Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 14:56:34

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 273700 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1920 -: Октомври 03, 2020, 17:43:29 »
Цитат на: аменеменема
колкото и уж да „определят играта“ еди кои си, те много лесно намазват въжето или им се търкулва главицата на някой площад. Ставали са такива работи.

Ставали са, ама рядко, и обикновено след такива събития на върха се наместват пак такива боклуци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1921 -: Октомври 03, 2020, 18:07:53 »
Quote (selected)
Точно алчността на някои от тях определя правилата на играта
Точно, ама не е точно.
Първо, научи се да употребяваш думите уместно. Потребности и алчност са съвсем различни неща. В правилото на комунизма, което ти неуспешно се опита да коментираш, става дума за удовлетворяване на потребности, не на алчност.
На някои "симпатяги" потребностите са толкова големи, че преминават в алчност.
Границата между потребност и алчност е много тънка.
Да не говорим, че това което се смята за потребност според едни, е чиста алчност според други и обратно.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1922 -: Октомври 03, 2020, 18:11:15 »
Quote (selected)
От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Много се впечатлявам от политици, които правят неочаквани завъртания на 360 градуса. Сигурно са техноменталисти ?  :m1731:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1923 -: Октомври 03, 2020, 18:23:36 »
Quote (selected)
От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Много се впечатлявам от политици, които правят неочаквани завъртания на 360 градуса. Сигурно са техноменталисти ?  :m1731:
Тези които се завъртат на само 180 градуса не са толкова интересни.
Друго си е да успееш да се върнеш пак в изходна позиция, това малко го могат.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1924 -: Октомври 03, 2020, 18:43:04 »
Quote (selected)
Границата между потребност и алчност е много тънка
Толкова тънка, че, както казах, са съвсем различни неща.
Потребност имаш от храна, вода, сън, облекло и много малко други неща. Това е, от което наистина имаш нужда. То не изключва достъп до образование, култура и в частност дори наука, до здравеопазване. А виж, от айфон, самолет или харем нужда нямаш. Може да искаш да имаш, но това не е твоя потребност. а желание и в крайна сметка алчност.
Така че да разправяш, както по-горе, че принципът на комунизма „всекиму според потребностите“ бил несъстоятелен, защото не можело да се насмогне на потребностите, просто няма общо с действителността. Бъркаш потребности с алчност, а това е принципна грешка.
Обичаш да подхвърляш цитати – ама Маркс така казал, така писал, ама диалектиката – само че това няма да те направи познавач на материята и не мож заблуди много хора. Важно е не да правиш цопипасте, а да разбираш за какво става дума.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1925 -: Октомври 03, 2020, 19:25:59 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.

това е пореден твой идиотизъм. кой бе, енгелсе, кой пречи на едни истински леви хора да си направят истинска лява партия? м?

иначе буч дига палче. щото и той толкоз разбира :bigok:
onzi,
Вярно е, че не разбирам много от партии. Никога не съм бил партиец, та затова. От книжките не може да се разбере. Както и ако не си мафиот не можеш да разбереш как действа мафията. Що ли направих такова сравнение? ;D
Ти като си разбирач, не ти ли ясно, че без пари (външни) партия не може да вирее. Как да се появи "лява" партия? Дори на болшевиците им дават $ йоркските банкери, а и с банкови обири си помагат. Та дори "великия" Ленин, има май само година работа (като адвокат). Да не би от партиен членски внос си живее във Швейцария преди "влака" за Швеция?
Дори на Ботев местните чорбаджии му дават пари (стипендия) да ходи да се учи по Влашко и Русия (да им се махне от главата). Да не мъти главата на калоферци. С леви и революционни идей.

Кой ви направи ГЕРБ? Германска фондация! С парички. БСП - то ако съществува е и заради чевени барони.
В момента няма интерес в банкерството към лява партия. А там са парите. Има интерес към разделяне на бачкаторите - това BLM, малцинства от всякакъв сорт и т.н.
На "другарите" преди девети на им ли пращат валутка от GB, а и от СССР, за да са революционери (леви)?
 
Сега прочетох, че си ме споменал, защото сега видях, че имам игнорирани. Чудя се как да ви махна от този списък. Нямам нищо против да пишете за мен каквото ви дойде на акъла. Free country! Freedom of speech! First amendment! Да, да...  :nuts: :t2412:
Бъдете здрави!
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 20:00:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1926 -: Октомври 03, 2020, 19:34:09 »
Quote (selected)
Границата между потребност и алчност е много тънка
Толкова тънка, че, както казах, са съвсем различни неща.
Потребност имаш от храна, вода, сън, облекло и много малко други неща. Това е, от което наистина имаш нужда. То не изключва достъп до образование, култура и в частност дори наука, до здравеопазване. А виж, от айфон, самолет или харем нужда нямаш. Може да искаш да имаш, но това не е твоя потребност. а желание и в крайна сметка алчност.
Значи аз съм бил заобиколен само от алчни хора, без да го осъзнавам.
Щом ги разбираш тези неща, трябва да ми направиш списък за това, кое е потребност и кое желание.
Кола, вила, апартамент, компютър, лодка, акваланг и други подобни дали са потребност или желание.
И най-вече кажи ми ако знаеш, при комунизма кой ще уточнява кое е потребност и кое желание?
Освен пак да си изберем някой като Баце който да решава вместо нас.
  :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1927 -: Октомври 03, 2020, 19:35:23 »
Хегемона не са САЩ. Хегемона е лихварската мафия - глобалистка и либералистка (богоборческа).
САЩ са настоящата бухалка на тази мафия, както Брит. империя е предишната им бухалка. Троцки (по-точно силите зад него (същата лихварска мафия)) вероятно се опита да превърне Русия в такава бухалка, но Сталин и руският народ им попречиха. На световното лихварство му е все едно коя ще е бухалката (къде ще е), стига да е силна, недосегаема и послушна. Може би гласяха Китай за следващата си бухалка, но монолитността и расизмът на Хан им развалиха сметките.
Затова прогнозирам, че войната срещу Китай (без значение дали начело на САЩ ще е Тръмп, Байдън или друг/а) ще е по-скоро война за разцепление на Китай на послушни на свет. лихварство (шанхайски комсомолци) и непослушни (националистически хардлайнери). Ако успеят да осъществят преврат и Китай и да издигнат "комсомолците", ще ги оплетат финансово около себе си в "мрежа от връзки и отношения", и ще направят Шанхайски Китай новата бухалка. Ако не успеят с китайския преврат, ще тръгнат на ТСВ.

 :way_to_go-1308:
Най-вече за "САЩ са бухалката на лихварската мафия". Въоръжените сили на САЩ и ФЕД-а.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 19:58:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1928 -: Октомври 03, 2020, 20:04:35 »
Quote (selected)
трябва да ми направиш списък за това, кое е потребност и кое желание
То не става със списък, мойто момче. Поне не такъв.
Списък от подходящи заглавия ти трябва на теб, да попрочетеш едно друго, да разбереш поне основни понятия. Без това не става.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1929 -: Октомври 03, 2020, 20:05:35 »
onzi,
Вярно е, че не разбирам много от партии.

защо тогава коментираш? хем чукча не разбирател, хем чукча писател. после що на чукча му викали чукча  :smokin:

информация има колкото искаш. потърси, образовай се, не плямпай на аба. мързелът не е извинение. вместо да разтягаш локуми за червени, зелени и пембени барони, потърси финансовите отчети /да ти пошепна на уше: те са публични и ги има из нетя/. па тогава зяй.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1930 -: Октомври 03, 2020, 20:13:16 »
Quote (selected)
Иначе, след като десетки пъти съм задавал въпроса - кой или какво  определя една партия дали е лява и така и не получих отговор дори от "мастити теоретици", най накрая се оказва, че то било просто - ДОД било!

Буквално!
ДОД и ДП са част от преразпределителния механизъм, половината - събирателната.
В социализма влиянието на ДП е минимално, така или иначе собствеността е държавна.
Отношението към ДОД и ДП при либерализма са ЕДИНСТВЕНИЯТ класификатор на партиите леви/център/десни.
Другите като наличието на прекариат постепенно отпадат и се размиват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1931 -: Октомври 03, 2020, 20:16:48 »
onzi,
"защо тогава коментираш? хем чукча не разбирател, хем чукча писател. после що на чукча му викали чукча  :smokin:

информация има колкото искаш. потърси, образовай се, не плямпай на аба. мързелът не е извинение. вместо да разтягаш локуми за червени, зелени и пембени барони, потърси финансовите отчети /да ти пошепна на уше: те са публични и ги има из нетя/. па тогава зяй."

Аз, доволен! Нещо те дразни? Или имаш проблем? Take it easy! Нали си в джерманито? Там няма ли свобода на словото?
Пийни едно, вече при вас е след 5. "It's 5 o'clock somewhere".
Най-обичам да ми дават непоискани съвети. Да беше писал нещо по темата!
А и нищо не бях писал за партиите, а само палче на Engels. Ама и ти се хвана като даначе. Виж в "проклетото" Wiki какво значи! ;D

Знаех си, че има защо да съм те сложил на игнор. Та сега не мога да те махна. Sorry! No hard feelings!
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 20:21:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1932 -: Октомври 03, 2020, 20:17:18 »
Quote (selected)
трябва да ми направиш списък за това, кое е потребност и кое желание
То не става със списък, мойто момче. Поне не такъв.
Списък от подходящи заглавия ти трябва на теб, да попрочетеш едно друго, да разбереш поне основни понятия. Без това не става.
Давай списъка за да видим какво съм пропуснал да прочета.
Какво ще кажеш например за "Жлобология. Откуда берутся деньги и почему не у меня."
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1933 -: Октомври 03, 2020, 20:29:15 »
Quote (selected)
А и нищо не бях писал за партиите, а само палче на Engels. Ама и тисе хвана като даначе. Виж в "проклетото" Wiki какво значи

Аз само минавам оттук, но даначето ми стана интересно.
Като селянче прекарвало летните ваканции в ТКЗС си спомням, че даначе викаха на телето на малачката, когато го отбиваха от цицката.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1934 -: Октомври 03, 2020, 20:31:39 »
Quote (selected)
А и нищо не бях писал за партиите, а само палче на Engels. Ама и ти се хвана като даначе. Виж в "проклетото" Wiki какво значи

Аз само минавам оттук, но даначето ми стана интересно.
Като селянче прекарвало летните ваканции в ТКЗС си спомням, че даначе викаха на телето на малачката, когато го отбиваха от цицката.
Точно! :way_to_go-1308: ;D
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 20:39:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1935 -: Октомври 03, 2020, 20:38:55 »
Навират ми в очите сегашни финансови отчети. LOL
А аз писах за създаването на партии. Да не би БСП като се преименува (създаде) да си върна на държавата всичките имоти, банкови сметки и почна на чисто? Никой не иска да говори за "първия" милион. С отчети по-лесно, нали?
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 21:18:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1936 -: Октомври 03, 2020, 20:45:05 »
Quote (selected)
Има шансове за победа на БСП на изборите и те са реални. Това заяви в ефира на БНТ народният представител от ПГ на "БСП за България" проф. Румен Гечев.

https://www.manager.bg/politika/bsp-vizhda-shansove-za-pobeda-na-izborite

Гечев може да се радва на всеки половин процент над ГЕРБ  за нас обаче това няма да е значима победа.
В следващият парламент, БСП няма да има с кого да се съюзи принципно, за безпринципно има широко поле за "изява".
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1937 -: Октомври 03, 2020, 20:51:19 »
Quote (selected)
Има шансове за победа на БСП на изборите и те са реални. Това заяви в ефира на БНТ народният представител от ПГ на "БСП за България" проф. Румен Гечев.

https://www.manager.bg/politika/bsp-vizhda-shansove-za-pobeda-na-izborite

Гечев може да се радва на всеки половин процент над ГЕРБ  за нас обаче това няма да е значима победа.
В следващият парламент, БСП няма да има с кого да се съюзи принципно, за безпринципно има широко поле за "изява".

Реално има само само един вариант.
Нова тройна коалиция.
Кой как с кого след изборите.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1938 -: Октомври 03, 2020, 20:53:17 »
БСП е полезна толкова, доколкото може да разкара тиквата. Иначе са същите боклуци. Близката история го показва. Не програмата ѝ, която е да лъже старците по селата.
Нали не разчитате на Йосич? ;D Или на анемичните протести?
Баце ви ще целува Мустафата по главата и другаде, да се задържи. Отеб@л е народа и държавата.
Толкова просто нещо на толкова високо място не е имало.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 21:17:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1939 -: Октомври 03, 2020, 21:48:15 »
Най-обичам да ми дават непоискани съвети.
хехе. ти преди да се фръцнеш точно такива раздаваше наляво и надясно. при това с капацитет като този по партийните дела, дето сам си призна какъв е. а сега не си ги обичал, ти да видиш :bigok:

Quote (selected)
А и нищо не бях писал за партиите, а само палче на Engels.
е аз именно палчето ти коментирах, то от него става безпощадно ясно колко ти е нивото. съответно ти после тръгна да си признаваш неща, дето бяха ясни, обаче никой не те беше питал за тях.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1940 -: Октомври 03, 2020, 21:52:19 »
БСП е полезна толкова, доколкото може да разкара тиквата. Иначе са същите боклуци.

тва от висотата на коя експертиза го измъдри? от тази ли?
onzi,
Вярно е, че не разбирам много от партии.

виждаш ли се, бе? не разбираш /по собствените си признания/, ама лееш мнение след мнение. кое от кое по-компетентни. виждаш ли се?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1941 -: Октомври 03, 2020, 21:54:05 »
I love you. More  & more. ;D :yes-1289: :too_happy-1067:

На кого ми приличаш с това "бе"? На една "поцинкована кофа". ПКП.
Много ме кефиш. Некой ден ако мина през джърманито, ще ти се обадя. Да пийнем за здравето на крушевишката ездачка и партийна деятелка. My treat! Няма да се набутваш.

"тва от висотата на коя експертиза го измъдри? от тази ли?"
Вярно е, че има противоречия в мен. Ин & Ян.  ;D
Че получиш язва като се нервиш така.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 22:06:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1942 -: Октомври 03, 2020, 22:14:22 »

"Вярно е, че не разбирам много от партии."

ти преди да се фръцнеш точно такива раздаваше наляво и надясно. при това с капацитет като този по партийните дела, дето сам си призна какъв е. а сега не си ги обичал, ти да видиш :bigok:

Хе,хе. Това е толкова човешко, да не разбираш от нещо и да вървиш напред.
Баце ви разбира от шлангове и противопожарно дело, но къде израсте, няма спиране. Успешен "бизнесмен", министерски секретар, кмет и мин-пред. Нагоре - небе. ;D
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 22:20:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1943 -: Октомври 03, 2020, 22:19:49 »
I love you. More  & more. ;D :yes-1289: :too_happy-1067:
тва е модерно там у щатско, ама аз не го одобрявам. харесай си някой друг.

Quote (selected)
Вярно е, че има противоречия в мен.

не е противоречие. дънинг-крюгер е. провери в уикито.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1944 -: Октомври 03, 2020, 22:21:59 »
Хе,хе. Това е толкова човешко, да не разбираш от нещо и да вървиш напред.

аха, и скай ис дъ лимит, нале. и е особено човешко хабер да си нямаш и да раздаваш квалификации от последна инстанция. както по-горе писах, дънинг-крюгер. тюпиш.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1945 -: Октомври 03, 2020, 22:23:33 »
I love you. More  & more. ;D :yes-1289: :too_happy-1067:
тва е модерно там у щатско, ама аз не го одобрявам. харесай си някой друг.

Quote (selected)
Вярно е, че има противоречия в мен.

не е противоречие. дънинг-крюгер е. провери в уикито.
Що си такава консерва? Бъди модерен! Модерно е да си ляв. Ти нали си?
 А си научил такива думички! Браво на теб!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1946 -: Октомври 03, 2020, 22:39:30 »
I love you. More  & more. ;D :yes-1289: :too_happy-1067:
тва е модерно там у щатско, ама аз не го одобрявам. харесай си някой друг.



I am pulling your leg. :bigok:
Всички ви обичам. Не съм пастор. Нали сте българчета? Не сте англосакси, занзибарци или някакви "aliens" :m1708:
А сега ще ви оставя, да си купя хляб, че ходя до "Whole foods".
Няма да се нервите. Тук сме за "fun". Ако научим нещо е безплатен "benefit".
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 23:00:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1947 -: Октомври 03, 2020, 23:09:41 »
Quote (selected)
От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Много се впечатлявам от политици, които правят неочаквани завъртания на 360 градуса. Сигурно са техноменталисти ?  :m1731:
Тези които се завъртат на само 180 градуса не са толкова интересни.
Друго си е да успееш да се върнеш пак в изходна позиция, това малко го могат.

Аха. Тогава баш техноменталистко ще е да се завъртиш на 720 градуса, нали ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1948 -: Октомври 03, 2020, 23:12:35 »
Quote (selected)
Аха. Тогава баш техноменталистко ще е да се завъртиш на 720 градуса, нали ?

При така поставената дефиниция ББ е "ултра техноменталист".
Това 720, 1080 градуса ги прави за един ден като дервиш. :bigok: :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1949 -: Октомври 06, 2020, 18:52:11 »
Quote (selected)
Баце ви разбира от шлангове и противопожарно дело, но къде израсте, няма спиране. Успешен "бизнесмен", министерски секретар, кмет и мин-пред. Нагоре - небе.
Тц.
Нагоре втория помощник на третия секретар на асистента .... на който е там в ДД  :smokin:
 
Впрочем Боко би купил и осем самолетоносача ма пусто нема кой да му даде такъв заем.
Та некоя седмица да закрепи .....
Не знам как и с какво Радев им е зел страха ма Боко става се по нервен и неадекватен.
Нема се учудя ко налузи розави кюлоти и поведе некой гей парад в опит да се ареса на Сайбиите.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1950 -: Октомври 10, 2020, 23:55:54 »
наци* междувременно се е обградил с верни лизачи:
Quote (selected)
СДС ще търси идеологическо обединение с ГЕРБ и партиите, представени в ЕНП за предстоящите парламентарни избори.

Това е решението на Националния съвет на сините. Той се проведе в Русе.

Председателят на СДС Румен Христов не прогнозира предсрочни избори или оставка на правителството.

„Правителството скоро мина вот на недоверие, събира своето мнозинство, провеждат се заседания. Така необходимите 121 гласа ги има, така че парламентарна криза нямаме и желанието за свикване на служебно правителство не го разбирам”, каза той.

„Къде са тези протестиращи? Нали ги видяхме снощи пред БНТ - абсолютни простаци бяха това, а не протестиращи. Нещата трябва да се наричат с истинските им имена - това са лумпени, които се държаха като абсолютни бандити срещу един евродепутат”, заяви евродепутатът Александър Йорданов пред Нова тв.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9104606

тва е положението. бесносините са си бесносини. тва е. положението.

тва е.


* баци.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1951 -: Октомври 11, 2020, 09:05:28 »
Бясносините са му необходими като легитимация за ЕНП.
Ползва ги са смокинено листо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1952 -: Октомври 11, 2020, 11:31:49 »
цъ, тва е минало. трябваха му за да го вкарат в енп. сега е обратното - седесетата ползват енп за смокиново листо, за да се присламчат към баци.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1953 -: Октомври 11, 2020, 11:32:38 »
и показват какво значи дясното в мамковината - бесна далавера.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1955 -: Октомври 11, 2020, 13:59:12 »
Йончева дан е одила до пишка (права), по тримера на стамбулската консулка, та да е пропуснала некоя поправка у текста  :m1708:
 
Иначе добре. И състава, гледам даже Паргов го нема у ИБ, а некой си го мечтаеха за "лидер".
И Съсела секи месец на отчет и оперативка. Публично. Да е ясно кой кара влака.  :smokin:
 
Иначе формулата е печаливша и в духа на съвременните тенданции.
Умерен евроскептицизъм е залога за успех!  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1956 -: Октомври 11, 2020, 14:03:05 »
бсп си избра и изпълнително бюро, вече могат да се концентрират върху предстоящите избори. и някак между другото постегнаха ойродепутатските си редици:
Quote (selected)
Евродепутатите - всеки месец на отчет пред ИБ на БСП

Отсега нататък избраните от социалистическата партия евродепутати следва всеки първи вторник от месеца да присъстват на заседанието на Изпълнителното бюро. На него те трябва да представят отчет за свършеното през изминалия месец и план за работа, който да се одобри и съгласува с ИБ – текстове за резолюции, планирани проекти, мероприятия (конференции, семинари, обучения), инициативи, дейности, важни гласувания, официални връзки с други групи и  организации, подчерта Нинова.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1957 -: Октомври 11, 2020, 14:08:09 »
Това не е резолюция за Истанбулската конвенция, в нея няма думата македонско малцинство, няма думата ОМО „Илинден“, както твърдят управляващите“, каза Йончева.

Но БСП е на друго мнение (което подозрително съвпада с мнението на ББ):

БСП: Истанбулската конвенция и ОМО "Илинден" са противоконституционни, вредни и нямат място в Резолюцията на ЕП

тва са пълни глупости и ти не може да не го знаеш. и истанбулската, и омо са обявени за за противоконституционни и бсп няма как да има друга позиция.

ти по-добре се концентрирай върху гнусотата в синьо, дето се чуди как да се присламчи към баце ти. и гъзът-знаме, дето пристана като министър на баце ти /когото преди това беше окичил с разни титли , доколкото си помням, като бандит и разбойник/. и ме осведоми що за дясно е дясното.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1958 -: Октомври 11, 2020, 14:10:34 »
пешо, ето ти малко от изказването на нинова:
Quote (selected)
„Виждам обаче задаващата се нова опорна точка. И тя е, че БСП не е алтернатива, а се е договорила с ГЕРБ и аз- с Бойко Борисов. Разбира се, че това се прави умишлено, за да се отнеме алтернативността на БСП, градена с много труд, много усилия и много жертви в последните четири години. Прави ми впечатление кои са говорителите на тази теза - хора, които през тези четири години, а и преди тях, бяха коалиционни партньори на ГЕРБ, министри в кабинета на ГЕРБ, хора, заемащи високи длъжности в държавата, благодарение на гласовете на ГЕРБ. И когато ние четири години се борим срещу този модел с всички последици на тази борба, те бяха част от този модел. И тогава беше трудно, но те мълчаха и съпридружваха на този модел. Сега е лесно - сега Борисов си отива и е много лесно да си анти-Борисов говорител и "герой".

Ужасното и грозното в тази ситуация е това да го правиш на гърба на БСП. Прави ли ви впечатление, че всички те хулят БСП и се съизмерват с БСП, опитвайки се да отнемат нашата алтернативност, твърдейки че ние сме се договорили сега с ГЕРБ. Обръщам ви внимание на следното - от всички говорители, единствени ние за тези четири години отказахме да влезем в правителството на Борисов. Отказахме постове. Отказахме всякакви предложения“, добави тя.

„Затова днес ние имаме право да претендираме, че сме автентичната алтернатива и аз ви призовавам - на всяко място, във всяко участие, във всеки разговор, разбивайте тази лъжа с факти. Факти от изминалите четири години - отказ да влезем в правителството, пет вота на недоверие, пет алтернативни бюджета с алтернативни политики, наши протести- Бузлужда, 1 май, протестът пред Министерски съвет . Защото другата опорна точка е, че БСП се е договорила с Борисов, защото не излизала на протестите и крепяла кворума. В това изречение се съдържат три лъжи. Парламентарната група не влиза в пленарна зала и не се регистрира за заседание. Първата лъжа - че крепим кворума. Втора лъжа - БСП не подкрепя и не участва в протеста. Първи заявихме подкрепа за протеста. В първия ден на влизането на прокуратурата в президентството цялата парламентарна група бяхме пред президентството. И оттогава до ден днешен, всеки ден, над 90 дни, има наши участници. Депутатите в София са всеки ден на протеста. Софийската организация е всеки ден на протеста. А вие знаете, че наши членове се включват и по места в протеста. И днес, в позицията, която ви предлагаме за резолюцията на ЕП, отново ще изразим подкрепата си за тези протести. Това са факти, които трябва да се изтъкват навсякъде, за да не допуснем новата опорна точка да стане мантра, която да се внася в общественото мнение и да разбива нашата алтернативност“, каза още лидерът на левицата.

ето ти го дясното - виж изречението в червено. гнус, нечистоплътност, неморалност и падение отсекъде, не ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1959 -: Октомври 11, 2020, 14:13:14 »
и малко за енгелсът, дето се беше засилил с молив зад ухото да събира депутатски бройки:
Quote (selected)
„Другото, което ми прави впечатление напоследък, е математика. Тя е много хубава и важна наука, има влияние във всяка сфера на живота, но може би с много малко влияние в политиката. Уви, наши политически опоненти, говорители, политолози и социолози в момента превръщат цялата политика в математика. Всеки по цял ден гадае, умува и брои - коя партия колко депутати ще вкарат в парламента. И почват с молива - този с този ще направи коалиция, ще му стигнат гласовете, ще направи правителство, другите няма да могат да направят правителство. Предлагам ви да не участваме в тази математика. Предлагам ви да участваме в правенето на политика - такава, каквато е тя. С политики, с план, с мерки. Не съм чула никой от лидерите на другите партии и тези, които се готвят да влизат в парламента и броят депутатите, да кажат за какво ще влизат в парламента. На всяко място трябва да отправяме това предизвикателство към тях, за да върнем политиката в нормалността. Ще видим народа колко от нас ще изпрати там, кажете какво ще правим с държавата - как ще променим това състояние, до което ни докара Борисов, как ще върнем разделението на властите, как ще върнем силата на парламентарната република, как ще има върховенство на закона. Кажете кой от вас е съгласен да преизчислим всички пенсии или да се премахне търговския статут на болниците. Или да се заемем с високи технологии и дигитално образование. Какво ще правим в земеделието, какво ще правим във ВиК сектора, кога ще изчистим България от сметището, в което ни превърна Борисов? Това е истинският разговор за бъдещия формат на парламента и бъдещите коалиции - а не механичния сбор числа“, посочи Корнелия Нинова.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1960 -: Октомври 11, 2020, 17:12:28 »
Quote (selected)
БСП създава своеобразно правителство в сянка, което да следи работата по ресори в министерствата и да предлага алтернативни политики. За целта в следващите 4 години работата на партията ще бъде подпомогната от 17 ресорни съвета, реши Националният съвет на партията по предложение на председателя Корнелия Нинова.
Тук
Това, че др. Нинова най-после се е решила да направи правителство в сянка, е добре. 

Малко притеснително е, че съветите се създават за 'следващите 4 години' - като че ли е признание, че БСП няма намерение да управлява в следващия парламентарен мандат.
« Последна редакция: Октомври 11, 2020, 17:14:33 от Пешo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1961 -: Октомври 11, 2020, 17:22:12 »
Quote (selected)
БСП създава своеобразно правителство в сянка, което да следи работата по ресори в министерствата и да предлага алтернативни политики. За целта в следващите 4 години работата на партията ще бъде подпомогната от 17 ресорни съвета, реши Националният съвет на партията по предложение на председателя Корнелия Нинова.
Тук
Това, че др. Нинова най-после се е решила да направи правителство в сянка, е добре. 

Малко притеснително е, че съветите се създават за 'следващите 4 години' - като че ли е признание, че БСП няма намерение да управлява в следващия парламентарен мандат.
Друго тълкуване е че се готви да управлява сама или в минималистична коалиция, при което "съветите" просто поемат съответните министерства с минимални корекции  :smokin:
Но тва са радини вълнения, както би рекъл дедо Вазов.
моята хипотеза е (псевдо)президентска република следващата година-година и половина  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1962 -: Октомври 11, 2020, 17:24:26 »
Не разбирам, какво коментирате на политиците, говорят едно, мислят друго... правят трето?!

Дайте ми фактите, ще ви дам правото, а ние факти нямаме, защото ни лъжат!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1963 -: Октомври 11, 2020, 17:52:00 »
Не разбирам...
специално за теб въобще не е учудващо :bigok:

факти има колко щеш, ама именно според тях ти твърдиш, че от баци по-убаф нема и нема да го сменяш за нищо на света.

балалайка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1964 -: Октомври 11, 2020, 17:54:16 »
Quote (selected)
БСП създава своеобразно правителство в сянка, което да следи работата по ресори в министерствата и да предлага алтернативни политики. За целта в следващите 4 години работата на партията ще бъде подпомогната от 17 ресорни съвета, реши Националният съвет на партията по предложение на председателя Корнелия Нинова.
Тук
Това, че др. Нинова най-после се е решила да направи правителство в сянка, е добре. 

Малко притеснително е, че съветите се създават за 'следващите 4 години' - като че ли е признание, че БСП няма намерение да управлява в следващия парламентарен мандат.
ах, как се притеснил. ами на този пленум трябваше да се определят разни структури за следващия мандат, сиреч за следващите четири години.

за мен по-притеснително е, че никой не се наема да коментира деснобесния гъзоврът.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1965 -: Октомври 11, 2020, 18:35:49 »
Ми седерунгели. Кво да им коментираш  :smokin:
Впрочем кой и кво?
Ако са т.н. СеДС, то те са умрели отдавна. Ако не се завъртът покрай Боко никой нема ги забележи. Даже предполагам че Боко им е платил "мероприятието" в Русе що са апсолютни прошляци. Ако е бившио министър ..... то колко и да се пънат да го пришият към протестите, умрела работа. Протестите са заслуга единствено на Радев.
Май само Радан нещо се пъне в европарламата, ама тва умрела работа. Единствената ефективна мярка е резолюция да се спрат парите, ама .... де че намерят толку продажен и послушен кат Боку, тъй че нема ста.
ТЪй че кой и какво?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1966 -: Октомври 27, 2020, 18:16:39 »
Quote (selected)
Корнелия Нинова:

"Днес бяхме единствените в Парламента, които гласувахме ПРОТИВ избирането на българските прокурори за Европейската прокуратура от Висшия съдебен съвет /ВСС/."

Информация от преди малко, чута лично от мен в интервю на самата Корнелия в предаването "Лице в лице" по БТВ.

Браво, Корни!!! :t2027:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1967 -: Октомври 27, 2020, 21:09:44 »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1968 -: Октомври 27, 2020, 21:17:34 »
Пешо, "оттатък" са ти отговорили.
Аз нямам какво да добавя, но и аз те записах надлежно.
Ми по внимателно стъпяй по гнили дъски бе човек, не мога да те позная.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1969 -: Октомври 27, 2020, 21:44:31 »
Нинова критикува Радев: Не го разбирам!
Ха, честито !
Радев не беше ли този, дето седеше на масата с Георги Гергов на вицепрезидентската сватба? :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1970 -: Октомври 27, 2020, 21:48:52 »
Глаували са против, да бъдат избирани единствено от прокурорската колегия на ВСС.

