Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 17, 2024, 02:30:58

Автор Тема: "СЕГА" става седмичник  (Прочетена 11350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #60 -: Ноември 24, 2019, 21:09:16 »
Quote (selected)
Журналист идва от журнал - вестник. Демек вестникар. Другото е репортер - донесител.
А вестник и вестникар идват от вест, демек изестие, информация.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #61 -: Ноември 24, 2019, 21:45:42 »
Бъркаш, бъркаш основни понятия, драги.

Напротив, ти бъркаш. Бъркаш "журналистика" с информиране. За да информираш обществото за случили се събития не е необходимо да си "журналист".

Естествено! Ше го информираш с мегафон, в Сураттефтеря или като ординерен форумец ф некой форум ...  :0008: :0005:

И тъй като с теб е невъзможно да се спори, а най-малко ше почна да го правя аз,

Voilà!

Quote (selected)
Журналистика- литературна публицистична дейност във вестник, списание, радио, телевизия и телеграфна агенция.

http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

А га си в състояние да ми обЯсниш как публицистиката няма нищо опщо с "информиране", мойш да ми сЪ обадиш пак!!! :t9411:

Че аз затова влизам във форумите, за да се информирам за нещо. Нещо, което официалните източници маже да са премълчали или, по-често, просто да са пропуснали, щото не са преценили, че е важно, или че е важно за тях да го кажат. Ама заради такива мислители и аз обикновено не пиша за неща, от които разбирам, щото се чудя, дали някой го интересува. И се оказва, че публицистиката действително няма нищо общо с информиране.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #62 -: Ноември 24, 2019, 22:13:50 »
Quote (selected)
Ама заради такива мислители и аз обикновено не пиша за неща, от които разбирам, щото се чудя, дали някой го интересува.

Мен ме интересува. Всъщност, това ме интересува най-много - нещата, от които другите разбират. Така се уча, а аз обичам да научавам.  :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #63 -: Ноември 26, 2019, 19:52:00 »
Чета си аз (полузадрямал) газетата и стигам до:
Холандия осуетила терористична атака с кола-бомба
Двама мъже са задържани вчера в Холандия по обвинения, че подготвяли терористична атака с кола-бомба и шахидски пояси, съобщиха днес местни медии, цитирани от БНР.

Заподозрените планирали да извършат атентата до края на годината.

Властите обявиха, че мишената на атаката не е известна. Прокуратурата уточни, че двамата „заподозрени възнамерявали да извършат джихадистка атака и били обучени за тази цел.

До тук добре, сичко е шес. Даже и грешки няма. Обаче, нали дремя продължавам да чета и последния пасаж:
Задържаните са мъже на 20 и 34 г. И двамата са от Зутермер, провинция Южна Холандия. У тях не са открити взривни устройства. В домовете им са иззети хладни оръжия, мобилен телефон и няколко сим карти.

Хлъц! Тук се събудих. Че аз съм готов терорис бе... У дома е същото - телефони, те си имат симки, кухненски ножове и никакви взривни устройства. :m1728:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #64 -: Януари 04, 2020, 09:30:56 »
Вчера купих първия брой на 'новия' седмичник. Очаквах повече, но може би коледните празници са причина за незадоволителното ниво....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #65 -: Януари 10, 2020, 07:31:17 »
Оттатък става все по интересно.
Забраната за коментар под писанията продължава да расте.

Quote (selected)
Борисов лично ще потушава бунта на превозвачите

Quote (selected)
Депутатите предлагат по-леки наказания за дрогирани шофьори

Това не може да се коментира защото не ни засяга.
Можем да си говорим за Иран за Путин но не и за това което се случва у нас.
Нено Димов явно вече са го отстреляли, въпросът е решен и за него може да се пише.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #66 -: Януари 10, 2020, 11:37:38 »
Оттатък става все по интересно.
Забраната за коментар под писанията продължава да расте.

Quote (selected)
Борисов лично ще потушава бунта на превозвачите

Quote (selected)
Депутатите предлагат по-леки наказания за дрогирани шофьори

Това не може да се коментира защото не ни засяга.
Можем да си говорим за Иран за Путин но не и за това което се случва у нас.
Нено Димов явно вече са го отстреляли, въпросът е решен и за него може да се пише.

Това, със забраната на коментари, е явно по-нова политика на газетата, която обаче се разраства застрашително ...  :nuts:

А единственото, което ме топли мен, е, че Комара се завърна. Ежедневно!!!  :aplause:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #67 -: Януари 10, 2020, 12:26:36 »
Гърчат се яко Оттатъка. Гъ-ъ-ъ-рчат...

- Хем да запазят до колкото могат имиджа си на системни критикари (вече открито в тоналност "на УЖ" ), хем да подвиват опашлета така, та брадърите козяшки да не ги нарочат и вземат на прицел. Честно казано, то си е за страх: - Шарлито ъпдейтнато бе светъл пример за добра организация със запазено място за паркиране отпред, с не улучен полицай от 30 см на паважа и "намерени" лични документи на извършителите (както винаги)... Пък и напоследък не си струват вече каквито и да са старания за законност, обтекаемост и достоверност: - пуцат ги директно пред т.нар. "световна общественост" и хич, ама хич не им пука от Горскиот. Който и да е той.

Не, че значимостта и габарита на екзекуцията преди няколко дена, е съизмерима с Приюта на сгъгнсалите джумерки, откровени "про"-дебили и хорчета с триперливи гласчета тип "Козяшка смяна"...

Както и да е: - и на тях ЧНГ 1984г.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #68 -: Януари 11, 2020, 08:05:26 »
Гърчат се яко Оттатъка. Гъ-ъ-ъ-рчат...
  :way_to_go-1308:

Плюс нефелен опит да вкарат малко чуфство за хумор в газетата:

Quote (selected)
Фейк бюлетин

Язовир "Студена" е източен през пръскачките на парламента

10 Ян. 2020, автор Фалшимент Петров



БРЕЙ ЧЕ СЕ ОБЪРКАХМЕ! - плесна се по челото Спецпрокуратурата.


Кажи ми, Нанков, защо мен ме тричат, а тебе не?!

https://www.segabg.com/hot/category-then/yazovir-studena-e-iztochen-prez-pruskachkite-na-parlamenta
:shocked-1341: :crying-1315: :faint-2220:
« Последна редакция: Януари 11, 2020, 08:12:11 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #69 -: Януари 13, 2020, 18:59:54 »
Quote (selected)
Ако искате да подкрепите независимата и качествена журналистика в “Сега”,
можете да направите дарение през PayPalDonate with PayPal button

Ще стават месечник май!
С даренията около заплата или пенсия ще се финансира новиЯТ брой.
Скоро и годишен алманах.

Тъжно!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #70 -: Януари 13, 2020, 21:39:07 »
Нали си имат собственик който определя какво ще се пише? Каква независима журналистика, какви пет лева, какви дарения? Да не говорим за цензурата във форума, за блокирането на достъпа до него на хората, които си позволяват да пишат какво се случва с техния вестник.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #71 -: Януари 14, 2020, 08:44:51 »
Quote (selected)
Ако искате да подкрепите независимата и качествена журналистика в “Сега”,
можете да направите дарение през PayPalDonate with PayPal button

Ще стават месечник май!
С даренията около заплата или пенсия ще се финансира новиЯТ брой.
Скоро и годишен алманах.

Тъжно!
Значи вече са го обърнали на просия..

Наистина е тъжно, но сами поискаха, сами си го направиха.
Тъжно е за нас, за редакцията е "бизнес план".

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #72 -: Януари 14, 2020, 11:36:49 »
Нищо не е вечно. Все пак, ако вземем условията околни под внимание, е направо чудо, че Оттатъка просъществуваха толкоз дълги години.

Освен остракирванията там на неудобните през годините - примери, бол - все повече се засилваше влиянието на политкоректната слуз и либерастка демагогия. И не може, след като допуснеш благоприятна среда за развъждане на хлебарки - те да не се завъдят.

Колкото до модата на "интернетни издания" (смята се, че се избягват фаталния монопол на корпулентния гусин в разпространението), съществуващо само чрез "кликовете" на любопитните, статистиката доказва, че те не са жизненоспособни. Ей на "АСПЕКТИ" - и те си заминаха. Сега имат някакъв нов вариант с друго име, но дали им върви така добре? Загубих нейде новото име на сайта им... :'( - докато преди имаха, а и след това, интересни списуватели. Понастоящем "Гласове" бележи възход, но има пред себе си същите опасности поразили други интернетно наблягащи конструкции - враговете си!

Как да се контролират платените тролове на разни организации и институции? Това е дилемата. А такива има, няма абсолютно никакво съмнение. И разбира се машинните, софтуерни креатури. Напр. в БГ има работа по такъв поръчков, добре развит, софтуер...

Въпреки всичко, ще е добре, ако Оттатъка изиграят успешно пиеската с птицата Феникс и се възродят. Някак си. Но за сега това е под въпрос - започват да губят обзорността си от старата стройна комбинация: - Издание с интересен Форум. Докато новата физиономия е все още твърде разплавчива, размита.

- Така вече на лице виждаме опит за превъплъщение в шарен Всевсичник с пришита обществена Чакалня на провинциална автогара.
 8) :smokin:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #73 -: Януари 14, 2020, 13:38:13 »
Ако ще и годишник да стане - сè ми тая вече!
След помията, в която се превърна от миналата година - даже не ми е и жал!
Да, хубаво започна и ние също, но нещата явно имат тенденция към израждане в тази иначе малка, но много смешна държавица.
Всеки си върви по своя си път и ако пресечната ми точка с някой друг води до комфорт (за мен) - добре, ако не - пътищата ни продължават.
Диалектика!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #74 -: Януари 14, 2020, 18:12:12 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:15:05 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #75 -: Януари 14, 2020, 18:18:51 »
Никакъв шанс няма и собственикът им,

Те май вече имат нов собственик. Или поне си търсят собственик.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #76 -: Януари 17, 2020, 17:51:29 »
Бе ква е тая Светла Петрова у новия седмичник че се спукват да я рекламират, а коментарите явно забранени?
Щях да гледам некво видео по едно време да се ориентирам, ама ме домързя, та ако може някой да ме осветли...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #77 -: Януари 17, 2020, 18:07:40 »
син кадър. от уикито:
Quote (selected)
Светла Петрова е български журналист, телевизионен и радио водещ. С професионален опит в БНР, вестник „Демокрация“, Дарик радио, БНТ и bTV. Съпруга на народния представител в 39-то и 40-то Народно събрание Станимир Илчев, бивш евродепутат, член на НДСВ.[1]

Биография
Светла Петрова е родена на 20 ноември 1956 г. в София. Завършва специалността Радиожурналистика в СУ „Св. Климент Охридски“. През 1988-1995 г. работи като водеща на сутрешния блок на програма „Хоризонт“ към Българското национално радио. Напуска радиото през пролетта на 1995 година след бунта на журналистите от „Хоризонт“ срещу цензурата и уволнението на седмина от тях. След това работи като завеждащ отдел „Вътрешна политика“ на вестник „Демокрация“, водеща на предаванията „Денят“ и „Седмицата“ по Дарик радио и предаването „Екип 4“ по БНТ. През 1997–1998 г. е директор на програма „Хоризонт“ на БНР, а през 1999–2001 г. е програмен директор на БНТ. Oт 2001 до 2011 г. е автор и водещ на предаването за анализи и полемика на bTV „Сеизмограф“, напуска го със скандални обвинения към медията за упражняване на цензура и манипулации под различна форма. От 2014 г. е водеща на предаването „Полиграф“ по телевизия България он Ер.[2]

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #78 -: Януари 18, 2020, 15:58:17 »
Гледам Оттатъка, под тази статия https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sasht-priznaha-ogromnoto-si-izostavane-pri-hiperzvukovite-oruzhiya, пак се е развихрила една миризлива, рядка, кафява, диахорична купчинка - harmless. Изглежда ми като поредният ипостас на един известен идиот подвизаващ се из форума през годините.

Не е чудно, че има олигофрени, но все още - според категорията "Един стар наивник" - се питам, защо т.нар. управа там търпи подобен изрод? И не заради евентуалните му убеждения, пристрастия и фобии - всъщност те се придържат в този килватер...

...Признавам: - Аз съм идиота, че надничам там да се ядосвам от тролове и разни изроди - дори идейни съпоследователи като Бонго-Бонго вече не се мяркат там. Където, освен заглавията (и то ограничено), практически нищо интересно не е останало!

И така, от днес изтривам този линк www.segabg.com и му пожелавам приятен път по р. Лета! Чао и сбогом!
 :bluegrab:
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 00:10:56 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #79 -: Януари 18, 2020, 16:51:21 »
Аз пък, тъй като при всяко влизане в нета продължавам да минавам по навик първо през газетата, бих искала да попитам:

Само при статиите в НАБЛЮДАТЕЛ ли са забранени коментарите?

Щото забелязвам чат-пат липсата на възможност за коментиране и на други места ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #80 -: Януари 18, 2020, 16:54:01 »
Аз пък, тъй като при всяко влизане в нета продължавам да минавам по навик първо през газетата, бих искала да попитам:

Само при статиите в НАБЛЮДАТЕЛ ли са забранени коментарите?

Щото забелязвам чат-пат липсата на възможност за коментиране и на други места ...

И в горещите.
Стане ли дума за Баце или някоя европска калинка не се коментира.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #81 -: Януари 18, 2020, 17:29:31 »
Хора,
По-горе съм написал. Отколе не влизам там и усещам как се променям.
Ставам някак по-добър и човечен.
Махнете се от онзи форум.
Айсблок визира само едно лице, но там има още много.
Такива са иманентен реквизит на подобни форуми и от тях отърване има само и единствено, като не им обръщаш внимание. 
Народът колко красиво и най-вече точно е обрисувал това явление в следната поговорка:
"Лепи се кат' лайно на риза"!
 :giggle-3307: 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #82 -: Януари 22, 2020, 08:15:02 »
Quote (selected)
Путин изпраща Чайка чак в Северен Кавказ
Бившият главен прокурор благодари на президента за новото назначение
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/putin-izprashta-chayka-chak-severen-kavkaz

Да не са си намерили нов "спонсор" или редактора просто се е увлякъл.
Коментари под новината не се допускат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #83 -: Януари 29, 2021, 18:44:53 »
"Газпром" прекрати участието си в българската газова компания "Овергаз инк.", съобщава руският холдинг, цитиран от ТАСС. Официално сделката по раздялата на руската компания с 50% от акциите й в българската е приключила на 27 януари. В резултат "Газпром" ще получи над 100 млн. евро - за дела си и за уреждане на задължения, се посочва в съобщението.
Напомня се, че съвместната компания, създадена през 1992 г., е с уставен капитал 50 млн. лв. Към 31 декември 2019 г. "Овергаз инк", което притежава 38.47% от акциите на "Овергаз мрежи", дължи малко над 202 млн. лв. на "Газпром експорт".
Раздялата между двете компании започна през 2016 г., припомня "Капитал". За да плати сделката, "Овергаз мрежи" ще изтегли кредит 117 млн. евро през няколко банки.

https://www.dnevnik.bg/biznes/2021/01/29/4169044_overgaz_i_gazprom_oficialno_se_razdeliha/?ref=home_NaiNovoto

Мисля си че тези 117 млн. евра освен финансови ще имат и политически(геополитически ) условия.
Чакаме да видим новото въртене около себе си на сегашните.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #84 -: Януари 29, 2021, 19:16:42 »
Едвали, Анонимус.
Раздялата отразява новите реалности в Москва.
Сашето, Валето са динозаври от люпилото на Елцин, крадоха лъгаха и Москва и София сега просто ги изхвърлиха от палатката.
Не са за оплакване, но предстои да видим как петзвездна верига хотели става туристическа спалня.
Дончев изглежда е намерил наистина пари да се откупи, после ще се окаже че "Овергаз инк" е собственост на Виваком, па те са собственост на ББ.
Е тия двамата щом са живи значи руснаците не убиват държавни врагове нито с новичок нито с нещо друго.
Отмъкнали са стотици милиони и са живи - направо са реклама на Путин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #85 -: Януари 29, 2021, 20:07:38 »
Quote (selected)
Дончев изглежда е намерил наистина пари да се откупи, после ще се окаже че "Овергаз инк" е собственост на Виваком, па те са собственост на ББ.
Е тия двамата щом са живи значи руснаците не убиват държавни врагове нито с новичок нито с нещо друго.
Отмъкнали са стотици милиони и са живи - направо са реклама на Путин.

Аз така зная.
Ако си намерил пари да се откупиш(които не са твои) значи си сменил диригента.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #86 -: Януари 29, 2021, 20:11:04 »
Виж какво става в "СЕГА" и си прави сметка дали не е обърнал палачинката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #87 -: Януари 29, 2021, 20:19:00 »
Аз не ходя там.
Дори не поглеждам.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #88 -: Март 17, 2021, 19:43:33 »
Те, в. Сега както я подкараха, не седмичник, ами скоро и "ежегодник" ще станат ....както са рекли по-мъдрите "всяко хубаво нещо има край".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: "СЕГА" става седмичник
« Отговор #89 -: Март 17, 2021, 22:51:09 »
Със затваряне на форума читемостта им се покачи с някоя и друга хилядарка.