Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:34:22

Автор Тема: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас  (Прочетена 197381 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1080 -: Юли 28, 2020, 14:05:07 »
Госингер, администраторите - какво става, даге?
...последна публикация на 27 февруари того и изведнъж, хоп, днес, в края на юли, темата дигната - явно тема на св. мца. Траспения, да?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1081 -: Юли 28, 2020, 16:15:11 »
Госингер, администраторите - какво става, даге?
...последна публикация на 27 февруари того и изведнъж, хоп, днес, в края на юли, темата дигната - явно тема на св. мца. Траспения, да?
Е, па за тази тема си е публикацията, лошо нема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1082 -: Юли 28, 2020, 16:52:26 »
E, па - не е ...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1083 -: Юли 28, 2020, 17:03:44 »
E, па - не е ...
Тц! Сите прокурори в една купчинка, моля! Че то ако за всеки се отваря тема, можем изобщо да направим раздел и да го караме поименно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1084 -: Юли 28, 2020, 19:24:00 »
Госингер, администраторите - какво става, даге?
...последна публикация на 27 февруари того и изведнъж, хоп, днес, в края на юли, темата дигната - явно тема на св. мца. Траспения, да?
Е, па за тази тема си е публикацията, лошо нема.
:0004: C:-) :0004:

E, па - не е ...
Тц! Сите прокурори в една купчинка, моля! Че то ако за всеки се отваря тема, можем изобщо да направим раздел и да го караме поименно.
:t2015: :t2017: :t2015:

P.S. А ако случайно емоджитата се окажат в повече за един пост, одма деля поста на 2 или 3!!! :cool-1084:
« Последна редакция: Юли 28, 2020, 19:59:24 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1085 -: Юли 28, 2020, 19:25:25 »
E, па - не е ...
Тц! Сите прокурори в една купчинка, моля! Че то ако за всеки се отваря тема, можем изобщо да направим раздел и да го караме поименно.
Е да де!
Поне за компост да стават. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1086 -: Юли 28, 2020, 21:01:35 »
E, па - не е ...
Тц! Сите прокурори в една купчинка, моля! Че то ако за всеки се отваря тема, можем изобщо да направим раздел и да го караме поименно.
...ех, сестро, сестро - штанга миличка, большая - обяснявам нагледно:
1. година того назад > обърнете внимание - в ЕС и у нас

ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« -: Юли 24, 2019
, 11:14:57 »

Мисля, че тук имаме нужда от такава тема, тъй като в ЕС тази сага е вече към края си, докато в България едва започва. И дано да съм уцелила правилния Раздел.....
~~~~
2. Нататък, сестро, от тоя месец - обърнете внивание, пак започваме с прокуратурата, не с цирковото изкуство, поврага:

Активен Джиджи
Лето 2020. Прокуратура, НСО, скандали, арести, протести …
« -: Юли 10, 2020, 23:34:26
»

    Цитат

От доста време насам се канех да отворя такава тема, която да събере на едно място всичко, но все не ми оставаше време.

И дано да не дублира вече отворената тема „Иде ли краят на проекта Борисов?”
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Та така,сестро, питам за един приятел оттатък, защо трябваше да се открива втора, че и трета тема досежно прокуратурата?

За да угодите, заедно със собственика, да се слави името Му, на едно кюфте?
Струва ли си?
А?
« Последна редакция: Юли 28, 2020, 21:04:11 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1087 -: Юли 29, 2020, 10:00:28 »
ПРОКУРОРСКАТА САГА – у нас!!!

:too_happy-1067:
Няма страшно, държим прокуратурата!

https://www.segabg.com/hot/category-then/barbekyuto-na-dogan-vuzkrusna-shte-se-snima-hells-kitchen
« Последна редакция: Юли 29, 2020, 10:03:33 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1088 -: Август 20, 2020, 18:52:00 »
Джидже, ай да те светна нещо - нЕма таково жувотно "прокурорска сага"! Има ена Мутра, дето си е турИла прокурор. НЕма Мутра - нЕма прокурор. Оляхте се, не, че не го подозирах - осрАхте отново всичко тва беснодесните, щото трЕбе да ви дава по телевизора и да се водите авангард, белким дотрапате до парламата, че иначе този глад не се търпи- АЗБ не може да ви смогне вече на издържаката . Ми не сте никакви"борци"! ГОла вОда сте - и то вече се види! Ше ти съобщя нещо мноо важно - Мутрата ще падне, щото се натрупаха много фактори, но вие пак ще сте у киреча - щото не можете да надмогнете собствената си простотия и тщестлавие. Мноо подздрави от комунетата! Нищо освен  долнопробно русофобство и долен реднешки слугинаж не можете да измислите - толкова сте жалки. Търпението взе та свършИ - може и да са прави конспираторите, че са ви пратили да спихнете протеста и да закрепите Мутрата. Все пак не бива да забравяме, че Му полегахте във второто МУ правителство. Нещастници! :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1089 -: Август 20, 2020, 18:57:08 »
Хи-Хи!
Асол се опитва да сугестира Джиджи!
Ти чекай само Каскета да цъфне някъде с Женералска униформа и гледай каква еуфория ще настане.
Чудя се Ицето да няма някоя тайна фотография с униформа, че коги бившето принцче Хари цъфна с нацистки мундир много му се кефиха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1090 -: Август 20, 2020, 19:11:14 »
Нищо не се опитвам. Ристю, га беха протестите в защита на президента си правеше пъформанси в Росенец и се щураше като цветарка пред Съдебната палта, мутренските кръчми и пред БНТ, а малко по-късно ходиха да се молят на Доган да си махне Мутрата. Никакъв го нямаше първата седмица /за разлика от костоваците, които макар и малка част, макар и с отвращение бяха в защита на институцията/. И ся Ристю с разни Глистевци реве за подкрепа на палатките, ама имат и "изисквания" - мое и да имало комунета, ама са длъжни да им търпят безобразията, видиш ли. Ми няма да ти ги търпят бе, говньо, щото сме над милион, а вие сте на по-малко от 1/3! Бахти психарите, бахти безумците, на издържка на чужди сребърници!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1091 -: Август 20, 2020, 19:16:07 »
Хи-Хи!
Асол се опитва да сугестира Джиджи!
Ти чекай само Каскета да цъфне някъде с Женералска униформа и гледай каква еуфория ще настане.
Чудя се Ицето да няма някоя тайна фотография с униформа.
Ицето от ДееБъ ... ли?!   :0005: :giggle-3307: :0005:
А Асольчик нека си сугестира, въпреки че знае, че ше ме пукне от смех!!! :blings-1100:
« Последна редакция: Август 20, 2020, 19:19:37 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1092 -: Август 20, 2020, 19:19:07 »
РистЮ има един първороден грях - роден в мъртва политическа утроба.
Кога имаше власт си чешеше макарите.
Сега когато е никой, търси Кой да му ги почеше.
Утре "в името на територията" ако трябва пак ще се коалира със свинските черва.
Поредния Yes мен и "Yes България".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1093 -: Август 20, 2020, 19:30:33 »
Quote (selected)
Кога имаше власт си чешеше макарите

Не бива да се отрича "заслугата" на Ристю за разделянето на ВСС, така че гешефта да може са си  го изберат "прокурорската колегия" и гербавосвинските депутати. Ово е законодателна инициатива прегърната от Мутрите! Тогава в стария форум аз и Жана обяснявАхме на сър Джон точно, колко тъпа е "реформата " му, ама той се дуеше толкова тъпо и нелепо, точно колкото го прави и сега. Имаме видими резултати - така де се каже... :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1094 -: Август 20, 2020, 19:39:56 »
Quote (selected)
Не бива да се отрича "заслугата" на Ристю за разделянето на ВСС, така че гешефта да може са си  го изберат "прокурорската колегия" и гербавосвинските депутати.

Мислиш че РистЮ е разбрал какво е сътворил?
Добре че после дойдоха още по-нелепи назначения и забравихме каква каша забърка.
Разбира се, Дани ми е ФАВОРИТ, е преди това беше фаворитка оная с двете дипломи, какво ли следва!
« Последна редакция: Август 20, 2020, 19:47:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1095 -: Август 20, 2020, 19:57:41 »
Quote (selected)
В призива в социалните мрежи организаторите заявяват, че демокрацията у нас е под заплаха и правят паралел със ситуацията в Беларус. Режимите в двете страни са под натиск от своите граждани и яростно се опитват да се спасят. "От Пловдив до Минск се чува само едно: Оставка, и то веднага!", пишат протестиращите.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/den-43-nov-golyam-protest-blokira-plovdiv
Това не мога да го подмина.
От евроатлантици толкоз - мадури, марули все с "М".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1096 -: Август 20, 2020, 20:24:12 »
Ми то не е за подминаване, щото ситуациите са коренно различни. Нас вече "приятелите" ни окрадоха, а на беларусите тепърва им пробутват нефелните си мантри за "демокрация". Като ги оберат и тях до шушка, ще си праят пас за назначените от фондациите им Мутри. Бахти мръсниците! Трети път с Германия/тоя път в комбинация с реднеците/ - за трети път национална катастрофа! Кочината е като учебник за национална идиотщина!

Аз що викам, че ристювците и съпътващите ГО идиоти са вредни! Да си кесат на "брикадите" САМИ. Кретени, с още по-кретенски аналогии. По мое мнение са платени боклуци
« Последна редакция: Август 20, 2020, 20:27:56 от Асол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1097 -: Август 20, 2020, 20:32:09 »
Quote (selected)
Аз що викам, че ристювците и съпътващите ГО идиоти са вредни! Да си кесат на "брикадите" САМИ. Кретени, с още по-кретенски аналогии. По мое мнение са платени боклуци

Не знам, не съм партийно обвързан, ама с тия водители и подбудители Баце може да изкара още два-три мандата докато те Му милват корема уж да Го свалят.

Ако някой се интересува, Буда вярващите го галят по корема за личен берекет.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1098 -: Август 20, 2020, 21:06:53 »
Цитат на: buratinob
Разбира се, Дани ми е ФАВОРИТ



Долу, Дани! Място!
----------------------------

 :bigok:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1099 -: Август 20, 2020, 22:44:14 »
Quote (selected)
Аз що викам, че ристювците и съпътващите ГО идиоти са вредни! Да си кесат на "брикадите" САМИ.
Ей заради това мислене тиквите ще ни управляват още дълго.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1100 -: Август 20, 2020, 23:03:35 »
Ми то не е за подминаване, щото ситуациите са коренно различни. Нас вече "приятелите" ни окрадоха, а на беларусите тепърва им пробутват нефелните си мантри за "демокрация". Като ги оберат и тях до шушка, ще си праят пас за назначените от фондациите им Мутри. Бахти мръсниците! Трети път с Германия/тоя път в комбинация с реднеците/ - за трети път национална катастрофа! Кочината е като учебник за национална идиотщина!

Аз що викам, че ристювците и съпътващите ГО идиоти са вредни! Да си кесат на "брикадите" САМИ. Кретени, с още по-кретенски аналогии. По мое мнение са платени боклуци
„става дума за перипетия между буржоазни сили“.
Нали си сещате от кого е цитатът и по-важното, откога... Права е Асол, България е като учебник за национална идиотщина за националните катастрофи. Пък нека дечинките учат за някакъв Кубрат (ама не боксьор, ами някакъв с пръчки, дето карал децата си да ги трошат) и че на една сграда в София пише "Съединението прави силата".
 :t23145:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1101 -: Август 21, 2020, 09:26:16 »
Quote (selected)
Аз що викам, че ристювците и съпътващите ГО идиоти са вредни! Да си кесат на "брикадите" САМИ.
Ей заради това мислене тиквите ще ни управляват още дълго.
  :b0315: :bravo-1290: :b0315:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1102 -: Август 21, 2020, 09:44:50 »
Не знам, не съм партийно обвързан, ама с тия водители и подбудители Баце може да изкара още два-три мандата докато те Му милват корема уж да Го свалят.
Ако някой се интересува, Буда вярващите го галят по корема за личен берекет.

Галенето по корема може да доведе единствено до среднощни полюции, а не до личен берекет – за когото и да е … 

:blush-3296:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1103 -: Септември 28, 2020, 19:17:13 »
Най-сетне!!! :bravo-1290:

Quote (selected)
Европейската прокуратура започна работа с тържествена клетва
28 Септ. 2020



Европейските прокурори начело с европейския главен прокурор Лаура Кьовеши положиха днес клетва на специално заседание на Съда на Европейския съюз и официално встъпиха в длъжност. А целият екип обеща тържествено следното:

Quote (selected)
„Тържествено поемам задълженията да изпълнявам функциите си при условията на пълна независимост в интерес на Съюза като цяло, да не търся и да не приемам указания от никое външно за Европейската прокуратура лице или образувание. Освен това се задължавам да спазвам задължението за поверителност по отношение на всяка информация, с която разполага Европейската прокуратура“.

Европейската прокуратура е независим орган, който ще разследва и предава на съд за престъпления, засягащи финансовите интереси на ЕС, включително трансгранични измами с ДДС над 10 милиона евро. Нейното седалище е в Люксембург.

https://www.segabg.com/category-bulgaria/evropeyskata-prokuratura-zapochna-rabota-turzhestvena-kletva
А аз пожелавам на Лаура Кьовеши от цялото си сърце „Ни пуха, ни пера!” :b0303:
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 19:23:46 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1104 -: Септември 28, 2020, 19:27:18 »
На тържествените речи и банкети и ний сме много добри  :yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1105 -: Септември 28, 2020, 19:35:07 »
Чевръста булка!
Една година избира имот, килими, вази.
Сега остана малко:
Quote (selected)
Предстои всяка държава да определи и т. нар. делегирани прокурори.

И след година, две към края на мандата ще стигне до първата папка.
Хвала на такиви евротруженици!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1106 -: Октомври 01, 2020, 16:43:53 »
Quote (selected)
Брюксел се събуди и учуди: България е все същата
Новата мониторингова процедура замазва петното от старата
30 Септ. 2020, Светослав Терзиев

Няма ненаказано добро и за Европейската комисия. Почти по същото време миналата година тя обяви, че България е изпълнила ангажиментите си за независимо правосъдие, борба с корупцията на високо равнище и обуздаване на организираната престъпност, а тази седмица писа, че й куца върховенството на закона.
----------------
Старият механизъм, който ЕК възнамеряваше да прати в небитието под аплодисментите на българските власти, отказа да се спомине. Еврокомисарката Вера Йоурова, която е живата връзка между предишната и настоящата Еврокомисия, призна в сряда, че в момента България е обект на два мониторингови механизма. Такава чест може да се заслужи само с голямо старание. Държавата на победилата мутрокрация доказа такава непоправимост, че новият механизъм за наблюдение настигна стария и се сдвои с него.
----------------
Влизането на България в ЕС през 2007 г. бе съпроводено от вкарването ѝ в измисления специално за нея и Румъния мониторингов механизъм (МСП), където според първоначалните планове трябваше да изкара тригодишна карантина, но се застоя близо 18 години.

Сега, заедно с него, подава ръка на новия механизъм за върховенството на закона и не смята, че има проблем, защото първите реакции на управляващите след излизането на доклада в сряда бяха почти възторжени. Ако Христо Ботев беше жив, щеше да повтори каквото е писал в първия брой на в. "Будилник" на 1 май 1873 г. за "онез табан суратларъ, на които и в очите да плюеш, те ще казват, че е божа росица". А единствената разлика е, че днес им викаме гьонсурати

https://www.segabg.com/category-observer/bryuksel-se-subudi-i-uchudi-bulgariya-e-vse-sushtata
:way_to_go-1308: :too_happy-1067:
« Последна редакция: Октомври 01, 2020, 16:46:16 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1107 -: Ноември 12, 2020, 09:41:19 »
Кьовеши положи клетва, Джиджи въздъхна с облекчение "Най-сетне!!! :bravo-1290:" ... И к'во-о ... ?  :b0230:
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 21:02:55 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1108 -: Декември 04, 2020, 13:36:37 »
Quote (selected)
На фона на изключително критичния доклад на Съвета на Европа, който извади на показ недопустимите практики в заведенията за психично здраве, от пресцентъра на държавното обвинение съобщиха, че след разпоредена проверка от Върховната касационна прокура се планира да бъдат закрити 28 специализирани институции за хора с психични заболявания и умствена изостаналост
Че тя прокуратурата е обект на повече и по-критични доклади  :m1731:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1109 -: Март 02, 2021, 19:48:09 »
Quote (selected)
Прокурорите на Кьовеши в България ще вземат поне 5,697 евро заплата
02.03.3021

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prokurorite-na-koveshi-bulgariya-shte-vzemat-pone-5697-evro-zaplata
  O:-)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1110 -: Март 03, 2021, 15:33:48 »
Е, седем от първите десетина гербави кандидатури няма да вземат такива заплати, щото са отсвирени...от екипа на Кьовеши :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1111 -: Март 03, 2021, 16:57:40 »
Quote (selected)
Прокурорите на Кьовеши в България ще вземат поне 5,697 евро заплата
02.03.3021

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prokurorite-na-koveshi-bulgariya-shte-vzemat-pone-5697-evro-zaplata

Е, седем от първите десетина гербави кандидатури няма да вземат такива заплати, щото са отсвирени...от екипа на Кьовеши

Ми тя, Кьовеши си знае работата.  :0007:

И за мен е може би единствената, за която изобщо не се притеснявам ... :smokin:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1112 -: Март 04, 2021, 17:51:44 »
Тук следват акцентите от две дописки във форума-майка, свързани с отхвърлените от Европейската прокуратура предложени точно за нея 7 от 10 български магистрати.

Започвам по дати и продължавам с текст + „булети”, за да мога да извлека максималното, без да нарушавам местните – на „Керпеден! – правила.

И жалко, че според последното от тях не мога да пусна тук карикатурата на Комара, с която започва първата дописка. Но тя представлява горе-долу следното:

Лаура Кьовеши се извисява пред редичка от 7 гешевчета, водена от самия Гешев, който ѝ е вдигнал среден пръст и стига точно до под зелената папка на Кьовеши, която тя носи "под мишница" …  :bigok:

Quote (selected)
ВСС не успя да пробута десет малки гешевчета на Кьовеши
Обществото е сляпо за покварата, демагогията и тоталитаризма в съдебния съвет. И затова му се подиграват в лицето
03 Март 2021, ДОРОТЕЯ ДАЧКОВА

Звучен еврошамар получи Прокурорската колегия на ВСС в сряда. 7 от 10 излъчените от нея кандидати за европейски делегирани прокурори не са одобрени от европейската прокуратура. Засега това е прецедент, тъй като европейският главен прокурор Лаура Кьовеши не е връщала кандидати на други държави.

