Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 18:42:53

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 379598 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #720 -: Март 22, 2020, 16:16:50 »
Руснаците си знаят работата, отиват да си обучат хората на място, където има супер екшън, какъвто в Русия едва ли ще имат. Друго си е подготовката директно в бойни условия, само от тренировки на сухо такъв опит не се придобива.
После изобщо няма да имат проблем в Русия.

В Италию отправляют военных специалистов, которые боролись с сибирской язвой и африканской чумой, группу возглавит генерал-майор Сергей Кикоть, который является ведущим разработчиком и специалистом в области применения новейших образцов систем специальной обработки. Ранее участвовал в организации работ в сложных эпидемиологических условиях вспышек сибирской язвы, ликвидации последствий паводков.
В состав группы также вошли подполковник Геннадий Еремин - эксперт в области организации и проведения противоэпидемиологических мероприятий, а также подполковник Вячеслав Кулиш, который является специалистом в сфере разработки средств защиты от биологических поражающих агентов вирусной природы.
Участие в работе также примет подполковник медицинской службы Александр Юманов, который участвовал в развертывании в Республике Гвинея мобильного госпиталя в рамках международной программы по борьбе с лихорадкой Эбола. В Италию отправляется и ведущий ученый-эпидемиолог полковник медицинской службы Алексей Смирнов, участвовавший в разработке вакцины против лихорадки Эбола.

https://www.interfax.ru/world/700334
Значи няма как да изтърват възможността да се пробват и в Италия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #721 -: Март 22, 2020, 16:22:08 »
5G използва милиметрови вълни, между 30GHz и 300GHz, в допълнение към някои по-ниски и средни честоти.

Това са плашещи честоти, никъде в населено място не са използвани. Никой не знае как ще се отразят на хората, ако някой знае, си мълчи.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #722 -: Март 22, 2020, 16:24:26 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:12 от Captain Buddy »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #723 -: Март 22, 2020, 16:38:36 »
Quote (selected)
Значи няма как да изтърват възможността да се пробват и в Италия.

Как да изтърват възможността да се пробват и в Италия, като тя сама им се навира в ръцете.
Къде е НАТО?
Нали американците дебаркираха в Италия за ученията срещу Русия.
Путин естествено не можеше да изпусне такъв шанс да ги погъделичка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #724 -: Март 22, 2020, 16:39:42 »
Кептън
Спасибо.
Както винаги кратко, точно и ясно.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #725 -: Март 22, 2020, 16:40:04 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:21 от Captain Buddy »

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #726 -: Март 22, 2020, 17:15:53 »
"Никакви отклонения не бяха установени" в науката не значи няма влияние, значи че не се установява, за сега. :)

Науката не е всесилна, и не значи установена истина, науката е търсене на истината.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #727 -: Март 22, 2020, 17:33:00 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:29 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #728 -: Март 22, 2020, 17:36:11 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:35 от Captain Buddy »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #729 -: Март 22, 2020, 17:48:06 »
Quote (selected)
Забравих да спомена, че през цялото време се държаха много любезно и ми говореха на Вие, обръщайки се към мен като Хер Диплом Инженер!

С една дума ако си завършил МЕИ-то си Хер Диплом Инженер, а ако си го за**ал по някое време си просто Хер Инженер.
Странно.
Или не съм прав?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #730 -: Март 22, 2020, 18:06:03 »
Quote (selected)
Забравих да спомена, че през цялото време се държаха много любезно и ми говореха на Вие, обръщайки се към мен като Хер Диплом Инженер!
В шофьорската ми книжка (издадена в Австрия) пишеше университетската титла.
Там разбрах, че има инжинери и дипломирани такива, като последните били голяма работа, а в НРБ се мислех за прост инжИнер.

Това мога да го потвърдя! Когато на прага на влизането ни в ЕС, тези които ни сертифицираха /бяха италианци/ , припадаха най-много пред моята диплома преведена на английски. Оказа се, че само в Кочината диплом инженер струва по-малко от измишльотините нароили се в "държавата". Точната дума, която употребиха беше - "Респект", ама къде ще се сравнявам аз с местните "вишисти" по сичко, с къде нарисувани, с къде платени дипломи по....нищо. :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #731 -: Март 22, 2020, 18:10:19 »
Quote (selected)
- Индия прикани пробно повече от един милиард души да не излизат от домовете си 14 часа днес, като през следващите дни ще реши какви постоянни мерки за изолация да наложи. Това бе учение за полицейски час в държавата, която наброява 1,3 млрд. души. "Нека участваме в тази мярка, което ще бъде проява на огромна сила в борбата с COVID-19, написа в Туитър министър-председателят Нарендра Моди. В страната засега има само 320 регистрирани случая на заразяване с коронавирус и само 7 души са починали от болестта. Но много специалисти смятат, че малкият брой се дължи на недостатъчно широкия обхват на изследванията.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/nad-1-mlrd-dushi-indiya-ostanaha-probna-izolaciya

Това вече е сюреалистично.
Какво става?
Извънземните ли ще дебаркират?
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #732 -: Март 22, 2020, 18:12:23 »
С една дума от това което написаха Кептън и Асол ония дипломи от онова образование струваха нещо.
За сегашните няма да питам.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #733 -: Март 22, 2020, 18:18:28 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:45 от Captain Buddy »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #734 -: Март 22, 2020, 18:20:13 »
Quote (selected)
Какво става?
Извънземните ли ще дебаркират?
Не, но явно предавателните кули на Острова (А. и Б. С.) са включени с пълна сила.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #735 -: Март 22, 2020, 18:29:13 »
Quote (selected)
Забравих да спомена, че през цялото време се държаха много любезно и ми говореха на Вие, обръщайки се към мен като Хер Диплом Инженер!

С една дума ако си завършил МЕИ-то си Хер Диплом Инженер, а ако си го за**ал по някое време си просто Хер Инженер.
Странно.
Или не съм прав?

Не си.

Само „инженер“ бяха завършилите техникум, докато „diplom ingeneur“ бяха със завършено висше образование.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #736 -: Март 22, 2020, 18:33:29 »
Quote (selected)
От мен да знаете, на времето не всеки можеше да завърши МЕИ, тогава не се купуваха изпити!

Определено си прав. И моята е точно това - еквивалент на диплом инженер по техни стандарти. Това и до ден днешен струва много на "запад" и нищо в Кочината :D

И, Кептън, не забравяй кадрите на ВИАС, Медицинска академия, ВХТИ и МГУ, както и агрономите и ветеринарите. Това, което ти изредих е на почит все още на "запад" и се неглижира в земята на шиши, боци и неандерталци
« Последна редакция: Март 22, 2020, 18:36:50 от Асол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #737 -: Март 22, 2020, 18:35:19 »
Quote (selected)
От мен да знаете, на времето не всеки можеше да завърши МЕИ, тогава не се купуваха изпити!

Знаем живяхме в онова време.
И ходихме на изпити(не в МЕИ), но си бяха изпити.
Но все пак повечето го завършваха.
Нямаха друг избор.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #738 -: Март 22, 2020, 18:37:17 »
Какво е "странно"? - Така е както го пише Бъди.

Разсъжденията ви за СВЧ са от най-общ характер и разбира са са верни. Пораженията са във връзка с интензитета, насочеността и честотата от/на излъчвателя. И да, СВЧ-то е носача, посредника, преносителят. Интересното е обаче е формата на СЪДЪРЖАНИЕТО и как е то КОДИРАНО. А това става чрез модулацията на носещият сигнал. Тя бива честотна, амплитудна, фазова и ... и ... всякакви други. Подчертавам, че с 5G не съм се занимавал целенасочено, но отгоре - отгоре съм попадал на информации, че именно МОДУЛАЦИЯТА е здравословния проблем. Разработвана е като поразяващо оръжие и е такава при употребата 'и в силно фокусиран, концентричен лъч.

