Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:25:22

Автор Тема: Украйна  (Прочетена 226181 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1320 -: Септември 16, 2022, 22:45:39 »
И ето как сланината отдавна надмина цената на месото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1321 -: Септември 16, 2022, 23:03:10 »
И ето как сланината отдавна надмина цената на есото.
уф. айде малко по-обмислено, ако може.

ако можеш да цитираш как точно сланината е надминала нещо с по-голяма стойност от мом /знаеш ли какво е мом?/, ще ти се извиня.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1322 -: Септември 16, 2022, 23:04:51 »
дядо ми се хвалеше как от ено прасе е образувал 2 тенекии мас. това го помня като малък. сега обаче свинското се гледа за т.нар. постно месо, сиреч няма ги двата пръста сланина, които се образуват като си земеш прасенце февруари и го колнеш къде коледа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1323 -: Септември 17, 2022, 00:47:06 »
Ми аз сланина не ям, ма еднъж ми се прияде, и то по-точно точно реших да направя свинско със зеле, ама понеже месото постно, и си викам да турна и малко сланина. Тогава видях цена на сланина и реших да си го ям постно. Беше покритата от на връзката, някаква сланина на калъп увита.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1324 -: Септември 17, 2022, 01:08:12 »
сланина не ядеш, щото си глупава. повече от 10 години има откак я реабилитираха, в нея има само от добрия/хубавия/красивия холетаковата, стерол, по-зрдавословна я водят от примерно пилешки бутчета.

тука свинската мас е горе-доле колкото маслото, приблизително 1.20-1.30-1.40 пакетче от 250 грама. има и с разни подправки дето да си я мажеш като баци на филията, тя е по-скъпа.

най-вкусните курабии, дето правеше баба ми за коледа, бяха точно със свинска мас. божествени.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1325 -: Септември 17, 2022, 01:13:00 »
сланината тука не я умеят, жилава им е. ама е по-скъпа, щото е задължително с кожичката и поне два пръста дебела. ама не знам как я правят, пушена е, ама жилава. трябва да я режеш буквално прозрачно, и пак се опъва из устата.

руската, или по-точно украинската, щото магазините, дето са ми по път, сичките са със знаменца украински, си е перфектна откъм вкус и крехкост.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1326 -: Септември 17, 2022, 11:24:56 »
маслото, приблизително 1.20-1.30-1.40 пакетче от 250 грама

Така, така: - Мърсулите фък Лайнен кльопат маслото по 2,80 лв., а техните вериги тъдява надхвърлят веки с по 5 лв. пакетчето. Да не говоря за разни други изгъзурени модели с за повече грешни парици за купуване!
 :piss!:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1327 -: Септември 17, 2022, 11:32:04 »
Какви 5 лева?
Каюфланд  от 6 до 8лв

Наскоро срещнах страхотен лозунг из нета
 "Слава Украине, героя сало!"
Сега от вас разбирам, че сланината е хубаво нещо. Заслужава си го тогава У.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1328 -: Септември 17, 2022, 11:46:49 »
Ако е под 3 пръста въобще не я поглеждам. На нашия пазар я намирам за добра. Кауфланд пуска и промоции за нея и е много добра. Преди кусвахме максимум до кило на година . Напоследък поувеличихме. Бива си я. А млените салами - рядко. Пастърма предимно. Един - два пъти и саздърма.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1329 -: Септември 17, 2022, 14:55:59 »
Ако е под 3 пръста въобще не я поглеждам. На нашия пазар я намирам за добра. Кауфланд пуска и промоции за нея и е много добра. Преди кусвахме максимум до кило на година . Напоследък поувеличихме. Бива си я. А млените салами - рядко. Пастърма предимно. Един - два пъти и саздърма.
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 15:16:15 от peniko »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1330 -: Септември 17, 2022, 15:04:16 »
Що свободни кокошки, не може ли да са и щастливи?
Що щастливи прасета а не свободни?

за щастливи кокошки си требе и петель. за прасетата е достатъчно да има папо и температурен контрол - той е необходим да не правят сланина, така че бизнесът и щастието на стоката гледат в една посока.