• Европрокуратурата не иска да работи със следователи, съдии и прокурори, които идват от ниско ниво;
 
• Това са формалните причини, за които говори службата на Кьовеши.

• А отговорът на това, КОЙ е посочил тези кандидати, изглежда повече от ясен: 

След като ГлавПрокурорът има власт над цялата Прокурорска колегия във ВСС, решението кои да бъдат хората на Кьовеши в България, е пореден въпрос, който тази колегия  разглежда и решава единодушно – така, както каже Главният.

https://www.segabg.com/category-observer/vss-ne-uspya-da-probuta-deset-malki-geshevcheta-na-koveshi
:m1201:


« Последна редакция: Март 05, 2021, 17:28:00 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1113 -: Март 04, 2021, 17:59:50 »
И втората дописка – един ден по-късно:

Quote (selected)
ВСС отхвърля забележките на Кьовеши към кандидатите за европрокурори
Европейската прокуратурата не иска следователи, съдии и прокурори от районно ниво
4 Март 2021

Идната сряда Πpoĸypopcĸaтa ĸoлeгия нa BСС щe oбcъди възpaжeниятa нa Лaypa Kьoвeши cpeщy 7 oт 10 нoминиpaни за eвpoпeйcĸи дeлeгиpaни пpoĸypopи от България.

Възраженията на европейската прокуратура са, че това са хора, които нямат достатъчен професионален опит:

• един от тях е съдия на районно ниво;

• трима са следователи, които никога не пледират пред съда, макар и да са част от прокуратурата;

• а трима са прокурори на ниско ниво, които не са се занимавали никога с дела за злоупотреби с евросредства, каквито ще са казусите на европейската прокуратура.

Затова, в ĸpaйнa cмeтĸa, нa тoзи eтaп мoжe дa имaме caмo тpимa eвpoпeйcĸи дeлeгиpaни пpoĸypopи в Бългapия, дoпycĸaт oт BCC.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vss-othvurlya-zabelezhkite-na-koveshi-kum-kandidatite-za-evroprokurori

:m1708:

« Последна редакция: Март 05, 2021, 17:28:40 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1114 -: Март 05, 2021, 17:35:09 »
А ето и още една дописка /пак там!/ още един ден по-късно ...

Quote (selected)
ВСС реши, че Кьовеши го хвали за гешевчетата
Европейският главен прокурор оценява, че навреме избрахме кандидатите за делегирани прокурори, обяви съветът
05 Март 2021


След като цели два дни Прокурорската колегия на ВСС нямаше официална реакция по темата с върнатите от европейския главен прокурор Лаура Кьовеши 7 от 10 български кандидатури за делегирани прокурори, днес, на 5 март, най-сетне се произнесе:

"В писмото на Кьовеши се посочва, че е оценено високо навременното изпълнение на ангажиментите на Прокурорската колегия на ВСС в процеса по подбор на европейски делегирани прокурори от страна на Р. България. Процедурата е в ход и все още не е приключила."


https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vss-reshi-che-koveshi-go-hvali-za-geshevchetata


« Последна редакция: Март 05, 2021, 17:38:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1115 -: Март 12, 2021, 12:49:27 »
Душана Здравкова: Връщането на гешевчетата е само първият шамар

Душана Здравкова напусна съдебната система през 2011 г. като протест срещу назначаването на Владимира Янева – семейната приятелка на втория по това време човек в ГЕРБ – Цветан Цветанов, за председател на Софийския градски съд.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/dushana-zdravkova-vrushtaneto-na-geshevchetata-e-samo-purviyat-shamar

Здравкова оприличи Прокурорската колегия на ВСС на "щраус, заровил главата си в пясъка, който не иска да види и оцени това, което се опитват да му кажат колегиално от Европейската прокуратура". В петък колегията разпространи съобщение, че Кьовеши оценява, че навреме е избрала кандидатите за делегирани прокурори.
 
:m1708:

« Последна редакция: Март 12, 2021, 12:55:07 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1116 -: Март 12, 2021, 14:55:25 »
С други думи, сравнявайки новините в двата последни постинги - пак нов, звучен шамар и тояга по Междуушието!
  :t0153:
« Последна редакция: Март 12, 2021, 15:13:58 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1117 -: Март 17, 2021, 15:10:37 »
Кьовеши разясни лично на ВСС защо не харесва гешевчетата
16 Март 2021

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/koveshi-lichno-razyasni-na-vss-zashto-ne-haresva-geshevchetata

Европейският главен прокурор – Лаура Кьовеши, е провела онлайн заседание с Прокурорската колегия на българския ВСС заради седмината кандидати, излъчени от него да работят за европрокуратурата на местна почва, за които Люксембург има допълнителни въпроси.

