, от някаквата Украйна.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26010 -: Октомври 19, 2022, 16:19:52 »
Задрямял съм за малко. Очаквах войната да е свършила.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26011 -: Октомври 19, 2022, 16:45:03 »
Текст на указа за въвеждане на военно положение в ДНР, ЛНР, Запорожска и Херсонска области

Учитывая, что против территориальной целостности Российской Федерации применяется вооруженная сила, в соответствии с частью 2 статьи 87 Конституции Российской Федерации и статьями 3 и 4 Федерального конституционного закона от 30 января 2002 г. № 1-ФКЗ «О военном положении» постановляю:

1. Ввести 20 октября 2022 г. с ноля часов на территориях Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской и Херсонской областей военное положение.

2. Правительству Российской Федерации в соответствии с предложениями Министерства обороны Российской Федерации, Министерства внутренних дел Российской Федерации, Министерства Российской Федерации по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий, Федеральной службы безопасности Российской Федерации, Федеральной службы войск национальной гвардии Российской Федерации и Главного управления специальных программ Президента Российской Федерации в 3-дневный срок представить предложения о мерах, применяемых на территориях, на которых введено военное положение.

3. При необходимости в Российской Федерации в период действия военного положения могут применяться иные меры, предусмотренные Федеральным конституционным законом от 30 января 2002 г. № 1-ФКЗ «0 военном положении» https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_35227/.

4. Настоящий Указ незамедлительно передается на утверждение Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации.

5. Настоящий Указ вступает в силу со дня его официального опубликования.
https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_35227/
днес.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26012 -: Октомври 19, 2022, 16:51:11 »
Збравяте, че Русия воюва не с Украйна, а с обединения Запад, макар и да се лее украинска кръв, икономиката на обединения Запад се срива.
Това чака ВВП, там ще бъде спечелена войната, а не на бойното поле.
Руската тактика е "две напред, едно назад", очевидно е че бави и печели време.

Пичели, пичели, какво чак толкоз пичели – вижте го само как изглежда вече, след като времето си тече ...

 

А какво кюрпе беше ...


:0005:


Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26013 -: Октомври 19, 2022, 17:01:04 »
Збравяте, че Русия воюва не с Украйна, а с обединения Запад, макар и да се лее украинска кръв, икономиката на обединения Запад се срива.
Това чака ВВП, там ще бъде спечелена войната, а не на бойното поле.
Руската тактика е "две напред, едно назад", очевидно е че бави и печели време.

Пичели, пичели, какво чак толкоз пичели – вижте го само как изглежда вече, след като времето си тече ...

 

А какво кюрпе беше ...


:0005:
Драга, не разбирам на какво злорадстваш ? Човекът е угрижен, защото си има грижи. Освен това си има предостатъчно черепно съдържимо, за да осъзнава и търси решения. Това да не е Джо Алцик, дето всичко му е весело https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS89Yn8g5eR-jzMJzZRwryESu7QC5F6pwwr8-qLK6uxVMncrGMfErL9d62vsR3Yoaro0tE&usqp=CAU щото си има водещ рептил да мисли вместо него ? :wacky-3318:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26014 -: Октомври 19, 2022, 17:06:00 »
Текст на указа за въвеждане на военно положение в ДНР, ЛНР, Запорожска и Херсонска области
Слабичко.
Трябваще в указа да включи и минимум граничните с украйна области, а не само новоприсъединените.
Все пак кримския мост го взривиха през Русия.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26015 -: Октомври 19, 2022, 17:18:15 »
Днепрогрес
При всичкото уважение което имам, все пак ДнепроГес.
https://duckduckgo.com/?q=%D0%94%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81&t=newext&atb=v347-7&ia=web
Грес слагахме преди 45 години в печките в спалното в Шумен. През зимата. И смазка за обувки. От кумина изкачаше огън.  :ok:
Спалното на школниците, за което от баща си съм чувал (който е служил там като кавалерист) са били конете.
Така...
Весело. 160 мъже спим "заедно". :))) Повечето бяхме завършили "вишо". ;)
Ротният старшина (дърводелец в цивилния живот) на вечерна проверка казваше:  "Вишисти, среднисти - всички на един акъл ще ви изкарам." Хоров смях получаваше отсреща. :)))

PS Уважението е също, че знаеш за Ковпак. Имаше книга за него по ком-соца. Не знам дали на руски или български съм я чел.

« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 18:50:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26016 -: Октомври 19, 2022, 17:23:49 »
Вижда се на чия страна е небето.

Урожай зерна в России побил исторический рекорд, превысив 147 миллионов тонн
https://ria.ru/20221019/zerno-1825127396.html

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26017 -: Октомври 19, 2022, 17:27:17 »
Бъчка,

При цялото уважение едва ли зацепваш откъде идва "грешката".Все пак разбирам повече от теб какво е ВЕЦ ?

Та грешката не е от "грес".

 :smokin:

Ако имаш нещо по същество кажи.С дребни подмятания стил "нереализирани филоложки" не ти отива...

 :popcorn:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26018 -: Октомври 19, 2022, 17:37:03 »
Във Враца ни събраха с доктори. Някои нахлузвали калеврите на бос крак. Не съм го видял лично.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26019 -: Октомври 19, 2022, 17:41:07 »
Аз си задавам въпроса -  а как ли се чувстват в момента тези женчовци, руснаци, които кесят в Анталия ? Или се крият в Ереван, в Баку ? Сигурно хем са доволни, че са се "измъкнали", но така ще стоят до кога ? А после ? Ако Русия победи - как ще се върнат обратно ( ще им позволят ли ?) , ако се върнат как ще гледат връстниците си - ветерани и герои от войната ? Ще бъдат презирани от всички, ще имат комплекси за страхливци до края на дните си ...? Аз по-разбирам милионите украинци, които си биха камшика от 404 и не са на скотобойната на Зеленски. Но за руснаците мотивацията на "пацифистите" ми е по-проблемна. :smokin:

Аз съм много доволен, че не съм изправен пред такъв въпрос. Дали да изпратя синът си (завършил USMA West Point, но не искащ да погледне униформа) в една империалистическа война. Нали не сте забравили, че в Русия (и в Украйна) е див капитализъм? Олигарсите там (от двете страни на фронта) са от една специална религия-народност. Просто прелест...С по няколко паспорта.  И паричките им на запад. Да си купуват яхти и футболни отбори...
Както казах преди, има един литературен герой който упорито търси военната си част като обикаля Будеьовице. Безуспешно...Аз съм му "fan" Вентилатор, де. :)))

PS Има тук един пишман президентин който е "уклонист". Забегнал в Канада, за да не отиде във Виетнам. Който се прочу със саксофона. Или флейтата. ;).
Не е единствен. Има и един Буш, който като попиташ къде е служил, получаваш "dental record". E, и снимка в кабината на самолет.
Те, така те...

« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 17:47:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26020 -: Октомври 19, 2022, 17:41:55 »
Драга, не разбирам на какво злорадстваш?

НЕ злорадствам, Мукта, защото злорадството изобщо НЕ ми е присъщо:t2618:

А и ти явно не можеш да разчиташ емоджитата, тъй като емоджи е обозначено като "sad", което пък означава "тъжен" ...

Но най-вече, чрез тези две (май??) снимки аз коментирам единствено КАК тов. Путин е изглеждал преди години /като "кюрпе"!/,
както и как, въпреки "ботокса", изглежда сега ...

Quote (selected)
Човекът е угрижен, защото си има грижи.
Освен това си има предостатъчно черепно съдържимо, за да осъзнава и търси решения.

Те точно това имах предвид и аз:
Че ОСТАРЯВА неизбежно и НЯМА да може да седне на ИМПЕРАТОРСКИЯ СТОЛ, към който така безнадеждно  се стреми ... :t2626:

« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 17:49:39 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26021 -: Октомври 19, 2022, 17:43:16 »
Бъчка,

При цялото уважение едва ли зацепваш откъде идва "грешката".Все пак разбирам повече от теб какво е ВЕЦ ?

Та грешката не е от "грес".

 :smokin:

Ако имаш нещо по същество кажи.С дребни подмятания стил "нереализирани филоложки" не ти отива...

 :popcorn:
Няма нужда от заяждане. Това беше приятелска забележка. No hard feelings!
Ако съм настъпил някой по пръстите, се извинявам. Трябва да сте доволни. Чета ви с най-голямо внимание, но не мога да се сдържа да не поправя грешка. Щото и други четат. Сигурно е слабост някаква.
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 17:54:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26022 -: Октомври 19, 2022, 17:51:33 »
Аз не се заяждам а просто те питам защо съм написал  "р" ?

Заявявам отговорно, че не е от "грес".

И питам чинно знаеш ли откъде идва  и защо съм го вмъкнал?

Фактологически не съм сбъркал, но юридически да...

 :smokin:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26023 -: Октомври 19, 2022, 17:52:36 »
Quote (selected)
НЯМА да може да седне на ИМПЕРАТОРСКИЯ СТОЛ, към който така безнадеждно  се стреми ..
Че той си е на императорския ! Да не би да са го свалили ? :blurry_drunk-2127:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26024 -: Октомври 19, 2022, 17:55:21 »
В ходе отражения сегодняшних российских ракетных ударов по Киеву, похоже, впервые "засветился" полученный Украиной 11 октября первый комплект новейшего немецкого ЗРК средней дальности IRIS-T SLM - в одном из киевских дворов обнаружен упавший разгонный блок зенитной ракеты этого комплекса
https://t.me/bmpd_cast/13392
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 19:00:09 от kas »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26025 -: Октомври 19, 2022, 17:56:24 »
Ако имаш нещо по същество кажи.
С дребни подмятания стил "нереализирани филоложки" не ти отива...
"Нереализирани филоложки" ли?!? :t0135:

Веднага си взимай думите назад
, за да не ти натъпча "Лични" с информация, дето изобщо не можеш да я смелиш!!!  :i_laughing:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26026 -: Октомври 19, 2022, 18:10:02 »
Няколко дена форумът се върти около поривите на една реализирана офца, всяка написана буква се анализира каква връзка има с нея. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26027 -: Октомври 19, 2022, 18:14:48 »

 

А какво кюрпе беше ...


:0005:
На Путин не му е проблем външният вид. Проблем е, че негативите от неговото продължаващо стоене на власт почват да тежат повече от положителното което е направил за Русия. Да и неговият военен министър, който май е неслужил също. Резултата го виждаме.
А има един ветеран-полковник, който още на 24 февруари им каза, че е лудост да се напада Украйна без най-малко частична мобилизация. Накрая дойдоха до това което им се казва от блогера. Игор Стрелков. Но него ще го разследват от военното министерство. Заедно с други блогери.
Кой ще отговаря за тъпите решения? Или ще кажете: В средата на реката не се сменят конете на колата.
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 18:22:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26028 -: Октомври 19, 2022, 18:34:01 »
Ето за да знае и Бъч и всички останали:

ГРЭС - държавна районна електроцентрала

ГЭС- Водноелектрическа централа

Руснаците май се отказаха от разшифровката на първия термин и сега като, че ли го заместиха на " рециркулационна" централа.Но дали така е по ГОСТ не знам...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26029 -: Октомври 19, 2022, 18:41:22 »
Термин ГРЭС расшифровывается как районная электростанция государственного образца. С течением времени словосочетание «государственная районная» утратило свой смысл.
Главным источником получения энергии ГРЭС является твердое топливо (торф или уголь), газ или мазут. То есть это обычная тепловая электростанция, производящая тепло и электрическую энергию.

https://neftegaz.ru/tech-library/gidroenergetika/142518-gidroretsirkulyatsionnaya-elektrostantsiya-gres/

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26030 -: Октомври 19, 2022, 18:45:42 »
19.10.2022
Купянский р-н, Харьковская область, Украина.

Справедливости ради - по одному уничтоженному при взаимодействии Участников канала Romanov Лайт РСЗО HIMARS с БК - есть точное подтверждение (это знают наши, это знает Украинская сторона).
По второму, находившемуся в этом же ангаре - вероятно это все-таки был транспорт  FMTV.

/вместе с тем - это первый гарантированно уничтоженный HIMARS за весь период. И теперь мы знаем как их находить.

https://t.me/romanov_92/29740

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26031 -: Октомври 19, 2022, 18:47:02 »
По Бурштынской ТЭС в Ивано-Франковской области прилетело 4 ракеты.
https://t.me/voenacher/31439

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26032 -: Октомври 19, 2022, 18:47:23 »
Руснаците са пълни и окончателни маниаци на абревиатурите.

Там има едновременно ТЭС и ТЭЦ.

 Отделно има АЭС и АЗС и става пълна лудница....

 :nuts:.


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26033 -: Октомври 19, 2022, 19:01:49 »
Според данни от самите украинци, очаква се през октомври-ноември да им свършат ракетите за С-300 и Бук. Ако САЩ не ги снабдят спешно с ново ПВО, то скоро може да станем свидетели на килимни бомбардировки, за които много хора отдавна копнеят. По подобен начин свършиха преди време и ракетите за Точка-У, макар от тях да имаха ако правилно съм запомнил към 900 бройки.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26034 -: Октомври 19, 2022, 19:05:05 »
Драга, не разбирам на какво злорадстваш?

НЕ злорадствам, Мукта, защото злорадството изобщо НЕ ми е присъщо:t2618:

А и ти явно не можеш да разчиташ емоджитата, тъй като емоджи е обозначено като "sad", което пък означава "тъжен" ...

Но най-вече, чрез тези две (май??) снимки аз коментирам единствено КАК тов. Путин е изглеждал преди години /като "кюрпе"!/,
както и как, въпреки "ботокса", изглежда сега ...

Quote (selected)
Човекът е угрижен, защото си има грижи.
Освен това си има предостатъчно черепно съдържимо, за да осъзнава и търси решения.

Те точно това имах предвид и аз:
Че ОСТАРЯВА неизбежно и НЯМА да може да седне на ИМПЕРАТОРСКИЯ СТОЛ, към който така безнадеждно  се стреми ... :t2626:

оказва се, че на вас доста неща не са присъщи …

кога путин е заявявал амбиция да сяда на императорски трон?!
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26035 -: Октомври 19, 2022, 19:06:21 »
Ако имаш нещо по същество кажи.
С дребни подмятания стил "нереализирани филоложки" не ти отива...
"Нереализирани филоложки" ли?!? :t0135:

Веднага си взимай думите назад
, за да не ти натъпча "Лични" с информация, дето изобщо не можеш да я смелиш!!!  :i_laughing:

хм, ще трябва да отида да погледна значи :smokin:
« Последна редакция: Октомври 19, 2022, 19:34:03 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26036 -: Октомври 19, 2022, 19:17:39 »
Руснаците са пълни и окончателни маниаци на абревиатурите.

Там има едновременно ТЭС и ТЭЦ.

 Отделно има АЭС и АЗС и става пълна лудница....
Между  АЭС и АЗС никаква лудница не става.
Ето ти, ако искаш,  пълна лдница:

НИИХУЯ:. Научно-исследовательский институт химических удобрений и ядохимикатов.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11197
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26037 -: Октомври 19, 2022, 19:28:23 »
Quote (selected)
А ти не мисли със задника си.Той е за друго.
Ба ви у шахматистите!
Следите 32 фигури, виждате ги сичките и играете срещу само един противник.У бриджа е истината - 52 карти, половината остават скрити да края, играете срещу двойно повече противници, че и на Партнера си не разчитате на 100% (елемента на Батька или това. Си).
Ово е изкуство!
Цялата теория на вероятностите и цялата социология , сугестология и още сума науки, плюс здрав разум, щото ако Партнера е по як,има непосредствени заплахи за особата ви при разни волности.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26038 -: Октомври 19, 2022, 19:42:41 »
НИИХУЯ
Тва е като нашия пернишки, пардонь, университет

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26039 -: Октомври 19, 2022, 19:48:44 »
Quote (selected)
А ти не мисли със задника си.Той е за друго.
Ба ви у шахматистите!
Следите 32 фигури, виждате ги сичките и играете срещу само един противник.У бриджа е истината - 52 карти, половината остават скрити да края, играете срещу двойно повече противници, че и на Партнера си не разчитате на 100% (елемента на Батька или това. Си).
Ово е изкуство!
Цялата теория на вероятностите и цялата социология , сугестология и още сума науки, плюс здрав разум, щото ако Партнера е по як,има непосредствени заплахи за особата ви при разни волности.
 :smokin:

Хареса ми!
Право в точката G  :)))