Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:42:40

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 319580 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1320 -: Октомври 06, 2020, 09:32:28 »
И все пак, не е никак зле да си миете краката, колкото и това да ви тормози.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1321 -: Октомври 06, 2020, 09:36:58 »
Е, аз съм виновен, че Баце остава?! Щото така съм предвидил. Умният гледа луната, глупакът - пръста, който я сочи!  :b0201:

А краката ще си мият, само които имат вода.  :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1322 -: Октомври 06, 2020, 09:45:32 »
Quote (selected)
Е, аз съм виновен, че Баце остава?! Щото така съм предвидил
А кой казва това?
А ако никой не го казва, защо го твърдиш?
Посочих, че това, което прави Европа за нас, е същото, което искаш ти – Баце да остане. Факт.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1323 -: Октомври 06, 2020, 09:50:37 »
Quote (selected)
И все пак, не е никак зле да си миете краката
Повтарянето на това несвързано с разговора твое откритие напомня поведението на Борисов, който, колчем научи нещо, току го вметне някъде без връзка и без да го е разбрал добре – защото си мисли, че другите не знаят и той непременно ще блесне.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1324 -: Октомври 06, 2020, 10:04:35 »
"Да, това е от цивилизацията, ако искаш да знаеш. Само един цивилизован може да играе такива роли. Ако ти беше една цивилизована мома, не можах та тури на ръка. Простите, игнорентите, за нас, цивилизованите, са както добитъците за човеците. Не виждаш ли как европейците дохождат при вас, спекулитат са с вас, лъжат ви със сякакви лъскави и фалшиви работи и ви земат паричките? Да, Европата са е обогатила като от вас прости нации."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1325 -: Октомври 06, 2020, 17:01:04 »
Днеска се изумих, като чух че резолюцията на ЕП срещу България, настоява да ратифицираме Истанбулската конвенция!

Това значи било корупцията в България, липсата на истанбулска конвенция, даже се зачудих, за какво говорят тия?!

Позицията на всякаквите евро оптимисти, евро атлантици и евро фили е все по-смешна, незащитима и направо налудна. Виждат от години какъв лицемер е Западът, ама се надяват Западът да ги освободи от Баце, а е очевадно, че Баце е изборът на Запада... Шизофрения!
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 18:03:46 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1326 -: Октомври 06, 2020, 18:02:42 »
Нищо не се е променило от времето на кръстоносните походи в главите на атлантическите дебили.
При нас е проблема.
Ей я Балдуиновата кула си я имаме, нямаме  си държавници да наредят там габриелките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1327 -: Октомври 06, 2020, 20:57:17 »
Quote (selected)
Виждат от години какъв лицемер е Западът, ама се надяват Западът да ги освободи от Баце
Право казваш, само дето изобщо не е вярно.
Много пъти и на протестите, и другаде беше повторено, че не бива да чакаме някой друг да махне мутрата, а трябва ние да го направим. Ние! Ако някой ще помага – добре, но ние да го свършим.
Само че как да го свършим, като някои не са убедени, че трябва – той Баце не бил чак толкоз лош, другите били по-лоши и т.н. повръщок. Е, докато е така, няма какво да мрънкаме за лицемерието на Запада – проблемът е у нас, а не на Запад!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1328 -: Октомври 06, 2020, 21:27:58 »
И как ще го свалите, като му пеете песнички ли,  :b0201: , трябва кютек, як бой, палене, трошене на молове, ама не ставате за това, и пак не е сигурно, защото няакрая трябва да дойдат трима американски сенатори, за мокри поръчки и да си поприказват с Баце насаме... Ама за какво да си приказват, той Баце изпълнява американските поръчки, преди да са му ги казали, направо им чете мислите, е сега как поръча още осем ефки в аванс... Е, то тогава сенаторите за какво да го свалят, сменят, той си е техен верен васал, чинно си плаща, от време на време взима от лихварите борчове...

