Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 01, 2024, 22:29:50

Автор Тема: Мексико  (Прочетена 54 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24077
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мексико
« -: Днес в 17:11:16 »
Quote (selected)
Жена с български корени е фаворит за президент на Мексико
...
Но поне засега Шейнбаум, учен и кандидат на управляващата лява партия "Морена", се очертава като водещ кандидат и води с между 11 и 22% пред съперничката си Сочитъл Галвес.
...
 има корени в България по майчина линия. 
https://tribune.bg/bg/svqt/zhena-s-balgarski-koreni-e-fav/
Даже евреите не могат да оспорят българската семка щом е по майчина линия.
И е лява, в добрият смисъл на думата.

П.П.Срамота беше да нямаме тема за Мексико, даже за Боливия имаме, а за ацтеките не.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7628
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #1 -: Днес в 17:21:07 »
Да им пратим Пасито. И той е недотам-евреин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24077
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #2 -: Днес в 18:22:40 »
Да им пратим Пасито. И той е недотам-евреин.
Представяш ли си колко щяха да му се израдват след:
"Майната му на католицизма" ?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7628
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #3 -: Днес в 18:33:24 »
А ти мислиш ли, че той ще посмее да каже такова нещо на латиноси ?  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24077
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #4 -: Днес в 18:44:44 »
Що пък не?
Зависи какво ще му подшушнат Ционските мъдреци.
Ацтеките ще го направят на пинята - нещо като Монката в трабант, ама доста по-травмиращо.
П.П. "Ционските мъдреци" да се чете "Ционските" че нещо хич не го докарват на мъдрост.
« Последна редакция: Днес в 18:49:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #5 -: Днес в 20:43:22 »
Бил съм три пъти в Мексико. Забележителна страна :thup: География, туристически места, история и култура... няма да разправям за това че ще е банално. Това което ми правеше впечатление, мехиканосите в огромната си част са ЛЕВИ по убеждения. Даже хора с добро социално положение, средна класа и нагоре, които би трябвало да са по-консервативни, по "центристи" , го даваха леви и социалисти. Ругаеха ентусиазирано Тръмп, прехласват се по социалистическата си история, Революцията, левите режими , въоръжаването на Испанската Република, къщата на Троцки... Това последното налага вметката, че мехиканосите са били повече троцкисти, отколкото сталинисти. Но такива като Диего Ривера са правели невероятни преходи и метаморфози /освен да влачи хонорари и от Рокфелер  :nuts:/ С една дума Мексико е страна социалистическа по дух. Обаче като общество си е див капитализъм и разслоението е огромно. Мексико Сити централните зони са великолепни - огромни булеварди, зелени, много чисти . Няма и помен от мръсен въздух , движението е перфектно организирано със зелени вълни...Сградите са микс от европоподбна класика и небостъргачи... Отивате двадесет километра на север и минавате през бедни предградия, накацали нагъсто, адски на гъсто къщички по баирите /Мексико сити е неравна територия/ ,някъде е толкова смачкано че ползват висяща железница да се измъкнат от кварталите си. Там са бачкаторите на бурно вървящата мексиканска икономика, очевидно не печелят много... Мексико е бандитска страна. Много по-бандитска от други страни, може би сравнима само с Колумбия. Но в Колумбия още не съм бил  :0005: По улиците и на столицата и в провинция постоянно фърчат пикапи с накацали в тях полицаи, прави и въоръжени - препускат на някаква "акция" . В курортите /Канкун , Акапулко/ е още по-сурово , има КПП-та с въоръжени с картечници, които гледат да не влизат съмнителни типове в "зонас хотелиерас" , да не тревожат туристите. Мексико не е европейски тип туристическа дестинация. Всичко е направено за грингос от север - Огромни хотели тип "Хаят" , мързеливи плажове където всичко ти идва на готово в устата, без да се движиш. Електрически колички за дебели и разплути розови американци. Огромни "сеспет" - поляни с райграс и безкрайни голф терени. Няма я тази фамилиярност и чар на европейските локации, не е като Испания...Храната е далеч от европейската. Причината е огромния внос на американски ГМО говна и в растенията и в мръвките. Купуваш пилешко да си опържиш паржола - то е като гума ! 30 минути го пържиш и нищо ... Изходът са големи хипермаркети където има храна европейски внос - суджуци от Испания и френски сирена. Или в ресторанти от средна класа и нагоре. Мексиканците не само са разслоени социално, но и са различни морфологично както в никоя друга Латино -страна. От една страна са дребните, често със сплескани отгоре глави и мургави маи /те са горди с произхода си и държат да им викаш "мая"/ и от друга страна малцинството високи и испаноподобни "наследници на Дон Кихот". "Класа баха" и "класа алта" , явно тази традиция им е останала от древните цивилизации..... Хубава тема. Вива Мехико, кабронес ! :0005:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Мексико
« Отговор #6 -: Днес в 20:53:34 »
Quote (selected)
Представяш ли си колко щяха да му се израдват след:
"Майната му на католицизма" ?
Въпреки масовото левичарство, мехиканосите са много религиозни. В северните предградия на столицата е известната  им катедрала "Светата вирхен де Гуаделупе" - това е чудодейно място, нещо като американската Фатима или Лурд. Стълпотворението е огромно, има вярващи от цял свят... Не мисля, че фразата на шабес-гоя Соломончо, ще бъде приета добре в страна като Мексико. :t2626: