Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 14:45:19

Автор Тема: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!  (Прочетена 29544 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« -: Октомври 13, 2018, 07:20:49 »
.
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 19:10:33 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2018, 09:52:41 »
За ТОЗИ да го коментирам не ми останаха вече нито хумор, нито възмущение. Създал си е една хранилка за некадърници за сметка на всички останали и некадърниците, съвсем преднамерено пробирани в такъв "формат" ще си го крепят докато могат, защото иначе са аут в буквалния смисъл на думата. Единственото, което умеят е да ядат

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2018, 14:09:17 »
Абсолютно
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2018, 19:46:54 »
Всъщност не е толкова трудно да се начери механизъм.
Примерно една поправка в ЗОП с смисъл че компании спрямо които тече разследване не могат да ..... и готово.
Само дето тогава и други, при това "приближени" ще изгорят.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2018, 13:44:37 »
Никакви законови механизми не се търсят и не са се търсили. Разчита се на простия, но убедителен "параграф" - бухалката!
Тъй се случи, че веднъж чух уж дискретен разговор между двама собственици на фирми от среден калибър.
Единият се ежеше нещо, че не му пукало нито от НАП нито от който и да е, щом е в правото си. Другият иронично го попита - А ако ти се обади Бойко и ти каже да се откажеш от ХХХХХ /еди какво си/?
Другият нещо се поспихна и замънка - Е...ако се обади той...
Цялата репресивна машина на държавата Му подгъзува.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2018, 13:58:25 »
Quote (selected)
Никакви законови механизми не се търсят и не са се търсили. Разчита се на простия, но убедителен "параграф" - бухалката!
Тъй се случи, че веднъж чух уж дискретен разговор между двама собственици на фирми от среден калибър.
Единият се ежеше нещо, че не му пукало нито от НАП нито от който и да е, щом е в правото си. Другият иронично го попита - А ако ти се обади Бойко и ти каже да се откажеш от ХХХХХ /еди какво си/?
Другият нещо се поспихна и замънка - Е...ако се обади той...
Цялата репресивна машина на държавата Му подгъзува.

Че сикаджийската методологоия за управление води началото си още от първата година, откакто се настани да царува. С годините става все по-зле и по зле. Мислех, че мутренската експертиза се знае от цялата държава, що хора и бизнеса си изнесоха или го прехвърлиха на определени чужденци за да се отърват от НЕГО. Ако успеем някога да се отървем от това, следващата стъпка е да се измете калинкажа дори и от най-затънтените кътчета на администрацията, където ги разставил и да се въздаде забрана никога да не припарват дори до входа на  държавна сграда

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2018, 14:27:17 »
С държавната администрация се надявам този път това да се случи Асол. Но с местната е голям проблем. Там дерибеите са се разпищолили, хорицата се познават по малко име, страх ги е и съм се чудил до каква степен е стигнало онова с "преклонената главица"!
Малко парадоксално се получава - за да се изрине гюбрето, трябва да се приложат мутренски похвати и пак стигаме до "Зъб за зъб, око за око" и пак опираме до въпроса - "От ги ручахме...?" и т.н.
Върна ни тази мутра 30 г. назад и това е едно от причините да се вбесявам само като Му чуя името, или като видя някой да се опитва да Го оправдава или неглижира.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2018, 14:37:16 »
С местната по същия начин като с държавната. Я да внеса малко свежест в тази тъжна тема

Quote (selected)
Не знам вашето село как е, но нашето е разположено на двата бряга на една река. Някога тя течеше буйна и голяма, но сега коритото й е пълно с пясък и през лятото пресъхва. Само тук-там по гората остават малки вирове. По реката нагоре има път, който води за общинската гора. На едно място пътят се раздвоява като панталон — единият крачол води за участъка, разрешен за сечене, а другият — за забранената гора. На кръстопътя има круша, а под крушата разгърден седи и дялка с ножче една клечка Пеньо — горският. Пеньо е отскоро на служба. Преди него беше Дели Станчо, а още по-рано — оня черният — не му помня името.

