Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 02:41:14

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 538250 пъти)

deneb и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1680 -: Септември 21, 2020, 19:53:29 »
От вируса всеки взе каквото успя.
......................................................
Тръмп, игра вабанк и май не спечели.

Рано е да се отписва Тръмп. Чувам, че испаноговорящите на последните избори само 10% са гласували за него, а сега проучванията  при тях показват над 50% за него.
Все си мисля, че тези простотии като BLM и "riots" дразнят работещите и плащащи данъци американци. Горното се случваше в щати и градове контролирани от демократите. Май взеха грешно решение с инициирането им.
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 19:59:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1681 -: Септември 21, 2020, 19:57:58 »
Quote (selected)
Чувам, че испаноговорящите на последните избори само 10% са гласували за него, а сега проучванията  при тях показват над 50% за него.
Тука имаше пуснато че ние българите сме рода с индианците.
Явно испаноезичните са с нашия манталитет.
Установилите се в САЩ подкрепят стената.
Май и около мексиканския казан в Ада няма дяволи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1682 -: Септември 21, 2020, 20:02:50 »
Оранжевия да благодари на този-рапъра, не му знам името.
Направо го бяха "сготвили" заради едно тъпо ченге, но сега има шансове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1683 -: Септември 21, 2020, 20:05:11 »
Обама си имаше Бионсе.
Тръмп си има Кание Уест. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1684 -: Септември 21, 2020, 20:14:40 »
Оранжевия да благодари на този-рапъра, не му знам името.
Направо го бяха "сготвили" заради едно тъпо ченге, но сега има шансове.
Нали всички знаете, че полицията във всеки град е на подчинение на кмета и  "police commissioner"? Президентът няма никаква власт върху тях. Както и върху шерифите които са избираеми длъжности и ако не направят федерално (сериозно) престъпление никой не може да ги смени или да им се меси. Градската или щатска полиция (както е в MA) не е на централно подчинение (както в БГ)
Дори президентът на САЩ не може да прати армията в отделен щат или град. Прати федерални агенти (главно "border patrol") в Портланд, Орегон само за защита на федерални сгради. Да му се вменява вина за убийство на черни (а и бели) в град от полицията е без основание.
BTW rapper -a е Kanye West. Милиардер и женен за оная известна с голям диференциал. ;D Е, и с друго е известна. ;D Една от няколко мургавки сестри.  ;D Хората си ги харесват. ;D
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 20:32:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1685 -: Септември 21, 2020, 20:17:27 »
66 намеква че рапърчето ще дръпне чергата на демократите.
Много "братя" ще се поведат по тая линия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1686 -: Септември 21, 2020, 20:20:38 »
66 намеква че рапърчето ще дръпне чергата на демократите.
Много "братя" ще се поведат по тая линия.
Той се отказа от надпреварата. Много разходи, няма приходи. Да си гледа музиката и продуценството!
Направи го, за да се шуми около името му. Забравя, че ако умре още повече ще се шуми около името му* и "estate" - a му ще печели $. Но...дали го иска последното? ;D

* Също като "2pac".
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 20:28:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1687 -: Септември 21, 2020, 20:32:58 »
Сега видях.
Тя и Парис Хилтън била кандидат за президент -няма инфо кога се е отказала, дали е успяла да се регистрира или продължава надпреварата.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1688 -: Септември 21, 2020, 21:40:48 »
Цитат на: buratinob
Тръмп, игра вабанк и май не спечели.
Цитат на: Butch
тези простотии като BLM и "riots" дразнят работещите и плащащи данъци американци. Горното се случваше в щати и градове контролирани от демократите. Май взеха грешно решение с инициирането им.

И аз мисля, че тези, които играят "ва банк" и губят, са Магаретата. Пък и доколкото знам, латиносите хич не си падат по негротата  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1689 -: Септември 21, 2020, 21:43:05 »
Цитат на: buratinob link
Установилите се в САЩ подкрепят стената. Явно испаноезичните са с нашия манталитет.

На принципа "От два часа съм бял и вече мразя всички негри"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1690 -: Септември 21, 2020, 21:50:42 »
Тръмп имаше успехи с безработицата - вируса унищожи това предимство, засегнати са предимно бели и латиноси.
За тъмно зелените няма голяма промяна в статута и преди и сега не са много привързани към работата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1691 -: Септември 21, 2020, 22:27:15 »
Тръмп имаше успехи с безработицата - вируса унищожи това предимство, засегнати са предимно бели и латиноси.
За тъмно зелените няма голяма промяна в статута и преди и сега не са много привързани към работата.
Единствените успехи на Байдън са тъпченето на личните джобове и тези на синчето му, така че не знам как би могло да се унищожи това предимство!  :beer-405:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1692 -: Септември 21, 2020, 22:44:57 »
Не мисля че американците са много по-различни от нас, не помнят повече от няколко месеца.
Повечето се доверяват на медиите, а там само за това се говори, че Тръмп изтървал, едва ли не докарал вируса и заради него има безработица.
Каквото било миналата година било, не го помнят и не ги интересува.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1693 -: Септември 21, 2020, 23:55:13 »
Не мисля че американците са много по-различни от нас, не помнят повече от няколко месеца.
Повечето се доверяват на медиите, а там само за това се говори, че Тръмп изтървал, едва ли не докарал вируса и заради него има безработица.
Каквото било миналата година било, не го помнят и не ги интересува.
Те американците може и да забравят, ама банковите им сметки помнят, че даже и си записват. Така че Джо и Мери като си погледнат ипотеката, като си погледнат заплатите, като си погледнат през прозореца как нещо с коктейл Молотов идва към ипотекираната им колиба, и одма вадят оръжието, после поглеждат кой за кого се бори и побесняват. А това да ядосаш работническата класа е адски скъпо удоволствие.
Другарят Тръмп от своя страна е актьор не по-лош от другаря Рейгън. Гледането на неговите речи през този избирателен сезон трябва да се прави задължително за всички, които учат отношения с обществеността, или както си му казвахме едно време, агитация и пропаганда.
Е, няма такъв втори - хем ги чеше по коремчето, хем им набива в главите как Заспалия Джо ще им докара огин на колибите и ще им вземе коматчето. Требе да е гледал Б. Борисов - АЗ докарах заводи, АЗ натиках Китай в девета глуха, АЗ върнах индустрията, АЗ осъдих световната едикаква си организация за неустойки, защото до мен не бяха се сещали да го направят. В другото изречение върви: Тези демократи се вземат за елит, ама не са, ВИЕ тук сте елитът на нацията, вие държите производството, на вас се крепи Америка. Във всяко село се разказват истории за това как точно тук са родени Том, Дик и Хари, които са най-великите кандидати за Конгреса, как няма нацин ако ги изберат, да не настане рай, реките ще потекат с мед (пардон, мармалад) отляво и масло (естествено, че фъстъчено) отдясно.
Освен това върви бесен пиар покрай всичко, което е или поне изглежда героично - награждават се пожарникари, ходи се при полицаите, учителите, докторите се канят по пресконференции, където им се дава думата наравно с държавния глава, с реверанси от типа "Доктор Тричко знае всичко!".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На 2 септември Тръмп нареди на Министерството на правосъдието да разгледа възможните варианти за финансово наказание на градовете, които де-финансират правоохранителните си агенции по време на вълните от престъпления, или пък игнорират случаите на насилие с продължаващите протести на "Блек лайфс матър".

https://pogled.info/svetoven/amerika/sasht-nalagat-sanktsii-sreshtu-nyu-iork-zashtoto-e-anarhistka-yurisdiktsiya.120687
Свършиха се несанкционираните теретории, още не са докопали Марси Луната да ги санкционират а манията не търпи отлагане, стана автоимунна - сами се санкционират.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1696 -: Септември 24, 2020, 03:24:28 »
Quote (selected)
Можем да приемем, че Блек лайфс матър са в по-голямата си част творение на елитите от управляващата класа за да отклонят вниманието от сриващата се икономика и безпрецедентната човешка катастрофа, която ще последва скоро след изборите.

