Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:34:24

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 554607 пъти)

0 Потребители и 34 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1020 -: Март 07, 2020, 13:16:02 »
Giuseppe, Butch - много сте точни. За жалост местните тунеядци робуват на стари мантри и ще затрият стадото. А то е отдавна изоставено без овчари, заместени са даже не с вълци, а с проскубани чакали.
 8)
Много сериозна статия на Николай Стариков в Поглед-Инфо, препоръчвам я в смисъла на КОБ. https://pogled.info/svetoven/russia/anatomiyata-na-predatelstvoto-na-elitite-i-planat-na-putin.114026 Спомага за ориентиране в безпътицата. Ще ми е интересно да се анализира местната кочина в светлината на СУП!
:smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1021 -: Март 07, 2020, 19:00:23 »
Равновесието между "голямата правда" и "малката правда" е задача без решение до сега. Чест им прави на руснаците че първи (преди много десетилетия) повдигнаха въпроса.
Двойното и тройно гражданство е началото на мутикултурализма, мечтата на безродните измекяри. Аз например нямам желание да ме управлляват тук и сега личности с къщи в Барселона, с деца живещи в чужбина.
това е колониално управление с всичките си минуси.
« Последна редакция: Март 07, 2020, 19:22:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1022 -: Март 07, 2020, 19:48:35 »
Равновесието между "голямата правда" и "малката правда" е задача без решение до сега. Чест им прави на руснаците че първи (преди много десетилетия) повдигнаха въпроса.
Двойното и тройно гражданство е началото на мутикултурализма, мечтата на безродните измекяри. Аз например нямам желание да ме управлляват тук и сега личности с къщи в Барселона, с деца живещи в чужбина.

Аз ви пиша да забравите "тунелното мислене". In vain!
Путин се опитва да се бори със следствията, а не с причините. Ще прави кръпки на конституция, писана в USA.  ;D Централната банка на Русия си остава филиал на FED. Още: Подземните богатства на Русия не са собственост на държавата или национално богатство, което принадлежи на руснаците.
Пример: Каква е ползата за руснаците като голяма част от Газпром е с неясни чужди собственици? С последващо изнасяне на част от печалбите навън. Има ли разлика за вас кой ще ви граби, местни или чужди собственици? Каква полза, че наример лицето Бай йуХ има само един паспорт като е слуга на чужди господари. Я вижте патриотичният бизнесмен Божков как си е купил дипломатически паспорт и е държал властници в джоба си! В Русия е същото.

Един въпрос: Как се отнася това "безродни измекяри" със заглавката на едновремешния "Раб. дело" - "Пролетарии от всички страни, съединявайте се!"? Нали Маркс първи го употребява? Или се лъжа?

Хайде поздрав от един безроден!
https://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s

I'm not afraid, I'm not afraid (yeah)
To take a stand,
..............................................
I don't give a damn what you think
I'm doin' this for me, so fuck the world, feed it beans
..............................................
And fuck the whole universe
I'm not afraid (I'm not afraid)
To take a stand (to take a stand)
Everybody (everybody)
Come take my hand come (come take my hand)
We'll walk this road together, through the storm

PS Защо лицето "Буда" или Цвъки трябва да са ми по-близки от колегата от фабриката в която съм работил? Само защото с първите имаме един "майчин" език? А не...!
« Последна редакция: Март 07, 2020, 22:22:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1023 -: Март 07, 2020, 19:57:31 »
Значи точно това.
"Аз съм жена родена в тялото на мъж."
Сега замени
- жена с американец
- мъж с българин.

Относно тунелното мислене, не го подценявай!
Тунелът се движи в посока, преследва цел и почти винаги успява.
Пространственото мислене/действие води до разсейване на енергията и посредствени резултати.
Нищо лично, физика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1024 -: Март 07, 2020, 20:01:46 »
Значи точно това.
"Аз съм жена родена в тялото на мъж."
Сега замени
- жена с американец
- мъж с българин.



Горното има име във философията: еклектика!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1026 -: Март 07, 2020, 20:56:57 »
Значи точно това.
"Аз съм жена родена в тялото на мъж."
Сега замени
- жена с американец
- мъж с българин.

Горното има име във философията: еклектика!
То май и в психиатрията си имаше, ама нейсе.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1027 -: Март 07, 2020, 21:34:14 »
Quote (selected)
PS Защо лицето "Буда" или Цвъки трябва да са ми по-близки от колегата от фабриката в която съм работил? Само защото с първите имаме един "майчин" език? А не...!

Това си го добавил по-късно и сега го видях.
Например защото си си грабнал шапката и си оставил тук да се развихрят "Буда" и Цвъки.
Преценил си че там където властват Тръмп и Помпео ( сега) ти е по-добре, а колегата от фабриката е само фон и тук и там те не са различни.
Обикновени хора случайно родили се в САЩ, България или на Филипините.

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1028 -: Март 07, 2020, 21:54:04 »
Точно така е! Случайно сме се родили някъде. Никое място не е по-добро от друго. Чиста случайност е! Независимо дали ви харесва или не.