Кьовеши е обяснила на членовете на ВСС, че е създадена работна група за разглеждане на всички документи, предоставени във връзка с кандидатите. Тя подпомага европейския главен прокурор при нейната оценка за съответствие на кандидатите с критериите за допустимост и професионалната квалификация. Има и възможност самите кандидати да бъдат поканени за интервю.

От което става ясно, че възpaжeниятa на Люксембург не са преодолени.



Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1118 -: Март 19, 2021, 21:05:16 »
Това е добре. Явно ще гледат по същаство.
Що ли имам предчувствие, че и тримата минали "формалното сито" в началото ще изгърмят.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1119 -: Април 08, 2021, 10:43:29 »
07 Апр. 2021

Quote (selected)
Кьовеши отхвърли окончателно 4 от 10 български (б.ф.) гешевчета
 
Назначени са трима български делегирани прокурори, други три кандидатури остават висящи
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/koveshi-okonchatelno-othvurli-4-10-geshevcheta
Висящи, куту сополи …

Сори, никога не съм била толкоз вулгарна …



NBKvG: хайде да избягваш такива "тънки" намеци по адрес на други форумци.

И не питай какви точно намеци -- такива, като този, който току-що изтрих
« Последна редакция: Април 08, 2021, 15:29:30 от von Gossinger »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1120 -: Април 08, 2021, 11:21:54 »
08 Апр. 2021

Quote (selected)
Съдът обяви, че прокуратурата не е работа на гражданите

Софийският административен съд зачеркна Закона за достъп до обществената информация, за да прикрива държавното обвинение. Съдът обяви, че работата на прокуратурата не е работа на гражданите, както и че интерес към дейността на тази институция могат да имат само пряко засегнатите от нейната дейност ѝ - т.е. обвинените в престъпления.

Това следва от решение на съдия Зорница Дойчинова от Административния съд в София по дело срещу прокуратурата за отказ да предостави информация, свързана с лансираните от нея ключови промени в Наказателно-процесуалния кодекс.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sudut-obyavi-che-prokuraturata-ne-e-rabota-na-grazhdanite

Има някаква вероятност съдия Зорница Дойчинова да е сред тримата „сополи”, провиснали фчера над мамковината и започнали да се клатят отгоре ни със страшна сила!!!  :nuts:

Тъй като така България остава – поне за момента! – с трима по-малко делегирани от страна на Европейската прокуратура прокурори, пресявани currently от страна на г-жа Кьовеши.

А погледнато откъдето и да е, България и Румъния – родното място на г-жа Кьовеши, остават вече свързани единствено с „Моста на дружбата” …  :t23145:


Памфуций

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1121 -: Май 13, 2021, 11:28:33 »
По искане на Джджиджи:
http://www.constcourt.bg/bg/Blog/Display?id=954&type=1

Quote (selected)
Днес, 11.05.2021 г., Конституционният съд се произнесе с решение по конституционно дело № 4/2021 г., с което обяви за противоконституционни разпоредбите на чл. 46, ал. 8, чл. 194, ал. 6, чл. 213а, ал. 2, чл. 411а, ал. 4 в частта „както и делата от компетентност на прокурора по разследването срещу главния прокурор или негов заместник“ от Наказателно-процесуалния кодекс (обн., ДВ, бр. 86 от 28.10.2005 г., посл. изм., ДВ, бр. 20 от 09.03.2021 г.) и на чл. 136, ал. 11 от Закона за съдебната власт (обн., ДВ, бр. 64 от 07.08.2007 г., посл. изм. и доп., ДВ, бр. 16 от 23.02.2021 г.).

Решението е прието с единадесет гласа. Съдия Филип Димитров подписа решението с особено мнение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1122 -: Май 13, 2021, 19:00:55 »
По искане на Джджиджи:

Абе, не е лично искане, но така нещата си идват на мястото.  :bigok:

Въпреки че това ми даваше повод да пусна тук още 2-3 нещица на същата тематика, но вече доста съм закъсняла …

Тъй като в момента всички сме вперили поглед в Служебното правителство – да видим как ще тръгне …

А на прокуратурата – и на нашата, и на Европейската – не след дълго пак ще им дойде времето.
:smokin:

« Последна редакция: Май 14, 2021, 10:25:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1123 -: Май 14, 2021, 12:23:03 »
Пардон, поне засега виждам, че съм изпуснала тук изключително важна информация – и то още от 09 Април, 2021 г.:

България води в ЕС по отхвърлени от Кьовеши прокурори

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-vodi-es-po-othvurleni-koveshi-prokurori

Като изобщо не вярвам да сме изпуснали първото място, въпреки че оттогава насам не съм следила ...


