Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 02:21:36

Автор Тема: Украйна  (Прочетена 226057 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #360 -: Ноември 21, 2019, 11:19:22 »
Ама тези продължават да наглеят. :D

Зеленский намерен обратиться к России из-за пропажи техники с кораблей
Украинский лидер Владимир Зеленский сообщил, что на возвращённых Россией трёх кораблях отсутствует часть оборудования. По словам президента, Киев обратится к Москве с просьбой вернуть недостающую технику.
«Я очень рад, что наши военные катера на месте. Как мы и обещали, мы вернули наших моряков и наши катера... Действительно, не хватает и оборудования частично, и не хватает части вооружения. Я увидел состояние, будет расследование», — приводит «Громадське» его слова.
https://ru.rt.com/erqz
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #361 -: Ноември 21, 2019, 11:33:19 »
Тоя що се прави на по-тъп отколкото е.
Има разследване, ще има дело.... Това което е доказателствен материал как да се върне?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #362 -: Ноември 21, 2019, 11:40:58 »
Интересно е да се наблюдава как "тоалетни чинии, плафони и розетки" се трансформираха в "оборудване и въоръжение".
А последните работи наистина може да са прибрани като материали по делото.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #363 -: Ноември 21, 2019, 11:59:53 »
Интересно е да се наблюдава как "тоалетни чинии, плафони и розетки" се трансформираха в "оборудване и въоръжение".
 
Що ? Тоалетната чиния си е сериозно оръжие  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #364 -: Ноември 21, 2019, 12:32:19 »
Оборудване. Примерно каската не е оръжие.
 
А цукалата са малце демоде.
Ини натофци требе са с памперси.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #365 -: Ноември 21, 2019, 12:42:58 »
Оборудване. Примерно каската не е оръжие.
 
А цукалата са малце демоде.
Ини натофци требе са с памперси.
Абе не била оръжие... Тя и лопатката в цивилизованите армии не е, ама при руснаците си е баш оръжие.
А 404-ките чакаха доставка на нелетално оружие от големия бял брат, явно кораба с памперсите не е пристигнал.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #366 -: Ноември 21, 2019, 12:43:23 »
Всичко това се прави с една цел  - да се тури лъжица катран в кацата с мед.
Защото сега би било редно Зеленски , освен дежурните хвалби за това, че нещо е обещал и го е изпълнил, да каже две-три думи за отсрещната страна. Дори с половин дума, дори само да смутолеви нещо от типа: А, бе тя и Русия направи малка крачка , като освободи моряците и ни върна корабите.
 Да, ама не - фашизоидите ще го изядат с парцалите за подобно признание. Затова са нужни свалените плафони и клекала - за да намери повод да не каже нищо хубаво...
« Последна редакция: Ноември 21, 2019, 12:51:34 от Bacho Кольо »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #367 -: Ноември 21, 2019, 12:49:43 »
Когато Зеленски стана президент , започна да разбира, че ще му бъде трудно да изпълни добрите си обещатния.
Сега, половин година след това,  ситуацията му е още по-тежка. Постепенно осъзна, че е ръцете му са вързани, че реално никой няма да застане зад него, ако се наложи да свърши нещо непопулярно, че е несвободен да изрази даже това,  което мисли и желае. И поради всичко това - че не може да стори нищо хубаво за страната си.

Тъжна съдба...
« Последна редакция: Ноември 21, 2019, 14:05:57 от Bacho Кольо »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #368 -: Ноември 21, 2019, 12:51:39 »
Кадро от доставката на шлюпките:


Съм любопитен къде по-точно на това корыто се е помещавало откраднатото WC :m1728:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #369 -: Ноември 21, 2019, 13:44:21 »
Цитат на: 66
Примерно каската не е оръжие.
А ако си военен министър и я сложиш наобратно, даже става символ на мира  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #370 -: Ноември 21, 2019, 13:53:56 »
фсб публикува видео, на което се вижда, че в момента на предаване на корабчетата тоалетната чиния си е на мястото....

