Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 21:55:23

Автор Тема: някой гледа ли булсатком през нета?  (Прочетена 2304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
някой гледа ли булсатком през нета?
« -: Декември 31, 2019, 19:01:43 »
една питанка. нито е спешна, нито е срочна. от седмица някъде гледаме булсатком през нета, през браузър. вижда се, ама си личи, че е на флаш плеър, особено като го пусна на големия телевизор.

те имат някакъв апп, ама за андроид. четох из нета, че трябва да си слагам андроид емулатор, та така да го пускам. и честно казано ме мързи да свалям 1 гигабайт емулатор.

та въпросът ми е: някой ползвал ли го е това нещо? има ли сми да слагам андроид апп, по-добре ли ще се вижда?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #1 -: Декември 31, 2019, 19:57:50 »
http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=2&t=19810

Даваш много малко инфо.
Ползваш браузър (Хромия) на телевизор с андроид, а не от компютър, пускащ сигнал към телевизор, предполагам.
Сложи си файърфокс и пусни през него. Файърфокс няма флаш и би трябвало да ти го пусне с хтмл5.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #2 -: Декември 31, 2019, 20:12:27 »
ползвах распбери пи с дебиан каквато там му е последната версия, с хромиум и фирефокс. вчера му сложих един стар лаптоп с уин10, пак фирефокс, онлайн тв и флаш плеър. определено пи-то имаше проблем да изкара повече от 1920х1080, 4к вадеше на 20-30 херца. лаптопът се справя по-добре с рендерирането, ама пък още повече си личи, че качеството е кофти.

ако апп-а поддържа фулл хд резолюция - ще свалят емулатори и ще го боря.

а това от форума е от преди 3 години, смятам го за старо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #3 -: Декември 31, 2019, 20:44:40 »
Цитат на: onzi
лаптопът се справя по-добре с рендерирането, ама пък още повече си личи, че качеството е кофти.

Какво разбираш под кофти-качество ?
Пък как го траеш тоя уин10, не мога и да си представя ...
Сложи на лаптопа направо
https://en.wikipedia.org/wiki/Chrome_OS
или
https://en.wikipedia.org/wiki/Android-x86

Емулаторите много товарят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #4 -: Декември 31, 2019, 22:04:08 »
Напълно е възможно да ограничават разрешението. Щото каналът "навън" страната не е особено широк, доколкото съм чувал. Даже 1080 ми се види доста.
 :m1731:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #5 -: Януари 01, 2020, 16:45:21 »
кофти качество е да виждаш образа във вид на огромни квадратчета вместо пиксели. което е кофти резолюция /по-малка от 720 пиксела на ширина, сиреч и до hd не може да добута/.

лаптопа седи на уин10, щото жена ми още не си е прехвърлила всичко на новия комп. засега не може да се пипа. аз затова питам за емулатор. идеята ми е, ако апп-а ползва различен протокол, може да му пускат по-голям канал за извън мамковината. ако е хттп или хттпс - няма значение с какво се гледа. сепак на тубата си има клипове на 4к и 8к, и си се виждат перфектно.

а за една онлайн телевизия не ми се занимава да търся български впн-и или проксита. макар че дедазнайш.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #6 -: Януари 02, 2020, 01:58:44 »
Цитат на: onzi
кофти качество е да виждаш образа във вид на огромни квадратчета вместо пиксели

Toва е един от вариантите на кофти качеството.
Поразрови се за някой плъгин за Коди. Може да хване стрийм по rtmp, вместо по http.
Вирт. машини винаги са мъка - тежки и бавни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: някой гледа ли булсатком през нета?
« Отговор #7 -: Януари 02, 2020, 15:26:17 »
с коди стана. т.е. коди-то тръгна с малко увещания, свалих някакво аддонче за каналите и успях да го подкарам. няма инфо по часове и канали, но това засега е бял кахър.

качеството е поне колкото на браузъра. на някои канали по-добро, на други - същото.

благодаря, нор!