Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 05:54:54

Автор Тема: БСП :Гергов и Нинова  (Прочетена 138998 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
БСП :Гергов и Нинова
« -: Април 05, 2019, 07:42:05 »
https://www.faktor.bg/bg/articles/novini/balgariya/gergov-za-ninova-men-me-izlaga-za-neya-vsichko-e-vazmozhno

Гергов за Нинова: Мен ме излъга, за нея всичко е възможно

"Всичко е възможно за нея", отговори лидерът на областната организация на БСП в Пловдив Георги Гергов на въпрос на "24 часа" "Вярно ли е, че Корнелия Нинова е предлагала 30 млн. лева на Михаил Миков, за  да се откаже той от председателския пост в партията".
"Тя и на мен предложи да стана зам.-председател на БСП, за да я подкрепя, но ме излъга. Бяхме с Красимир Янков", допълни бизнесменът.
Гергов чул за въпросния подкуп от Нинова към Михов преди година.
"Не съм бил свидетел на офертата, но се разнесе такава приказка. Казах ясно - всичко може да се е случило. Тя и няколкото човека около нея трябва да кажат. Не съм присъствал на такъв разговор, но го чух", повтори Гергов.


та ето тези хора си представят,че ще привлекат гласоподаватели и ще управляват, скоро ,много скоро...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #1 -: Април 05, 2019, 08:00:45 »
Quote (selected)
Както виждате, бях излъган. Да, на мен и на Краси Янков ни предложиха да станем зам.-председатели, а моите хора да подкрепят другарката Нинова. В една стая бяхме в НДК и ми предложиха. Питаха ни как виждаме ръководството на партията и аз ѝ казах, че така би ме удовлетворило. Янков беше там също. И Нинова ми обеща, но след това се получи точно обратното“.
Firmin, къде си?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #2 -: Април 05, 2019, 08:07:41 »
От тея цитати става ясно, че Гергов много е искал да стане зам. председател и сега си отмъщава. Не е подкрепил Корни от идейни или личностни позиции, а от ламтеж за власт.

Чок觧

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #3 -: Април 05, 2019, 08:35:00 »
От тея цитати става ясно, че Гергов много е искал да стане зам. председател и сега си отмъщава. Не е подкрепил Корни от идейни или личностни позиции, а от ламтеж за власт.
И какво му е виновна Нинова ? Зам. председателското място избираемо ли е или тя си ги назначава който ѝ е удобен ?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #4 -: Април 05, 2019, 08:47:52 »
Зам. председателското място избираемо ли е или тя си ги назначава който ѝ е удобен

Председателят ги предлага, но ги гласуват. Някой може и да не го одобрят

Чок觧

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #5 -: Април 05, 2019, 08:53:55 »
Може ли отнякъде да се провери дали го е предложила или не и дали просто не е одобрен след това , за да се разбере дали не говори "на аба" ?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #6 -: Април 05, 2019, 09:04:11 »
Тоя дан реве кат вдовица ...., ми да оди да цалува ръка на "бащицата". Да го напраят помощник на Цвък, т.е. пом. зам.
А по темата. Тъпо и неактуално. Нинова наложи пряк избор на Председател.
Но па мое некоя дупка да има за продаване, та да се напъва. Или да оправдава получени кинти .....

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #7 -: Април 05, 2019, 09:04:51 »
The Empire strikes back. Очакваше се.
Сега активираха Гергов, да видим кого още.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #8 -: Април 05, 2019, 09:05:51 »
Мда. Зорът е голем.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #9 -: Април 05, 2019, 09:10:42 »
Доколкото на мен ми е известно, на Красимир Янков е било обещано да бъде предложен за зам. председател по организационната част, но в последствие не е предложен за гласуване.
За Гергов, дори и да е така както разправя, аз бих го направил същото с този свинар. И не само, ако е възможно да мине без ексцесии и бъдещи загуби, бих му взел и обещани пари, бих ги внесъл в касата на партията и бих го изритал като мръсно псе!
И ако някой само се опита да ми чете морал, ще му плясна насреща и методите на "иконата" Левски, що се отнася до начините му да събира пари за организацията си. При което биват убивани и странични хора.Лично от него.
БТВ, не че не одобрявам Левски. На война - като на война. Революциите да не би да са нещо по различно? Просто се налага, когато другите начини са изчерпани и колкото и да е отвратително, едно зло да се бори с друго зло. Единственото изискване е сетне да не се продължи със злото, което пък е трудна работа. Въобще прогресът, изключвайки онази му еволюционна част, от време на време се нуждае и от революционна. Която пък не се прави с батистени носни кърпички и не мирише на изискан парфюм.
Но пък спекулирането с единственото средство, с което може да се пребори друго зло е още по отвратителен.
И за презиране.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 09:51:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #10 -: Април 05, 2019, 09:40:43 »
Гергов трябва да бъде "отстрелян" по най-бързия начин. Няма да е лесно, но 43-те милиона за дупката са подходящ мотив за действие. "Подслушан разговор", как "ние ти даваме 43 млн., а ти играеш за нас" е добра основа да бъде вкаран в обяснителен режим и изхвърлен от ръководството.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #11 -: Април 05, 2019, 09:50:13 »
много добра тема си подхванал,Джузепе
но, как смятате наистина, как се установява и регулира една система - като доброто побеждава доброто ли/или едно зло, друго зло/?
и в името на това , одобряваме всяко средство на нашето "добро"
а и - коя точно система функционира и е устойчива  така - победа на едната страна с всяко средство и завинаги ?
семейството? корпорациите? групата, по какъвто й да е признак? тоталитарната власт?
не са ли необходими ясни политики, ясни правила, компромиси, приемственост, уважение на опонента?
абе все си мисля, че не те бива много да управляваш, като разплиташ плитки и отваряш фронтове наляво и надясно - в собствената си партия и при противниците
щото тогава започваш да забравяш,кои точно са ти противниците

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #12 -: Април 05, 2019, 10:05:10 »
Темичката си я подхванала ти, скъпа, така както гледам.
Нататък, не че съм длъжен да ти влизам в обяснителен режим, но що да те подминавам пък - не управлявам и не се опитвам нито в партията на която просто симпатизирам, нито другаде вече, нито ме е еня противниците ми какво мислят за способностите ми за управление.
Когато съм вършел такива дейности, фактите през живота ми са показвали, че го мога и то доста добре и така - до последния момент когато съм имал такива задължения.
Ясните правила и политики също ги изработва някой и то обикновено в своя полза, така че и те не са икона.
Въобще, едно време пишех под постовете си мотото - масовото възприемане и одобрение на едно положение, въобще не е гаранция за неговата правилност. Нещо подобно.
Накрая, за да предотвратя терзанията Ви как се управлява една система, бих отговорил накратко - като специалист, завършил образованието си точно в тази насока - като се държи системата в оптимално състояние, което пък има освен устойчивост и още десетина други параметри, които следва да се наблюдават и коригират непрекъснато. Но в детайли ще са ми необходими около 4-5 семестъра да Ви ги обяснявам и то при съответната първоначална подготовка. Белким я имате. Засега ще пропусна това занимание.
И за да не останете с впечатление че пропускам кое с кое се бори - доброто с добро /нонсенс някакъв сте писали/, но злото си се бори със зло, противно на Христовата теория да си обърнеш другата буза като ти шамарят едната.
п.с.Колко съм тактичен обаче! Никога не бих Ви изтормозил да ви питам за парфюми!Просто не ги разбирам! А не мога да си позволя да Ви обезсмислям труда!
 :smokin:
« Последна редакция: Април 05, 2019, 10:14:37 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #13 -: Април 05, 2019, 10:23:21 »
Напротив. Точно така се управлява. Като разчистиш всички, които слагат пръти в колелата.
На първо място това са Станишев и станишевците. На второ - Гергов и герговците.
И това трябва да е постоянно пресяване, а не еднократно действие. Иначе плевелите побеждават.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #14 -: Април 05, 2019, 11:26:49 »
На Корни целували ли са ѝ ръка, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #15 -: Април 05, 2019, 12:03:25 »
Quote (selected)
Никога не бих Ви изтормозил да ви питам за парфюми!Просто не ги разбирам!

