Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:17:59

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025464 пъти)

0 Потребители и 34 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2700 -: Септември 19, 2020, 18:39:50 »
Интелектуална собственост.
Тук по незнание включих и патентите.
Прав си нещата се променят, но много лека полека и с много борба.
5G е пример за това.
Тик Ток според мен не е нещо супер пупер, но успя да обхване голяма аудитория и това стана техен проблем защото са неподконтролни на сияйния хълм на демокрацията

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2701 -: Септември 19, 2020, 18:51:05 »
Интелектуална собственост.
Тук по незнание включих и патентите.

Напротив, включил си ги правилно.  :way_to_go-1308:

Quote (selected)
Интелектуалната собственост се дели на 2 големи области: индустриална собственост и художествена собственост.

•   Индустриалната собственост се отнася основно към патентите за изобретения, полезните модели, търговските марки, географските означения (защитени географски указания, защитени наименования за произход и традиционни рецепти), промишления дизайн, новите сортове растения и породи животни, топология на интегралните схеми и други обекти на интелектуална собственост, приложими в индустрията.
•   Художествената собственост включва собствеността върху произведенията на литературата, науката и изкуствата, аудио-визуални произведения, произведения в областта на архитектурата, фотографията, компютърните програми и авторски изпълнения.

Приликата между двете групи е в това, че в двата случая става дума за обекти – продукт на интелектуалния творчески труд на човека.

Интелектуалната собственост може да се раздели и на 4 категории:

•   патент
•   търговска марка
•   авторски права
•   търговски тайни

https://bg.wikipedia.org/wiki/интелектуална_собственост
« Последна редакция: Септември 19, 2020, 18:57:18 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2702 -: Септември 20, 2020, 20:26:50 »
Quote (selected)
Двубоят на "Етър" срещу "Локомотив" (Пд) не беше отложен и се игра, въпреки че вчера целият отбор на великотърновци беше поставен под карантина от местното подразделение на РЗИ заради седем случая на COVID-19 в тима. В петък четирима футболисти на "Етър" дадоха положителни проби, а вчера - още един плюс двама други служители на клуба
https://www.segabg.com/hot/category-sport/etur-vse-pak-igra-dnes-i-zagubi-loko-pd

Къде сте бе праведни КОВИДИОТИ?


ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2703 -: Септември 24, 2020, 18:17:41 »
Сега по новините.
В Хелзинки на летището кучета надушват вирусоносителите, и после тест, че и там скъпи.
Можели да надушват вируса 5 ( пет ) дена преди да се прояви - били по-сигурни от PCR тест. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Като лекар никога няма да сложа на дечицата маски. Питам тогава, защото не затворихте клиниката ни. И когато ги попитахме, не ни отговориха, заяви той

https://frognews.bg/novini/prof-ivan-chalakov-isul-pandemiiata-niama-obshto-nito-meditsinata-nito-naukata-sledete-patia-parite.html

Проф. д-р Иван Чалъков от ИСУЛ - прост професор, няма лампази на панталона, не го обявяват за д-р Хонорис кауза пердута.
Бе прошляк!
Ама ако наистина имате проблем ще лазите пред неговия кабинет.



ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Проф. д-р Иван Чалъков от ИСУЛ – прост професор, няма лампази на панталона, не го обявяват за д-р Хонорис кауза пердута.
Бе прошляк!

Пинокио
, знаех си аз – че рано или късно – точно от теб ше ми дойде одговора на въпроса:

Защо целиот български народ намрази така гневно ген.-майор, проф. д-р В. Мутафчийски?!

Ами тоз одговор бил /в конкретния случайчастично!/ мноо прост:

Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.

Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
   :b0706: :giggle-3307: :b0706:
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 21:14:54 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2706 -: Септември 24, 2020, 21:10:31 »
Българския народ почита един друг хонорис мамата, та аргумента не се приема.
За генерали няма да ти давам примери, че трябва да те връщам назад в историята.
Истинската, не разказвана от френски гувернантки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2707 -: Септември 24, 2020, 21:17:55 »
Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.
Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
Когато Буратино нарече проф. Чалъков прошляк, той иронизираше. Пояснявам, щото очевидно ти е убегнало и тутакси те фана екстаз на тема ген-проф Годжи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2708 -: Септември 24, 2020, 21:20:09 »
Българския народ почита един друг хонорис мамата, та аргумента не се приема.
За генерали няма да ти давам примери, че трябва да те връщам назад в историята.
Истинската, не разказвана от френски гувернантки.
В случая обаче говорим конкретно – за ген.-майор, проф. д-р Венцислав Мутафчийски!!!  :lightbulb_idea-1364:
И нема никва причина да ти сЪ мержелеят разни френски гувернантки из главата ...  :b0230:
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 21:35:09 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2709 -: Септември 24, 2020, 21:26:15 »
Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.
Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
Когато Буратино нарече проф. Чалъков прошляк, той иронизираше. Пояснявам, щото очевидно ти е убегнало и тутакси те фана екстаз на тема ген-проф Годжи.

Отдавна си ми на ИГНОР, дарлинг, така че спри най-сетне да ми се мотаеш из краката!  :nuts:
А в момента "отворих" ИГНОР-а, само за да ти го съобщя ...  :t9409:
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 11:02:27 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2710 -: Септември 24, 2020, 21:36:36 »
Quote (selected)
Отдавна си ми на ИГНОР
Очевидно не съм. Пък и така да беше, това не значи, че съм длъжен безмълвно да понасям глупостите ти.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Проф. д-р Иван Чалъков от ИСУЛ – прост професор, няма лампази на панталона, не го обявяват за д-р Хонорис кауза пердута.
Бе прошляк!

Пинокио
, знаех си аз – че рано или късно – точно от теб ше ми дойде одговора на въпроса:

Защо целиот български народ намрази така гневно ген.-майор, проф. д-р В. Мутафчийски?!

Ами тоз одговор бил /в конкретния случайчастично!/ мноо прост:

Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.

Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
   :b0706: :giggle-3307: :b0706:
Пак тъпо - званието "почетен доктор" (доктор хонориз кауза) се ПРИСЪЖДА с решение на академичен (по-рядко от научен) съвет, особата не се ОБЯВЯВА за такъв.
Толкоз.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2712 -: Септември 24, 2020, 21:48:01 »
Впрочем, като стана дума за Годжи, тоя човек изчезна по-плътно от Мутрата.
Откак изтърси идиотщината якошесемреейшевидиш, никакъв не се вясва. За негово добро да се надяваме, че от срам се е скрил.
Сега изтъпаниха Кунчев да се излага.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Проф. д-р Иван Чалъков от ИСУЛ – прост професор, няма лампази на панталона, не го обявяват за д-р Хонорис кауза пердута.
Бе прошляк!

Пинокио
, знаех си аз – че рано или късно – точно от теб ше ми дойде одговора на въпроса:

Защо целиот български народ намрази така гневно ген.-майор, проф. д-р В. Мутафчийски?!

Ами тоз одговор бил /в конкретния случайчастично!/ мноо прост:

Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.

Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
   :b0706: :giggle-3307: :b0706:
Пак тъпо
"Тъпото" можеш да го насочиш към Буратино, когото цитирам, а не към мен!!!  :moon-2177:
А тая ЗЛОБА, дето я изливаш перманентно към моята особа, ше те ПОВРЕДИ ТРАЙНО, БЕ ... :b0756:

Затуй – за твое здраве и спокойствие на семейството ти ( :D) – ИГНОР !!!
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 11:45:01 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2714 -: Септември 25, 2020, 15:38:10 »
Касателно Mutafchiiski ако човек си направи ексхеримет и погледне у Web of Science, предишно известен като цитейшън индекс, че види две пъбликации и три цитата. Н индекс 1.
С таквази наукометрия и главен асистент би станал трудно на повечето места.
 
Па бил голем доктор, професоросват го ......
смех.
Напомня на ино гербаво министърче на просветата с една публикация откак е провил докторат некъде по руско .....
 
Ко не ме мързи че погледна и в НАЦИД.
Нъл измислиха да се регистрират там.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Проф. д-р Иван Чалъков от ИСУЛ – прост професор, няма лампази на панталона, не го обявяват за д-р Хонорис кауза пердута.
Бе прошляк!

Пинокио
, знаех си аз – че рано или късно – точно от теб ше ми дойде одговора на въпроса:

Защо целиот български народ намрази така гневно ген.-майор, проф. д-р В. Мутафчийски?!

Ами тоз одговор бил /в конкретния случайчастично!/ мноо прост:

Quote (selected)
Щото има лампази на панталона и е обявен за д-р "Хонорис кауза.

Но най-важното – НЕ Е ПРОШЛЯК!!!
   :b0706: :giggle-3307: :b0706:
Пак тъпо
"Тъпото" можеш да го насочиш към Буратино, когото цитирам, а не към мен!!!  :moon-2177:
А тая ЗЛОБА, дето я изливаш перманентно към моята особа, ше те ПОВРЕДИ ТРАЙНО, БЕ ... :b0756:

Затуй – за твое здраве и спокойствие на семейството ти ( :D) – ИГНОР !!!
....мдааа, малкият боклук пак се осра, перманентно - моме, къде в долния цитат виждаш и най-малкия намек към твоята особа, а?

Цитат -  Пак тъпо - званието "почетен доктор" (доктор хонориз кауза) се ПРИСЪЖДА с решение на академичен (по-рядко от научен) съвет, особата не се ОБЯВЯВА за такъв.
Толкоз.


Вярно, във форума-майка не те бръснат за слива, никакво внимание, реши пак тук да се пудриш, стига толкова.

Досежно игнора - през тромпета ми е, дето вика ловкия - само съжалявам, че преди две години лично те каних да се присъединиш, съжалявам.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Пациентите у нас са платили от джоба си повече от половината от PCR тестовете. Общият брой на направените тестове от 25 юни до 21 септември е 37 573.
Болниците са поискали НЗОК да плати цената на 16 673 направления, а Касата е одобрила 15 370 от тях.
До края на август НЗОК е платила 922 хиляди лева за тестове, съобщи здравният министър Костадин Ангелов, цитиран от Dnes.bg.
   
Значи са измъкнали близо милион.
Добър бизнес.

.

Лъжат, това са три месеца, всеки ден обявяват по 4-5 хиляди, уикендите по 2 хиляди.
Поне 150 000 са тестовете за периода, отделно тестове в "несертифицирани" лаборатории, а те са много.
днес/вчера
Quote (selected)
Случаите на COVID-19 у нас отново се повишават - 290 положителни резултата от 4859 направени теста за изминалото денонощие
Лъжат и на входа и на изхода.
Само днешните данни -проведени вчера са за над 500 000 лева.
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 17:58:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2719 -: Септември 25, 2020, 18:16:42 »
Quote (selected)
Пет., 25/09/2020 - 15:45
Джиджи
Немах нерви да прочета целата дописка, затуй да попитам смирено:

 

Ген.-майор, проф. д-р Мутафчийски дали са връща на екран?! 😲😍💥✌️👏💘
Това от оттатък.
Голяма радост ни озари.
Връщат на екрана сериала "Нощен Годжи"

Quote (selected)
Значи нещата са още по-зле.
Яко скубят народа.
 :m1731:

Наистина трябва да се следват парите, в световен мащаб, икономиките маркират някакви 10-15% загуби, при условие че половината бизнеси стагнират.
Голям ръст на ковидикономиката.
Може и да не съм точен, но с дезинфектанти, маски, тестове, имуностимулатори вероятно само в България е отворена ниша за 2-3 милиона/ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
“Не умираш от това, че си болен, умираш от това, че си жив”
« Отговор #2720 -: Септември 25, 2020, 19:46:41 »
Quote (selected)
"Ние имаме късмет, че нашите лекари са много знаещи, много добре оборудвани и често страшно ефикасни. Толкова по-добре! Но в същото време се ражда изкушението да им поверим не само справянето с нашите болести, което е нормално, но и нашия живот и обществото ни, което е много по-тревожно! Това наричам пан-медикализъм, което ми се струва недоразумение както за живота (който не е болест), така и за медицината (която не заема мястото на мъдростта, нито на философията, нито на духовността, а още по-малко на политиката!). Това ме разтревожи най-много по-време на карантината: виждайки десетки лекари на телевизионния екран, а също и десетки журналисти, добавящи още и още тревога, имах чувството, че политикът губи всякаква автономия, че в крайна сметка Макрон вече няма никакво поле за маневри, че може само да се подчини на диктата на лекарите, с риск - поради икономическите последици от карантината - да пожертва цяло едно поколение, днешните млади хора, заради здравето на техните родители и баби и дядовци!
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/andre-kont-sponvil-ne-umirash-ot-tova-che-si-bolen-umirash-ot-tova-che-si-zhiv
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 19:51:43 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус в България
« Отговор #2721 -: Септември 26, 2020, 03:35:08 »
Тъкмо си мислих, че днес може да се юрнем да догонваме, ако не запада, поне източна Европа, но не би.
Пак някакви мижави 255 бройки, никакъв шанс засега да преодолеем границата от 400 бройки, пък какво остава за психологическата граница от 1000 бройки дневно. 
Никакъв шанс дори само да се доближим до Чехия, при нейните 2944 бройки дневно, липсват ни най-малко още 1500 бройки дневно, за да започнем да ги догонваме, поне като бройки спрямо населението.
Освен да си приберем хората от западната част на ЕС и Брекзитландия за мая.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2722 -: Септември 26, 2020, 09:10:06 »
Бройките са резултат от тестовете, ако тестват повече, ще имаме повече заразени.

Ще се окажа прав в предположението си, че на западния човек, подложен на отравяне с Е-та, ГМО и излишни всякакви ваксини, имунната система е увредена и разцентрована, и за това инфекцията ковид е по-агресивна и тежка.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2723 -: Септември 26, 2020, 10:11:13 »
Бройките са резултат от тестовете, ако тестват повече, ще имаме повече заразени.

Ще се окажа прав в предположението си, че на западния човек, подложен на отравяне с Е-та, ГМО и излишни всякакви ваксини, имунната система е увредена и разцентрована, и за това инфекцията ковид е по-агресивна и тежка.

Малко груба аритметика
В Русия са направени 44 300 000 теста при 140 000 000 население или 31,6%.
Има 1 136 048 заболели или 2,5% от тестваните.
https://стопкоронавирус.рф/
Давам за пример Русия защото ми е по-лесно да намеря информация.
В Щатите предполагам е нещо подобно.

В БГ са направени 512 498 теста при 7 000 000 население или 7,3%.
Има 19 828 заболели или 3,8 % от тестваните.
https://coronavirus.bg/

Ако предположим че в БГ бяха тестирали 31,6% би се получила следната картинка.
31,6% от 7 000 000 са 2 212 000
При 3,8% заболеваемост би имало 84 056 заболели или 1 200 човека на 100 000.

Разбирам че нещата са много по-сложни но все пак.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2724 -: Септември 26, 2020, 10:39:02 »
Думата "заболели" я зачертай с дебела червена черта.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2725 -: Септември 26, 2020, 11:40:01 »
Цитат на: Maximus
западния човек, подложен на отравяне с Е-та, ГМО и излишни всякакви ваксини,
имунната система е увредена и разцентрована, и за това инфекцията ковид е по-агресивна и тежка.

Да приемем, че латиносите са също отровени от Е-та и ГМО-та, обаче какво ще кажеш за
макетата, черногорците и босненците, молдовците и румънците, арменците и иранците ?
Ако сравниш смъртността в тези страни с генетичните статистики, ще откриеш интересни неща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2726 -: Октомври 11, 2020, 14:44:16 »
Quote (selected)
COVID-19: Closer to the Truth: Tests and Immunity
By Dr. Pascal Sacré      Global Research, August 07, 2020

https://www.globalresearch.ca/covid-19-closer-to-the-truth-tests-and-immunity/5720160

The number of positive RT-PCR tests, which diagnose the presence of pieces [fragments] of the SARS-CoV-2 virus, is equated in the press and government reports with the number of new COVID-19 cases. This is not entirely true. This is misleading. It suggests a resurgence of the disease. COVID-19 is the name of the disease.

The RT-PCR test is just a means of detecting SARS-CoV-2, and that test is unreliable. Some people are asymptomatic, or with mild symptoms. Testing positive, which is already subject to interpretation, does not mean “sick”. Other doctors, including virologists, say so and warn of the current danger of this confusion maintained by official bodies.




И превод на руски:

https://tv-den.ru/2020/08/24/belgijskij-vrach-rasskazal-v-chem-obman-testov-na-koronavirus-i-antitela/
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Факт е, че БЦЖ ваксината подобрява цялостния имунитет, а това би могло да предостави известна защита срещу новия коронавирус - заяви проф. Джон Кембъл от университета на Ексетър. - Ние бихме искали да установим дали БЦЖ ваксината може да предложи защита на хората, които са изложени на риск от COVID-19. Ако ефикасността й се потвърди, ще можем да спасяваме човешки животи по достъпен начин".

https://www.manager.bg/covid-19/velikobritaniya-shche-testva-efektivnostta-na-bczh-vaksinata-sreshchu-covid-19

Оти ручахме жабетата?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2728 -: Октомври 11, 2020, 21:10:41 »
Зависи коя БЦЖ, класическата или модерната, високотехнологична и скъпа, и неефективна?

Отдавна защитавам мнението, че всичко е измислено в човешкия свят, технологичния рай няма да дойде никога. И това е смъртта на капитализма, англосаксонският, протестантскоетичният, еврейсколихварският.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Още малко и ще гепим хилядарката
« Отговор #2729 -: Октомври 16, 2020, 05:17:21 »
Ако не тази седмица, другата имаме шанс да направим 1000 бройки дневно.
Колкото до ваксините над 60 години не са ефективни. Което не значи, че при 50 или 40 годишните са много по-ефективни. Изглежда трудно се придобива дългосрочен имунитет при този вирус. Доста добре е конструиран. Майсторска изработка.
По-интересното е захитряването на вируса, изглежда се готви за каскадни гяволъци.
При първо заразяване гътва малък брой заразени. Така си осигурява фронт за разпространение. Интересното започва при второто заразяване, тогава рядко прощава. Още по-фатално ще бъде при трето заразяване. Но за това ще е нужно вируса да вилнее по-дълго. Докато придобитият имунитет отслабне. Засега имаме доказани само повторения. Догодина ще видим дали ще има и потретвания.
Тези които са прекарали тежко първото заразяване, трудно ще се справят с второто, дори само заради намаления капацитет на белият им дроб.
Тези над 60 няма смисъл да разчитат на ваксина или на имунитет след заразяването, няма да е достатъчно траен, тоест след някой друг месец отново могат да се заразят.
Носят се слухове, че вируса е научил някои от номерата на Баце, тоест яко ще ни разиграва.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2730 -: Октомври 16, 2020, 08:07:34 »
Същественото е че смъртните случаи на ден отиват твърдо над 10.
А март-април бяха 1,2,3.
 
Другото интересно е че "мерките" в българия се определят от епидемичната обстановка в ..... германия

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2731 -: Октомври 16, 2020, 18:56:32 »
Quote (selected)
...се определят от епидемичната обстановка в ... Германия

Както се е пеело навремето, но с малка промяна:

- Рим, Берлин и Токио София!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Още малко и ще гепим хилядарката
« Отговор #2732 -: Октомври 16, 2020, 20:01:22 »
Цитат на: Engels
По-интересното е захитряването на вируса

Вирусът не е захитрял, ами е сменен. Есенен голям ъпдейт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2733 -: Октомври 16, 2020, 20:43:32 »
Вирусът не е захитрял, ами е сменен. Есенен голям ъпдейт.
 :t2030:

А СЗО играе на топло-студено със световния плебс: "Обрат на 180 градуса: СЗО твърди, че ”Ремдесивир” не лекува COVID-19". Според каквото каже спонсора.
« Последна редакция: Октомври 16, 2020, 20:52:57 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Да не ти достигнат 2 бройки
« Отговор #2734 -: Октомври 17, 2020, 03:07:53 »
За малко да направим хилядарката.
Явно ще трябва пак да се пробваме другата седмица.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2735 -: Октомври 17, 2020, 09:45:18 »
Пфуу, за две бройки ... Пак загубихме мача в последната секунда на добавеното време  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2736 -: Октомври 19, 2020, 07:47:40 »
Близо 400 в неделя.
Това е 5-10 пъти повече от предишните "рекорди".
Спрямо средното по-скоро второто.
Вече и ограничаването на тестването не помага.
Отиваме към плашещи нива - 25% положителни тестове.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2737 -: Октомври 19, 2020, 07:51:51 »
Следващата седмица ще е наситена със "събития".
Ще минем 30 000 заразени.
Ще минем 1 000 заразени на ден.
Ще минем 1 000 починали.
Ще сме "първенци" на балканите по смъртни случаи .......

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2738 -: Октомври 19, 2020, 08:26:13 »
Проф. Балтов току що каза, че този вирус според него е "тунингован", пипнат лабораторно, не отговаря на нищо, което до сега се знае за корона вирусите.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2739 -: Октомври 19, 2020, 09:48:20 »
Quote (selected)
Ще сме "първенци" на балканите по смъртни случаи .......
Чудя се защо отдавна не сме.
Държим уверено първото място по неадекватност и хаотични, некомпетентни мерки, а все още титлите ни се изплъзват.
Вероятно сме по вица - "Абе ти си толкова некадърен, че и на коткурс по некадърност да се явиш  и там ще заемеш второто място".
Друго обяснение нямам. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2740 -: Октомври 19, 2020, 09:49:33 »
Цитат на: 66
Отиваме към плашещи нива - 25% положителни тестове.

Това не е плашещо. Добре е контактувалите с вируса да са много, а разболелите се - малко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2741 -: Октомври 19, 2020, 09:52:04 »
Кое му е доброто НОР, при положение, че се налага мнението дето не се изгражда имунитет?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2742 -: Октомври 19, 2020, 11:14:40 »
Quote (selected)
се налага мнението
Кой го налага? Мненията не „се налагат“, а ги налагат.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2743 -: Октомври 19, 2020, 11:17:50 »
Доброто е, че това означава, че тези хора имат естествен имунитет към този вирус  8)
А вероятно и към близките до него.
Много лошо е обратното - всички да се пазят маниакално, малко хора да са контактни, но голяма част от контактните да се разболяват и "яко да мрат".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2744 -: Октомври 19, 2020, 11:22:46 »
Цитат на: аменеменема
Quote (selected)
се налага мнението
Кой го налага? Мненията не „се налагат“, а ги налагат.

Налагат и втора манипулация - че положителен на ПВР-тест значи заразоносител. ПВР-тестът има ниска количествена значимост, той е по-скоро тест от типа има нещо/няма нищо.
(не пиша "качествен" тест, за да не се внася объркване)

Налагат и трета манипулация - за важността на антителата. Всъщност срещу този вирус е много по-важни са клетъчният и вътреклетъчният имунитет.

А най-лошата манипулация е, че ако поведението на вируса се измени, значи е мутирал. Не е мутирал, ами пускат нова натъкмена версия. Естественият отбор би трябвало да прави инфекциозните агенти по-силно заразни, но по-малко вредни за заразения организъм. Както и да удължава периода на заразност преди и след клиничната проява на заболяване.
Когато смъртността се усилва, вместо да намалява (в една и съща група), това значи, че си имаме с изкуствен отбор.
« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 11:33:30 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2745 -: Октомври 19, 2020, 12:10:36 »
Всъщност още не знаем как сме в сравнение с миналата година.
Всяка година текущият период (октомври) е пиков за вирусните заболявания. Друг пик ще има примерно в началото на следващата година, и още един през март. Обаче за октомври м.г. никой не ни е информирал, за да сравняваме с т.г.
Отделно на ръка, че пропагандата на опасността от короната ще се усилва и ще става все по-безогледна, тотална и жестока, а това, наред с другото, означава, че достоверната информация за действителността ще е все по-малко, ще стане почти нулева.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2746 -: Октомври 19, 2020, 12:22:12 »
Така е. Не може да се вярва нито на СЗО, нито на worldometers.info, нито на руската статистика.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2747 -: Октомври 19, 2020, 16:42:59 »
Илиян Василев: У нас няма акредитирана клинична лаборатория по ИСО 15189 - не само за ПиСиАр, за какъвто и да тест.
Вие си ги избрахте!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2749 -: Октомври 25, 2020, 16:49:54 »
"Богатите също плачат", а ? А дали е истина? Като с "короната"  на Тръмп? Аз вече се съмнявам във всичко... Много хора, известни и не толкова, умряха от ковид19, и нито един политик, или коронована глава, те все леко го изкараха, за по 3-4 дена... нещо в света около нас не е логично!

А пък Мелания, още по-красива след коронавируса, четем в заглавие!
« Последна редакция: Октомври 25, 2020, 16:53:02 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2750 -: Октомври 25, 2020, 17:06:39 »
 Недей така бе Максимус, че ако те чуят плеймейтките ще го изкарат по няколко пъти.
А д-р Енчев вместо с хиалурон ще почне да ги третира с ковид. :t0328: :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2751 -: Октомври 25, 2020, 17:12:14 »
МЪЛНИЯ !!!

Quote (selected)
Премиерът Борисов с КОВИД-19 !!!

Информацията съобщена току-що в предаването "120 минути" на Светльо Иванов по БТВ. 

:light_bulb-1377:
« Последна редакция: Октомври 25, 2020, 17:16:19 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2752 -: Октомври 25, 2020, 17:46:09 »
Човек като "пуска" на Мангъров така става.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2753 -: Октомври 25, 2020, 17:49:19 »
 :b0201: Плеймейтка - звучи ми като политкоректен синоним на курва.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2754 -: Октомври 25, 2020, 18:00:54 »
И здравният министър се самоизолирал, военният вече самоизолиран... започва да става весело. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2755 -: Октомври 25, 2020, 18:02:19 »
И здравният министър се самоизолирал, военният вече самоизолиран... започва да става весело. :smokin:
Нека свикват с изолацията. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2756 -: Октомври 25, 2020, 18:24:40 »
Цитат на: Калинчо
Човек като "пуска" на Мангъров така става.

Симитлийският кмет тестван ли е ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2757 -: Октомври 25, 2020, 18:27:01 »
Цитат на: Калинчо
Човек като "пуска" на Мангъров така става.

Симитлийският кмет тестван ли е ?
Няма какво да се тества, направо и той трябва да се самоизолира.  :smokin:
« Последна редакция: Октомври 25, 2020, 19:33:07 от Калинчо »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2758 -: Октомври 25, 2020, 18:31:19 »
На нашите тъпанари им трябваха 10-на дни, за да схванат поредния номер на Тръмп.
И нали са шебеци – какво друго, освен да повтарят видяното.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2759 -: Октомври 25, 2020, 19:47:11 »
На нашите тъпанари им трябваха 10-на дни, за да схванат поредния номер на Тръмп.  :t1236:

Стиснати са, за по-скъп ПР, според мен. :)
Вие си ги избрахте!