И свалянето на български премиер чрез протести, не става без радио Дарик! :b0201:
« Последна редакция: Октомври 06, 2020, 21:30:09 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1329 -: Октомври 06, 2020, 21:31:43 »
Проблемът е в нас и ние сме в проблема. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1330 -: Октомври 06, 2020, 21:37:59 »
Фактът, че ЕС е само геополитически проект на глобалистите и нищо повече, и нищо друго няма значение, ще им избоде очите на чуждопоклонниците на Запада, но няма да го видят никога!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1331 -: Октомври 06, 2020, 21:56:07 »
На Радан Кънев даже не дали думата!  :b0230:

Кой-не-скача-е-червен!  :yes-1289:
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 18:02:35 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1332 -: Октомври 06, 2020, 22:25:15 »
Сигурен съм, че Жижи е доволна и даже възхитена от тази демонстрация на "евроатлантически ценности".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1333 -: Октомври 06, 2020, 22:46:35 »
Quote (selected)
И как ще го свалите, като му пеете песнички ли,  :b0201: , трябва кютек, як бой, палене, трошене на молове, ама не ставате за това
А ти за какво ставаш бе, аланкоолу, поне веднъж запита ли се? За какво ставаш, освен да крепиш мутрата по форумите? То това ни е и проблемът – че е пълно с крепители като теб, за които всичко друго освен мутрата е неприемливо. Един едно му цалива, друг друго – всеки според ентусиазма си и вкусовите предпочитания.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1334 -: Октомври 07, 2020, 06:25:23 »
Последни вести от КОЛХОЗА иии ... поздрави от КОМАРА ...

ЕРР :yes-1289:

 :b0230:
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 06:30:08 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1335 -: Октомври 07, 2020, 07:12:53 »
Споменахте Британия.**
* Дейвид - който го разхождахме по границата и му показвахме "ограда". Изкрънкахме десетина жипки.

** GB - където "варят" Bushmills. Непрекъснато*** от 1608г. (E, Северна Ирландия...)

*** Най-старата ирландска "distillery". Поне така пише на бутилката "single malt" от която отпивам по мъъъничко вечер.

Butch, да бех умрела, немаше да знам, че BUSHMILLS, BUSHMILLS MALT и BLACK BUSH се "варят" в най-старата ирландска дестилерия в Северна Ирландия ...  :D

Въпреки че съм била в дестилерията на Jameson в Дъблин, откъдето имам а Whiskey Taster Certificate, спечелен въз основа на дегустация на 5 вида ирландско уиски с най-доброто за мен – PADDY ...   :cool-1084:
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 07:17:42 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1336 -: Октомври 07, 2020, 07:26:04 »
Сигурен съм, че Жижи е доволна и даже възхитена от тази демонстрация на "евроатлантически ценности".
  :D
Ja, Ja ...   :t0115:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1337 -: Октомври 07, 2020, 09:34:28 »
Тук Джиджи може да каже нещо за последния feat на един от любимците си – майсторския плонж на фашишчето Жъмбаски. Крепим властта с всички сили!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1338 -: Октомври 07, 2020, 12:21:36 »
Според демократичните ни и справедливи светли примери от ЕС чекмеджето (кюлчета, пачки, пистолет) не е проблем, гербавите кражби и далавери с еврофондове не са проблем, шуробаджанащината, изнудваните и ограбвани бизнеси не са проблем, мизерията и ниските заплати не са проблем (даже напротив), обаче да сме без Стамболски Ферман е светотатство.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1339 -: Октомври 07, 2020, 22:01:34 »
обаче да сме без Стамболски Ферман е светотатство.

Нещо ми се счу по едно време, че при поправките са го махнали, ама не съм сигурна ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1340 -: Ноември 03, 2020, 06:33:55 »
Же Суи у Виена.
 
Quote (selected)
Терористи атакуваха на шест места в центъра на Виена. Има трима загинали и 15 ранени.Онлайн изданието на вестник "Курир" твърди, че жертвите може да са 7. "Кронен цайтунг"

И началото

Quote (selected)
"50 младежи от турски произход са вилнели в четвъртък вечерта в католическата катедрала "Антонскирхе" („Св. Антоний Падуански“) във Виена, съобщи австрийският в. „Курир“."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1341 -: Ноември 03, 2020, 07:51:29 »
Хелоуин за напреднали толерасти.

А Макарончо дава още по-назаден, че голям бойкот на френските стоки,
за една пита кашкавал ще клекне.
Те мюсюлманите шампанско и без това не ползват ( много ), никой парфюм не може да се докосне до аромата на разгонена коза.

Quote (selected)
Френският президент Еманюел Макрон заяви, че проявява разбиране към мюсюлманите, шокирани от карикатурите на пророка Мохамед, но не може да приеме, че те се използват като мотив за насилие.

https://www.manager.bg/politika/emanyuel-makron-razbiram-i-uvazhavam-chuvstvata-na-myusyulmanite
« Последна редакция: Ноември 03, 2020, 07:57:19 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1342 -: Ноември 03, 2020, 10:28:18 »
Quote (selected)
50 младежи от турски произход са вилнели в четвъртък вечерта в католическата катедрала "Антонскирхе" („Св. Антоний Падуански“) във Виена
Аз пък не мога да разбера каква работа имат разни австрийци, франсета и пр. в градове като Виена и Париж. Че и мрънкат някои, разваляли им били спокойствието. Ми демокрация е, всеки може да си вилнее както си иска. Като не им харесва – чемодан, вокзал и в прованса. Или чемодан, морской порт и в Гренландия примерно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1343 -: Ноември 03, 2020, 19:36:18 »
Стрелецът от Виена се оказа комшия.
Албанец от Северната Македония.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1344 -: Ноември 05, 2020, 20:52:59 »
Хашим Тачи ще го съдят в Хага, тоест, четвъртият райх прави реверанс на Сърбия, бърза да я набутва и нея в ЕСССР, може да са обещали на търговеца на сръбски органи, Хашим Тачи, че само формално ще го разследват, но аз не бих им се доверил, всеки техен кучи син, са го прецаквали.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1345 -: Ноември 05, 2020, 21:11:41 »
Кьорави ли бяха до сега?

Карла Дел Понте: Сегашните косовски лидери търгували с органите на отвлечени сърби
Николай Атанасов - 1 Април 2008
Това разкри в книгата си “Лов:Аз и военнопрестъпниците” бившият главен прокурор на Трибунала за бивша Югославия в Хага

http://www.factor-news.net/index_.php?&id=14595

Швейцарското външно министерство забрани на бившия прокурор на Международния трибунал Карла дел Понте да направи в Милано презентация на книгата си "Ловът, аз и военнопрестъпниците".
https://www.dw.com/bg/книга-на-карла-дел-понте-разпалва-духовете-сред-хървати-сърби-и-албанци/a-3265328

Пфу и те ще ми говорят за истина, чест и право.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1346 -: Ноември 05, 2020, 21:56:25 »
Кьорави ли бяха до сега? - Не, до сега им прябваше жив, сега им трябва мъртъв и виновен. Питам се, какъв ли ще им  трябва Баце и кога. Добре че Баце е тъпанар, ако беше умен и предвидлив, нямаше да преживее тая несигурност.

А пропо, сигурен признак че си психопат е, че макар да съзнаваш негативните последици за себе си, не изпитваш тревожно предчувствие, психопатите са спокойни пред ужасяващите последици, от свои избори.
« Последна редакция: Ноември 05, 2020, 22:01:39 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1347 -: Ноември 13, 2020, 07:44:19 »
Quote (selected)
Нов енергиен етикет ще е от помощ на потребителите в избора на ефективни електроуреди. Промяната ще се осъществява поетапно, като първите групи електроуреди ще бъдат преетикетирани през март 2021 г. във всички държави от ЕС, съобщиха от Черноморски изследователски енергиен център.

От 1 март 2021 г. влизат в сила новите изисквания на Европейски съюз, с които се въвежда и новият етикет за енергийна ефективност. Според вътрешните прогнози на Европейската комисията общите икономии на енергия от новите етикети до 2030 г. ще възлизат на 38 TWh на година, което се равнява на годишното потребление на електроенергия на Унгария, уточняват от изследователския енергиен център.

https://www.manager.bg/obshchestvo/vsichki-elektrouredi-s-nov-energien-etiket-ot-mart-2021
Те така, сменяш етикета печелишенергия, а баламоите да си търсят перпетуум мобиле или алтернативни източници на енергия. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1348 -: Ноември 13, 2020, 09:56:14 »
Хм, нещо непълен ми се види матьряла.
Не казват колко пари ще съберат от "етикетчета".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1349 -: Ноември 13, 2020, 10:09:55 »
Хм, нещо непълен ми се види матьряла.
Не казват колко пари ще съберат от "етикетчета".
От етикетчетата далаверата мижава обаче да видиш мармотите колко енергийни сертификата ще завият в златен станиол.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1350 -: Ноември 13, 2020, 15:11:45 »
Хм, че те сертификати и със старите етикетчета  :m1728:
Чини ми се че неоетикетчето че си върви с такса. да кажем от 0 до 20 или 50%, според "класа". И понеже никой нема е А начи от примерно 2 до 50.
Честито ноо енергийно ДДС, и то брюкселско  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1351 -: Ноември 13, 2020, 15:35:42 »
Късаш старите, кой платил, платил.
Сега нов, по-скъп и четвъртит.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1352 -: Ноември 16, 2020, 19:02:06 »
Quote (selected)
Унгария и Полша блокираха приемането от правителствата на страните членки на ЕС на бюджета за 2021-2027 г. и възстановителния фонд за 27-те страни от блока
Не му върви на Райха. Бунт в источните провинции .... а са под американска окупация  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1353 -: Ноември 16, 2020, 19:06:52 »
А Фрау жива да я ожалиш.
Първо немците биха щута на изборите и изпадна от партията, та я остаиха канцлер на доизживяване.
После доде "председателството". Въртяха, сукаха, надлъгваха се.... тъкмо на петия ли, на деветия ден ли снесоха "бюджет" и от ойропарламата го отфърлиха.
Сеги па бунт на исток .....  :i_miss_you-1316:
 
Един Боко останА да крепи увисналия .... рейтинг.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1354 -: Ноември 16, 2020, 19:13:17 »
Боко пръв че извърти гъза.
Пази боже ЕС да се нада на ББ като последна отбрана. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1355 -: Ноември 16, 2020, 19:42:17 »
Quote (selected)
„Стани герой!“ - германската информационна кампания за спазването на мерките срещу COVID-19

https://www.manager.bg/reklama/stani-geroy-germaniya-prizovava-grazhdanite-da-ostanat-vkshchi-v-nova-kampaniya,

Какво стана с предната кампания да си изливаме кофи студена вода? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1356 -: Ноември 16, 2020, 20:28:25 »
Интересно дойчовско четиво. Фърга светлина върху тайминга.
Quote (selected)
Пред тази невидима заплаха......
Начи ако са прави тва дето гледаме требе е първата серия.
После ще има "клонираните" (т.е. "бацилите" на фазер ли, фанер ли) атакуват.
После Ковид отвръща на удара .....
И тъй до девет серии, т.е. вълни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1357 -: Ноември 16, 2020, 20:57:33 »
кофите студена вода стигнаха своя апогей. ена сминка е поне илядо слова, така че прилагам:


това е преди да стане републиканец за мамковината.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1358 -: Ноември 16, 2020, 21:12:20 »
Тоя не знам как ще се оправя.
Обама го ранеше сутрин, мизернка стана "републиканец".
Сега какви ще ги дъвчи не знам.
Само с една кофа няма да се размине ще трябва голямо целиване по Алеко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Германия също се готви да забрани "Сивите вълци"
« Отговор #1359 -: Ноември 19, 2020, 19:25:11 »
https://www.manager.bg/svyat/germaniya-iska-da-zabrani-dvizhenieto-sivite-vlci

Quote (selected)
В доклад на вътрешното разузнаване на Германия "Сивите вълци" са окачествени като носители и разпространители на националистическа и крайнодясна идеология, а за членовете им в Германия се посочва, че имат тесни отношения с турската Партия на националистическото действие, която сътрудничи на президента Реджеп Тайип Ердоган, отбелязва още Дойче веле.

Френското правителство забрани на 4 ноември движението "Сивите вълци", мотивирайки се с разпалване на омраза и замесеност на това движение в инциденти с насилие. Турция заплаши да отговори твърдо на това решение на Париж.

Немците даже когато се правят на шваби пак играят послушен пудел.
Сивите вълци отдавна са проблем сега ги преследват заради Ердоган който не играе по свирката на западняците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Германия също се готви да забрани "Сивите вълци"
« Отговор #1360 -: Ноември 19, 2020, 21:12:58 »
Цитат на: buratinob
Немците даже когато се правят на шваби пак играят послушен пудел.
 ... Ердоган който не играе по свирката на западняците

На следващите си избори ще са не пудел, а кьосе-барак, щото Ердоган ще им обясни кой раздава порциите.
Който каквото сам си направи, и анадолските "германци" не могат да му го направят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1361 -: Ноември 20, 2020, 08:32:42 »
Интересно изказване на бифшата дойчовска посранничка
https://segabg.com/hot/category-foreign-country/gerb-vuznikna-pomoshtta-na-bavariya-kato-policeyska-partiya
Герп е:
Компрадорска организация,
Полицейска партия
 :smokin:
 
Късно се усетиха швабите.
Вече слушаме МВФ и по-видиму на тех че префъргаме власта. Или поне така си въобразяват гробарите.
Идат интересни времена за Райха. Полци и унгарци напрао им фъргат ръкавица.
Фрау че "здава". Макарон явно че проба да поеме кормилото. Колко че успее е силно спорно ......
« Последна редакция: Ноември 20, 2020, 08:46:57 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1362 -: Ноември 20, 2020, 08:43:41 »
"Мотора на Европа" ще е елдвигателя в колата на Мъск. :bigok:
Немците послушно сдават позициите си.
САЩ затихват и с тях съюзниците и васалите им.
Колкото до Макрон, Франция може да поеме лидерството но не и с него начело.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1363 -: Ноември 20, 2020, 08:58:35 »
Илюстрирам
ГЕРПер на лицето на България

 
Причинителят

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1364 -: Ноември 20, 2020, 10:43:02 »
Интересно изказване на бифшата дойчовска посранничка

https://segabg.com/hot/category-foreign-country/gerb-vuznikna-pomoshtta-na-bavariya-kato-policeyska-partiya

Да бъдем точни:

Дойчофската е бифша "посранничка" ф Скопие и бифша "зам.посранничка" в София.  :ive_got_it-1379:

А изказването ѝ е толкоз интересно, че се чудя дали да не отворя тук отделна тема за "колониалната България" или нещо таквоз ...

Само че не сега, а следобед или довечера, или когато ми остане малко повече време ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Ноември 20, 2020, 10:45:20 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1365 -: Ноември 20, 2020, 17:15:52 »
Дрогаре!

Герперса го лекуваме со сешуарина. Нагреваме дорде моем да траем и он си ойде! Тея процедуре праим секи час по веднъжка! И други таквиз благънки сторвам коги ми рукне вода из носот. Нагревам дор се камбата опечи и сичкото бацил си ойде! И йоще кога се простудим малце, дуем, дуем со сешуаринот и после сум все здорав као камик и после нема ми нищо!

Дофторо кажува дека вирусот си оуйде коги го печеме, оти непреко 39°C он се спруже и ич го нема после.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1366 -: Ноември 20, 2020, 18:51:38 »
Дрогаре!

Герперса го лекуваме со сешуарина. Нагреваме дорде моем да траем и он си ойде! Тея процедуре праим секи час по веднъжка! И други таквиз благънки сторвам коги ми рукне вода из носот. Нагревам дор се камбата опечи и сичкото бацил си ойде! И йоще кога се простудим малце, дуем, дуем со сешуаринот и после сум все здорав као камик и после нема ми нищо!

Дофторо кажува дека вирусот си оуйде коги го печеме, оти непреко 39°C он се спруже и ич го нема после.

Пробав нешто слично со мојот синузитис, но помага само привремено.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1367 -: Ноември 30, 2020, 17:01:26 »
Quote (selected)
По-богатите държави от Европейския съюз, водени от Германия, получават около шест милиарда евро годишно от Унгария под различни предлози, докато Будапеща взима по четири милиарда евро от бюджета на Общността. Това заяви министър-председателят на страната Виктор Орбан в отговор на изявленията на бившия лидер на германските социалдемократи Мартин Шулц, предава Агенция Фокус.

Как ли е при нас?
 
Впрочем само ако отчетем преките загуби и пропуснати ползи от спирането на малките ядвени блокове, сметката че е доста над "траншовете" на брюсель

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1368 -: Декември 01, 2020, 21:28:59 »
Quote (selected)
Канцлерът на Германия Ангела Меркел се надява тази година да открие междуправителствена конференция на ЕС със Северна Македония.
Тая тьотка да се концентрира над бюджето за "следващия програмен период", че немското прецедателство станА за смех и на мисирките  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1369 -: Декември 02, 2020, 18:19:45 »
Quote (selected)
Евродепутати подкрепиха днес "правото да се изключиш" от интернет и електронната поща в момент, когато около една трета от хората в Евросъюза сега работят от домовете си главно заради ограниченията, въведени срещу разпространението на коронавируса, предаде Асошиейтед прес.
В резолюция парламентаристите подчертават, че откъсването от работа трябва да стане фундаментално право и настояват Европейската комисия да състави правила, позволяващи на хората да се разтоварват от напрежението, създадено от работенето вкъщи, допълва БТА.
https://www.manager.bg/es/ep-nastoyava-za-novo-fundamentalno-pravo-da-se-izklyuchvash-pri-rabota-ot-vkshchi
Тия верно нямат каквода правят и се занимават с щуротии.
Интересно при гласуването ако половината евродУпетати се възползват от "правото да се изключат" как ще го приемат?
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1371 -: Януари 06, 2021, 19:48:17 »
Електрически тирове? интересно  :smokin:
Че "електрифицират" магистралите или как?. Па и що? ЖП линиите са си електрифицирани отдавна.

Обаче партакалските грухталя напрао копат ф основите на союзо.
Quote (selected)
Министерството на вътрешните работи на Португалия заяви, че проблемите, свързани с миграцията извън ЕС, могат да бъдат разрешени само със „солидарност между страните“, но подчерта, че „такава солидарност не може да бъде доброволна“.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1372 -: Януари 06, 2021, 19:58:39 »
Quote (selected)
В Швеция заработи първият участък от електрическата магистрала за товарни автомобили
https://www.haskovo.net/news/394437/V-SHveciya-zaraboti-parviyat-uchastak-ot-elektricheskata-magistrala-za-tovarni-avtomobili

Това 2016 година.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Френската и немската визия
« Отговор #1373 -: Януари 16, 2021, 21:45:36 »
Quote (selected)
Големият проект на Макрон е да създаде „суверенна“ или „автономна“ Европа. В основата си това означава, че европейците не трябва да се съгласят на биполярен свят, оформен от китайско-американското съперничество. Нито пък трябва да ограничават възможностите си до изборите, свеждани от Вашингтон и Пекин. Европа трябва да има собствен ум, не на последно място като защити интересите си в Средиземно море и Африка.
Макрон вярва, че в епохата на съревнование между великите сили и на силови регионални автократи Европа трябва да бъде готова да разгърне „твърда“ сила. Дните, когато европейците можеха да се надяват, че светът ще прегърне пост-националистическата либерална демокрация, отминаха.
Така че, когато Гърция се сдърпа с Турция миналата година заради спорните морски граници на двете държави в Източното Средиземноморие, Макрон изпрати фрегата и изтребител в знак на подкрепа за Гърция. Но докато първият инстинкт на Макрон е да действа, Меркел е по-скоро помирител. Вместо ракети тя поиска от външния си министър Хейко Маас да посредничи между Анкара и Атина.
Второто разделение е по-фундаментално. Макрон вижда света през погледа на голист. ЕС е колкото съюзник, толкова и контрапункт на САЩ. Стратегическата му автономия означава свободата да се противопостави на Вашингтон, както и на Пекин и Москва. Ето защо Франция поддържа възпиращ национален ядрен статут, който за разлика от британския е наистина независим.
Заплахата на отиващия си президент на САЩ Доналд Тръмп да разпусне НАТО и да се отдели от Европа беше стимул за дългосрочните амбиции на Франция. Страхът на Макрон сега е, че идването на Байдън ще възроди отколешното самодоволство, според което Европа може да се остави да потъне в сигурната прегръдка на американците.
   