Зазорява се. Отдолу, откъм село, се задава голям керван, съпровождан от кучи лай и от дрезгавия глас на помощника. „Наши хора“ — казва си под нос Пеньо и става, посреща ги, пожелава им добър път и керванът завива по пътя за забранената гора. Помощникът му подава тютюн, а Тинко Сербезът успява да му втикне в пояса бардуче с ракия. Керванът като голяма гъсеница потъва в усойната на забранената гора. Пеньо се протяга лениво, бърка в пояса и дига бардучето към устата си. Слънцето надниква през чукара и лизва мустака му като малко котенце. Отдолу заскрибуцват пак коли и след малко пристига нов керван: бившият кмет, зет му, Дели Станчо и други двама още от опозицията. Пеньо ги посреща строг и мълчалив, проверява позволителните им и те поемат към участъка на разрешената гора. След това откъм село се дига пушилка от селските говеда. Минават те, минава свинарят, минава и куц Петко с магарето — настава пак тишина. Слънцето, отскочило над чукара, гледа вторачено. Прежуря. Пеньо се почесва по врата, свива нова цигара и се чуди накъде да тръгне. Вчера ходи в лещака да види дали са узрели лешниците, предния ден си пече кукуруз на Стайков дол при кладенчето. Да легне да спи, рано е още, не му се и яде. Да беше дошла поне вдовицата Стана да скубе боб на Мандрата: отгде измисли това пране днес!

Пеньо се навежда, взема чантата и пушката си и тръгва бавно под сенките край реката. „Служба — мисли си из пътя той, — проста работа!“ Така си и знаеше от по-рано — най-лесно е човек да е чиновник. Половин час работа и после цял ден почивка. А може и хич да се не работи. След два-три дни ще заобиколи граничната линия на гората и пак ще вземе някой и друг лев от контрабандистите. Пустите му другоселци — научени и всякой си носи в пояса каквото трябва! И не им взема по много — според материала. Ако краде греди — толкова лева, ако е на̀плати — толкова, ако пък е дърва — пак таксата се знае. Жена му се страхува, че щял да се научи лесничеят и щял да го уволни — смее ли? Залудо ли е тичал по изборите? Тъй ли лесно се уволнява наш човек? Не знае ли той кой раздава сега службите?

А бившият кмет с другите от опозицията нека се потят да търсят дърва по голия участък. Хак им е! Малко ли са лапали преди? Нека се помъчат малко, па после ще има частична амнистия. Ей Дели Станчо и другите преди него къщи си направиха, без брадви да са хванали. По-рано нямаха един лев да развалят на човека, а сега и парици си имат скътани. Да му докарат по две-три кола материал — и тях ще пусне в забранената. Само че в празничен ден — никой да не види… Имал си къща, а синът му няма ли да порасне! И знае ли се колко ще властват техните? Кой горски стражар досега е останал без къща? Че щяла да се изсече гората, че общинските приходи пресъхнали, той ли ще мисли за това! Две години да може само да седи на служба, па ако ще, и дърво по земята да не остане!… Само той ли е такъв? Преди да дойдат на власт, само шест души бяха верни хора на партията, а я ги виж сега колко се намъкнаха с помощника в забранената гора! Кога не е било така? Всякога в разрешения участък влизат пет-шест души, а в забранената — цялото село.

Потънал в мисли, неусетно Пеньо горският стига до Раков вир, сваля чантата, опира пушката до дървото, сяда на един камък, съблича се и бавно се потопява в хладката вода. Наоколо — безкрайна горска тишина. Една голяма зелена муха само се завъртва около главата му, но като съглежда пушката под дървото, бръмва тревожно и се изгубва из усойната…

Не знам вашето село как е, но нашето е разположено на двата бряга на една река. Тя някога течеше голяма и буйна, а сега няма и жаби где да се разхладят. Само нагоре, по гората, тук-там има останали вирове, гдето се къпят горските стражари.

