Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 05:14:27

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2104928 пъти)

peniko и 105 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28320 -: Декември 10, 2022, 19:35:11 »
........
А пък на когото не му харесват новините – има право „to appeal before the priest of Armenia“.

Не че нещо съществено, но ме дразни използването на pidgin English в сий форум.

Правилният превод е
" to appeal to the Armenian priest"
--
Идиоми не се превеждат дословно, а се търси съответстващ близък по смисъл.
В случая 
" to tell it to the marines."

Много преводачки станаха във форума.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28321 -: Декември 10, 2022, 19:59:59 »
Образ будущего
В истории с обменом Виктора Бута высочайший уровень дипломатии проявил МИД РФ, не вмешиваясь в ход переговоров.    :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28322 -: Декември 10, 2022, 20:13:53 »
Quote (selected)
Bойната в Украйна може да се излезе от контрол и да се превърне във война между Русия и НАТО, заявява генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг в интервю, разпространено и цитирано от АП.

"Ако нещата тръгнат зле, може да станат страшно зле", казва той пред Норвежката радиотелевизионна компания.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/stoltenberg-voinata-v-ukraina-moze-da-premine-vav-voina-mezdu-rusia-i-nato
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28323 -: Декември 10, 2022, 20:20:10 »
Quote (selected)
Bойната в Украйна може да се излезе от контрол и да се превърне във война между Русия и НАТО, заявява генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг в интервю, разпространено и цитирано от АП.

"Ако нещата тръгнат зле, може да станат страшно зле", казва той пред Норвежката радиотелевизионна компания.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/stoltenberg-voinata-v-ukraina-moze-da-premine-vav-voina-mezdu-rusia-i-nato

Ако третата световна война не е била тяхна цел не виждам защо са я замислили заверата.
Имам само едно обяснение тогава.
Те са алчни идиоти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28324 -: Декември 10, 2022, 20:25:31 »
Като цяло си мисля че глупостта е  по-вероятната причина за катаклизмите в човешката история от всички конспиративни теории .
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28325 -: Декември 10, 2022, 21:02:44 »
Ако си спомняте, СВОто се закучи след посещението на Борката Жонсън в Киев. А Борката е консерватор
Управлението на ЕС са либерали.
А в САЩ злите езици говорят, че Хилари Клинтън нещо е позагубила леко могъществото си.
Борбата между клановете върви с пълна сила


 Times: США перестали отговаривать Украину от нанесения ударов по территории России. В Пентагоне больше не боятся ядерного ответа и конфликта РФ с НАТО;

Явно САЩ са сигурни, че по тях ядрен удар няма да има, а за Европа не им пука.
Ето това е декларацията .Че на САЩ не им пука за Европа.
« Последна редакция: Декември 10, 2022, 21:15:04 от Алиса »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28326 -: Декември 10, 2022, 21:17:03 »
44-минутно интервю с Виктор Бут след завръщането му в Родината (интервюиращата го също е била в американски затвор)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28327 -: Декември 10, 2022, 21:19:48 »
Като цяло си мисля че глупостта е  по-вероятната причина за катаклизмите в човешката история от всички конспиративни теории .
Същото си мисля и аз. Е, 10000 години стигат. Крайно време е да поумнеем!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28328 -: Декември 10, 2022, 22:14:09 »
Не че нещо съществено, но ме дразни използването на pidgin English в сий форум.

Правилният превод е
" to appeal to the Armenian priest"
--
Идиоми не се превеждат дословно, а се търси съответстващ близък по смисъл.
В случая 
" to tell it to the marines."
Не че нещо съществено, но няма нужда да се изявяваш като върховен съдник на всичко.
Например в случая, тъй като не си схванал за какво става дума.
А то е, че има такава игра – специфични български идиоми или просто изрази се „превеждат“ на английски малко или много дословно. Най-често се получава нещо нелепо, което е и целта на забавата.
Например „мани, мани“ – „remove, remove“ и др.под. А в дадената ситуация си измислих нещо такова, колкото за случая.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28329 -: Декември 10, 2022, 22:29:40 »
Не че нещо съществено, но ме дразни използването на pidgin English в сий форум.