Парфюмите са важна част от днешното ежедневие и за двата пола. Отдавна не е на почит мъж да мирише на кон и на пот :D

По темата. Винаги съм твърдяла, че хора омазани и със съмнителни взаимоотношения с опг-то вредят на БСП и трябва да се разчистят. Това е и основната причина, поради която симпатизирам на Нинова. Ако ще си лява партия и то загрижена за хората, търгаши и мошеници нямат място в редиците ти, да не говорим пък за ръководни позиции там. Всякакви други твърдения са безогледно лицемерие и конформизъм

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #16 -: Април 05, 2019, 12:46:49 »
Напротив. Точно така се управлява. Като разчистиш всички, които слагат пръти в колелата.
На първо място това са Станишев и станишевците. На второ - Гергов и герговците.
И това трябва да е постоянно пресяване, а не еднократно действие. Иначе плевелите побеждават.
Малко по сталински, а?
Или по бойкоборисовски, 'се тая?
...демокрацията не сработва, необходим е друг подход, да видим дали в този случай КорНи е подходяща за разчистване.
Направи доста - например пряк избор на председателя, води обаче излишни ериегардни битки, усещам и някакъв реваншизъм спрямо Борисов лично, по-слабо изразен срещу ГЕРБ, герберщината и герберастите на власт.
Да видим.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #17 -: Април 05, 2019, 12:49:50 »
Малко по сталински, а?
Aз съм сталинист.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #18 -: Април 05, 2019, 12:55:42 »
.
« Последна редакция: Април 11, 2019, 09:52:29 от Чок觧 »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #19 -: Април 05, 2019, 13:12:28 »
Чоко, прощавай, сравнението на Борисов със Сталин наистина е неудачно, пък и аз не ги сравнявам - говоря за подхода на нашия генлей към неудобните му. Просто копира - през 2005 (или беше 2009?) в интервю пред списание Max Борисов се възхищаваше и от Адолф, за посторените магистрали, създадените нови работни места, такива работи - прочети Nor по-горе, той е фанал същината

Представи си, че Борисов действаше не по сталински ами по английски - да изпраща неудобните му на дипработа, някъде далеко?
Кеф, нали?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #20 -: Април 05, 2019, 13:18:03 »
Quote (selected)
Парфюмите са важна част от днешното ежедневие и за двата пола. Отдавна не е на почит мъж да мирише на кон и на пот :D
Следващата стъпка е да ни нафурите от цветове да разбираме.
Прасковата е плод! Манджа някаква. Никакъв цвят не е!!
Аз не съм компютър да смятам 32 битово RGB, аз знам 16 цвята! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #21 -: Април 05, 2019, 13:25:33 »
Quote (selected)
Отдавна не е на почит мъж да мирише на кон и на пот :D
Разбира се!Особено пък ф напреднала възраст, когато частта на коня е несъществена. :smokin:
Затова и наблегнах преди известно време, пак ф подобен диспут, че банята върши добра работа, когато човек не разбира от парфюми.
Quote (selected)
Или по бойкоборисовски, 'се тая?
Да река, щото е почти по отплесването ми.
Фелд..., пропускам предните изводи до които съм стигнал фъф времето и вметвам само за случая с бойкоборисовщината.
Безпросветната арогантност, би следвало да се бори с просветена, но също арогантност.
Иначе безпросветната такава не усеща нищо, тя си се намира ф друго измерение. Не само според Кайли!
Да не смесваме причина и следствие викам.
Ако може.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #22 -: Април 05, 2019, 13:28:44 »
Quote (selected)
Прасковата е плод! Манджа някаква. Никакъв цвят не е!!
А пепел от рози?
Кафе с мляко?
....
Тук щях да сбъркам пак и да увредя нечии ушенца.
 :'(
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #23 -: Април 05, 2019, 13:32:31 »
...
Quote (selected)
Или по бойкоборисовски, 'се тая?
...Безпросветната арогантност, би следвало да се бори с просветена, но също арогантност.
Иначе безпросветната такава не усеща нищо, тя си се намира ф друго измерение. Не само според Кайли!
Да не смесваме причина и следствие викам.
Ако може.
...викаш "клин клин избива" или "каквото повикало, такова се обадило", бива.
Аз като исторически материалист съм съгласен.

