Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 14:04:28

Автор Тема: Перник и водата, или Водите на Перник  (Прочетена 33215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #300 -: Януари 25, 2020, 16:57:02 »
В софийските беше съвсем подобно, а телевизори и касетофони нямаше. Западна техника имаше в ограничени количества за средната номенклатура, от небезизвестния склад в Казичене. По списък и "бележка". Българската техника (перални, телевизори, хладилници) минаваше по същия ред - с "бележка" за номенклатурчиците но номерът минаваше и с 20 или 50 лв "допълнително" плащане за редови "свой човек" (пералня Перла 05, респективно хладилник Мраз 270).
Ишлеме си имаше и още как, освен българското производство. За "Триумф" не знам, но "Адидас" правеха маратонки на поразия. И "Ромика" и "Хъш Пъпис", които от ишлемето оставяха солидна порция и за вътрешния пазар. В интерес на истината, макар и не много лесно, но се намираха на пазара с левове и без връзки, само с късмет.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #301 -: Януари 25, 2020, 17:10:30 »
Българската техника (перални, телевизори, хладилници) минаваше по същия ред - с "бележка" за номенклатурчиците но номерът минаваше и с 20 или 50 лв "допълнително" плащане за редови "свой човек" (пералня Перла 05, респективно хладилник Мраз 270).

Така ли се купуваше българската техника? Как съм забравил, че съм дал 50 кинта рушвет да си купя хладилник Мраз.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #302 -: Януари 25, 2020, 17:17:52 »
Quote (selected)
Така ли се купуваше българската техника? Как съм забравил, че съм дал 50 кинта рушвет да си купя хладилник Мраз.

Така се купуваше техника, дрехи, камион тухли или ремарке тръби за водопровод.
Така се лекуваха и тежко болните ( здравеопазването беше безплатно, но също толкова недостъпно ).
Не бяха 50 лева, можеше и кутия бонбони ( също дефицит ), бутилка "Бадемов аператив"-български или такава "дето не се търкаля" - някакво уиски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #303 -: Януари 25, 2020, 17:22:07 »
Е, не само така. Имаше и други варианти. Класически - разбираш как в еди кой си магазин утре ще "пуснат" и още преди полунощ се образува опашка, със списък кой кой е по ред... Сравнително класически - на по-важни предприятия, за стимулиране на производството се отпуска определена бройка (за закупуване), а правото кой да купи се определя от профсъюза и партийния комитет. По националните обекти също беше масова практика. Реално само за един период пералните можеха да се купят с просто отиване до магазина, плащане и вземане на стоката без допълнителни условия. Просто в началото на производството на Перла 05 (заимстван модел естествено) имаше изключително висок процент изделия с крайно лошо качество. За около две години проблемите се оправиха, но населението още беше недоверчиво. След това и тези перални изчезнаха от общия начин за купуване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #304 -: Януари 25, 2020, 17:26:18 »
Quote (selected)
Е, не само така. Имаше и други варианти. Класически - разбираш как в еди кой си магазин утре ще "пуснат

Това за битовата техника, дрехи и обувки наистина се случваше.
Тогава беше "класически" сега ще го тълкуват като "злоупотреба със служебна информация". :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #305 -: Януари 25, 2020, 17:48:03 »
Двама шопи разговарят на брега на язовир “Искър”:
- Ей, глей колко много вода! Цела София пие вода от тойо язовир. Страшно много е т'ва!
- Абе, ами ако това не беше вода, а ракия?
- Е, че колко ракия е

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #306 -: Януари 25, 2020, 17:49:44 »
То за това селските доктори слагаха табели в предверието.
"Цветя и бонбони не пия!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #307 -: Януари 25, 2020, 18:17:50 »
Бе да нема окръжно. От брюсел. По песовска линия.
 
Нищо от сорта:
Бало сий мамата, точка, пари нема, точка, ма имат да земат, точка, действайте, точка!!!
 
Въпреки че тва да се бориш със сянката на бае ви Тодар, е умрела работа  :smokin:
 
Мдаа. Ташак. Правешкия селянин явно е бил гигант, щото сянката дето фърга затъмнява вече над четвърт век "циливилизационнио избор"
 
Quote (selected)
Не бяха 50 лева, можеше и кутия бонбони ( също дефицит )
Хм, мое пък аз да съм виновен. Наиш що кутии "морско дъно" съм изплюскал. Ама истински, на два реда, черен и млечен щоколад ..... И нема лабаво. Шоколад, не белгийските, италиански, френски боклуци дето сега ги пробутват на безбожни цени.
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 20:01:52 от 66 »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #308 -: Януари 25, 2020, 19:45:31 »
Някои хора са изписали тук чутовни глупости. Според тях аз, като млад специалист през 76-а, със заплата 120 лв съм си живял направо царски. Що ли не помня такова нещо ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #309 -: Януари 25, 2020, 20:20:19 »
Quote (selected)
Няма как тук да се е работело "на ишлеме" за "Триумф"

За тях не е много сигурно, имали сме капацитет но не съм чувал някой бивш директор да се е похвалил, иначе за много други сме шили и преди и след. Ишлемето не е дар на демокрацията.
:b0230:

А ти, като коментираш, знаеш ли какво в случая означава "Триумф"?  :nuts:

И да си чувал някога за КАЧЕСТВО на световните марки?!!
Баси! "Триумф" на ишлеме!! В България!!! По ОНОВА време?!! :crazy-2239:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #310 -: Януари 25, 2020, 20:27:49 »
Quote (selected)
Няма как тук да се е работело "на ишлеме" за "Триумф"

За тях не е много сигурно, имали сме капацитет но не съм чувал някой бивш директор да се е похвалил, иначе за много други сме шили и преди и след. Ишлемето не е дар на демокрацията.
:b0230:

А ти, като коментираш, знаеш ли какво в случая означава "Триумф"?  :nuts:

И да си чувал някога за КАЧЕСТВО на световните марки?!!
Баси! "Триумф" на ишлеме!! В България!!! По ОНОВА време?!! :crazy-2239:

Да кажем, че знам за марките които се шият на ишлеме в България малко по-малко от колкото ти  английски. Надявам се че знаеш много английски, защото аз имам доста професионални познания.
Колкото до Триумфа.
Текста от където тръгна Триумфа го пуснах аз.
После забравяш нещо много важно:
Сутиените ги носят дамите за да ги оценят джентълмените.   :in_love-1101:

Колкото до качеството не ми се почва, че няма да ти хареса.
И TRIUMPH не е най доброто.
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 20:32:30 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #311 -: Януари 25, 2020, 20:37:34 »
Тва щото Адидас и Марлборо не са "марки"  :nuts:
Междругото българското боро определено беше по-доброто.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #312 -: Януари 25, 2020, 20:49:35 »
Quote (selected)
Няма как тук да се е работело "на ишлеме" за "Триумф"

За тях не е много сигурно, имали сме капацитет но не съм чувал някой бивш директор да се е похвалил, иначе за много други сме шили и преди и след. Ишлемето не е дар на демокрацията.


А ти, като коментираш, знаеш ли какво в случая означава "Триумф"? 

И да си чувал някога за КАЧЕСТВО на световните марки?!!

Баси! "Триумф" на ишлеме!! В България!!! По ОНОВА време?!!

Да кажем, че знам за марките които се шият на ишлеме в България малко по-малко от колкото ти  английски. Надявам се че знаеш много английски, защото аз имам доста професионални познания.
Колкото до Триумфа.
Текста от където тръгна Триумфа го пуснах аз.
После забравяш нещо много важно:
Сутиените ги носят дамите за да ги оценят джентълмените.   :in_love-1101:
Е, те тук вече ма забѝ!  :0006: И не мога да кажа нищо друго, освен scusi!!! :raise_the_roof-1045:

Quote (selected)
Колкото до качеството не ми се почва, че няма да ти хареса.
И TRIUMPH не е най доброто.

Ми, това имаше тук, това носехме. :D

И мога да ти споделя /на уше!/, че вършеше работа ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 21:03:43 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #313 -: Януари 25, 2020, 21:00:05 »
Quote (selected)
Междругото българското боро определено беше по-доброто.
Потвърждавам! То и по демокрасито беше по-добро дълго време, не чак толкова отдавна го прецакаха и то яко.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #314 -: Януари 25, 2020, 21:01:50 »
За "Триумф"-а не знам - възможно е, но помня, че се шиеха костюми на BOSS. Някъде северно от София...
 8) :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #315 -: Януари 25, 2020, 21:06:18 »
Quote (selected)
В софийските беше съвсем подобно, а телевизори и касетофони нямаше.