Да ти звучи познато? Направо се плаша, как никакво развитие няма за толкова години :ouch-2147:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2018, 14:54:41 »
 :t1933:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2018, 15:21:51 »
А, Олди, това не е точно по темата, ама има общо...


Quote (selected)
Корнелия Нинова: Докато аз съм председател на БСП, голяма коалиция с ГЕРБ няма да има
 

"Имаше много атаки, ще има и още – свикнах вече“, каза тя. На упреците на вътрешната опозиция, че е нарушен уставът на партията, тя коментира, че трябва да четат по-внимателно, защото той не е нарушен. „За избора на временен главен редактор на „Дума“ решение на Националния съвет не се изисква. Постоянното назначаване изисква решение на НС и никой няма намерение да избегне тази процедура. Това временно положение е заради изпитателния срок от 6 месеца, за да видим дали Йордан Мичев ще се справи“, каза Корнелия Нинова.

Тя поясни, че Таня Джаджева не е била главен редактор на левия вестник, а временно изпълняващ длъжността.

 „На мен ми е ясно, че атаката е срещу мен и пак казвам, че това няма да промени ситуацията. Този курс се одобрява от членовете на БСП и това, че част от елита на партията не е съгласен, не променя този факт. Работя за партията и членовете ѝ за този курс, с който съм избрана и който съм обещала“, категорична бе соцлидерката.

„Ако мога да го кажа в едно изречение - да знаят, че голяма коалиция с ГЕРБ няма да има, докато аз съм председател“, заяви Корнелия Нинова.

Тя припомни нещо, което е казвала публично през последните 2 години – че има хора и в БСП, и в ГЕРБ, които искат двете партии да управляват заедно. „Това не се одобрява от членовете на БСП и аз също съм на тази позиция. Смятам, че това е вредно не само за БСП, защото ще ни обезличи. Смятам, че е вредно и за държавата. Когато двете големи партии се съберат, седнат на масата и си разделят порциите – това означава, че народът ще бъде още по-гладен.

За sms-скандала Корнелия Нинова повтори, че в БСП всеки е свободен да пише каквото иска на когото иска. „Ние не сме казарма, не сме диктатура – всеки да си прави кореспонденция с когото иска“, каза тя. На въпрос кой е писал на премиера Бойко Борисов, Корнелия Нинова отговори, че няма да коментира, но уточни, че има достатъчно информация по случая.

Източник: "Епицентър"

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2018, 17:08:38 »
 :yes-1289:
Горното е по тази тема:
Quote (selected)
То не че оттатък не е кочина, ама е тръпка да се заядеш с някой.
А тук на практика няма с кой.
Ааа, почакай да открия кой е ника на Фирмин!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2018, 18:16:26 »
Никът на Фирмин винаги е бил Firmin. А цитираното по-горе е пореден пример за това какво представлява Нинова и какво е нивото е. Предстои да видим как ще убеди партията, че хора като Вагенщайн, Дърева или проф. Пантев са си делнали едни има-няма 33 милиона домуз парасъ, за да завлекат БСП при Борисов.

За това как ще поведе партията догодина на избори единна и боеспособна, на два пъти (поне), хич и не питам. Няма смисъл. Тези избори тя, към момента, е вече загубила безвъзвратно.  Но, види се, туй на нея не и е проблем. Намерила си е вече виновниците.

И понеже тук си падате, виждам, по конспирологията, ето ви нещо за размисъл. Борисов е пратил Гергов да увони на свинарник подписката, да не би да стане някоя беля и БСП да се отърве от Нинова в навечерието на изборите. Щото с тази овца начело, туй стадо ще крета на 2% зад курдюка му оттук до хоризонта.

И не, не мисля да споря тук по въпроса. И време, и сили, колкото са ми останали, мисля да похарча другаде.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2018, 18:30:05 »
фирмин, не разбрах.

ти сега искаш нинова да се махне, гергов да поведе бесепето и да се залюбят с баци ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2018, 18:45:27 »
Quote (selected)
гергов да поведе бесепето и да се залюбят с баци ли?

