Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 10:38:43

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2087412 пъти)

Accipiter и 105 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34320 -: Март 19, 2024, 09:51:40 »
Аз предлагам всички, на които не им е симпатичен новоизбраният президент на Русия или не одобряват/признават избора му, просто да продължат да контактуват със стария. Така и вълкът ще е сит, и агнето ще си остане цяло.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34321 -: Март 19, 2024, 10:06:30 »
 
Quote (selected)
Shabaan_bin_Robert
Just Member
*****
Аз предлагам всички, на които не им е симпатичен новоизбраният президент на Русия или не одобряват/признават избора му, просто да продължат да контактуват със стария.
Аз пък с изборната победа поздравявам новия и стария президент на Русия (и "двамата" родени в Ленинград) с едно изпълнение на ЛИЛИ ИВАНОВА:
ПЕСНЯ О ЛЕНИНГРАДЕ
https://www.youtube.com/watch?v=CHltuTXSCdg
« Последна редакция: Март 19, 2024, 10:30:57 от Zmeja »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34322 -: Март 19, 2024, 10:38:00 »
Змей, сърдечно благодаря за клипчето. Спомени от ранното детство.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34323 -: Март 19, 2024, 11:13:16 »
 :thup: Спомени от мойто...ъ-ъ-ъ...юношество. :)))
« Последна редакция: Март 19, 2024, 11:20:20 от Zmeja »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34324 -: Март 19, 2024, 11:43:40 »
🙂

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34325 -: Март 19, 2024, 12:43:09 »
https://glasove.com/novini/zaharova-reaktsiyata-na-zapada-na-ruskite-prezidentski-izbori-e-napisana-prez-2023-g-sega-zapochna-isteriyata-po-plan
 :)))
Който има държава, може да си говори, който няма - може да си джафка.
По джафкането им ще ги познаете...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34326 -: Март 19, 2024, 13:13:51 »
Винаги съм твърдял, че за мен пък джафкането, особено онова преминаващо с фалцет в квич е музика за ушите.
И добър сигнал, че облайваният се движи в правилна посока.
Тук изкуството е във възможноста да се отдели шумовият квич на пуделите, от хълцанията на задаващите тона псета.
Последният е нещо като черешката на тортата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34327 -: Март 19, 2024, 13:16:41 »
Винаги съм твърдял, че за мен пък джафкането, особено онова преминаващо с фалцет в квич е музика за ушите.
И добър сигнал, че облайваният се движи в правилна посока.
Тук изкуството е във възможноста да се отдели шумовият квич на пуделите, от хълцанията на задаващите тона псета.
Последният е нещо като черешката на тортата.
Ами, като имам предвид, че сме сред джафкащите, хич не ми е музика за ушите.
Щото облайваният може да се движи в правилна посока, за мен е несъмнено, но нашата е към поредната катастрофа. Няма на какво да се радвам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34328 -: Март 19, 2024, 17:30:42 »
 :t2824:
https://epicenter.bg/article/Moskovski-muzey-otvarya-izlozhba-po-povod-210-g-ot-prevzemaneto-na-Parizh/344149/7/97
Московски музей отваря изложба по повод 210 г от превземането на Париж.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34329 -: Март 19, 2024, 18:12:04 »
:t2824:
https://epicenter.bg/article/Moskovski-muzey-otvarya-izlozhba-po-povod-210-g-ot-prevzemaneto-na-Parizh/344149/7/97
Московски музей отваря изложба по повод 210 г от превземането на Париж.
Не може да се отрече, научиха се на туй онуй от западналите  :)))
И пак си остават с галактически разлики от тях, така и трябва да бъде! 

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34330 -: Март 19, 2024, 18:17:44 »
:t2824:
https://epicenter.bg/article/Moskovski-muzey-otvarya-izlozhba-po-povod-210-g-ot-prevzemaneto-na-Parizh/344149/7/97
Московски музей отваря изложба по повод 210 г от превземането на Париж.
Ласкатели настоявали пред император Александър I да постави своята статуя на Вандомската колона, вместо статуята на Наполеон. "Опазил ме Господ, - отвърнал той, - пиедесталът е твърде висок за мен. Боя се, че там горе ще ми се завие свят, подобно на моите предшественици."
----------------
Може би е трябвало да послуша съвета им.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34331 -: Март 21, 2024, 17:51:16 »
Май натам отиват нещата...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34332 -: Март 21, 2024, 18:22:27 »
Quote (selected)
В Харькове продолжается разбор завалов в месте скопления иностранных наемников. В настоящее время Россия сосредоточена на уничтожении неназванных солдат НАТО, собравшихся приблизиться к границе. Удар "Искандером" вчера был нанесен по скоплению живой силы противника. Сообщается о вторичной детонации и пожаре.
Из Польши вчера начали вывозить первых раненных в Харькове французских наемников.
Politikus.info

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34333 -: Март 21, 2024, 18:26:23 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34334 -: Март 21, 2024, 18:37:43 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34335 -: Март 21, 2024, 18:41:38 »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34336 -: Март 21, 2024, 18:56:22 »
Произвеждали са дивани за войската, Бог да прости на заблудените души там, на незаблудените - каквото реши.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34337 -: Март 21, 2024, 20:11:28 »
Може би ще ви е интересно
https://www.youtube.com/watch?v=GJuaozil4Ws

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34338 -: Март 22, 2024, 15:20:53 »
Цитат на: Звездоброец

Готви се май падане на Великия Вавшилнгтон  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34339 -: Март 22, 2024, 15:30:46 »
7 Ето, иде с облаците; и ще Го види всяко око, и ония, които го прободоха; и всички земни племена ще възридаят за Него. Така е. Амин.
8 Аз съм Алфа и Омега, казва Господ Бог, Който е, и Който е бил, и Който иде, Всемогъщият.
Откровение Йоаново, 1-7,8

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34340 -: Март 22, 2024, 15:46:09 »
Песков: Заради намесата на Запада Русия вече е в състояние на война
Всички трябва да разберат това за своята вътрешна мобилизация, заяви говорителят на Кремъл
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34341 -: Март 22, 2024, 21:10:08 »
Всепак успяха, и то в Москва:

Теракт в "Крокусе"
https://colonelcassad.livejournal.com/9043106.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34342 -: Март 22, 2024, 21:17:48 »
Уви! Не е точно в Москва, в Красногорск е. Ето как е изглеждало зданието преди пожара:


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34343 -: Март 22, 2024, 22:33:43 »
Интересно как са влезли въоръжени на концерт, все пак в момента предполагам, че проверките и мерките за сигурност са засилени.
Поне в информацията, на която попаднах, нямаше нищо по този въпрос. Освен да са внесли оръжието по-рано?

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34344 -: Март 23, 2024, 00:00:18 »
Интересно как са влезли въоръжени на концерт, все пак в момента предполагам, че проверките и мерките за сигурност са засилени.
Поне в информацията, на която попаднах, нямаше нищо по този въпрос. Освен да са внесли оръжието по-рано?

Първо са застреляли охраната и после са влезли.

"В Москве крупный теракт.
Группа боевиков с автоматами ворвалась в "Крокус", убила охранников и начала расстреливать гражданских."

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34345 -: Март 23, 2024, 07:43:40 »
Жертвите вече са 82 човека, от  които 3 деца.
Има заподозрени. Има задържан. Трима са успели да избягат и се издирват.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34346 -: Март 23, 2024, 09:14:14 »
Security Alert: Avoid Large Gatherings over the Next 48 Hours
Quote (selected)
The Embassy is monitoring reports that extremists have imminent plans to target large gatherings in Moscow, to include concerts, and U.S. citizens should be advised to avoid large gatherings over the next 48 hours.
Без коментар!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34347 -: Март 23, 2024, 10:27:36 »
Мнение на неизвестен офицер от "спецназа":
Quote (selected)
Чтобы было понимание. Украинские спецслужбы с 2014 года используют экстремистские и террористические ячейки на территории России в своих целях. И ресурсы создают в поддержку исламских террористов, а также любых представителей местного басмачества, работающих на дестабилизацию на Северном Кавказе, и в диаспорах активно стимулируют деструктивные процессы. Подчеркну - это все с 2014 года.

После того, как игиловцев разгромили, хохлы подхватили упавшее "знамя джихада" и с Украины пошел просто вал экстремистской пропаганды, направленной именно на стимулирование исламского терроризма в России. И национальность террористов тут вторична. Важно, кто был кукловодом. Повторюсь, я уверен, что у него свиное рыло, потому что знаю масштабы попыток воздействия со стороны Украины на исламское сообщество внутри России с целью стимулирования в нем экстремистских процессов.

Они ищут пособников среди маргиналов, дебилов, экстремистов, наркоманов, алкашей. И мигрантов тоже рассматривают в качестве важного ресурса для подрывной работы. Однако результаты этого теракта неожиданно таковы, что для Украины они будут иметь катастрофические последствия. И сейчас они уже корчатся, как черти на сковородке, пытаясь убедить, что это не их работа. Но болтовня уже ни на что не влияет. Играли с огнем? Доигрались.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34348 -: Март 23, 2024, 10:28:36 »
Глава ФСБ доложил Путину о задержании 11 человек, в том числе всех 4 террористов, непосредственно участвовавших в теракте в "Крокусе"
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34349 -: Март 23, 2024, 10:31:37 »
https://t.me/sledcom_press/12292
Quote (selected)
Продолжаются следственные действия по уголовному делу о теракте в концертном зале «Крокус Сити Холл»

Следственная группа из числа следователей, криминалистов и экспертов СК России продолжает работу на месте происшествия в соответствии с детальным планом расследования уголовного дела. Продолжается осмотр помещений концертного зала и изъятие вещественных доказательств по мере расчистки экстренными службами завалов, изучаются записи с камер видеонаблюдения, начата работа с потерпевшими.

❗️На данный момент установлено, что количество погибших составляет 93 человека. Число погибших еще возрастет. По предварительным данным, причинами гибели людей стали огнестрельные ранения и отравление продуктами горения.

Предварительные итоги осмотра помещений концертного зала свидетельствуют о том, что террористы при нападении использовали автоматическое оружие, которое наряду с оставленными ими боеприпасами обнаружено и изъято следователями СКР. По данным вещественным доказательствам в настоящее время проводятся баллистическая, генетическая и дактилоскопическая экспертизы.

Также установлено, что террористы применяли легковоспламеняющуюся жидкость для поджога помещений концертного зала, где находились зрители, в том числе раненые.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34350 -: Март 23, 2024, 10:34:21 »
Глава ФСБ доложил Путину о задержании 11 человек, в том числе всех 4 террористов, непосредственно участвовавших в теракте в "Крокусе"

бягали са КЪМ б.украйма.

на няколко десетки км от границата са ги сгащили, стреляли са погумите на реното и после един по един са ги изловили.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34351 -: Март 23, 2024, 10:56:34 »
Малко геополитика свързана с КРОКУС- коментар

https://rusnext.ru/recent_opinions/17111579201385437 :think:



Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34352 -: Март 23, 2024, 12:40:19 »
Security Alert: Avoid Large Gatherings over the Next 48 Hours
Quote (selected)
The Embassy is monitoring reports that extremists have imminent plans to target large gatherings in Moscow, to include concerts, and U.S. citizens should be advised to avoid large gatherings over the next 48 hours.
Без коментар!
С коментар!
Това е информация подадена преди две седмици, отнасяща се за 48 часа, през които нищо не се е случило. Знаем ли дали тогава не са били взети всички необходими превантивни мерки? Ако терористичният акт беше извършен не след две седмици, а след две години, пак ли на основата на американската информация щяхме да се позовем за да попържаме Путин.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34353 -: Март 23, 2024, 13:32:35 »
Интерсноми е сега какво ще каже "международната демократическа общност", и нашите правоверни евроатлантици, аналогията с Израел е очевадна и натрапваща се, геноцидът на който бе подложено палестинското цивилно население бе одобрен от Запада, какво ли ще кажата сега!?

Още повече, че този терористичен акт бе все едно от САЩ извършен! Ако Нетаняху е добър човек, то и Путин е такъв, нали така!?  :too_funny-1052:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34354 -: Март 23, 2024, 13:57:08 »
Бяха ми разправяли за един агент на ДС арабин или иранец, който прилагал следния номер: Подавал сигнал на ДС за някакъв ТИР (по описание) с наркотици, който щял да мине през близките две-три седмици през ГКПП "Капитан Андреево" в посока Западна Европа. Вземали се всички необходими оперативно-технически мерки. На ГКПП-то се изсипвали маса оперативни работници, които "дебнели" несъществуващия ТИР. Когато на всички им писнело да чакат и бдителността естествено спадала, контрабандиста-агент безпроблемно прекарвал своя ТИР с наркотик през границата. Така веднъж със стомничка за вода, втори път със стомничка за вода...Доколкото ми е известно бяха го хванали и осъдили.
----------------
Сетих се по повод на американската информация за терористичния акт.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34355 -: Март 23, 2024, 13:59:42 »
Няма какво да ти е интересно. Като познавам манталитета, ще кажат, видяхте ли сега колко много светът мрази руснаците, щом им прави такива терасни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34356 -: Март 23, 2024, 14:04:04 »
Задержанный по подозрению в совершении теракта в "Крокус Сити Холле" заявил, что прилетел из Турции четвертого марта, видео допроса опубликовала главный редактор медиагруппы "Россия сегодня" и телеканала RT Маргарита Симоньян в Telegram-канале.
"Там (в Турции. — Прим. ред.) <...> документы закончились, здесь границу пересек", — сообщил подозреваемый.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34357 -: Март 23, 2024, 14:05:37 »
Security Alert: Avoid Large Gatherings over the Next 48 Hours
Quote (selected)
The Embassy is monitoring reports that extremists have imminent plans to target large gatherings in Moscow, to include concerts, and U.S. citizens should be advised to avoid large gatherings over the next 48 hours.
Без коментар!
С коментар!
Това е информация подадена преди две седмици, отнасяща се за 48 часа, през които нищо не се е случило. Знаем ли дали тогава не са били взети всички необходими превантивни мерки? Ако терористичният акт беше извършен не след две седмици, а след две години, пак ли на основата на американската информация щяхме да се позовем за да попържаме Путин.
Не съм разбрал, че информацията е отпреди 2 седмици (гледах за дата, но такава там не видях). Не съм я дал, за да "попържам Путин", а за да обвиня САЩ. Ако нещо съм сбъркал, моля за извинение.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34358 -: Март 23, 2024, 14:14:58 »
От извора

«Террористы, участвовавшие в теракте, пытались скрыться в сторону российско-украинской границы. Они планировали перейти границу и имели контакты на украинской стороне», — заявление ФСБ России.


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34359 -: Март 23, 2024, 14:24:43 »
Не съм разбрал, че информацията е отпреди 2 седмици (гледах за дата, но такава там не видях). Не съм я дал, за да "попържам Путин", а за да обвиня САЩ. Ако нещо съм сбъркал, моля за извинение.
Всъщност пояснението не беше отправено като упрек към теб. По телевизията разни кияци цял ден коменират как добрите американци подали информация на руснаците, но те не само не взели мерки, а дори Путин се бил отнесъл подигравателно към нея, считайки че целта й е да  предизвиква страх и несигурност около изборите.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34360 -: Март 23, 2024, 14:30:12 »
Поклонение пред Руското посолство днес, 16:30. Не питайте за организатора, понеже не зная кой е. Във всеки случай, ако бях в София, още сега щях да отида да сложа цветя.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34361 -: Март 23, 2024, 15:50:25 »
Поклонение пред Руското посолство днес, 16:30. Не питайте за организатора, понеже не зная кой е. Във всеки случай, ако бях в София, още сега щях да отида да сложа цветя.
Ние ще отидем, дори и да не успеем за часа.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34362 -: Март 23, 2024, 16:20:11 »
Ние ще отидем, дори и да не успеем за часа.
Звездице, запали, моля, една вощеничка и от мое име.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34363 -: Март 23, 2024, 16:23:47 »
Ние ще отидем, дори и да не успеем за часа.
Звездице, запали, моля, една вощеничка и от мое име.
Ще запаля, Светице (извинявай, че така с ника, ама никак не ми се обръща езикът/клавиатурата, ще се поправя, обещавам).

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34364 -: Март 23, 2024, 16:29:14 »
Благодаря ти!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34365 -: Март 23, 2024, 16:46:45 »
Quote (selected)
Няколко седмици преди нападението на страницата на украинското посолство в Таджикистан е публикувана открита поръчка за наемане на убийци

 Консулството е търсело чужденци, които да се присъединят към "Международния легион", и е предоставяло всички контакти - потенциалният терорист е трябвало само да пише или да се обади. Работата по набирането на чуждестранни граждани се ръководеше от извънредния украински посланик Валерий Евдокимов, бивш председател на външното разузнаване при Зеленски. Цялата страница за него на уебсайта на агенцията е изтрита.
...
Сега, след като поръчката е изпълнена, заявлението за издирване на убийците е изтрито, но интернет помни всичко: скрийншот на обявата е запазен от местните медии.
https://glasove.com/novini/ruski-medii-teroristite-ot-kroks-sa-verbuvani-chrez-ukrainskoto-posolstvo-v-tadzhikistan

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34366 -: Март 23, 2024, 17:42:39 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34367 -: Март 23, 2024, 17:54:58 »
Петминутно обръщение на Путин към руския народ след масовото убийство в Красногорск:

https://yandex.com/video/preview/13515773992718782846

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34368 -: Март 23, 2024, 17:57:48 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34369 -: Март 23, 2024, 18:06:04 »
Няма да я признаят.
Ти само виж на какво - пак - ни набутаха съюзници:

Quote (selected)
„Иска ми се да вярвам, че ще им организираме такова забавление по-често“ — секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Алексей Данилов за терористичната атака в «Крокус Сити Хол».
«Забавно ли е днес в Москва? Мисля, че е много забавно», злорадства представителят на киевския режим.
Така се радваха и като горяха живи хора в Одеса.
Друг е въпросът, че тоя психопат издава четата си с това 1 лице, множествено число.
И за тоя Олексей през тукашната политмерзост нагоре до Уруспията и задокеанците ни вързаха като добичета. И на всички Костадинов им крив, щото иска да излезем от НАТО точно когато е изтекъл 20-годишният ни договор. За който не ни искаха и сега няма да ни поискат съгласието.
« Последна редакция: Март 23, 2024, 18:43:27 от Zeitgeist »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34370 -: Март 23, 2024, 19:13:24 »
Време е Путин да се посъветва с Нетаняху.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34371 -: Март 23, 2024, 19:18:27 »
Или поне заедно с Наришкин да прочетат едно книжле.
Мисля, че се казваше "Мюнхен 1960".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34372 -: Март 23, 2024, 19:23:35 »
Терористите са аватар на мощна специална служба
Цитат на: Боян Чуков
"Ислямска държава" пое отговорност за терористичния акт в Москва. Установените 4-ма терористи от 6 са граждани на Таджикистан. Със същия успех може да се твърди, че злодеянието е извършено от Ал-Кайда или Джабхат ан-Нусра.

За експертите е ясно, че въпросните етикети са изключително удобни за да се скрие участието на сериозни специални служби на глобални или регионални фактори. Изброените по-горе терористични групировки са финансират, обучават и въоръжават от експерти в диверсионното разузнателното дело.

В Таджикистан населението е официално предимно сунитско. Но реално таджиките са криптошиити. Таджикският език е персийски език. В Таджикистан със сериозни позиции разполага сектата на исмаилитите водена от Ага Хан IV. През 1969 г. Ага Хан се жени за лейди Джеймс Чарлз Крайтън-Стюарт, която става принцеса Салимах Ага Хан и приема името Бегум Салимах Ага Хан, когато се омъжва за него. Сара Франсис преди това е била омъжена за лорд Джеймс Чарлз Крайтън-Стюарт, син на Джон Крайтън-Стюарт, 5-ти маркиз на Бют.

Най-вероятно подизпълнител на терористичния акт е ГУР (военното разузнаване на Украйна) с ръководител Кирил Буданов. Кой точно непосредствено и методично ръководи ГУР е публична тайна даже за неспециалистите. Псевдоекспертите, които говорят, че „нивото на сигурност в Москва е шокиращо ниско“ се нуждаят от гинко билоба. Да си спомнят поне за кървавата баня в зала Батаклан във Франция...

Естествено, че в момента всички специални служби по света ще се кълнат, че нямат нищо общо с драмата в Москва. Но терористичната група е аватар на мощна специална служба, която разполага с сериозна агентурна мрежа сред радикалните ислямисти (които са само изпълнители) и има възможност да ги активира в точно определено време съгласно геостратегията, която обслужват. Остава да видим по- късно реакцията на Кремъл, която ще ни даде допълнителна информация за реалния подбудител на терористичния акт.
Който и да стои зад ГУР, ЦРУ или "Ми-6", ще си го получат укронацитата.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34373 -: Март 23, 2024, 19:41:31 »
Глава думской фракции "Единая Россия" Владимир Васильев:

"Сейчас много задают вопросов о смертной казни. Эта тема безусловно будет глубоко, профессионально, содержательно проработана. И будет принято решение, которое будет отвечать настроениям и ожиданиям нашего общества"
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34374 -: Март 23, 2024, 19:52:54 »
Не мисля че смъртното наказание ще реши проблема. Ужасно престъпление, извършено от маргинали.
От известното до сега стреляли са 5 човека, по 5000 долара и да кажем още толкова за цялата организация. Кокошкари. На петолъчката на Кремъл да ги разчекнат няма да има смисъл.
Същото и с киевските аватари.
Проблемите са на друго място, тях трябва да решават.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34375 -: Март 23, 2024, 20:10:39 »
Не мисля че смъртното наказание ще реши проблема. Ужасно престъпление, извършено от маргинали.
От известното до сега стреляли са 5 човека, по 5000 долара и да кажем още толкова за цялата организация. Кокошкари. На петолъчката на Кремъл да ги разчекнат няма да има смисъл.
Същото и с киевските аватари.
Проблемите са на друго място, тях трябва да решават.
[/quot
На същото мнение съм.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34376 -: Март 23, 2024, 20:53:35 »
Ние ще отидем, дори и да не успеем за часа.
Звездице, запали, моля, една вощеничка и от мое име.
Изпълнено, Светице. Да почиват в мир!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34377 -: Март 23, 2024, 20:56:41 »
Проблемите са на друго място, тях трябва да решават.

Всичките виновни ще си го получат, СМЕРШ е възстановен и работи ефективно. Медведев каза, че ако се докаже участието на Киев, ще бъдат избити виновните.

Как беше китайската поговорка, един разстрел е по-ефективен, от сто закона против корупцията?  :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34378 -: Март 23, 2024, 23:56:27 »
Ще стане интересно, когато заловените терористи разкажат, в коя НАТОвска страна са обучени и инструктирани, и от чии инструктори! Ще е някоя от пуделите на САЩ.

« Последна редакция: Март 24, 2024, 00:10:51 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34379 -: Март 24, 2024, 00:31:47 »
Определено е имало подготовка и то сериозна.
Тва че са ги наели за мизерна плата 10тина дни преди това е абсурдно.
 
Има и много други неясни моменти.
1.Например как на масово мероприятие е нямало присъствие на полицията па макар и само да оганизира движението наоколо.
2.Как е възникнал пожар и то такъв, че да има опасност да се срути сградата.
То и самата сграда краварски тертип. Но когато боингите са забиха в СТЦ гореше горивото от резервоарите или поне така твърдяха. Тука какво?
Аде били са бързи са успели да се изнесът от сградата. Но как са напуснали Москва? Това е бая време примерно час. И никаква реакция.
На практика едва няколко часа по-късно на 100 километра от границата има реакция на службите.
Изобщо .... смъртно наказание трябва да има. Но в допълнение организаторите на мероприятието а и бая от службите са за затвора.