« Последна редакция: Януари 16, 2021, 21:48:44 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1374 -: Януари 16, 2021, 21:51:39 »
Quote (selected)
Европа трябва да има собствен ум, не на последно място като защити интересите си в Средиземно море и Африка.
Какъв ще го търси Европа в Африка?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1375 -: Януари 16, 2021, 21:56:42 »
Quote (selected)
Европа трябва да има собствен ум, не на последно място като защити интересите си в Средиземно море и Африка.
Какъв ще го търси Европа в Африка?
Запазва си достъп и квота от африканци с които след време да ни замести.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1376 -: Януари 16, 2021, 21:59:08 »
Quote (selected)
Европа трябва да има собствен ум, не на последно място като защити интересите си в Средиземно море и Африка.
Какъв ще го търси Европа в Африка?
Запазва си достъп и квота от африканци с които след време да ни замести.
 :t0328:
Няма нужда!
Американците си имат достатъчно, азиатците не ги кльопат много.
Всичките са за нас. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На равнище ЕС трябва да бъдат въведени минимални задължителни изисквания за здравословни домове, които включват качество на въздуха в затворени помещения и са в съответствие с насоките на Световната здравна организация СЗО, заявяват евродепутатите. Те също така призовават Комисията и държавите членки да дадат приоритет на намаляването на емисиите и да повишат енергийната ефективност чрез саниране на жилищата.
https://www.manager.bg/es/zhilishcha-na-dostpni-ceni-s-kachestvena-voda-i-banya-osnovno-evropeysko-pravo

Нищо лично, ама тия наистина живеят в друга вселена.
Години след като заковаха законното право на интернет сега "гарантират" вода и покрив.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Европейският провал с ваксините
« Отговор #1378 -: Януари 27, 2021, 07:34:43 »
Quote (selected)
Докато през юли и август САЩ, Великобритания, Япония и Канада се надпреварваха, за да осигурят големи партиди от ваксината на BioNTech, Брюксел първоначално поръча само от Sanofi и AstraZeneca - и двете компании по-късно признаха за затруднения по време на клиничните изпитания. И така ЕС изчака до ноември - когато журналистите започнаха да задават остри въпроси, преди да сключи първата си сделка за ваксината на BioNTech. Това беше последвано през декември и ранния януари от допълнителни поръчки, включително от Moderna.
Доставките пристигат късно - в края на краищата производителите работят на принципа "пръв по време, пръв по право" и се нуждаят от време за изграждане на нови производствени мощности. В резултат европейските медии са пълни с окаяни кадри от празни центрове за ваксинация, чиито доставки са свършили. При сегашната скорост ЕС няма шанс преди лятото да догони САЩ, Великобритания, Израел и други водещи във ваксинацията държави. Брюксел се оправдава, че е диверсифицирал поръчките си, защото в началото не е можело да се знае кои разработки ще бъдат успешни. Това оправдание обаче е безполезно - съюзът не е поръчал достатъчно ваксини от който и да е производител, така че да може да ваксинира хората си, в случай че само една стигне до фазата на одобрение. По онова време това беше отчетлива възможност.
Ако ЕС беше поел риска да закупи достатъчно дози, за да покрие две трети от населението си, от всеки от шестте производителя, с които съюзът е сключил сделки, сметката би била 29 млрд. евро. За сравнение - това е финансовият израз на пропуснатата печалба, която европейската икономика отчита на всеки десет дни от корона кризата. А тъй като се оказа, че не една, а две ваксини са високоефективни, ЕС щеше да разполага с излишък, който можеше да дари на около 300 млн. души от развиващия се свят.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1379 -: Януари 27, 2021, 09:37:44 »
Пишат глупости в капутал.
На санофи и на астра ваксините поначало си бяха най-обещаващи. Аз съм разочарован от санофи. Единствената в гейропа протеинова ваксина и курец. Оставиха гейропци без избор. Мда.
Ми кат не могат да искат помощ от кадърните. Е руснаците две ваксини направиха. И "класическа" и "модерна", в смисъл със синтетичен белтъчен фрагмент.
 
Та ЕС-капут! Което си е закономерно.
Дават се луди пари за щуротии. Аде за "наука". Примерно брюксел събира ливанци, пакистанци, индийци и кви ли не още със сериозни пари да идват да "работят". То резултата се види. Аде у францата не е погром като в българия и правителството дава национално финансиране. Убаво, ама като си напълнил центровете с "гости" то потъва в бъркочите им.
Другия момент е че настоящата система стимулира графоманията. От толку писане на "публикации" мислене - иок  :smokin: