Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 03:47:15

Автор Тема: Орбан се извини и помоли ЕНП да не изключва партията му  (Прочетена 2932 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пешо

  • Гост
   Това става забавно.
Quote (selected)
Премиерът на Унгария Виктор Орбан се извини и помоли европейските консерватори да не изключват ФИДЕС от Европейската народна партия (ЕНП), информира "Ройтерс".

тук

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Извинил се е за грубият език, не за смисъла.
"Дядо попе...... ти си знаеш"
С новобрюкселски мурафети по брюкселци. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Извинението е някак си наполовина.
От линка.
Quote (selected)
Орбан се извини за коментар от 3 март в интервю за "Велт ам зонтаг", когато той нарече критиците си "полезни идиоти".

 "Това фактически е цитат от Ленин, с който аз имах за цел да разкритикувам определена политика, а не конкретни политици. Бих искал да се извиня, ако сте възприели цитата ми за лична обида", пише още Орбан.

 Той обаче не се извини за критикуването на политиките на ЕС като цяло.

AnonimusBG

  • Гост
На днешната среща в Брюксел на Европейската народна партия официално бе предложено за замразяване на членството на партията на унгарския премиер Виктор Орбан ФИДЕС и лишаване на правото ѝ на глас.
.......................
На драматично заседание шефовете на ЕНП настояваха Орбан да се извини за кампанията си срещу Юнкер и Сорос. Унгарският премиер отказа.
.......................
Управляващата партия в Унгария ФИДЕС незабавно ще напусне дясноцентристката Европейска народна партия (ЕНП), ако бъде взето решението за временното ѝ отстраняване. Това обяви началникът на канцеларията на унгарския премиер Виктор Орбан, цитиран от държавната информационна агенция MTI.
ФИДЕС не може да приеме никакво решение за замразяване на нейното членство в ЕНП, настоя Гергели Гюляс. "Става въпрос за достойнството на ФИДЕС и страната", подчерта Гюляс.


http://epicenter.bg/article/ENP-zamrazi-chlenstvoto-na-partiyata-na-Orban--Napuskame--Stava-vapros-za-dostoynstvoto-na-stranata/178119/7/0

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
ЕС все повече започва да излиза извън контрола на отвъдокеанските сили.
Глобално погледнато си мисля, че става дума за еманципация като реакция на засилващ се опит на САЩ да осребри влиянието си тук - не само чрез извиването на ръцете за вдигане на военни разноски, голяма част от която се "лобира" да отиде за купуване на мат'ряли от ВПК на Вашингтонския режим, но и за запазването на технологичното първо място - например чрез войната срещу "Хуавей" и купуването на щатски втечнен газ.
Ще ми се да вярвам, че става дума за последни опити на една залязваща империя да се задържи на повърхността (все пак преди 30 г. САЩ правеше 50% от БВП на света, а сега - едва 20%) и че ЕС ще издържи на натиска.

Та за какво ми е думата... ЕС има нужда от всеки един Орбан и всяка една Меркел, за да издържи и да съхрани независимост от Вашингтонския режим. Колкото и трески за дялане да имат европейските лидери. Ако на власт в ЕС дойдат такива индивиди с чупка в кръста като Вебер и Бойко, спукана ни е работата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Европа има нужда от Орбан, Салвини, Земан и Льо Пен. Не от Меркели и Макрони.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Меркел противостои на натиска за отказ от "Северен поток-2", а Макрон говори за независими европейски сили (различни от НАТО, където всичко е подчинено на Вашингтон) и отстояване на развитието на европейския ВПК, а не купуване наготово на щатска военна продукция.

Меркел и Макрон са много полезни за имунната борба на ЕС в момента.

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Меркел и Макрон са много полезни за имунната борба на ЕС в момента.

Льо Пен и Фрауке Петри биха свършили още по-добра работа на тяхно място .

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Мисля, че Меркел и Макрон не се противопоставят на САЩ, а на Тръмп.
Успеят ли обамоидите да свалят Тръмп, Меркел и Макрон начаса ще забравят самостоятелността на ЕС.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Тръмп и САЩ са едно и също нещо.
Смятам, че дори следващият президент да не се казва "Тръмп", политиката на подчиняване на ЕС ще продължи. С друг подход, с други хибридни заходи, но ще продължи. Изобщо аз съм на мнение, че Тръмп не противоречи на Вашингтонския обком. Дори той прави някакви шокиращи иначе политики, за да свикнем с тях и да ги приемем за нещо нормално. Принципът на сваряването на жабата.
Нима преди Тръмп САЩ не претендираха, че международния съд в Хага не може да разследва янки за извършване на военни престъпления? Нима с Тръмп или без Тръмп абсурдният по всички параграфи проектозакон NOPEC е на път да се превърне в закон? Нима през 2016 г. Тръмп е имал някакво отношение например към това посланикът на САЩ в Киев да дава на главния прокурор на Украйна списък на лица, които не подлежат на наказателно преследване?

AnonimusBG

  • Гост
Георги Марков: Срам! Херинга ли е Виктор Орбан, или джолан да го замразяват и размразяват?

http://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--Sram--Heringa-li-e-Viktor-Orban--ili-dzholan-da-go-zamrazyavat-i-razmrazyavat-/178216/11/34

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Агент Николай е мнооооооооооооого полезен идиот.
С такива застъпници Орбан е пътник.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Николай го оставям настрани, защото май няма някой който да няма агентурно минало.
Не се ориентирам в тогавашните управления. 1, 2, 3 и т. н.
Помня че 6-то е много лошо, защото се е борило с дисидентите, но в същото време 80-90% от тези дисиденти са бягали в в 6-то да разказват клюките на бохемата.
Тяхна си тогавашна работа.

За мен днес агент Николай е много по-свястен от Гергов и Бенчев&Митьо Очите

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За мен днес агент Николай е много по-свястен от Гергов и Бенчев&Митьо Очите

Сравнен с тези наистина е малък селски хулиган, което по никакъв начин не го прави добър човек.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Тръмп и САЩ са едно и също нещо
Не са. Когато Тръмп се хване гуша за гуша с обамистите, ще видиш  :smokin: (сегашната вражда още нищо не е)
Меркели и Макрони, Клинтъни и Обами са подчинени на глобалистката мафия. "ЕС независим от САЩ" е временен цирк и шменти-капели. Независим може да стане, ако горните пионки М и М бъдат изхвърлени, и на тяхно място дойдат патриоти, а не мултикултиишиасджендъри.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
В Берлин се жалват: Посланикът на САЩ - комисар на окупационна сила

https://www.dnes.bg/eu/2019/03/21/v-berlin-se-jalvat-poslanikyt-na-sasht-komisar-na-okupacionna-sila.405278