Правилният превод е
" to appeal to the Armenian priest"
--
Идиоми не се превеждат дословно, а се търси съответстващ близък по смисъл.
В случая 
" to tell it to the marines."
Не че нещо съществено, но няма нужда да се изявяваш като върховен съдник на всичко.
Например в случая, тъй като не си схванал за какво става дума.
А то е, че има такава игра – специфични български идиоми или просто изрази се „превеждат“ на английски малко или много дословно. Най-често се получава нещо нелепо, което е и целта на забавата.
Например „мани, мани“ – „remove, remove“ и др.под. А в дадената ситуация си измислих нещо такова, колкото за случая.
---
Не съм съдник, а просто констататор!

А в дадената ситуация си измисли нещо такова, за да демонстрираш, колко слабо владееш английски.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7411
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28330 -: Декември 10, 2022, 22:35:16 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28331 -: Декември 10, 2022, 23:42:08 »
Като цяло си мисля че глупостта е  по-вероятната причина за катаклизмите в човешката история от всички конспиративни теории .
Натюрлих!
Ама кайлетата придават цвят неккси!
И да - различен, мноо различен от този...оня бе, с дъгата.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2268
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28332 -: Декември 11, 2022, 05:10:01 »
По повод разгонването на вчерашната демонстрация от самоковската даскалица по руски език, с участието на ДАНС по донос на ДБ и световнонеизвестната ПП "Код" възникват питания:
1. На Никулден протестърската акция пред Руската църква дали е била разрешена, от кого и на какво основание?
2. Какво търси укронацисткият байрак на сградата на Столичната община?
3. В момента украинска колония под командването на САЩ с някои допълнителни изпълнения на ЛайНените ли е Република България?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28333 -: Декември 11, 2022, 09:49:49 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28334 -: Декември 11, 2022, 09:55:29 »
Не че нещо съществено, но ме дразни използването на pidgin English в сий форум.

Правилният превод е
" to appeal to the Armenian priest"
--
Идиоми не се превеждат дословно, а се търси съответстващ близък по смисъл.
В случая 
" to tell it to the marines."
Не че нещо съществено, но няма нужда да се изявяваш като върховен съдник на всичко.
Например в случая, тъй като не си схванал за какво става дума.
А то е, че има такава игра – специфични български идиоми или просто изрази се „превеждат“ на английски малко или много дословно. Най-често се получава нещо нелепо, което е и целта на забавата.
Например „мани, мани“ – „remove, remove“ и др.под. А в дадената ситуация си измислих нещо такова, колкото за случая.
Бих добавил
"And she became one"
"The master is not here"
"Wait horse for green grass"
"Went horse into the river"
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28335 -: Декември 11, 2022, 14:37:49 »
Наскоро прочетох, че ВСУ изпращат в бой танкове, със заварени от вън люкове, смъртници - самоубиици, да се сражават и да не могат да се предават, сега се появи и видео:
https://youtu.be/RAkYcQFdmnM
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28336 -: Декември 11, 2022, 15:33:25 »
 Le Journal de l’Afrique: Марокко передаст Киеву запчасти к танкам Т-72, став таким образом первой африканской страной, оказавшей военную помощь Украине;

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28337 -: Декември 11, 2022, 16:25:11 »
Наскоро прочетох, че ВСУ изпращат в бой танкове, със заварени от вън люкове, смъртници - самоубиици, да се сражават и да не могат да се предават, сега се появи и видео:
https://youtu.be/RAkYcQFdmnM

Това съвсем не е отскоро, а още в началото на септември към Херсон, още когато руснаците не се бяха изтеглили от там. Аз тук и видео дадох тогава...от разпитите. Случката беше при Дудчани. Първоначалният ми източник беше Ходаковски.
Остава ми един странен въпрос - четем ли се, или просто си пишем...да минава времето!? Да си клопаме ченетата, докато се чудим какво да правим цял ден. Аз нямам време да се чудя, щото ми се налага да работя :smokin:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28339 -: Декември 11, 2022, 17:21:13 »
Рисунка на Виктор Бут в американския затвор:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28340 -: Декември 11, 2022, 20:54:58 »
Руски квадрокоптер пуска граната тип "лимонка" в комина на печката на подземното скривалище на украински войници:

https://t.me/veterany_60omsb/306

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28341 -: Декември 11, 2022, 22:12:16 »
Остава ми един странен въпрос - четем ли се, или просто си пишем...да минава времето!?