Матап

https://youtu.be/MCPQEIXUl-8
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #371 -: Ноември 21, 2019, 15:55:43 »
И Зеленчука на видео:
Ukraine: Zelenskiy inspects vessels seized by Russia during Kerch Strait incident
https://www.youtube.com/watch?v=bZBRG9GCeuQ
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #372 -: Ноември 21, 2019, 16:21:56 »
Официальный представитель МИД России Мария Захарова ответила на заявления украинской стороны о «пропаже» унитазов с кораблей, которые были возвращены Киеву.

«Я одного не понимаю: как боеспособность украинских военных кораблей зависит от наличия там сантехники?» — заявила Захарова на брифинге.
https://ru.rt.com/erwh

Както се и очакваше - удариха го на бъзик. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #373 -: Ноември 21, 2019, 16:44:06 »
Да не отварям друга тема - военен парад в Латвия

https://www.youtube.com/watch?v=6TrQF0owL8E
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #374 -: Ноември 21, 2019, 17:08:33 »
Ето ти и Естония:
https://www.youtube.com/watch?v=P7ZBTmKWQFk

Доктора дето снима после бе уволнен под натиска на възмутената общественост.

И Литва имаше някъде, бях пускал такава тема но явно се е отекла.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #375 -: Ноември 22, 2019, 11:32:16 »
Продължение на кенефната тема  :giggle-3307:

Quote (selected)
Унитазы на месте: Россия опровергла кражу гальюнов с переданных Украине кораблей

ФСБ России опубликовало видео, снятое перед передачей судов. Сантехника - на месте. Какать можно - унитазы есть!
Три военных судна, задержанных российскими властями год назад в Керченском проливе, были переданы Украине. Однако там оказались недовольными состоянием кораблей и обвинили российских военных в их разграблении. Дескать, даже унитазы были срезаны, не говоря уж об специальном оборудовании

Согласно документу, который опубликовал бывший военный прокурор Украины Анатолий Матиос, на всех кораблях отсутствуют: оружие, боеприпасы в полном объеме и документация, оборудование для радиосвязи, в частности станция космической связи; надувная лодка с мотором; блоки аппаратуры распознавания; огнетушители, фонари, аварийный буй; аккумуляторные батареи, камбузная плита, унитаз. Также на кораблях повреждены гидропневмоаккумуляторы стопора валолинии.

Унитазы на месте!

Адмирал Игорь Воронченко также был эмоционален и подробно перечислил все, что было "украдено". Однако оказалось, что все не совсем так.

ФСБ России опубликовало видео здесь, в котором показаны суда перед передачей. Унитазы на месте и, главное, что акт передачи-приемки подписывает украинский представитель — и никаких вопросов по состоянию кораблей у него нет. В Сети оценили "шутку" украинских военных и немного поглумились над этой ситуацией. Непонятно теперь, как будет выкручиваться адмирал Воронченко и бывший главный военный прокурор Анатолий Матиос, составивший подробную опись "украденного Россией" с кораблей, но это уже совсем другая история.

Великое возвращение унитазов

Источник: slack-imgs.com




Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #376 -: Ноември 22, 2019, 13:03:14 »
Което въобще няма да попречи на троловете 3 г. да крякат, че "гладните руснаци" окрали даже клозетите на корабите.
И "демократичните" дойвечелета и прочие "анализатори" да повтарят тич лъжи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #377 -: Ноември 22, 2019, 13:12:40 »
"гладните руснаци" днес направо ги разпадаме. :)
Питай гугле: "Разпадът на Русия" и гледай циркове.
Не знам кому е нужна тая медийна атака, но направо ми оправи настроението!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #378 -: Ноември 26, 2019, 10:44:39 »
«Нафтогаз» пригрозил закачкой транзитного газа в свои хранилища
Исполнительный директор компании «Нафтогаз» Юрий Витренко заявил, что украинская сторона может начать закачивать российский газ, предназначенный для европейцев, в свои хранилища, если договор о транзите не будет заключён.
https://ru.rt.com/esut
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #379 -: Ноември 27, 2019, 20:00:33 »
Киев и ДНР начали обсуждение закона об особом статусе Донбасса
Глава МИД самопровозглашённой Донецкой народной республики Наталья Никонорова сообщила о начале обсуждения с Киевом поправок к закону об особом статусе Донбасса.

