Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 17:25:58

Автор Тема: Всичко се плаща.  (Прочетена 4463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Всичко се плаща.
« -: Март 30, 2019, 20:55:04 »
Quote (selected)
Всичко си има цена и всичко се плаща
 Николай Слатински
 Наистина на всеки мислещ, нормален, интелигентен и обичащ страната си човек може да му писне от все по-масовото превземане на горните слоеве на политиката и социалния живот от 4 "Не" и 4 "Без":
  некомпетентност, непочтеност, необразованост, невъзпитаност
  безотговорност, безпардонност, безпросветност, бездарност
   Не знам що за общество сме, що за народ сме, не си ли даваме сметка, че всичко си има цена, че за всичко се плаща?
   Вярно, крайно е сравнението, но ще го направя.
  Заровил съм се в 30-те години на миналия век в Германия (и в СССР - също).
  Изчетох доста сериозни книги за онова време, изгледах немалко филми за него - документални и игрални.
  Тълпи, тълпи хора скандират Зиг хайл!, вървят след фюрера, изпадат в екстаз от него, подкрепят го, дори гласуват за него, смятат го за велик политик, затварят си очите за престъпленията и свинщините на режима му, вярват в изключителността му и са готови да го носят на раменете си, нищо, че е психопат, мегаломан, колосален популист и абсолютен демагог.
  Да, всичко е така. Точно така е. В потресаващо огромното си мнозинство германците стоят зад фюрера си и превъзнасят гения му.
  Да, всичко е така, но има едно голямо Но!
  За да разберем това голямо Но, е достатъчно да си пуснем още веднъж изгледаните от мен филми за това време - документални и игрални. И като ги гледаме, да си помислим, че поне 80% от възторжените физиономии, от екзалтираните лица, от вдъхновените персони, от заразените от нацизма индивиди само няколко години след това ще бъдат избити или тежко ранени във войната, която техният любим фюрер е подпалил, ще бъдат смазани и смачкани, насилени и изнасилени, прокълнати и проклети, ще претърпят немислими унижения и невъобразими страдания!
  Всичко си има цена и всичко се плаща. И тогава, и сега, и в бъдеще.
  За всичко се плаща и всичко си има цена - включително и тези наши 4 "Не" и 4 "Без"...
  Ето от това ме е страх и затова се тревожа за България.
    P.S.
  Някога, 1992 г., току-що оказал се в голямата политика, бях на международен семинар за борба с корупцията.
  Тогава лекторът, беше впрочем, кой знае, защо бивш служител на Агенцията за борба с наркотиците в САЩ, каза, че ако има управленска воля, най-лесно е справянето именно с корупцията по висшите етажи на властта. Защото персоните от тези етажи не си държат парите, натрупани чрез политика, в юрганите или сейфовете на банките. Те си купуват с тях статус - шикарни коли, луксозни жилища, убийствени вили, потресаващи имения. И именно в този момент, когато парите им излязат на светло, щрааак, ръчичките в белезничките. Затова ни съветваше да насочим главните усилия именно към момента, когато тези пари излязат на светло. Аз тогава, в младенческа политическа възраст, имах илюзията да вярвам, че битката с корупцията по висшите етажи на властта може да спечелена от демократичната държава. Но съм пропуснал главното в думите на този американски експерт - "ако има управленска воля"...
    21.03.2019 г.
Мога да добавя от себе си само едно - в крайна сметка.
Жалкото е, че често пъти направилите сметката не могат да присъстват на плащането, по причини на Питър. Сейн Питър.
И още - в последно време Слатински, на когото съм се ядосвал преди, започва да ми прави все повече впечатление.
Кво пък! Фсеки може да прогледне.
Що не и той?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Всичко се плаща.
« Отговор #1 -: Март 31, 2019, 15:19:05 »
Малко е прекалил със запетайките.  ;D

Ако на върха стои група хора, трудно ще се появи тая воля. По-вероятно ми се струва да крадат заедно. Трябва да е или един човек, или управлението да е директно от народа. Според мен. Пък и Слатински хем говори за управленска воля, която да реши проблема с корупцията, хем всъщност има някаква служба, която "щрааак, ръчичиките в белезниците". Щото нема как управленците сами да си наденат белезниците, нали... Та май и той не знае кво е искал да каже.