Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:36:42

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040365 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27240 -: Ноември 08, 2022, 12:11:27 »
вече двама човека ти го казаха - транзитните такси се плащат от държавата, която получава природния газ.
Не разбирам защо отричате очеизвадното. Нито линкове, нищо не може да ви накара да признаете фактите.  Съчинявате си ваши версии и с апломб ги обявявате за "факти". Факт е, че Русия плаща милиони транзитни такси на Украина. Въпросът е ясен, отричането на очевидното от ваша страна не е обект на дискусията, а на други "неполитически" теми...

странно, ти правиш същото - обявяваш някаква вестникарска публикация за факт. и имаш наглостта да ме обвиняваш мен за същото?!

и се сещам за приказката за обущаря - защо ходил със скъсани обувки. това по повод диагнозата ти.

време е да се усетиш и да спреш с подобно поведение.

а аз спирам до тук.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27241 -: Ноември 08, 2022, 12:20:35 »
странно, ти правиш същото - обявяваш някаква вестникарска публикация за факт. и имаш наглостта да ме обвиняваш мен за същото?!

Разбира се, всичко това щеше да е излишно ако беше отговорил на простичкия въпрос кой плаща транзитните такси на България за газа, който минава през нейна територия: Македония, Сърбия, Унгария (купувачи) или Газпром (продавач). Има ли "някаква" вестникарска статия по въпроса, или ще мажем с баданата до последно?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27242 -: Ноември 08, 2022, 12:45:48 »
странно, ти правиш същото - обявяваш някаква вестникарска публикация за факт. и имаш наглостта да ме обвиняваш мен за същото?!

Разбира се, всичко това щеше да е излишно ако беше отговорил на простичкия въпрос кой плаща транзитните такси на България за газа, който минава през нейна територия: Македония, Сърбия, Унгария (купувачи) или Газпром (продавач). Има ли "някаква" вестникарска статия по въпроса, или ще мажем с баданата до последно?
---

Otvrat,
Нямам честта да ми е известен предметът на вашето занимание, но със сигурност мога да твърдя, че въобще няма нищо общо с вънкашна търговия и въобще всякаква търговия в същност.
Иначе нямаше така stubborn да полемизирате, с глупави аргументи, това кой плаща разходите на една доставка.
Елементарна истина – КРАЙНИЯТ ПОЛУЧАТЕЛ!
ТЧК.
Няма значение, кой фактически, физически плаща на транспортния посредник, това плащане е калкулирано в цената на получателя и в края на деня той плаща.
Говорим за търговски сделки, а не за акции помощ и сие хуманитарика.


Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27243 -: Ноември 08, 2022, 12:58:33 »
Кептън, цялото ми уважение. Участието на всеки един във форуми и дискусии е за да се обменят мнения, да се изказват тези и да се спори ( в рамките на доброто възпитание ). Оценките какво има в главата на този и на онзи участник са квалификации, често обиди, и заместват липсата на аргументи. Ти имаш твоята глава , с твоите си виждания и възгледи , с нея си постигнал нещо в живота си ( образование, кариера, обществено признание, пари , семейство и деца) , или не си постигнал... Аз същото. Иван, Драган... - тоже. Значи нямам честта да те познавам лично, за "форумеца" Кептън съдя от форумните му писания ( помня те още от Ская ) и ако имам респект към ФОРУМЕЦА КЕПТЪН ( а не към тебе лично, защото не се познаваме ) - то е заради дискусионните ти мнения в определени области. По същи начин те моля да не ми даваш описания на глават ми с "какво е пълна" , който трябва да ми даде оценка, ми е дал. Мерсим и беркет версим, нямам оплаквания.. :smokin:  Мисля че ме разбираш какво искам да ти обясня. Оставам с най-добро отношение !