Слушайте и четете внимателно, разликата е съществена!
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1971 -: Октомври 27, 2020, 22:05:14 »
Нинова критикува Радев: Не го разбирам!
Ха, честито !
Радев не беше ли този, дето седеше на масата с Георги Гергов на вицепрезидентската сватба? :smokin:
Той!
Същият, дето ви бърка в гъзъ с чадър и го дърпа половин ход обратно, за да се разтвори достатъчно за предизвикване на квич, но не напълно, за да има още ход за добавяне.
Гледам, че в последните месеци е опънал още само няколко милиметра обратен ход, а какъв резултат само!
Свиквайте и мъдри съвети говорят да не се мърда много в подобни случаи. Още повече, предстоят нови пет години.
Само пет, за съжаление, на едни.
Цели пет, за съжаление на други.
Живот ли бе, да го опишеш! :b0205:
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1972 -: Октомври 27, 2020, 22:53:06 »
Quote (selected)
Гледам, че в последните месеци е опънал още само няколко милиметра обратен ход, а какъв резултат само!
Свиквайте и мъдри съвети говорят да не се мърда много в подобни случаи. Още повече, предстоят нови пет години.
Щом казваш да не се мърда много, явно имаш опит.  :image008:
В последните месеци, особено преди "въстанието", много интересни хора станаха съветници. Ако това е ясен знак и силен сигнал, ти също ще си от тези, дето ще избягват резките движения. И аз също, но това едва ли ще те радва и успокоява.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1973 -: Октомври 27, 2020, 23:01:05 »
Добре че са Пешо и Калинчо да ни осведомяват какво става в БСП. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1974 -: Октомври 27, 2020, 23:05:22 »
Сегашните неща не стават в БСП. Даже Корнелия Нинова е странична фигура в случая, с второстепенна роля.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1975 -: Октомври 27, 2020, 23:10:29 »
Не стават, па все за полата на Нинова се хващате или за макарите на Радев.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1976 -: Октомври 28, 2020, 11:22:17 »
Нинова критикува Радев: Не го разбирам!
Ха, честито !
Радев не беше ли този, дето седеше на масата с Георги Гергов на вицепрезидентската сватба? :smokin:
Той!
Същият, дето ви бърка в гъзъ с чадър и го дърпа половин ход обратно, за да се разтвори достатъчно за предизвикване на квич, но не напълно, за да има още ход за добавяне.
Гледам, че в последните месеци е опънал още само няколко милиметра обратен ход, а какъв резултат само!
Свиквайте и мъдри съвети говорят да не се мърда много в подобни случаи. Още повече, предстоят нови пет години.
Само пет, за съжаление, на едни.
Цели пет, за съжаление на други.
Живот ли бе, да го опишеш! :b0205:
Този път задникът, в който в вкаран (леко) чадърът, е на самата Корнелия. Не мога да разбера нейния твърд курс към минимизиране на електоралната подкрепа, особено след като по-значимите протестантски формации вече заявиха, че няма да коалират с БСП.

Корнелия ще извърши политическо самоубийство, ако не подкрепи Президента Радев за втори мандат. Особено, ако на следващите президентски избори опонент на Радев е самият Борисов (нещо много вероятно, според мен).
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1977 -: Октомври 28, 2020, 11:27:14 »
Quote (selected)
на следващите президентски избори опонент на Радев е самият Борисов (нещо много вероятно, според мен)
Значи според теб Борисов е кръгъл идиот?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1978 -: Октомври 28, 2020, 11:44:54 »
Quote (selected)
Корнелия Нинова:

"Днес бяхме единствените в Парламента, които гласувахме ПРОТИВ избирането на българските прокурори за Европейската прокуратура от Висшия съдебен съвет /ВСС/."

Браво, Корни!!!

Гласували са против, за да бъдат избирани единствено от прокурорската колегия на ВСС.

Слушайте и четете внимателно, разликата е съществена!
  :t1815:

Тук няма никаква разлика!

Естествено за тези, които са следили фнимателно развитието на сагата с проекта за реформа на съдебната система на Хр. Иванов, който на 09.12.2015 г. бе бламиран като цяло от парламентарното мнозинство на партия ГЕРП.

Отхвърлено бе най-вече предложението за ограничаване на НЕограничената власт на ГлавПрокурора на Р. България, но беше прието разделението на ВСС на две колегии: съдийска и прокурорска.

Което означава, че щом ВСС ще избира български прокурори за състава на Европейската прокуратура, то тези прокурори ще бъдат избирани единствено и само от прокурорската колегия на същия този ВСС и от никого другиго. 
:lightbulb_idea-1364:

« Последна редакция: Октомври 28, 2020, 11:49:20 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1979 -: Октомври 28, 2020, 11:49:50 »
пешо отново дивотии глаголи. това, което нинова каза, е че номинацията на радев трябва да извърви пътя си по устав - като всяка друга. и че за това е още прекалено рано. с което днес сутринта се съгласи и ал. маринов.