В гражданското приложение, съответно на предназначението, не се използват повече или по-малко насочени лъчове - освен при пренос между ретранслиращи съоръжения. Излъчването за мобилни нужди (а и при другите видове) се прави по начин за подсигуряване на максимално покритие от даден излъчвател. И съм склонен да приема, че даже при по-ниска напрегнатост на полето в зоната на прием, 5G с модулацията си остава заподозряна като много по-опасна от стандартните 1G...3G. Заедно със СВЧ-тата разбира се.

Следва да се досетим, че различните най-фини биоструктури, в това число живо-мъртвите - т.е. вирусите, са силно чувствителни на всякакви влияния. Употребяват се излъчвания за целенасочено разрушаване чрез т.нар. резонанс. Всяко веществено тяло има способността да се разпада ако се облъчи с интензивен сигнал и определена честота. Защото тогава свойството на обекта и неговата собствена честота съвпада с приеманата, усилва се многократно от наслагването и това води до разпадане. Има и медицински устройства за такива приложения... Но това вече е тема за друг разговор.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #739 -: Март 22, 2020, 18:39:51 »
Айс, как се чувстваш? Добре ли си? Как ти се отразява карантината? Изобщо,  какво е твоето впечатление за ситуацията там?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #740 -: Март 22, 2020, 18:46:29 »
"Никакви отклонения не бяха установени" в науката не значи няма влияние, значи че не се установява, за сега. :)

Науката не е всесилна, и не значи установена истина, науката е търсене на истината.
......заключение имаше графа май беше Besondere Bemerkungen (особени забележки) и в нея отбеляза Spricht zu fiel (много говори).
Та си мисля, дали нещо не съм се повредил от СВЧ въздействието?
...ех, Бъди, Бъди, не вярвам точно така да са описали особените ти белези, сам ще се сетиш, нали?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #741 -: Март 22, 2020, 18:49:32 »
Айс, как се чувстваш? Добре ли си? Как ти се отразява карантината? Изобщо,  какво е твоето впечатление за ситуацията там?
...вчера и аз го попитах, трае си, явно му е добре - порционът добър, пиячката също, в стаите е топло, денем слънцето прижуря ... какво му трябва на човека?
Въпреки, че научих една нова песничка > Бахур яж, ракийка пий, какво му трябва на човека?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #742 -: Март 22, 2020, 18:53:04 »
Един колега разправя, че има напълно достоверни данни, че пушачите боледуват много по малко и леко от Ковид.
Има логика. Има голям брой вещества в тютюневия дим и нищо чудно някое от тях да подтиска вируса.
Подобна хипотеза обяснява и тежкото протичане на епидемията в западна Европа и САЩ.
Они са по по най "борци" с тутюнопушенето.
 
Това не е изключение. Има например доста генетични данни за връзка на опр. маркери с предразположение към насилие, кражби .... но не виждат бял свят.
Дано поне се заровят в изолиране на активните субстанции от тютюневия дим.
Че нема признаят е ясно.
 

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #743 -: Март 22, 2020, 18:57:47 »
Благодаря Асол!

- До колкото разбрах, местни болни няма. Не мога да твърдя, не съм видял до сега "класация" по населени места за България, ако има, моля някой да я пусне...

Инак, си мисля, че прекарах "нещо" и не мога да твърдя какво е. Домъкнах се с домашните заради 4-те почивни дни около 3-ти март, а останах при "ятаците" ни за да си гледам работата на мира, а не да губя време в кочината София. После, след 8-ми март настинах малко и стандартно с 37.5° и приложения изкарах една седмица с познат антибиотик и разни кисели млека - точно толкоз, за да ме уловят преди да тръгна за в къщи, в клопката и да остана тук. А домашните - в къщи...

Първите два дни бих могъл да изчезна, има локални черни пътища, но се отказах. После ги блокираха и тях. В града е МЪРТВИЛО. В самият център ходих няколко пъти за зеленчуци и други покупки, както и до аптеката (стандартни неща). Маски, вит. Б, цинк, селен и ко. - няма в аптеките. Блокадата е така силна и непреодолима, че дори познати тук - вчера бабата починала в Сатовча - не ги пуснаха да я погребват. Никакви интервенции от къде ли не не помогнаха.

Местната публика изтерясва планомерно. Вече вярват 100% на ежедневните облъчвания на ТВ-то. То и за това бяха "предложили" и наложиха блокадата на градовете, след като прокараха смехотворният си тъпашки театър с Банско.

Бъдете здрави!
« Последна редакция: Март 22, 2020, 18:59:58 от Eisblock »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #744 -: Март 22, 2020, 18:58:33 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:55:57 от Captain Buddy »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #745 -: Март 22, 2020, 19:01:30 »
Да допълня: - Точно в 19 часа започва биене на камбаните на църквата и силно тракане с ХЛОПАТАРИ. Навсякъде. Сега вали, но пак се чува.
 :firefrog:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #746 -: Март 22, 2020, 19:18:07 »
Quote (selected)
То и за това бяха "предложили" и наложиха блокадата на градовете, след като прокараха смехотворният си тъпашки театър с Банско
Точно: от малък град към голям – това е успешен scaling по размер на селището.  Предстоят такива смени на мащаба по продължителност на прилагането и по обема на ограниченията.  Те също ще минат успешно.
След още един-два такива такта системата на света вече ще бъде в новото устойчиво състояние.  Който живял волно – живял. Дотук беше. Оттук насетне всички ще блеем само в кошарата, ще ни доят редовно, а отвреме навреме ще „преместват“ по няколко от нас някъде, вероятно „за изследвания“, откъдето, кой знае защо, никога няма да се връщат.
Само гледайте.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #747 -: Март 22, 2020, 19:18:29 »
Руснаците си знаят работата, отиват да си обучат хората на място, където има супер екшън, какъвто в Русия едва ли ще имат. Друго си е подготовката директно в бойни условия, само от тренировки на сухо такъв опит не се придобива.
После изобщо няма да имат проблем в Русия.

https://twitter.com/luigidimaio/status/1241738642562994177

В Италию отправляют военных специалистов, которые боролись с сибирской язвой и африканской чумой, группу возглавит генерал-майор Сергей Кикоть, который является ведущим разработчиком и специалистом в области применения новейших образцов систем специальной обработки. Ранее участвовал в организации работ в сложных эпидемиологических условиях вспышек сибирской язвы, ликвидации последствий паводков.
В состав группы также вошли подполковник Геннадий Еремин - эксперт в области организации и проведения противоэпидемиологических мероприятий, а также подполковник Вячеслав Кулиш, который является специалистом в сфере разработки средств защиты от биологических поражающих агентов вирусной природы.
Участие в работе также примет подполковник медицинской службы Александр Юманов, который участвовал в развертывании в Республике Гвинея мобильного госпиталя в рамках международной программы по борьбе с лихорадкой Эбола. В Италию отправляется и ведущий ученый-эпидемиолог полковник медицинской службы Алексей Смирнов, участвовавший в разработке вакцины против лихорадки Эбола.

https://www.interfax.ru/world/700334
Значи няма как да изтърват възможността да се пробват и в Италия.

https://twitter.com/luigidimaio/status/1241738642562994177

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #748 -: Март 22, 2020, 19:20:08 »
Quote (selected)
. Вече вярват 100% на ежедневните облъчвания на ТВ-то. Т

Ся, не е хубаво да се говори така, но имам доста добри впечатления от Банско/за който не знае - банскалия е нещо като обида в онези географски ширини/. Такова си е мястото и въпреки всичко, не бих заложила на това, че 100 % от тях вярват на мутрите по телевизора
Quote (selected)
Точно: от малък град към голям – това е успешен scaling по размер на селището.

Това не е точно така. Ако някой си е правил такива сметки е сбъркал още в предварителните условия. Банско не може да бъде модел дори и за съседните селища, всичките които ги мразят и и им се подиграват от сърце. Не се шегувам изобщо! Въпрос на чест е да си различен от банскалии! Ако ни ми вярваш, щото не съм тамошна - питай бачи Колю и Паскалин от този форум
« Последна редакция: Март 22, 2020, 19:26:30 от Асол »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #749 -: Март 22, 2020, 19:26:33 »
[quote author=фелдкурат Ото Катц link=topic=1400.msg78939#msg78939

...ех, Бъди, Бъди, не вярвам точно така да са описали особените ти белези, сам ще се сетиш, нали?

Що, нещо съм пропуснал? Дай наводка, все пак минали са 34 години от тогава.
виж глагола fallen, една от формите му при правилно спрягане е fiel - трето лице, единствено число, може би си имал предвид viel? Очевидно Тя ти липсва, а?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #750 -: Март 22, 2020, 19:29:34 »
Quote (selected)
- Италия отбеляза за първи път намаляване на броя на заразените в рамките на едно денонощие, а също така и на смъртните случаи. Днес отчетът е 5560 нови заразени и 651 смъртни случая. Вчера заразените бяха 5595, а починалите 793-ма. Така общият брой доказано заразени в Италия стана 59 138, а починалите - 5476.

Дано са минали пика и да се намират на "платото" според специалистите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #751 -: Март 22, 2020, 19:32:53 »
Quote (selected)
Банско не може да бъде модел дори и за съседните селища, всичките които ги мразят и и им се подиграват от сърце
Това няма никакво отношение към въпроса. Става дума за постепенно трениране на репресивния апарат да подчинява без особени усилия и ресурси все по-големи общности, все по-продължително и все по-твърдо. Междусъседските заяждания нямат отношение към това упражнение.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #752 -: Март 22, 2020, 19:49:03 »
Преди малко се видяхме по Скайпа с един приятел от Монреал.
Между другото ми каза, че вчера в някакъв монреалски вестник прочел, че в САЩ са изкупени всички оръжия и боеприпаси, които ги е имало в оръжейните магазини. От хората...
Ако това, действително е вярно, то ме навежда на такива едни мисли!
Че не ми се мисли...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #753 -: Март 22, 2020, 19:56:29 »
Quote (selected)
ова няма никакво отношение към въпроса
Напротив! Има и то много отношение към въпроса..това е бая по-древно от партиите и от телевизора...И съвсем не е куриоз на територията на Кочината. Бих могла да ти дам поне още десетина примера за подобни типа местни съперничества, почти пред революционна ситуация. И това е още  от по царско време, кво остава за един пиклив либералфашизъм

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #754 -: Март 22, 2020, 19:58:19 »
Доколкото зная в БГ цевите в частни ръце са повече от числеността на армията.
Ще има кой да ходи в гората ако се наложи.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #755 -: Март 22, 2020, 20:00:22 »
Преди малко се видяхме по Скайпа с един приятел от Монреал.
Между другото ми каза, че вчера в някакъв монреалски вестник прочел, че в САЩ са изкупени всички оръжия и боеприпаси, които ги е имало в оръжейните магазини. От хората...
Ако това, действително е вярно, то ме навежда на такива едни мисли!
Че не ми се мисли...

ВЕрно е. Въоръжаването им не остана незабелязано в световния обмен на инфо и вече половин седмица не само ние им се подиграваме на тази тема. Тукашните американски граждани не се чувстват удобно вече... :D

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #756 -: Март 22, 2020, 20:04:00 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:56:06 от Captain Buddy »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #757 -: Март 22, 2020, 20:04:10 »
Quote (selected)
- Италия отбеляза за първи път намаляване на броя на заразените в рамките на едно денонощие, а също така и на смъртните случаи. Днес отчетът е 5560 нови заразени и 651 смъртни случая. Вчера заразените бяха 5595, а починалите 793-ма. Така общият брой доказано заразени в Италия стана 59 138, а починалите - 5476.

Дано са минали пика и да се намират на "платото" според специалистите.
Натам отива работата с италианците, губят всякаква надежда, дори за малко да се докоснат до златната корона.
Китай явно ще я предаде директно на САЩ.
С мижавите си +5,560 бройки италианците изобщо не могат да излязат срещу САЩ с техните +13,958 бройки, при това в САЩ броенето за деня още не е приключило.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #758 -: Март 22, 2020, 20:19:48 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:57:45 от Captain Buddy »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #759 -: Март 22, 2020, 20:19:57 »
Ся за италианците.
Може освен предпазните средства да са им гепили и индикаторните тестове.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #760 -: Март 22, 2020, 20:22:10 »
"С мижавите си +5,560 бройки италианците изобщо не могат да излязат срещу САЩ с техните +13,958 бройки, при това в САЩ броенето за деня още не е приключило"

Страшничко си е! Къде е "Коле" да ни осветли колко загиват на ден от катастрофи и от ухапване на змии? А, и колко умирали от "flu"? Аз не умрях от грип февруари, но ако престана да "репортвам", ще е ясно, че играем сантасе с Господ. :too_happy-1067:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #761 -: Март 22, 2020, 20:24:19 »
Бъч, имаш всички шансове да си го изкарал вече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #762 -: Март 22, 2020, 20:33:21 »
Бъч, имаш всички шансове да си го изкарал вече.
Трудно го изкарах. Цял месец. Не ходих на доктор. Но и тези след мен (така чувам) с "грип" и висока температура не са ги тествали за корона, а са ги пращали у домa със съвет да пият Tylenol. Особено ако не са били на "опасни" дестинации.
Лежерно я караха тук и сега Енгелс (от форума) може и да стане прав.
« Последна редакция: Март 22, 2020, 20:36:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #763 -: Март 22, 2020, 20:39:50 »
"С мижавите си +5,560 бройки италианците изобщо не могат да излязат срещу САЩ с техните +13,958 бройки, при това в САЩ броенето за деня още не е приключило"

Страшничко си е! Къде е "Коле" да ни осветли колко загиват на ден от катастрофи и от ухапване на змии? А, и колко умирали от "flu"? Аз не умрях от грип февруари, но ако престана да "репортвам", ще е ясно, че играем сантасе с Господ. :too_happy-1067:
...хеле си тук, уважемий Бъч, да попитам следното - в някои среди (и немски икономисти, а при нашите либертарианци) се спряга идеята за т.н. "хеликоптерни" пари, спряга се президента Тръмп, обмислял да даде директно на всеки американски гражданин по 1600 дол., (без посредничеството на банките?!?) уж за поощрянаве на потреблението - та, има ли нещо вярно в това? Защото идеята, която се мъти(ше) е и Той да направел същото.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 19:44:19 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #764 -: Март 22, 2020, 20:50:44 »
 "спряга се президентът Тръмп, обмислял да даде директно на всеки американски гражданин по 1600 дол.,"

Аз четох, че има идея да се даде $ (по 1000) на всеки който работи. Казаха "payroll"*. Все още нищо няма. Тръмп може само да го предложи на конгреса. Те решават за парите, колко и на кого да дадат. Тръмп "не дава".
Дава "Той". От джоба си. ;D Както му са мили паричките, не разчитай!

* Това не включва пенсии и такива които са на помощи.
 
« Последна редакция: Март 22, 2020, 21:28:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #765 -: Март 22, 2020, 21:02:52 »
Quote (selected)
Бих могла да ти дам поне още десетина примера за подобни типа местни съперничества
Гледай сега, остави междуселските репчения настрани. Говоря за установяване на диктатура в страната и не само. Меренето на пишки между Горно и Долно Таковяне нямат роля тук.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #766 -: Март 22, 2020, 21:10:11 »
Ко стаа ся, да почваме ли да се броим кой тук, кой го няма вече, или още е рано?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #767 -: Март 22, 2020, 21:28:30 »
Сега след вечеря и пренадута глава от ТВ-простотиите (придружават храносмилането), да допълня и поясня.