Твърде нарцистично!

Светът не се върти около мен и не очаквам хората да четат и помнят какво съм писал или казал, имат си и по-важни занимания.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28342 -: Декември 12, 2022, 00:32:18 »
Като цяло си мисля че глупостта е  по-вероятната причина за катаклизмите в човешката история от всички конспиративни теории .
Натюрлих!
Ама кайлетата придават цвят неккси!
И да - различен, мноо различен от този...оня бе, с дъгата.
 :nuts:
Не знам що ме намеси и нямам време в полунощ да разсъждавам, подминавам ти намеците като бърз влак цинкова кофа, ама няма да пропусна подадената топка.
От хилядолетия отгоре изплуват най-често лай.ата и тук таме по некой държавник да дръпне напред и после пак лай-а на власт. Човечеството деградира, а не прогресира. Малък участък е видим пред очите ни, свидетели сме. На големите участъци не сме преки свидетели, но и не желаем изобщо да видим.
Щото темата е Русия, Александрийската колона как е правена? Кунгуров твърди, с цифров станок. Историците твърдят ръчно. Е, има ли един единствен майстор сред деветте милиарда да направи същата ръчно в наши дни?
Всичко е регрес и днес няма кадри, които да поправят само построеното преди няколко десетилетия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28343 -: Декември 12, 2022, 08:31:38 »
Quote (selected)
Не знам що ме намеси и нямам време в полунощ да разсъждавам
Съжалявам, че съм предизвикал среднощното ти изпотяване Кайле, ама просто се съгласявах с Буратино, че конспиративните теории и звездните нашепвания по скоро придават цвят на живота ни, нежели да се обяснява нещо с тях.Мисля си, че е по практично и често пъти достатъчно онова- едно нещо ако лети като патка, плува като патка и кряка като патка - значи е патка.
Прочетох го надраскано върху ена цинкова кофа, докато чакам от преминаващия наблизо бърз влак да свърши тупурдията и правенето на вятър.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28344 -: Декември 12, 2022, 09:16:58 »
Малко карти (щракнете върху тях, за да ги видите в едър мащаб):




Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28345 -: Декември 12, 2022, 13:30:11 »
Я, русские са цъкнали някаква хубавица-гурбетчийка:
https://www.mk.ru/politics/2022/12/12/rossiyskaya-armiya-unichtozhila-naemnicu-iz-ssha-v-zone-svo.html
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28346 -: Декември 12, 2022, 14:46:13 »
Обмены кончились

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28347 -: Декември 12, 2022, 18:43:49 »
Образ будущего
Пока все особы, приближенные к императору, ищут в Думе место работы для Виктора Бута, оружейные бароны, торгующие натовским оружием на украинских землях, наводят справки о текущем уровне экспертизы освободившегося специалиста.
Львиная доля дельцов, поставляющих оружие на Ближний Восток и Северную Африку и страны с непростыми режимами в ЮВА – это старые знакомые Виктора или же его ученики и экс-партнеры.
Значительную часть информации и их нынешние схемы он узнает до конца января, что может существенно увеличить риски для киевского режима, который и так начал испытывать беспрецедентное давление по утечкам 30-40% поставок на черный рынок. Сами поставки оружия на Украину упали на 25-30% от летнего пика.
Теневые игры и формирование новых рынков в Африке, Латинской Америке и Балканах – вот главная партия для генерала Бута.
А никакая не лубочная ЛДПР, живущая на проценты от Садовода и Фудсити. Попытка Слуцкого и его кураторов вовлечь Бута в синекуру с не стоящим сегодня и ломаного гроша для серьёзных людей мандатом депутата Госдумы, - это цирк с конями.
А вот вариант с местом в правлении Роснефти куда интереснее для высокоценного эксперта по внешним рынкам. И времени свободного много.