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27244 -: Ноември 08, 2022, 13:28:38 »
Освен това, и медицинската наука, и живият живот доказват и показват. Възпитанието и образованието се НАБИВАТ в главата първите 7 (седем) години от живота. Интелигентността е наследствена. После училището може ( в миналото повече, днес по-малко ) да надгради. И КРАЙ. После човек е константа и нито можеш да го промениш като възгледи, нито да му повишиш радикално интелекта, кауза пердута. Така че едно от най-тъпите възможни поведения, да пишеш по форуми с цел да ПРЕВЪЗПИТАШ другите. С цел да промениш възгледите на несъгласните с тебе. Това е уникално малоумие, грандомания, или най-често комплекс за малоценност. Примери бол... Стигнал на "попрището жизнено в средата", даже по-близо до пенсията, ако ми даде БОГ, от ясно по-ясно е, че не пиша тук за да бъда "превъзпитаван" от полу-дебили.  :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27245 -: Ноември 08, 2022, 13:46:55 »
Това е уникално малоумие, грандомания, или най-често комплекс за малоценност. Примери бол...
Да, това е симптоматиката, усетили сте се най-после, макар че
Quote (selected)
не пиша тук за да бъда "превъзпитаван" от полу-дебили.
,
показва по-сериозни проблеми.
Потърсете специализирана помощ.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27246 -: Ноември 08, 2022, 13:50:01 »
П.П. Не се шегувам, не обиждам. Текстовете Ви са все по-притеснителни.
Не съм нито недобронамерена, нито пристрастна - имам защитен голям докторат за различни проявления на абнормено, да го наречем, поведение в текстове.
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 13:58:13 от Zeitgeist »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27247 -: Ноември 08, 2022, 13:56:12 »
Класовият подход е OUT OF THE DAY . И това ти го казвам не за да те обидя, а защото просто е факт. Няма ги вече в обществата класическите разделения на работническа класа и капиталисти.
Аз ти харесвам писанките. Keep the good job!
Не съм съгласен с цитираното, по горе. Което не е важно разбира се, просто искам да не се объркват гостите.
Има си работническа класа. Тя може да не се вижда (няма пушещи кумини, поне не тук) но я има. Най-малкото в Китай, Индия и Виетнам я има. Което е по важно,  има експлоатирани. На които се обяснява, че не са се постарали да вземат образование, нямат по-добра производителност и т.н. И още по-важното е, че има капиталисти, които владеят средствата за производство. Други могат да продадат само работната си сила. Тук отврата е по-силен от мен в марксизма. Забелязал съм го.
Нима шивачките в Бангладеш не са работническа класа? Или баристата в Starbucks. Наскоро CEO-то на последните изрази нахално съжаление, че се били организирали в "union". Тези които обработват пакетите в Amazon, и им се налага да работят с памперси, "part time" без медикал, те какви са?
Има класи (писах го вече). Размиват се разликите. Много е изгодно на собствениците на капитала да няма класова борба. Естествено като няма класи няма да има и класова борба. Няма да има революции...
Дори класически работници има, такива с отверките...Посещавам Хамбург. Имат си на брега на Елба голяма фабрика на Airbus. Същото го има и в Тулуза. Може да са с бели манти, дори инженери, но не са собственици на бизнеса. Значи са от едната страна на барикадата.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Лъчо, симпатични ми са твойте тези със споменаване на КПСС. Точно тази комунистическа партия в Русия предаде интересите на работническата класа. Знаеш кога и как. Загуби право да я представлява. Комунистите в Китай не направиха така, нали?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако не ми харесвате мненията имам и други, не съм догматик или фанатик.  ;) Но горните ми изглеждат верни. Някой които е живял друг живот, при други условия може да не е съгласен.

PS Голяма част от работният ми път бях работник. В БГ и САЩ. Друга част работих на бюро, но пак се чувствах работник. Трябва да го разбирам въпроса.

Бъдете здрави!
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 14:02:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27248 -: Ноември 08, 2022, 14:13:01 »
Кептън, цялото ми уважение. Участието на всеки един във форуми и дискусии е за да се обменят мнения, да се изказват тези и да се спори ( в рамките на доброто възпитание ). Оценките какво има в главата на този и на онзи участник са квалификации, често обиди, и заместват липсата на аргументи. Ти имаш твоята глава , с твоите си виждания и възгледи , с нея си постигнал нещо в живота си ( образование, кариера, обществено признание, пари , семейство и деца) , или не си постигнал... Аз същото. Иван, Драган... - тоже. Значи нямам честта да те познавам лично, за "форумеца" Кептън съдя от форумните му писания ( помня те още от Ская ) и ако имам респект към ФОРУМЕЦА КЕПТЪН ( а не към тебе лично, защото не се познаваме ) - то е заради дискусионните ти мнения в определени области. По същи начин те моля да не ми даваш описания на глават ми с "какво е пълна" , който трябва да ми даде оценка, ми е дал. Мерсим и беркет версим, нямам оплаквания.. :smokin:  Мисля че ме разбираш какво искам да ти обясня. Оставам с най-добро отношение !
---

Muktata,
След като отдавна познаваш ник Captain Buddy (aka American Bastard), би следвало да си забелязал, че съм bluntly frank and open и ако някой ме дразни директно най-вулгарно го псувам, без да се стеснявам. В сий форум срещнах ник Muktata, който ми звучеше много близко до моята дължина на вълната за представите за света. Originally съм технократ, инженер-конструктор, сиреч аналитик преди всичко, с почти десет годишна служба в органите, моделирали в мен патологична подозрителност, живял в соца до средата на 80-те и след това в Западнала Европа, с близка връзка с бившата родина. Видял живота преди 1990 и след това, на  моята достолепна възраст имам много добра представа за света. В прав текст ти казвам до сега включително, че капиталистите са си капиталисти, а работниците на наемния труд работници, та били те ръководители или изпълнители white color or blue color. Марксистката теория се изучава все още в престижни университети. Според мен, обаче на нея й липсва частта за икономиката на социализма. Именно икономиката на мизерия при варианта на социализма на съветския блок в съчетание с нарастващия консумеризъм на партийната номенклатура доведе до краха на съветски соц вариант, за разлика от успешно развиващия се в същото време социализъм с китайски особености. 
Още един път извини моят болезнена откровеност! No hard feelings!
Все пак се надявам, да сме от една и съща страна на бара, макар и да Бывают драки с матом и без мата!
---

