Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:20:26

Автор Тема: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ  (Прочетена 2210 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« -: Юли 08, 2019, 21:51:48 »
Кубинската национална телевизия разпространи прощалното писмо на Фидел Кастро към всички хора по света. В него той призовава хората да се включат в борбата срещу монополизирането на световното богатство от малка група хора. Ето пълния текст на писмото:
Quote (selected)
„Другарки и другари, братя и сестри от целия свят
Моето време изтича, през целия си живот съм се борил за справедливост и достоен живот за всички хора по света, винаги съм желал Куба да бъде пример за това, че е възможно хората да живеят в разбирателство и да се развиват не за сметка един на друг, а заедно с общи усилия. Много скоро вие ще застанете пред избора между това да се откажете от бъдещето на децата си за сметка на илюзорната сигурност в настоящето или да се борите за бъдещето на децата си, понасяйки лишенията на днешния ден. Куба направи избора да понесе лишенията именно в името на бъдещето. Тази битка не се печели, тя е вечна, ако искате да имате бъдеще трябва да се изправите срещу тези, които искат да ви го купят срещу шепа евтини дрънкулки, както са направили с кореното население на Америка преди не чак толкова много години. Тези хора ще дойдат при вас и ще ви обяснят, че когато държавата се грижи за своите поданници, това е робство, а свободата е възможна само тогава когато се надпреварвате един с друг. Те ще замъглят вашия ум, предлагайки на тялото ви хиляди удобства и ненужни, и извратени удоволствия, които обаче за да получите ще трябва да жертвате душата си и ценностите на дедите ви. И всичко това те ще направят за печалба, печалбата зад която всъщност се крие огромна кражба. Те ще дойдат и ще купят вашето бъдеще и това на децата ви с пари и вие, ако не сте внимателни, ще попаднете в техните изкусно заложени клопки. Тези хора са извратени чудовища, за тях работата не е обществено полезен труд, а начин за трупане на богатство. Ако им се предадете, не след дълго ще намразите не само работата, но и живота си.
Аз ще ви кажа как да ги познаете. Те винаги ще ви говорят за печалба, за икономически растеж, за конкурентоспособност, за пазари, но никога няма да кажат и дума за достойно заплащане на труда, социални грижи, безплатно образование и здравеопазване. Те ще поискат вашия труд, но няма да искат да платят за него. Ако се съгласите да им работите ще загубите бъдещето си. Вие трябва да се изправите срещу тях, срещу малцината държащи световното богатство, и трябва да го направите ЗАЕДНО. А за да сте заедно трябва да си имате доверие, нещо което те ще се опитат да подкопаят по всевъзможни начини. Ако искате да спечелите, трябва да се откажете от парите им и дори да ви предложат баснословни суми, да не продавате труда си за техните пари. Вашата победа ще дойде тогава, когато сте успели да се обедините всички, когато благодарение на това обединение сте изградили едно ново общество, чиято висша цел е общото благо, а не паричната печалба и жаждата за лична собственост. Парите могат да съществуват и без да се използват за трупане на печалба, а печалбата може да не се измерва в пари. Нима има по-голяма печалба от това вие и децата ви да сте здрави, образовани и резултатите от труда който полагате да се усеща от всички и да допринася за благото на всички, а не на малцина алчни и хищни капиталисти.
За тях, вие не сте нищо повече от това което произвеждат огромните им фабрики, а именно стоки за еднократна употреба. Братя и сестри от целия свят, обединявайте се, включете се в борбата срещу хищната същност на налагания ви обществено-икономически модел. Помнете, че срещу всяко изкушение което ви предлагат и вие вземете от тях, те получават част от вашето бъдеще. Отхвърлете парите им, работата им и ценностите им, и ще бъдете свободни, животът ви ще има смисъл. Не се страхувайте да се изправите срещу тях, защото именно вие сте основата, върху която те градят своята власт и трупат своето богатство. Изправете се и те ще паднат.
Не знам дали не е фейк, не съм проверявал. Малко простовато ми звучи, като знам какъв оратор бе Фидел та...не знам.
Попадна ми - препратено е, нямам източника.
Всеки може да си го приема както иска, но има резон в написаното.
Особено в заглавието.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #1 -: Юли 09, 2019, 07:03:30 »
Всеки може да си го приема както иска, но има резон в написаното.
Особено в заглавието.

Аз го приемам еднозначно. Много е силно. Жалко, че вътре няма нищо за гейове, мигранти и "социално слаби", за да го приемат и модерните леви социалисти, радетели за либерална демокрация.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #2 -: Юли 09, 2019, 07:58:25 »
При тях гей си е професия и нищо повече.
С мигранти не са ощастливени, та и тази екстра не ги засяга.
Просто са близко до дявола и са свикнали хората да се борят с него. Поне по просветлените им умове.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #3 -: Юли 09, 2019, 11:58:52 »
Аз го приемам еднозначно. Много е силно. Жалко, че вътре няма нищо за гейове, мигранти и "социално слаби", за да го приемат и модерните леви социалисти, радетели за либерална демокрация.
По негово време "гейове" и "мигранти" не е имало.  :D

А и едва ли "социално слабите" са били дефинирани по начина, по който са дефинирани днес.  :icon_idea:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #4 -: Юли 09, 2019, 12:20:17 »
Мигранти винаги е имало, ама е имало и кой да ги спира.
И обратни винаги е имало, ама няма д-ва, която да е оцеляла, след като издигне за знаме ... подгърбията им  :too_happy-1067:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #5 -: Юли 09, 2019, 12:25:36 »
По негово време "гейове" и "мигранти" не е имало.
А и едва ли "социално слабите" са били дефинирани по начина, по който са дефинирани днес. 

Гейове и мигранти е имало винаги. И ще има. А "социално слаби" е либерален евфемизъм (като "средна класа" и тем подобни), целящ да забиколи и размие научните постановки на марксизъма-ленинизъма. Измества фокуса на лявото от пролетариата към опосканата дребна буржоазия. Чат ли си?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #6 -: Юли 09, 2019, 12:35:44 »
Гейове и мигранти е имало винаги.

цъ, по негово време бяха пеераси и нарушители на граници. после се трансформираха.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #7 -: Юли 09, 2019, 12:46:11 »
цъ, по негово време бяха пеераси

И аз винаги съм се чудил откъде идва тая мода да се наричат "веселяци". След като болшинството от тях са темерути.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #8 -: Юли 09, 2019, 13:36:47 »
Мигранти винаги е имало, ама е имало и кой да ги спира.
И обратни винаги е имало, ама няма д-ва, която да е оцеляла, след като издигне за знаме ... подгърбията им

О.К. За "гейове" и "мигранти" съм съгласна, тъй като аз не бях достатъчно прецизна.
Затова бях турила и емотикон, който обаче никой от вас не можа да разчете.  :loser:

Трябваше да ги нарека "войнстващи гейове и мигранти", за да се разбере, че иде реч за днешните.

Но ти знаеш, че с "издигнатото от подгърбието знаме" никога няма да се съглася!  :m0955:
« Последна редакция: Юли 09, 2019, 13:42:05 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #9 -: Юли 09, 2019, 14:54:01 »
Е, нали знаеш, че това за "подгърбие, ти си наше знаме" го писах да те дразня  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗПРАВЕТЕ СЕ И ТЕ ЩЕ ПАДНАТ
« Отговор #10 -: Юли 09, 2019, 14:58:59 »
Знам!  :tongue-out: