Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:19:47

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 102610 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
с нескрита изненада установявам, че разговорът се е лашнал фпосока материалното

И що се изненадваш? В територия с култ към бананите, какво да очакваш. На мен ми омръзнаха безкрайните оправдания и измишльотини за миналото, а то бъдещето никакво не се види. За какво бъдеще говоря и аз ..то настоящето е едно голямо нищо...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
wreckage ме провокира да придам малце духовност и на тоз ръкав на разговора - с катафалките и ремаркетата

https://www.youtube.com/watch?v=AzEBH6DZJVk

 :cool-1084:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
За какво бъдеще говоря и аз ..то настоящето е едно голямо нищо...
Естествено, че е нищо. Тва е мисловен конструкт.
С термина "настояще" назоваваме тоа ничтожен участък од темпоралната линия, фкойто рецепторите ни регистрират процеса на трансформация на бъдещето ф минало и на вероятностите - въф факти.

Участъкът е адски малък и еднопосочно подвижен. Средната му скорост е 1сек ф секунда, което праи 60 секунди ф минута или 60 минути ф час.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
В територия с култ към бананите,

Напоследък нещо не ги купуват. Отядоха ли си? Май пак само за Нова година.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не си прав. Представата за време е специфична, строго индивидуална. Затова и сложна, затова и важна. Ето един пример за това как се "работи" с нея и чрез нея.

https://www.b17.ru/article/taym-layn-terapu/


 :cool-1084:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Не си прав. Представата за време е специфична, строго индивидуална. Затова и сложна, затова и важна. Ето един пример за това как се "работи" с нея и чрез нея.

https://www.b17.ru/article/taym-layn-terapu/



 :cool-1084:

 :way_to_go-1308: неам възражения срещу терапията, фсе пак рецепторите и обработващият постъпилата през тех информация инструмент треа да са нарет, продухани, прогонени и т.н.

Щото с друго не разполагаме.

https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Джиджи, като стара аристократка, намира шик в това да обитава старата си къща, но, подозирам, елинсталацията е тъй стара и тя, рекордоманско окабеляване от средата на ХХ век.

Аз залагам на аристократично-градско-дясна красиво-умна елинсталация отпреди 09.09  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Quote (selected)
Пък някои "незаменими" и "величави"  :peeing-2085: особи
...
се мъчат да ни напъхат и в гейбардака
Е, те "незаменимите" и "величави" кога те предупреждаваха преди 30 години, ти пак се имаше за много умна и,
"кой не скача, е червен", ги пращаше в Сибир и на шлеповете на Дунава? Нали, мило?

Не, не съм ги пращал  :angry-smiley-014:
Поради това, че 3/4 от предците ми са селяни и работници, изкл. честни и добри хора.
Проклетията ми идва от чорбаджийската ми четвъртинка кръв.
Сложно ли ти идва, драги ?  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Например: Пешо има собствено жилище, Пена има и тя собствено жилище. Срещат се залюбват се и се женят. Семейството има две жилища, едно от които трябва да продаде в шестмесечен срок. Да продаде на общината, по установена от общината цена, впрочем.

Не е вярно!

Вярно е, за съжаление. Както вече споменах, баба ми беше принудена да продаде бащината си къща, точно в шестмесечен срок, на общината и на установена от общината цена.
Което още ме боли,защото в тая къща с прекрасен двор мина детството ми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Както вече споменах, баба ми беше принудена да продаде бащината си къща, точно в шестмесечен срок, на общината и на установена от общината цена.

Баба ти как се връзва с дадения пример? Сестра ми или зет ми защо не бяха принудени да си продадат единия апартамент? Изкарвате някакви изключения като общо правило. За подобни неща имаше специални хипотези, които вие не споменавате и го представяте като общо правило. Такава хипотеза имаше за т. нар. "ведомствени". И кои години е било това? Защото аз не помня такова нещо.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана  :'(
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана

Те тука е заровено кучето. Безобразия и извращения, извършвани през кратък отрязък   /най-често  края на 40-те и началото на 50-те , в редки случаи по-късно/  се прехвърлят като характеристика на целия социалистически   /нарочно го наричат комунистически, за да се харесат на спонсорите си/  период. И това е любим манипулационен похват на келбечистите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Quote (selected)
Пък някои "незаменими" и "величави"  :peeing-2085: особи
...
се мъчат да ни напъхат и в гейбардака
Е, те "незаменимите" и "величави" кога те предупреждаваха преди 30 години, ти пак се имаше за много умна и,
"кой не скача, е червен", ги пращаше в Сибир и на шлеповете на Дунава? Нали, мило?

Не, не съм ги пращал  :angry-smiley-014:
Поради това, че 3/4 от предците ми са селяни и работници, изкл. честни и добри хора.
Проклетията ми идва от чорбаджийската ми четвъртинка кръв.
Сложно ли ти идва, драги ?  8)

Е, не може за всичко все ти да си виновен и всяка глупост да е твоя, де. В този случай имах предвид Джиджи.

Пък не си и толкова проклет. Някой те излъгал просто, че така си по-готин. Затова и те ругая най-безмилостно - да се осефериш. Никаква обективна причина нямаш ни да си расист, ни ксенофоб, ни хомофоб. Като махнеш тези и някои други, не за споменаване, проблеми, и нищо фашизоидно у теб няма да остане. Което недостига пък, имаш време - цял живот, дълъг- надяваме се, да добавиш. Основно знания и опит, житейски. Те си искат времето.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана

Те тука е заровено кучето. Безобразия и извращения, извършвани през кратък отрязък   /най-често  края на 40-те и началото на 50-те , в редки случаи по-късно/  се прехвърлят като характеристика на целия социалистически   /нарочно го наричат комунистически, за да се харесат на спонсорите си/  период. И това е любим манипулационен похват на келбечистите.

Защото променяха съдби, Bacho Кольо, затова. А съдбата е нещо, ще се съгласиш ... дълготрайно.  ???

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
това е любим манипулационен похват на келбечистите

Ееее.... тъкмо замезвах... щях да оповръщам трапезата. Предупреждавайте за такива работи, маамустара!

ПП Таа кучешка свиня не беше ли и тя в НПО Атлантически съвет?
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 15:38:05 от zLaGaD »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Пък не си и толкова проклет. Някой те излъгал просто, че така си по-готин. Затова и те ругая най-безмилостно - да се осефериш. Никаква обективна причина нямаш ни да си расист, ни ксенофоб, ни хомофоб. Като махнеш тези и някои други, не за споменаване, проблеми, и нищо фашизоидно у теб няма да остане. Което недостига пък, имаш време - цял живот, дълъг- надяваме се, да добавиш. Основно знания и опит, житейски. Те си искат времето.
Продължаваш да буташ хомофобите при фашистите.
Което е такава страшна глупост, че идеално ти пасва.
Само с две приказки ще ти го кажа: По твоята "логика" руснаците са страшни фашисти.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
 Firmin
Защото променяха съдби, Bacho Кольо, затова. А съдбата е нещо, ще се съгласиш

Променяха, наистина. Това е нещо, което не бива да се подценява. Мислещите хора от моето поколение много добре виждахме недъзите на социализма. Не желаехме да се примиряваме с тях. И тъкмо затова посрещнахме с ентусиазъм промените на 10 ноември. Но специално при мен тоя ентусиазъм започна да се изпарява много бързо, защото виждах какво става около мен, какви хора яхнаха идеите за демокрация и пазарна икономика.
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 15:39:26 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
това е любим манипулационен похват на келбечистите

Ееее.... тъкмо замезвах... щях да оповръщам трапезата. Предупреждавайте за такива работи, маамустара!

Добре, предупреждавам. Тъкмо мислех да отбележа, че човек може да е комунист и без да е, непременно, сталинист. Което щеше да те задави (пак), без съмнение. От мерак да речеш, че троцкистът няма как да е комунист. Примерно. ;D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана

Те тука е заровено кучето. Безобразия и извращения, извършвани през кратък отрязък   /най-често  края на 40-те и началото на 50-те , в редки случаи по-късно/  се прехвърлят като характеристика на целия социалистически   /нарочно го наричат комунистически, за да се харесат на спонсорите си/  период. И това е любим манипулационен похват на келбечистите.

ф конекста на историята звучи ли ти като от края на 40-те (което би направило прекаралия детството си в нарочно отчуждената от злите хомосексуалисти и соросоиди ф общината бабина къща 80+ годишен)?
че аз залагам повече на първата половина на 80-те, когато все още не е бил и пълнолетен, та не са могли да му я прехвърлят на него  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Firmin
Hero Member
*****

Защото променяха съдби, Bacho Кольо, затова. А съдбата е нещо, ще се съгласиш

Променяха, наистина. Това е нещо, което не бива да се подценява. Мислещите хора от моето поколение много добре виждахме недъзите на социализма. Никак не искахме д се примиряваме с тях. И тъкмо затова посрещнахме с ентусиазъм промените на 10 ноември. Но специално при мен тоя ентусиазъм започна да се изпарява много бързо, защото виждах какво става около мен, какви хора яхнаха идеите за демокрация и пазарна икономика.

И аз не се примирявах, но ги приемах рационално. Като необходимо зло и сравнявайки ги с ползите от него. Е, нямаше как да стигна до сталинското "лес рубят, щепки летят". Сигурно заради тези 6 години на дядо ми в Белене и покрай някои други "екстри" семейно споделени. Което, вероятно, както някои съвсем скоро ще побързат тук да посочат, е недостатък на дребнобуржоазния ми произход (и този на родителите ми).  ???

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Добре, предупреждавам. Тъкмо мислех да отбележа, че човек може да е комунист и без да е, непременно, сталинист. Което щеше да те задави (пак), без съмнение. От мерак да речеш, че троцкистът няма как да е комунист.

Няма такова животно. Няма как да си комунист и да не си ленинец. А Сталин е просто последователен ученик на Ленин, който между другото е провел първата чистка на троцкистите в партията. Още през 1921г. Но както казах преди, мекушави са били учителя и ученика, късно са се усетили.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана

Продължавам да твърдя, че говорим за различни неща. По-всяка вероятност говориш за някаква законова хипотеза, която прави изключение от общото правилио. Или обратното - общо правило с хипотези за изключения. Без да знаем конкретния казус няма смисъл да го обсъждаме. Все едно някой да заяви твърдо, че не си имал право да притежаваш чужда валута. Да, общият закон го забраняваше, но имаше десетки хипотези за изключение от правилото. И в един момент се оказа, че всеки трети имаше право да притежава валута.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ако си комунист, значи си ленинец, щом си ленинец, значи си сталинист...

Дрън, дрън, че пляс.
Колкото комунисти, толкова различни отношения към Сталин и сталинизма.
Твърдя, че един човек с леви убеждения може да е фен на Сталин, а друг - убеден антисталинист.
Така както може де си твърд русофил и да не възприемаш всички действия на Путин и на групите около него.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Няма такова животно. Няма как да си комунист и да не си ленинец. А Сталин е просто последователен ученик на Ленин,

Абсолютно вярно! Но всъщност е марксист. Защото самият Ленин се е смятал единствено за такъв. А Сталин не е само ученик на Ленин. Той изключителен теоретик в развитието на социлизма като първа фаза и построяването му в една страна. Сталиновата социалистическа икономика, която правеше ръс от 15 - 20 % годишно, няма нищо общо с по-късните извращения на Хрушчов и Брежнев. Ако те не бяха разрушили икономическия модел на Сталин, социализмът никога нямаше да бъде съборен в Русия.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Добре, предупреждавам. Тъкмо мислех да отбележа, че човек може да е комунист и без да е, непременно, сталинист. Което щеше да те задави (пак), без съмнение. От мерак да речеш, че троцкистът няма как да е комунист.

Няма такова животно. Няма как да си комунист и да не си ленинец. А Сталин е просто последователен ученик на Ленин, който между другото е провел първата чистка на троцкистите в партията. Още през 1921г. Но както казах преди, мекушави са били учителя и ученика, късно са се усетили.

Сега пък аз щях да се задавя с кафето.  ;D Щото се сетих, познай кво, за Кин-дза-дза.

Quote (selected)
Цитата: «Нас плюкане транклюкировали... - За что? - За то, что мы их не успели»

https://www.eg.ru/culture/510891/


 ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Firmin
Защото променяха съдби, Bacho Кольо, затова. А съдбата е нещо, ще се съгласиш

Променяха, наистина. Това е нещо, което не бива да се подценява. Мислещите хора от моето поколение много добре виждахме недъзите на социализма. Не желаехме да се примиряваме с тях. И тъкмо затова посрещнахме с ентусиазъм промените на 10 ноември. Но специално при мен тоя ентусиазъм започна да се изпарява много бързо, защото виждах какво става около мен, какви хора яхнаха идеите за демокрация и пазарна икономика.

90-та година ми се падаше да гласувам за първи път. Та, плахо обяснявам на деди за кого ще гласувам (БСП) и страшно се учудих, когато той ми каза, че имам мозък в главата и не се лъжа по това, което е предназначено да гали ушите. Каза и друго... "сега ще стане и ще става много по-лошо, отколкото непосредствено след 9.09., щото тогава имаше много надъхани, но неопитни и добри хора, а и такива които търсеха само отмъщение...сега ще изплува измет, задоволена, подмазваща се и свикнала на хубаво и удобно..единственото, дето й липсваше досега е, че не може да краде безнаказано...хубавото е, че аз едва ли ще доживея разрухата"..на следващата година той почина.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Светла му памет на дядо ти, Асол. Прав е бил. Мен когато ме питат какво стана, винаги се сещам за нещо, което поне за мен обяснява много. Понякога изкуството е пророческо. Пък и що пък ... понякога?

https://www.vbox7.com/play:6834e80db7

 ???

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Този закон просъществува малко време, но нас ни хвана

Те тука е заровено кучето. Безобразия и извращения, извършвани през кратък отрязък   /най-често  края на 40-те и началото на 50-те , в редки случаи по-късно/  се прехвърлят като характеристика на целия социалистически   /нарочно го наричат комунистически, за да се харесат на спонсорите си/  период. И това е любим манипулационен похват на келбечистите.
Самият факт ,че ти сам не отричаш тези явления е достатъчен.Имало ли ги е , да, имало ги е,спорен е въпросът да ли са били  само до петдесетте години , но ги е имало. В същото време не мога да откажа ,че този режим ми даде образование и работа като инженер без да дам нито лев ,изгледа и изучи децата ми и прочее... Да ,не ми разрешиха да вляза  във МОРСКО УЧИЛИЩЕ  защото произходът ми бил намкъфси, макар ,че бях издържал всички приемни изпити на "мн.добър". И това не е манипулация , а факт ,който се случи на мен самия . И десет години по-късно брат ми кандидатства и си го приеха като пич и сега си ходи по моретата , а аз не!Да не би да не сме били  от едно семейство!?!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
...

"първата половина на 80-те" ДА

"все още не е бил и пълнолетен, та не са могли да му я прехвърлят на него" ДА
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
"все още не е бил и пълнолетен, та не са могли да му я прехвърлят на него" ДА

Прехвърлянето на собственост няма нищо общо с пълнолетието. На дете може да се прехвърли собственост и на две години. Всъщност децата получават някои ограничени права в момента на зачатието. На мен, специално, баба ми и дядо ми ми прехвърлиха собственост, когато бях на 10 години.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Ако си комунист, значи си ленинец, щом си ленинец, значи си сталинист...

Дрън, дрън, че пляс.
Колкото комунисти, толкова различни отношения към Сталин и сталинизма.
Твърдя, че един човек с леви убеждения може да е фен на Сталин, а друг - убеден антисталинист.
Така както може де си твърд русофил и да не възприемаш всички действия на Путин и на групите около него.

Строителството на комунизма и социализма не е футболен отбор, та да му трябват фанатици. То изисква теория и практика. Тези на Ленин и Сталин се оказаха правилни и ефективни. Практиката (щото те нямаха акъл за теория) на троцкисти, хрушчовци, бухаринци, сектанти, фирмини и всичката подобна, доведе до опорочаване дори на самата идея и съвсем закономерно това строителство се преустанови, а строят беше развален.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
А защо да няма?

А за какво са ти? Там, където всички отиват имането е 2 на 2 метра...е, някои са осигурили по-голяма квадратура на червеите
Вай, какви са тези места 2 на 2, в класиката се посочва друго!
"Снял я с себя мокрое рванье, кинул на нары и говорю: «Им по четыре кубометра выработки надо, а на могилу каждому из нас и одного кубометра через глаза хватит». "

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: otvrat
"все още не е бил и пълнолетен, та не са могли да му я прехвърлят на него" ДА
Прехвърлянето на собственост няма нищо общо с пълнолетието. На дете може да се прехвърли собственост и на две години.

Юрид. закони, за разлика от природните, са много променливи, нелогични и несправедливи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
всичката подобна, доведе до опорочаване дори на самата идея и съвсем закономерно това строителство се преустанови, а строят беше развален.