Е пък що не? То не е само и Гергов, достатъчно е да се поразрови човек по разни регистри и да види и други с икономически връзки с "политически противници" - кеф ти във фирмички, кеф ти като акционери(тва се забележИ при скандала с Трейс при ремонта на пътя покрай Своге), кеф ти в НПО-та(тук си съжителстват разни социолози, политолози и други говорители по телевизорите), кеф ти разни "европейци" грижещи се за благополучието на дедко Сорос на европейски терен, безсрамно телепортирали се там на гърбовете на левия избирател и нахално поучаващи ни от висотата на заплатите и привилегиите си в Брюксел. Дърева и Вагенщайн са само за придаване на легитимност на списъка - да им се чудиш какво търсят там. Ама  няма нищо невидено, Онзи, ей там по-горе съм го копнала Чудомир - нещо ново и различно да виждаш?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2018, 18:54:32 »
Quote (selected)
Тези избори тя, към момента, е вече загубила безвъзвратно.  Но, види се, туй на нея не и е проблем. Намерила си е вече виновниците.
Това е добре!
Не предсказанието, а категоричната му определеност.
И с предсказание не се спори. Аз поне никога не съм пробвал. Само кротко завиждам на хора с трето око.
Прогнозите са друго нещо, но пък и темата е друга!
А, да, нищо лично към Фирмин за ника, просто някой рече уелкъм, аз попрегледах нагоре, не срещнах такъв ник и помислих, че е възможно да е с друг.
Толкова.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2018, 19:02:21 »
Quote (selected)
Е пък що не?
де да знам, той фирмин откак нинова пое бесепето все си намира за какво да се фръцка, ама тва с гергов ми иде малко хард. айде и от мен една прогноза - ако това, дето го иска фирмин, се изпълни, бсп ще гледа жално процентите на файтона сини хора. което пък може да му е целта на фирмин, дедазнайш...

щото нинова дойде с енергия за промяна и почна да си оправя къщичката. колко е ефективна си личи от нефелните опити на "вътрешнопартийната опозиция" - миков забравил какви ги е вършил, ама реве, че нинова използвала същия трик.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2018, 19:03:23 »
Темата е за Баце и работата МУ на цар. В тази връзка са и опитите МУ да си осигурява безалтернативност  и безнаказаност, ако ще да се налага да ГО търпим до живот. Важното е да си накупи достатъчно матриял

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2018, 19:06:31 »
е да де, и ти вкара в темата отказът на нинова да си сътрудничи с баци. между другото, тя това го повтаря от един куп време и засега си удържа обещанието.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2018, 19:08:15 »
Quote (selected)
Е пък що не?
щото нинова дойде с енергия за промяна и почна да си оправя къщичката. колко е ефективна си личи от нефелните опити на "вътрешнопартийната опозиция" - миков забравил какви ги е вършил, ама реве, че нинова използвала същия трик.

 :crazy-2239:
енергия за промяна, ахъм...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2018, 19:14:18 »
ахъм.

първо направи мандатност на депутатите, направи избора на председател на бесепето пряк. междувременно заяви твърдо, че с баци не иска да има общо. взе да разчушква разни герговци и бенчевци.

междувременно се опъна на станишев за стамбулската, той дойде да я хока и се прибна нахокан. това коя нашенска партия го е правила - да се опъне на правата европска линия, щото членовете ѝ имат друго мнение?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #20 -: Октомври 14, 2018, 19:27:45 »
и между другото, тези дето плюят нинова, че била загубила парламентарните - те удобно за себе си забравят, че нинова изработи спечелването на президентските избори чрез налагането на радев. фирмин и за това беше против, доколкото помня.

та излиза, че плюещите формулират съждение от рода на "добре докара гласоподаватели, ама сега айде къш, че ни пречиш на далаверата с баци". което, както и да го гледаш, не е съвсем хубаво. че и морално не е. ама то ако имаш съвест и съответно срам.