А казват, че в обмена МВнР на Русия даже и не участвало..

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28348 -: Декември 12, 2022, 18:50:52 »
Алиса, ти беше занемарила нивата няколко часа. Та казваш Украйна минава на заден план. То беше нормално да се очаква. А комика какво с него, сам ли да си пише сценария?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28349 -: Декември 13, 2022, 15:09:09 »
Линк от Алиса за четене от всички, особено от плювачите по Русия.

https://glasove.com/na-fokus/zhak-bo-i-fransoa-marten-zapadat-se-seti-che-beshe-po-dobre-da-poslusha-putin-minalata-godina

Американците ги използваха в Афганистан със скорострелност от 300 изстрела дневно. Украинците ги използват със скорострелнст от 2000 до 3000 изстрела на ден. Тоест износването на техниката е много различно и в действителност тази техника, по признание на самите украинци - пак казвам, че цитирам само украински или американски източници -, над 30% от тази техника постоянно е в неизправност и трябва да бъде ремонтирана. А освен това има още числа и те сочат, че руснаците на ден изстрелват по 30 000 - 40 000 изстрела.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28350 -: Декември 13, 2022, 15:58:47 »
- Битката ще бъде страшна! - казал един офицер на Антигон, когато се отправили към бойното поле. Врагът ще ни обсипе с такава градушка от стрели, че те ще затъмнят слънцето!
- Толкова по-добре, - отговорил Антигон. Тъкмо тогава ще се бием на сянка!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28351 -: Декември 13, 2022, 16:46:05 »
Франсоа Мартен: ... Така че според мен той няма да спре, т.е. няма да има преговори, защото времето за преговори отмина и днес има война на победител и победен. Това е моят анализ. Днес говорим за преговори, без да си даваме сметка, че ще загубим войната, а това трябваше да се направи до месец август-септември. В момента, в който той премина Рубикон и присъедини към Русия

Жак Бо: - Мисля, че трябва да разграничим руските успехи и факта на преговорите. Неизбежно ще има преговори, защото независимо какво говорим, тази война трябва да приключи, но ще се преговаря на различна основа.

- Това, което казва Франсоа Мартен, е, че руснаците спечелиха на терен.

Жак Бо: - Но това става нова основа за преговори. Днес не може да има преговори на базата на ситуацията преди десет месеца и това руснаците няма да го приемат. Те казаха “вие пропуснахте удобния случай през февруари - краят на февруари и краят на март”. И именно под натиска на Запада, припомням това, Зеленски оттегли своите предложения, които в онзи момент щяха да му позволят да запази една почти непокътната Украйна. Докато днес основата е напълно различна, но ще има преговори и руснаците също искат преговори. Просто няма да ги направят на всяка цена, защото днес са в позиция на силата. Впрочем западняците са тези, които звънят по телефона на Путин, а не обратното.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28352 -: Декември 13, 2022, 18:12:33 »
Кто и как готовит «информационный спецназ» Путина
https://www.eg.ru/politics/841319-kto-i-kak-gotovit-informacionnyy-specnaz-putina/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28353 -: Декември 13, 2022, 20:33:48 »
Цитат на: Проф. Николай Витанов
Руснаците и американците фиксират границата между руското и американското парче на света, щото света стана на парчета с тази война. След това ще трябва да се фиксира границата между американското и китайското парче. Там може да стане къде по-весело.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28354 -: Декември 13, 2022, 21:39:24 »
Бывший президент Польши Лех Валенса призвал «добиваться смены системы в России», чтобы наше государство уменьшилось до 50 млн человек.

В большом интервью Onet.pl экс-​президент Польши изображал из себя едва ли не главного врага Владимира Путина, который готов заплатить «50 миллионов за мою голову». «За то, что я так интерпретирую происходящее в мире», — скромно прокомментировал Валенса.

По мнению Валенсы, причина военного конфликта на Украине в том, что в России — «плохая система», поэтому «вместе мы должны добиться смены системы»


Въшки като него добре живяха, като активна агентура в Съветския блок, после бързо се извъртяха към новия голям брат - Америка, ако утре кацнат и ни завладеят марсианци, тия ще са най-върлите врагове на САЩ и ще доказват, какви дисиденти са били, защитавайки марсианската света правда и колко са пострадали и какви марсиански милиони заслужават! У нас е пълно с такива, имена (по Карбовски) - само пуснете телевизора и ще видите гнидите!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28355 -: Декември 14, 2022, 12:16:28 »
Изтреблението в Донецк – по-интензивно от когато и да било.
Десет месеца след началото на „освобождаването“!
https://stalingrad.life/articles/krovavyy-dekabr/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28356 -: Декември 14, 2022, 13:02:32 »
Изтреблението в Донецк – по-интензивно от когато и да било.
Десет месеца след началото на „освобождаването“!
https://stalingrad.life/articles/krovavyy-dekabr/

Хей трол!
Или какъвто и да си там!
Прочетох внимателно постнатото от този сайт, който преде по принцип на тънката струна - ах, какое горе!
Само че на война - като на война. Комуто се струва малко и/или грешно и/или недостатъчно - АК74, вокзал, Донецк!
Още повече, че в материала нямаше нито една дума, нито намек дори, за посланието на тролсващата ти дребна душица -
Quote (selected)
"освобождението"
Кавичките - да светна на мрака в междуушието ти, кавичките те правят на трол.
Да хапеш злъчно тези, които не са уйдисали на скудоумието ти - онези които са в окопите и особено тези, които ги управляват.
Грешни или не - те го правят, както могат, доколкото могат, с жертви, които никой, дори и ти като сеирджия не можеш да решаваш така ли трябва да бъде или не.
Ясно ли ти е за какво си трол бе нещастник непоръбен?
Дори това, което постваш не ти дава никакво основание да ехидничиш или се правиш на интересен.
Не си - проЗд трол си.
А не беше такъв - да не са те натирили от къщи бе?
 :t2618:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28357 -: Декември 14, 2022, 14:11:48 »
Защо днес никой не докладва, че руснаците обстрелват Киев, че украинската отбрана на Бахмут е разбита, и Вагнер са навлезли в града от изток, а руската армия от североизток
https://iskra.gr/kolasi-sto-bakhmut-sbaralia-oukraniki-amyna-oi-rosoi-bainoun-kai-apo-va/
Превеждайте си с гугълпреводача

Мощно настъпление на руските войски по целия фронт
Мащабен запалителен ракетен удар – руснаците контролират Новоселовское
https://iskra.gr/megalis-klimakas-pyravliki-epithesi-me-ebristika-vlimata-oi-rosoi-elegchoun-to-novoselovskoye/

Ръкопашен бой в Соледар

Руснаците "блъскат" Киев от сутринта и от центъра на столицата на Украйна се чуват силни експлозии.

Центърът на Киев е ударен от руски безпилотни самолети Shahed 129 иранско производство.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28358 -: Декември 14, 2022, 15:30:22 »
Кавичките - да светна на мрака в междуушието ти, кавичките те правят на трол.
Кавичките, които ти дори не си в състояние да напишеш правилно, защото и това не знаеш как, изпълняват точно това, за което служат – цитират нещо, което го няма. Няма го. И това не е да не се забелязва, и ще кънти все повече в руското интернет пространство, а и, щеш не щеш, в клетото ти междуушие. Там поне празно място бол.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28359 -: Декември 14, 2022, 15:46:15 »
Кавичките - да светна на мрака в междуушието ти, кавичките те правят на трол.
Кавичките, които ти дори не си в състояние да напишеш правилно, защото и това не знаеш как, изпълняват точно това, за което служат – цитират нещо, което го няма. Няма го. И това не е да не се забелязва, и ще кънти все повече в руското интернет пространство, а и, щеш не щеш, в клетото ти междуушие. Там поне празно място бол.

ти държиш да си във ваканция?


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28360 -: Декември 14, 2022, 15:47:26 »
Резюме от тов. Артьом на това, което стана в Украйна – с действената помощ на Путин – от майданите насам:
https://youtube.com/watch?v=vuo_PzPoVEc

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28361 -: Декември 14, 2022, 15:52:18 »
Резюме от тов. Артьом на това, което стана в Украйна – с действената помощ на Путин – от майданите насам:
https://youtube.com/watch?v=vuo_PzPoVEc

ти държиш да си във ваканция.

помолен беше да не влачиш съмнителни източници и да не ги пробутваш агресивно - ти я подкара шопската.

“он на мене “той“ ша кае, гато я съм “вие“...“

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28362 -: Декември 14, 2022, 16:00:26 »
Това не са никакви „съмнителни източници“. Припомня се станалото и става дума за неща пред очите на всички ни. За да не се забравя, че забравянето е лесно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28363 -: Декември 14, 2022, 16:42:42 »
Quote (selected)
помолен беше да не влачиш съмнителни източници и да не ги пробутваш агресивно
Не е само до източниците - източници секкви, ако завлачим тук от "колонел касад" или някой подобен - ще оцапаме и без това малкото метено.
Трола влачи непрекъснато едно и също, едно и също, едно и също - колко са грешни едни и колко трябва да вярваме в безпогрешността на други.
И така - вече месеци наред.
И сам трола вече не може да се усети че е трол, щото ако можеше - поне щеше да се пусне в някоя и друга тема - я с точка, я със звездичка като мнение - според способностите му.
Не би - захапал е темата Русия и 90% от тролщината му - там.
Да хапе другите юзъри, щото той свое мнения няма - ползва мнения на разни съмнителни сайтове /обяснявах му неведнъж що са съмнителни!/, за да показва колко са плиткоумни личните мнения на местните юзъри.
Щеше поне да се измъкне от рамките на чистия трол, ако се опиташе да изкаже личното си мнения, своето, измислено с онова пространство, дето по принцип трябва да седи ено вещество създадено от Господ за тази цел.
Не би!
Иска си трола да ни убеди в "правотата" на онази част от руското общество, която на него му е харесала.
И дори не ще и да погледне други източници, дори и тези на враговете на това общество - из медиите пълно с такива, които започват лека-полека да се съмняват в "правотата си".
Особено в последно време вече и в прав текст, независимо от тоягата висяща над главите им.
Не са един и двама западните политици, които плахо вече мрънкат, чее "май трябваше да послушаме Путин преди година..."
И най тъпото на трола е, че е смотан трол, а е смотан, щото никой не спори с него че може и най вероятно има и грешки и слабости и може би и престъпно разгилдяйство и от руските управници и от Путин дори - не съм чел захласване от другите юзъри.
Има повече или по малко одобряващи.
Но трола иска да убеди, изтропвайки разни пропагандаторчета на незнам си кой, че всичко е сговнясано и работата е у киреча.
Не бе троле, това може и да е така, но ще стане ясно не сега и не затова, че си го изтропал тук и че си го гарнирал с тъпи твърдения от некъде си.
Може да стане ясно едва като и ако се случи.
Засега, нищо от това което тролиш не се е случило.
Може да не се случва така, както на мнозина се иска, но това, което баеш непрекъснато е като змийско съскане в гората.
Като го чуеш, не че нещо, но разходката става неприятна.
Иначе си незначителен, за да ти обръща внимание човек.
Но пък си страшно настойчив.
В съскането.
 :bigok: 
« Последна редакция: Декември 14, 2022, 17:20:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28364 -: Декември 14, 2022, 16:48:38 »
Мисля, че тази картинка ще е в полза на модератора
https://ic.pics.livejournal.com/timllynch/90690433/3720/3720_original.png
 :)))

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28365 -: Декември 14, 2022, 16:51:42 »
Quote (selected)
ако завлачим тук от "колонел касад" и

Това е един от телеграм каналите на Рожин и със сигурност анего гонема у схемата не влачи от там. Бега като гявол от тамян точно от този източник. Предпочита гиркин, който между другото успе да се навоюва и се изниза от местата на преките бойни действия. Ся , аз тъна в очакване на следващите му изявления, ако не го скипнат подходящо, както отдавна му беше времето. На Донбас върлува Сонцепек и не само и болниците в Киев не смогват да приемат пациентите си. Окраината остана да я "бранят" основно  наемници. Закривай!

п. п. Ще ви обърна внимание отново върху следното - в Бандера воюват много поляци, дигизарани като наемнци. Вие за поляк в плен да сте чули и разбрали? Над 2 хилки досега са изгрибали с чували от там. Спецялно гробище са им спретнали в пшеката

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28366 -: Декември 14, 2022, 17:04:42 »
Бепе, много внимание даже обръщаш на някой дето го нема, дето го нема. Човекът обясни, че и нещата дето цитира ги няма
Quote (selected)
Кавичките, ... изпълняват точно това, за което служат – цитират нещо, което го няма.
Нямам нерви да гадая какво приказва. Прескок.

П.П. Сава Богу, има достатъчно източници за да се информитаме и да не забравяме кой и как започна това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28367 -: Декември 14, 2022, 17:24:53 »
П.П. Сава Богу, има достатъчно източници за да се информитаме

Прекрасно! Тогава защо озверявате, когато някой даде "лош" източник? Нали и без това не му вярвате? Аз, например, прекрасно знам какво се случва в Русия и изобщо не ме интересува кой какви източници ми дава. И, между другото, това, с "източниците" вече става много селско и прогимназиално.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28368 -: Декември 14, 2022, 17:28:24 »
П.П. Сава Богу, има достатъчно източници за да се информитаме

Прекрасно! Тогава защо озверявате, когато някой даде "лош" източник? Нали и без това не му вярвате? Аз, например, прекрасно знам какво се случва в Русия и изобщо не ме интересува кой какви източници ми дава. И, между другото, това, с "източниците" вече става много селско и прогимназиално.


Не е въпрос на озверяване, а на разкошен майтап. Отврат, ти си много смел и принципен, всички това го знаем, но при вариант да придобиеш инфо, когато лъсването на гъза ти е факт, веднага се изсулваш и разчиташ на "източници", за които си въобразяваш че са "анонимни" :D
п. п. Няма такова жувотно като анонимна нет- среда. В телеграмата ти лъщят всички карантии, но САЩ нямат достъп до тях  :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8904
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28369 -: Декември 14, 2022, 17:29:53 »
Едно време казвахме не "източници", а "извори" (по съвпадение, буквален превод на "sources", но тогава не знаех английски :))

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28370 -: Декември 14, 2022, 17:34:27 »
Ооо, отврат!
Къде без теб.
Quote (selected)
Тогава защо озверявате, когато някой даде "лош" източник? 
Обяснявам бавно, щото явно разбираш трудно и не си прочел Giuseppe преди малко:
Защото "някой" беше многократно помолен да не мъкне тук евтина пропаганда. "Евтина" като синоним на "долнопробна". Аналитична мисъл почти липсва, собствените коментари са заяждане на много селско и прогимназиално ниво.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28371 -: Декември 14, 2022, 17:42:41 »
Обяснявам бавно, щото явно разбираш трудно...Защото "някой" беше многократно помолен да не мъкне тук евтина пропаганда. "Евтина" като синоним на "долнопробна". Аналитична мисъл почти липсва, собствените коментари са заяждане на много селско и прогимназиално ниво.

Май ти разбираш трудно. Щом знаеш Божията истина, какво значение има, че някой мъкнел долнопробна пропаганда? Тя да не би да ти повлияе? А да не би да се съмняваш в своята правоверност или в Божието слово? Да не би да те е страх да се замислиш? 


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28372 -: Декември 14, 2022, 17:48:30 »
Обяснявам бавно, щото явно разбираш трудно...Защото "някой" беше многократно помолен да не мъкне тук евтина пропаганда. "Евтина" като синоним на "долнопробна". Аналитична мисъл почти липсва, собствените коментари са заяждане на много селско и прогимназиално ниво.

Май ти разбираш трудно. Щом знаеш Божията истина, какво значение има, че някой мъкнел долнопробна пропаганда? Тя да не би да ти повлияе? А да не би да се съмняваш в своята правоверност или в Божието слово? Да не би да те е страх да се замислиш?

Кво значи "Божа истина"? В любимата ти туба дори химна на Русия не превеждат коректно. Как според теб съм го разбрала?  :smokin:

Много се радвам на тубата - внасям такъв смут там, че е повече от забавно. И не преставам да им обяснявам колко са прости и ограничени, съвсем възпитано , разбира се. Щото за разлика от тях, освен родния си език  и част от техните, не съм лапала мухите дори в средното си образование. Между другото това последното, те не го разбират съвсем. Явно при тях никога не е било задължително като програма минимум. Пощата ми е пълна с желания за отговори и..на .елементарни познания. Да си призная, аз не бих направила това - да питам някого за това, което не съм разбрала и не знам. Егото ми пречи :smokin:
« Последна редакция: Декември 14, 2022, 17:56:29 от Aсол »

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 720
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28373 -: Декември 14, 2022, 17:48:41 »
https://iskra.gr/kolasi-sto-bakhmut-sbaralia-oukraniki-amyna-oi-rosoi-bainoun-kai-apo-va/
Превеждайте си с гугълпреводача

Ама гърците не могат ли да напишат Бахмут на гръцки? Или поне на руски? Βαχμουτ

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28374 -: Декември 14, 2022, 17:51:04 »
Обяснявам бавно, щото явно разбираш трудно...Защото "някой" беше многократно помолен да не мъкне тук евтина пропаганда. "Евтина" като синоним на "долнопробна". Аналитична мисъл почти липсва, собствените коментари са заяждане на много селско и прогимназиално ниво.

Май ти разбираш трудно. Щом знаеш Божията истина, какво значение има, че някой мъкнел долнопробна пропаганда? Тя да не би да ти повлияе? А да не би да се съмняваш в своята правоверност или в Божието слово? Да не би да те е страх да се замислиш?


Да не цапа форума бе отврате, да не цапа форума!
За едната хигиена значи

За да може да се създаде една ясна картинка на процеса, а не да овъртоглавяме читателя, който е такава рядкост тук от тюрлю бюрлю шаренийки.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28375 -: Декември 14, 2022, 17:58:22 »
Щом знаеш Божията истина, какво значение има, .... А да не би да се съмняваш в своята правоверност или в Божието слово?
Бахмааму...
Ти си за екзорцист, бе.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28376 -: Декември 14, 2022, 18:02:22 »
Βαχμουτ


На гръцки ε Μπαχμουτ
И става бахмааму.
Сещам се и за „Бахнем, непременно бахнем! Но не сейчас„

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28377 -: Декември 14, 2022, 18:10:06 »
Quote (selected)
Бахнем, непременно бахнем! Но не сейчас
Хм, да не е бабахнем Алисо?
Щот те точно сейчас така бабахают, че не смогват 404ците да си опаковат отработения матрял.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28378 -: Декември 14, 2022, 18:12:31 »
Бахмааму...
Ти си за екзорцист, бе.


Ами! Аз искам всеки да се държи естествено. Така ме е учила другарката в детската градина.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28379 -: Декември 14, 2022, 18:14:13 »
Quote (selected)
Бахнем, непременно бахнем! Но не сейчас
Хм, да не е бабахнем Алисо?
Щот те точно сейчас така бабахают, че не смогват 404ците да си опаковат отработения матрял.

Ами аз вица го знам с бахнем, но може и бабахнем