Памфуций

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1124 -: Май 15, 2021, 19:53:12 »
В "Още от деня", Евгени Иванов, от Прокурорската колегия на ВСС, обяви цялата история с евро-прокурорите като успех, понеже на България се падали 2ма, а назначили 4. Разбира се, нямаше кой да го попита защо 6 от 10 са отхвърлени като неотговарящи на критериите

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1125 -: Май 17, 2021, 09:32:26 »
Quote (selected)
Днес, 11.05.2021 г., Конституционният съд се произнесе с решение по конституционно дело № 4/2021 г., с което обяви за противоконституционни разпоредбите на  … в частта им : „както и делата от компетентност на прокурора по разследването срещу главния прокурор или негов заместник“ от Наказателно-процесуалния кодекс.

А сега да видим дали или, по-точно – КОГА? – ще обяви за противоконституционни и спецсъдилищата ф мамковината …

Тъй като в България май вече се усеща вятърът на промяната …  :0007:

Quote (selected)
Кой кого трича в спецправосъдието
То съществува от 10 г., ниско ефективно е, струва скъпо и яростната съпротива срещу закриването му не е от любов към закона
14 Май, 2021, Доротея Дачкова

За едно десетилетие специализираните съдилища и прокуратури у нас се превърнаха в специални. Магистратите, които работят там, изведнъж станаха любимци на властта, получаващи бонуси от по няколко заплати годишно, ниско натоварване и любовта на главния прокурор. Три неща, които са химера за редовия магистрат.

Дори само на ниво заплати обществото би трябвало да се усъмни, защо политиците толкова много харесват съдиите и прокурорите, които ги разследва и съдят, та им гласуваха до 6 допълнителни заплати годишно.
https://www.segabg.com/category-observer/koy-kogo-tricha-specpravosudieto

 :crying_with_laughter-3302:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1126 -: Май 17, 2021, 14:50:31 »
Докато в момента наш’те дрОгари тук продължават да се занимават единствено с гейове и лесбийки в най-важната за момента тема – “А сега накъде” –  след като си има отдавна отворена за тази цел темичка в Раздел „Други теми” – „Джендъри, джендърология и джендърмерия”, наш’та прокОратура продължава да си клати мандракулките ф противовес на оПществения интерес:

Quote (selected)
Гешев пере най-добре
16 Май 2021 г.

Невинен дори при доказване на вина
– това е основният принцип на работа на българската прокуратура, когато става дума за Бойко Борисов и кръга около него. Даже когато рекетирани от властта бизнесмени проговарят пред парламентарна комисия, реакцията е, че това са просто твърдения.

Независимо кой е главен прокурор, вече цяло десетилетие подходът на прокуратурата спрямо записите с гласа на Бойко Борисов е "ни чул, ни видял". Независимо от това, дали иде реч за „коя е Мата Хари”, за къщата в Барцелона, за удари срещу неудобни, или за подкрепа на "наши" бизнесмени.
https://www.segabg.com/category-video/geshev-pere-nay-dobre

 :m1708:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1127 -: Май 17, 2021, 18:00:12 »
Тва с фототата е голема чудесия.
Проснат напреки на кревата ..... Требе е или много пиян или надрусан, за да се отварят чекмеджета, да се снима ......
Много има какво да се установява покрай случая. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1128 -: Май 17, 2021, 18:09:35 »
Докато в момента наш’те дрОгари тук продължават да се занимават единствено с гейове и лесбийки в най-важната за момента тема – “А сега накъде” –  след като си има отдавна отворена за тази цел темичка в Раздел „Други теми” – „Джендъри, джендърология и джендърмерия”, наш’та прокОратура продължава да си клати мандракулките ф противовес на оПществения интерес:

Ти нали сама каза, че Дафинка всички ще ги нареди: ред свинско, ред кисело зеле. Затова сме спокойни и се занимаваме с веселяци. Прокуратурата я оставяме на Дафинка и Ицето.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1129 -: Май 17, 2021, 18:12:51 »
Това "Дафинка" от дафинов лист ли иде, че ще е точно за манджата. :cool-1084:
Ицето ако го пишем като Джезъс, тамъм коледна капама.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1130 -: Май 17, 2021, 18:24:08 »
Това "Дафинка" от дафинов лист ли иде,

Дафинка е Лаура Кьовеши. Любимка на Жижи, заедно с Моника Мукавей и Христо Иванов.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1131 -: Май 17, 2021, 18:33:53 »
Това "Дафинка" от дафинов лист ли иде,

Дафинка е Лаура Кьовеши. Любимка на Жижи, заедно с Моника Мукавей и Христо Иванов.
Като ѝ знам вкуса значи Дафинка и за аромат не става.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1132 -: Май 17, 2021, 23:15:52 »
Днес в "Денят" на Дремджиев имаше интервю със съдия Куцкова и тя каза нещо, с което съм съгласен.
За закриването и изобщо за съдбата на спец правосъдието следва да се направи анализ за миналите десетина години. Това е и позицията на ВСС, но Куцкова уточни , че този анализ не бива да се прави от ВСС. Имало достатъчно вече пенсионирани наказателни съдии, преподаватели по наказателно право , т.е. специалисти вече извън системата, които биха могли да се заемат с тази работа.
Това, което тя казва, има смисъл, тъй като за някой от членовете на ВСС надеждите за бъдещото кариерно развитие е именно системата на специализираните съдилища и прокуратура, които предлагат значителни материални бонуси.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1133 -: Май 17, 2021, 23:20:25 »
Днес в "Денят" на Дремджиев имаше интервю ...
Това, което тя казва, има смисъл, тъй като за някой от членовете на ВСС надеждите за бъдещото кариерно развитие е именно системата на специализираните съдилища и прокуратура, които предлагат значителни материални бонуси.
Би ли се опитал да разтълкуваш последното изречение?!?


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1135 -: Май 17, 2021, 23:51:41 »
Това е повече от ясно.
От коментара ти останах с впечатлене, че кариерното развитие на пазиБоже магистратите, напускащи ВСС, трябва да стане общонационална  първостепенна грижа... едва ли не...

Памфуций

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1136 -: Май 18, 2021, 00:03:43 »
То е тяхна първостепенна грижа и за някои от тях пътят е именно в спец. съда и прокуратурата. Затова не те трябва да правят анализа за тези институции.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1137 -: Май 19, 2021, 10:24:29 »
Цитат на: otvrat в Май 17, 2021, 18:24:08

   
Quote (selected)
Това "Дафинка" от дафинов лист ли иде,

    "Дафинка" е Лаура Кьовеши. Любимка на Жижи, заедно с Моника Мукавей и Христо Иванов.

Като ѝ знам вкуса значи Дафинка и за аромат не става.

Моника МАКОВЕЙ, Буратино, Моника Маковей ...   :m1329:

« Последна редакция: Май 19, 2021, 11:40:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1138 -: Май 19, 2021, 10:39:38 »
То е тяхна първостепенна грижа и за някои от тях пътят е именно в спец. съда и прокуратурата.
Затова НЕ те трябва да правят анализа на тези институции.
  :thup:

По-важно обаче е следното:

По повод на спора, дали трябва да бъдат закривани у нас специализираните съдилища и прокуратура, вчера в програмата „Още от деня” на БНТ1 служебният министър на правосъдието – Янаки Стоилов, обяви, че  е възложил /май за четвъртък??/ анализ на работата на тези институции.

Включително – на Агенцията по вписванията, както и на възлагането на обществени поръчки.

Независимо от това, че преди 2-3 дни някой /не помня вече КОЙ и КЪДЕ/ обяви, че, ако случайно не бъдат закрити, спец.прокуратурата, и спец.съдилищата у нас трябва да бъдат задължително профилирани в различни области, а не както е в момента – да дублират работата на „редовите” съдилища и прокуратура, както и да служат като бухалки …

А освен това, по същия въпрос снощи говорѝ и Методи Андреев в програма „Делници” на ТВ Евроком с водещ Николай Колев – препоръчвам горещо!!!

« Последна редакция: Май 19, 2021, 11:01:18 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #1139 -: Май 19, 2021, 11:36:36 »
И още малко по същия въпрос – този път от Христо Иванов – днес, в „Тази сутрин” по БТВ:

Необходима е цялостна реформа на правосъдието у нас, за може да се върне законността;

• Не трябва да се ограничаваме единствено в статистиката;

Специализираният съд обслужва зависимостите на национално ниво;

• От години отговорните институциите си затварят очите за това, което „се вади” всеки ден от медиите;

• Съгласен съм с министър Янаки Стоилов за „анализ на ефективността” на специализираното правосъдие;

• Тъй като то е сляпо за Борисов и кюлчетата в чекмеджето му, както и за „Сарая” на Доган, който е изначално незаконен, а яхтеното пристанище се води „земеделски имот”;

• Да се „осветят” раздадените от ББР кредити на „големите субекти” при преференциални условия, тъй като тази банка е създадена за подпомагане единствено на дребния и среден бизнес;

И накрая:

„Бъдещото НС да излъчи „правителство на промяната”, а не да се върви към трети парламентарни избори …”  :0007: