Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:10:00

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 378951 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2940 -: Ноември 01, 2020, 13:47:24 »
Същият вид лъжа е и универсалното отричане за неща, които са валидни, макар и в определени граници.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2941 -: Ноември 01, 2020, 14:56:27 »
Най-опасната лъжа е полуистината - универсализирането на отношения, които са валидни само в определени (и то тесни) граници.
"Невидимата ръка на пазара" не са справедливостта и взаимната изгода, а ръката на тези, които манипулират този пазар. А те го манипулират в посока на все по-големи неравенство, несправедливост и измама.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2942 -: Ноември 01, 2020, 15:02:51 »
Ми не Калинчо.
Никой не е чакал с часове.
Може ли щото "мрежата" беше неколко пъти по гъста, половината доктори не се занимаваха с попълване на никому ненужни бумаги ....
А и никой не е искал пари нито над нито под масата.
Впрочем сещам се едно изключение, май дуганов му викаха. Той си искал и то не пари, а злато.
Хванаха го. Зеха му го, излежа си го. После не знам с кво сей занимавал. Може би да мете улиците. Впрочем то тогава не бехме напреднали, та улиците ги метяха с машини .... Но пък ги миеха. Мое да е държал маркуча.
Като чета такива неща и си мисля в една и съща държава ли сме живели или просто се опитваш да лъжеш, като в циганска махала. Освен това има и безмилостна статистика за продължителност на живота. Има много неща от миналото, които незаслужено са отречени и изхвърлени, ама една лъжовна картина на изгубен рай също не е добър подход. Има и една проверка на реалността. Няколко партии имат програми за връщане на онова време. Най-високият им изборен резултат на всички заедно е бил под 1%.
Ами аз говоря за България. Вие многоуважаеми мое приказвате примерно за Херсон. Не за Херсон не може, толку наедро не лъготят никъде, ама некъде из Африка или Латинска америка е възможно.
Та кое не е така? Лекарите лекуваха ли?. Сега половината не попълват ли формуляри, подпечатват "книжки" и прочие немедицински дейности?
Улиците чистеха ли се машинно? Сега как е?
Миеха ли се? Вкл. малките улички и то между 4 и 6 часа, айде нека е до седем. Сега?
и т.н. и т.н.
Впрочем понеже разговора е за настоящата пандемия, ами сравнявай. То си личи.
Китай и САЩ.
Или съседните Куба и Доминикана,
Венецуела и Колумбия
.....

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2943 -: Ноември 01, 2020, 15:40:21 »
всъщност у нас почти не остана доболнична помощ, затова всичко живо отива в болници. няма я профилактиката, въпреки че джипитата са задължени да я правят, няма ги поликлиниките - на тяхно място останаха медицински центрове с 2-3 пъти по-малко специалисти в тях.

а това натоварва болниците излишно.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2944 -: Ноември 01, 2020, 16:27:03 »
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 16:29:28 от Калинчо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2945 -: Ноември 01, 2020, 16:34:43 »
Не знам защо си пуснал тук сборника с кулинарни рецепти, може би го смяташ за падение или някаква соц мизерия, но всъщност да се храниш с държавно стандартизирано приготвена храна, без подобрители, овкусители и всякакви отровни и канцерогенни химикали, и без да е разредена с вода (сиренето у нас пълно с вода), е високо качество на живот, до каквото западния човек средна ръка няма достъп.

