Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 21:57:19

Автор Тема: Re: Майките победиха  (Прочетена 9090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Майките победиха
« -: Ноември 16, 2018, 21:59:11 »

... Моят отговор е да, морално е родителят на дете-инвалид да бъде материално равнопоставен на учителя и до някъде и на лекаря-специалист - съжалявам, че Zaro не иска да пише тук, той би ти разправил как стоят нещата.
Най-малкото защото този родител жертва кариеирата и битието си (защото е Родител) и трябва да изхранва двама - детето си (със завишени потребности) и себе си.

Оставям на страна въпроса, че изказаното ти мнение тук се разминава с оказаната подкрепа от теб там, сефте.
[/quote]
Не извъртай. Не става въпрос за "равнопоставени", а за значително по-високо платени. Поне 50% по-високо.
Лекарят и Учителят, впрочем, също трябва  да гледат деца и да изхранват семействата си, ако не знаеш. Питай Zaro.

Повтарям - няма никаква разлика между становището ми тук и онова - там. Макар и с някои различни думи
[/quote] Това за 50-те % по-високо заплащане от това на лекарите и учителите не е вярно.
Не разбирам какво целиш с такива приказки.

Ще ти цитирам учителката си по литература, от елитната столична езикова гимназия, др. Тончева, думи казани при Кеворкян преди 30-тина години (цитирам по памет) - тежко на една държава, която плаща на полицаите повече отколкото на учителите - интересно ми е дали си съгласен с това? Защо не протестираш? Или негодуваш?
...накрая, знаеш ли чии думи цитира моята учителка?
~~~
Досежно Zaro - доста често си говорим на тази тема (съпругите ни са ангажирани с каузата), затова знам какви са жертвите, саможертвите и лишенията, при все, че държавата има излишък, харчен за всякакви глупости.
Същата работа е и с 40-те лева на пенсионерите, не с 50-те Му милиона, с 40-те лева, еднократно, за празниците.