Какво ще направиш, ако ти бухна в главата доказателства за горното и то пред свидетели от този форум!? Приемаш ли!? Щото подозирам, че щесе  окаже, че имаш интересни познати, за които знам доста повече, отколкото са склонни да оповестяват - дружки на твоето прителче красю от образованието, помещаващи се у бившето му министрество. И ми е мноо интересно като как определяш номенклатурата, щото нашата такава не  ходеше в костюм, а с каска, памуклийка и ботуши до коленете. И не се и прибираше редовно у дома. Седя зад думите си и мога да ги докажа. Съвсем неслучайно се бях специализирала в ловенето на айдуци и секакви други непаметливи приспособленци и любители на алъш вериша за семейни нужди

п. п. Ще помоля 67 да си опресни паметта за някои неща, без да се изказва неподготвена. Ако мноо държи ще се запозная по-подробно с нея виртуално. А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 21:15:04 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #316 -: Януари 25, 2020, 21:08:23 »
За "Триумф"-а не знам - възможно е, но помня, че се шиеха костюми на BOSS.
Някъде северно от София...
:yes-1289:

Ако се не лъжа, в завод "Витоша" – вляво, малко преди Хладилника ...
И шиеха определено добре!!!  :ive_got_it-1379:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #317 -: Януари 25, 2020, 21:14:20 »
Quote (selected)
В софийските беше съвсем подобно, а телевизори и касетофони нямаше.

Какво ще направиш, ако ти бухна в главата доказателства за горното и то пред свидетели от този форум!? Приемаш ли!? Щото подозирам, че щесе  окаже, че имаш интересни познати, за които знам доста повече, отколкото са склонни да оповестяват. И ми е мноо интересно като как определяш номенклатурата, щото нашата такава не  ходеше в костюм, а с каска, памуклийка и ботуши до коленете. И не се и прибираше редовно у дома. Седя зад думите си и мога да ги докажа. Съвсем неслучайно се бях специализирала в ловенето на айдуци и секакви други непаметливи приспособленци и любители на алъш вериша за семейни нужди
  :0006: :b0230: :0006:
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 21:42:53 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #318 -: Януари 25, 2020, 21:24:08 »
Малко встрани от темата. Преди малко се прибрах от отчетно събрание, на което станаха прелюбопитни неща. Там разбрах, че в  нашия район назначенците на председателя на ПЕС се канят да пробутат с мъртви души за делегат на конгреса - гусин Боян Чуков. Същият е пробутван за депутат от Станишев за регион Бургас преди време, той не е бил и партиен член. Покри се за известно време и ся либералите се опитват да го пробутат с фатки в един от най-червените райони на София. Фатките са - представители уж на различни опо-та, които реално не съществуват и/или нямат/имат починали членове.  Колко голем анализатор е лицето, може да се забележи мноо лесно като се проследи достоверността на прогнозите му. Жокер - нито една не излезе вярна.

Така че битката за унищожение на БСП е чутовна. И там са се включили секакви подлоги, с удобен "лев" профил и слабост към заплатата от държавния бюджет. В некои случаи им дават обществена поръчка или им плащат дупка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #319 -: Януари 25, 2020, 21:38:19 »
но помня, че се шиеха костюми на BOSS. Някъде северно от София...

Да, шиеха се във Витоша, до Хладилника, но не на Бос, а на Ив Сен Лоран и доста други френски фирми. Аз имах блейзър и шлифер. Надшито количество. Същите, но с наш етикет и копчета. Имаха магазин в завода и там ги продаваха. С връзки и без кутия Пияни вишни. Но доста бързо спрях да си нося блеизъра, след като няколко пъти на събития се оказах с двама-трима със същия като моя. Не е гот да ходиш униформен.  Бос е нова фирма До 1989 никой не беше чувал за нея. Не беше модна. След 1990 - може би, но не преди това. Казвам го отговорно, защото изкъсо следях ишлемето на Витоша.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #320 -: Януари 25, 2020, 21:44:50 »
 
Quote (selected)
Казвам го отговорно, защото изкъсо следях ишлемето на Витоша.

Аз явно съм доста по-отговорна от теб, щото винаги съм се старала да имам материални доказателства в подкрепа на думите си. Така ме е учил един истински комунез - че лайнарите се произвеждат в големи количества и винаги трябва да си подготвен. Не можеш да разчиташ много, много на съвест и морал, щото лакомията е страшно нещо, а борбата дори за огризките жестока  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #321 -: Януари 25, 2020, 22:10:26 »
Quote (selected)
п. п. Ще помоля 67 да си опресни паметта за някои неща, без да се изказва неподготвена. Ако мноо държи ще се запозная по-подробно с нея виртуално. А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе

Запознавайте се, опреснявайте си спомените, няма лошо.
Писах преди време,че имаше много видове социализъм.
Един за ЦК, друг за столицата различен за окръжните градове, за малките градове, за големите и малки села. Валентина имаше и в Бургас, дрехи, обувки, козметика  телевизори ЦЪ! Може да е имало някой сешоар или маша за коса. 87 бях вече в София, даже във Валентината там  беше доста обрано.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #322 -: Януари 25, 2020, 22:13:35 »
Валентина имаше само в окръжните градове и в София. Маши за коса и сешоари се продаваха свободно и без връзки  - руски или полски. Даже и термични ролки за коса - мноо добра стока- сщо руски. Нали вече споменах, че мога да си докажа думите!? Вярно е, и касетофоните и телевизорите струваха по няколко заплати.. а гащи и сутиен триумф съм си купувала с едно месечно възнаграждение от ученическа бригада - бяха скъпи :smokin:

87-а в София Валентина беше под колоните на Графа и да,  трябваше да се проверява регулярно, кога идва желаната стока. Не можеше да си я купиш всеки ден. Това важеше да всички Валентини
Апропо, дънки не съм си купувала от нито един магазин у нас с български левове. И тях ми носеха от Австрия - страхотен Райфъл
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 22:22:01 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #323 -: Януари 25, 2020, 22:31:42 »
Quote (selected)
Малко встрани от темата. Преди малко се прибрах от отчетно събрание, на което станаха прелюбопитни неща. Там разбрах, че в  нашия район назначенците на председателя на ПЕС се канят да пробутат с мъртви души за делегат на конгреса - гусин Боян Чуков.
Такива работи са абсолютно недопустими. От вашия район трябва да отиде истинска социалистка. Май др. Цветелина Пенкова е някъде там, та е редно тя да отиде като делегат.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #324 -: Януари 25, 2020, 22:40:24 »
Мноо яко настъпи мотиката, щото очеизвадно не следиш редовно поведението на евродепутатите ни, нещо което аз правя редовно. И за твое изумление Цветелина и Петър са абцелютно стриктни в изпълнението на ангажиментите, които са поели към избирателите си. Не се научихте да внимавате и това си е.  :D

А за това, какво ще отиде от моя район не решаваш ти, а аз и такива като мен. Като толкова ви харесват напазаруваните политически слънчогледи - направете си партия с лъзгава куртизанска идеология или си ги вземете в опг-то. Вие с лявото нямате абсолютно нищо общо, освен че знаете текста на Интеренационала и се превземате с него при нужда. Моника е пиарка и ги разбира тия работи - как да хвърля прах в очите
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 22:43:25 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #325 -: Януари 25, 2020, 23:03:36 »
Един коментар от другата страна:
Quote (selected)
маргаритка2
През 1920 г. бизнесът поръчал на науката да открие топлата вода.
През 2020 г.  - просто вода

Това в "подкрепа" словото на Мимето Габриел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #326 -: Януари 26, 2020, 23:56:41 »
Нинова не вземе ли партията тази година в ръцете си, не изгони ли евролиберастите е обречена на затихване.

Нинова нищо не може да направи. Тя има подкрепа на членската маса, но в ръководството фирмините я бламират по всички въпроси. Тя де факто не може да ръководи партията си. Я си предстваи ако утре вземат властта какъв ужас ще бъде. Те сега публично я унижават, а като се докопат до кокала - не ми се мисли. БСП е в тотална деградация. Аз обикалям България и много добре знам за какво става въпрос. Същите селски тарикати като гербаджиите са изпълнили редиците ѝ в провинцията. Те се държат за БСП единствено защото е голяма партия и с нея имат реален шанс някога да се докопат до манджата. А и сега си правят партия с герберите по места. На избори се продават като семкаджии.

Дъбов пети или шести избори поред продава в Шумен но няма кой да го ритне. И това с ритането също не е лесно - видя се какво стана във Варна.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #327 -: Януари 27, 2020, 00:14:02 »
Малко встрани от темата. Преди малко се прибрах от отчетно събрание, на което станаха прелюбопитни неща. Там разбрах, че в  нашия район назначенците на председателя на ПЕС се канят да пробутат с мъртви души за делегат на конгреса - гусин Боян Чуков. Същият е пробутван за депутат от Станишев за регион Бургас преди време, той не е бил и партиен член. Покри се за известно време и ся либералите се опитват да го пробутат с фатки в един от най-червените райони на София. Фатките са - представители уж на различни опо-та, които реално не съществуват и/или нямат/имат починали членове.  Колко голем анализатор е лицето, може да се забележи мноо лесно като се проследи достоверността на прогнозите му. Жокер - нито една не излезе вярна.

Така че битката за унищожение на БСП е чутовна. И там са се включили секакви подлоги, с удобен "лев" профил и слабост към заплатата от държавния бюджет. В некои случаи им дават обществена поръчка или им плащат дупка.

Значи требе да си стегнете ОПО-то. Не ви знам районът, но във Възраждане БСП успя да падне с 10на гласа от психодесните, при това седесарския кандидат никой не го беше виждал през кампанията. Толкоз за матряла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #328 -: Януари 27, 2020, 07:49:39 »
Търсят се 500 хидроинженери.В момента един отговаря за 70 язовира!

http://epicenter.bg/article/Tarsyat-se-500-hidroinzheneri-V-momenta-edin-otgovarya-za-70-yazovira--/204991/4/0

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #329 -: Януари 27, 2020, 07:52:00 »
Quote (selected)
В софийските беше съвсем подобно, а телевизори и касетофони нямаше.

Какво ще направиш, ако ти бухна в главата доказателства за горното и то пред свидетели от този форум!? Приемаш ли!? Щото подозирам, че щесе  окаже, че имаш интересни познати, за които знам доста повече, отколкото са склонни да оповестяват - дружки на твоето прителче красю от образованието, помещаващи се у бившето му министрество. И ми е мноо интересно като как определяш номенклатурата, щото нашата такава не  ходеше в костюм, а с каска, памуклийка и ботуши до коленете. И не се и прибираше редовно у дома. Седя зад думите си и мога да ги докажа. Съвсем неслучайно се бях специализирала в ловенето на айдуци и секакви други непаметливи приспособленци и любители на алъш вериша за семейни нужди

п. п. Ще помоля 67 да си опресни паметта за някои неща, без да се изказва неподготвена. Ако мноо държи ще се запозная по-подробно с нея виртуално. А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
Асол, как мислиш, какво превръща територията в свинщина?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #330 -: Януари 27, 2020, 07:56:34 »
Quote (selected)
какво превръща територията в свинщина?

Лъжите, мишкарството, лицемерието и интригантството

Надявам се да съм била изчерпателна :smokin:
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 08:21:54 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #331 -: Януари 27, 2020, 09:57:13 »
Quote (selected)
какво превръща територията в свинщина?

Лъжите, мишкарството, лицемерието и интригантството
  :yes-1289:

Но туй – по ПАРТИЙНА линия.

А аз, както винаги, ще погледна малко по-мащабно е ще река:

КОРУПЦИЯТА – по държавна линия!!!!

Всеки с каручката си, де ...  :t0328:
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 10:07:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #332 -: Януари 27, 2020, 10:05:22 »
Един коментар от другата страна:
Quote (selected)
маргаритка2
През 1920 г. бизнесът поръчал на науката да открие топлата вода.
През 2020 г.  - просто вода

Това в "подкрепа" словото на Мимето Габриел.

А Ванга е предрекла преди време, че един ден водата ще стане по-скъпа и от златото ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #333 -: Януари 27, 2020, 10:12:35 »
Малко встрани от темата. Преди малко се прибрах от отчетно събрание, на което станаха прелюбопитни неща. Там разбрах, че в  нашия район назначенците на председателя на ПЕС се канят да пробутат с мъртви души за делегат на конгреса - гусин Боян Чуков. Същият е пробутван за депутат от Станишев за регион Бургас преди време, той не е бил и партиен член. Покри се за известно време и ся либералите се опитват да го пробутат с фатки в един от най-червените райони на София. Фатките са - представители уж на различни опо-та, които реално не съществуват и/или нямат/имат починали членове.  Колко голем анализатор е лицето, може да се забележи мноо лесно като се проследи достоверността на прогнозите му. Жокер - нито една не излезе вярна.

Така че битката за унищожение на БСП е чутовна. И там са се включили секакви подлоги, с удобен "лев" профил и слабост към заплатата от държавния бюджет. В некои случаи им дават обществена поръчка или им плащат дупка.

Значи требе да си стегнете ОПО-то. Не ви знам района, но във Възраждане БСП успя да падне с 10-ина гласа от психодесните, при това седесарския кандидат никой не го беше виждал през кампанията.
Нема кво да се чудиш. Такъв е ТРЕНДЪТ:nuts: :light_bulb-1377: :nuts:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #334 -: Януари 27, 2020, 10:16:59 »
Не един, пет хидроинженера да се намерят в община Хасково, ако Делянчо им назначи началник от типа партайгеносе Харизанов,  стените на всички 300 язовира ще се пропукат, а тръбопроводите ще отидат на скрап.

П.С. Някъде прочетох, че в АПИ юристите били повече от пътните инженери.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #335 -: Януари 27, 2020, 10:25:52 »

Quote (selected)
маргаритка2
През 1920 г. бизнесът поръчал на науката да открие топлата вода.
През 2020 г.  - просто вода
[/quote]

маргаритка2 е моя любима форумка. Ако някой може, нека я покани. Керпеденът ще спечели от присъствието и.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #336 -: Януари 27, 2020, 10:32:08 »
А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
Петър Ченгелов май отиде в небитието, ама Арда си е на мястото, заедно с фирмения и магазин. Скъпи дами, ако имате път към Русе, отбийте се.
За 100 лв. можете да се сдобиете с 2-3 дрешки, за които в бутиците бихте платили половин хилядарка.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #337 -: Януари 27, 2020, 10:42:37 »
Quote (selected)
какво превръща територията в свинщина?

Лъжите, мишкарството, лицемерието и интригантството

Надявам се да съм била изчерпателна :smokin:
но особено много  мислене и заплахи ,като твоите "ще я проуча, знам й познатите, знам им слабите места и т.н"
ето това ме отвращава!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #338 -: Януари 27, 2020, 10:43:53 »
А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
Петър Ченгелов май отиде в небитието, ама Арда си е на мястото, заедно с фирмения и магазин. Скъпи дами, ако имате път към Русе, отбийте се.
За 100 лв. можете да се сдобиете с 2-3 дрешки, за които в бутиците бихте платили половин хилядарка.
цитираното горе не е мое

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #339 -: Януари 27, 2020, 11:59:45 »

Quote (selected)
маргаритка2
През 1920 г. бизнесът поръчал на науката да открие топлата вода.
През 2020 г.  - просто вода

маргаритка2 е моя любима форумка. Ако някой може, нека я покани. Керпеденът ще спечели от присъствието ѝ.
:way_to_go-1308:

Аз също я харесвам. И аз бих се радвала да дойде тук, за да "подплати" дамския състав.

Не че ние нещо издишаме, де ...   :m1235: O:-) :m1235:
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 12:19:19 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #340 -: Януари 27, 2020, 12:05:25 »
А обувките на "Петър Ченгелов" бяха чудесни. Моите бяха все от там. Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
Петър Ченгелов май отиде в небитието, ама Арда си е на мястото, заедно с фирмения и магазин. Скъпи дами, ако имате път към Русе, отбийте се.
За 100 лв. можете да се сдобиете с 2-3 дрешки, за които в бутиците бихте платили половин хилядарка.
цитираното горе не е мое
Вярно! Подписвам с две ръце ...  :yes-1289:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #341 -: Януари 27, 2020, 16:19:47 »


цитираното горе не е мое

Конспирация няма. Значи е цитат на коментар на твой цитат. Май коментарът беше на Асол.
Но ти се съсредототчи върху доброжелателния ми съвет.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #342 -: Януари 27, 2020, 16:24:17 »
Quote (selected)
какво превръща територията в свинщина?

Лъжите, мишкарството, лицемерието и интригантството

Надявам се да съм била изчерпателна :smokin:
Това всичкото горно го има във всяка една страна. Но никъде няма това пренебрежение към собствените закони - врата у поле. И нежеланието да се промени това положение. Даже "калинките" съществуват навсякъде, но нежеланието на нашенеца да спазва елементарни правила на собствен терен е потресаващо. Боклукът е метнат до кофата, а не в нея, фасът е направо на земята, кучешкото говно е на зелената трева, а опитът да бъде речено нещо на собственика на песа се посреща на нож, изкъртените или изкорубени тоалетни във влака - все едно орда е минала. И пълният самотек на такива неща като междуградски транспорт - все едно, че градовете са феодална собственост и феодалите нямат интерес пейзаните да се срещат и разделят.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #343 -: Януари 27, 2020, 16:49:57 »
Това всичкото горно го има във всяка една страна. Но никъде няма това пренебрежение към собствените закони - врата у поле. И нежеланието да се промени това положение. Даже "калинките" съществуват навсякъде, но нежеланието на нашенеца да спазва елементарни правила на собствен терен е потресаващо. Боклукът е метнат до кофата, а не в нея, фасът е направо на земята, кучешкото говно е на зелената трева, а опитът да бъде речено нещо на собственика на песа се посреща на нож, изкъртените или изкорубени тоалетни във влака - все едно орда е минала. И пълният самотек на такива неща като междуградски транспорт - все едно, че градовете са феодална собственост и феодалите нямат интерес пейзаните да се срещат и разделят.

при положение, че разполагаме с мутра за минпред, няма как да е иначе. той си руши върховенството на закона и разпределението на властите буквално всеки път, като откаже да се разходи до нотариата - последният път предпочете да си говори с футболни фенове вместо да слуша как се е издънил с околната среда и водите.

нали знаеш откъде се вмирисва рибата.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #344 -: Януари 27, 2020, 16:55:39 »
Факт е , че рибата вони, та се не трае.
Нека историята да се занимае с въпроса дали вмирисването е тръгнало от главата или , да речем, от червата.
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 16:59:17 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #345 -: Януари 27, 2020, 17:05:49 »
Това всичкото горно го има във всяка една страна. Но никъде няма това пренебрежение към собствените закони - врата у поле. И нежеланието да се промени това положение. Даже "калинките" съществуват навсякъде, но нежеланието на нашенеца да спазва елементарни правила на собствен терен е потресаващо. Боклукът е метнат до кофата, а не в нея, фасът е направо на земята, кучешкото говно е на зелената трева, а опитът да бъде речено нещо на собственика на песа се посреща на нож, изкъртените или изкорубени тоалетни във влака - все едно орда е минала. И пълният самотек на такива неща като междуградски транспорт - все едно, че градовете са феодална собственост и феодалите нямат интерес пейзаните да се срещат и разделят.