Още нещо: И да бях останал с другите един или 2 милиона лицето "буда" щеше да е министър - председател. Вече 30 години само боклуци. Един е бил некорумпиран, но каква полза като е нямал топки или е бил некадърен? 30 години отрицателен подбор. Никой не е достатъчно силен да се бори със световни тенденции. Умирането на онзи "селски" социализъм трябваше да се изстрада. От повечето.
Щом "другарите" решиха, че ще е капитализъм (както те го разбират), то и аз реших, че имам някакво право на избор. Нали така? Та избрах истинският капитализъм, а не този на "другарите". :m1302: За 25 години не съм съжалил и за секунда. Never as never...

Откакто си загубих невърнатите (от последния запас) "кубинки" (моята родина  ;D) някъде в Калифорния, се чувствам "world citizen". Те така те...

И си плувам... :too_happy-1067:

И ако се върна няма да се чувствам повече българин, или по-малко американец. Някаква хартия (паспорт) не може да ме промени.

https://www.youtube.com/watch?v=TJJ_qnoF_yI
.............................................................
Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words, I don't just say
And nothing else matters
..............................................................
« Последна редакция: Март 07, 2020, 22:40:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1029 -: Март 07, 2020, 23:14:42 »
Не мисля така, има едни хора, по рождение чувстват привързаност към рожденото си място, други са по-мобилни, има и трети, те се мислят за "граждани на света", но не са и много страдат на чуждо място, имам познати и от едните, и от вторите, и третите. Мисля че е ген.

Не мисля и че има някаква разлика в българския и американския капитализъм, просто САЩ са господаря и с помощта на войни наложи на останалия свят, да му плаща данък,  БВП на САЩ е само половината от което харчат Щатите, на практика, ако САЩ нямаха армията, с която да смажат всеки който откаже да плаща данъка на господарите, в САЩ сте наполовина по-бедни, Кадафи бе изнасилен със щик, защото го направи.

Просто на България  ѝ е отредено място на бедна страна- "съюзник".

На морета от кръв и планини от кости, се издига светналия блестящ град САЩ, на хълма.

Единственото което ме гневи е наглостта на янките, да те набутат в калта и да ти казват: Виж се на какво приличаш!
« Последна редакция: Март 07, 2020, 23:17:47 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1030 -: Март 07, 2020, 23:45:38 »
Не мисля така, има едни хора, по рождение чувстват привързаност към рожденото си място, други са по-мобилни, има и трети, те се мислят за "граждани на света", но не са и много страдат на чуждо място, имам познати и от едните, и от вторите, и третите. Мисля че е ген.

 с помощта на войни наложи на останалия свят, да му плаща данък,  БВП на САЩ е само половината от което харчат Щатите, на практика, ако САЩ нямаха армията, с която да смажат всеки който откаже да плаща данъка на господарите
Единственото което ме гневи е наглостта на янките, да те набутат в калта и да ти казват: Виж се на какво приличаш!

Нали не казваш на всички емигранти, колко много страдат?  :beer-405:
Лично аз се чувствах много повече емигрант в БГ. Извън се почувствах свободен. Казах си край на тъпанарите. (Откъде ли беше?  ;D) Родих се. Не е никаъв ген.

От историята си вземате каквото ви харесва, както когато си бодвате от салатата. Не е така...
Ако Европа не се набута два пъти сама във войни, щатите никога нямаше да оберат златото ѝ. Нямаше да има американски бази навсякъде по Европа.  Което си е окупация.
Нямаше да има "Bretton Woods". Ако Япония не беше завладяла част от Китай, нямаше САЩ да ѝ наложат ембарго (да се правят на миротворци) и "единствения" изход да бъде Pearl Harbor.
Всеки си носи последствията. "Face the music!"

"Янките" ли са виновни, че навсякъде има продажни копелета? Купуват се... На едро с отстъпка...

Кадафи си беше по своемо наивник и по-точно глупак. За да си независим ти трябват силни съюзници. Той си мислеше, че като даде на Саркози парици, последния ще му е благодарен. Кой си харесва банката? Да ги беше дал тези 50 милиона за ПВО или за атом, щеше да има повече полза.
Защо щатите не смачкаха Корея (без да е била богата като Либия). Ще кажете, че има атом, 1951 нямаха и пак не ги смачкаха, а много искаха. Имаха силни съюзници и бяха корави. Те са си корави и в щатите. Когато черните скочиха 1992 г  в LA (Rodney King case), точно корейците с пушки на покривите си защитаваха имотите и бизнесите от нападателите, чернилки.

Хайде още нещо!
"In Hell I'll Be in Good Company"
https://www.youtube.com/watch?v=9Pq9QDLoTNI&list=FLIGnrOm4qqPTqQPCMRJg9UQ&index=8

« Последна редакция: Март 08, 2020, 08:05:31 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1031 -: Март 08, 2020, 13:41:41 »
Каквото казвам, ясно съм го написал.

Похватът да приписваш измислена теза на опонента, и после да му я оспориш, не ми е интересен, губене на време е.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1032 -: Март 08, 2020, 13:50:57 »

...
Лично аз се чувствах много повече емигрант в БГ. Извън се почувствах свободен. Казах си край на тъпанарите. (Откъде ли беше?  ;D) Родих се. Не е никаъв ген.

....
Естествено, че ще се чувстваш емигрант в Бг. Интересно щеше да бъде, ако се беше чувствал имигрант :)
А с тъпанарите какво се получи ? Наистина ли беше 'край' или ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1033 -: Март 08, 2020, 14:10:42 »
За мен е важно, че си разбрал какво съм искал да кажа. А тъпанарите си ги избирате в ненародното събрание и тиквата си прави изнесените правителствени заседания в Турция. Е...няма такава тъпотия. Буда е пропуснал освободителната война 1877-1878. Още си има дунавския вилает.

Аз не съм важен. Някъде ще ме смятат емигрант, там където съм отишъл ще ме смятат имигрант. Who cares? По-горе ви писах, хартишката не те прави друг.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 14:13:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1034 -: Март 08, 2020, 14:16:19 »
Попрегледах коментарите.
Никой не коментира хартишката, а хората и техните действия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1035 -: Март 08, 2020, 14:31:08 »
"просто САЩ са господаря и с помощта на войни наложи на останалия свят, да му плаща данък,  БВП на САЩ е само половината от което харчат Щатите, на практика, ако САЩ нямаха армията, с която да смажат всеки който откаже да плаща данъка на господарите, в САЩ сте наполовина по-бедни, Кадафи бе изнасилен със щик, защото го направи."

Имам голямо уважение към Maximus II, та затова оттговарям:

Щатите никого не смазва! Нали не смазаха Куба? А им са под носа, на 90 мили. Всеки (всяка държава) сама се смазва. Полягва и това се използва. Нима ако е Китай на върха, нямаше да е същото или дори по-зле? Това е характеристика на империализма, не на някаква конкретна държава.
Нима щатите като държава са виновни, че "другарите" бяха и си остават "интернационалисти" и опортюнисти и поискаха привилегийте завинаги за тях? Нима щатите са виновни затова, че има техни бази по Европа? Не са ли местните продажници? Защо във Филипините май няма? US Naval base Subic Bay я затвориха. Какво излиза? Едни филипинци имат по-големи топки от европейците и българите.

Бъдете здрави!

PS USA е само ръката на империализма и банкстерите. Но вие гледайте ръката!
Аз ви пиша да гледате голямата картина.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 14:35:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1036 -: Март 08, 2020, 14:57:37 »
Official: White House didn't want to tell seniors not to fly
https://www.msn.com/en-us/news/politics/official-white-house-didnt-want-to-tell-seniors-not-to-fly/ar-BB10T78B?li=BBnb4R7

Донася Associated Press

"NEW YORK — The White House overruled health officials who wanted to recommend that elderly and physically fragile Americans be advised not to fly on commercial airlines because of the new coronavirus, a federal official told The Associated Press.

The Centers for Disease Control and Prevention submitted the plan this week as a way of trying to control the virus, but White House officials ordered the air travel recommendation be removed, said the official who had direct knowledge of the plan. Trump administration officials have since suggested certain people should consider not traveling, but they have stopped short of the stronger guidance sought by the CDC. "

Ха, ха... Разбираемо и още как. US government не иска да има хора на които да плаща пенсии.
Затова пенсионерите да си летят и да хващат вирусите.
I love this country.
Всичко си казват. Ачик.

Пенсионерите навсякъде са "liability". :m1313:
« Последна редакция: Март 08, 2020, 15:13:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1037 -: Март 08, 2020, 15:04:13 »
Вирусът не убива само пенсионери, убива слабите.
Карантината убива икономиката, нещо с което Тръмп се гордее ( не че има основание ).
Икономика основана на 2/3 услуги е много чувствителна липсата на потребители. 3 % годишен ръст се изтриват с 14 дена от 365.
Слабите така или иначе ще загинат, важното е Америка фърст.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1038 -: Март 08, 2020, 15:10:10 »
Quote (selected)
А им са под носа, на 90 мили.
Бе 90, ама шубето - голям страх  :smokin: или не?
 
А за Путин .... достатъчно е да ги държи мирни, показвайки на мириканците и другите дребни НАТОвски псета ядрената тояга .... докато мине китайския икономически валяк  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1039 -: Март 08, 2020, 15:10:38 »
Точната дума употребена горе е " elderly" - старите (които по дефолт са слаби). Но...старите (повечето) са пенсионери на които US government дължи пари. По малко стари (пенсионери) по- малко разходи за Social Security & Medicare.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1040 -: Март 08, 2020, 15:47:13 »
Да вземем например Сирия, самосмаза ли се тя, саморазруши ли се? Или Либия, или Ирак, или Югославия, или... сами ли си пускат американските бомби и напалм отгоре, не мисля че го правят сами.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1041 -: Март 08, 2020, 16:47:07 »
Да вземем например Сирия, самосмаза ли се тя, саморазруши ли се? Или Либия, или Ирак, или Югославия, или... сами ли си пускат американските бомби и напалм отгоре, не мисля че го правят сами.
Трябва да сме точни! Американските бомби идват вече след като държавите които изброяваш са вече в криза. В Либия "арабската пролет" мина, а в Египет не можа. Всеки случай е различен. В Либия дори американските бомби падаха от френски самолети. Имаше само "special forces" да търсят Кадафи. Америка не бомбардира. Е дадоха им ракети, че на западна Европа свършиха.
Та в Сирия, какво е виновна Америка, че различните конфесии не се дишат. Или че алавитите са малцинство в страната, а във властта (и армията) са мнозинство. Сирия си беше в гражданска война когато почнаха да падат американски ракети.
Югославия е по-различен случай. Югоармията искаше да задържи изкуствено основана държава след първата световна война. Небъдна работа. Та сърби и хървати не са можели да се дишат още през ВСВ -това усташи...
Разгледайте US army като вирус. Напада те ако си слаб! Където може да се дадат непоносими загуби не нападат. Понятия като морал не съществуват в международните отношения. Отношенията са по Дарвин.
Има два начина:
Да плачете - "Cry baby, cry" или да станете силни и единни. Тогава никой няма да ви хвърля ракети и бомби върху главите.
Няма трето.