Абсолютно точно! Защото отрекоха Сталин и се оказаха в небрано лозе. И не бяха нито теоретици, нито практици, и не знаеха какво и как да правят. Ето, например, една от основните постановки на социалистическата икономика - липсата на печалба. В България, в края на 70-тях, май беше, въведоха т. нар. "собствена стопанска сметка". Т.е. разрешиха на предприятията да си начисляват печалби извън минималните, необходими за поддържане на производство и разходи. И таковаха таковата на соц. икономиката. Но, когато не знаеш какво правиш, така се получава.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Поставил я стакан на стол, закуску положил и говорю: «Благодарствую за угощение, но я непьющий». Он улыбается: «Не хочешь пить за нашу победу? В таком случае выпей за свою погибель». А что мне было терять? «За свою погибель и избавление от мук я выпью», — говорю ему. С тем взял стакан и в два глотка вылил его в себя, а закуску не тронул, вежливенько вытер губы ладонью и говорю: «Благодарствую за угощение. Я готов, герр комендант, пойдемте, распишете меня».

Но он смотрит внимательно так и говорит: «Ты хоть закуси перед смертью». Я ему на это отвечаю: «Я после первого стакана не закусываю». Наливает он второй, подает мне. Выпил я и второй и опять же закуску не трогаю, на отвагу бью, думаю: «Хоть напьюсь перед тем, как во двор идти, с жизнью расставаться». Высоко поднял комендант свои белые брови, спрашивает: «Что же не закусываешь, русс Иван? Не стесняйся!» А я ему свое: «Извините, герр комендант, я и после второго стакана не привык закусывать». Надул он щеки, фыркнул, а потом как захохочет и сквозь смех что-то быстро говорит по-немецки: видно, переводит мои слова друзьям. Те тоже рассмеялись, стульями задвигали, поворачиваются ко мне мордами и уже, замечаю, как-то иначе на меня поглядывают, вроде помягче.

 8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
всяко трето умишлено убийство, през последните години в Бг, е на жена в дома й, Ной
статистиката е по-въздействаща от нашите остроумия

ти пак ли почна с мазните лъжи. при положение, че убитите жени са 7.9% от всички убийства, няма начин 'всяко трето' да е 'на жена в дома й', лили. проста математика. ти, като счетоводителка, би трябвало да можеш да се справиш с калкулатор.

1. ето ти страницата със статистиката на мвр: цък.
2. дърпаш си екселския файл за 2018.
3. отваряш го, отиваш на основната таблица и четеш как за 2018 има 138 умишлени убийства, от тях на жени са 11.
4. разделяш 11 на 138, за да получиш процентовете.
5. скриваш се засрамена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
не мога да ти го спестя, то съществува, съжалявам

съществува, ама в неква паралелна реалност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Значи в София автомобилите трябва да се намалят минимум 5 пъти, тоест до не повече от
 300 хиляди автомобила, за да има въздух за дишане.
 :cool-1084:

може да значи само в главата на някой, който вместо мозък има некво гъбесто вещество. щото ключовата дума в цитата ти беше 'държава'. или ще почнеш да развиваш теории как софия ще я оградят с бариери и никой с номер, различен от софийски, няма да бъде допуснат вътре?

щото ако не, кво пречи да си караш в софия с номер от перник, видин, търново, варна или бургас?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Най-евтините цигари (Арда Дизел) - 0.35 стинки.
Супа свински уши (в Баядерка, срещу Мед. Академи) - 0.18 стинки.
Столично светло (без етикет) - 0,25 стинки.

чак таквиз цени няма. тва да платиш една стотинка и да вземеш четири бири и по соца го нямаше.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Защото отрекоха Сталин и се оказаха в небрано лозе.

Сталин не може да бъде отречен.

Не може да бъде отречена неговата вяра, неговата воля и упоритост, неговите безспорни заслуги за индустриализацията, за победата във Великата отечествена, за възстановяването на СССР от разрухата.
Не могат да бъдат отречени неговата вина за жестоките убийства на съратници, извършени с негово позволение или от негово име, грешките , допуснати от него непосредствено преди и в първия период на войната. Грешки,  довели до погубването на стотици хиляди животи и до неизчислими материални загуби.

Не,  нищо от това, което е Сталин не може и не бива да бъде отричано!
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 17:16:12 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
всичката подобна, доведе до опорочаване дори на самата идея и съвсем закономерно това строителство се преустанови, а строят беше развален.

Абсолютно точно! Защото отрекоха Сталин и се оказаха в небрано лозе. И не бяха нито теоретици, нито практици, и не знаеха какво и как да правят. Ето, например, една от основните постановки на социалистическата икономика - липсата на печалба. В България, в края на 70-тях, май беше, въведоха т. нар. "собствена стопанска сметка". Т.е. разрешиха на предприятията да си начисляват печалби извън минималните, необходими за поддържане на производство и разходи. И таковаха таковата на соц. икономиката. Но, когато не знаеш какво правиш, така се получава.

Мъ верно ли тъй? А с НЭП-а как беше? Производство и разходи? Еееех ...  ???

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Защото отрекоха Сталин и се оказаха в небрано лозе.

Една от вулгарните хрушчовски постановки гласи, че ако всяко домакинство се сдобие с квартира, машина и дача, и хоп - комунизма е построен. А това, че нарастването на благосъстоянието е в резултат на повишената производителност на труда и снижаването на себестойността на стоката - кучета го яли.

 А с НЭП-а как беше?

Какво за НЕПа? А, бе теб как са те приемали в партията? Барем на Краткия курс не ви ли изпитаха?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
чак таквиз цени няма.

От това изявление правя веднага три извода за твоя живот в края на 70-те и началото на 80-те :
1. Не си пушил
2. Не си ходил в шкембеджийница, или поне не обичаш супа свински уши
3. Не си пил бира.
Елементарно, Ватсон!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
.
Елементарно, Ватсон!
Наистина щеше да е елементарно , ако  не бяха объркани левовете със стотинки.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А, бе теб как са те приемали в партията? Барем на Краткия курс не ви ли изпитаха?

Той не е приеман в тая партия. Той е приет в другата, която официално отрече мархизма и се обяви за модерна лява. Социал-шовинистична, по определението на Ленин.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Не могат да бъдат отречени неговата вина за жестоките убийства на съратници, извършени с негово позволение или от негово име, грешките , допуснати от него непосредствено преди и в първия период на войната. Грешки,  довели до погубването на стотици хиляди животи и до неизчислими материални загуби.

Голямата част от тези съратници са изтрепани с изричната и понякога ултимативна всеобща воля и желание от другите съратници. Една малка част от неутолимите за трепане съратници др. Сталин после е утрепал, за прекъсне пламенния им мерак им за трепане, също със съгласието на оцелелите съратници.
Интересно ми стана за "грешките допуснати от него преди и в първия период"? Ще бъдеш ли добър да ни осведомиш за няколко такива?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Наистина щеше да е елементарно , ако  не бяха объркани левовете със стотинки.

 :way_to_go-1308:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ще бъдеш ли добър да ни осведомиш за няколко такива?  Не , няма да бъда. Затова  е писано много. От съвременници, от участници и от свидетели.
Чети Чаковски, Чети "Спомени и размисли",  даже в учебника по "История КПСС" под.ред.  Б.Н. Пономорева, учебник по който няколко десетки милиона съвтски вишиста са сдавали  два неизбежни изпита в първи курс , и там са описани...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
 Една малка част от неутолимите за трепане съратници др. Сталин после е утрепал, за прекъсне пламенния им мерак им за трепане, също със съгласието на оцелелите съратници.

"Сталински терор" е термин, наложен от Хрушчов. А Хрушчов е човекът, който лично е изпратил на смърт хиляди в Украйна. По онова време хората съвсем основателно са наричали периода "Ежовски". От главният организатор и изпълнител - Ежов. Когото Берия вкарва в правия път. На откритите процеси срещу ежовските енкаведешници, стотици са осъдени за тези извращения. Но, резултатът е налице - Сталин е избил 20 милиона. А оди доказвай, обяснявай и т.н.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
"все още не е бил и пълнолетен, та не са могли да му я прехвърлят на него" ДА

Прехвърлянето на собственост няма нищо общо с пълнолетието. На дете може да се прехвърли собственост и на две години. Всъщност децата получават някои ограничени права в момента на зачатието. На мен, специално, баба ми и дядо ми ми прехвърлиха собственост, когато бях на 10 години.

са, без да им ровим на хората по имотните дела, но щом трябва да се обяснява като на малки деца:

сигурно са могли да му я прехвърлят, но тъй като не е бил пълнолетен, не е бил самостоятелно домакинство, а се е водел към домакинството на родителите си, която ситуация в крайна сметка пак попада в хипотезата на многожилищенството на общото домакинството на нориньо младши + нориньови старши (приемайки, че родителите му вече са имали жилище) и не би довела до по-различен краен резултат относно допустимостта на повече жилища.

за него не е било възможно да се разведе от или по друг начин да се еманципира от родителите си, така че да твърди че е отделно домакинство. нито път за баба му е било възможно да тури получената в наследство къща в попечителски фонд на негово име и да твърди, че разпореждането с къщата е изцяло в ръцете на попечителите на фонда.

ако беше цигане и се беше оженил на 12-13 нямаше да е никакъв проблем да си запази къщата, ма на  :smokin:
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 17:51:15 от SgtTroy »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Ще бъдеш ли добър да ни осведомиш за няколко такива?  Не , няма да бъда. Затова  е писано много. От съвременници, от участници и от свидетели.
Чети Чаковски, Чети "Спомени и размисли",  даже в учебника по "История КПСС" под.ред.  Б.Н. Пономорева, учебник по който няколко десетки милиона съвтски вишиста са сдавали  два неизбежни изпита в първи курс , и там са описани...

Да речем, че съм чел. Спомените кое издание да фана, че са баре 16 и секо ново малце отрича предното. Аз имам 3тото. Там за грешки не пише. Отделно следва да те осведомя, че науката История си има писани правила. На мемоаристиката и спомените се гледа под внимателен и особен ъгъл. По ред обективни причини. Особенно за тез със задна дата и съмнителна мотивировка, като на Жуков, например. На първо място, особенно в по-новата история, се поставят официалните документи - заповеди, доклади, резолюции, чертежи и проч. Те също се проверяват внимателно и се засичат кръстосано. Та, документите и архивите не са убедени в "грешките", такъви каквито вие си представяте.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Особенно за тез със задна дата и съмнителна мотивировка, като на Жуков,

Чела съм поне десетина пъти мемоарите на Жуков, както и тези на Конев (книгите са в момента пред очите ми) - един ред срещу Сталин не съм прочела там..за разлика от..за Хрушчов :nuts:

Виж Чуйков се е изкушавал в тази посока след войната..а и преди това е роптал, ако и да е бил уж "помазан"
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 18:41:59 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Чела съм поне десетина пъти мемоарите на Жуков, както и тези на Конев (книгите са в момента пред очите ми) - един ред срещу Сталин не съм прочела там.

Има, има, зависи също и коя редакция си чела. В общи линии Жуков тънко приписва на Сталин доста от проблемите непосредствено преди началото и в самото начало на войната. Макар че една от основните причини за огромните загуби в началото да е именно Жуков.
Злагад е абсолютно прав. Историците поставят мемоарите на последно място като източници, ползват ги само за референции и кръстосани източници и винаги правят забележки "пише едикойси","според едикойси" и т.н. Ничии мемоари не трябва да се приемат за чиста истина.
Относно Сталин и всички лъжи и митове за него, в ютубата има лекции на руския професор Жуков, най-големият изследовател на Сталинската епоха, който трийсе години се е ровил в архивите. Струва си човек да го изгледа и да разбере как са го лъгали като камилче.
Също и Юри Спицин, историк, автор на петтомен учебник по история на Русия.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Особенно за тез със задна дата и съмнителна мотивировка, като на Жуков,
Чела съм поне десетина пъти мемоарите на Жуков, както и тези на Конев (книгите са в момента пред очите ми) - един ред срещу Сталин не съм прочела там..за разлика от..за Хрушчов :nuts:
Е, как да има:
"Жуков писал по этому поводу в объяснительной записке на имя секретаря ЦК ВКП (б) Жданова: «…Я признаю себя очень виновным в том, что не сдал всё это ненужное мне барахло куда-либо на склад, надеясь на то, что оно никому не нужно. Я даю крепкую клятву большевика — не допускать подобных ошибок и глупостей. Я уверен, что я ещё нужен буду Родине, великому вождю т. Сталину и партии»."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Учениците се справят устойчиво зле при четенето с разбиране (видео)
В международното изследване PISA най-добре се представят 15-годишните от Китай и Сингапур

https://www.segabg.com/hot/uchenicite-se-spravyat-ustoychivo-zle-pri-cheteneto-razbirane-video

Кесаре, кесаре да ти и кесарството.
В държава на доцент еднокнижник, какво четене какво разбиране.
Да вземе някой да издаде съкратена версия на Винету.
Два три листа не повече, първия естествено кратко представяне от и на Баци.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Учениците се справят устойчиво зле при четенето с разбиране (видео)
В международното изследване PISA най-добре се представят 15-годишните от Китай и Сингапур

https://www.segabg.com/hot/uchenicite-se-spravyat-ustoychivo-zle-pri-cheteneto-razbirane-video

Кесаре, кесаре да ти и кесарството.
В държава на доцент еднокнижник, какво четене какво разбиране.
Да вземе някой да издаде съкратена версия на Винету.
Два три листа не повече, първия естествено кратко представяне от и на Баци.
Ся, аз съм бая скептична досежно тези тестове. Те всъщност не регистрират знания, а адаптивност към определени условия, да не говорим, че лично аз съм голям враг на тестовата система, защото колкото и да ти се струва невероятно този начин на изпитване, не предвижда мислене. Веднага ти давам пример - тестовете по математика, дето изпитват хлапетата от години - на задачи, които трябва да решават, както ние навремето е ужас без край. Виж, там със заграждането на верния отговор се справят по-добре (ходят на частни уроци и буквално наизустяват варианти и подобни задачи). Едно време нас ни изпиваха не на тото и рецитиране на текст, а ни задаваха въпроси по урока - гадно, но справедливо :nuts:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
да разбере как са го лъгали като камилче

Не винаги е било лъжа, макар такива да имало много. Някои просто са правели каквото са си наумили и ниакъв Сталин не е могъл да им попречи. Ето един забавен факт. Преди операция Уран, кръволока Сталин и всичките му помощници в Ставката (по новоговор людоблизци) "препоръчват" атаката да не започва без постигане на сериозно превъзходство във въздуха. Демек люфтвафето порядъчно да го потрошат. Наглеците от "Югозападното направление" стартират настъплението с постигнато.... нулево превъзходство. Изобщо без превъзходство. Даже без излетял съветски самолет. И също така немски такъв. Поради виелицата. Поради което съветските танкове пердашат със светнати фарове и нахално се презареждат с гориво от цистерни също светещи с всякакви светлини. Когато германците се усещат, предназначените им танкове за контраатака се оказват с... изгризани от сталински мишки кабели. Ти да видиш. За цялата дивотия няма наказан нито един човек, нито разстрелян, нито пратен в Колима. Доказателства, че този "тиран" не е бил нито вездесъщ, нито авторитарен, има безброй.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Quote (selected)
Особенно за тез със задна дата и съмнителна мотивировка, като на Жуков,

Чела съм поне десетина пъти мемоарите на Жуков, както и тези на Конев (книгите са в момента пред очите ми) - един ред срещу Сталин не съм прочела там..за разлика от..за Хрушчов :nuts:

Виж Чуйков се е изкушавал в тази посока след войната..а и преди това е роптал, ако и да е бил уж "помазан"

За да приключим темата. На младия Джугашвили му се е наложило да участва в разработването и провеждането на стратегически фронтови операции. При Царицин, например. Дори само да е гледал, а той не само е гледал, по това време Жуков и Конев са размахвали нейде шашки, било като командири на ескадрони, било най-много конен полк.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тестовете са манна небесна за новите даскали.
Проверяват с шаблона ине се занимават.
Учениците и те с шаблона попълват, че падне ли успеха на отрочето тежко на даскала. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Защото отрекоха Сталин и се оказаха в небрано лозе.

Една от вулгарните хрушчовски постановки гласи, че ако всяко домакинство се сдобие с квартира, машина и дача, и хоп - комунизма е построен. А това, че нарастването на благосъстоянието е в резултат на повишената производителност на труда и снижаването на себестойността на стоката - кучета го яли.

 А с НЭП-а как беше?

Какво за НЕПа? А, бе теб как са те приемали в партията? Барем на Краткия курс не ви ли изпитаха?

Драги, приемаха ме в БКП, не в КПСС. Това първо. Второ, дори баща ми, когато са го приемали, не са го изпитвали по Краткия курс, ако да е член на БКП от 1966. Трето, след Априлския пленум, 1956, силно се съмнявам някой да е бил толкоз курназ да предлага на Краткия курс за "пособие" в помощ на кандидат-члена на партията. Но пък ти може да си бил сред малцината смели.  ???

Та, на въпроса ти ...
Quote (selected)
Х  съезд  принял  важнейшее решение  о  переходе  от  продразверстки  к
продналогу, о переходе к новой экономической политике (нэп).
     В этом повороте от военного  коммунизма к нэпу сказалась вся мудрость и
дальновидность ленинской политики.

http://www.lib.ru/DIALEKTIKA/kr_vkpb.txt

... однако ...

... Е, непогрешимостта на Сталин предполага мъдрост при въвеждането на нэп-а, а така също и мъдрост при отмяната му.  ;D Няма как да е друго. Нали?  ???