Планът включва да се отклони общественото внимание към разделящите расови въпроси, които поставят трудовите хора един срещу друг, докато прикриват жестоката класова война, която се води зад щита на фалшивото движение за социална справедливост.
Истината:
Блек лайфс матър не са приятели на трудовите хора. Всъщност, те се финансират от техните заклети врагове. Те са пехотинците във войната срещу "заменимите" и "безполезните" на Тръмп.

Откъде е този цитат?
Никаква "безпрецедентна човешка катастрофа" няма да настъпи. Тук ще съм след месец и половина. Животът ще си продължи. Небето няма да се продъне.
BLM са си криминално, а не социално движение. Анархисти. В днешно време с парите които събира се спонсорира демократическата партия. От друга страна демократите използват това движение за предизборните си цели, да мобилизират черния електорат.
Защо в края на цитата се свързват с Тръмп, за мен е непостижимо.
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 03:45:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1697 -: Септември 24, 2020, 06:48:18 »
Quote (selected)
Защо Сорос и богатите финансират "марксистите" от "Блек лайфс матър"?

https://pogled.info/svetoven/amerika/zashto-soros-i-bogatite-finansirat-marksistite-ot-blek-laifs-matar.120706

Съжалявам за неуспешния линк преди това.
Те са криминална структура и като такава са използвани от хора с пари, подобно на футболните агитки - озверени, назобени "фенове" на нещо изпратени с колове и вериги срещу посочен враг.

Quote (selected)
"заменимите" и "безполезните" на Тръмп.

Това е с кавички - работещите хора подкрепящи Тръмп.
Другите от  BLM са незаменими и полезни идиоти като нашите "умни и красиви".
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 06:52:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1698 -: Септември 24, 2020, 07:57:36 »
https://pogled.info/svetoven/amerika/zashto-soros-i-bogatite-finansirat-marksistite-ot-blek-laifs-matar.120706

Google щеше да намери цитата и нямаше да питам, но получавам:

"Website blocked due to a suspicious top level domain (TLD)
Website blocked: pogled.info
Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain scam activity."

От Malwarebytes. 
Някаква идея за това?

« Последна редакция: Септември 24, 2020, 07:59:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1699 -: Септември 24, 2020, 08:02:54 »
Изпратих ти копие на лични, сега бягам че имам работа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1700 -: Септември 24, 2020, 08:28:12 »
Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain scam activity."

Подозирам, да е блокиран по политически причини, цензура в меката на демокрацията! Пробвай през мрежата на ТОР, или прокси. Прекрасният нов, ужасен свят!
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1701 -: Септември 24, 2020, 10:04:26 »
https://pogled.info/svetoven/amerika/zashto-soros-i-bogatite-finansirat-marksistite-ot-blek-laifs-matar.120706

Google щеше да намери цитата и нямаше да питам, но получавам:

"Website blocked due to a suspicious top level domain (TLD)
Website blocked: pogled.info
Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain scam activity."

От Malwarebytes. 
Някаква идея за това?
Може би защото не пуска до текста, ако не разрешиш рекламите.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1702 -: Септември 24, 2020, 10:20:37 »
Цитат на: Butch
"Website blocked due to a suspicious top level domain (TLD)
Website blocked: pogled.info
Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain scam activity."

Някаква идея за това?

Изключи браузърния модул на антивирусната си и сложи на браузъра добавката uBlock Origin.
Най-добре да имаш поне два браузъра и на всеки да имаш юБлока.

А ако не си зависим от специализирана програма, работеща само на Уиндоус, мини на Линукс. Напр. Linux Mint xfce или Linux mint Mate. Изкл. стабилна, безопасна, удобна, лека и лесна за слагане и ползване. Освен това на Линукс няма нужда от антивирусна, която да ти товари яко машината.
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 10:23:47 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1703 -: Септември 24, 2020, 10:24:54 »
Цитат на: Пешo
Цитат на: Butch
От Malwarebytes. 
Някаква идея за това?
Може би защото не пуска до текста, ако не разрешиш рекламите.