Тука май започнах да приличам на ЗИП-а. То е защото ми липсва оттатък. :yes-1289:
« Последна редакция: Март 08, 2020, 16:56:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1042 -: Март 08, 2020, 16:54:56 »
Хайде новина от любимата ми Калифорния! Във връзка с вируса.

Има две училища затворени и в карантина, не защото има болни деца в тях, а защото по едно дете от всяко е посетило заразен с KOVID-19 (без да подозира) или имало у дома заразен. Взели са предвид препоръките от СЗО. След изводите от Китай.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 16:57:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1043 -: Март 08, 2020, 16:57:40 »
Да, но тия "пролети" нали ги правят американските служби и тяхната агентура по места?! :)

Пък и кой дава право на САЩ да въздават правосъдие по света? Аз знам, американската армия, флот и авиация - тоест военно промишленият комплекс, Америка не прави нищо без печалба.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1044 -: Март 08, 2020, 17:01:34 »

Пък и кой дава право на САЩ да въздават правосъдие по света? Аз знам, американската армия, флот и авиация - тоест военно промишленият комплекс, Америка не прави нищо без печалба.

Май не ме четеш докрай. Правото е на силния. Дарвин.

За печалбата: Това е капитализмът. Няма капитализъм без пазар и печалба.
Трябва да се виждат причините а не само следствията.

Кой ги прави "пролетите"? Не е изключено да са и други. Например Мосад или МИ6, МИ7.

MI6 - We are SIS – the UK's Secret Intelligence Service - also known as MI6. Our people work secretly around the world to make the UK safer and more prosperous.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 17:06:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1045 -: Март 08, 2020, 17:06:15 »
Силни и единни, жертвите на корпоративния капитал не могат да станат, ако можеха, в САЩ щяхте да гладувате, като през 30-те, и като с магия, избухва ВСВ и САЩ са фърст.

Да, всеки силен, може да убие и ограби всеки по-слаб, законът на Дарвин важи за животните, те са движени от инстинкти, не разбират какво е зло и нямат чувство за вина, хората обаче имат съзнание, и Дарвин вече не важи, защото при хората липсата на морал прави империята богата, но и дегенеративни, Западът е спрял да се размножава, това е измиране, а не процъфтяване на вида, по Дарвин. Айн Ранд е една луда и лицемерка.

Чета аз, чета. :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1046 -: Март 08, 2020, 17:25:10 »
Да вземем например Сирия, самосмаза ли се тя, саморазруши ли се? Или Либия, или Ирак, или Югославия, или... сами ли си пускат американските бомби и напалм отгоре, не мисля че го правят сами.
А за Чили какво ще кажеш ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1047 -: Март 08, 2020, 17:38:36 »
"А за Чили какво ще кажеш ?"

Алиенде се уплаши да въоръжи работниците и си плати. Имаше достатъчно калашници. Там нямаше американски бомбардировки.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1048 -: Март 08, 2020, 17:43:29 »
"А за Чили какво ще кажеш ?"

Алиенде се уплаши да въоръжи работниците и си плати. Имаше достатъчно калашници. Там нямаше американски бомбардировки.
Работници срещу редовна армия ? Не може да го казваш сериозно. Но, ако Алиенде го бе направил, щеше да има и бомбардировачи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1049 -: Март 08, 2020, 17:46:52 »
"законът на Дарвин важи за животните, те са движени от инстинкти, не разбират какво е зло и нямат чувство за вина, хората обаче имат съзнание, и Дарвин вече не важи,"

Моралът се отнася за хората. Не за държавите. Грешка е да се гледа на държавите или империите като на хора.

То също е вярно, че US supreme court приравни корпорациите с хора. С цел разбира се.


От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1050 -: Март 08, 2020, 17:52:17 »
Но, ако Алиенде го бе направил, щеше да има и бомбардировачи.

Явно си млад. Двореца в който беше Алиенде се бомбардира от самолети.

При въоръжен народ, армията си стои по казармите, защото иначе става гражданска война и не се знае кой кого. Затяга се. А при Алиенде си стана преврат. Нали има разлика между гражданска война и преврат? Армията щеше да се замисли и Пиночет също.

При преврат обезглавяваш държавата и всичко е твое, при гражданска война може да има изненади. Все пак имаше и СССР тогава.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 18:09:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1051 -: Март 08, 2020, 17:53:42 »
Да не помислите че съм някакъв борец за правдини, съгласен съм с Butch че светът върви по някакви обективни закони, това обаче не отменя истината, която смятам трябва да се казва винаги, защото Западът е лицемерен, алчен и жесток.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1052 -: Март 08, 2020, 17:54:16 »
Quote (selected)
Та в Сирия, какво е виновна Америка, че различните конфесии не се дишат. Или че алавитите са малцинство в страната, а във властта (и армията) са мнозинство. Сирия си беше в гражданска война когато почнаха да падат американски ракети.

Смех!
Кой ги събра главорезите, кой ги въоръжи и насъска?
За Украйна нещо да кажеш, че май и там още не са пращали ракети значи са невинни.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1053 -: Март 08, 2020, 18:05:38 »
"Силни и единни, жертвите на корпоративния капитал не могат да станат, ако можеха, в САЩ щяхте да гладувате, като през 30-те, и като с магия, избухва ВСВ и САЩ са фърст."

Не си виждал USA. Имат си достатъчно обработваема земя. Заедно с Канада могат да хранят света, и тогава и сега.
Целта на Голямата депресия не е да се държи народа гладен. Това е следствие. Не си мислите, че кризата е Act of God? Целта е било дребните самостоятелни ферми (и земеделски стопанства) да се вземат от корпорациите. Така си и става. Банките да вземат непомерното влияние каквото имат сега. Това става само с едно ограничение на кредита.

За разлика с 2008 година кризата, печаташе се колкото трябва. Бернанке щеше да хвърля $ от хеликоптери. Образно казано. На народа да не скача му дадоха 3 години "unemployment". Глад нямаше и сериозни масови протести макар че кризата я организираха банкстерите. Много навреме избраха чернилка за президент.

А както писах, войната в Европа и Тихия океан не я започва USA. Само се възползва от нея. Дори на Чърчил зора е да включи САЩ във войната.
Wall Street са давали заеми на Германия, но немските работници и селяни избират "демократично" Хитлер. Къде са тук щатите?
« Последна редакция: Март 08, 2020, 20:33:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1054 -: Март 08, 2020, 18:13:30 »
"Кой ги събра главорезите, кой ги въоръжи и насъска?"

Май и Република България участваше. Не ли?

Кой ги е събрал главорезите не знам. Not need to know! :crying-1315:
Истината е, че Асад (алавитите) имаха сериозна опозиция. И Сирия е малко или повече изкуствена държава. От Френска колония. Отделните конфесии са свързани повече вътре с тях си отколкото с централната власт. Кюрдите са друга съвсем отделна кръпка. Те не са и араби.
Сигурно ако бяха направили конфедерация можеха да избегнат гражданска война. Когато властта се предава от баща на син не може да се очаква стратегическо мислене.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 18:26:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1055 -: Март 08, 2020, 18:28:41 »
Асад (алавитите) имаха сериозна опозиция. И Сирия е малко или повече изкуствена държава. От Френска колония.
Изкуствена е. Като Ирак, като Либия, като Югославия. Имам чувството, в САЩ гледат и оценяват коя държава е изкуствена и бързат да я думнат.
Ами Украйна? Тя ли е наред? Белгия? Испания?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1056 -: Март 08, 2020, 18:34:40 »
Но, ако Алиенде го бе направил, щеше да има и бомбардировачи.

Явно си млад. Двореца в който беше Алиенде се бомбардира от самолети.

При въоръжен народ, армията си стои по казармите, защото иначе става гражданска война и не се знае кой кого. Затяга се. А при Алиенде си стана преврат. Нали има разлика между гражданска война и преврат? Армията щеше да се замисли и Пиночет също.

При преврат обезглавяваш държавата и всичко е твое, при гражданска война може да има изненади. Все пак имаше и СССР тогава.
Имах предвид самолети на US Air Forces.
Идеята ми беше, че ако Алиенде беше въоръжил работниците, щеше да стане именно гражданска война. Предварително загубена от 'работниците', щото никак не е ясно дали Пиночет щеше да се замисли.
Но, сега, след 50 години е безсмислено да спрягаме 'ако'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1057 -: Март 08, 2020, 18:41:46 »
"Предварително загубена от 'работниците',"
Изобщо не е сигурно. При испанската гражданска война републиканците губят едва когато се намесва армия от Германия. Бомбардировачи пак от там.
При гражданска война в Чили, имаше СССР. Имаше и Куба която успя да организира военен мост през океана до Ангола. Много неща можеха да станат.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1058 -: Март 08, 2020, 18:46:28 »
Ами Украйна? Тя ли е наред? Белгия? Испания?
Украйна е супер изкуствена. Не е от вчера. То си е имало съпротива срещу съветите (болшевиките) още преди ВСВ. И след нея.
Кога преди Ленин има държава Украйна? Направи им държава, да му махнат паметниците. No good deed goes unpunished! Няма ненаказано добро.
Испанците минаха през гражданска война. Имат едно на ум. При гражданска война няма победители.
Евентуално тези отстрани.

Републиканското злато, нали го отнасят в Русия?
« Последна редакция: Март 08, 2020, 18:49:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Бърни Сандърс, колоритният социалист, претендент за президентската номинация на Демократическата партия в САЩ, заяви, че „милиардерите не трябва да съществуват“. Той също така се възхищава на социалдемокрацията в скандинавските страни.
Задайте си следния въпрос: кои страни по света генерират най-много милиардери? Отговорът е, че Швеция, Норвегия и Исландия имат повече такива на глава от населението, отколкото САЩ, пише Мартин Сандбю за Financial Times.
Богатите американци не трябва да се страхуват от скандинавския социализъм
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1060 -: Март 08, 2020, 21:43:35 »
Сандърс, преди да стане самият той милионер, проповядваше че и милионери не трябва да има!

Не вярвам на лицемери!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1061 -: Март 09, 2020, 09:29:42 »
"Предварително загубена от 'работниците',"
Изобщо не е сигурно. ....  Много неща можеха да станат.
Е, и аз това казвам - двамата с теб градим въображаеми сценарии.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1062 -: Март 09, 2020, 15:49:15 »
"Предварително загубена от 'работниците',"
Изобщо не е сигурно. ....  Много неща можеха да станат.
Е, и аз това казвам - двамата с теб градим въображаеми сценарии.

Алиенде не можа да надскочи нивото на типичен социалдемократ. Не разбра, че в класовата борба няма "реми", няма "ничия земя".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1063 -: Март 09, 2020, 19:30:30 »
Quote (selected)
Алиенде не можа да надскочи нивото на типичен социалдемократ. Не разбра, че в класовата борба няма "реми", няма "ничия земя".
Много точно!
Но моето мнение бе, че просто е нямал избор.
Приехме и спасихме Луис Корвалан, но да се намеси СССР тогава в задния двор на дявала - не, не са имали такива сили.
Куба е изключение.
И да разширя малко темата и отговора си - да, уважавам мненията на марксистите тук, особено на уважаемия от мен "отврат", нещо повече - имам себе си също за марксист, макар и не "ортодоксален", но ми се иска да задам въпроса - абе хора, има ли някъде сега, точно сега, възможност за марксистка държава?
И моля, не ми пробутвайте "марксисткото" китайско ръководство. Може и да е марксистко, но не и "ортодоксално марксистко". И моля, не ме карайте да обяснявам какво означава това. Разлика - либерализъм и неолиберализъм.
Когато дядо Маркс е създавал брилянтната си теория, капитализмът е бил див и варварски. След това се очовечи, благодарение на "социализЪма". И сега, все още, изпитваме последните трели на "очовечения капитализъм". Да не изпадам в подробности какво означава това.
Уви, "социализЪма", роди гробокопачите си - престъпниците Горбачов и пияндурника Елцин.
Ще трябва сега да мине доста време, докато човечеството се ориентира - "а сега накъде"?
Но в момента и само за момента, спасение се види само или в скандинавския "социализъм" - чиста социалдемократическа демокрация /ега си тъпизма се получи, но а кажете гопо друг начин, а из канадско - тоже/ или в китайския държавен капитализъм ръководен от марксистка партия.
Друго реално към настоящия момънт?
Осъзнаването на масите и класите?
Кога - след стотина години ли?
Може!
Успех в доживяването на тия времена!
« Последна редакция: Март 09, 2020, 20:22:05 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1064 -: Март 09, 2020, 19:46:20 »
има ли някъде сега, точно сега, възможност за марксистка държава?

Възможности има много, но ще бъде смачкана. Без СССР и Соц. блока засега е невъзможно. Те затова ни унищожиха икономиките - за да не размислим.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1065 -: Март 09, 2020, 19:53:27 »
Не мисля така, има едни хора, по рождение чувстват привързаност към рожденото си място, други са по-мобилни, има и трети, те се мислят за "граждани на света", но не са и много страдат на чуждо място, имам познати и от едните, и от вторите, и третите. Мисля че е ген.

 с помощта на войни наложи на останалия свят, да му плаща данък,  БВП на САЩ е само половината от което харчат Щатите, на практика, ако САЩ нямаха армията, с която да смажат всеки който откаже да плаща данъка на господарите
Единственото което ме гневи е наглостта на янките, да те набутат в калта и да ти казват: Виж се на какво приличаш!

Нали не казваш на всички емигранти, колко много страдат?  :beer-405:
Лично аз се чувствах много повече емигрант в БГ. Извън се почувствах свободен. Казах си край на тъпанарите. (Откъде ли беше?  ;D) Родих се. Не е никаъв ген.

От историята си вземате каквото ви харесва, както когато си бодвате от салатата. Не е така...
Ако Европа не се набута два пъти сама във войни, щатите никога нямаше да оберат златото ѝ. Нямаше да има американски бази навсякъде по Европа.  Което си е окупация.
Нямаше да има "Bretton Woods". Ако Япония не беше завладяла част от Китай, нямаше САЩ да ѝ наложат ембарго (да се правят на миротворци) и "единствения" изход да бъде Pearl Harbor.
Всеки си носи последствията. "Face the music!"

"Янките" ли са виновни, че навсякъде има продажни копелета? Купуват се... На едро с отстъпка...

Кадафи си беше по своемо наивник и по-точно глупак. За да си независим ти трябват силни съюзници. Той си мислеше, че като даде на Саркози парици, последния ще му е благодарен. Кой си харесва банката? Да ги беше дал тези 50 милиона за ПВО или за атом, щеше да има повече полза.
Защо щатите не смачкаха Корея (без да е била богата като Либия). Ще кажете, че има атом, 1951 нямаха и пак не ги смачкаха, а много искаха. Имаха силни съюзници и бяха корави. Те са си корави и в щатите. Когато черните скочиха 1992 г  в LA (Rodney King case), точно корейците с пушки на покривите си защитаваха имотите и бизнесите от нападателите, чернилки.

Хайде още нещо!
"In Hell I'll Be in Good Company"
https://www.youtube.com/watch?v=9Pq9QDLoTNI&list=FLIGnrOm4qqPTqQPCMRJg9UQ&index=8

Бъч естествено е прав.
Европейците сами предадоха това което исторически имаха.
Естествено че сега са втора флигорна в оркестъра.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1066 -: Март 09, 2020, 20:21:17 »
Quote (selected)
Осъзнаването на масите и класите?
Кога - след стотина години ли?
Може!

Не може!
Приказката  за осъзналият се роб е една красива романтична приказка.
Никога до сега в историята на цивилизацията не се е случило нищо по волята на масите. Винаги се е случвало когато елита се разцепи и едната част поведе народа срещу другата да се възцари той.
С малко мимикрия, по новому шменти капели сме преминавали от един строй в друг без положението на низшите да се промени съществено.
« Последна редакция: Март 09, 2020, 20:33:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1067 -: Март 09, 2020, 20:34:23 »
има ли някъде сега, точно сега, възможност за марксистка държава?

Възможности има много, но ще бъде смачкана. Без СССР и Соц. блока засега е невъзможно. Те затова ни унищожиха икономиките - за да не размислим.
Именно.
А и промиването на мозъците  на работническата класа върви доста успешно.
Поне в развитите държави, докато не се достигне технологичен скок в генетиката и богатите не си осигурят безсмъртие, има някаква минимална надежда за работническата класа. После става тотално ненужна.
Просто богатите ще станат драстично биологично различни от нас.
Предполагам, че ви звучи фантастично, но това е само въпрос на време.
Може да отнеме 50 или 100 години, но не повече.
Надеждата е че дотогава роботизацията ще е достигнала такова ниво, че няма да има нужда да работят повече от 10% от населението.
Тогава има малка надежда да се премахне частната собственост върху роботите.
Стига болшинството от безработните тогава, да не се смятат подобно на болшинството от американците днес, като милионери които са само във временно затруднение.
Много ме кефят американците с фантазиите си, че всеки от тях може да стане милионер.
При положение, че са на път да им ликвидират средната класа.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1068 -: Март 09, 2020, 20:38:00 »
Буратино, казах го в малко по друг смисъл - ясно е че стадото го води магарето, но за да стане каквото и да е, трябва малко от малко стадото да се освести подир кое магаре да тръгне. Щото и сега стадото е тръгнало подир едни магарета, но те са краставите.
Та това имах предвид за осъзнаване на масите - къде им е интереса.
Разбира се, че и читаво магаре трябва да се случи в това същото време.
Пример - каквото и да се говори за Ленин - е, човекът е изиграл ролята поне на читавото магаре. Аз поне така смятам от моята си малка куличка.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1069 -: Март 09, 2020, 20:44:58 »
Не е само той, появил се е на точното място в точното време и като низвергнат от елита е яхнал пролетариата и го е повел знаем на къде, обаче следващите магарета върнаха всичко в изходна точка. Една монархия е освободила робите и ги е превърнала в крепостни.
Крачка напред, обаче след няколко поколения съдбата на крепостните е станала почти като на роби и те ти буржоазна революция.
Селяните станали пролетариат и почнали да работят по 16 часа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1070 -: Март 09, 2020, 21:03:21 »
Докато почти всеки работник се надява да стане милионер, а някои американци дори и  като пенсионери пак хранят тази надежда, богатите ще стават още по богати.
Ако случайно работническата класа се осъзнае, лесно ще я купят с ББД.
Забележете нещо много важно, най големите поддръжници на ББД са милиардерите, след тях са мултимилионерите.
Работниците, средната класа и дребните милионери са най върлите противници.
С ликвидацията на средната класа и забогатяването на дребните милионери за нейна сметка, нещата ще дойдат на мястото си.
За това е нужен един преходен период от 30-40 години, докато работническата класа изгради новите технологични мощности и масово стане излишна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1071 -: Март 09, 2020, 21:12:38 »
Китайците.

Четох нейде из писаниците на известните руски специалисти, че в същност с донякъде ограничено премахване на определени идеологически залитания, сега Китай работил по схемата на национал-социализъма. И ако се вгледате, ще различите тези специфични детайли и най-вече - резултати. Но преди всичко и най-важното е, че на плебса не може да се даде ефимерната "свобода", което също дава надежда за Русия. Тази е просто вредна, особено за публики с по-примитивни съзнания.

Идеологически, потомците на Дракона (рептил чиста проба) изначално се чувстват и само-превъзнасят като висша раса... Което така или иначе е без значение, стига да не се дразни и пречи на по-силните или достатъчно силните съседи и актуалните на деня.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1072 -: Март 09, 2020, 21:15:25 »
Quote (selected)
изгради новите технологични мощности и масово стане излишна.
Не ми се иска да влизам в спор с теб Енгелс - ще стане много дълъг и пак едва ли ще постигнем съгласие.
Просто не вярвам, че останалата "излишна" класа в света на роботизираното общество, дори и да има задоволен екзистенцминимум - ще стои мирна.
Нали точно това поставя капитализма като основна грешка на комунизма - егото /айде, егоизма/ на индивида?
И с какво това свръхтехнологично общество ще превъзмогне егото на индивида?
Всъщност, тук е грешно да се говори и за "общество" - има ярко изразени "ние" и "те".
Е, мисля, че никога няма да има примирие.
Както не може да има уравновиловка, по същият начин не става и с огромна диспропорция.
Докато светът не намери баланса ли, златната среда ли, мисля, че винаги ще има "ние" и "те".
А има ли ги тия двете, винаги се стига до използване на по малко технологични неща - изобретенията я на др. Колт, я на др. Гилотен.
Хилядолетия е било така.
Заради егото поне.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1073 -: Март 09, 2020, 21:21:43 »
При положение, че са на път да им ликвидират средната класа.
Хора мили, ми покажете я тази "средна" класа! От кого е средна - с единия крак са милионери, с другия имат 200 долара до банкрута? Или имането на кола, къща с бяла ограда, басейн и куче е средна класа?
Средната класа е точно толкова вярно понятие, като това че кралицата и принцеската с име на торта са по на 46 години и половина двете!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1074 -: Март 09, 2020, 21:25:53 »
Всъщност, сега като се замислям, би могло да се получи и такова нещо, което твърдиш, но трябва да стане с някакъв изключителен скок, при който "висшата раса", ще стане изведнъж недосегаема, нещо като богове, което пък би могло да бъде, ако наистина се превърне в безсмъртна.
Нещо не се връзва, чак в такава революция не вярвам, просто си мисля, че този, който изобрети "безсмъртие", може да бъде и скромен колектив от научни работници, "собственост" на "висшата раса". И върху кого ще приложи този колектив изобретението си най-напред?
Не, химерно е това да се мисли в тази посока.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1075 -: Март 09, 2020, 21:31:23 »
Quote (selected)
Или имането на кола, къща с бяла ограда, басейн и куче е средна класа?
Е, добре де, кучето може и да е от висшата класа.
Но все още неосъзнато напълно!
п.с. басейна - тоже!
Ной, права си за липсата на общоприето определение на що е това средна класа, но има и някакво усещане като че ли за това.
Аз поне, под средна класа разбирам набор от хора, надвили си над масрафа си до степен да не желаят да правят резки движения.
Нито на ляво, нито на дясно, иска им се нагоре, но като погледнат надолу - се отказват и от това си искане.
И държа на определението - "набор" - насипно състояние на известен брой индивиди.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1076 -: Март 09, 2020, 21:31:40 »
При положение, че са на път да им ликвидират средната класа.
Хора мили, ми покажете я тази "средна" класа! От кого е средна - с единия крак са милионери, с другия имат 200 долара до банкрута? Или имането на кола, къща с бяла ограда, басейн и куче е средна класа?
Средната класа е точно толкова вярно понятие, като това че кралицата и принцеската с име на торта са по на 46 години и половина двете!
Именно
:t2002:



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1077 -: Март 09, 2020, 21:51:41 »
Quote (selected)
Или имането на кола, къща с бяла ограда, басейн и куче е средна класа?
Е, добре де, кучето може и да е от висшата класа.
Но все още неосъзнато напълно!
п.с. басейна - тоже!
Ной, права си за липсата на общоприето определение на що е това средна класа, но има и някакво усещане като че ли за това.
Аз поне, под средна класа разбирам набор от хора, надвили си над масрафа си до степен да не желаят да правят резки движения.
Нито на ляво, нито на дясно, иска им се нагоре, но като погледнат надолу - се отказват и от това си искане.
И държа на определението - "набор" - насипно състояние на известен брой индивиди.
"Набор" е точно - но тези, които са си надвили на масрафа в САЩ са доста малко народ. Като се има предвид постоянната въртележка, това, че днес получаваш 7 бона на месец, не значи че след шест месеца няма да си на улицата. Някъде гледах филм на Дойче Веле за това с каква скорост се превръща човек от работещ, усърден данъкоплатец, до бомж, чието цяло имущество е в колата. Ако го намеря, ще го постна!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1078 -: Март 09, 2020, 22:09:55 »
Гледах го филмчето, не си губи времето.
За сигурност не говорим, всъщност това е основния лост за затваряне на индивида в клетка. Някъде бях чел,...или гледал, че се обръща специално внимание да не се допуска притежаване на собственост, която да носи на индивида известна независимост. Ако индивида я има, то трябва непременно да бъде на изплащане и ако е към края на ипотеката - индивида трябва да се стимулира към по скъпа собственост, чрез поемане на кредити - и т.н.
Ако пък индивида реши да се еманципира и да си остане с тази собственост, която вече има и е изплатил, то обществото, колегите около него са така настроени, че да го приемат като игнорант, закостенял, непредприемчив и в крайна сметка го отделят от себе си като лузър.
Индивида трябва непрекъснато да чувства напрежение, иначе става неуправляем. Може даже и да започне да мисли, а започне ли - току виж разбрал за какво иде реч!
Газ пикаят някои специалисти от особени институции, че в БГ има собственост над 80% над жилищата, че стара - не стара - но има кола, има и малко земя и представи си - къта пари за черни дни в банките!
56 милиарда!!! И не могат да си го простят някои банкстери - абе вече лихвите са 0 - нула процента, с таксите - отрицателни, но не ще и не ще тази гад мръсна да се лишава от малкото което има и си стои встрани от лапите на банкстера.
Кво да прайш такива хора, а?
Мор, мизерия и като и това не помага - мутра, мутра, мутра и калинки и сетне още от това и то по много...и пак не става и не става!
Вече започвам да си мисля, че петте века които до сега съм ги псувал, може и да са ни дали нещо като имунизация.
Иначе - до сега да ни бяха натаковали окончателно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1079 -: Март 09, 2020, 22:11:09 »
Някъде гледах филм на Дойче Веле за това с каква скорост се превръща човек от работещ, усърден данъкоплатец, до бомж, чието цяло имущество е в колата. Ако го намеря, ще го постна!
те тук за бедните и средните