Quote (selected)
Първо имайте предвид, че държавата е регламентирала колко домашни кокошки максимум може да отглеждате. Според приетия закон за отглеждане на кокошки в двора ви не може да има повече от 50 птици. Разбира се тази бройка е достатъчно голяма в случай, че ще задоволявате личните си потребности и обикновено ще са ви достатъчни между 5 и 20 кокошки. В допълнение може да имате един петел, за да прави кокошките още по-щастливи…

У нас няма подобни ограничение, или ако случайно ги има/не съм се интересувала напоследък/ - никой не ги спазва и това не подлежи на абцелютно никакъв държавен контрол - можеш да ми вярваш. Държавните контрольори също се хранят..
п. п. Знам, как е в Западна германия - там, дето са били блата им дават теренчета да ги облагородяват, но изри
чно им забраняват да гледат плодове или зеленчуци. Резултатът е теренчета с треви, цветя, храстчета, навеси с барбекюта и чудовищен кич от гипсови човечета, живинки и лампички.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1331 -: Септември 17, 2022, 15:15:43 »
Ако е под 3 пръста въобще не я поглеждам. На нашия пазар я намирам за добра. Кауфланд пуска и промоции за нея и е много добра. Преди кусвахме максимум до кило на година . Напоследък поувеличихме. Бива си я. А млените салами - рядко. Пастърма предимно. Един - два пъти и саздърма.
Аз винаги съм й бил почитател, но тук трудно се намира. Напоследък я "реабилитират" от медицинска гледна точка (нейният холестерол бил "добър", каквото и да означава това) и хората си спомниха за нея. Аз си имам доставчик - един приятел е технолог в колбасарска фабрика. Собствениците са от Белорусия. Сланината им е превъзходна. Свинското внасят от Испания, че тукашните прасета са "моделирани" да растат на бекон, сланината им е макс 1 пръст дебела. Имат няколко вида - бяла, с червен пипер, пушена с кимион и чер пипер. всичките се топят в устата.  Цената е $6 за паунд (450 г). В сряда ходих до един от нашенските магазини. Случайно мярнах, че имаха сланина. Производител "Тандем", има ги и в БГ. Цена $11.99 за паунд!!!, вие смятайте в левове. Това при положение, че по новите цени (след Ковида) и "най-луксозното" свинско никога не надхвърля $9/паунд ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1332 -: Септември 18, 2022, 13:31:33 »
Украйна се намира в неестествени граници и трябва да отстъпи териториите си на Русия, Унгария, Полша и Румъния, каза бившият румънски външен министър Андрей Марга, който е и политолог и бивш ректор. Думите му са цитирани от местния вестник Adevărul („Адеварул”), цитирано от чужди медии. „Заявявам с цялата отговорност: Украйна се намира в неестествени граници. Тя трябва да отстъпи земите на Унгария – Закарпатието, на Полша – Галисия, на Румъния – Буковина... Това са териториите на други държави“, отбеляза политологът. На Русия той предложи да се „отстъпят“ Крим, който е част от нея от 2014 г., и Донбас.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/world/2022/09/17/ukraina-triabvalo-da-otstypi-teritoriiata-si-na-rusiia-ungariia-polsha-i-rumyniia.543976?fbclid=IwAR2OuRWpDHfzxBv_UAJEVjhG7pjw2Qx32q19EhdKSrw4bT3DHvXMiiNmZ9U
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 817
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1333 -: Септември 18, 2022, 14:53:01 »
Quote (selected)
руската, или по-точно украинската, щото магазините, дето са ми по път, сичките са със знаменца украински, си е перфектна откъм вкус и крехкост.
Познавам въпроса от 15 години щото съм клиент на тези магазини, както във ФР , така и в съседната ФРГ . Тези магазини до един са руски магазини  :t26114: До един се обявяваха като такива до преди февруари таз година ! Разбира се има и арменски, белоруски, но не за тях става реч. След 24-ти февруари /точно на датата бях в провинция Баден Вюртеберг/ - като по команда се окичиха със жълто-сини флагове, даже направиха арки от жълти и сини балони пред вратите ! На никой не му се губи дребния бизнес и прехраната по политически причини. :smokin: И сега стоката там е РУСКА , както и кавказка. Има малко балтийска, турска и дори българска. Като цяло от зоните където преобладава мир. Украински продукти, с изключение на "Рошен", не съм виждал.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1334 -: Септември 20, 2022, 22:03:22 »
Обстреляна Запорожская АЭС, сообщают местные власти

В результате зафиксирован ряд повреждений инфраструктуры на территории электростанции, в том числе в системе охлаждения.

Спецкорпус, система охлаждения и столовая ЗАЭС повреждены после обстрела ВСУ

https://iz.ru/1398438/2022-09-20/spetckorpus-sistema-okhlazhdeniia-i-stolovaia-zaes-povrezhdeny-posle-obstrela-vsu

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #1335 -: Септември 23, 2022, 22:40:37 »
«Я не понимаю, что стало с Израилем», - заявил Зеленский. Он отметил, что израильское государство не поставило Украине ничего. «Ноль», - подчеркнул президент Украины, характеризуя отсутствие военной помощи от Израиля.
https://www.mk.ru/politics/2022/09/23/zelenskiy-zayavil-o-shoke-ot-otsutstviya-postavok-vooruzheniy-ot-izrailya.html

А тук хазари, ашкенази и сефарди според някои.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1336 -: Септември 23, 2022, 22:48:13 »
Ми точно вчера давах статия за ролята и помощта на Израел на Украина.
Кой чел чел

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #1337 -: Септември 23, 2022, 22:55:56 »
Ми точно вчера давах статия за ролята и помощта на Израел на Украина.
Кой чел чел

Ъхъ
Дай линк щото точно вчера не съм го прочел.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1338 -: Септември 23, 2022, 22:58:46 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #1339 -: Септември 23, 2022, 23:08:21 »
И къде е реалната помощ на Израел за Украйна така и не разбрах.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1340 -: Септември 23, 2022, 23:14:35 »
И къде е реалната помощ на Израел за Украйна така и не разбрах.

Реалната помощ не е да му тикнеш на някого калашника в ръцете, а да дадеш някому цел, планове, логистика, връзки, за да работи за теб

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #1341 -: Септември 23, 2022, 23:23:49 »
И къде е реалната помощ на Израел за Украйна така и не разбрах.

Реалната помощ не е да му тикнеш на някого калашника в ръцете, а да дадеш някому цел, планове, логистика, връзки, за да работи за теб

Ъхъ
Значи тогава Щатите и Европа нищо не помагат на Зеленски.
За разлика от Израел.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1342 -: Септември 23, 2022, 23:42:43 »
Аз ли те надценявам, или си губя времето с теб?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1343 -: Септември 24, 2022, 10:48:47 »
«Я не понимаю, что стало с Израилем», - заявил Зеленский. Он отметил, что израильское государство не поставило Украине ничего. «Ноль», - подчеркнул президент Украины, характеризуя отсутствие военной помощи от Израиля.
https://www.mk.ru/politics/2022/09/23/zelenskiy-zayavil-o-shoke-ot-otsutstviya-postavok-vooruzheniy-ot-izrailya.html

А тук хазари, ашкенази и сефарди според някои.
Анонимния, а тук е весело с тези Ротшилди, Рокефелери, тинтири-минтири.

Конфликтът няма обичайното расово (антисемитско) обяснение, нито е резултат от действията на някаква подмолна държава.

Конфликтът се обяснява с етническото прочистване на определени региони, доколко е само това, ще видят следващите поколения, при разсекретяване на документите, ние няма да доживеем това.

Израелците бяха активни първите няколко седмици, Бенет посети Москва, създадоха (неправилното) впечатление, че ще посредничат, нищо такова - те имаха определени интереси, трябваше да получат нещо обратно, постигнаха го без да вдигат шум.

Бенет вече не е минпред, Израел нищо не доставя, това е.
Али?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1344 -: Септември 24, 2022, 13:03:58 »
„Амнести Интернешънъл би желала да предостави всякаква помощ при събирането на доказателства за възможни престъпления и нередности, извършени в Изюм, ако има достъп на място. За съжаление вече нямаме такова присъствие в Украйна, тъй като украинското министерство на отбраната отне нашата акредитация“, каза говорител на правозащитната организация.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1345 -: Септември 24, 2022, 13:07:03 »
«Я не понимаю, что стало с Израилем», - заявил Зеленский. Он отметил, что израильское государство не поставило Украине ничего. «Ноль», - подчеркнул президент Украины, характеризуя отсутствие военной помощи от Израиля.

Не, наистина, тоя е прероденият бафомет и всички останали западни политици му се кланят, щото са му слуги. Аз друго обяснение нямам за наглостта му.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1346 -: Септември 24, 2022, 13:23:54 »

Журналист: Вие споменахте, че искате да се присъедините към НАТО.
Кулеба: Мисля, че сега НАТО иска да се присъедини към Украйна.
https://www.facebook.com/100078423894847/posts/pfbid0nsGbJo2WnNrBpyWnE1moDAcr1b8wqHJg1UCMrd2VJjvut94dATqmFtox3h4N136xl/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1347 -: Септември 24, 2022, 14:30:00 »
Бенет вече не е минпред, Израел нищо не доставя, това е.
Али?

Да. Израел не доставя нищо вече. БЕЗ ПАРИ.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1348 -: Септември 24, 2022, 22:34:35 »
Мисля, че сега НАТО иска да се присъедини към Украйна.

Има нещо такова, прав е.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1349 -: Октомври 05, 2022, 10:08:56 »
Кирило Шевченко, Председател на Националната банка на Украйна подаде оставката си.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1350 -: Октомври 05, 2022, 10:17:39 »
Това е важно. Сигурно положението е отчайващо. Народът се разбяга, няма постъпления. Кой знае какви батаци се заформят с тия приятелски доставки на оръжие. Човекът гледа да се предпази, ама дали не е закъснял?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1351 -: Октомври 05, 2022, 19:37:35 »
Действащи украински военнослужещи - няколко десетки души от 25-а бригада на ВСУ - разказват как им е дадена заповед при "освобождаването" на селото да избият всички там!

Досега такива признания са правили само пленени украински войници. Дано вече и най-дебелите глави разберат, ама надали.

https://t.me/nabludatels/24168
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1352 -: Октомври 07, 2022, 06:44:24 »
Укроидиотите са включили фронтмена на Пинк Флойд в списъка на лицата подлежащи на разстрел. Уотърс открито подкрепя руската позиция в борбата срещу неонацисткия режим.

Quote (selected)
Один из основателей группы Pink Floyd Роджер Уотерс в интервью журналу Rolling Stone рассказал, что попал в базу данных националистического сайта «Миротворец», которую назвал «расстрельным списком». Музыкант считает, что оказался в этом перечне украинского правительства из-за того, что открыто поддерживал Россию.

https://m.lenta.ru/news/2022/10/07/pinkfloyd/

П.П. Вчера Ню Йорк Таймс съобщи, че според американското разузнаване Дарья Дугина е убита от украинските служби.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1353 -: Октомври 07, 2022, 07:16:50 »
Quote (selected)
Роджър Уотърс написа гневно писмо на Путин
Рокзвездата обърна палачинката седем месеца след началото на войната
...
Изненадващ обрат настъпи в отношението на 79-годишния Роджър Уотърс, рок легенда от "Пинк Флойд", към войната в Украйна и руските агресори. Досега той твърдеше, че за всичко е виновен Байдън, когото в интервю за Си Ен Ен през август нарече "военнопрестъпник".

След като концертите му в Полша бяха отменени, а заради позицията си относно конфликта Уотърс е заплашен и да бъде обявен за "персона нон грата" от градския съвет в Краков, той внезапно премисли и написа писмо на Путин.
https://www.segabg.com/hot/category-culture/rodzhur-uoturs-napisa-gnevno-pismo-na-putin
Бунтар, бунтар, ама глей какво прави един отменен концерт.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 817
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1354 -: Октомври 07, 2022, 08:00:46 »
Quote (selected)
Роджър Уотърс написа гневно писмо на Путин
Рокзвездата обърна палачинката седем месеца след началото на войната
...
Изненадващ обрат настъпи в отношението на 79-годишния Роджър Уотърс, рок легенда от "Пинк Флойд", към войната в Украйна и руските агресори. Досега той твърдеше, че за всичко е виновен Байдън, когото в интервю за Си Ен Ен през август нарече "военнопрестъпник".

