Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:38:22

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 294058 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жижи, кажи какъв бас съм загубил, защото иначе ще приема, че си въобразяваш неща. Че не си сама, както викаме в махалата.

Че Радан няма да стане евродепутат – това от теб. :nuts:

От теб беше също некъф скоч – Black Label, а от мен – отново Paddy.

А когато Радан спечели и аз те попитах кога и как ше си получа уискито, ти ми отвърна, че си ми го изпратил със "Speedy". А аз туй последното, не мога да си го измисля  :pissed-891:

И ако продължаваш да упорстваш тук и да лъжеш, ше си разровя целия личен профил, откъдето ще мога да намеря съответните разговори.

За да лъснеш тук пред всички като тиква на месечина ...
:nuts:

 
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 16:55:16 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А когато Радан спечели, аз те питах кога и как ше си получа уискито, а ти ми отвърна, че се ми го изпратил със "Speedy". Аз туй последното, не мога да си го измисля

Е, ти не го ли получи? Аз си мислех, че отдавна си го изпила и си забравила. Лошото е, че не пазя бележката и не мога да отида в Спееду да им игна скандал.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бел. Ной: Сладкишчета, отивате да си изяснявате отношенията на лични.
Пък това да не е първата бутилка, която попътно се изпразва... И куриерите са хора!
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 20:23:22 от Ной »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това "paddy" не беше ли нарицателно в Ирландия? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Спецпрокуратурата се похвали с осъдена за наркотици баба

https://www.segabg.com/hot/specprokuraturata-se-pohvali-osudena-za-narkotici-baba

Спецпрокуратурата :blurry_drunk-2127:
Сега да чакаме Дафинка да подгони някой 108 годишен дядо?

Ще се радвам да не съм прав, това може да бъде единственото приятно изключение от ЕС.
Което си е нонсес, ЕССР и ползи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Еми много ясно че спецовците, не четеш ли бе - ОПГ с унуката!
Хрумнало им на завалиите лесна кинта да копнат.
Не става така. Фирмините, пардон формените не харесват това.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Сега да чакаме Дафинка да подгони някой 108 годишен дядо?

Докато я чакаме, може да я осъдят в Румъния. Между другото, тая европейска прокуратура нищо не може да направи освен да ръчка националните прокуратури да разследват това или онова. След което, ако некой стигне до съд, ще бъде съден по националното законодателство. А като знаем какво е положението в България, никакъв трепет не обзема нежните ни души.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Между другото, тая европейска прокуратура нищо не може да направи освен да ръчка националните прокуратури да разследват това или онова.

Нашите катили с ръчкане не можеш ги стресна.
Могат да изкарат няколко мандата ( което и правят ) и да се правят на неразбрали.
Та затова писах, че Дафинка само ще хока Гешев,докато не и писне.
Колко ни наблюдаваха за правосъдието и какво?
Накрая им писна и казаха, че няма да се хабят с нас въпреки че не сме мръднали напред.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Те ,тази снимка ми я изпратиха и така щяло да изглежда мястото ,където е беше мавзолея, верно ли или не`къф фейк!?!
 И още нещо , фОндаментално!!!!
https://www.facebook.com/watchparty/465215414181554/
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 20:11:40 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Те ,тази снимка ми я изпратиха и така щяло да изглежда мястото ,където е беше мавзолея, верно ли или не`къф фейк!?!
 И още нещо , фОндаментално!!!!
https://www.facebook.com/watchparty/465215414181554/
Айде бе, откъде софиянци ще вземат такава голяма мумия??? Саскуоч не е бил бинтован, доколкото зная.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мумия изникна на мястото на музея за няколко часа

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/7978395

Пърформанси да го е..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Кой се страхува от Лаура Кьовеши
Корумпираните елити от Централна и Източна Европа се опасяват от политическо земетресение

Няма такова нещо! Какво означава "корумпирани елити" така ангро много лесно се говори. Обяснението " Ама те всички виждат и всички знаят " нищо не обяснява . Шом знаят и не сигнализират - има си съответен член в НК и работата е шест.Дайте читави доказателства ,които съдът е приел издал осъдителна присъда , па ако  ще само на първа инстанция и тогава да караме с кафявата четка. Инак е несериозно!!! Всички знаели ,че комшийката ми била курва , ма никой не се признава , обаче знаят!!!

За поддръжниците си в Румъния, Лаура Кьовеши е символ на независимото правосъдие. За управляващите в Букурещ обаче олицетворява образа на врага
Амчи то същото може да се каже  и за привържениците на Гешев в България. Обаче за умните и красиви подскачащи е олицетворение на врага и диктатурата ,макар ,че никой не обясни защо толкова не го искат "умните и красивите" Както казваше покойният Г.Ганев: " За някои житейски ситуации цяр няма!" Подскачането също не помага!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Кой се страхува от Лаура Кьовеши
Корумпираните елити от Централна и Източна Европа се опасяват от политическо земетресение


Няма такова нещо!
Дайте читави доказателства, които съдът е приел и издал осъдителна присъда ...


Да, ама българският съд осъдителни присъди на такиви НЕ ИЗДАВА.  :D
Даже никакви!!!  :ive_got_it-1379:

За разлика от Моника Маковей и Лаура Кьовеши, които обзаведоха румънската пандела с цело правителство от бивши осъдени министри и зам.министри, начело с министер-преЦедател, за да не остане случайно обезглавено.  :P

И край с теб по тая тема, щото вече сме се фанали НА БАС !!!  :cool-1084:
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 22:07:45 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Заради масовите суеверия повече от 80% от небостъргачите нямат 13-ти етаж, а хотели няма стая с този номер. Много летища пропускат 13-ата писта.  Във Формула 1 няма болид с номер 13. Такъв няма и по улиците във Флоренция. 
Според една от версиите петък има лоша слава, защото именно в този ден Иисус Христос е разпнат на кръст. На тайната вечеря на Божия син пък присъстват общо 13 души - той и 12-те апостоли. И до днес у много народи съществува поверието 13 души да не сядат заедно на маса. Предателят Юда идва последен, тринайсети. 
Според историческите факти 13 октомври 1307 г. остава в историята като изключително зловещ ден. Тогава по нареждане на френския крал Филип IV и папа Климент V е арестуван Жак дьо Моле, Великият Магистър на Ордена на тамплиерите , както и хиляди рицари от ордена. Подложени на ужасни изтезания, те направили самопризнания по обвиненията в ерес, содомия и всякакви други престъпления. Стотици били изгорени на клада, други били екзекутирани по-късно. 
Има и по-пресни доказателства, че тази дата наистина е злокобна. На 13 декември 1907 г., петък, край островите Сили в Ламанша потъва американската седеммачтова шхуна, която била единствена по рода си. Корабът носи името Томас Лоусън, наречена на собственика си – американският бизнесмен и писател Thomas W. Lawson. Най-известното му произведение е "Петък – тринадесети".
На 13 април 1970 година експлозия на кислороден резервоар обърква плановете на американската совалка "Аполо 13 "  за кацане на Луната. Екипажът, оцелял по чудо, се завръща на Земята. Любителите на нумерологията ясно съзират „черна прокоба“ – сумата от цифрите в датата на излитане на ракетата, изписана по начина възприет в САЩ (4-11-70), е 13. Часът на изстрелване на Аполо 13 е 13:13 американско време. 
13 има лоша слава и защото идва след числото 12, което е считано за божествено. То се среща почти навсякъде - 12 апостоли, 12 еврейски племена, 12 наследници на Мохамед, 12 часа, 12 месеца, 12 зодиакални знака, 12 богове на Олимп. В древен Рим магьосниците се събирали на групи от 12, защото вярвали, че 13-ият е самият дявол. В картите Таро пък именно 13-ата е смъртта.
Та въпросът ми беше, защо точно на Петък – тринадесети имаме най много посетители във форума?!
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Та въпросът ми беше, защо точно на Петък – тринадесети имаме най много посетители във форума?!
 :m1731:
Нумерология, какво да я правиш! Ето, в момента сме
140 Гости, 13 Потребители (3 Spiders)
 :t0328:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
На 13 април 1970 година експлозия на кислороден резервоар обърква плановете на американската совалка "Аполо 13 "  за кацане на Луната. Екипажът, оцелял по чудо, се завръща на Земята. Любителите на нумерологията ясно съзират „черна прокоба“ – сумата от цифрите в датата на излитане на ракетата, изписана по начина възприет в САЩ (4-11-70), е 13. Часът на изстрелване на Аполо 13 е 13:13 американско време.
Страааах! Но като за НАСА - бива обяснението.
Впрочем, може да се направи експеримент - някой да помоли Владимирович да стартира една Воевода в 13:13:13 на някой петък 13-ти, ама с реални цели и реални боеголовки....
Желателно от шахта №13. Някой ще хлъцне, а други ще рисуват нови карти ми се струва. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
На 13 април 1970 година експлозия на кислороден резервоар обърква плановете на американската совалка "Аполо 13 "  за кацане на Луната. Екипажът, оцелял по чудо, се завръща на Земята. Любителите на нумерологията ясно съзират „черна прокоба“ – сумата от цифрите в датата на излитане на ракетата, изписана по начина възприет в САЩ (4-11-70), е 13. Часът на изстрелване на Аполо 13 е 13:13 американско време.
Страааах! Но като за НАСА - бива обяснението.
Впрочем, може да се направи експеримент - някой да помоли Владимирович да стартира една Воевода в 13:13:13 на някой петък 13-ти, ама с реални цели и реални боеголовки....
Желателно от шахта №13. Някой ще хлъцне, а други ще рисуват нови карти ми се струва. :)

А какво ще кажеш на таз дата, вместо да изтрият с гумичка половината карта на Западното полукълбо, да вземат пък да ти (пре)издадат жълтата книжка, а?  ???

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Лидери марионетки, грабещи политици и бюрократи педанти вредят на обществата и икономиките. Но човечеството създава по-бързо, отколкото те могат да пропиляват, и поправя повече, отколкото те могат да унищожат.
https://www.investor.bg/analizi/91/a/vtoroto-desetiletie-na-21-vek-beshe-strahotno-295161/
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Бащата на загиналото при катастрофата с Местан бебе стана обвиняем
Той е привлечен за "независимо съпричиняване" и му е наложена мярка за неотклонение "парична гаранция" от 2000 лева

https://www.segabg.com/hot/bashtata-na-zaginaloto-pri-katastrofata-mestan-bebe-stana-obvinyaem

СлавитУ ще познае че "няма такава държава" и "няма такава съдебна система".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
СлавитУ ще познае че "няма такава държава" и "няма такава съдебна система".

Ся, тука не си прав! Съпричинителството съществува във всички наказателни системи. В огромен брой от нещастните случаи жертвите са предизвикали или спомогнали за фаталния резултат.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Добър ден на всички!
 :smokin:
- Енгелс, добре би било да е така, но ми се струва, че сриването на т.нар. "западна цивилизация" върви с бързи крачки. И да, няма нищо вечно, най-малкото основано на грабеж, зверска индивидуалност, тотална доминация и самообожествяване, подклаждани от вопиюща посредственост.

Това, че лъскавината и гланца 'и все още блещукат, не означава Вечност. Под тях загнилостта напредва. Особено с посягането над, върху и стремежа да се разрушат естествените дадености на съзиданието - в човека и установените му морално - етични устой, традиции и пр. от фундамента на т.н. "Западна цивилизация", пък и по-общо - на всички, са сигурен белег за Залеза 'и...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добър ден на всички!
 :smokin:
- Енгелс, добре би било да е така, но ми се струва, че сриването на т.нар. "западна цивилизация" върви с бързи крачки. И да, няма нищо вечно, най-малкото основано на грабеж, зверска индивидуалност, тотална доминация и самообожествяване, подклаждани от вопиюща посредственост.

Това, че лъскавината и гланца 'и все още блещукат, не означава Вечност. Под тях загнилостта напредва. Особено с посягането над, върху и стремежа да се разрушат естествените дадености на съзиданието - в човека и установените му морално - етични устой, традиции и пр. от фундамента на т.н. "Западна цивилизация", пък и по-общо - на всички, са сигурен белег за Залеза 'и...
Сегашната цивилизация  не е нито първата ,нито последната , откакто Земята е станала люлка на човечеството . Човешката цивилизация си има своите закони на развитие ,може за бъде вкарана в две-три прости наглед формулировки , но това е само за да си спестим дискусионно време, а не изчерпва въпроса. Важното е тези цивилизационни промени да не са свързани със унищожаването на големи маси хора. Нека не се заблуждаваме , че западането на ЗАПАДНО ЕВРОПЕЙСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ няма да доведе до катаклизми в ,казано в най общ вид  в ИЗТОЧНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ . При тези глобални връзки това е невъзможно , пък и не забелязвам изтока да изпитва някакъв видим ренесанс.Да се молим COLATERAL DAMAGES  да са поносими за човечеството.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Важното е тези цивилизационни промени да не са свързани със унищожаването на големи маси хора.

Досега всяка човешка цивилизация е унищожавала огромен брой себеподобни, които по една или друга причина счита за варвари или получовеци. Изтокът няма нужда от ренесанс, защото е изграден на съвсем други принципи. А западането на Западноевропейската цивилизация само показва, че е изчерпала своя потенциал. Западноевропейската "цивилизация" може да паразитира единствено върху подтискането и ограбването на чужди народи. Свърши ли това - свършва и Западноевропейската цивилизация. А краят ѝ се вижда.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Керпи, напълно си прав! В Азия сам видях и усетих как там хората са напълно различни от уркопейците и сащисаните паразити. Не напразно от десетилетия се разправя за възхода на Тихо-океанският регион. Действителен е. Разбира се също, че нямат много общо с тукашните претенции за стандарт...

Така, старите колониални разбойници нищо добро не ги чака. Остава да видим как малките въшки паразитиращи върху тези, ще оцелеят. Не, че си мисля дали те ще имат големи шансове. Хеле пък за върти-гъзарите от определени координати... за тях по дефолт е заслужено и ясно.

- Имаше там едно правило за третият път и стомната.
 8)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
- Имаше там едно правило за третият път и стомната.
Айс то не е отменено. Обаче си нямат хаджи Генчо ,който да ги налага преди да счупят стомната , а не след това.
Турците имат една поговорка: " Байрамдан сонра , къна гийотене сок!", казвал съм ти я. :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
По възрастните помним когато учехме краснопис!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
По възрастните помним когато учехме краснопис!
Да. Мен много ме беше страх, че ще ме оставят да повтарям първо отделение, защото пишех ужасно грозно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, дедо, где изрови тази стара ученическа тетрадка! Много ме зарадва, още просълзи, даге.

И да те допълня - упражнявахме го този краснопис с перодръжка - едни такива дървени, струговани, пък перата стоманени - много хубаво се забиваха в дъската на чина.

Оказа се, че милата ми майчица е запазила няколко перодръжки с дузина пера, да взема да ти проводя някоя, а?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Благодаря! Имам ,приятелю! Тук -там още се произвеждат такива неща. Аз имам от старите да ги показвам на дЕцата, останалите ги подарих на сина ми , той нали е художник , дизайнер  и калиграф!Намерил си бях една кутийка с различни редис пера от студентството... Балеринката - франкофонче проявява част от калиграфските интереси и способности на вуйча си.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Мааму, къде ме върнахте бе  ора!
По некое време, две оД моите тетрадки се били озовали в некква книжарница, заедно с още други краснописци - на витрината.
Помните ли " неизливаемите " мастилници?
А перата в перодръжката, за които се говореше, че трябва да ги обгорим на клечка? Може да е имало истина - закаляват се.
 А това, че в мастилото като се сипеше малко сол, ставаше по светло и неккси по интересно?
А това, че да пишеш с мастило ти се разрешаваше след като си минал краснописа с молив?
Ооох!
А стиге бе!
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 19:32:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
По възрастните помним когато учехме краснопис!
Да. Мен много ме беше страх, че ще ме оставят да повтарям първо отделение, защото пишех ужасно грозно.

А ти, дан'би случайно да си са произвел в доктор, т.е в ЛЕКАР в днешна Р. България, където изписаните от докторите рецепти могат да бъдат разчитани единствено от фармацевтите?!  :b0201:

P.S. Аз съм от такова семейство и точно затуй не сме могли никога да си пишем вкъщи белеШки помежду си ...

:b0230:
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 20:17:47 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
P.S. Аз съм от такова семейство и точно затуй не сме могли никога да си пишем вкъщи белеШки помежду си ...

Предполагам, че сега се емотиконите е по-лесно! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
P.S. Аз съм от такова семейство и точно затуй не сме могли никога да си пишем вкъщи белеШки помежду си ...

Предполагам, че сега с емотиконите е по-лесно!
:D

Ми то сичко при тех беше, а и продължава да йе, единствено ИЕРОГЛИФИ ... :cool-1084:

А и как те ше разбират моите емотикони?!
Просто забрави!!! :giggle-3307:

« Последна редакция: Декември 18, 2019, 20:48:34 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
P.S. Аз съм от такова семейство и точно затуй не сме могли никога да си пишем вкъщи белеШки помежду си ...

Предполагам, че сега с емотиконите е по-лесно!
:D

Ми то сичко при тех беше, а и продължава да йе, единствено ИЕРОГЛИФИ ... :cool-1084:

Значи твоето е фамилна обремененост. :sad-3295:

Моля да се вземе в предвид от модераторите.
Джиджи има тежка наследственост  даже генетична, не я ограничавайте с емотиконите! :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
P.S. Аз съм от такова семейство и точно затуй не сме могли никога да си пишем вкъщи белеШки помежду си ...

Предполагам, че сега с емотиконите е по-лесно!


Ми то сичко при тех беше, а и продължава да йе, единствено ИЕРОГЛИФИ ...

Значи твоето е фамилна обремененост.

Моля да се вземе предвид от модераторите.


Джиджи има тежка наследственост, даже генетична, не я ограничавайте с емотиконите!
:way_to_go-1308:
  ;) :in_love-1101: :P
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 20:59:41 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил


Наздраве!

Quote (selected)
Водка „Милиардер” – така е нарекъл своята водка дизайнерът на мода и луксозни стоки Леон Вере. Една бутилка струва 3,7 млн. долара. Тя съдържа 5 литра от „най-чистата и най-мека водка на света”. Направена е по руска рецепта, от чиста пшеница и кристално чиста вода, филтрирана многократно. Но това не е всичко – водката е филтрирана през истински диаманти, които струват милиони. Дали диамантите дават някакъв аромат, не се знае. Няма информация някой да е опитал и да е дал отзив после.

Бутилката е облицована с 3000 малки диаманта. Капачката е с форма на руска кожена шапка. Дизайнерът е предвидил и „евтин” вариант, в бутилка от 0,5 литра, облицована в кристали „Сваровски”.

https://e-vestnik.bg/31521/kakvo-pishat-za-napitki-po-sveta-i-u-nas-nyakoi-razliki-v-tabietite/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Тя съдържа 5 литра от „най-чистата и най-мека водка на света”. Направена е по руска рецепта, от чиста пшеница и кристално чиста вода, филтрирана многократно.
....
 Капачката е с форма на руска кожена шапка.
Технологията е руска и капачката е с руска форма, само ...вкусът не е руски.
Забелязал съм , че руснаците си падат по по-твърдите водки. Навремето "Посольская" беше по-търсена и по-дефицитна дори от "Столичная", въпреки, че беше произведена от спорт "экстра" , а "Столичная" - от "люкс". А според мен - именно затова: "Посольская" беше с по-твърд вкус.

П.С. Признавам -  водка почти не пия и не съм ценител на това питие.
П.П.С. Наблюденията ми не са систематични и освен това - с повече от четвъртвековна давност

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Във век на аграфия - калиграфия.

От друга страна ... В картона ми от преди ... 40 години може да се установи, че Судебно-медицинская экспертиза почерка бе неколкократно четена и препрочитана ... Младост, младост ... Картона ми в библиотеката - да уточня, а и да предпазя тук нЕкои с твърде ниски стандарти на чувство за хумор от нездрави напъни.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Kerpeden, мисля, това ще ти е интересно, пък може да го подминеш, та давам линк:

https://pogled.info/avtorski/Hristo-Georgiev/aprilskiyat-plenum-prez-mart-v-moskva-kak-be-svalen-valko-chervenkov-prez-1956-g.111698

... и в тази връзка, това

https://pure.uva.nl/ws/files/2016071/55769_10.pdf

Ако не ти се чете цялото, България е на стр.195  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
micky, това ще ти хареса:

в документа, който препоръчах по-горе на Kerpeden, на стр. 200, долу, в бележките - 670 . А после и на стр. 203. Найс, а!

Сигурно би ти харесала и идеята Началник на Генералния щаб на Българската армия да е руски генерал. Е, на Сталин му се е видяло прекалено.

А на мен пък ми е интересен въпросът с българското военно контраразузнаване.  8)

И да, да, скъпи, точно така е - това е архивът на кантората на Владимирич. Източникът. Вот дела, а!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Kerpeden, мисля, това ще ти е интересно, пък може да го подминеш, та давам линк:
Благодаря. Интересно е!. Прегледах го отгоре -отгоре и  по отношение на цитираната фактология няма как да възразя ,виж,  имам резерви относно безпристрастността на холандците ,но това не е толкова важно, поне за мен! Благодаря още веднъж!!!
P.S. LИзчетох го. Въздържам се от коментар.Много неща от това време се знаяха ,но...много кал,много навеждане,...определено  не искам да  се занимавам с то, а и имам близки пострадали по това време...всичко е платено , не е забравено , но аз нямам желание вече... сто лустрации да направим - все тая. Май нашият български манталитет е устроен да искаме да преборим  лошите ,най малкото докато успеем да се намърдаме сред тях ,да ползваме техните блага... той Смирненски го е казал в края на приказката.." аз съм принц по рождение и боговете ми са братя"...това е!!
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 15:21:45 от Kerpeden »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Kerpeden, мисля, това ще ти е интересно, пък може да го подминеш, та давам линк:
Благодаря. Интересно е!. Прегледах го отгоре -отгоре и  по отношение на цитираната фактология няма как да възразя ,виж,  имам резерви относно безпристрастността на холандците ,но това не е толкова важно, поне за мен! Благодаря още веднъж!!!

Писано е от руснак. В Амстердам е в библиотеката на университета им. А руснакът, очевидно, е имал достъп до архиви на ФСБ (КГБ, МГБ, НКВД).

« Последна редакция: Декември 19, 2019, 15:08:01 от Firmin »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Лъжливи продажни резуни - с лопата да ги ринеш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Лъжливи продажни резуни - с лопата да ги ринеш.

 :t10502:
Впрочем, авторът е

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

а това по-горе, оказва се, е докторската му дисертация. На Запад имат привичката да изискват дисертацията да си оформиш и в книга, после.

Резун отвсякъде, нали? Да, може и да не си съгласен с някои от тезите му. Може и аз да не съм. Но човекът поне е изложил фактите, преди да ни представи оценките си. Потрудил се е.  :t10502: 8)
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 16:31:20 от Ной »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
То и ти се трудиш. За същите началници и със същия морал.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Що се хабите?
Такова е било времето.
От другата страна на завесата да не би да е било по друг начин?
Анализаторът като човек с гръцки корени защо не даде линкове за гражданската война в Гърция до 1949 г.
Може също така и да ни разкаже как сводолюбивите западни демокрации не допуснаха комунистите до властта в Италия и Франция по онова време.
Абе мачкайте клавиатурите ако си нямате друга работа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
То и ти се трудиш. За същите началници и със същия морал.

Морал ли споменаваш? Унищожаването на Трайчо Костов ли ще ми предложиш за морален стандарт? Не съм учуден.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Що се хабите?
Такова е било времето.
От другата страна на завесата да не би да е било по друг начин?
Анализаторът като човек с гръцки корени защо не даде линкове за гражданската война в Гърция до 1949 г.
Може също така и да ни разкаже как сводолюбивите западни демокрации не допуснаха комунистите до властта в Италия и Франция по онова време.
Абе мачкайте клавиатурите ако си нямате друга работа.

Е, тези линкове ти ще ги дадеш. Нека ти оставим тази възможност.

Въпросът е в това как някои, включително и тук, които са яростни противници на начина, по който сахибите се намесват във вътрешната (и външната, също!) политика на България, са склонни да въздишат по руската намеса, петимни за нея. Аз само давам примери. И се уча, покрай това. Например, не ми беше известен факта, че цяла дивизия "вежливи" на НКВД са провели "анабазис" по тез места, да не би на българската армия или на някой друг да му дойде палава мисъл покрай разправата с Трайчо Костов. Варшавският договор е създаден чак 1955. Това, обаче, не е попречило на наши държавни и партийни ръководители да поискат за Началник на Генералния щаб съветски генерал. Но Сталин е отказал. А ако не беше? За Военното контраразузнаване, от друга страна, са положени специални усилия да бъде разлъчено от армията и придадено на МВР, както и гранични войски, по съветски образец. А то ще рече - директно под контрола на "съветниците" и "консултантите" от МГУ и НКВД.

А после Червенков споделя с болка на сърце как в Москва го свалили от власт и възцарили Живков. Когото, по подобен начин, свалиха през 89-та, види се. Щото домакинът тази тема повдигна. Е, страх ме е да питам - абе, през есента на 89-та да не е имало дивизия на ГРУ или пък някоя от алфите и вимпелите на КГБ по тези места, обезпечаваща "безкръвен" прехода.  :image008:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
E не.
Тва съселист, ПЕСсажия .... да приказва за "влияние" и то руско.
Кога сме си променяли конституцията под външен натиск? Руски, съветски ...... Кога!
Кога външно законодателство е било с приоритет пред Българското? Кога!
Кога директиви, регламенти .....  външни за България са били задължителни? Кога!
Кога е имало изискване стоките да отговарят на нещо друго освен на БДС, както сега ISOта и проч? Кога!
Кога .......
 
По време на турското робство? Друго?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Няма нужда от Алфи и Вимпели. Имахме бол комсомолски секретари, дето с удоволствие си въртят задника по команда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Е, тези линкове ти ще ги дадеш. Нека ти оставим тази възможност.

На анализаторът не му отърва или не може да намери нищо за това?
С една дума не ми се занимава с него.
Който може ще разбере.
Който не може да се възхищава на ЕГО-то му и акъла му.

P.S. Помни винаги за прогнозата на времето многознайко. И не само за нея.

Чао Бао.
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 19:37:04 от AnonimusBG »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Тоя Никита Петроф е типичен герой своего времени. Инженер химик, активист на "Мемориал", по тая линия активно прибира /и пробира/  архивите на КПСС и НКВД. Започва да издава справочници.
Казах Герой нашего..., защото членовете на нашата Държавна комися по архивите на ДС се занимават със същото - понеже са тотални монополисти на архива, имат го за бащиния и издават книжки, с които манипулират общественото мнение.
По-горе Фирмин е казал, че тоя Никита е първом е изложил факти, пък после мнения и обощения. Че това е най-лесното, при условие, че разполагаш с колосални масиви държавен архив. Подбираш тия факти, които се вписват в тезата ти, добросъвестно и кресливо ги правиш публично достояние, останалите игнорираш.
Така нашия пазиБоже разледващ журналист Христо Христов издаде 5 книги, триж по-дебели от Война и мир и Братя Карамазови, взети заедно.
Подбира донесения с брътвежи на незначителни информатори , пълни с правописни грешки , допуснати от водещия офицер и изводът е готов - В ДС са работили тотални безграмотници, които години наред са занимавали с клюки простотии.
Те така се пише история, когато си монополист на архивата.

Впрочем от линка на Фирмина разбрах нещо - Никитата твърди, в периода на най-масовите сталински репресии /1937 - 1938/ НКВД е прибрало 1.5 млн. души. Това число съвпада горе-долу с данните на официалните съветски власти от края на 80-те. От тия 1.5 млн са разстреляни или загинали в лагери окло 750-800 хил. човека. В СЕГА това число съм го споменава при споровете с хронично-генетичните русофоби, които твърдят, че на съвестта на Сталин тежат 15-20-30 та и 50 млн.  Числата са различни защото всеки русофоб използва число в зависимост от степентта на собствената си извратеност.
Малко ли са 800 хил. затрити живота? Никак. Огромен брой хора, голяма част от тях истински комунисти и патриоти на родината си.

Само че 800 хил. не  са 30 млн. Не са и 5.
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 18:51:19 от Bacho Кольо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Quote (selected)
Това число съвпада горе-долу с данните на официалните съветски власти от края на 80-те.
Аз не бих вярвал особено на такива данни. Периода е характерен с подготовката за масовото крадене и разсипване на "съюза". За това трябва създаване на определени настроения, така че колко му е да подправиш историята. Според мен данните са ги "завишили" примерно на порядък или повече. Не мисля че ще се установи колко са лъгали.
Това са хора които са си разпаднали държавата. Нещо непознато на историята. Способни са на всичко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Аз не бих вярвал особено на такива данни.

Тези, от Перестройката, изобщо не са верни. Вече е изяснен въпросът с "репресираните". И голяма част от тях изобщо не са били комунисти. И терминът "Сталински репресии" е измислен със задна дата. Руският народ още тогава ги е наричал "Ежовски" и "Ежовщина".

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Впрочем от линка на Фирмина разбрах нещо - Никитата твърди, в периода на най-масовите сталински репресии /1937 - 1938/ НКВД е прибрало 1.5 млн. души. Това число съвпада горе-долу с данните на официалните съветски власти от края на 80-те. От тия 1.5 млн са разстреляни или загинали в лагери окло 750-800 хил. човека.

Като се забравят епитети и прилагателни, репресиите от онова време не са само през 1937-ма. Започва се от Поволжието, колективизацията и чак след това 1937-ма. За точен брой естествено не може да се говори, но преброяванията дават представа за мащаба. Вероятно по тази причина преброяването от 1937-ма е отменено и резултатите засекретени, а малко след това е направено друго, с едни 8 милиона човека разлика. Някои включват и периода 1917-1922, както и емиграцията. Както и да се тълкува, една огромна човешка цена е платена. Апологетите обикновено си представят, че при повторение ще са от тези в дачите и от охраната, а не от тези във вагоните и рововете. И тогава сигурно е било така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Петров, Никита Василиевич

Точно кат нашто Методи.
Първа и последна работа в комисията по досиетата.
И громи, громи......... до пенсия, малко остана още 10 години и е навъртял стажа.
Руснака си е намерил издатели, те са намерили читатели и са го издали.
Жал ми е за нашия. Кой се интересува от България, че да го издадат на запад?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
...Започва се от Поволжието, колективизацията и чак след това 1937-ма. За точен брой естествено не може да се говори, ...Вероятно.... Някои включват и периода 1917-1922, както и емиграцията...
Поволжието и емиграцията, и глада в Украйна...Сталин не е ангел, ама никой няма основание да лепи етикет "жертва на сталинсиките репресии" върху белоемигрантите. Нито пък на жертвите на глада.

Истинските Сталински  /именно Сталински, не Ежовски,* не Абакумовски* и не Бериевски*/, та истинските Сталински репресии започват през 1932-33г. стигат своя мрачен апогей през 1938, продължават с различна интензивност през Великата Отечествена и  даже след нея  /"Делото на евреите", "Делото на лекарите"/. Но жертвите им са несъпоставимо по-малко от тези през 1937 - 38 г.

* тия главорези не биха посмели да утрепалят и муха с вестник, без знанието и съгласието на Сталин.




Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Нямам предвид само сталинските репресии, а човешката загуба като цяло. Някъде между четвърт и една трета от народа на една държава да бъде изгубен за няколко десетилетия е невъобразима трагедия. И то предполагаемо не най-долната, а преобладаващо най-горната част от обществото.