Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:09:40

Автор Тема: Над 87% от червените конференции номинират Станишев  (Прочетена 102404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
А това, че 'Станишев наистина разпалва конфликти', пък Нинова само ги гаси, ме разсмя от сърце.
тва почерненото си го измисли. па после и весело ти стана от собственото ти умотворение.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Родените с "право" аристократи нямат място в една лява партия.
Абсолютно ! БСП трябва да бъде партия само на работници и селяни.

Малко останаха работниците, селяните скоро ще ги категоризират като изчезващ вид.
Никой няма право да претендира за изключителност, за уникалност.
Подкрепям Нинова в твърдението че е по-добре там да има двама българи и да лобират по 2, вместо един да се "разкъсва" между две позиции. :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
за селяните си има безенесета - напоследък земеделските партии са повече от членовете си.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Родените с "право" аристократи нямат място в една лява партия.
Абсолютно ! БСП трябва да бъде партия само на работници и селяни.
ахам :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
лицето ненчев, като един бивш министър на отбраната, се явява в цял ръст и се кандидатира за независим.
Quote (selected)
Лидерът на БЗНС и бивш министър на отбраната Николай Ненчев ще се яви на евроизборите на 26 май като независим кандидат. „Искам да бъда кандидат на всички българи, а не само на хората, които са част от БЗНС.

Всъщност това е една инициатива на комитет от граждански организации, който се оглавява от млад кардиолог от ИСУЛ”, поясни Ненчев в ефира на предаването „Плюс-Минус. Коментарът след новините”.

тва е смелост, тва е храброст, тва е вероятно и не съвсем адекватна преценка на възможностите. но той се явява! а станишев кво - мъчи се да цепи бесепето и мишкува там отзаде. да вземем да му направим една фейсбук група как е невинен и трябва да е независим. ей го, цвъцко се окрили от една такваз подкрепа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ето, кривото ухо на 24часа и той така мисли /цък/:
Quote (selected)
Присъствието на Станишев пък от своя страна може да превърне вътрешното напрежение в БСП от проблем сега в полза за левицата на самите избори. Вътрешнопартийната опозиция със сигурност ще иска да нанесе удар върху Нинова, като агитира преференциално за Станишев, което от своя страна ще вдигне резултата на листата на БСП като цяло. Съвсем не е невъзможно президентът на ПЕС да успее да събере необходимите гласове, за да преподреди партийната листа. Вижте как изглеждат числата – ако червените вземат, съвсем хипотетично, около 500 хиляди гласа, то само 25 хиляди (или 5% от всички подадени за листата), ако са с отбелязана преференция за Станишев, това ще го измъкне по-напред като място.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Абсолютно ! БСП трябва да бъде партия само на работници и селяни.".

Нещо ги бъркате нещата. Липсва представителна партия на наемния труд. Какви са - работници, селяни, инженери или космонавти е без значение.
БСП са си типична социалдемократическа партия и винаги ще бъде за съглашателство с капитала. Сигурно си вярват, че труда и капитала ще се прегърнат и "live happily ever after". Последното е само в приказките. Има само антагонизъм между тях. Не съм го измислил аз и дори не е Параграф 39. ;D
« Последна редакция: Март 27, 2019, 08:14:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
не е съвсем така това за липсата. ето какво пише в устава на бсп:
Quote (selected)
(2) Българската социалистическа партия е лява народна партия и като такава носи отговорността за надеждата и борбата за справедливост. Тази отговорност означава да осигуряваме надеждна защита на хората на труда, на бедните и изоставените, на работниците и служителите, да работим за формирането на широка средна класа и за напредъка на всички.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
onzi,то на някой врати пише "жени" ама. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
обаче видния жгербер харалан и оня ушатия от тренд не спират да облъчват за станишев. и двамата вангуват в епицентър. харалан:
Quote (selected)
"БСП е в далеч по-лошо положение от ГЕРБ с този вътрешен и то идеологически разлом. Да не корим твърде силно БСП, че очевидно не успява да отиграе добре ситуациите, които й се предлагат на тепсия", изтъкна Харалан Александров.

"Що се отнася до разпознаваемост, чакаме да видим листата на БСП - ще е много забавно да видим къде ще е Сергей Станишев там. Това е основният въпрос: дали ще бъде мобилизирана семейната страст и станишевистите ще отидат отмъстително да подкрепят своя кумир, сложен на ниско място.

Аз не съм експерт по организационната политическа култура на тази много странна организация", отчете Харалан Александров.

човекът с ушите:
Quote (selected)
"Голямата драма в БСП тепърва предстои и тя е свързана с присъствието или неприсъствието Сергей Станишев в листата за евроизборите", прогнозира Ганев.

"Ако той присъства в списъка, дори на 17-о място, вътрешнопартийната опозиция в изборния ден чрез преференциално състезание ще опита да мобилизира усилията си с цел да нанесе удар на Нинова. Ако Станишев не е в листата, то част от структурите, които се контролират от вътрешната опозиция, могат да не работят, което ще е негатив за самия изборен резултат", отбеляза Димитър Ганев.

много некадърно ми се види за лобиране, ама де да ги знаеш...

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
"Голямата драма в БСП тепърва предстои и тя е свързана с присъствието или неприсъствието Сергей Станишев в листата за евроизборите", прогнозира Ганев.

"Ако той присъства в списъка, дори на 17-о място, вътрешнопартийната опозиция в изборния ден чрез преференциално състезание ще опита да мобилизира усилията си с цел да нанесе удар на Нинова. Ако Станишев не е в листата, то част от структурите, които се контролират от вътрешната опозиция, могат да не работят, което ще е негатив за самия изборен резултат", отбеляза Димитър Ганев.
Това, според мен, не е лобиране, а доста точно описание на ситуацията. На Нинова ѝ предстои тежко решение, особено след провокацията на Първанов с 'Коалиция за България'.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
особено след провокацията на Първанов с 'Коалиция за България'.

Е дали ще успеят да ги отчетат статистиците, това вече въпрос с повишена трудност. :too_happy-1067: :too_happy-1067:
Имаше и еди евролевак Лупи на времето, де го бе?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
На Нинова ѝ предстои тежко решение...
Чак пък толкова - едва ли!
Както го направиха за лидера на листата, така и ще го направят с тайно гласуване /или така ще го обявят/ и за другите места.
А ако Станишката е на по задно място - толкова по добре за всички.
Подкрепящите Нинова ще са доволни и ще отидат до един да гласуват за листата, а противниците и подкрепящи Станишката, също до един ще отидат и ще дават преференции.
В резултат - увеличен брой гласуващи /едните доволни, другите - бъзнати/.
win-win!
А ония, коментаторите, ами на хората това им е работата, но си я гледат некадърно. Уишфул тинкинг. И опит за уееека манипулацийка.
« Последна редакция: Април 01, 2019, 20:12:06 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Това, според мен, не е лобиране, а доста точно описание на ситуацията. На Нинова ѝ предстои тежко решение, особено след провокацията на Първанов с 'Коалиция за България'.
а бе баш лобиране си е, 24-те часа на тренд не спряха да го възхваляват, хеле жгерберът си признава, че от бсп не отбира, ама иначе и той участва с мнение.

иначе и моето мнение е, че трябва да е в листата, по-назад, да пообиколи насам-натам с молба да го преференцират. и като казвам "пообиколи", имам предвид точно това - да се разходи, да се здрависа с избирателите, да гушне някое и друго бебе, да разбере от първа ръка какво мислят за него...

Пешо

  • Гост
Да бе, ама Нинова излъчва много ясен сигнал, че не го иска в листата.
Да видим дали ще ѝ уври главата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
нинова каквото и да излъчва, там има и такива с различно мислене. тя излъчваше и сигнали за назначения от нея главен редактор на дума, нали?

подозирам, че това /присъствието на станишев в листата/ ще бъде повод вътрешнопартийната опозиция да се радва как е наложила волята си. същевременно ако е поставен достатъчно назад - ще бъде стимул привържениците му да ползват преференцията, за да го избутат нагоре, а това означава повече гласове за бсп. особено ако и тези, дето не го долюбват, се включат с преференция за някой друг :bigok:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Да видим дали ще ѝ уври главата.
Защо да и увира главата - ами казва си мнението, че не го иска, а решават още 80 души, нали толкова бяха в НС?
И 15 в ИБ.
Според мен най много гласуващи ще има за БСП, ако го поставят на 17 място.
Тогава ще са най доволни тези които не го искат изобщо и най амбицирани да гласуват и то с префенция онези, които го искат.
Писах по горе - противно на мнението на аналлизаторите, мисля, че това е печелившия за БСП вариант.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Да видим дали ще ѝ уври главата.
Защо да и увира главата - ами казва си мнението, че не го иска, а решават още 80 души, нали толкова бяха в НС?
И 15 в ИБ.
Според мен най много гласуващи ще има за БСП, ако го поставят на 17 място.
Тогава ще са най доволни тези които не го искат изобщо и най амбицирани да гласуват и то с префенция онези, които го искат.
Писах по горе - противно на мнението на аналлизаторите, мисля, че това е печелившия за БСП вариант.
на сайта на бсп са изписани 186 имена /или поне като ги вкарах в текстовия редактор после ми каза 186 линии/. така че си пропуснал една единица пред "още 80 души".

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Вероятно е така, онзи, изобщо не гледам и не си правя справки, то и не знам точно кой ще взема решение - ИБ или НС, но във всеки случай не е Нинова еднолично.
Ако пак гласуват тайно тези дето ще редят листите - това бих препоръчал - Станишев на 17 място.
Но мисля, че ще го подредят 2-и, 3-и и с това ще огелпят всичко - и противниците недоволни и станишевистите спокойни, което ще донесе най нисък резултат на БСП. При такава подредба, давам 5 евродепутата, при Станишев по назад - може и да стигнат 7.
Това ми е прогнозата и мотивите.
« Последна редакция: Април 02, 2019, 12:00:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
аз пък мисля, че нинова ще успее да се пребори да го сложат на неизбираемо място, т.е. назад, та да трябва да драпа през преференциите, т.е. че нинова ще загуби битката да не е в листата, но ще надделее да е по-назад.

то отсега е ясно, че за това ще е караницата.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Дано.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
аз пък мисля, че нинова ще успее да се пребори да го сложат на неизбираемо място, т.е. назад.
Та да трябва да драпа през преференциите, т.е. че нинова ще загуби битката да не е в листата, но ще надделее да е по-назад.
:way_to_go-1308:

Сергей си го заслужава отсекъде!!!

Първо, че преди време скапа БСП почти тотално; и

Второ, че излъга и вместо Корумбашев, замина той в Брюксел.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
абевейския румпет рони горчиви крокодилски сълзи как бсп била самотна, щото ги отритнала. за абевейския румпет очевидно това е дефиницията за самота - да теглиш един къч на абеве. 24 часа /цък/:
Quote (selected)
"Ръководството на БСП не пожела да се формира силен ляв формат, който да помете ГЕРБ. Нежеланието да се води диалог обрича на БСП на самота. Включително за предстоящите местни избори", коментира Петков.

Петков коментира като "несериозни" претенциите на БСП към името на предизборната коалиция, с която АБВ ще се яви на изборите - "Коалиция за България". Председателят на АБВ заяви, че оспорваното от БСП име, е дадено на АБВ и нейн партньор, който е част от предизборното обединение от шест партии.

естествено, румпет не може да живее само с истината, и е пльоснал една нежна лъжа, ето:
Quote (selected)
Той добави, че АБВ е сред основателите на Коалиция за България и вземането на името за предстоящия вот е осъзнат избор.
как една създадена през 2014 партия може да е основател на коалиция от 2001 вероятно е труден въпрос, и ето как румпет търси отговора му:


а може и за фонтан да се оглежда, дедазнайш?
« Последна редакция: Април 02, 2019, 15:36:38 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
и като сме я подкарали за абеве, ето и за нейната сестра-близначка татянко едно. те поне си казват, че не очакват да реализират мандат /чий беше лафът "да реализираме кочина"?/, обаче ще се опитват да убеждават, пък може и да се изненадат. епицентър /цък/
Quote (selected)
„Участието в избори е необходимо не само и единствено за да реализираш мандат. Това е добра възможност да се опитаме да убедим хората, че нашата платформа и нашата програма е най-подходяща и уместна за развитието на ЕС и също така да се опитаме да ги привлечем за лицата, които предлагаме, а пък мандатът може да дойде изненадващо.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
пък мандатът може да дойде изненадващо.
Откъм гърбъзъ ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
примерно :smokin:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Станишев трябва да е на избираемо място. В противен случай до 26 май медиите всекидневно ще ни занимават с антиевропейските корени и насоченост на БСП. Нещо подобно се случи на предните парламентарни избори. Мисля, че с гласуването на водач на листата, членовете на партията достатъчно ясно показаха отношението към Станишев и оглавяваната от него ПЕС. Не е нужно да си създаваш вътрешни врагове, с голямо медийно влияние,  в предизборна ситуация.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 09:13:17 от noooo »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
членовете на партията достатъчно ясно показаха отношението към Станишев
цъ, показа го ръководството. а станишев ясно показва, даже направо крещи, че не иска да разбере отношението на членовете, затова драпа за избираемо място. щото в противен случай трябва да го бутат чрез преференциите, пък там може да има едни спомени за едни лъжи преди пет години...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Quote (selected)
членовете на партията достатъчно ясно показаха отношението към Станишев
цъ, показа го ръководството. а станишев ясно показва, даже направо крещи, че не иска да разбере отношението на членовете, затова драпа за избираемо място. щото в противен случай трябва да го бутат чрез преференциите, пък там може да има едни спомени за едни лъжи преди пет години...
Все пак Станишев в листата е по-добрия вариант,  отколкото цялата медийна машина срещу теб. Ще се леят декларации от Жени-МъжеПЕС, ще се пророкува как БСП ще бъде изключена от "европейското семейство" и др. подобни. И вместо да се говори за безхаберното управление и корупцията, ще се отделя основно време за Станишев и компания.
А отношението на ръководството го видяхме. 60 - 40% против Станишев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
моето мнение също е, че трябва да е в листата, но се надявам да е по-назад, да драпа за преференции.