След като концертите му в Полша бяха отменени, а заради позицията си относно конфликта Уотърс е заплашен и да бъде обявен за "персона нон грата" от градския съвет в Краков, той внезапно премисли и написа писмо на Путин.
https://www.segabg.com/hot/category-culture/rodzhur-uoturs-napisa-gnevno-pismo-na-putin
Бунтар, бунтар, ама глей какво прави един отменен концерт.
По хигиенн причини не надниквам в клоаки, но заради Уотърс направих изключение. Крайно резервиран съм към всякакви политически и обществени инициативи в устите на шоу-звезди , световни музиканти, изпълнители и т.н. щото те просто не живеят в нормалния свят и нямат реална преценка за нещата. Така и с Роджър, в откъса
Quote (selected)
Да, да, знам, че САЩ и НАТО нападат суверенни държави без колебание, само за няколко барела нефт, но това не означава, че вие също трябва да го правите.
се съдържа невероятно наивна и в същото време дълбоко цинична истина. Тя показва начина на мислене на западняка и че той е устойчиво сбъркан и не подлежи на оправяне. Значи, ние мое сме бандити (в пристъп на откровение даже си го признаваме), но ВИЕ - там на изток , нямате право да сте бандити като нас ! Това е. Тук не коментираме доколко Путин е бандит или има основания за това което прави. Тука коментираме как разсъждава западняка , по въпроси от които има смътна представа /Лубянка  :nuts:/ и как дори на подсъзнателно равнище източните там, руснаци, украинци, белоруси ... са УНТЕРМЕНШИ. Или трябва да ги водим за ръчичка /укрите/ , или трябва да ги упрекнем че се държат своенравно /руснаците/ . Никога няма да признаят този свят за пълноценен и равнопоставен на техния. Как руският елит не успя да схване това цели три десетилетия ? ?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1355 -: Октомври 07, 2022, 08:10:26 »
Quote (selected)
Как руският елит не успя да схване това цели три десетилетия ? ?
Елитът е сбъркан, за разлика от тоя на саксите.
Там е обратно - плебса им е сбъркан.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 817
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1356 -: Октомври 07, 2022, 08:42:17 »
Quote (selected)
Как руският елит не успя да схване това цели три десетилетия ? ?
Елитът е сбъркан, за разлика от тоя на саксите.
Там е обратно - плебса им е сбъркан.
Да така е.  :thup: Но именно елитите водят страните си, а не масите. Затова тук са напред. А в Русия все така
"догонят и перегонят"...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1357 -: Октомври 07, 2022, 16:40:45 »
Смъртоносна противовъздушна ракета STINGER, конфискувана от германската полиция за продажба на черния пазар; дойде от Украйна!
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/deadly-stinger-anti-aircraft-missile-seized-by-german-police-for-sale-on-black-market-came-from-ukraine
Полицията в Бремен, Германия, е арестувала най-малко един мъж, притежаващ напълно работеща американска противовъздушна система "Стингър" - първоначално изпратена на Украйна като военна помощ - която се озова на черния пазар. Това е една от най-смъртоносните, точни и напълно преносими системи в света!
Ракета „Стингър“, изстреляна от рамото на всеки един човек, може да удари и унищожи самолет, летящ до 15 000 фута и до пет мили!
По-рано беше съобщено, че огромно количество оръжия, изпращани в Украйна от Съединените щати , са били откраднати от украинци и след това предложени за продажба на черния пазар. Всъщност сега е публична тайна, че само около тридесет процента (30%) от изпратените оръжия действително стигат до украинската армия!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1358 -: Октомври 07, 2022, 21:43:36 »
Цитат на: Muktata
... как разсъждава западняка и как дори на подсъзнателно равнище
източните там ... са УНТЕРМЕНШИ.

Неведнъж съм писал за древната омраза на келтите към славяните,
подхранена после от Ватикана, че православните са "еретици",
и доутвърдена от калвинистката доктрина, че всяка мръсотия е богоугодна, ако те прави богат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1359 -: Октомври 07, 2022, 21:57:18 »
Значи, ние мое сме бандити (в пристъп на откровение даже си го признаваме), но ВИЕ - там на изток , нямате право да сте бандити като нас !
Не. Казва просто, че един бандитизъм не оправдава друг. Нито тук, нито другаде Уотърс оправдава бандитизма на Запада.
Quote (selected)
... дори на подсъзнателно равнище източните там, руснаци, украинци, белоруси ... са УНТЕРМЕНШИ.
Такова отношение изобщо няма и не се намеква в текста на Уотърс.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1360 -: Октомври 10, 2022, 15:23:11 »
Поставки электричества на Украину из Польши через границу были только что перерезаны.

представитель польской пограничной охраны
https://t.me/SolovievLive/133140
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1361 -: Октомври 10, 2022, 17:26:15 »



Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1362 -: Октомври 10, 2022, 17:45:39 »
Ах, малка гривничка с малко пречупено кръстче... Колко съвсем невинно. Ааа!!!..  :t2407:

_________________

Каква отвратителна касапска мутра!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1363 -: Октомври 10, 2022, 18:12:53 »
Е, мутрата може и да е кацапска, но беше на корицата на Time ;) Снимката с гривната вече не я намирам. В разни украински източници пишат, че символите били езически, майтап. В един украински източник прочетох призив конкурентът на Зеленски да снима гривната. Щяло да му отнеме по-малко от минута. За мен е пълна гавра - и Бабин Яр и Волинското клане, и не само. Някаква форма на психическо увреждане е, според мен. :( Много са зле украинците. Пускат постове в официални канали и в инфо-ретланслаторите. После ги разкарват. Или допълват и изменят. Жестока работа - първокласни убийци са :(

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1364 -: Октомври 10, 2022, 20:14:44 »



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1365 -: Октомври 11, 2022, 11:23:26 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1366 -: Октомври 11, 2022, 11:38:00 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1367 -: Октомври 11, 2022, 12:07:34 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1368 -: Октомври 11, 2022, 12:25:51 »


Мдам, бият по
"Логова змиева
Города Киева"
И никаких колдунь в помине нет, да ми прости Гумильов, а само Кървави Киевски /us/Кукли на Конци
« Последна редакция: Октомври 11, 2022, 12:37:58 от Zeitgeist »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1369 -: Октомври 11, 2022, 22:24:01 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1370 -: Октомври 12, 2022, 11:37:42 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #1371 -: Октомври 14, 2022, 20:37:54 »
Группа депутатов Верховной рады Украины планирует посетить Тайвань в конце октября. О предстоящем визите сообщает Центральное информагентство Тайваня.

https://www.mk.ru/politics/2022/10/14/ukrainskie-parlamentarii-namereny-otpravitsya-na-tayvan.html

Тяхна си работа.
Помислили ли са как ще го възприеме тов. Си?
Или вече са отвързали синджира съвсем.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1372 -: Октомври 14, 2022, 23:12:50 »
Те щом на Мъск му теглиха майната и по тоя повод той си спре сателитите над окраина, за кво говорим, луди са там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #1373 -: Октомври 15, 2022, 19:56:28 »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1374 -: Октомври 15, 2022, 20:14:45 »
« Отговор #1373 -: Днес в 19:56:28 »

Тези ПОМИЯРИ да се молят Богу да не ги срещнат истински нацисти... Или да кажем, другари от СМЕРШ.

Боже каква мъка има по света: - Да не забравим и Банкеро-Сатанинският Интернационал и всякакви други отрепки и мърши от сорта.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1375 -: Октомври 15, 2022, 20:18:00 »
Радевият служебник в МВР:

Ние почти тайно доставяме оръжия срещу Украйна
Труд

Ъ?
« Последна редакция: Октомври 15, 2022, 20:27:54 от Zeitgeist »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1376 -: Октомври 15, 2022, 20:21:55 »
Дойде му времето пак на Хитлер. Доста бързо. Сигурно доста германци се подхилват.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1261
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1377 -: Октомври 15, 2022, 20:24:02 »
Кои германци?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1378 -: Октомври 15, 2022, 20:49:01 »
Кои германци?

Не преформатираните и духовно скопените... То и историята няма да се повтори като фарс. По-скоро като трагедия...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #1379 -: Октомври 16, 2022, 17:22:56 »
Вие си ги избрахте!