- Разбира се, че моето мнение за "всички" няма стойност. То е само за в съседският кръг, някакви други местни конекшъни по телефона и кротостта в изпълнение на безумията. Така, че Асол има право в забележката - не са всички.

- Колкото до специалните отношения от изотвънка, на към "вътре", примерите ги има. Една друга част от този род, където съм, живее в Разлог, а тази, се е довнадила преди десетилетия тук. Е, сетете се колко време е било нужно и ако въобще, тази да е била акцептирана и приета? Инак, на отделно, лично ниво има и свестни хора и не са само бамбашка. Но аз лично предпочитам да ходя повече в Разлог и там да си свършвам каквото ми трябва, а не в Банско. Аз живях тъдява от м. октомври 18-та до юли 19-та без прекъсване, докато си завърших една разработка. Та мога дефинитивно да кажа, ако не ти пука, кой - какво може да приказва и не се интересуваш от хорските мнения, шушукане и евентуални погледи на кестерме - Б. е прекрасно място за живеене. Но не в новата, хотелска част...

Друга тема: - Намирам за ПРЕСТЪПНО да се спират хората да не ходят на въздух, на слънце и пр. в парковете и на Витоша!!! Това следва да се осъди от цялото заспало общество, като форма и средство за ликвидация! Отделно, че както винаги - дрогарите, нито са на време готови и фит както трябва, нито действат по актуалните и важни вектори, нито са изоставили тъпите си маниери, трикове и опити да задушат плебса. Така, че и БЛОКАДАТА на градовете дойде след самоволно и самолично налагане на уж мнението на БЛС! Вчера излезе, че писмото не е истинско, но то бе удобно и на часа прието и внедрено като решаващ аргумент - явно е било поръчано за да послужи като претекст! Какво се чудя - та не бе ли така и с "писмата на трудовите колективи" по избора на ГлавПрок?!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #768 -: Март 22, 2020, 21:37:46 »
Малък офтопик - кво стана с клетия арестантин Нено Димов? Още ли гние в тевни зандани?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #769 -: Март 22, 2020, 21:44:29 »
Просто е. Гробарите са получили от "Началниците" задача излишните гасарбайтери и имигрета да се установят по територията.
И изпълняват. Затова няма никакви мерки за ограничаване влизането в страната, няма и тестване на влизащите дали са вирусоносители, а се ограничава максимално движението "вътре".
 
Една простичка оценка сочи че едно поне 200 хиляди ще пристигнат.
Те вече почнаха. Келнери и камериерки от испания и италия. Каращисани със свободно мотащи се или намиращи почасова работа, от малцинствата.
40 000 ако верваме на щаба за неколко дни. така ще е сигурно месец-два.
По некое време ще почнат и строителните работници от германско да се връщат ....
Бе 200 иляди ми се види доста консервативна оценка.

« Последна редакция: Март 22, 2020, 21:50:25 от 66 »

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #770 -: Март 22, 2020, 22:21:44 »
https://pogled.info/svetoven/koronavirusat-e-roden-ne-v-kitai-a-v-saznanieto-na-ludite-gospodari-na-parite.114523

Съвпада с първоначалните нелогични  призиви на СЗО, на Брюксел, за неограничаване на пътуванията, на привидното безгрижие на Великобритания, Холандия, Швеция... да се изградял "стаден имунитет".
« Последна редакция: Март 22, 2020, 22:25:10 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #771 -: Март 22, 2020, 22:25:55 »
Този ефект вероятно се проявява сега в Турция.
Преди три дни Турция и Русия имаха по 200 бройки (колкото ще има България утре).
А днес Турция вече е в А група с 1236 бройки заразени, явно турците в Германия са ударили едно рамо.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #772 -: Март 22, 2020, 22:55:17 »
Тука някои колеги, развиваха тезата, че не е възможно да се създаде вирус, и се позоваваха на някаква наука, но случайно попаднах на това: BBC NEWS: First synthetic virus created, още в далечната 2002 г, и с този синтетичен полиомиелитен вирус убили мишка!  http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/2122619.stm

Според изследователя Jeronimo Cello: "Това беше много лесно да се направи"

Остава единствено да спорим, дали е възможно, интернационалния финансов картел и "Дълбоката държава", да са способни на такова престъпление?

Всеки може да си отговори.

« Последна редакция: Март 22, 2020, 22:58:09 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #773 -: Март 22, 2020, 23:56:22 »
Цитат на: Maximus II
Тука някои колеги, развиваха тезата, че не е възможно да се създаде вирус

Да се създаде жива клетка от нежива материя е едно, да подмениш част от генома на жива клетка - друго, а да сглобиш парче РНК/ДНК от няколко други парчета РНК/ДНК - трето.
Живот науката още не може да създава. Може само да предизвиква мутации и да сглобява изрязани фрагменти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #774 -: Март 23, 2020, 00:25:21 »
Страшничко си е! Къде е "Коле" да ни осветли колко загиват на ден от катастрофи и от ухапване на змии? А, и колко умирали от "flu"? Аз не умрях от грип февруари, но ако престана да "репортвам", ще е ясно, че играем сантасе с Господ. :too_happy-1067:
Kole любезно те остави да умреш от страх, вместо от катастрофи и змии, след като любезно му беше направена забележка да не пуска антипаникьорски постове в антипаникьорската тема.
И тъй като Kole по принцип е любезен, любезно си изтри и последните страници с коментари, да не вземе някой прекалено да се успокои докато ги чете.

Nor1, вирусите не притежават характеристиките на жив организъм, докато не проникнат в жива клетка.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #775 -: Март 23, 2020, 00:34:17 »
Цитат на: Kole
Nor1, вирусите не притежават характеристиките на жив организъм, докато не проникнат в жива клетка.

Те и в нея не оживяват. Не могат нищо да създадат сами, и себе си не могат да възпроизведат. Само могат да накарат клетката да произвежда техни копия. За мен това не е живот.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #776 -: Март 23, 2020, 00:52:19 »
За мен това не е живот.
Абсолютно вярно. Технически погледнато това даже не са клетки, а органични структури, които не се числят към живата материя. Вирионите са "близки до живия свят", но не и част от него.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #777 -: Март 23, 2020, 09:04:39 »
Може би твърде много значение отдаваме на разликата между „живо“ и „неживо“. Има ли значение къде точно е границата или можем да смятаме, че е размита?
Има размитост и по отношение на разделението растение-животно. А също и по отношение на това, що е „разум“ или „душа“ – кой ги притежава и кой не.
На пръв поглед строгите граници между тези понятия внасят яснота, но като се вгледаме внимателно, яснотата се оказва илюзорна. Защо е така? Може би защото тези граници са не толкова обективни, колкото въпрос на прагматика – слагаме ги според контекста или целите си.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #778 -: Март 23, 2020, 09:13:00 »
Те много паразити не могат да съществуват без "гостоприемник" ма не ги обявяват за "неживи".
 
Но това са безсмислени спорове.
Във всеки случай не може да се "направи" вирус.
Може да се модифицира ..... виж нор по горе.
 
И тва е добре щото иначе един грипен вирус атакуваш имунната система подобно на HIV и фенита ла комедиа.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #779 -: Март 23, 2020, 09:44:08 »
Във всеки случай не може да се "направи" вирус.
Може да се модифицира ..... виж нор по горе.

Engels беше пуснал връзки към две статии, показващи точно обратното.
the lamers club honourable member …