ако нямаш - къв ти е проблемът?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #21 -: Октомври 14, 2018, 19:27:50 »
 
Quote (selected)
да се опъне на правата европска линия, щото членовете ѝ имат друго мнение?

И по този повод БСП е в най-добра кондиция за разлика от песовските си посестрими, но това не е новина..аз лично между онези "партийни течения" в Брюксел не намирам никаква разлика...

Фирмин беше много против кандидатурата на Радев!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #22 -: Октомври 14, 2018, 19:36:25 »
Quote (selected)
И по този повод БСП е в най-добра кондиция за разлика от песовските си посестрими
да, обаче баци, гергов и фирмин не харесват това :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2018, 19:41:30 »
Баци сега ще има и други ядове, щото баварските съзидатели на кохортата МУ днес са се изложили с гръм и трясък и  няма да могат да се занимават с Неговите грижи и да крепят международния МУ "имидж"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2018, 19:50:00 »
да, сега погледнах шпигел - цсу са 12.4% надолу, спд падат с 10.7, афд са 10.9% нагоре, а зелените - малко под 10.

чудех се има ли смисъл да отварям тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2018, 19:50:52 »
Quote (selected)
И по този повод БСП е в най-добра кондиция за разлика от песовските си посестрими
да, обаче баци, гергов и фирмин не харесват това :smokin:

на бсп посестримите по-скоро са в европа на нациите и свободата, не в пес.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2018, 19:54:41 »
Няма нужда, щото те са бабували на Баце и са преки виновници за царуването МУ. Абе не знам, нещо напоследък гърмят скандал след скандал...излизат наяве все по-големи и по-големи гербави простотии...началниците му ГО изоставят, разни чужденци туитват срещу НЕГО и го принуждават да свиква посланици и да се излага... и не мога да не си задам въпроса ...дали не МУ намазаха ските!?  :thinking-1376:

Сержант, ПЕС са всичко друго, но не и сбор от леви формации. Единственото им ляво е закрилата на разни с леви нарези. Не знам за теб, но аз тяхната симбиоза с дедко Сорос (пробутва си куп идейки в европарламента с тяхно участие) не я разбирам, да не говорим, колко от тях се изживяват като лобисти на СБ - това го знам от  професионален опит. Ти можеш ли?
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 19:59:47 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2018, 19:58:02 »
Quote (selected)
.което пък може да му е целта на фирмин, дедазнайш...
Фирминът иска единствено да е в хармония с вътрешното си 'аз', а този аз не е наясно какво иска Фирмин от/за БСП.

Пешо

  • Гост
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2018, 20:00:00 »
Quote (selected)
И по този повод БСП е в най-добра кондиция за разлика от песовските си посестрими
да, обаче баци, гергов и фирмин не харесват това :smokin:

на бсп посестримите по-скоро са в европа на нациите и свободата, не в пес.

Защото всички те са в съсътояние на безидейност,  поради което прегръщат популизма.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2018, 20:06:36 »
по което нямаме съществен спор.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2018, 20:16:05 »
Quote (selected)
на бсп посестримите по-скоро са в европа на нациите и свободата, не в пес.
тва пък откъде-накъде? имаш инфо, че станишев ще си отмъщава чрез демонстративно изгонване на бсп от пес?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2018, 20:58:31 »
За местните избори вината е на Станишев, Орешарски, Овчаров.
Може би реда не е този. Станишев да е в края.
 
Пояснявам. При феодализацията по места, където три четири местни дерибеи редят листи и нагласят резултати победата на ГЕРП е почти гарантирана. Този процес се стартира при първото станишево правителство. Отказът да се разкарат назначенията на НДСВ и на Костов, неглижирането на собствените кадри за сметка на "парашутисти", оставянето на "лебералите" да се вихрят по места и да лансират и подкрепят собствените бизнеси доведе до тази ситуация.
Виж цецоу се ориентира бързо. Събра трета ръка милювци, криминален контингент и местни далавераждии и малко помалко овладя общините. Разбира се приюти и разбитите авари, пардон седерунгели.
 
Така че местните избори априори са изгубени.
Промяна само при силно правителство и бой по гробарско-седесарския синдикат по места.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #32 -: Октомври 14, 2018, 21:04:49 »
Аз се радвам на изброените от онзи плюсове и бих добавил още един - прекъсване на низходящата тенденция при заеманата позиция в БСП.Макар това да не зависеше само от Нинова.
Първанката, хубав или лош, спечели два президентски мандата, все пак играч в политиката го даде, докато не сбърка нещо с АБВ.
Сергейчо - иначе ерудирано, нищонеказващо момченце /Сергей, от третия етаж бе!/ /или от четвъртият ли беше/, има щастието всичко да е в подем и с нищоправене поне не пречеше. Посочването на Мишето бе провал. Сам по себе си, честен човек, има си пипето и нииикакъв шанс да направи нещо. Безличен до неузнаваемост /за тази му позиция/, дори и не направи опит да се промени. Дори и когато бе на екрана, той просто не се забелязваше, че го има.
Тази, Корнелия, може да е магарица, но поне хвърля къчове! Забелязва се! Дори и когато джурналята непрекъснато и играят старичкия и прост номер, минаващ само пред 80-те % - дават нейно изявление, след време, Баци /посъветван от дузината си пажове/ излезе и в типичния си стил изтърси някоя глупост, отплесне нанякъде и общо взето плебса се задоволява с "нашия пак бие". Но вече не всеки път. Или пуснат, пак добре подкован, оня с вързаната  на морски  възел мисъл и т.н.
Взеха да не минават тези. Тази рита!И срещу пенюгата рита. А особено в БГ политическото пространство пълно само с кочове, пръчове и секкъф друг едър и дребен рогат добитък - друго не върви. Захвърлете науката в тази скотовъдна територия. В джунглата няма избор между Сун Дзъ и Лао същият.Играе се по правилата на джунглата.
Толкова може засега. Не се пикае срещу вятъра.Прави се възможното. С матросовци отдавна не става.
Нали политиката бе изкуство на възможното?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #33 -: Октомври 14, 2018, 21:14:45 »
Quote (selected)
Сам по себе си, честен човек, има си пипето
и пипето му стигна дотам като го пратиха в миманса да пише подписка що корнелия прави това, дето го е правил той, като е бил на нейното място.

което ми напомня как арестантът цвъц се разграничи от наредбата, приета от министъра цвъц.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #34 -: Октомври 14, 2018, 21:17:54 »
Quote (selected)
на бсп посестримите по-скоро са в европа на нациите и свободата, не в пес.
тва пък откъде-накъде? имаш инфо, че станишев ще си отмъщава чрез демонстративно изгонване на бсп от пес?

бсп просто идейно е по-близка до партиите от европа на нациите и свободата.

или са ше почнете колко лява и загрижена за социалното неравенство е бсп?  :aplause:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #35 -: Октомври 14, 2018, 21:21:13 »
Quote (selected)
оето ми напомня как арестантът цвъц се разграничи от наредбата, приета от министъра цвъц.

По-лошо! Адвокатът му я обяви за противоконституционна

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #36 -: Октомври 14, 2018, 21:23:14 »
Quote (selected)
бсп просто идейно е по-близка до партиите от европа на нациите и свободата.
тва са глупости, бсп си има европско семейство. ти ако виждаш много общо между афд, нацфронта и бсп - то си е за теб. и не пречи да се регистрираш като член и да го поставиш на обсъждане в организацията си.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2018, 21:27:49 »
Онзи, а да спираме, че ше ни баннат за Flood!
 :ive_got_it-1379:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #38 -: Октомври 14, 2018, 21:30:27 »
Quote (selected)
бсп просто идейно е по-близка до партиите от европа на нациите и свободата.
тва са глупости, бсп си има европско семейство. ти ако виждаш много общо между афд, нацфронта и бсп - то си е за теб. и не пречи да се регистрираш като член и да го поставиш на обсъждане в организацията си.

тъкмо се чудех кво да правя утре  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2018, 21:55:10 »
Quote (selected)
По-лошо! Адвокатът му я обяви за противоконституционна

Че кво толкова.
Е и на Маматае противоконституционна и на кой му пука.
Тая за арестантите.
Обаче се кълнът пред немците, че щели осигурят килия по "евростандарти".
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 22:03:47 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #40 -: Октомври 14, 2018, 22:04:49 »
тъкмо се чудех кво да правя утре  :nuts:
видя ли как ще си уплътниш деня :b0205:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #41 -: Октомври 14, 2018, 22:20:56 »
Онзи, а да спираме, че ше ни баннат за Flood!
 :ive_got_it-1379:

А, докато сте в рамките на добрия тон, няма какво да се безпокоите.

А и не сте се отклонили много от темата 8)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #42 -: Октомври 14, 2018, 22:50:31 »
Няма как да се отклонят.
Царят слънце е всеобхватен, налазил е и БСП в по пловдивско-Цацарова линия. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #43 -: Октомври 14, 2018, 23:27:08 »
Няма как да се отклонят.
Царят слънце е всеобхватен, налазил е и БСП в по пловдивско-Цацарова линия. :D

И аз така ги успокоявам 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #44 -: Октомври 14, 2018, 23:51:11 »
Няма как да се отклонят.
Царят слънце е всеобхватен, налазил е и БСП в по пловдивско-Цацарова линия. :D
ти за бсп си ясен - нищо не знаеш, ама държиш да го обявиш :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2018, 18:28:17 »
Не само за БСП и за другите партии знам малко.
Коментирам за дългата сянка на Баце, покрива цяла България, даже прелива в Европа. :D
Гергов май още е член на БСП, Баце на ГЕРБ.
Или "Нищо лично само бизнес". :scream-3313:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2018, 18:32:42 »
Quote (selected)
Не само за БСП и за другите партии знам малко.
ахъм. обаче не мож се спря да коментираш експертно. дънинг-крюгер. typisch.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #47 -: Октомври 15, 2018, 18:39:38 »
Quote (selected)
Активен onzi
Full Member

Иди надникни в Епицентър, да видиш какво интервю е дал Жоро Тантелата - направил е на мат и маскара и Меркел и Станишев. Не го копирам, щото не е нещо заслужаващо внимание. Хитрец е той...справя се по завоите :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2018, 18:44:44 »
Не съм част от вътрешнопартийният живот, коментирам това което избива навън.
Като гледам какво избива на повърхността, едва ли вътре е по-добро или просто съм глупав, и ограничен.
Като си излекувате гнойните огнища обещавам да Ви подкрепя.
Докато си пазите Башовете да не си тръгнат с  "електората" и " финансовата подкрепа" ще е така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2018, 18:51:46 »
Quote (selected)
какво интервю е дал Жоро Тантелата
на моменти звучи като зипа :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2018, 18:56:25 »
Quote (selected)
Не съм част от вътрешнопартийният живот, коментирам това което избива навън.
не знам друг освен фирмин да е част от какъвто и да е вътрешнопартиен живот. а той напоследък е толко разстроен от нинова, че може да и той да е зарязал временно или постоянно членството си.

а ти като коментираш се старай да можеш по някакъв начин да доказваш тезите си. щото си спомням една дискусия с теб за баци и нинова, едни лозунги и никакви доказателства за тезите ти :nuts:

да я изровя ли?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #51 -: Октомври 15, 2018, 19:03:39 »
Асол
В „Епицентър„ ще вляза, но кой  е Жоро Тантелата?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #52 -: Октомври 15, 2018, 19:05:05 »
Мноо е маневрен, нали? :smile-1081:

Георги Марков - бивш майстор на седесарския шут, повиван в тантели като бебе, после бивш конституционен съдия, понастоящем горд член на опегето

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #53 -: Октомври 15, 2018, 19:31:47 »
Мноо е маневрен, нали? :smile-1081:
гъвкав, дааа, то само като му проследиш жизнения път - от сдс през рзс до баци, че и началото като агент на дс по татово време...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #54 -: Октомври 15, 2018, 19:49:32 »
Прочетох статията.
Разбрах, че социалистите ще се делят.
На социалисти патриоти  фашио
И социалисти (интер)националисти  либерали.
Крайно време беше.
Също като в 30г на миналия век, довел до ВСВ.
Хип, хип!
Това и обяснявах на Капитана в темата за Сев. Корея.
Този Тантелата да не ни чете?

