Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 19:15:34

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 164055 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1200 -: Септември 23, 2022, 21:50:07 »
1.«Россия - для русских и по-русски» - Александр III, государь император.

2. «Национализм во мне столь естественный, что никогда никаким интернационалистам его из меня не вытравить» - Менделеев Д. И., русский химик.

3. «Я готов написать на своём знамени Россия для Русских и по-русски, и поднять это знамя как можно выше» - Скобелев М. Д., русский генерал, герой русско-турецкой войны.

4. «Мы призваны творить своё и по-своему, русское по-русски» - Ильин И. А., русский философ.

5. «Мы русские и потому победим» - Суворов А. В., великий русский полководец.

6. «Народ, не имеющий национального самосознания - есть навоз, на котором произрастают другие народы» - Столыпин П. А., государственный деятель.

7. «Хозяин России есть один лишь Русский, так есть и всегда должно быть» Достоевский Ф. М., русский писатель.

8. «Величие, могущество и богатство всего государства состоит в сохранении и размножении русского народа» - Ломоносов М. В., русский учёный-естествоиспытатель.

9. «Тот кто говорит "Россия для русских" просто придурки или провокаторы». В. В. Путин

 :nuts: :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1201 -: Септември 23, 2022, 22:17:50 »
И аз това все повтарям. Дугин е глупак.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1202 -: Септември 23, 2022, 22:52:07 »
Трима мъже в лодка ловят риба призори.
Развиделява се. Единият казва:
- Слънцето изгрява!
Вторият:
- Отдавна не съм виждал толкова красив изгрев!
Третият изритва първите двама от лодката с два ритника.
Мъжете викат от водата:
- За какво!?!
- Първият за офтопик, вторият за флуд.
- Съвсем ли си откачил?!
Мъжът тресва с греблото и двамата по главите:
- А за обидата - БАН!!!
 :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1203 -: Септември 24, 2022, 11:02:38 »
1.«Россия - для русских и по-русски» - Александр III, государь император.

2. «Национализм во мне столь естественный, что никогда никаким интернационалистам его из меня не вытравить» - Менделеев Д. И., русский химик.

3. «Я готов написать на своём знамени Россия для Русских и по-русски, и поднять это знамя как можно выше» - Скобелев М. Д., русский генерал, герой русско-турецкой войны.

4. «Мы призваны творить своё и по-своему, русское по-русски» - Ильин И. А., русский философ.

5. «Мы русские и потому победим» - Суворов А. В., великий русский полководец.

6. «Народ, не имеющий национального самосознания - есть навоз, на котором произрастают другие народы» - Столыпин П. А., государственный деятель.

7. «Хозяин России есть один лишь Русский, так есть и всегда должно быть» Достоевский Ф. М., русский писатель.

8. «Величие, могущество и богатство всего государства состоит в сохранении и размножении русского народа» - Ломоносов М. В., русский учёный-естествоиспытатель.

9. «Тот кто говорит "Россия для русских" просто придурки или провокаторы». В. В. Путин

 :nuts: :smokin:
Цеденбал, интересен набор от цитати, аз знам още, някои по-интересни. Някои звучат двусмислено, други вероятно страскащо.

Важното е как ще се тълкуват - някои могат да ги приемат като естествени, емоционални, верни, грешни, империалистически и прочие.

Като исторически матеариалист предлагам тези - а и всички останали исторически препратки - да се приемат в контекста на времето, когато са изречени, тогава много неща си идват на мястото.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1204 -: Септември 24, 2022, 21:34:42 »
Важното е как ще се тълкуват...

Като исторически матеариалист предлагам тези - а и всички останали исторически препратки - да се приемат в контекста на времето, когато са изречени, тогава много неща си идват на мястото.