Как сообщает Донецкое агентство новостей, подгруппа по политическим вопросам приступила к обсуждению необходимых поправок к закону об особом статусе Донбасса.

«На сегодняшнем заседании представители обеих сторон конфликта обменялись мнениями по изменению существующего закона об особом статусе Донбасса, в частности, переговорщики обсудили вопросы имплементации формулы Штайнмайера в данный закон», — сказала Никонорова.
https://ru.rt.com/etdj

Е, а дано спрат глупостите и пуканиците!
тов. ЗИП ще е много нещастен. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #380 -: Ноември 27, 2019, 20:05:57 »
Аз съм песимист, т.е. реалист.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #381 -: Ноември 27, 2019, 20:08:25 »
Аз съм песимист, т.е. реалист.
Възможно е!
Още малко, да свършат украинците и е готово.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #382 -: Ноември 27, 2019, 20:15:31 »
И аз не съм оптимист, но на морекопите също им е страшно омръзнало от тая дивотия.
А на всичкото отдолу, колкото и да се стараят да задминат американците по тъпотия, им е пределно ясно че нямат никакъв шанс срещу республиките.
В смисъл, дори и да успеят ги притиснат силово, което е теоретично по силите им, ще им се случи случка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #383 -: Ноември 27, 2019, 20:21:27 »
Никой не пита украинците какво искат, дали им е омръзнало.
Тази рана ще я човъркат докато някой не загуби всичко.
РФ или САЩ, единият е излишен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #384 -: Ноември 27, 2019, 20:29:10 »
Федерацията няма как да е, пък ти и те си избирайте. :)
Все едно руснаците да почнат да чоплят из Калафоня.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #385 -: Ноември 27, 2019, 20:35:33 »
Русия и Калифорния са свързани с обща история и ценности още от времето на Древен Рим.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #386 -: Ноември 27, 2019, 20:35:57 »
Мики, колкото и да харесвам Русия и да не одобрявам САЩ държа да отбележа че и двете ще преминат в небитието.
Утре или след хиляда години няма значение за вселената.
За мен има значение какво ще видя, но кой съм аз?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #387 -: Ноември 28, 2019, 19:03:54 »
Quote (selected)
"Гaзпрoм" предупреди Киeв, че затваря тръбaтa oт 1 януaри

https://www.segabg.com/hot/gazprom-predupredi-kiev-che-zatvarya-trubata-1-yanuari

Ще се студува.
Путин е строг но справедлив!
Да се надяваме, че идва глобалното затопляне.
Кат ви виках, че Грете не е права! :t0328:



ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #388 -: Ноември 28, 2019, 21:07:50 »
Няма да я затворят. Ще си играят игрички до дупка. Едните, и другите, и третите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #389 -: Ноември 28, 2019, 21:13:55 »
Няма да го затварят. Спират газа за 404. Те пък официално заявиха че ще крадат транзита.
Пак ще ходят да запят манометри по компресорните станции, а после ще еропците нашокат канчетата на морекопите - тва го гледахме вече.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #390 -: Ноември 28, 2019, 21:14:49 »
Quote (selected)
Няма да я затворят.
Грета ли?
За нейно добро ще е.
Идеален случай да приложат "социалните услуги" :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #391 -: Ноември 28, 2019, 21:31:50 »
Няма да го затварят. Спират газа за 404. Те пък официално заявиха че ще крадат транзита.
Пак ще ходят да запят манометри по компресорните станции, а после ще еропците нашокат канчетата на морекопите - тва го гледахме вече.
Хм, в някакъв момент газа ще спре като почнат крадат наедро.
И понеже немците не им пука те си имат СП, френците и без тва на практика не ползват....
Се очертава студена зима.
 