при положение, че разполагаме с мутра за минпред, няма как да е иначе. той си руши върховенството на закона и разпределението на властите буквално всеки път, като откаже да се разходи до нотариата - последният път предпочете да си говори с футболни фенове вместо да слуша как се е издънил с околната среда и водите.

нали знаеш откъде се вмирисва рибата.
Ама стига с него сме си мили кунките! Тези, дето си хвърлят фаса, все от ББ вземат пример! И как си хвърля човек боклука също зависи от МП? Има ли някой ЛИЧНО отговорен за ЛИЧНИТЕ си действия в България? Да помете пред къщата, например? Да рече "благодаря" на чиновничката, която просто си е свършила работата?  А то влизат и излизат като през турски гробища! Преди година в Пловдивския ЕСГРАОН - аз стоя и чакам, минават четирима един след друг, ни "добър ден", ни "ако обичате", всичките с нос в тавана и "Тук съм за справка!" Не бе, аз мислех, че сме се събрали за танци! На въпроса "Каква справка ви е нужна?" отговорът е "Там пише, четете!" Ай сиктир!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #346 -: Януари 27, 2020, 17:57:38 »
Ама стига с него сме си мили кунките! Тези, дето си хвърлят фаса, все от ББ вземат пример! И как си хвърля човек боклука също зависи от МП? Има ли някой ЛИЧНО отговорен за ЛИЧНИТЕ си действия в България? Да помете пред къщата, например? Да рече "благодаря" на чиновничката, която просто си е свършила работата?  А то влизат и излизат като през турски гробища! Преди година в Пловдивския ЕСГРАОН - аз стоя и чакам, минават четирима един след друг, ни "добър ден", ни "ако обичате", всичките с нос в тавана и "Тук съм за справка!" Не бе, аз мислех, че сме се събрали за танци! На въпроса "Каква справка ви е нужна?" отговорът е "Там пише, четете!" Ай сиктир!

защо? нали пример вземат? кой е лично отговорен от тези, дето бастисват милиарди, та иван, асан или айшето да са лично отговорни и те? кой казва 'ако обичате' по телевизора, та асан или иван да почнат и те? майтапът настрана, ама на мен ми трябваше повече от година, докато свикна да поздравявам разните му касиерки и служителки, да казвам 'битте' и 'герне', като си поръчвам нещо, при заминаване да пожелавам 'хубав ден' на хора, които за пръв път виждам, и прочие неща, дето тук /а и при теб/ се считат за съвършено естествени.

и да внимавам за десните улички в жилищните квартали, излизащите от които са с предимство, нищо че ти си на улица с 4 платна, а отдясно имаш некъв сляп късък.

верно, че по телевизора се сещат да кажат 'добро утро', ама колко често се сещат да пожелаят нещо на тръгване?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #347 -: Януари 27, 2020, 18:46:47 »

Ама стига с него сме си мили кунките! ... Да рече "благодаря" на чиновничката, която просто си е свършила работата?  А то влизат и излизат като през турски гробища! Преди година в Пловдивския ЕСГРАОН - аз стоя и чакам, минават четирима ...

Последните две срещи с държавната администрация (НАП Младост). Бях обслужен за по-малко от 5 минути (заедно с чакането) Не просто им благодарих, ами им казах, че са на път да променят мнението ми за държавния чиновник.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #348 -: Януари 27, 2020, 22:18:57 »
Интересно ТВ изказване на арх. Борислав Игнатов от ДБ – кандидат за кмет на София, а в момента член на СОС, по повод на новото решение за подаване на вода за Перник през София.

Quote (selected)
Министрите на Регионалното развитие и благоустройството и МОСВ, както и кметът на София, да депозират предварително оставките си – в случай че има провал на подаването на вода към София заради неизправности в новото трасе.

А правителството остава в авариен режим …
:roll-1076: :raspberry: :roll-1076:
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 22:26:10 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #349 -: Януари 29, 2020, 14:43:51 »
Quote (selected)
Незапочнатият водопровод до Перник вече поскъпна с 1 млн. лв.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/nezapochnatiyat-vodoprovod-pernik-veche-poskupna-1-mln-lv

Това нещо расте с по половин милион на ден, остават още 30-40 дена ще ги закръглим на 50 м за 13 км тръби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #350 -: Януари 29, 2020, 14:52:53 »
А после ще има ли: "водопро'од като сУънце съм ви пострОил, вие тука ше ме питате шо стру'а 15 мильона!!"

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #351 -: Януари 30, 2020, 15:17:48 »
Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе

Асол, не възразявам за качеството на коприните, но името "Арда" на русенски завод трябва да  го е измислила младата, пекинска патица - Караянчева. А към качествените заводи ще добавя "Дружба" - Варна. От там ми ушиха абитуриентския костюм. Естествено с "връзки", но пък беше "върха"!  :way_to_go-1308:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #352 -: Януари 30, 2020, 17:15:51 »
Quote (selected)
Друга любима моя стока бяха коприните на Арда Русе
Коприните на Русе се произвеждаха в "Дунавска коприна".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #353 -: Януари 30, 2020, 18:13:22 »
Репортаж на Валя Ахчиева за изчезналата вода на Перник, сателитни снимки на язовир Студена и за това как ей така по телефона се нарежда колко вода да бъде изпусната от язовира

https://youtu.be/2hCqjOpxTMw


14 мил м2 вода, източени, неотчетени и неплатени

https://youtu.be/UWXE7JJygeg
« Последна редакция: Януари 30, 2020, 18:27:47 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #354 -: Януари 30, 2020, 18:31:19 »
Страшна работа.
Бюро, компютър, а началника на язовира води обемите за няколко години на картонче. Дали поне му е направил копие с телефона, че ако разлее върху него кана червено вино уйде историята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #355 -: Януари 30, 2020, 18:38:01 »
Страшна работа, нашенска.
Вода за пиене няма, но Стомана до последно си бачка и си свирка все едно нищо не е станало.

Подозирам, че накрая виновно ще се окаже глобалното затопляне, задето е изпарило водата. :m1731:
Гретооо! Къде си ма?!
« Последна редакция: Януари 30, 2020, 19:06:27 от Kole »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #356 -: Януари 30, 2020, 19:01:16 »
Коприните се произвеждаха в "Дунавска коприна"
Качествените дрехи от коприна се произвеждаха от "Арда".
В  момента са разширили асортимента и произвеждат прекрасни женски дрехи от лен, памук, вълна  и синтетика .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #357 -: Януари 30, 2020, 21:44:13 »
Quote (selected)
"Ние имаме един град, в който това, което е разрешено с нормалния водопровод с пречиствателната станция не се ползва. Вместо това целият град е закачен към водопровод на „Напоителни системи“. И без да се пречиства, се захранва целият град. Аз не мога да спра водата, защото хората ще останат без вода. Ако утре има някакви заболявания, няма ли да кажат: „А, защо вие си мълчите?“. Така че аз съм сигнализирал", каза още министърът.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/emil-dimitrov-cyal-grad-polzva-voda-bez-prechistvane

Гешев?
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #358 -: Февруари 17, 2020, 20:27:53 »
Студена източена за прикриване на 25 млн. лв. кражба от ремонт на Л.Павлова, 159,3 млн. удари общата сметка на Пернишкия воден грабеж

 Язовир Студена е източен нарочно, за да бъде прикрита кражба на 25 млн. от отпуснатите 32 млн. лв. европари за ремонта му, който се води за направен през 2016 – 2019 г., а парите – усвоени. Тази информация бе получена по линия на Италия при посещението на премиера Конте, който се закани  неговият вътрешен министър да разследва далаверите с боклука у нас, но се интересува също и от тази история. Понеже замесената в скандала с източването на пернишкия язовир фирма е италианска, също както внасящите смет през Пристанище Варна. А на Ботуша, откъдето идва запазената марка Операция Чисти ръце, не си поплюват в борбата с мафията и корупцията. Заради италианците и боклука им, а не заради източването на Студена бившият екоминистър Нено Димов е зад решетките, което и Конте даде да се разбере при кратката си визита в София.

https://19min.bg/news/8/128325.html#128325

Не зная вярно ли е или не е вярно?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: Перник и водата, или Водите на Перник
« Отговор #359 -: Февруари 17, 2020, 23:25:50 »
Quote (selected)
Язовир Студена е източен нарочно, за да бъде прикрита кражба на 25 млн. от отпуснатите 32 млн. лв. европари за ремонта му, който се води за направен през 2016 – 2019 г., а парите – усвоени.
Това, че парите са изтекли към нечий джоб или.. кхъ-кхъ... частен гръцки остров, не ме съмнява.
Не проумявам обаче герберската логика да източат язовира, така че ненаправеният ремонт да лъсне като тенекия на слънце