Ти добре предлагаш, ама на кого? На мен, на форума, на света?
Напоследък е в пълен ход точно обратното - корекция на миналото чрез "нагаждане" (или отричане) в угода на съвременните политически цели. Не че и преди не е било така, ама сега е особено отчетливо изразено. Резултатът - разни нещица като BLM, Cancel Culture, угнетени джендъри и пр.
И понеже казваш - " всички останали исторически препратки - да се приемат в контекста на времето, когато са изречени" - ми да, ако не ти е направило впечатление: битката се води точно за контекста на времето: Гърци с македонци за контекста на антична Македония, руснаци с украинци за произхода на Русия/Украйна, Путин за произхода на кирилицата от Македония... че и ние плахо опитваме да "обясним" на Европа македонския въпрос, щото тя не ни разбирала...
Тази борба за контекста на времето си има съвсем реални и финансови измерения - да речем, Полша с Германия и Русия за репарации от ВСВ...
Та и със списъците от цитати, като горния, е така... всеки си ги нагажда както му е удобно... има хубав цитат по въпроса от Ленин, ама хайде да спра с пропагандата дотук...
 :smokin:


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1205 -: Септември 24, 2022, 23:01:38 »
Важното е как ще се тълкуват...

Като исторически матеариалист предлагам тези - а и всички останали исторически препратки - да се приемат в контекста на времето, когато са изречени, тогава много неща си идват на мястото.

Ти добре предлагаш, ама на кого? На мен, на форума, на света?
Напоследък е в пълен ход точно обратното - корекция на миналото чрез "нагаждане" (или отричане) в угода на съвременните политически цели. Не че и преди не е било така, ама сега е особено отчетливо изразено. Резултатът - разни нещица като BLM, Cancel Culture, угнетени джендъри и пр.
И понеже казваш - " всички останали исторически препратки - да се приемат в контекста на времето, когато са изречени" - ми да, ако не ти е направило впечатление: битката се води точно за контекста на времето: Гърци с македонци за контекста на антична Македония, руснаци с украинци за произхода на Русия/Украйна, Путин за произхода на кирилицата от Македония... че и ние плахо опитваме да "обясним" на Европа македонския въпрос, щото тя не ни разбирала...
Тази борба за контекста на времето си има съвсем реални и финансови измерения - да речем, Полша с Германия и Русия за репарации от ВСВ...
Та и със списъците от цитати, като горния, е така... всеки си ги нагажда както му е удобно... има хубав цитат по въпроса от Ленин, ама хайде да спра с пропагандата дотук...
 :smokin:
Юмжагийн, да започнем първо да го прилагаме в разговорите помежду ни?
Иначе съм съгласен с написаното от теб.
Не може да го променим, никак.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1206 -: Септември 25, 2022, 00:28:34 »
Аз искам да видя научна дискусия между македонски и украински учени за произхода на хората, цивилизацията, културата и науките.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1207 -: Септември 25, 2022, 01:15:55 »
Аз искам да видя научна дискусия между македонски и украински учени за произхода на хората, цивилизацията, културата и науките.

Що си мислиш че „научната дискусия„ ще е по различна от дискусиите на сбирщината тук?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1208 -: Септември 25, 2022, 01:26:41 »
Тук сега е мн. готино. Особено днес, т.е. вчера, като ги няма "преводачката" и Досадника  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2262
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1209 -: Септември 25, 2022, 04:20:52 »
Ти добре предлагаш, ама на кого? На мен, на форума, на света?
Напоследък е в пълен ход точно обратното - корекция на миналото чрез "нагаждане" (или отричане) в угода на съвременните политически цели. Не че и преди не е било така, ама сега е особено отчетливо изразено. Резултатът - разни нещица като BLM, Cancel Culture, угнетени джендъри и пр.
Положението е трагично и ще става още по-трагично дори в сравнение с "1984" именно в хуманитарните науки, в които практически силово се налага пренаписване на всичко, включително на фундаменталните теории, на които стъпват историческата, литературната и прочее наука. И ако не приемеш BLM и останалите новоизковани политкоректни "фундаменти" (в гробовете си се обръщат всички от Аристотел, Херодот, Хегел до Лотман от тази "неонаука"), си вън от училище, университет, публикационна дейност. Това се опита да направи Денкоф в България под благовидни предлози през Закона за бюджета(!) в последните дни на Кирчовото правителство, но не му стигна времето. Нищо, ще си довърши мръсната работа като председател на Комисията по образованието в новото НС (ако беше нормален човек, щеше да отиде да се гръмне или поне да се оттегли в манастир след онова ОС на СУ. Но той е агент на NWO, а не човек).
П.П. Пиша това, защото ми беше възложена анонимна рецензия на статия, обсъждаща преформатирането на парадигмата на една от фундаменталните хуманитарни науки (от 3 век преди Христа до момента) във водеща за ЕС държава със стабилно някога висше образование и водеща в ред хуманитарни науки от 18 век насам. Свят ми се зави. Такова чудовищно промиване на младите мозъци (те са таргетът) не можех да си представя, че е възможно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1210 -: Септември 25, 2022, 04:21:47 »
СВ и ДВ се разпространяват до видимия хоризонт и по-нататък с т. н. наземна вълна, следваща терена.
Ще ми е интерсно да науча как се свързват подводниците с командването. Знам, че освен използване на спътници (трябва да са над водата или поне буй) се използват дълги вълни с огромни антени на предавателя. Чел съм, че самолети теглят след себе си дълги антени на ДВ. Стотици метри.
Радиотехниката ми е закърняла, че изобщо не съм я учил, освен в гимназията.
Помня, че водата спира радиовълните, че се образуват диполи. Как го правят не ми е ясно, когато подводницата е на 100 метра под водата?
Предполагам, може да получат само кратка команда. За начало на война например. Дълги съобщения, изключено.
« Последна редакция: Септември 25, 2022, 04:37:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1211 -: Септември 25, 2022, 04:36:34 »
България под благовидни предлози през Закона за бюджета(!) в последните дни на Кирчовото правителство, но не му стигна времето. Нищо, ще си довърши мръсната работа като председател на Комисията по образованието в новото НС
За Денкоф не знам, но Кирчо или другарчето му няма да са премиер или вице. Или може би ми се иска? Но такава е логиката на нещата. Инфлацията няма да помогне на изборите на мошенгийската им партийка. Както и на демократите тук.
В щатските колежи тук се назначават на поразия директори. Има директор дори за разнообразието (diversity) WTF.
В същото време намаляват студентите. Защото в криза няма стипендии и трябва да се работи за наема.  Професорите (преподавателите) не се увеличават. Вече 50% от възрастното население в САЩ е на държавно.  С печатане им докарват заплати. По-горе пиша за community colleges. За по-бедничките.
« Последна редакция: Септември 25, 2022, 04:46:31 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2262
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1212 -: Септември 25, 2022, 04:45:51 »
Прав си.
Но ПП ще влязат в НС. А Денкоф вече е член на ПП и водещ в депутатска листа.
А машинките си знаят работата.
А преЦедентът натиска за редовно правителство. Щото него го натискат. Ясно е кои.
А редовното правителство ще довърши мръсната Кирташка работа, дори ако изтрае 3-4 месеца.
Я колко мръсна работа отметнаха Киртаците и присъдружните им бесепета, дебета and so on за 6-7 месеца, която никой преди тях не посмя чак така и на бърза ръка...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1213 -: Септември 25, 2022, 08:12:12 »
СВ и ДВ се разпространяват до видимия хоризонт и по-нататък с т. н. наземна вълна, следваща терена.
Ще ми е интерсно да науча как се свързват подводниците с командването. Знам, че освен използване на спътници (трябва да са над водата или поне буй) се използват дълги вълни с огромни антени на предавателя. Чел съм, че самолети теглят след себе си дълги антени на ДВ. Стотици метри.
Радиотехниката ми е закърняла, че изобщо не съм я учил, освен в гимназията.
Помня, че водата спира радиовълните, че се образуват диполи. Как го правят не ми е ясно, когато подводницата е на 100 метра под водата?
Предполагам, може да получат само кратка команда. За начало на война например. Дълги съобщения, изключено.

---

Hi Butch,
 
В общи линии си посочил трудността на осъществяване на връзка с подводниците при потопено състояние. Проблемът най-вече е, че солената вода е електропроводима, лоша среда за разпространение на електромагнитните вълни. Дори свръхдългите вълни във морска вода покриват няколко десетки метра. Оптимална за целта е честота около 80 херц. При нея размерът на диполната антена става съизмерима с дължината на екватора и има изключително ниско КПД, под процент. Практически цялата земя служи за антена. Доколкото знам само СССР и САЩ са построили такъв предавател, на който антена са два електрода в земята на съответно разстояние и се захранва от отделна мощна електростанция. По тази причина връзката е еднопосочна – само на прием и подводницата не потопена 100 метра. Освен това поради ниската честота предаваната информация е много малка – няколко знака в минута!
С акустични вълни също не става, както и със светлини (мощни сини лазери). Надеждна е насочена двустранна сателитна връзка, но антената трябва да е над водата!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1214 -: Септември 25, 2022, 10:17:23 »
Надеждна е насочена двустранна сателитна връзка, но антената трябва да е над водата!

Няма проблем да е над водата, големи обеми цифрова информация се обменят за секунди, после антената се потопява обратно.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1215 -: Септември 25, 2022, 10:36:39 »
Надеждна е насочена двустранна сателитна връзка, но антената трябва да е над водата!

Няма проблем да е над водата, големи обеми цифрова информация се обменят за секунди, после антената се потопява обратно.
---
 
Съгласен, но това не променя режима на връзка в строго определено време и липса на conference, emergency call..., ако се налага.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 837
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1216 -: Септември 25, 2022, 10:51:42 »

--- Тази тема винаги ми е била интересна. Значи как може да се поддържа връзка с една подводница на максимална дълбочина 400-500 метра ? А скоро имаше писание за руска подводница която може да се потапя до 800... метра ? Само с буйове над нея ? Американците имат от десетилетия глоблна океанска дънна мрежа от датчици, отчитащи движенията на руските стратегически ПЛ. Дали такава мрежа не може да се използва и за комуникация със собствените подводници ?
 

« Последна редакция: Септември 25, 2022, 11:54:50 от Muktata »


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1218 -: Септември 29, 2022, 08:26:56 »
Quote (selected)
Призракът на комунизма още броди...
Френският артист Мич Брезунек пресъздава 12 съветски паметника у нас в онлайн изложба
https://www.segabg.com/category-culture/prizrakut-na-komunizma-oshte-brodi

Докато други източноевропейски страни окончателно премахват съветските си паметници, у нас те си стоят. Френският артист Мич Брезунек се вдъхновява от призрака на комунизма, който очевидно все така броди по нашите земи, и пресъздава 12 монумента от епохата в онлайн изложбата "Призракът е тук". Във виртуалните 3D интервенции Альоша е "опакован" със златист чаршаф, МОЧА изчезва в пламъци, а паметникът на съветската армия в Бургас бива затрупан с хлябове и сол.



"Всеки от пресъздадените паметници разказва своя собствена история. Надявам се, че тези истории ще вдъхновят всички нас да погледнем на колективното си минало от различна перспектива. Можем ли да се поучим от грешните стъпки в миналото и да създадем едно по-добро бъдеще? Можем ли да намерим конструктивни начини да говорим за вечно присъстващото минало? Призракът е тук, за да ни напомни, че историята често се повтаря", разсъждава Брезунек.



Освен 12-те паметника на Червената армия, преобразени дитигално, изложбата включва триизмерна дигитална карта, която рамкира идеята на художника и обединява всички елементи. Картата метафорично представя двете "лица" на България. От едната страна отразява стратегическите локации на съветските паметници, а от другата страна монументите са заменени с 12-те звезди на знамето на ЕС, разположени на същите локации. Тази страна на картата отразява настоящето.


този е толкова французин, колкото аз съм гений, а светът наистина е напълно (и безвъзвратно) изглупял.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1219 -: Септември 29, 2022, 08:52:13 »
Мич Брезунек се вдъхновява от призрака на комунизма, който очевидно все така броди по нашите земи

Това не отговаря на истината. Никакъв призрак на комунизма не броди из България. Ако бродеше, щеше да има поне една парламентарно представена марксистка партия. Има някаква естествена носталгия по миналото, съпоставено на настоящето, но дотук. Виж, този призрак броди сериозно в Гърция. Без паметници на съветската армия. Същото е и с театралната русофилия. Ако българите наистина са русофили, в неделя би трябвало да дадат поне 25% на Възраждане. Ама няма да дадат. Пак ще си гласуват за русофобските "евроатлантици". Оня ден слушам по радиото една пенсионерка, която била изключително доволна от четворната коалиция - била ѝ вдигнала пенсията с 80 лева.  Симпатиите към Русия свършват с пенсията.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1220 -: Септември 29, 2022, 09:37:05 »
Оня ден слушам по радиото една пенсионерка, която била изключително доволна от четворната коалиция - била ѝ вдигнала пенсията с 80 лева.  Симпатиите към Русия свършват с пенсията.
Ти наистина ли мислиш, че симпатиите към Русия са достатъчно силен изборен аргумент за възръстна жена, която досега е живяла с 400 лв.
Колкото до Възраждане, за които съм гпасувал, там се очертава крещяща кадрова безпомощност...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1221 -: Септември 29, 2022, 10:07:15 »
Ще трябва да влезем във "Възраждане", да ги подсилим. Па другите бъкат от способни кадри. Айде холан!  Достатъчно е да са честни патриоти.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1222 -: Септември 29, 2022, 10:43:09 »
Па другите бъкат от способни кадри. Айде холан! 

само като си спомня калинките на Борисов, като оная, дето си беше сама нарисувала диплома от немски университет, а Цачева какъв кадър беше, или другата, без гащи ... :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1223 -: Септември 29, 2022, 10:47:07 »
Но съм песимист, че с избори, ще променим нещо.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1224 -: Септември 29, 2022, 10:55:22 »
Нямаме други средства. Видя се докъде ни доведоха буните. Антитурските ги изключвам. Там е друго.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1225 -: Септември 29, 2022, 11:35:14 »
Други средства принципно има, ама т.н. демокрации са ги забранили или изобщо не са ги позволили. Примерно референдуми със задължителност на решението, отзоваване на депутати, пряко участие тук и там. Демокрацията е фалшива.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1226 -: Септември 29, 2022, 15:26:35 »
Цитат на: ddantgwyn
Quote (selected)
... Френският артист Мич Брезунек ...
този е толкова французин, колкото аз съм гений

И е толкова артист, колкото аз съм французин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1227 -: Септември 29, 2022, 15:29:00 »
Цитат на: kаily
Други средства принципно има, ама т.н. демокрации са ги забранили или изобщо не са ги позволили. Примерно референдуми със задължителност на решението, отзоваване на депутати, пряко участие тук и там. Демокрацията е фалшива.

Абсолютно  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1228 -: Септември 29, 2022, 16:40:16 »
Мич Брезунек се вдъхновява от призрака на комунизма, който очевидно все така броди по нашите земи

Това не отговаря на истината. Никакъв призрак на комунизма не броди из България. Ако бродеше, щеше да има поне една парламентарно представена марксистка партия. Има някаква естествена носталгия по миналото, съпоставено на настоящето, но дотук. Виж, този призрак броди сериозно в Гърция. Без паметници на съветската армия. Същото е и с театралната русофилия. Ако българите наистина са русофили, в неделя би трябвало да дадат поне 25% на Възраждане. Ама няма да дадат. Пак ще си гласуват за русофобските "евроатлантици". Оня ден слушам по радиото една пенсионерка, която била изключително доволна от четворната коалиция - била ѝ вдигнала пенсията с 80 лева.  Симпатиите към Русия свършват с пенсията.

Броди из Гърция, ама там и обикновената домакиня знае разликата между марксистка партия и комунистическа партия.
Между еврокомунисти,  комунисти, маоисти, анархисти,  социалисти

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2971
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1229 -: Септември 29, 2022, 17:11:42 »


Голема работа този Бъзуняк. От Надин ще го оценят.
Надупената, обаче, нещо я е объркал. Трябва първо да очертае лекичко с моливче, после да маже с боите, да не излизат криви.

ПП Не си е оставил телефона, иначе щях да го питам защо на едната котка опашката е защипана от гащите. Ама това лесно се оправя. И бялата коса също. Абе за 10 лева я взимам, нищо че ще се вътря още 20 за бои и четки да си я донаглася. Като се замисля имам едно празно платно, грундирано - направо ще си я изкопирам както ми харесва. Много му здраве на Бъзуняка.
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 17:28:24 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1230 -: Септември 29, 2022, 17:29:10 »
Надупената, обаче, нещо я е объркал.

а според мен тази е легнала по корем :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2971
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1231 -: Септември 29, 2022, 17:37:48 »
Може. Не ми беше хрумвало да завъртя картината на дългата страна.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1232 -: Септември 29, 2022, 17:57:04 »
Определено е по корем, както показва лявата и ръка. Ама дирникът и много фръкнал, голяма мераклийка демек. Тук направих голям компромис с изтънчения си критерий. Уважавам основно класиката. Ще ме е срам дълго.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1233 -: Септември 29, 2022, 18:02:52 »
Определено е по корем, както показва лявата и ръка. Ама дирникът и много фръкнал, голяма мераклийка демек. Тук направих голям компромис с изтънчения си критерий. Уважавам основно класиката. Ще ме е срам дълго.

the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1234 -: Септември 29, 2022, 18:07:18 »
Поне да си събуват кундурите. И малко хилавичка.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1235 -: Септември 29, 2022, 19:36:43 »
Поне да си събуват кундурите. И малко хилавичка.

пластичност и хилавост вървят ръка за ръка.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1236 -: Октомври 03, 2022, 06:41:15 »
Френският историк Eманюел Тод: Светът не вярва на Запада и може да избере руснаците

Quote (selected)
Останалият свят не вижда в нас либерални демокрации, а олигархии, които презират своите бедни, смята френският историк Еманюел Тод. Преди всичко се усеща възраждащ се колониален темперамент. Жестоката истина е, че останалият свят не ни харесва. Ако трябва да избира между Запада и руснаците, има риск да избере руснаците, подчератава Тод в своя статия във френското сп. "Мариан". Според антрополозите, посочва авторът, 75% от населението на света е отдадено на семейните ценности. „Нашият ултраиндивидуализъм, феминизъм и ЛГБТ не се харесват на останалия свят“, подчертава​ авторът.​​​​

"Ако ме попитат кое понятие характеризира най-добре днешния Запад, без колебание ще отговоря: "фалшивото съзнание". Вече не знаем какви сме ние, какви са другите и какво мислят за нас.

Още: клик

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2971
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1237 -: Октомври 03, 2022, 12:19:26 »
Quote (selected)
Жестоката истина е, че останалият свят не ни харесва.

Истината може да се окаже далеч по-жестока и направо болезнена.
Ще си проличи когато европейските бежанци тръгнат към арабите.
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1238 -: Октомври 03, 2022, 15:13:27 »
 :thup:
Останалият свят не просто не ги харесва, а диво ги мрази и/или презира.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1239 -: Октомври 07, 2022, 19:33:03 »
Бавният огън, на която се свари жабата на западната демокрация бяха годините на Студената война. Тогава се развихри доктрината на клечащия в тоалетната масов потребителски индивид, а във висшите учебни заведения властваше духът на маркузианството и болнавите маоистки-комунистически, а и на всичкото отгоре, екзистенциални прозрения на автора на „погнусата“ и носител на нобел жан пол сартр и на неговата възлюбена мадам дьо бовоар, а в студентските квартири, облепени с ликовете на мао, ленин и че гевара,под хашишови облаци от пушек плющеше приложена на практика либералната воля на свободния и вдъхновен стаден секс. Там някъде, пак в годините на студената война, атеизма затри и трептенето на божия пламък в душите на хората. В резултата на това се роди днешното целокупно вече застаряващо население на западната инфантилна общност, в която на власт дойде неолиберланата секта на малцинствата.
Вече ми е трудно да кажа кое бе по зловещо – дали това, което се случи на запад или това което се случи при нас – където въпреки колективното ритуално оглупяване по социалистически и по трудови петилетки, където въпреки колективната идиотия,  опортюнизма на българина и дълбоко скритото домашно кандило на православието запазиха нормалността в българина.
Прав ще се окаже Мичмана че „Господ е българин!“

https://www.lentata.com/bavniyat-ogn-na-koyato-se-svari-zhabata-na-zapadnata-demokraciya-byaha-godinite-na-studenata-voyna

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1240 -: Октомври 07, 2022, 20:45:50 »
Quote (selected)
23-годишна белгийка бе евтаназирана заради "психически страдания"
...
Заради все по-силни психически страдания, няколко лекари откликват на искането на Шанти за асистирано самоубийство. "Смях се и плаках до последния ден. Обичах и имах правото да усетя какво е истинската любов. Сега ще си отида в мир и знайте, че вече ми липсвате", е написала младата жена във Фейсбук. Тази публикация обаче беше махната оттам вчера
https://glasove.com/novini/23-godishna-belgiyka-be-evtanazirana-zaradi-psihicheski-stradaniya
 :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1241 -: Октомври 07, 2022, 21:50:30 »
Цитат на: AnonimusBG
" и дълбоко скритото домашно кандило на православието запазиха нормалността в българина"

Бъларинът не е православен, не е християнин, не е дори монотеист.
Българинът е суеверен, тъп и много завистлив продажник.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1242 -: Октомври 07, 2022, 21:57:38 »
Цитат на: AnonimusBG
" и дълбоко скритото домашно кандило на православието запазиха нормалността в българина"

Бъларинът не е православен, не е християнин, не е дори монотеист.
Българинът е суеверен, тъп и много завистлив продажник.

Това е цитат на мой цитат.
Бъдете коректни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1243 -: Октомври 08, 2022, 10:32:43 »
Затова го сложих в кавички.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1244 -: Октомври 08, 2022, 13:05:05 »
Недялко Славов точно е обрисувал западното общество, но явно не живее в България, и върховете  на духовната и моралната разруха в българското общество определено са му убягнали.
Но докато на Запад все пак има някакъв живец в душите на хората, у нас той е тотално загасен.
Колкото до въпросът за скритото кандило, то през четиридесет и петте години тихо и слабо гореше. А сега е забравено и изхвърлено.
В къщите на нашите баби и дядовци, където израснахме, и кандилце гореше, и иконка висеше. Но най важното, че те ни възпитаваха съобразно техните разбирания, оформени от консервативното общество преди 9ти, основано на морала и етиката на 10те божи заповеди.
Но повлечени от вълната на прогреса, да бъдем модерни, да приемем всичко прогресивно, ние потъпкахме разбиранията за светът, и ние в него, завещани ни от предците. И се озовахме в сатанизма. Не без целенасочената помощ на новите реалии след 10ти в България.
Сега дори мртъвците си погребваме без поп и опело, защото било скъпо.
Аз не съм вярваща, но в сегашната реалност, когато върви борбата между доброто и злото, причислявам себе си към православните.
Още повече, че моралът на обществото, което строяха комунистите в България, се основаваше на 10те божи заповеди, за разлика и в противовес на прогресисткият сатанизъм, който доведе до пълната деградация на нашего брата българина. Сбирщина от хора без морал, човешки ценности, лъжци, крадци, влюбени в своето аз безграмотници
« Последна редакция: Октомври 08, 2022, 13:11:07 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1245 -: Октомври 08, 2022, 21:17:32 »
Ма като пльоснете едни ниви. Бе напишете два реда свои, даже да са глупави като моите. Форум е, а не цитатник.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1246 -: Октомври 08, 2022, 21:44:58 »
Кви ниви бе младеж!
Написах каквото мисля
Пък то се насъбрало..

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2262
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1247 -: Октомври 11, 2022, 04:18:26 »
В къщите на нашите баби и дядовци, където израснахме, и кандилце гореше, и иконка висеше. Но най важното, че те ни възпитаваха съобразно техните разбирания, оформени от консервативното общество преди 9ти, основано на морала и етиката на 10те божи заповеди.
Но повлечени от вълната на прогреса, да бъдем модерни, да приемем всичко прогресивно, ние потъпкахме разбиранията за светът, и ние в него, завещани ни от предците. И се озовахме в сатанизма. Не без целенасочената помощ на новите реалии след 10ти в България.
Сега дори мртъвците си погребваме без поп и опело, защото било скъпо.
Аз не съм вярваща, но в сегашната реалност, когато върви борбата между доброто и злото, причислявам себе си към православните.
Още повече, че моралът на обществото, което строяха комунистите в България, се основаваше на 10те божи заповеди, за разлика и в противовес на прогресисткият сатанизъм, който доведе до пълната деградация на нашего брата българина. Сбирщина от хора без морал, човешки ценности, лъжци, крадци, влюбени в своето аз безграмотници
Да, Алиса.

(П.П. Наистина излиза скъпо погребението дори ако имаш закупен стар семеен гроб. А по-ужасното е, че е и гадно - с наглите дебили, ако ползваш услугите на гробищния парк в Бургас, че и отделно пазарлъците между поповете кой да опее мъртвия, па и самото опело, даже и друга фирма да ползваш... Личен и травматичен опит с двама родители и леля.)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1248 -: Октомври 11, 2022, 09:36:21 »
Защото такива порядки и такова управление наложиха.
Престъпното общинско управление, църквата..
Да се гаврят дори и с мъртъвците ни.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1249 -: Октомври 11, 2022, 16:43:04 »
Защото такива порядки и такова управление наложиха.
Престъпното общинско управление, църквата..
Да се гаврят дори и с мъртъвците ни.
Казано е отдавна "За попа лоша година няма". Имали са наум хората, че в плодородна година има сватби и кръщенета. Ако е суша и мор - има погребения и панахиди. ...Попът обаче е винаги на 1ва линия.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1250 -: Октомври 11, 2022, 16:55:37 »
Шефът на "Централната банка на всички централни банки" - Банката за международни разплащания Агустин Карстенс, обяснява преминаването на света към безналични пари. "Прекрасният нов свят" е зад ъгъла: Колко било важно, ЦБ да знае за всяка наша покупка, от там и контрол, какво можем и какво не, да купим.
https://www.youtube.com/watch?v=9FM4Fu2ujDE
 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1251 -: Октомври 11, 2022, 17:42:00 »
Шефът на "Централната банка на всички централни банки" - Банката за международни разплащания Агустин Карстенс, обяснява преминаването на света към безналични пари. "Прекрасният нов свят" е зад ъгъла: Колко било важно, ЦБ да знае за всяка наша покупка, от там и контрол, какво можем и какво не, да купим.
https://www.youtube.com/watch?v=9FM4Fu2ujDE
И дрогата ли ще се продава срещу безналични?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1252 -: Октомври 11, 2022, 17:46:32 »
Quote (selected)
И дрогата ли ще се продава срещу безналични?
Полека, полека тя става легална в момента даже не се облага с акциз.
Като се наложи като масов продукт ще има и акциз.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1253 -: Октомври 11, 2022, 19:07:11 »
Нея ще я дават бонус към всяко безналично плащане
Сега прокарват трасетата изобилието.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1254 -: Октомври 11, 2022, 21:04:35 »
И дрогата ли ще се продава срещу безналични?

Разбира се, знаеш ли, че световният оборот на дрогите е приблизително, колкото този на нефтения бизнес? Кой мислиш може да изпере толкова долари, освен банкстерите? А, и нали точно интернационалните финансисти, спонсорират легализирането на наркотиците, с успех, до сега. Когато парите станат електронни, всяка дрога ще е легална.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1255 -: Октомври 11, 2022, 21:06:10 »
Това все едно, аз съм го писал!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1256 -: Октомври 11, 2022, 21:47:25 »
Това

Да, добре събрано и отлично поднесено. Което само увеличава пригледноста и възприемане на материала. Единствено може да се посочи в добавка, как глобалистката шайка дегенерати и глобални престъпници, по стар навик, използват за нулиране подготвената, иницираната и стартирана война, пак с чужди ръце.

ПСВ и ВСВ бях, ако се разглежда крайната цел, като предверие за решаващата ТСВ. Дори някои таварищи направо говорят/пишат за една единствена Световна война на три етапа...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1257 -: Октомври 12, 2022, 10:02:28 »
Плашилки и страшилки.
Нищо ново.
Новият ред и глобализацията отдавна са постигнати.
По важното обаче е да се занимаваме с отвлечни неща, за да не видим това, което е в нас, и около нас.
Да не се запитаме докъде стигнахме. Всеки един и всички заедно.
Защото никой няма да дойде да ни каже как какво да правим, а всеки сам трябва да направи своята революция. Вътре в него. И да се запита, това, за което мразя ближният до мен, не е ли това, което съм аз самият? Нали по един калъп ни леят. Той мрази мен, аз мразя него, а не е ли по добре да се обединим.
Всеки сам да прегледа ценностната си система, изградена на „дайте пари„, „лесно и чудесно„, „толерантности всякакви„
И най вече да се запита - кой съм аз, и какво искам за бъдещето на децата си. В какъв свят да живеят. Защото както ги възпитат, в такъв свят ще живеят.
Другото са страшилки и плашилки, че на всичкото отгоре авторът заплашва да има и още

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1258 -: Октомври 12, 2022, 10:10:38 »
Айс, запомни най после.
Началото на ТСВ официално беше обявено от Папата в Коледното му обръщние към миряните по света
От тогава ние просто наблюдаваме различните фази на тази война.
Не е нужно да започнат да падат бомби на твоята глава, за да разбереш, че светът е във война.
И тя се води на всички нива. Политическо, икономическо, информационно, и на последно място военно.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2971
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1259 -: Октомври 12, 2022, 10:26:23 »
Quote (selected)
Дори някои таварищи направо говорят/пишат за една единствена Световна война на три етапа...

На пет.
Тамън приключва финансово-информационно-биологичната фаза на ритници под масата.

Half of the story has never been told
Some o dem say curse who wrote
The dead sea scrolls
*********   ✹    *********