Няма такова нещо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1704 -: Септември 24, 2020, 13:58:38 »
От Malwarebytes. 
Някаква идея за това?[/quote]

Благодаря на всички които ми прочетоха въпроса и си направиха труда да отговорят. :thank_you-1098:
Наясно съм, че "uBlock" на "Firefox" спира рекламите, и съм го включвал и изключвал към някой сайтове. В случая този "pogled/info..." го спира антивирусната програма, която досега ми е спирала понякога достъп до "The Pirate Bay", например. Антивирусната програма ти дава възможност да продължиш, но как да си сигурен, че става въпрос за реклама, а не за вирус например (scam activity)?
« Последна редакция: Октомври 01, 2020, 18:47:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1705 -: Септември 24, 2020, 14:18:20 »
Да се върнем към темата, че ще се наказваме ;D!

Спомням си в стария СЕГА форум, Чичо Фичо ме убеждаваше, че няма инфлация в САЩ. Не знам с какъв акъл. Изобщо е симпатяга. Някакъв активист го раздава в NYC.
В далечната 1996 година като си купих първата количка (second hand  ;D) в Калифорния и щастлив, че няма да си мъкна "grocery"-то на ръка, гледах по улиците като си карах големи обяви "help wanted - $12." Наскоро влизам в "Costco" - търсят помощ - $15 на час. През това време наемите на жилища там се вдигнаха 2 пъти, цените на имотите три пъти. Бензин се намираше по $0.99. Сега е над $2.50. Хляб се намираше (French bread $.99), сега хляба е между $2.99 и $4.99 "and up".
Какъв ми е пойнта? Минималното заплащане (не говоря за законовото изискване за мин. работна заплата) се е вдигнало с 1/4, докато цени на стоки са се вдигнали с пъти за тези 24 години.
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 14:39:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1706 -: Септември 24, 2020, 14:25:17 »
Цитат на: Butch
Антивирусната програма ти дава възможност да продължиш,
но как да си сигурен, че не става въпрос за вирус ?

При все по-скапващия се Уиндоус не можеш да си сигурен за нищо  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1707 -: Септември 24, 2020, 16:46:54 »
Butch, ПогледИнфо искат непрекъснато потвърждения за "бисквитките" и явно рекламите, преди с Хрома, когато ми бе основен, трябваше да правя измененията в настройките предлагани от този сайт и да ги запаметявам при всяко ново влизане, та да ме пусне по-нататък.

Сега забелязах, че с Яндекса, това е нужно на по няколко дена, я не! Понеже сайта е силно анти системен и препечатва основно от Великата страна, допускам, че просто го блокират. Освен това, в този форум тук, за влизане се фиксира някакво време, стандартно е 2 часа. Но ако го отворя сутрин и сложа друго някакво време и ако съм го изключил, това време все пак остава с Яндекса. Същото е и с Газетата - там регистриран веднъж, се запазва въпреки временно излизане и подновено влизане. Особено дразнещо бе с гугъла - непрекъснато иска да се регистрираш - преди време не бе така. Сега направо са побеснели. Затова и го шунтирах. Гледам да не го ползвам.

Явно, че между браузерите има различни несъответствия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1708 -: Септември 24, 2020, 19:16:01 »
Quote (selected)
Американската инвестиционна банка Citigroup ще задели над 1 млрд. долара, за да подкрепи проекти, свързани с расовото неравенство и стабилизирането на икономическата мобилност за цветнокожите, предаде „Ройтерс“
.

https://www.manager.bg/finansi/citigroup-investira-1-mlrd-dolara-za-borba-s-rasizma

99% от този милиард ще дойде от джобовете белите срещу които ще бъде използван.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1709 -: Септември 29, 2020, 15:12:27 »
Бътч, какво да очакваме от днешния телевизионен дебат Тръмп - Байдън? Лични нападки, смешки между двама сенилни старци или нещо по същество?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1710 -: Септември 29, 2020, 15:54:53 »
Байдън е сенилен, но Тръмп не е.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1711 -: Септември 29, 2020, 18:13:32 »
Краварите преди 4 години имаха избор между трън и глог.
Ся - още по зле.
Надеждите на елита им е, че хората ще оценят разликата в екипите им.Единият поне е ясен и надеждата е, че за другия се знае малко. А човек крепи надеждата си.
Уви и при нас има подобна надежда на елитите, но бройката е важна, а тук имаме и последно 10...та не знам кое какво компенсира. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1712 -: Септември 29, 2020, 19:05:45 »
Бътч, какво да очакваме от днешния телевизионен дебат Тръмп - Байдън? Лични нападки, смешки между двама сенилни старци или нещо по същество?

https://www.cnn.com/2020/09/29/politics/presidential-debate-tonight/index.html
https://www.cnn.com/2020/09/29/politics/president-trump-biden-debate-prep/index.html

Досега смятах, че Тръмп ще победи, но след публикацията на NY Times
https://www.nytimes.com/2020/09/27/us/trump-taxes-takeaways.html

не съм толкова сигурен. Гласоподавателите (обикновено плащат повече"federal income taxes") не харесват това. От последните 18 години, десет Тръмп не е плащал въобще income taxes, за 2017 - само $750.
Обаче, да се критикува Тръмп по тази линия не е продуктивно. Той е използвал възможностите на капиталистическата държава (нейните закони). Все пак не трябва да се забравя, че капиталистическата държава е направена за удобство на капиталистите, не на пролетариата (доколкото го има).
Не е много морално да е плащал стотици хиляди $ на Филипините или Виетнам, а не на САЩ но е законно.

Ain't life a bitch?
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 12:54:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1713 -: Септември 29, 2020, 19:13:21 »
Байдън - ясно държавен храненик, плаща данъци, интересно синчето къде е плащало и какво?
Не вярвам Тръмп да си премълчи ако се стигне да си мерят данъците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1714 -: Септември 30, 2020, 15:30:22 »
Досега смятах, че Тръмп ще победи, но след публикацията на NY Times
https://www.nytimes.com/2020/09/27/us/trump-taxes-takeaways.html

не съм толкова сигурен.
 

Явно харесваш Оранджевия клоун, затуй можеш да видиш коментарите по време на дебата на този линк в Twitter. За да станеш отново сигурен ... :D

https://twitter.com/M2Madness/status/1311132315163258888

Което пък за мен е BAD NEWS, тъй като аз изобщо не го понасям ...  :sad-3295:

И слава Богу, че е далеч оттук!!! Но ний пък си имаме клоун в жипка, на когото да се радваме.  :0004: C:-) :0004:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1715 -: Септември 30, 2020, 17:05:19 »
Цитат на: Джиджи
Явно харесваш Оранджевия клоун, аз изобщо не го понасям ...  :sad-3295:

Ти харесваш Вещицата, или Склеротика, или кенийското полушимпанзе ?  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1716 -: Септември 30, 2020, 18:35:27 »
Цитат на: Джиджи
Явно харесваш Оранджевия клоун, аз изобщо не го понасям ...  :sad-3295:

Ти харесваш Вещицата, или Склеротика, или кенийското полушимпанзе ?  ???
[/quote
Оранжевия като си обръсне главата, като спретне някоя война и облече камуфлаж ще легне на сърцето на Джи като воденичен камък.
Преди това е "смешник".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1717 -: Септември 30, 2020, 18:36:46 »
Бъч, кажи как се приема дебата, букмейкърите вече знаем, кажи как е около теб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1718 -: Октомври 01, 2020, 16:38:39 »
кажи как е около теб.
Трудно ми е да кажа за кого повече не бих гласувал. Още не съм се регистрирал. Както повечето знаете тук има режим на активна изборна регистрация. Едно от хубавите неща в САЩ. Няма как да се появят мъртви души. Поне не лесно.
Не ми е ясно защо му казват в този и другия форум "оранжевия клоун". За "клоун" не ми е ясно. Нима Буш младши беше по-малко клоун? А си утрепа поне милион по света и над 4500 в САЩ. Него не го наричаха "клоун". Що така?
Нещата се познават чрез сравнение.

Не знам как е в Кентъки, Сиатъл, Минеаполис или Портланд (OR). Виждам как е в нашето градче. Преди месеци се появи табелка в близката градинка (до езеро) с надпис "Breonna Taylor - say her name". Букетчета до табелката. Шоу.
Както и да е. Една нощ somebody с тъмни очила и с акцент, извади ламаринената табелка и я хвърли до езерото. Не беше много прав. Само я скри, а трябваше да я сложи в боклука. Оглеждаше се за камери. ;D Имаше дъх на "Chivas Regal".;D (По Раймънд Чандлър  )
Минаха седмица, две и виждам нова табелка в червено и същия надпис до друго дърво.И пак цветенца.
WTF.
Бях "pleased" * като видях следващата сутрин, че я нямаше табелката. Цветята си стояха. Явно никой не е имал нещо против цветенцата. Не е бил същия "hater". ;D  :t2407:
Градчето е предимно бяло, има и чайнизи, индийци малко.
BTW Бриана, я "компенсират" с 12 милки. Толкова е споразумението между ситито и близките ѝ.
Не трябва да съм черноглед. Надявам се, ако и моето жилище се използва за трафик на наркотици и полицията ме застреля, децата ми ще получат едно 12 с шест нули. Не ли?
Nа.а... :nuts: не ми се вярва животът на белия човек да струва толкова много.
Не става дума за "неизбежният бял". (по Джек Лондон)

* "pleased" - превод: "Едно доволство ме полази"  по Я. Хашек (Швейк). :beer-405:

  "hater" - превод: Човек който мрази черни и тарикати, BLM и GLBTQ. Ако мразиш бели, не си.
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 09:42:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1719 -: Октомври 01, 2020, 16:51:20 »
Quote (selected)
Не ми е ясно защо му казват в този и другия форум "оранжевия клоун".
Не всички му казват така. Които го правят, то е защото така е подадено. От лебералете..

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1720 -: Октомври 01, 2020, 17:20:09 »
Интересно нещо се чете ако се набере в Google: "Was a Dead Body Found in Breonna Taylor’s Rental Car in 2016? Yes ".
Що такива "неприятности" се случват на тази добра жена? Някаква карма ще да е.
 :t0128:

https://www.youtube.com/watch?v=knAqM2Gsfi4
 ;D

"But you know what's on my mind right now? It ain't the coffee in my kitchen, it's the dead niger in my garage." ;D
« Последна редакция: Октомври 01, 2020, 18:51:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Борсите за предизборни залози отписват Тръмп
« Отговор #1721 -: Октомври 02, 2020, 19:21:55 »
Quote (selected)
През януари президентът на САЩ беше сигурен, че всичко ще бъде наред. През февруари Доналд Тръмп прогнозира, че коронавирусът ще изчезне „като по чудо“. През март той видя светлината в края на тунела. Сега, почти точно месец преди изборите, той сам се зарази с болестта. И точно сега отношението му в миналото сякаш му отмъщава.
Това може да се види на борсите за залагания. Там залозите за преизбирането на Доналд Тръмп направо се сринаха за една нощ. А преизбирането му става все по-малко вероятно. Преди всичко обаче нараства несигурността относно това как ще се развият събитията в САЩ през следващите седмици. А това, от своя страна, прави финансовите пазари нестабилни.
   

Quote (selected)
Камарата на представителите вчера гласува с 214 срещу 207 гласа за програма на стойност 2,2 трилиона долара, но трябва да се има предвид, че там демократите имат мнозинство. В Сената обаче, където републиканците на Тръмп доминират, този пакет едва ли ще мине. Защото те искат да плащат максимум 400 долара обезщетение за безработица на седмица, например, вместо сега планираните 600 долара. Като цяло те искат да похарчат около 600 млрд. долара по-малко.

Интересни стават събитията в САЩ.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1722 -: Октомври 02, 2020, 20:23:21 »
Енгелст, душо, колко им зимаш на твойте хора от „инвестор“, за да ги препечатваш по цел ден тук?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1723 -: Октомври 03, 2020, 18:38:53 »
Енгелст, душо, колко им зимаш на твойте хора от „инвестор“, за да ги препечатваш по цел ден тук?
На твърда заплата съм там.
На хонорар съм в "Капитал" и "Economy.bg", не че последните разбират нещо от икономика, но плащат добре.
На твърда заплата съм още и в Kaldata и TechNews.
Ама днес още не съм си изпълнил нормата в Инвестор, така че се налага да ви пусна още нещо от него.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1725 -: Октомври 15, 2020, 18:57:10 »
Фейсбук и Туитър свалиха материал, изобличаващ Джо Байдън в корупция
https://www.lentata.com/page_19067.html

Бъч какво се чува при теб?
Тръмп има ли шанс7

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1726 -: Октомври 15, 2020, 19:03:53 »
Едва ли и Бъч знае.
Това което се вижда и чува едва ли е истината.
Тръмп уж изостава с 11%, ама той и на предните изоставаше според медиите. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1727 -: Октомври 15, 2020, 19:12:25 »
Едва ли и Бъч знае.
Това което се вижда и чува едва ли е истината.
Тръмп уж изостава с 11%, ама той и на предните изоставаше според медиите. :bigok:

По скоро питам как му се струва на него.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1728 -: Октомври 15, 2020, 19:58:21 »
Бъч какво се чува при теб?
Тръмп има ли шанс7
Бъч ще си каже сам, аз само да вметна какво се вижда през оградата:
Г-н Байдън събира чудовищни тълпи от по 5 до 10 човека, включая охраната.
Г-н Тръмп събира някакви си мижави групички по стотина хиляди в заградените пространства и няколко стотин хиляди, които не успяват да се намъкнат за столове, та им се налага да стоят я на улицата, я на ливадите около летищата.


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1729 -: Октомври 15, 2020, 20:36:13 »
Quote (selected)
Г-н Байдън събира чудовищни тълпи от по 5 до 10 човека, включая охраната
Значи охраната плюс Мерил Стрийп и де Ниро :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1730 -: Октомври 15, 2020, 20:38:56 »
Ами всеки един от тях, по стойност, е като 10 000 американца.
 :bounce-3294:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1731 -: Октомври 16, 2020, 02:37:06 »
Ами всеки един от тях, по стойност, е като 10 000 американца.
 :bounce-3294:
Лошо няма, само дето ще трябва да събира от онези, дето по стойност са като 100 000, ако иска да се съревновава.
На народа яко му писна от празни платежи, хиляда пола с по двеста претенции всеки, осемдесет тоалетни на етаж, да не би някой да се изпикае погрешно и прочия суета сует и всяческа суета. Благодатна почва за много неща, почва да ми се изяснява как приличните инак германци избрали националсоциализма.
А днешната черешка със забравения лаптоп изби рибата, изкърти фаянса, строши мивката и изобщо отнесе бойлера. Даже Анна Нетребко в Мет не може да дръпне рейтинг от "паралелния дебат".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1732 -: Октомври 16, 2020, 05:26:48 »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1733 -: Октомври 16, 2020, 12:44:46 »
Като си говорим за тълпите, тук има една!
Тия "твърд" електорат ли са или "потенциални" избиратели? Нещо много вяло ръкопляскаха за "твърди" :)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1734 -: Октомври 16, 2020, 14:56:29 »
МADA - Make America Democratic Again  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1735 -: Октомври 19, 2020, 17:25:29 »
Photo of the Day
https://www.msn.com/en-us/news/world/photos-of-the-day/ss-BB1aaGlX?li=BBnb7Kz

I love this country!

Приличаме си с Дончо. Мразим да правим "изваждане". ;D
Брои ги сякаш са му последните. :jump_for_joy-951: и трябва да ги даде на мошенгиите от църквата.
« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 17:45:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1736 -: Октомври 19, 2020, 21:56:47 »
Не разбрах в какъв контекст е публикувана фотографията, но не виждам нищо лошо  да преброиш кинтите преди да ги пуснеш в кутията за дарение. Едва ли е дръпнал някой $ обратно в джоба.

И за "приятелите" на Тръмп от Сураттефтеря.