И се сетих едно изречение, прочетено в не помня кой сайт
През ВСВ сефардите трепаха ашкеназите, а после Сталин наби канчето на сефардите.
« Последна редакция: Октомври 15, 2018, 19:53:46 от заместващ »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #55 -: Октомври 15, 2018, 19:59:11 »
Quote (selected)
Не съм част от вътрешнопартийният живот, коментирам това което избива навън.
не знам друг освен фирмин да е част от какъвто и да е вътрешнопартиен живот. а той напоследък е толко разстроен от нинова, че може да и той да е зарязал временно или постоянно членството си.

а ти като коментираш се старай да можеш по някакъв начин да доказваш тезите си. щото си спомням една дискусия с теб за баци и нинова, едни лозунги и никакви доказателства за тезите ти :nuts:

да я изровя ли?

Спомням си, едва ли е интересна за другите.
Накратко:
Баце организира ОПГ и е тато ди тути капи последните 10 години,което си е някакво качество макар и лошо.
Нинова поведе дружина със славна история, структури във всяко село и не може да се пребори за лидерство в четата ( или не иска да "загуби електорат" макар със спорни качества ).
За сега Баце ѝ води, а като си го знаем каква е прелест........ да продължавам ли? :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #56 -: Октомври 15, 2018, 20:04:08 »
накратко ти изплющя некво твърдение от рода на "баци спрямо корни е като наполеон спрямо селски клисар" и се оказа тотално неспособен да се обосновеш. тва е краткото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #57 -: Октомври 15, 2018, 20:09:40 »
всъщност началото е от изцепката ти
Quote (selected)
Нинива е доста далеч от "лидер".

На социалистическа партия съвсем.
и после не можеш да обясниш кое е далечното, па и на соц партия. по някое време вкара тъпизма с наполеон. и се въртя около оста си, без да можеш да отговориш на нито един конкретен въпрос.

затова ти казвам да бъдеш малко по-умерен и да не се цепиш за неща, от които хал хабер си нямаш. щото ако имаше, щеше да можеш да се аргументираш.

който иска - цък

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #58 -: Октомври 15, 2018, 20:13:40 »
всъщност началото е от изцепката ти
Quote (selected)
Нинива е доста далеч от "лидер".

На социалистическа партия съвсем.
и после не можеш да обясниш кое е далечното, па и на соц партия. по някое време вкара тъпизма с наполеон. и се въртя около оста си, без да можеш да отговориш на нито един конкретен въпрос.

затова ти казвам да бъдеш малко по-умерен и да не се цепиш за неща, от които хал хабер си нямаш. щото ако имаше, щеше да можеш да се аргументираш.

който иска - цък

Не искам да те разстройвам, но "е като" , не е Наполеон.
Това променя "конкректния" въпрос и обезсмисля всякакъв отговор.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ТОЙ - царят слънце!
« Отговор #59 -: Октомври 15, 2018, 20:20:26 »
и тук ли почваш да се сучеш :bigok:

виж сега, за да изказваш такива категорични твърдения, трябва да имаш някакви аргументи. ти изплющя как нинова била далече от лидер и как баци бил много по-добър от нея. и не можа да се обосновеш нито за едното, нито за другото. така  че имай едно наум за в бъдеще, информирай се първо, па после довтасвай с лозунгите :angry-smiley-014:

а ако междувременно си се сетил защо нинова е далеч от лидер и защо баци спрямо нинова е като наполеон спрямо клисар - действай, описвай, таман ще стане весело  :smokin: