Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:39:59

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293488 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
А по темата мешате нещата.
Едно е отстраняване на мутрите и избори.
Съвсем друго програми за управление, мерки ......
Второто требе го искате от партия.
Не от народа, не от Президента, от партия.
 
Въпреки че, мноо политкоректност. Ф материала по-горе.
Например не какво ще става с данъци и такси, а нужно ли е на българите офшорно данъчно облагане.
Що е въведено, кой има интерес ......
Или не кво че стане ако ни спрат ..... Ами какво правим ако ЕС се разпадне. Или фалира.Или .....
и т.н.
« Последна редакция: Август 01, 2020, 20:26:37 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Ми недейте с тея години наедро.
Та понеже споменахте Ердоган, ми погледнете стокооборота с турците 70-те или 80-те и сравнете със сега.
Тогава ние сме били с позиция на индустриална държава.
Сега е обратното.

Някъде навремето четох че промишлеността на БГ през 70-те е повече от общата промишленост на Туркието и Елада.
Не ми се рови, но май е вярно.
Всеки знае къде сме сега.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Позволете  пусна нещо , което ми се  видя интересно като хипотеза . Още повече,че е писано от приятел.
Торбалан от Кюрдистан или корените на българската либерална "десница"
  Svetoslav Stamov
 
.Настоящето на един етнос, конкурентността му, мястото на този етнос в света и качеството му на живот, в крайна с-ка, се определя неизбежно от горницата му. Структуралистите и функционалистите са забавни хора от областта на антропологията и социологията. Функционалистите вярват, че социалните структури – класи и страти, всъщност нямат самостоятелен живот, те са механичен сбор от индивидите, които ги съставят, те са, в известен смисъл, илюзия. Структуралистите пък смятат обратното - сборът на частите не е равен на сбора на цялото в обществата. Структурите са нещо повече от сбор от индивиди, в известен смисъл имат собствена воля и собствена съдба, индивидите са като заменяемите чаркове в двигател на автомобил; та класите и стратите са същества със собствен характер, които се възпроизвеждат и имат, някак си, собствени интереси, които не съвпадат с тези на индивидите. Най забавният структуралист е Леви Строс, след когото става направо страшно . Съвременните социолози са по скоро структуралисти, та в очите на социолозите, интелигенцията, тази страта, е нещо напълно реално, и й се случват напълно реални неща, като на един свръх –организъм - ражда се, боледува, възпроизвежда се... В известен смисъл, по структуралистки, българската интелигенция боледува. Какви са корените на тази болест?Корените на българската либерална интелигенция, или Торбалан от Кюрдистан. 1. Зараждане.
През 970-та г. Йоан Цимисхий, съимператор на Византия, интернира в Горна Тракия 200 хиляди еретици от територията на съвременен Кюрдистан. 1000 години след заселването си на балканите, сложил маската на десен либерален "борец с mafiqta" , Торбалан от Кюрдистан все така е тук - с цялата си, вековна ненавист към държавност, християнство, славянство и българщина - неща, които са му абсолютно противни и дълбоко чужди - поради което, тъй като се смята за българин, по един шизофренен начин ненавижда самия себе си, народа си, религията си и собствената си държава.

През 9-ти век павликяните - сатанисти (възгледите и книгите им са запазени в съвременната секта на язидите в източен анадол и северен ирак) имат държава, която безпокои Византия поради съюза си с арабския халифат - мюсюлмани и павликяни колективно атакуват Византия в течение на близо два века. Карта на павликянската държава в Мала Азия:


П. Мутафчиев и Н. Шейтанов виждат в интернираните в тракия анадолци една от базовите съставки на бъдещата жълтопаветна интелигенция.

Цветан Стоянов, за разлика от Мутафчиев и Шейтанов, вижда в рунтавия, обилно окосмен "български" интелигент потомъка на печенезите, заселени - отново от византийците - в България. Специфичното отношение на българската "интелигенциялиберална десница" към собствената им държава и институциите на християнската религия обаче подсказва, че печенезите в случая са невинни - следите водят към анадола и павликянската държава от 9-ти век, т.е. вероятно от там идват особеностите на българския либерален "политик", който нахавено празнува "джулая", т.е. кюрдския празник на слънцето (според язидската религия слънцето е - ни повече, ни по-малко - едновременно луцифер и тялото на Христос...), празнува кюрдската нова година - т.е. 22-ри март с раздаване на "мартеници" така, както го правят язидите от анадола и в наши дни, и на всичкото отгоре кипри обичая като "стар български", а за поп Богомил вярва, че е "българският принос към ренесанса". Всъщност, във Великобритания и Франция правният термин за зоофилия и содомия е все така "Bougre" - по името на средновековните български богомили, които стреснали сериозно феодална европа с особеностите на сексуалния си живот - до степен, да забраняват промотираните от тях сексуални практики със специални закони и да измислят нови правни термини....
 