По повод дискусията за наложената от Facebook цензура при публикуване на новини за скандалите свързани с кандидата за президент на Демократическата партия Джо Байдън и неговия син Хънтър.
Обръщам внимание на една новина, която не е публикувана в българските медии. Тя е свързана с назначаването на йеменската журналистка Tawakkol Karman в "Съвета на старейшините" на Facebook, който контролира съдържанието на тази социална мрежа. Karman е сред ръководителите на международната организация „Мюсюлмански братя“ и активист в революциите на „Арабската пролет“ преди десет години, които доведоха движението на власт в Египет, Тунис, Либия и Йемен и предизвикаха граждански войни в Близкия изток.

https://www.168chasa.bg/article/9129986?fbclid=IwAR32c2nq_zQYHSd_pC6a_POEgVSVWu9eyfeBH2Iny_lF6tZ4SYh7MsiWDZ4

P.S. Бъч само да попитам. Почти всички познати българи и руснаци, живеещи в Щатите са Тръмпетисти. Някакво обяснение?
При това географията няма значение. Чикаго, Ню Йорк, Флорида, Калифорния или  някъде в Тексас.
« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 22:02:11 от AnonimusBG »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1737 -: Октомври 19, 2020, 22:17:39 »
По-горе съм писал едно обяснение. Всички тези левичарски (троцкистки) изпълнения - републиката в Сиатъл, палежите и мародерството в Портланд (Орегон), "ревовете" за криминала от Минеаполис и нещастната "жертва" Бреана се подържат от демократите. И доларците които събират BLM отиват за демократическата партия. Не отиват за издръжка на бедните "brothers".
Така че е обяснимо, българи и руснаци и други от източна Европа които няма как да са свързани с "Deep State", да подържат бай Дончо. Републиканците няма да облекчат данъците на бедняците (или тези от българите които се смятат "средна класа"), но двуличието на демократите е безмерно.
Нали споменах, че там където имаше "riots", кметове и губернатори бяха демократи. Разбрахте, че демократът Блазио, кмет на NYC е пращал болните от Ковид старци обратно в старческите домове. Не ги е изолирал в болници. Скъпо щото, предполагам!
Та много им се събра на демократите. Редно е да загубят изборите. Ще  е справедливо. Полага им се. Всички тези заигравания с всякакви малцинства дразнят. Поне мен.
Да загубят поне избора за президент. Добре е да имат мнозинство в конгреса. Да се ядат, та да им излизат кирливите ризи на политиците! Иначе те (политиците), срещу нас. ;D
Да не забравя, Камала Харис когато и е трябвало е ползвала привилегии като черна, когато и е трябвало е била азиатка или островитянка.
А горе за мюсулманската "сестра" си е точно. Та мюсулманските братя са си рожба на трибуквената организация и Facebook -a си е техен(трибуквен). Няма изненада.
Гледам с леко съжаление всички ползуватели на Facebook, а и други социални мрежи. След като се разбра, че имат директна връзка с говерментките служби.
« Последна редакция: Октомври 29, 2020, 04:23:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1738 -: Октомври 19, 2020, 22:44:50 »
Не разбрах в какъв контекст е публикувана фотографията, но не виждам нищо лошо  да преброиш кинтите преди да ги пуснеш в кутията за дарение. Едва ли е дръпнал някой $ обратно в джоба.


Задявката със снимката е, че се смята Тръмп за милиардер (който не плаща данъци - каквото правят всички бедняци) и пуска нещо на църквата. Църквата обикновено не прави партита, а организира кухни, училища (поне тук), детски градини и ако даде $100 по-грешка, а не 20 няма да си съсипе финансите.*  Не живее от paycheck до paycheck. А и много кахърен гледа.  ;D
Притеснявам се за него.

* Обяснението е за хора без чувство за хумор. No hard feelings!

Правилното е да дава в плик, но кой съм аз да го уча? Той е милиардер, не съм аз.
« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 22:51:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1739 -: Октомври 19, 2020, 22:52:39 »
Аз си представих друг вариант.
Едва ли той носи много кеш и просто брои какво има да пусне и няма ли да е малко.