Кебапчето беше от месо, сега е от соя, вода, гранясал прат и много Е-та.
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 16:36:47 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2946 -: Ноември 01, 2020, 18:25:49 »
Пазарът не е лош регулатор, даже според мен е единствен.
Вредни са "оптимизаторите" , "подобрителите" на пазара.
По време на соца  същите тия "елити" бъркаха с мазните си пръсти да затягат това онова, да разхлабват друго, бе да "регулират".
Преди го правеха с идеята за държава, някъде успяваха, другаде се проваляха - няма съвършени, но държава имаше.
Сегашните обаче бъркат в регулаторните механизми за да извлекат краткосрочна печалба - докато им тече мандата.
Четири години, пет години или до тримесечен отчет сега вече му вика мониторинг.
Остават малките радости и скърби, а държава с бъдеще няма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2947 -: Ноември 01, 2020, 18:35:46 »
Пазарът не е регулатор, а манипулатор.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2948 -: Ноември 01, 2020, 18:45:51 »
Пазарът е точно регулатор.
Манипулатор е когато го яхнат спекуланти.
Пазарът е това което аз и ти искаме да купим, не това което което ти предлагат, рекламират, промотират.
Думите губят значение в новоговора, превръщат се в обратното на това което са били.
Пазар е мястото където всички ние отиваме да си купим, яйца, ако няма след известно време ще се намери някой да гледа кокошки и да предложи яйца.
В това няма никаква манипулация.
Манипулацията започва когато някой реши че трябва да подпомага или пречи на производителите на яйца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2949 -: Ноември 01, 2020, 18:54:24 »
Да, така е, но от как се появиха корпорациите и си купиха право на глас и безнаказаност, няма пазар, има измисляне на потребности и продаване на каквото искат, не каквото ти искаш. Дори вече управляват еволюцията на човека.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2950 -: Ноември 01, 2020, 19:00:16 »
Те не се появиха от нищото.
Ние ги създадохме, отгледахме и разрешихме да ни управляват живота.
Такова посяхме, такова ще ни ожъне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2951 -: Ноември 01, 2020, 19:04:02 »
Не е добре да се правят аналогии между социални и технически системи, но понякога е нагледно.
Един регулатор си върши работата в определен диапазон, примерно преди да премине някаква граница (да кажем точка на Найкуист или в по-стари соц учебници - на Михайлов). Преди тази граница регулаторът си довежда системата до зададеното (евентуално желано) състояние. Премине ли характеристиката тази точка, вече системата не е устойчива и регулаторът не си върши работата. Последствия (силно опростенчески) - чупене на регулатора, чупене на системата или и двете заедно.
От тази гледна точка е еднакво смешно, когато едни хора ти казват, че преди преминаването на точката регулаторът пак си е счупен и не върши работа, а други ти казват, че и след преминаване на точката всичко е наред и пак си регулира каквото трябва.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2952 -: Ноември 01, 2020, 19:07:29 »
Прица е царица, така е било винаги в човешката история, поповете са прави, "князът на тоя свят" ни управлява, чрез алчността, жаждата за власт, гордостта, прелестта... все човешки грехове.

Г. Климов казва, злото на тоя свят е дегенерацията, винаги ще я има, трябва да я сочим с пръст.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2953 -: Ноември 01, 2020, 19:09:02 »
Клинчо, чета те с интерес, в кой американски университет си ги учил тия умности?
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 20:12:44 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2954 -: Ноември 01, 2020, 20:04:36 »
Цитат на: buratinob
Пазарът е точно регулатор.
Манипулатор е когато го яхнат спекуланти.
Пазарът е това което аз и ти искаме да купим, не това което което ти предлагат, рекламират, промотират.
Думите губят значение в новоговора, превръщат се в обратното на това което са били.
Пазар е мястото където всички ние отиваме да си купим, яйца, ако няма след известно време ще се намери някой да гледа кокошки и да предложи яйца.
В това няма никаква манипулация.
Манипулацията започва когато някой реши че трябва да подпомага или пречи на производителите на яйца.

Aми и аз това имам предвид. Това, което днес наричат пазар, всъщност вече не е пазар, а диктатура на спекулантите, които ти налагат какво можеш да си купиш и какво не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2955 -: Ноември 01, 2020, 20:23:59 »
Quote (selected)
Пазарът е точно регулатор.
Манипулатор е когато го яхнат спекуланти.
Ми не. Пазарът е нещо като социалното измерение на естествената еволюция.
То и затова толкова го обичат социал дарвинистите от секъф калибър, разцветки .....
Т.е. тва дето може да доведе са по дълги зъби, повече "приспособяване" и подобни.
Убаво ама в един момент се появява разума, планирането, плановата икономика!
И пазаро заминава на майна си. Т.е. в девета глуха.
 
Последния им шанс беше белязания. Даде им още къде четвърт век.
Но бифуркационната точка наближава!
И понеже нагоре се споменаваха проценти, като я минем ще си говорим :smokin:
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 20:28:00 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2956 -: Ноември 01, 2020, 20:39:27 »
Quote (selected)
Убаво ама в един момент се появява разума, планирането, плановата икономика!
И пазаро заминава на майна си. Т.е. в девета глуха.
Когато плановата икономика скъса с пазара настава Вавилон.
Планира се изразходване на ресурсите за задоволяване потребностите - те се завяват именно на пазара.
Когато това не се случи плановата икономика заминава в девета глуха и е достатъчен един колхозник с белег на челото да я събори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2957 -: Ноември 01, 2020, 21:04:49 »
Нищо й нямаше на плановата икономика. Нищо свястно не може да стане без план.
Събори я алчността на комсомолците второ поколение да станат наследствена олигархия. И глупавата им представа, че западната наследствена олигархия ще ги прегърне като братя.
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 21:07:51 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2958 -: Ноември 01, 2020, 21:07:25 »
Събори я алчността на комсомолците второ поколение да станат наследствена олигархия. И глупавата им представа, че западната наследствена олигархия ще ги прегърне като братя.
Под овациите на останалото население.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2959 -: Ноември 01, 2020, 21:09:12 »
Цитат на: buratinob
Под овациите на останалото население.

Под овациите на останалото също толкова алчно и наивно население.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2960 -: Ноември 01, 2020, 21:14:07 »
Всички бяхме там.
Някой рушахме старото, други неохотно го пазеха.
Всички останахме излъгани.
Ние си го направихме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2961 -: Ноември 01, 2020, 21:16:32 »
Quote (selected)
Убаво ама в един момент се появява разума, планирането, плановата икономика!
И пазаро заминава на майна си. Т.е. в девета глуха.
Когато плановата икономика скъса с пазара настава Вавилон.
Планира се изразходване на ресурсите за задоволяване потребностите - те се завяват именно на пазара.
Когато това не се случи плановата икономика заминава в девета глуха и е достатъчен един колхозник с белег на челото да я събори.
А това ка паднАла цената на нефта ......
Няма никаква истина в тези инсинуации.
Сравнявай по какъвто си избереш параметър, платежен баланс, задлъжнялост ... състоянието на СССР тогава е несравнимо по-добро от това на САЩ сега или на която и да е "западна" икономика. Гледай и "тренда". От 50-те делът на СССР в световната икономика расте, на САЩ пада.
Така че това просто са лъжи и отравдания на предателството на белязания.
 
Няма никакви проблеми в социалната или друга свера. Дори военната, ами сегашните "мултики" дет оставят без сън "пАртнерите" са извадени от гардероба съветски разработки .....
 
За България е подобно. Осемдесетте бъха вложени милиарди, може би към 10 милиарда долара в модерни производствени мощности. Ако бяха пуснати в експлоатация, отивахме в друга "категория"  :smokin:
 
Но мисля ти тези неща си ги знаеш

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2962 -: Ноември 01, 2020, 21:21:34 »
Quote (selected)
За България е подобно. Осемдесетте бъха вложени милиарди, може би към 10 милиарда долара в модерни производствени мощности. Ако бяха пуснати в експлоатация, отивахме в друга "категория"  :smokin:
 
Но мисля ти тези неща си ги знаеш

Знам че ние винаги се закачаме в най лошия момент за губещи доктрини.
Закъсняхме с индустриализацията, с малко но завинаги.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2963 -: Ноември 01, 2020, 21:28:32 »
Кой-не-скача-е-червен!  :b0201:

Питам аз един такъв навремето, като бутнете заводите и фабриките, от какво ще живеем, вика, от туризъм и екологично селско стопанство! И дясното/нормалното/западното ме загуби завинаги.

Да фанеш сега една тояга, па да им счупиш главите, на тия тиквеници, ама ние сме си виновни, щото като видиме идиот дегенерат, го жалиме, а той иска да ни затрие милият, защото ни мрази, а ни мрази, защото знае че се е родил увреден и неможещ паразит.
Да не забравите да гласувате!  ;)


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2965 -: Ноември 05, 2020, 06:59:25 »
Да фанеш сега една тояга, па да им счупиш главите, на тия тиквеници, ама ние сме си виновни, щото като видиме идиот дегенерат, го жалиме, а той иска да ни затрие милият, защото ни мрази, а ни мрази, защото знае че се е родил увреден и неможещ паразит.

Абе, последното не е точно така, но сепак се отнася за всякакви тиквеници и тикви ...
Ето например оттатък нашта баш-тиква е титулувана от един коуега като "Танцуващият с вируси"!!!  :b0205:

И то не без каквото и да е основание /виж по-долу!/:

Quote (selected)
И 100 лъжи не могат да прикрият катастрофата с COVID-19 у нас
Половин година бе прахосана, без никой в правителството да си мръдне пръста да ни подготви за нея. Затова сега всеки се спасява сам
04 Ноем. 2020


Премиерът Бойко Борисов не можа да се научи как се слага маска, камо ли как се управлява криза като тази с ковид-19. И резултатите не закъсняха

Междуособиците по върховете (между Президента и Премиера) са основният мотор, който тласка все по-неадекватното управление в една или друга посока. От ежедневните видео-изблици на карантинирания ни премиер става все по-ясно, че държавата стои отворена на инат. "Знам, че здравите трябва да работят, заразените да се карантинират, болните веднага да се лекуват. Знам, че самодисциплината, грижата за другия човек, за себе си - само т'ва ни спасява", каза ни премиерът в сряда. Това без съмнение е спасението, но по всичко личи, че то нито ще е близо, нито ще е лесно.

https://www.segabg.com/category-observer/i-100-luzhi-ne-mogat-da-prikriyat-katastrofata-covid-19-u-nas
« Последна редакция: Ноември 05, 2020, 15:54:08 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2966 -: Ноември 06, 2020, 00:33:57 »
Франция продължава да ускорява. Няколко дни в интервала 45-50, а вече близо 60 000 дневно.
 
Италианците също се представят достойно. Близо седмица се въртят около отметката 30 000.
 
Дребна Белгия също преко сили не изостава. 14 000+. Но са шампиони в друга категория. над 1000 починали на милион население.
 
И направилия най-бърза обиколка. Полците с 27 000+. Та това са +7% за ден! ТИя да не са решили да минат руснаците по заразени?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2967 -: Ноември 06, 2020, 01:24:36 »
Резултатите на макетата засега показват, че те май са прави, че генетично не са българи.
(Дано си останат такива. Статистиките, имам предвид.)

Както и черногорците май не са сърби. Че и босненците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Румъния изтегля от пазара 31 милиона предпазни маски
« Отговор #2968 -: Ноември 06, 2020, 07:19:26 »
Quote (selected)
"Тези маски нямат одобрения от ЕС сертификат за съответствие. Те може и да са добри, не казвам нищо, но при условие, че нямат такъв сертификат, не може да бъдат продавани в Румъния"

https://www.manager.bg/covid-19/rumniya-izteglya-ot-pazara-31-miliona-predpazni-maski

Нашите надомно шити парцали всите са със сертификат. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2969 -: Ноември 06, 2020, 07:21:27 »
Quote (selected)
Резултатите на макетата засега показват, че те май са прави, че генетично не са българи
За македонците от Тетово нема никво съмнение, че не са.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2970 -: Ноември 06, 2020, 10:40:47 »
Хм,
"Ноември ще бъде април" ли беше?
 
Впрочем последните дни смъртността се задържа на 50+
Което с проста сметка показва че ще се вдигне не с проценти, както по западаща европа през април, а в пъти.
За начало 2 пъти.
 
Мда к20 е много ъпдейтнат спрямо к19
« Последна редакция: Ноември 06, 2020, 12:22:00 от 66 »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Румъния изтегля от пазара 31 милиона предпазни маски
« Отговор #2971 -: Ноември 06, 2020, 15:12:05 »
Quote (selected)
"Тези маски нямат одобрения от ЕС сертификат за съответствие. Те може и да са добри, не казвам нищо, но при условие, че нямат такъв сертификат, не може да бъдат продавани в Румъния"

https://www.manager.bg/covid-19/rumniya-izteglya-ot-pazara-31-miliona-predpazni-maski

Нашите надомно шити парцали всите са със сертификат. :bigok:

Търговците отдавна нахитряха и вече се внасят и произвеждат само маски, без думата "предпазни". И така ошашканото население купува на поразия парцали за по няколко лева, чиято себестойност е не повече от 6-7 стотинки. Холандските луковици да ядат пасти.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2972 -: Ноември 07, 2020, 00:40:25 »
Мдаа. Франсетата са твърдо номер две по новозаразени. 60 000+ Бая над милиардна Индия.
 
3 800+ за България. Интересно кога ще задминем милиарден Китай? А по смъртни случаи щото вече неколко дни се движим в интервала 55-60
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 00:48:10 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2973 -: Ноември 07, 2020, 01:43:13 »
Мдаа. Франсетата са твърдо номер две по новозаразени. 60 000+ Бая над милиардна Индия.
 
3 800+ за България. Интересно кога ще задминем милиарден Китай? А по смъртни случаи щото вече неколко дни се движим в интервала 55-60
По заразени бройки Китай ще го минем скоро, след него ще минем още доста други, които правят по малко от 2000 бройки дневно.
Франсетата скоро ще изместят Русия в класацията.
Nor1 по ги разбира тези неща, но като гледам смъртността в Русия, някой май пак е бъркал из генома на вируса.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2974 -: Ноември 07, 2020, 01:52:22 »
Нормалната смъртност в България е около 280 на ден.
Ако и короната почне да мори по толкова, за 5 години политическата класа може да се отърве от 1,000,000 души основно пенсионери.
Затова изобщо не чакайте Баце да предприема мерки като в Гърция.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2975 -: Ноември 07, 2020, 02:06:20 »
Цитат на: Engels
като гледам смъртността в Русия, някой май пак е бъркал из генома на вируса.

Гледай смъртността в Черна Гора, Македония, БиХ, Словения, Чехия, Словакия, Полша и Украйна. Тясно насочване към славянските народи. През пролетта не уцелиха и удариха келтите (като най-близки роднини на славяните).
Явно има кръстосан имунитет между пролетно-летния щам и есенния щам, защото народите, които се изпозаразиха през пролетта или лятото, сега нямат голяма смъртност. Белорусите (най-чистите славяни) и сърбите се изпозаразиха с лекия за тях пролетен вирус и сега не "мрат яко". Руснаците (80 % славянски ген) са горе-долу добре. Надявам се, че и ние (като силно смесен народ) ще минем горе-долу леко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2976 -: Ноември 07, 2020, 02:34:01 »
Майтап си гледате, ама в една от канадските провинции тази седмица беше установена абсолютно екзотична болест: грип, сезонен!
Един заразен, предполагам, че ще затворят провинцията, ще изколят населението и ще минат с огън и хлорна вар, затова и не пиша името на провинция Алберта, да не я издам!
Щото местните власти тук вече в чудо са се видели какви още мерки да вземат. Главната докторка, що се прочу с това сексът да е с маска и само с домашните, сега рече, че ако маските не са по три пласта, не важат. То, третият пласт можел да е от салфетка де, ама да го има. Премиер-министърът ЛИЧНО разказа на нацията за телефона на доверието и помощта срещу самоубийствени намерения, психични разстроства и разстройства принципно. Официалният опозиционен лидер и той го разказа туй с телефона. У комшиите лудницата е пълна, там такъв телефон няма да сколаса с никого.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23770
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2977 -: Ноември 07, 2020, 20:56:35 »
Quote (selected)
Дания и САЩ са сред шест държави, докладвали официално за нови случаи на коронавирус, свързани с ферми за норки, съобщи Световната здравна организация, цитирана от dariknews.bg.

https://www.manager.bg/covid-19/ognishcha-s-novata-mutaciya-na-covid-19-vv-fermi-za-norki-zasecheni-v-6-strani

Работата загрубя.
Преди тия тестове не се ползваха сега ги вкараха в масова употреба и почнаха да откриват какво ли не.
Наистина имаш ли чук всичко ти се вижда като пирон.
Голямо размахване пада, само в България вече се дават над милион лева дневно за тестове.
В световен мащаб са милиард - на ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2978 -: Ноември 07, 2020, 22:08:21 »
Цитат на: Ной
Майтап си гледате

Не. Сбъдват се лошите ми прогнози и не ми е смешно. Продължавам да следя статистиките и да си пресмятам разни неща ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Жена на 32 г. с диабет е най-младата починала от COVID през денонощието

Изглежда диабет плюс наднормено тегло е любима комбинация на вируса.
 :m1731: 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2981 -: Ноември 08, 2020, 03:31:58 »
Мдаа. Франсетата са твърдо номер две по новозаразени. 60 000+ Бая над милиардна Индия.
Направо си ги амбицирал яко, решили са да ти покажат, че могат и повече, гледам вдигнали на +86,852.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2982 -: Ноември 08, 2020, 10:26:27 »
Мдаа. Франсетата са твърдо номер две по новозаразени. 60 000+ Бая над милиардна Индия.
Направо си ги амбицирал яко, решили са да ти покажат, че могат и повече, гледам вдигнали на +86,852.
 :t0328:
Па аз се чюдя що фчера се затаили кат тиква у съюз.
Дадоха резултати даже след нас  :smokin:
 
Тая седмица минаваме Китай, а франсетата - руснаците.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2983 -: Ноември 08, 2020, 10:39:00 »
Стига сте броили трупове бре, имайте мяра.
Пък и не на вас, а на Годжи и прочие вещици-НОЩници плащат за броене и плашене.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2984 -: Ноември 08, 2020, 14:45:13 »


 :t3721:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2986 -: Ноември 08, 2020, 18:35:03 »
А бех готоф да се обзаложа, че първи ще посегнат към "неправилната" ваксина франсетата или дойчовците  :m1731:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2987 -: Ноември 08, 2020, 20:46:36 »
Европейската комисия заяви, че страните от ЕС имат право да получат руска или китайска ваксина. Според Европейската комисия това ще бъде възможно само „в спешни случаи, за ограничен период и за собствена употреба“.

Все пак, оставили са си вратичка, че знае ли човек. Бюргерско лицемерие.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2988 -: Ноември 08, 2020, 21:25:34 »
Едно време в химически войски за биологичните оръжия ни учеха, че имунитет след 60 годишна възраст се придобива трудно и е много по-нетраен.
Та си мисля това с ваксинирането на пенсионерите, дали няма да е една голяма далавера, особено ако трябва да ги ваксинират през няколко месеца.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2989 -: Ноември 08, 2020, 21:32:45 »
Европейската комисия заяви, че страните от ЕС имат право да получат руска или китайска ваксина. Според Европейската комисия това ще бъде възможно само „в спешни случаи, за ограничен период и за собствена употреба“.

Все пак, оставили са си вратичка, че знае ли човек. Бюргерско лицемерие.

Ъхъ ... Лицемерие в лицето на 27-те държави-членки на Европейския съюз.   :way_to_go-1308:

А щом те са "бюргери", ТИ към кои се числиш бе, БАЙНО?!!
Явно към селяндурите, които още не са осъзнали и оценили в коя точно държава-членка на ЕС живеят ...  :duh-1007:
« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 21:39:07 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2990 -: Ноември 08, 2020, 21:38:49 »
Quote (selected)
Първата група доброволци на възраст над 60 години получи ваксината Спутник V срещу коронавирусната инфекция. Това съобщи ръководителят на клиничните изследвания, главен кардиолог на президентската администрация, главен изследовател на Централната клинична болница Никита Ломакин в интервю за в. «Известия».
Общо 28 души участват в проучванията на ваксината, започнали миналата седмица, като най-възрастният участник е на 82 години. Предвижда се в проучването да бъдат включени 110 души.
Според Ломакин, при доброволците няма нежелани странични реакции: няма кожни реакции, няма температура, няма преморбиден (прегрипен) фон. В същото време доброволците под 60 години са имали температура.
Той отбеляза, че при възрастните хора имунната система е леко подтисната, затова те имат такава реакция към ваксината.
   
Вече мина една седмица, но още няма информация дали ще е достатъчно ефективна над 60 години.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2991 -: Ноември 08, 2020, 21:44:08 »
Вече мина една седмица, но още няма информация дали ще е достатъчно ефективна над 60 години.
:D
Щоооо? А ти на колко си ...  :b0205:
« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 21:47:31 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2992 -: Ноември 08, 2020, 21:52:27 »
Хм. От четирите разработвани американски двете са спрени.
Смъртен случай, неочаквани усложнения .... За другите две май няма имформация.
Немците и те май имат проблеми ......

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2993 -: Ноември 08, 2020, 21:54:09 »
Вече мина една седмица, но още няма информация дали ще е достатъчно ефективна над 60 години.
:D
Щоооо? А ти на колко си ...  :b0205:
За мен изобщо не ми пука, но майка ми е на 80 години.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Какво бихте казали за съветите от рода на: стабилизирайте имунната си система, за да не се заразите, приемайте витамин Д и други подобни?

Д-р Стоян Монев: Истината е, че при Ковид-19 не се умира от слаба имунна система, а от реакцията ѝ. Когато говорим за бактериални или за гъбични инфекции, общият отговор на имунната система има значение. Но когато говорим за вирус, имаме нужда от специфични антитела, които се изграждат или след боледуване, или след ваксинация. Няма как да се достигне до такъв специфичен отговор на имунната система с витамини и билки, няма смисъл да се препоръчват. От 15 години знаем, че приемът на мултивитамини може да намали продължителността на живота, както и че може да увеличиа рисковете от ракови заболявания. Тук става дума за милиардна фармацевтична индустрия, която повтаря мантри за недоимък от времето преди Втората световна война, за да възпитава консуматори на продуктите си.
   
Затова само естествени витамини от ферментирало грозде.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2995 -: Ноември 08, 2020, 22:08:11 »
Французите нещо дръпнали напред.

По данным Worldometer, коронавирус COVID-19 был зафиксирован во Франции 1 787 324 раз, включая 38 619 за сутки. По общему количеству случаев страна вышла на четвертое место в мире, обогнав Россию (1 774 334 за время пандемии).
https://www.mk.ru/social/2020/11/08/franciya-obognala-rossiyu-po-kolichestvu-sluchaev-koronavirusa.html

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2996 -: Ноември 08, 2020, 22:32:18 »
Французите нещо дръпнали напред.

По данным Worldometer, коронавирус COVID-19 был зафиксирован во Франции 1 787 324 раз, включая 38 619 за сутки. По общему количеству случаев страна вышла на четвертое место в мире, обогнав Россию (1 774 334 за время пандемии).
https://www.mk.ru/social/2020/11/08/franciya-obognala-rossiyu-po-kolichestvu-sluchaev-koronavirusa.html
Вчера франсетата направиха 86 852 бройки за един ден.
Днес са по-скромни, само 38 619 бройки.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2997 -: Ноември 08, 2020, 22:37:54 »
Цитат на: Джиджи
Ъхъ ... Лицемерие в лицето на 27-те държави-членки на Европейския съюз.   :way_to_go-1308:
А щом те са "бюргери", ТИ към кои се числиш бе, БАЙНО?!!
Явно към селяндурите, които още не са осъзнали и оценили в коя точно държава-членка на ЕС живеят ...  :duh-1007:

« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 22:39:57 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2998 -: Ноември 08, 2020, 23:14:09 »
 :b0302:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2999 -: Ноември 10, 2020, 17:22:30 »
Да не забравите да гласувате!  ;)