« Последна редакция: Август 02, 2020, 14:24:19 от Kerpeden »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Всъщност, във Великобритания и Франция правният термин за зоофилия и содомия е все така "Bougre" - по името на средновековните български богомили, които стреснали сериозно феодална европа с особеностите на сексуалния си живот - до степен, да забраняват промотираните от тях сексуални практики със специални закони и да измислят нови правни термини....

Поредният българофоб с Ентелект и първични познания по история, религия и нормандски езици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Г-н Свъ Стамов е успял да изсмуче доста нещо от некой свой пърст. Въпросът е къде ли е пъхал пърста преди това?

Че СДС и всичките му производни са кюрди, внедрени от византийското цереу, е отдавна известно и понастоящем не буди никакво съмнение.

Очевиден е също фактът, че внедрени фъф Великобритания кюрди основават и дори щателно обосновават конспиративната група „Юрая Хийп“ с цел създаване на сатанисткия химн „Джулай морнинг“, който да отрови завинаги аутентичното съзнание на българското Черноморие.

Лек смут буди само твърдението, че 1 март е всъщност 22 март и че кюрдската нова година, в лицето на мартеницата у нас, в Македония, Румъния и Молдова, е пряка културна препратка към трако-елинската древност.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
"в Британия и Франция правният термин за зоофилия и содомия е все така "Bougre" ...
средновековните български богомили стреснали сериозно феодална европа с особеностите на сексуалния си живот"

Съвременните българи пък сме стреснати от особеностите на западноевропейския сексуален живот.
И ние си имаме термин за него - "еврогейщина".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Искрено се развеселих...много добре.Не бях  срещал такава подсветка на либералната ни интелигенция.Toрбалан от Кюрдистан!!! Не знам колко е прав ,но го намирам за оригинален. Всъщност той е генетик или поне е работил доста в това направление и може да с позволи по- свободно обяснение на днешните резултати от смесването на народи и раси.
Quote (selected)
Поредният българофоб с Ентелект и първични познания по история, религия и нормандски езици.
Стамов е   по- критичен към сегашните българи , но не е българофоб,според мен! Сигурен съм.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Керпи, вчера сам намекна че няма стари, няма нови.
Всички сме български маскари и обитаваме остатъчна България за добро или лошо.
Почнеш ли да ползваш генетиката за политически цели лесно се прескача към евгеника и всичките произтичащи от това проблеми.
"Новите" българи са твоите внучки, а ти много ги харесваш.
Другия път тоя "приятел" като го срещнеш с лопатата по главата, тя и без това му пречи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Аз ги обичам безкрайно!!!

Но този не е за лопата... :smokin:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Г-н Свъ Стамов е успял да изсмуче доста нещо от некой свой пърст. Въпросът е къде ли е пъхал пърста преди това?

Че СДС и всичките му производни са кюрди, внедрени от византийското цереу, е отдавна известно и понастоящем не буди никакво съмнение.

Очевиден е също фактът, че внедрени фъф Великобритания кюрди основават и дори щателно обосновават конспиративната група „Юрая Хийп“ с цел създаване на сатанисткия химн „Джулай морнинг“, който да отрови завинаги аутентичното съзнание на българското Черноморие.

Лек смут буди само твърдението, че 1 март е всъщност 22 март и че кюрдската нова година, в лицето на мартеницата у нас, в Македония, Румъния и Молдова, е пряка културна препратка към трако-елинската древност.

Ъъъъ ... кАде е тоя?!  :sniperer: :m1313: :animated-smileys-stargate-015

P.S. Стрелба от две страни – за по-сигурно!!!  :t0328:

И с позволен за мен брой емотикони: 4 малки = 2 големи!
« Последна редакция: Август 02, 2020, 18:23:46 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Почнеш ли да ползваш генетиката за политически цели

Политиката си Е генетика. Винаги е била и ще бъде, но след нацизма ни лъжат, че уж не е.

Тоя Стамов много се напъва да доказва, че сме иранци, тюрки и т.н., само и само да не сме славяни. Има го в Уикито. С лопатата по главата!
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: buratinob
Почнеш ли да ползваш генетиката за политически цели

Политиката си Е генетика. Винаги е била и ще бъде, но след нацизма ни лъжат, че уж не е.
:D

Абе, аз бих го формулирала по друг начин: "Понякога политиката включва и генетика."  :too_happy-1067:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
аз бих го формулирала по друг начин: "Понякога политиката включва и генетика."

Пак нищо не си разбрала.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
аз бих го формулирала по друг начин: "Понякога политиката включва и генетика."

Пак нищо не си разбрала.

О.К., ще ти го дообесня по три взаимозаменяеми донякъде начина:

понякога включва и генетика;

включва генетика по default; или

не смята, че генетиката има пръст в каквото и да е!

 :blush-3296:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Ъъъъ ... кАде е тоя?!
Този е оня, когото цитира епонимът на форума.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Ъъъъ ... кАде е тоя?!
Този е оня, когото цитира епонимът на форума.

ЕпонимЪТ на Форума?!, малко ми е труден за разгадаване ...  :image008:

Затуй по-добре да посочиш конкретно – КОЙ, КОГА и КЪДЕ ...  :too_happy-1067:

Поне с теб нямам проблеми по отношение на "пълния член" в българския език!!!  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 02, 2020, 20:19:02 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Re: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050
« Отговор #1862 -: Днес в 12:04:15 »

Чети там Джиджи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
ЕпонимЪТ на Форума?!, малко ми е труден за разгадаване
Има форумец, на когото е кръстен форумът, т.е. този форумец се казва Керпеден.
Та Керпеден цитира един Стамов, посочва вкл. и името му. Е, ти питаш за кого става дума – ами те за тоя.
И не разбирам какво ти пречи пълният член, той си е съвсем на мястото.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
аз бих го формулирала по друг начин: "Понякога политиката включва и генетика."
Пак нищо не си разбрала.
О.К., ще ти го дообесня по три взаимозаменяеми донякъде начина:

OбЯснявам: Нищо не си разбрала  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Ся и тук ли ще си броим запетайките?

И мое ли филолог да не е чувАл думата епоним?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ся и тук ли ще си броим запетайките?

И мое ли филолог да не е чувАл думата епоним?
Не! Просто питах КОЙ е ТОЙ ф конкретния случай. :t9411:
Щото никога не бих нарекла Дедо Керпи "епоним". :t9409:

А точната дума в случая е ПАТРОН на форума!!! Дедо Керпи, да си жив и здрав!!! :t0328:
« Последна редакция: Август 02, 2020, 23:40:33 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
А точната дума в случая е ПАТРОН
Не.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
А по темата мешате нещата.
Едно е отстраняване на мутрите и избори.
Съвсем друго програми за управление, мерки ......
Второто требе го искате от партия.
Не от народа, не от Президента, от партия.
 
Въпреки че, мноо политкоректност. Ф материала по-горе.
Например не какво ще става с данъци и такси, а нужно ли е на българите офшорно данъчно облагане.
Що е въведено, кой има интерес ......
Или не кво че стане ако ни спрат ..... Ами какво правим ако ЕС се разпадне. Или фалира.Или .....
и т.н.
  ...не е задължително да е от партия - екстрена ситуация изисква екстраординерни рещения (много купешки думи, така става по-ясно)
Времето за ... е малко, за това...няма време за разсъждения за ЕС, данъци, такси - всичко това е вторичен въпрос ... поне според мен, не е нужно да се съласявате, все пак глаголим какво да правим ...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Позволете  пусна нещо , което ми се  видя интересно като хипотеза . Още повече,че е писано от приятел.
Торбалан от Кюрдистан или корените на българската либерална "десница"
  Svetoslav Stamov
  ....
дедо,приемам тази писаница като опит за иронизиране на някои "авторитети", а?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...така, да внеса някои ясноти:

- епоним е личност, дала името на някакво определено понятие - Chez Kerpeden не е понятие, поради което не бих нарекъл Дедо епоним - мое мнение, за щастие не съм филолог...

- като кръстник на сий форум, както и на неговата Ver 1.0, така и на известното ОЦиКле (виж тук https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=59.0) заявявам, че не съм имал предвид понятието керпеденизъм (такова няма), измислих тези неща от уважение към двамата си приятели, единият вече покойник, с единствена цел да се веселим;

- "Керпи" по право могат да наричат патрона само г.дата Eisblock, Simplified Solutions, Doctora, Kaile, Die Hexe, Артур, Асол, Жана, хамеля, Бъди, Old BG, Zaro, (ако съм пропуснал някого, прощавайте); Всеки друг, който счита това обръщение за подходящо, може да го използва - не съм аз този, който ще го отрече...
Лично аз никога не към го наричал така, по лични причини.

- същото важи и за "дедо" - така по право могат да го зоват онези, присъствали на форумните тържества по повод раждането на Борянка, всеки друг може да използва това обръщение с молба да не се лигави... знам какво значи в българския език думата "дядо", знам, че е съотносима към патрона, имащ няколко внучки (да са живи и здрави), просто казвам за някои "попутчици"...
 

« Последна редакция: Август 03, 2020, 09:51:36 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
епоним е личност, дала името на някакво определено понятие
1. Не само на понятие, може да е село, река, сграда и т.н. – широк кръг неща. И ако даденото нещо, в случая форумът, е наистина кръстен, или се смята, че е кръстен на даден човек, то този човек е епоним на форума. По определение на думата епоним.

2. Думата патрон не е синоним на епоним. Тя означава покровител. Употребява се и за някого, който е дал името на нещо, но пак с такъв смисъл – като покровител или поне такъв, към който чрез именуването на нещото се изразява особена, в т.ч. ритуална почит.
Така например училищата имат патрони-герои или други заслужили хора и паметта на тези люде бива чествана с различни събития.  Патрони-светци (т.е. покровители) имат днешните ни болници. Патронът на нещо може да бъде и жив човек, ако по един или друг начин дейно поддържа съществуването на нещото.

3. Думата епоним понякога се използва и по отношение на именувания обект. (В този смисъл и форумът може да бъде наречен епоним.) Това може да бъде малко объркващо, но в случая не пречи, защото тази употреба в текущия разговор не присъства.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
аменеменема, не съм равностоен събеседник по горното, приемам написаното, сигурно е така.

Целта на разяснението ми беще друга, дано е стигнала до получателя.

PS - Тогава да се считам за кръстник=епоним (или греша), нарекох обществото така даже без да го питам, знаех, че няма да се разсърди, дядото.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Целта на разяснението ми беще друга, дано е стигнала до получателя
Разбрах това, но понеже и преди това се появи съмнение относно уместността на думата епоним и се предложи вместо нея патрон, реших да уточня. За когото не е скучно.

Quote (selected)
PS - Тогава да се считам за кръстник=епоним
Епонимът е Керпеден (на когото е именуван форумът), а ти наистина си кръстник :)

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Благодаря, добро начало за деня! ...мдаааа, кръстник?!?

PS ако правилно разбирам, имаме две чуждици с близко значение - епоним и патрон, бива, никога не е късно човек, даже да не е филолог, да научи нещо, и за това блаодаря.
« Последна редакция: Август 03, 2020, 11:16:05 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Вчера гледах "Троя". С Брад Пит. Помня и онзи стар филм "Троянската война" със Стив Рийвс, чиито снимки купувахме по панаирите и искахме да приличаме на него. И още  под влиянието на филма, проследявайки вашия разговор ми стана едно елинско с тази дума, вервайте ми  не съм я чувал ,но това едва ли е важно. С най добри чувства в главата ми нахлу цитат на Хашек,турен в устата на Швейк: "Господине ,вие не трябва да се обиждате ако някой ви нарече питон!" Когато ,е с добро чувство и приятелски  приемам  всякакви обозначения... нищо няма да ми стане , а е и забавно.Наистина хубаво начало на деня...


Ето това имаше предвид г-н Фелдкуратът. Моника ,Боряна ,дедо и Яна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ето това имаше предвид г-н Фелдкуратът. Моника, Боряна, дедо и Яна.
:0004: :0004:
А коя от всички беше балеринката, дето ѝ свалиха оттука снимката?!  :blow_kisses-1105:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Статийката е занимателна и ми прилича на състояние, вчера видяно около Драгоман. На едно голямо ято дроздове пируващи с вече ферментирали джанки нападали по странично пътче и правещи странни пируети в опитите да се сетят как да отлетят. Допълнителни подчертаване или по-точно, на дръзване към въпросното състояние са и опитите да се извадят генерални изводи и поуки за неща. Които са "я били, я не".

Имах един колега от Института, който така много се задълба в странни теории и недоказани факти, че стана с времето много труден за каквото и да е общуване, освен разбира се, за главната тема на житието му. (Живееше даже в близост на знаменитата Сладкарничка в близост до Керпеденската обител.) Изненадващо, в годините на Големият Свински Тръс към Демокрация (ГСТД), той доби популярност достойна за вмъкване и артикулиране в подобен Научен мат'рял. Сега, даже и в имената на достойният човек - автора, докоснат от Керпеденството и тук, съзирам следите на моят колега...

Какъв ми е пойнта, впрочем?

- Политиката с фантазии и още по-малко - с реалните нужди, интереси и въжделения на Плебса - няма никога нищо общо. Все едно силно токсични и отпадъчни води да служат за основа за създаване на лекарство. Не, че и множество лекарства не се създават и произвеждат на подобна основа... И на само.

Така, стига да не вреди умишлено, всяка една хипотеза има право на живот - дори и на "Otto Normalverbraucher" да пречи на храносмилането.

- Светът е шарен и спасение не дебне никого, никога!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Един бакшиш, днеска ми досаждаше, ще видиш какво ще стане с Бойко, ще забранят партиите, а крадците - в затвора - Че кой крадец дос ега, се е самовкарал в затвора?!... А виде ли лудогорец как паднаха...

Абе, политиката викам му, е като мачовете, свирени са преди да са играни бе!

Питат ме, кога ще се оправим, когато поумнеете, викам, тоест - никога!  :b0201:
« Последна редакция: Август 03, 2020, 15:25:44 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Статийката е занимателна и ми прилича на състояние, вчера видяно около Драгоман. На едно голямо ято дроздове пируващи с вече ферментирали джанки нападали по странично пътче и правещи странни пируети в опитите да се сетят как да отлетят. Допълнителни подчертаване или по-точно, на дръзване към въпросното състояние са и опитите да се извадят генерални изводи и поуки за неща. Които са "я били, я не".

Имах един колега от Института, който така много се задълба в странни теории и недоказани факти, че стана с времето много труден за каквото и да е общуване, освен разбира се, за главната тема на житието му. (Живееше даже в близост на знаменитата Сладкарничка в близост до Керпеденската обител.) Изненадващо, в годините на Големият Свински Тръс към Демокрация (ГСТД), той доби популярност достойна за вмъкване и артикулиране в подобен Научен мат'рял. Сега, даже и в имената на достойният човек - автора, докоснат от Керпеденството и тук, съзирам следите на моят колега...

Какъв ми е пойнта, впрочем?

- Политиката с фантазии и още по-малко - с реалните нужди, интереси и въжделения на Плебса - няма никога нищо общо. Все едно силно токсични и отпадъчни води да служат за основа за създаване на лекарство. Не, че и множество лекарства не се създават и произвеждат на подобна основа... И на само.

Така, стига да не вреди умишлено, всяка една хипотеза има право на живот - дори и на "Otto Normalverbraucher" да пречи на храносмилането.

- Светът е шарен и спасение не дебне никого, никога!
Айс, помниш ли  Rednik South  от Скъцодето? Беше дружка с Поповски... е, те това е Светослов Стамов

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето това имаше предвид г-н Фелдкуратът. Моника, Боряна, дедо и Яна.
:0004: :0004:
А коя от всички беше балеринката, дето ѝ свалиха оттука снимката?!  :blow_kisses-1105:
Най-лявата е Голямата Балеринка,до нея с очилата е Цигуларката ,дедо , (надявам се си личи :smokin:) и до дедо е Малката Балеринка

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Мерси, Деди,  :thank_you-1098:

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Да са ти живи и здрави!
Ти, естествено, също!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, моля, раздуй малко, а?
 
Quote (selected)
Алея на книгата във Варна – до 9 август (неделя), от 10 до 22 часа. Единадесетото издание на Алеята ще събере над 50 книгоиздатели и книготърговци в шатри по бул. „Сливница“ – между хотел „Черно море“ и ФКЦ.

~~~~~~

И още нещо, макар и старичко (от 2018) е интересно, може и да ти хареса, ако си го чел, прощавай...ти си знаеш...

https://impressio.dir.bg/interview/virtuozat-mincho-minchev-ne-svirih-s-karayan-zashtoto-imashe-uslovie-da-ostana-v-london
« Последна редакция: Август 03, 2020, 18:51:25 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Ето това имаше предвид г-н Фелдкуратът. Моника, Боряна, дедо и Яна.
:0004: :0004:
А коя от всички беше балеринката, дето ѝ свалиха оттука снимката?!  :blow_kisses-1105:
Най-лявата е Голямата Балеринка,до нея с очилата е Цигуларката ,дедо , (надявам се си личи :smokin:) и до дедо е Малката Балеринка

Приятно слушане
https://www.youtube.com/watch?v=UGnHvT05Beg

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Извинявам се за фамилиарното "Керпи" и "Деди".
Не подозирах каква стройна йерархична стълбица има във форума.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Извинявам се за фамилиарното "Керпи" и "Деди".
Не подозирах каква стройна йерархична стълбица има във форума.
Няма стълбица.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Извинявам се за фамилиарното "Керпи" и "Деди".
Не подозирах каква стройна йерархична стълбица има във форума.
Няма стълбица.
Кой се качил, качил се на времето.
Сега само кибици?
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Извинявам се за фамилиарното "Керпи" и "Деди".
Не подозирах каква стройна йерархична стълбица има във форума.
Няма стълбица.
Кой се качил, качил се на времето.
Сега само кибици?
Не.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Извинявам се за фамилиарното "Керпи" и "Деди".
Не подозирах каква стройна йерархична стълбица има във форума.
Няма стълбица.
Кой се качил, качил се навремето.
Сега само кибици?
  :way_to_go-1308: :b0230: :way_to_go-1308:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето това имаше предвид г-н Фелдкуратът. Моника, Боряна, дедо и Яна.
:0004: :0004:
А коя от всички беше балеринката, дето ѝ свалиха оттука снимката?!  :blow_kisses-1105:
Най-лявата е Голямата Балеринка,до нея с очилата е Цигуларката ,дедо , (надявам се си личи :smokin:) и до дедо е Малката Балеринка

Приятно слушане
https://www.youtube.com/watch?v=UGnHvT05Beg
Благодаря! Аз си ги преглеждам поне веднъж седмично ,било снимки , било клипчета!
 А досежно за панаира на книгата... ами ... панаир. Исках да си купя последните неща на моята нова любимка  Амели  Нотомб , уви нямаше... нейсе... инак ...панаир...Карабашлиев ,Алекс Попов и онзи пияния доктор ,малко Иво Сиромахов и горе - доле това е --- нищо не ми хвана окото... разни скъпи подаръчни издания , които никога няма да бъдат отворени , ама ще казват  : виж какво си купих... като нов сутиен ,примерно...
 А Минчо Минчев... какво да кажа... имам честта да се познаваме с него от преди поне петдесет години,по немузикални събития и си възобновихми познанството,по скоро той ме позна на първия мастър клас на Боряна при него , когато тя спечели правото да свири на една негова много стара цигулка. Там имаме е една голяма смешка:
Боряна влиза  при него за първи път и :
   Б.Ж.- Добър ден!
   П.М. - Добър ден!  Как се казваме?
   Б.Ж. - Вие сте проф. Минчо Минчев , а аз съм Боряна Желева.
Минчо се опулил ,че като прихнал да се смее ...няма спиране  та  така...

След това се видяхме, след толкова години и се познахме  и той ме пита:  ти с кого си? ,казвам: с Боряна ...и пак прихна да се смее , ама аз вече знаех защо... И тогава ми каза : Има много огън в това дете!!!
   

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Найден Христов Шейтанов е български философ и есеист.





Quote (selected)
Безпощаден Найден Шейтанов, може би прекомерно горчиво, през уж далечната 1932-а година. А сякаш става въпрос за днес. Не виждам никаква разлика: "Властта, особено административната, е най-висше и най-могъщо понятие в психиката на .. на българина изобщо. Да се достигне тя – се смята за най-голям и най-смислен идеал в живота.
Оттам извънредно силното политизиране на широките ни народни маси – нещо, което спъва всеки друг почин, идея, дело. До власт се идва чрез партия и затова тая обществена категория поглъща толкова много време, сили, жертви. Те обаче се дават охотно, защото чрез партията се чака десеторно удовлетворение на лични интереси. С оглед към тая цел по-изгодно е да си от главните и затова партийният живот се изразява повечето в борба за лично надмощие и на цепене. Политическата психика на българина се проявява, естествено, най-вече през време на избори. Тоя период се схваща от народа ни като повсеместен поход на лъжата. Ако запитате селяни, които отиват на предизборно събрание: „Къде така?“, те ще ви отговорят обикновено: „Ще лъже един там, отиваме да го чуем.“ …. В града селянинът става обикновено дребен служащ или чиновник, ала нерядко се издига и до върха на административната стълба. Нашият чиновник, бил селянин или гражданин, си е в известен смисъл почти отрицател на държавата. Твърде често той слага държавната пара вместо в касата в собствения си джоб. … Нашият чиновник се мисли за представител на нещо голямо и недостъпно, а посетителят се смята за мравка или за дойна крава. Ако и всички да се стремят към власт, а като чиновници се имат за нейни органи, понятието „държава“ е най-отвлечено в съзнанието на българина. Той се намира или над нея, като някакъв азиатски деспот и разполага с всичките й средства, или пък е под нея като роб и очаква всичко от държавата. Не се смята за нещо свое и държавната територия, поне от мнозина…. По същия начин се е отрицавала и се отрицава и българската народност. „Човек нали си, все едно е какъв си.“ Народностен дух е досега повечето тема на вестници, паради, младежки писания и събрания, не толкова централен факт във всекидневния ни живот. Народностното се жертвува за личното или за общественото. Затуй българинът в миналото, па и днес, се денационалира много по-лесно, отколкото балканските си съседи. Тая е една от причините, гдето сърби, гърци, румънци и турци владеят сега области, които са принадлежали не само към българската държава, но и към снагата на българската народност.
И тъй, в психологията на българското отрицание имат надмощие следните елементи: апатия към висшето, като добро и хубаво, като държава и народност, фанатична страст към парично-материалното и към властта като средство за самозадоволяване и забогатяване, животински егоизъм в отношенията към другите, простотия и заинтересованост на бюрократи, безогледна опозиция, партикуларизъм на политики, егоцентризъм на интелигенти, омраза и завист едва ли не на всички против всички”

Без коментар!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://www.wsj.com/articles/the-next-pandemic-trump-derangement-syndrome-11594336574

The Next Pandemic: Trump Derangement Syndrome
Symptoms include obsession with the president’s hair and comparing him to Mao.
 
Странен анализ! Странен за мен,разбира се... който познава страната няма да се чуди
Ето превода на статията.
https://kontinentusa.com/sindrom-trump-inducirovannogo-psihoza/
« Последна редакция: Август 06, 2020, 11:54:40 от Kerpeden »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
понеже сме в кръчма, набързо /или не толкоз набързо, зависи от компанията, настроението и проч/ следва да се отбележи, че първият петък от август е международния ден на бирата:


наздраве

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
  О,да! О,да!!!    Наздраве!!!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Добър празник! :t0328:
Онци само да не се подкараш като швабите микс една халба бира и едно малко шнапсче.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Zum Wohl, die Herrschaften!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Добър празник! :t0328:
Онци, само да не се подкараш като швабите микс една халба бира и едно малко шнапсче.
 

Или, както му казваме по нашенско – една бира предварително за ОТСКОК!!!  :way_to_go-1308:

 :t0301:

AnonimusBG

  • Гост
Добър празник! :t0328:
Онци само да не се подкараш като швабите микс една халба бира и едно малко шнапсче.

Ёрш.
https://1000.menu/cooking/5205-kokteil-yorsh

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дано да имате търпението да изчетете статията от подадения линк. Тя борави с едно понятие .което е ново са мен и явно гъделичка езика на автора на статията.Не схванах само какво иска да ни каже... да блесне с познания или прави анализ на едно явление  , с което очевидно ще се  срещаме, особено когато става дума за САЩ.За съжаление , мисля  че то има място и  у нас  може би от времето на избухването на демокрацията .

https://conservative.bg/anatomiya-na-cancel-kulturata/

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Авторът упорито манипулативно нарича джендъро-мангалските терористи "леви". Леви са само в сексуален смисъл. Истинското политическо левичарство няма нищо общо с тая толерастка сган.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нищо ново под слънцето, малко напудрено, излъскано и пришито към информационното общество.
Как би нарекъл автора следното събитие:
Подпийнал селянин през 13 век напопържал кюрето и неговата псевдо набожност.
После след като е минал през инквизитора е публично изгорен.
Сrusade култура?
Никаква разлика, изпепелен в рамките на достъпното тогава "информационно общество".
Никаква разлика дали ще те изгорят пред 100 селянина или пред 100 000 000 потребители.
Да си припомним близкото минало с другарските съдилища у нас или с Маккартизма в САЩ.
Светът не започва с интернет, може и да свърши там, но не е сигурно.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 07:03:59 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Прочетох статията, ясно е че е така, ясно е че архитектите на интернет целенасочено го развиваха точно в тая посока, интернет е американски, развиван и контролиран от хора като Ал Гор и американските университети и тайни служби, за които се знае че са владени от леви и крайно леви... Човешкото стадо само си е виновно, само се вкара в този електронен концлагер. Аз нямам фейсбук, нито съм в друга социална мрежа, никъде не съм се регистрирал с истинските си лични данни, с изключение на банката ми. Не ми липсват социални мрежи, с досада наблюдавам познатите ми с "фейс", постоянно им писукат смарфоните, и викат, гледай какво са пуснали - само глупости за губене на време и затъпяване...

Да, знам, ще кажете че ГАФА вече знаят всичко за мен, защото съм в нета... но защо да ги улеснявам? На който и да кажа, че фейса е на ЦРУ, вайбър е на мосад, и ме гледат ококорено - тоя пък приказва глупости!
Когато си инсталирате вайбър на смартфона, той пита, искам достъп до телефонната ви книга, до снимките ви
- за какво са им!, абе, ние нямаме какво да крием... А всеки има, всеки има!

А Cancel-културата си е пар екселас, злобата на простолюдието, умело насочвано от кукловоди, към революция, същото е и Великата френска революция, същото е днес на Орлов мост, същото е 14-15 г. срещу Орешарски, сега срещу батка Лукашенко, майдани, "пролети"... Войни за власт и пари.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 08:50:40 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А Cancel-културата си е пар екселас, злобата на простолюдието, умело насочвано от кукловоди към революция, същото е и Великата френска революция, същото е днес на Орлов мост, същото е 14-15 г. срещу Орешарски, сега срещу батка Лукашенко, майдани, "пролети"...
Войни за власт и пари.

Голема каша ти е в главата, омешал си "пролетите" и "майданите".  :D

А в момента, "войната" на "Орлов мост" – пламнала вече в цела България, а и по света! – срещу Борисов и Гешев?! Нея що не си я споменал отделно?!  :nuts:
Щото тая "война" не е нито за пари, нито за власт! А за НОРМАЛЕН живот в България!!!   :yes-1289:
« Последна редакция: Август 13, 2020, 10:26:45 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Maximus II
"майдани", "пролети"...
Голема каша ти е в главата, омешал си "пролетите" и "майданите"

Виждаш някаква разлика между "майдани" и "пролети" ?  :nuts:

Голяма каша ти е в главата ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Maximus II
"майдани", "пролети"...
Голема каша ти е в главата, омешал си "пролетите" и "майданите"

Виждаш някаква разлика между "майдани" и "пролети"?  :nuts:

Голяма каша ти е в главата.

Що, а ти не виждаш ли?! :D

Quote (selected)
майда́н (от арабски: ميدان – maydān; на персийски: ميدان – meydan; на турски: meydan) – открита площ, площад
Майдан – наименование на Оранжевата революция в Украйна (2004)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Майдан

и

Quote (selected)
Арабските протести (Арабската пролет) са серия от демонстрации, протести и граждански войни в някои от арабските държави. Протестите започват на 18 декември 2010 в Тунис, които са последвани от такива в Египет, в Алжир, в Йемен, в Бахрейн, в Либия и в Йордания. С по-малка значимост протести протичат в Мавритания, Саудитска Арабия, Оман, Судан, Сирия, Ирак, Кувейт, Мароко и Западна Сахара.

От другите мюсюлмански страни (в които арабският не е официален език), вълнения обхващат Албания, Кот д'Ивоар, Сомалия, Джибути, Иран, Севернокипърската турска република, Сенегал и др.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Арабски_протести_(2010_–_2012)
:blow_kisses-1105:

« Последна редакция: Август 13, 2020, 14:16:37 от Джиджи »