Butch, сега те виждам.
Cheers!
Ти от нашия бар ли си?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27249 -: Ноември 08, 2022, 14:20:50 »
Quote (selected)
Muktata,
След като отдавна познаваш ник Captain Buddy (aka American Bastard), би следвало да си забелязал, че съм bluntly frank and open и ако някой ме дразни директно най-вулгарно го псувам, без да се стеснявам. В сий форум срещнах ник Muktata, който ми звучеше много близко до моята дължина на вълната за представите за света. Originally съм технократ, инженер-конструктор, сиреч аналитик преди всичко, с почти десет годишна служба в органите, моделирали в мен патологична подозрителност, живял в соца до средата на 80-те и след това в Западнала Европа, с близка връзка с бившата родина. Видял живота преди 1990 и след това, на  моята достолепна възраст имам много добра представа за света. В прав текст ти казвам до сега включително, че капиталистите са си капиталисти, а работниците на наемния труд работници, та били те ръководители или изпълнители white color or blue color. Марксистката теория се изучава все още в престижни университети. Според мен, обаче на нея й липсва частта за икономиката на социализма. Именно икономиката на мизерия при варианта на социализма на съветския блок в съчетание с нарастващия консумеризъм на партийната номенклатура доведе до краха на съветски соц вариант, за разлика от успешно развиващия се в същото време социализъм с китайски особености. 
Още един път извини моят болезнена откровеност! No hard feelings!
Все пак се надявам, да сме от една и съща страна на бара, макар и да Бывают драки с матом и без мата!
---

 И без да ми го казваш, винаги съм го знаел Кептън. :smokin:  Почитания и Наздраве !  :beer_:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27250 -: Ноември 08, 2022, 14:42:19 »
Butch, сега те виждам.
Cheers!
Ти от нашия бар ли си?
От кой друг да съм? :t0301:
BTW   Наскоро въдях в един стар диск, (разглеждах го) съм записал един мейл - american bastard. * Знам, че е (бил) твой. Дали е още активен?

* За да го сложа в диска, писанките ти са ми били интересни.
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 14:53:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27251 -: Ноември 08, 2022, 14:42:39 »
Т.е. ме подозирате в лицемерие, така ли??? Неизбежно всяко мое мнение тук бива последвано от лична атака.
Я стига си се превземал, това е вече досадно! Кой изобщо те е подлагал на „лична атака“, че и неизменно? „Лична атака“ ти наричаш, ако някой възрази на каквото си написал. Виж ти! А как си представяш, че се води спор?

Искаш ли да знаеш какво наистина е лична атака и то най-долнопробна? Не е трудно, тук има хиляди примери. Напусни за малко стерилния свят на собствената си тънкоранима душевност и поразгледай мъничка част от писаното във форума – включително от този, на когото „благодариш за подкрепата“ и който е основен, овластен, източник на злобни лични атаки тук.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27252 -: Ноември 08, 2022, 14:48:02 »
---
Quote (selected)
И без да ми го казваш, винаги съм го знаел Кептън. :smokin:  Почитания и Наздраве !  :beer_:
Аааайди, оформя се вече новата номенклатуратуратура!
 :nuts:
Как да не си долее човек?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27253 -: Ноември 08, 2022, 15:37:27 »
Т.е. ме подозирате в лицемерие, така ли??? Неизбежно всяко мое мнение тук бива последвано от лична атака.
Я стига си се превземал, това е вече досадно! Кой изобщо те е подлагал на „лична атака“, че и неизменно? „Лична атака“ ти наричаш, ако някой възрази на каквото си написал. Виж ти! А как си представяш, че се води спор?

Искаш ли да знаеш какво наистина е лична атака и то най-долнопробна? Не е трудно, тук има хиляди примери. Напусни за малко стерилния свят на собствената си тънкоранима душевност и поразгледай мъничка част от писаното във форума – включително от този, на когото „благодариш за подкрепата“ и който е основен, овластен, източник на злобни лични атаки тук.

Човекът е идеалист за разлика от теб. А ти кво точно си, още не съм наясно, освен това, че не ща да си покрай мен. Последното е мноо важно. Изключително натоварващ и негативен човек си. От такова решения не чакай - само само подтискащо блеене :smokin:
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 16:53:11 от AR-15 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27254 -: Ноември 08, 2022, 15:57:59 »
Butch, сега те виждам.
Cheers!
Ти от нашия бар ли си?
От кой друг да съм? :t0301:
BTW   Наскоро въдях в един стар диск, (разглеждах го) съм записал един мейл - american bastard. * Знам, че е (бил) твой. Дали е още активен?

* За да го сложа в диска, писанките ти са ми били интересни.
---
Ако е от @yahoo.co.uk е активен.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27255 -: Ноември 08, 2022, 16:52:49 »
Мир

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27256 -: Ноември 08, 2022, 17:19:04 »
Мир ще има, Коле, когато некои неандерталци се върнат преди цървулите си...в техния случай..
п. п. Аз работя с деца. Деца условно казано, щото са над 18 години. Никога не ми се е налагало, въпреки че ми е позволено, да бъда толкова груба с тях, както с некои нахални парвенюта на възраст поне на родителите им..по-вероятно на бабите им

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27257 -: Ноември 08, 2022, 17:44:53 »
Асолчик, писах едно изречение, щото ми се повдигна от жлъчки и лельосване, обаче Принцът беше бърз с парцала, та го промених на тая прекрасна дума.
Уж знам да не се впрягам, щото както аз съм тук да разтоварвам, други - да опъват нерви, свои и чужди. Дет' се вика мнението е като гъзъ, всеки го има, но не е нужно да го демонстрира. Ама на нeкои много смърди... пардонь.
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 17:52:32 от Kole »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27258 -: Ноември 08, 2022, 18:12:50 »
«Если вам мешают памятники, если вам мешает язык, если вам мешают праздники, если вам мешает история, если вам мешают названия городов и улиц, то это значит, что вы строите свое государство на чужой территории!»

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27259 -: Ноември 08, 2022, 19:21:13 »
Лъчо, симпатични ми са твойте тези със споменаване на КПСС. Точно тази комунистическа партия в Русия предаде интересите на работническата класа. Знаеш кога и как. Загуби право да я представлява. Комунистите в Китай не направиха така, нали?
Да, но това не е самоубилата се КПСС, а РКРП-КПСС, която партия е получена от сливането на РКРП-РПК (получена от сливането на РКРП и РПК) с КПСС (2001), която от своя страна е продукт на разкола на СКП-КПСС - федерация на компартии, която е смятала себе си за правоприемник на КПСС. (Да, голямо роене се получи след самоубийството на КПСС.) Не трябва да се забравя, че ВКП(б) е преименувана на КПСС още при Сталин на XIX конгрес на ВКП(б) през 1952 г., няколко месеца преди смъртта му. А по това време тази партия е била победителката на Хитлеристка Германия, а не бъдещата КПСС, предала интересите на работническата класа, за което предателство никой не е и подозирал, че е възможно, освен може би самият Сталин...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27260 -: Ноември 08, 2022, 19:54:02 »
странно, ти правиш същото - обявяваш някаква вестникарска публикация за факт. и имаш наглостта да ме обвиняваш мен за същото?!

Разбира се, всичко това щеше да е излишно ако беше отговорил на простичкия въпрос кой плаща транзитните такси на България за газа, който минава през нейна територия: Македония, Сърбия, Унгария (купувачи) или Газпром (продавач). Има ли "някаква" вестникарска статия по въпроса, или ще мажем с баданата до последно?
не ми се влиза в спор, ама таксите ги плаща доставчика! влезте в отчета на булгартрансгаз, там ясно е казано колко транзитни такси е платил, изненада, газпромекспорт, че и е платил авансово! перо няма за такси ни от сърбия, ни от унгария и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23473
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27261 -: Ноември 08, 2022, 20:38:30 »
Алиса, стига де!
Всеки от нас има някакви заблуди, това не значи че трябва да го изгорим на кладата.
Тук или там говорим каквото мислим, мисловно чистите или генетично чистите ареали не са различни.
Нека не сме от тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27262 -: Ноември 08, 2022, 21:44:50 »
изтрито - повтаря се по долу.
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 22:05:57 от Eisblock »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27263 -: Ноември 08, 2022, 21:51:50 »
А сега по същество.

Мн. добре, Лъчо!

Ако искат могат да управляват Света и от Давос, или от Сингапур, няма разлика. Тези Демони, тяхната Шайка, не са просто "фашисти" , това би било комплимент. Те са нещо много по-глобално, одиозно, ЗЛО. Те водят (искат да заведат) Света не към "фашизъм" , а към Тоталитарен Цифров Концлагер на основата на Трансхуманизма. Те искат нещо като дигитално РОБОВЛАДЕЛСТВО. За да постигнат това те се нуждаят от драстично намаление на световното население, затова "работят" по трите писти. Пандемии (мними или истински) , Сриване на икономиките (глад) , Трансджендър идеология. Трите писти се събират в една крайна точка - население под 1 милиард, или дори под 500 милиона на планетата. Това целят, това искат.

Мн. добре, Мукта!

- Същественото е важно, а не с какъв инструментариум е показано. Така, че и двамата пишите едно и също - това което е важното и същественото!

Битката със сатанизма и шайката психопати завладели ресурсите на Земята! И да, това също може да се критикува. Но може и още други ъгли, под които да се освети Титаническата битка за бъдещето на тази, поредна цивилизация в краят си на Срока за Годност.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27264 -: Ноември 08, 2022, 22:05:22 »
кой плаща транзитните такси на България за газа, който минава през нейна територия: Македония, Сърбия, Унгария (купувачи) или Газпром (продавач).

Купувачите, вкарана е в цената на газта. В нея цена Продавача калкулира своите разноски по преноса. Когато усвоят директната телепортация, тези разноски ще бъдат сведени до нула. Купувачите също ще се радват на намалената тогава цена (вероятно или не).

Надявам се всички знаете, че освен производствени, така също има режийни разноски. Преноса е режиен разход.

ПП Телепортация на ниво елементарни частици, вече бе демонстрирана от двама австрийски учени, преди години. От тогава до сега се говори и показва такава само в сериите на Стар трек.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27265 -: Ноември 08, 2022, 23:00:52 »
Ега ти и спора кой плаща транзита на Украйна.
Технически Газпром.
Фактически купувача защото Газпром плаща от парите получени от купувача.
Мъдреци сър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27266 -: Ноември 08, 2022, 23:07:27 »
Спорът наистина е безсмислен. Кой плаща транзитните такси зависи от договорите. Например сърбите ни плащат транзитна такса за техния газ.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27267 -: Ноември 08, 2022, 23:12:50 »
Ега ти и спора кой плаща транзита на Украйна.
Технически Газпром.
Фактически купувача защото Газпром плаща от парите получени от купувача.
Мъдреци сър.
Същественото е, че Украйна ги получава тези пари и че това става благодарение на Русия, която „воюва с Украйна“.
По същия и редица други пътища Русия захранва Украйна в продължение на много години – включително и през прословутите последни осем – за да бъде днес Украйна това, което е.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27268 -: Ноември 08, 2022, 23:19:12 »
Ега ти и спора кой плаща транзита на Украйна.
Технически Газпром.
Фактически купувача защото Газпром плаща от парите получени от купувача.
Мъдреци сър.
Същественото е, че Украйна ги получава тези пари и че това става благодарение на Русия, която „воюва с Украйна“.
По същия и редица други пътища Русия захранва Украйна в продължение на много години – включително и през прословутите последни осем – за да бъде днес Украйна това, което е.
А още по-същественото е, че Русия печели огромни печалби през украинския газопровод. Но възниква въпроса: Защо Украйна не спре напълно газопровода си, през който тече руски газ?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27269 -: Ноември 08, 2022, 23:29:58 »
А още по-същественото е, че Русия печели огромни печалби през украинския газопровод. Но възниква въпроса: Защо Украйна не спре напълно газопровода си, през който тече руски газ?
И отговорът на въпроса, който „възниква“ е същият като на въпроса защо Русия плаща на Украйна, с която „воюва“: олигарсите си въртят бизнеса, плебса да се трепе помежду си – и двете са чудесна причина за потриване на ръце.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27270 -: Ноември 08, 2022, 23:46:37 »
А още по-същественото е, че Русия печели огромни печалби през украинския газопровод. Но възниква въпроса: Защо Украйна не спре напълно газопровода си, през който тече руски газ?
И отговорът на въпроса, който „възниква“ е същият като на въпроса защо Русия плаща на Украйна, с която „воюва“: олигарсите си въртят бизнеса, плебса да се трепе помежду си – и двете са чудесна причина за потриване на ръце.
Не бива да се коли кокошката, която снася златни яйца. А държавата притежава контролния пакет акции в Газпром. Тя взема важните решения и лъвския пай от печалбата. Когато се говори за Газпром, олигарсите са по-скоро на заден план.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27271 -: Ноември 08, 2022, 23:57:01 »
Не бива да се коли кокошката, която снася златни яйца. А държавата притежава контролния пакет акции в Газпром. Тя взема важните решения и лъвския пай от печалбата. Когато се говори за Газпром, олигарсите са по-скоро на заден план.
Това „по-скоро“ няма да е никак скоро. Където държавата е на олигарсите, държавните предприятия също са на олигарсите – проста зависимост. Въпреки разни привидности.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2716
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27272 -: Ноември 09, 2022, 00:01:04 »
... Където държавата е на олигарсите, държавните предприятия също са на олигарсите – проста зависимост. ...

ачик ачик тролене.

в стил "когато пешо е зелен, значи крокодила може да лети".

съжалявам, но твоето преминава всякакви граници.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27273 -: Ноември 09, 2022, 00:06:05 »
Спорът наистина е безсмислен. Кой плаща транзитните такси зависи от договорите. Например сърбите ни плащат транзитна такса за техния газ.
колега, договорът за транзит през балканския паток е с газпром, айде поне се справете с наличната информация, вижте кой плаща на булгартрансгаз. газпром е заявил 90% от капацитета и плаща за заявения капацитет независимо дали пренася газ, или не.
https://bgrows.com/%D0%B6%D0%B5%D1%87%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE/

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2716
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27274 -: Ноември 09, 2022, 00:14:29 »
стига чопкали темата за таксите, повлияни от двата трола.

нямаме пълните текстове на договорите, за да можем адекватно да коментираме каквито и да са реални параметри по тях.

освен това са системи от договори, и без да се разглеждат в цялостност всичко е само пушилка.

а че никой няма да ти предостави точно такива търговски договори само и само за да накриви капата на някой отсъстващ - това е повече от сигурно.

и стига изсмуквали из пръстите всякакви безумия - кой на кого и защо и докога бил плащал, и че било било трябвало да постъпи по твоите мераци - като дори не е ясно кой си ти, че имаш самочувствието да издигаш такива мераци.

капитализъм.
всеки гледа кинтите.

да обвинявате някой, че трябва да спре да си гледа кинтите, щот на вас ви се иска той да се държи като соц страна - е егаси и логиката. или сте дебили, или ни мислите нас за дебили, че ви оставяме да си драскате малоумия и да предизвиквате скандали.

айде малко повече реално уважение към съфорумците, а не само декларирано такова, гарнирано с яко заливане с обиди с повод и без повод.

моля.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27275 -: Ноември 09, 2022, 06:31:00 »
Голяма дискусия между газови експерти се оформила. Едно дилетантско мнение. Има точка на доставка. До нея обикновено таксите за тръбите плаща доставчика, а нататък купувача.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23473
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27276 -: Ноември 09, 2022, 07:39:32 »
Както и да местим точката на доставка, доставчика си получава цялата сума за газа, а получателят плаща ВСИЧКИ разходи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27277 -: Ноември 09, 2022, 07:49:30 »
.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27278 -: Ноември 09, 2022, 08:09:24 »
Както и да местим точката на доставка, доставчика си получава цялата сума за газа, а получателят плаща ВСИЧКИ разходи.

Kaкто и да местите акцента на дискусията, не можете да замажете, че някои се изхвърлиха неподготвени, че Русия НЕ ПЛАЩА транзитни такси на Украйна, а ги плащали били клиентите.
Първо, поне два пъти, поне аз, се съгласих, че купувачът плаща крайната цена, в която са включени всички разходи на продавача, така че е напълно излишно да се изтъква назидателно като контрадовод.
Второ, в случая изобщо не е важно кой ги "покрива" тези такси, а самият факт, че физически ги плаща Русия, на Украйна, с която воюва. Въпросът има морално изражение - ако можете да го проумеете. Че Русия била гявол и "печели пари" е нефелен довод. Нали уж се борела да остане на картата? Нали водела война със сатанизма? Има ли място меркантилизма в "святата" борба със сатанизма? А ако Русия наистина е гявол и иска да заработи в борбата си срещу сатанизма - толкова по-лошо за нея. Губи физиономия и морален облик

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27279 -: Ноември 09, 2022, 08:13:17 »
Спорът наистина е безсмислен. Кой плаща транзитните такси зависи от договорите. Например сърбите ни плащат транзитна такса за техния газ.
колега, договорът за транзит през балканския паток е с газпром, айде поне се справете с наличната информация, вижте кой плаща на булгартрансгаз. газпром е заявил 90% от капацитета и плаща за заявения капацитет независимо дали пренася газ, или не.
https://bgrows.com/%D0%B6%D0%B5%D1%87%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE/
Quote (selected)
По време на поредната си предизборна изява сръбският президент Александър Вучич призова България да продължава да доставя на страната му руски газ.

"България съобщи, че ще спре вноса на руски газ. Не съм сигурен, че това е толкова лесно за осъществяване", каза Вучич при визитата си в Пожега и добави: "Ние много просто казваме - искаме руски газ от Балкански поток. Вие ни доставете /газа, бел.ред./ до нашия газопровод, за което си плащаме, а това, което вие искате, си е ваша работа, това не е проблем за нас", каза още Вучич.

Според него Сърбия трябва да получава руски газ, "защото страната му заплащала транзитните такси за газа от Русия, който минава по Турски поток през България".
Но пак ще напиша - напълно безсмислен спор.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27280 -: Ноември 09, 2022, 08:28:36 »
Не бива да се коли кокошката, която снася златни яйца. А държавата притежава контролния пакет акции в Газпром. Тя взема важните решения и лъвския пай от печалбата. Когато се говори за Газпром, олигарсите са по-скоро на заден план.
Това „по-скоро“ няма да е никак скоро. Където държавата е на олигарсите, държавните предприятия също са на олигарсите – проста зависимост. Въпреки разни привидности.
Искал си да кажеш нещо, но не ти се е получило.
Русия съсипва икономически Украйна, оставя големи региони без ток, връща я век назад, изби стотици хиляди на фронта, но Украйна не спира газовия поток - за няколко милиарда транзитни такси. За тия няколко милиарда такси, Русия печели стотици милиарди. И ти ми твърдиш, че Русия трябвало да спре сама преноса през потока. Да ти имам логиката.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27281 -: Ноември 09, 2022, 08:52:06 »
"Луд човек умора няма."

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27282 -: Ноември 09, 2022, 10:31:23 »
Само се поти...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27283 -: Ноември 09, 2022, 17:02:42 »
По руските форуми в последно време упорито се говори, че руското ръководство се кани да предаде на украинците Херсон. Днес при съмнителни към момента обстоятелства е загинал и зам. началника на Херсонска област Кирил Стремоусов. Той беше изключително активен в социалните мрежи, почти всеки ден излизаше с различни съобщения за обстановката на фронта и в областта.

🇷🇺Движение Zорок Zороков🕊
Forwarded from
Александр Ходаковский
В ближайшее время Сергею Суровикину придётся сделать по Херсону трудное заявление. Мы услышим, какое будет решение по этому направлению. Подозреваю, что оно нам не понравится.
t.me/sorok40russia/35015

***
ВСУ планируют зайти в Херсон в ближайшие пару недель. Украинское командование рассчитывает на новый “жест доброй воли”
Источникам “Обыкновенного царизма” удалось перехватить телефонный разговор двух украинских офицеров на Херсонском фронте. Запись публиковать не будем из соображений безопасности.
Информация, мягко говоря, не самая оптимистичная. ВСУ рассчитывают, что через 5-12 дней зайдут в Херсон. Могут и раньше - в зависимости от ситуации.
Украинское командование надеется на новый “жест доброй воли” со стороны России. Офицеры ВСУ в разговоре друг с другом говорят об этом прямо.
И мы тоже говорим вам прямо. Сдача Херсона без боя и новый “жест доброй воли” будет натуральным предательством и государственной изменой. И никак иначе.
@ordinaryczarizm

***
Поговорим о Херсоне.

Некоторые подразделения получили приказ на отход с правого берега, некоторые части уже переправились, некоторые пока обеспечивают отвод остальных сил. Некоторым до сих пор так и не довели что вообще происходит.

Вскоре вечером вы будете слышать множество оправданий и историй про то, что так будет только лучше. Не будет. Некоторые уже сейчас заявляют, что результат сдачи Херсона это подковерные политические игры и очередной жест доброй воли. Однако, это тоже не совсем так. Результатом происходящего являются месяцы планомерных ошибочных решений и неисправления ошибок, которые снежным комом привели нас сюда, а уже потом все остальное.

Еще в июле, во время одного из первых (и в итоге окончательных) перекрытий Антоновского моста из-за обстрелов мы заявили, что если угрозу переправам через Днепр не устранить, то в результате наступления ВСУ это может привести к сдаче Херсона. Увы, все сбылось.

За время месяцев боев на Херсонском направлении правобережная группировка лишилась своих основных путей подвоза снабжения и боеприпасов, а подразделения оказались далеки от своей штатной численности. Все это не позволяло проводить какие либо наступательные операции для отодвигания установок HIMARS вглубь территории, дабы они больше не представляли угрозу мостам через Днепр. Укоренившиеся проблемы взаимодействия, сверхцентрализованной цепочки принятия решений, отсутствия средств разведки и высокоточных средств поражения целей противника на глубину хотя бы в несколько десятков километров не позволяли решить возникающие проблемы самостоятельно.

Подводя итоги: происходящее является совокупностью допущенных катастрофических ошибок, годами и месяцами нерешаемых проблем и отсутствием необходимых средств. В случае выхода противника к Днепру под угрозой ударов противника окажется уже северная часть Крыма, а в перспективе получения новых средств от НАТО - весь полуостров, аэродромы и база Черноморского флота.

@milinfolive

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27284 -: Ноември 09, 2022, 17:10:28 »
Коты и кошка Крамника

Оставление Херсона, если до этого дойдёт дело, будет означать военное поражение. Проигрыш крупной битвы. Сдачу единственного занятого российскими войсками областного центра. При этом город вполне можно оборонять, и отход из него будет (если будет) политическим решением.

Оно не имеет никаких положительных сторон, никаких «да, но», никаких оправданий. Оно будет означать дальнейший рост потерь (а не их уменьшение), усиление давления со стороны врага и вполне вероятный проигрыш войны, и не может быть оправдано никакими гуманитарными соображениями - потому что объем бед и сумма потерь в результате этого шага возрастут. Для их уменьшения войну надо выигрывать.

Все попытки рассказать, что на этом ничего не заканчивается и вообще все будет хорошо, будут столь же убедительны, как грим на недельном трупе.

Оставлять Херсон нельзя.
t.me/kramnikcat/2741

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27285 -: Ноември 09, 2022, 17:15:04 »
Сигурно става дума за по-голяма игра. Путин мисли за всичко. Може би не е удобно да оставят Украйна съвсем без море. Ако е така. вариантът с цялостно приобщаване на Украйна отпада. Не му харесва на Путин безкрайна война. Аз го разбирам.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27286 -: Ноември 09, 2022, 17:17:12 »
⚡️Город Херсон и прилегающие населенные пункты не могут снабжаться и функционировать — Суровикин
⚡️Наиболее целесообразным вариантом является организация обороны по барьерному рубежу реки Днепр — Суровикин
⚡️Предлагается занять оборону по левому берегу реки Днепр — Суровикин
⚡️Шойгу согласен с выводами и предложениями Суровикина
⚡️Маневры войск будет осуществлен в ближайшие сроки — Суровикин

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27287 -: Ноември 09, 2022, 17:18:25 »
Идиоти.
Договорняк все пак има.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27288 -: Ноември 09, 2022, 17:25:54 »
В руските форуми ври и кипи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27289 -: Ноември 09, 2022, 17:31:21 »
Наиболее целесообразным вариантом является организация обороны по барьерному рубежу реки Днепр — Суровикин

Това само по себе си е пълен резил. Да отстъпват панически и да строят укрепления на руска територия срещу настъпващата украинска армия. И вече три месеца не могат да се организират за контраудар. Русия тотално се изложи. Да не говорим за нелепата ситуация да приемат в състава на РФ субекти, които се контролират от чужди войски. Срам и позор за галактическите интелекти в Кремъл!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27290 -: Ноември 09, 2022, 17:35:57 »
Тия хора не съзнават ли, че с подобни предателски съглашения убиват всяко желание и морал у войниците които си жертват живота и здравето да се сражават по-нататък? Путин ще плати скъпо за всичко това, подобно предателство никой няма да му прости.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27291 -: Ноември 09, 2022, 17:43:47 »
Тия хора не съзнават ли, че с подобни предателски съглашения убиват всяко желание и морал у войниците които си жертват живота и здравето да се сражават по-нататък?

Явно не. Те дотолкова са се самозабравили от фалшива пропаганда, че дори успяха да накарат наивниците да повярват, че нелепите им политически и военни решения са гениални.
Путин наистина няма да свърши добре. Но най-лошото е, че очертаващият се провал може завинаги да докара проамериканските либерали на власт и те окончателно да довършат Русия.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27292 -: Ноември 09, 2022, 17:44:52 »
Чакайте сега, това е решение, или ЕЖК?

Щото ако е ЕЖК, малко тъповатичко ми с види да се разсъждава нататък.
И?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27293 -: Ноември 09, 2022, 17:47:05 »
Акок командващия обединената групировка на войските на РФ Сергей Суровикин е ЕЖК, то значи е ЕЖК

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27294 -: Ноември 09, 2022, 17:48:55 »
Оставят Херсон, така ли каза?
Моля, дай инфо, че днес подрязвам овошки и не следя Суровикин.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27295 -: Ноември 09, 2022, 17:51:20 »
Явно иде реч за поредната задкулисна договорка.

Образ будущего
Херсон пока никто не оставлял, флагов не снимал, блокпосты не покидал, но Чернобаевка к выходным будет серой зоной, а на переговорах Вашингтон требует Херсонскую область и Запорожье полностью оставить российскими войсками.
Это приведет к заморозке по приднестровскому сценарию украинского конфликта, началу реформ силового блока в РФ, затем к делиберализации Правительства и Центрального Банка, также институтов исполнительной власти. Декриминализация Федеральных округов после Трансфера-2024 и затем с 2025 года новый светлый путь к России, устремленной в будущее.
Дорожная карта переговоров по версии Вашингтона и Лондона предусматривает оставление Запорожья и Херсона к 20 ноября; в свою очередь поставки оружия из Польши, Венгрии, Румынии и Турции обещают прекратить с 10 ноября.
На данный момент отгрузки идут из аэропорта Жешув, аэропорта Бухарест и аэропорта Кишинева в объёме 25% от объёма марта-августа, ЖД отгрузки упали до 40% от того же объёма за тот же период.
Выход ВСУ со 100% территорий ЛДНР в их границах на 2014 год станет следующим шагом, однако в Херсон и Запорожье ВСУ по плану не должны заходить в течение 6-9 последующих месяцев во избежание повторения сценариев Бучи, Ирпени, Купянска, Изюма, создавая при этом переходный серый период, возможен вход миротворцев ООН на 12 месяцев. ЗАЭС по этому плану предложено находиться под контролем Росатома и группы инспекторов МАГАТЭ.
t.me/obrazbuduschego2/11825
Nov 3 at 11:57

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27296 -: Ноември 09, 2022, 17:54:09 »
Ами явно толкова са силите на Русия срещу НАТО.Оказва се, че няма боеспособни  ВДВ и морска пехота, не може да прави десанти и да преодолява големи водни прегради.Дори средни не може.

Ще се окопават на левия бряг.

Населението няма думата.Нито има сили нещо да промени.По принцип отавна мина времето на "революциите отдолу". Хората са си биомаса управлявана от дебели чичковци с пури, които решават всичко в тъмни сепарета сред гъст цигарен дим.....




Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27297 -: Ноември 09, 2022, 17:56:05 »
Quote (selected)
Восемь месяцев сплошного позора. Мне так не было стыдно никогда. Ни в 91ом, ни в 93, ни в 95-96ом. Никогда. Страна деградировала. Вот итог правления ВВП. Дальше-еще хуже.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27298 -: Ноември 09, 2022, 17:57:04 »
Херсон - это большие Шахматы. Не верь глазам своим.
Больше ничего не скажу.
#ненавреди
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #27299 -: Ноември 09, 2022, 17:58:08 »
Чакайте сега, това е решение, или ЕЖК?

Щото ако е ЕЖК, малко тъповатичко ми с види да се разсъждава нататък.
И?

Суровикин: целесообразно организовать оборону на левом берегу реки Днепр
https://russian.rt.com/ussr/news/1071922-surovikin-reka-dnepr


Появилось полное видео доклада Суровикина Шойгу об отводе войск из Херсона
https://www.mk.ru/politics/2022/11/09/poyavilos-polnoe-video-doklada-surovikina-shoygu-ob-otvode-voysk-iz-khersona.html