Впрочем проблеми ще има от утре, щото нема чакат да им спрат газа.
« Последна редакция: Ноември 28, 2019, 21:57:33 от 66 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #392 -: Ноември 28, 2019, 22:01:25 »
На 9-ти има събирачка в Париж. След това ще става, каквото ще става...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #393 -: Ноември 28, 2019, 22:50:44 »
На 9-ти има събирачка в Париж. След това ще става, каквото ще става...
И на 12-ти в Лъндънабад ще е интересно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #394 -: Декември 05, 2019, 16:53:13 »
Морекопите пак ще копат. :cool-1084:
Украйна ще вдигне стена, за да се отдели от окупираните от Русия територии, ако Москва не се съгласи на прекратяване на огъня и на размяна на пленници по време на срещата между руския президент Владимир Путин и украинския му колега Володимир Зеленски в Париж през следващата седмица. Това обяви на форум, организиран в Лондон от "Чатъм хаус" съветникът на Зеленски Андрий Йермак, цитиран от информационните агенции. Той каза, че ако Русия не иска да бъде постигната договорка, то "в този случай ще построим стена и животът ще продължи". Йермак обаче изтъкна, че "за съжаление ще живеем в сценарий на замразен конфликт".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #395 -: Декември 06, 2019, 09:48:47 »
Тая "стена" по границите на луганска и донецка област ли?
Щото иначе се оказват окупанти. Тва на първо време мое и дан е ча такъв пробем, ама ако приемат ДНР и ЛНР във федерацията .......

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #396 -: Декември 06, 2019, 10:13:35 »
Тва е някакъв план Б на морекопите за понеделник, да плашат зъл Путин с него.
И естествено че не по границите, по линията на съприкосновение.
Не е малко, но не е и много. Абсурд е такива парчутии да влязат във Федерацията.
Ако нещо ще влиза, то най-вероятно ще включва минимум Одеса и Харков.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #397 -: Декември 06, 2019, 10:35:54 »
Стени няма да има.
Това изказване идва да покаже колко объркан е Зеленски и какви неадикватници е събрал около себе си.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #398 -: Декември 09, 2019, 18:35:09 »
В Париже начались переговоры лидеров «нормандской четвёрки»
В Елисейском дворце в Париже начались переговоры президентов России, Украины, Франции, а также канцлера Германии в рамках встречи в нормандском формате.

Перед началом нормандского саммита в Елисейском дворце состоялся ряд двусторонних встреч, в том числе между российским лидером Владимиром Путиным и канцлером ФРГ Ангелой Меркель.

В это же время прошла встреча президентов Украины и Франции Владимира Зеленского и Эммануэля Макрона.

Отдельные встречи также состоялись у Путина с Макроном и у Зеленского с Меркель.
https://ru.rt.com/ewvf

Да видим тоя път колко време ще си загубят взаимно.
Нещо ми се върти в главата, че като се разберат за транзита през 404 и срещата ще приключи.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #399 -: Декември 09, 2019, 20:36:05 »
В Кремле прокомментировали ход переговоров в нормандском формате
Лидеры стран «нормандской четвёрки» продолжают обсуждение подготовленного ранее совместного документа. Об этом рассказал пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков.

https://ru.rt.com/ewxc
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #400 -: Декември 10, 2019, 07:00:29 »
Путин заявил о безальтернативности Минских соглашений
Президент России Владимир Путин по итогам саммита в нормандском формате в Париже заявил о безальтернативности выполнения Минских соглашений.
«Действительно, любое соглашение, оно имеет ту или иную гибкость, потому что некоторые вещи, написанные на бумаге, могут трактоваться сторонами по-разному», — сказал Путин.

Он отметил, что стороны могут по-разному трактовать пункты Минских соглашений 2015 года, при этом альтернативы им нет.

«Мы для этого и собираемся, чтобы выйти на общее понимание, на единый стандарт в юридической технике так называемой. Но я согласен и в том, что никакой другой альтернативы, кроме Минских соглашений, нет, и нужно делать всё, для того чтобы они были полностью реализованы», — отметил он.

Также Путин заявил, что работа лидеров «нормандской четвёрки» была очень полезной.
https://ru.rt.com/ex00

До тук разбрах, че нищо не разбрах. :m1708:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #401 -: Декември 10, 2019, 09:33:57 »
Няма какво и да разбираш.
Както се очакваше. Всичко си остава както си беше.
С малки изключения.
Май ще има обмен на пленниците до 31.12.
И за транзита на газ са се договорили да се договорят.
По-важното е какво ще хортува днес Лавров с Помпео и Тръмп.
Там са бутоните за управление на независимата Украйна.
Но едва ли и там ще се случи нещо непредвидимо.
На сахибите им е през оная работа.

Саммит прошел — война осталась
https://www.kommersant.ru/doc/4188396?from=main_1
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 09:39:20 от AnonimusBG »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #402 -: Декември 10, 2019, 09:40:12 »
5+ часа бадева. Предполагах че за газа ще се разбират, но може би наистина разбирането ще е в Нашингтон. Значи чакаме срещата Лавров-Тръмпик...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #403 -: Декември 12, 2019, 20:16:23 »
Много интересно. Трябва да се must see.

Кто заказал видео от Шария?"

https://www.youtube.com/watch?v=MimginDV0KI

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #404 -: Декември 12, 2019, 22:15:30 »
otvrat - нищо ново. Още тогава се знаеше точно кои спецове бяха закарани там за да стрелят и по двете страни в конфликта. Май имаше и снимките им на киевското летище със саковете им с оръжия... Нещо което е правено по един и същ начин при всички "цветни революции".

Един вид щампа на производителят "Made in ..." - подобно и винаги както с читавите лични документи на местопрестъплението при провеждане Тер-Акт-театрални постановки.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #405 -: Декември 12, 2019, 22:30:25 »
Хм. Путин разправя, че можело да има кланета в источна Украйна, И?
И каква "Сребреница"? Просто можеше да каже, че нова Южна осетия няма да се допусне.
и че ще се действа до край!.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #406 -: Декември 12, 2019, 22:49:07 »
Путин не разправя, Путин предупреждава.
След което от МИД доразясниха така щото и последния идиот на запад да го схване: А сте пипнали, А сме ви ошамарили.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #407 -: Декември 13, 2019, 18:11:33 »
Quote (selected)
А сте пипнали, А сме ви ошамарили.

Откога чакам да го каже и в прав текст!!!
Щото тия дебили само от тояга разбират.
Аз съм разбрал една (от поредните в живота) истини:
Добитъкът само след тоягата схваща. Не, дълбочината и естеството на мисълта, криеща се под тоягата, естествено!
Въпросът е да го докараш до подвиване на опашка и присядане на клесавия си задник!
Пък после... ако разбере - добре, ако не - пореден "аргумент" по гърбината и в края на краищата всички някога схващат.
Витиеватата аргументация е хубаво нещо, когато е между мислещи хора.
Когато има зомбирани, или откровени дебили, имунизирани откъм възможност да включат неща като знание, логика, анализ, синтез - изобщо мисъл, тогава ... по манерката и ... кой сФанàл - сФанàл.
 :t0131:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #408 -: Декември 14, 2019, 15:14:45 »
В Киеве не исключили возможности введения миротворцев ООН в Донбасс
Глава украинского МИД Вадим Пристайко в эфире телеканала «Украина» заявил, что, если урегулирования конфликта в Донбассе не удастся достичь на базе Минских соглашений, Киев может обратиться в ООН с просьбой ввести в регион миротворцев миссии.

«Наша команда пытается сделать всё, что в рамках «Минска», а когда мы поймём, что в рамках «Минска» больше ни о чём новом говорить нельзя и Россия упирается по каждому пункту, тогда мы будем обращаться к следующему шагу», — заявил он в эфире программы «Свобода слова Савика Шустера».

Пристайко отметил, что он «наверное, порекомендует миротворческую миссию».

По словам Пристайко, у команды украинского лидера Владимира Зеленского «есть некоторые планы относительно этого».
https://ru.rt.com/eylp
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #409 -: Декември 14, 2019, 15:35:32 »
А дали не си просят миротворци от Грозни и Ростов в Киев  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #410 -: Декември 14, 2019, 15:38:31 »
Ката ден си просят, обаче нещо не се сещингс за мераклии да се мотаят на два завоя разстояние от 150-та дивизия...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #411 -: Декември 18, 2019, 16:17:32 »
Русские цари и не думали, что закладывают украинские города.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #412 -: Декември 21, 2019, 18:07:42 »
Баланс интересов: Миллер раскрыл детали соглашения с Украиной по транзиту газа
Глава «Газпрома» Алексей Миллер сообщил подробности соглашения с Украиной по транзиту газа. Объём транзита составит 65 млрд кубометров в 2020 году, а в 2021—2024 годах — по 40 млрд. Также стороны подпишут соглашение об урегулировании взаимных претензий, отзовут иски. При этом «Газпром» выплатит около $2,9 млрд по решениям Стокгольмского арбитражного суда до конца текущего года. В свою очередь, украинская сторона снимет претензию Антимонопольного комитета на сумму примерно $7,4 млрд.
https://ru.rt.com/f0od
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #413 -: Декември 21, 2019, 22:03:42 »
Quote (selected)
Баланс интересов
Ами страхотно уравнение 2.9 = 7.4!
Украинците пак спечелиха!
Както обикновено.
 :smile-1081:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #414 -: Декември 22, 2019, 07:36:49 »
Украинците пак спечелиха!
Както обикновено.

Тоя път им е за последно. Газпром ще го ухапе бълха с тея 3 милиарда, но 2024 кранчето спира окончателно. Дано укрите ги харчат разумно, щото после - ниц. Вече и никакви претенции не могат да имат, а Западна Европа има четири години да си направи цялата инфраструктура от Северен и Турски патоци. А ако не им стигат обемите, да си преразгледат пакетите там и да си преосмислят запазените проценти.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #415 -: Декември 22, 2019, 07:41:33 »
До 24-та много вода ще изтече.
Печалбата им затова е печалба, щото я карат ден за ден.
Дето викат по нашенско: ден да мине, самун да загине.
А и няма как да ги оставят съвсем на произвола на съдбата - тяхно руско си е, някой ден и то ще трябва да се прибира, макар и в отчайващо демократично състояние.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #416 -: Декември 22, 2019, 07:52:11 »

По отношение на държавата Украйна в Кремъл сентименти няма. Украинците ще си берат гайлето за всички мюзевирлъци. Русия беше хваната натясно с тези съдебни искове, но вече такава опастност няма. Кюнецът вече се изправя. Когато СП 2 и ТП заработят на пълна мощност (след около година и половина) тогава ще видим една напълно различна Русия. Не само към Украйна, а изобщо. Тогава приключват всички любезности и дипломатичности. Украйна ще бъде смазана икономически.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #417 -: Декември 22, 2019, 08:12:28 »
Украйна ще бъде смазана икономически.
Че тя си е размазана. Интересно, това което ни случиха за 30 лета, там го направиха за 3-4.
Дали щото оптимизираха процесите на деградация и крадене, дали щото локацията е доста специфична, обаче тия са готови. Щом търсят у територията МУ работа - положението е ситуация...
По-интересното и на което май никой няма отговор е какво ще се спасява. Дали до рекичката с половин Киев и някаква нова столица, дали цялата со се диваци на запад - предстои да видим.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #418 -: Декември 22, 2019, 08:38:13 »
Че тя си е размазана.

Още не е. Украйна трябва да получи урок, който да служи за пример. Така се прави в голямата политика. И то не като я смажат военно. Според мен в Кремъл работят Европа открито да я зареже. Това ще стане след 5 години. След пет години газ през Украйна няма да има. А потребностите постоянно нарастват. Европа не може да има претенции откъде ще си получава газа, при условие, че има три огромни газопровода. Тогава ще бъде принудена да преразгледа енергийните си пакети, които ограничават тръбите до 50% от капацитета. И ще остави Украйна да се гърчи. Нямат алтернатива. Не могат да настояват за газ през Украйна, за да я поддържат някак финансово. А като спре транзита, Европа ще трябва да вади кеш да издържа Украйна. Което не може да стане посмъртно. Това е големият удар за Газпром. 3-тях милярда изобщо не ги брига.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #419 -: Декември 22, 2019, 09:02:37 »
Добре са сключили договор за 5 години, обаче вчера четох някъде че няма фиксирани обеми. Според Газпром там "ще тече газ когато е икономически изгодно". Тръбите през Украйна остават като един вид резервен вариант за моментите на свръх търсене, през останалото ще са условно казано празни.
Руснаците ще платят глобата за да могат после урките да се издължат към тях за половин или една година. Те това искаха, договор за 1 година  да заработят двата потока в оптимален режим.

ЕС е вреден за вашето здраве!