Ако може, развий постановката за "тезата" и "причината" в светлината на това, което имаме - то ли "Гергов - Нинова", то ли "Нинова - Борисов", благодаря.

Къде е др. Фирмин, даге?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #24 -: Април 05, 2019, 13:39:39 »
Quote (selected)
А пепел от рози?
Кафе с мляко?
Как изглежда изгорена роза - понятие не имею.
А виж кафе с мляко може, ама без захар и студено.
Но то е въпрос на вкус дето викало зайчето като си облизало макаричките...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #25 -: Април 05, 2019, 13:40:47 »
Quote (selected)
Къде е др. Фирмин, даге?
Прай се на обиден.
Ще развия, но може ли малко по късно друже, щото сега ще развивам разбиранията си към пъстървата, салатата от картофи и зелен лук и бирата като такава, ф контекста на битието ни ф ерата Цеццооуу, мутра и сие.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #26 -: Април 05, 2019, 13:48:40 »
Джузепе, виждам, че си гурман - като бекярин имах една книга (вярно, социалистическо издание) - "Книга за ергени: какво да сготвим набързо", та в нея пишеше, че картофената салата е върха на кулинарното изкуство - да знаеш как съм го овладял -> картофена салата с червен лук (класическа), такава с кисели краставички и немския вариант - с майонеза, огладнях, и бира ми се припи, поврага.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #27 -: Април 05, 2019, 13:52:01 »
като бекярин имах една книга (вярно, социалистическо издание) - "Книга за ергени: какво да сготвим набързо", та в нея пишеше, че картофената салата е върха на кулинарното изкуство - да знаеш как съм го овладял -> картофена салата с червен лук (класическа), такава с кисели краставички и немския вариант - с майонеза, огладнях, и бира ми се припи, поврага.

Малце нарязана на ситно мента прави чудеса
« Последна редакция: Април 05, 2019, 13:57:03 от SgtTroy »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #28 -: Април 05, 2019, 14:08:41 »
Темичката си я подхванала ти, скъпа, така както гледам.
Нататък, не че съм длъжен да ти влизам в обяснителен режим, но що да те подминавам пък - не управлявам и не се опитвам нито в партията на която просто симпатизирам, нито другаде вече, нито ме е еня противниците ми какво мислят за способностите ми за управление.
.......
п.с.Колко съм тактичен обаче! Никога не бих Ви изтормозил да ви питам за парфюми!Просто не ги разбирам! А не мога да си позволя да Ви обезсмислям труда!
 :smokin:
Джузепе? Джузепеее?
ти верно ли помисли,че пиша това за теб? нямаш общо, просто взех повод от поста ти, а ти ме изненада сега, ама много :image008:
ами "разплиташ плитки", съм казала, за вожда на БСП говоря
а тези парфюми, какво отпечатаха в ума ти не знам
ми парфюми бе, женска работа, ама бая скъпи :smokin:
« Последна редакция: Април 05, 2019, 14:17:07 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #29 -: Април 05, 2019, 14:10:50 »
Quote (selected)
Как изглежда изгорена роза - понятие не имею.
А виж кафе с мляко може, ама без захар и студено.

Цвят "пепел от рози"

http://bildstroy.com/wp-content/uploads/2017/08/mefisto-pepel-ot-rozi.jpg

Цвят "кафе с мляко" или още "капучино"
http://www.domnatapeta.bg/uploads/productgalleryfile/images/440x440/1042%20%D0%B01513071497.jpg

До помогнем на невежите :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #30 -: Април 05, 2019, 14:11:59 »
Малко по сталински, а?
Или по бойкоборисовски, 'се тая?

Айде не сравнявай гарга с орел за да не си разваляме приятелството , а ? Сталин е живял във време , епоха , когато е трябвало да разчиства из корен за да построи СССР ! И пак малко е разчистил !Тоя само краде из корен и съсипва , унищожава България !
...демокрацията не сработва, необходим е друг подход, да видим дали в този случай КорНи е подходяща за разчистване.
Направи доста - например пряк избор на председателя, води обаче излишни ариегардни битки, усещам и някакъв реваншизъм спрямо Борисов лично, по-слабо изразен срещу ГЕРБ, герберщината и герберастите на власт.
Да видим.
и кой е дал на Сталин правото да разчиства?
Бог? Вселенският разум? Друга Неназована Всеобхватна Разрушителна Сила?
« Последна редакция: Април 05, 2019, 14:14:26 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #31 -: Април 05, 2019, 14:19:19 »
The Empire strikes back. Очакваше се.
Сега активираха Гергов, да видим кого още.
така ще е до края
европейски стайл, маждрак, до маждрака 

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #32 -: Април 05, 2019, 14:24:25 »
Лиле, като начало да споменем "историческата среда и обстоятелствата" в които живее и управлява,а?

Ако искаш, погледни и от друга страна - когато Костов пое през 1997 властта, започна разчистване на т.н. комунистически кадри, удариха го през пръстите, яко - въпреки това натвори вредности.

Станишев през 2005 и Орешарски след това отказаха да разчистват, лежерно декларираха, че няма да има реваншизъм, сбъркаха по моему.

Ранният Борисов също започна чистка (припомням едино кашонче с договори и някакви папки), на него също бързичко му подрязаха крилцата.

Та така.

PS - Чакам Джузепе да се наслади на Старобърното с картофена салата, като се върна с кучето, и аз ще направя, с майонеза.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #33 -: Април 05, 2019, 14:26:53 »
Quote (selected)
Отдавна не е на почит мъж да мирише на кон и на пот :D
Разбира се!Особено пък ф напреднала възраст, когато частта на коня е несъществена. Затова и наблегнах преди известно време, пак ф подобен диспут, че банята върши добра работа, когато човек не разбира от парфюми.

Не е съвсем, или не е било съвсем така. Тъй като независимо от факта, че днес във Франция парфюмерийното изкуство е поставено на пиедестал, имало е времена, през които те са били използвани, за да се скрие неприятната телесна миризма и хората да ухаят атрактивно въпреки лошата хигиена.  :smokin:

И независимо дали аз съм сталинистка или не – по скоро не! – не мога да не се съглася със следно, написано от Джузепе:

Quote (selected)
Безпросветната арогантност, би следвало да се бори с просветена, но също арогантност. Иначе безпросветната такава не усеща нищо.

Като в наше село тея дни!!! :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Април 05, 2019, 14:35:35 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #34 -: Април 05, 2019, 14:33:19 »
Quote (selected)
имало е времена, през които те са били използвани, за да се скрие неприятната телесна миризма и хората да ухаят атрактивно въпреки лошата хигиена.

О, да! Парфюм връз телесна смрад е още по-голяма смрад :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #35 -: Април 05, 2019, 14:38:05 »
О, да! Парфюм връз телесна смрад е още по-голяма смрад :D
предложеното ни факторно нещо си е немалка смрад само по себе си.

лилиан като цяло проявява значителна активност в ровичкането из мръсотии, свързани с бсп. няма да се учудя, ако скоро отвори тема с източник пик.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #36 -: Април 05, 2019, 14:38:48 »
Quote (selected)
много добра тема си подхванал,Джузепе
но, как смятате наистина, как се установява и регулира една система - като доброто побеждава доброто ли/или едно зло, друго зло/?
и в името на това , одобряваме всяко средство на нашето "добро"
а и - коя точно система функционира и е устойчива  така - победа на едната страна с всяко средство и завинаги ?
семейството? корпорациите? групата, по какъвто й да е признак? тоталитарната власт?
не са ли необходими ясни политики, ясни правила, компромиси, приемственост, уважение на опонента?
абе все си мислая, че не те бива много да управляваш, като разплиташ плитки и отваряш фронтове наляво и надясно - в собствената си партия и при противниците
щото тогава започваш да забравяш,кои точно са ти противниците
и
Quote (selected)
Джузепе? Джузепеее?
ти верно ли помисли,че пиша това за теб? нямаш общо, просто взех повод от поста ти, а ти ме изненада сега, ама много
Ми пак прочетох поста ти, сетне пак...то аслъ кво друго да си помисля, че на Нинова ги рЕдиш!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #37 -: Април 05, 2019, 14:40:58 »
Лиле, като начало да споменем "историческата среда и обстоятелствата" в които живее и управлява,а?

.....
не възприех ,че  Чоки е писал за подобна чистка, но може би греша
но все пак"от корен"?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #38 -: Април 05, 2019, 14:41:41 »
О, да! Парфюм връз телесна смрад е още по-голяма смрад :D

Това е важало най–вече за французите, но още древните египтяни, гърци и римляни са били запалени потребители на аромати „при подобни условия”.  :cool-1084:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #39 -: Април 05, 2019, 14:42:58 »
О, да! Парфюм връз телесна смрад е още по-голяма смрад :D
предложеното ни факторно нещо си е немалка смрад само по себе си.

лилиан като цяло проявява значителна активност в ровичкането из мръсотии, свързани с бсп. няма да се учудя, ако скоро отвори тема с източник пик.
ще си отворя, каквато искам, обикновено има интерес :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #40 -: Април 05, 2019, 14:44:21 »

Quote (selected)
Джузепе? Джузепеее?
ти верно ли помисли,че пиша това за теб? нямаш общо, просто взех повод от поста ти, а ти ме изненада сега, ама много
Ми пак прочетох поста ти, сетне пак...то аслъ кво друго да си помисля, че на Нинова ги рЕдиш!
:bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #41 -: Април 05, 2019, 14:49:31 »
Quote (selected)
Джузепе? Джузепеее?
ти верно ли помисли,че пиша това за теб? нямаш общо, просто взех повод от поста ти, а ти ме изненада сега, ама много
Ми пак прочетох поста ти, сетне пак...то аслъ кво друго да си помисля, че на Нинова ги рЕдиш!
Джузепе, Джузепеее, днес, поне до момента, заслужи жълтата фланелка!  :bravo-1290:
« Последна редакция: Април 05, 2019, 14:51:40 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #42 -: Април 05, 2019, 14:52:22 »
познавам Гергов лично, по-точно сме се виждали няколко пъти
изобщо не е мой тип, една арогантна ,селяшка фамилиарност, сякаш се кани да те смачка,като случаен бръмбар
грам не вярвам на думите му, а и звучат толкова фантастично -30 млн., моля ви се :image008:
но случаят е илюстративен, за манталитет и взаимоотношения

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #43 -: Април 05, 2019, 14:59:23 »
Quote (selected)
но случаят е илюстративен, за манталитет и взаимоотношения
да, илюстративен е, за разпространение на явни лъжи. и ти си в списъка на разпространителите. илюстративно присъстваш.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #44 -: Април 05, 2019, 15:07:29 »
Quote (selected)
но случаят е илюстративен, за манталитет и взаимоотношения
да, илюстративен е, за разпространение на явни лъжи. и ти си в списъка на разпространителите. илюстративно присъстваш.
тц, ти ме харесваш :too_happy-1067:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #45 -: Април 05, 2019, 15:11:29 »
Харесва те. Но пък не харесва фактор и вестника на мадам Гочева. Ако не знаеш - последната е щатен облизвач на управляващи задници според актуалната мода. Върти се бетер дервиш и не отказва никакви кинти (квото си поръчаш минава, стига да пасва на тарифата). Това съм го виждала на практика :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #46 -: Април 05, 2019, 15:15:40 »
Quote (selected)
но случаят е илюстративен, за манталитет и взаимоотношения
да, илюстративен е, за разпространение на явни лъжи. и ти си в списъка на разпространителите. илюстративно присъстваш.
тц, ти ме харесваш

На мен беше писала същото!!!  :clap-3332: :giggle-3307:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #47 -: Април 05, 2019, 15:38:20 »
Сега обещаното на Ото.
На няколко пъти в последните години съм поствал, на няколко места, убеждението си за "адекватния отговор" на каквото и да е било действие, от който и да е опонент.
Quote (selected)
то ли "Гергов - Нинова", то ли "Нинова - Борисов", благодаря.
Първо и двете особи от м.р. за мен поне, са от едно и също тесто - прости, но хитри, арогантни, безпардонни, това, че се е случил единият в БСП изобщо за мен не променя оценката ми за него. Ако Герговия бе станал МП, щяхме да имаме огледален образ на сегашната ситуация и само имената щяха да са променени. До преди няколко години, нямайки представа от Гергов, си виках - защо пък не, забогатял, свинар-свинар, какво толкова, станал милионер - ОК, ако е принципен, какво му пречи да е в БСП?
Не би! И само един телевизионен репортаж ми обърна мнението и то забележи - преди поне 4-5 г.
Настанил се Гергов в някакво студио, току преди съставянето на Мутрю 2 и философства - "...трябваше да направим голяма коалиция...както в Германия.../и тук следва поантата!!/ ...щеше и за нас да има малко хляб...!!!"
Това ме изстреля от дивана до тавана!Няма повече да ти обяснявам защо слагам този индивид до мутрата!Нататък съм го възприемал като някакво необходимо зло, което може би дава по малко пари за партията си, която е била тогава в клинична смърт. Още по късно, оцених и "даването " му!
Сега за по важното - реципрочната реакция.
В последните 30 г. не само БСП, а ако погледнеш и на международната сцена, всички страдат от своята толерантност и старание да се придържат към някакви почтени норми на поведение, правейки го това по две причини:
1. Обективна слабост след падане на берлинската стена и разпад на едната система и оставането на един хегемон в света във всяко отношение - икономическо, военно, политическо, идейно
2. Криворазбрано чувство за малоценност и вина, породено от привидно спечелилата уж във всяко отношение  идеология, представяна като демокрация.
Има и още една - трета причина - избилата пяна и мръсотия, която обикновено в повечето случаи се настанява най отгоре.
При тези процеси забележи - аз не обвинявам едната или другата страна, посочвам само резултата - избилата по върховете пяна. При това си мисля, че и в едната и в другата страна винаги са вървяли процеси на самоопределяне.
Герговците - остатък от ренегати в едната страна и читавите хора /айде нека и тук с пример - да речем Слатински, Петър Берон и т.н. от другата/. Т.е. има време на избистряне- кой какъв е и къде иска да бъде. Еуфорията преминава и настъпва време на съзнателно заемане на позиция.След като се поутаяват фрагментите и избистря системата започва истинското противоборство между двете /в БГ е така, има две групи, другото са мравки, люспи или подобни/ групи.Както става и по света, така и тук още в началото се вижда, че едната група ще работи от позиция на силата /пропускам за краткост в световен мащаб - САЩ, Русия,Китай/ и с всякакви позволени и непозволени следства, защото зад нея стои победилият Козяк. Толерантното парче Жан Виденов, първи пада жертва на наивността си, че тук ще има демокрация, а не "демокрация"! След него си заминаха или поне потънаха надолу доста наивници, които си представяха, че ще трябва да има - 
Quote (selected)
не са ли необходими ясни политики, ясни правила, компромиси, приемственост, уважение на опонента   
както ми се пробутваше по горе.
Гаче ли трябваше да дойде "демокрацията", че да се забрави Алиенде!
И тук ще го вържа с твоя човек - Сталин.
Кой съм аз, че да го оценявам, но все си мисля, че в онова време, ако не го е имало диктатора /пиша го без кавички, щото за мен е такъв/ Сталин - сега нямаше да ни има и нас с теб, а може би и никой от списващите тук или там и ръфащите костите му. Просто съм склонен да отдавам дължимото на личностите, които са правили историята и да се опитвам да ги оценявам всеки В ТЯХНОТО ВРЕМЕ!!! Не от сегашната позиция на уригващ се от добрата биричка, разплул се на дивана субект, нещо, което се случва в 99% от случаите в последно време.
По нататък - за адекватността на действията.
Ми инджинер съм, туй съм учил, тъй разсъждавам - трети закон на Нютон     "Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие."
Е, той е закон от класическата механика, но е природен, съществува и се проявява навсякъде. И който не го спазва - заминава си. За съжаление, у нас все още се робува на заблудата, че имаме в буквалния смисъл на думата демокрация!
Демокрация ли?
Това ли е тя?
https://bg-voice.info/rubriki/komentarat-na/molya-vi-ne-barni-rabala/
Няма такова нещо. Стремим се уж, но няма как да се постигне с простаци. И оттук идва и последната част - как да обясниш на простака, глупака демокрацията, как да го убедиш, че не трябва да се ръга като коч, че трябва да е толерантен, принципен, отговорен, че като го поставят да управлява не трябва...как да го обясниш?
Със собствен пример?!?Я бягай, не ставай смешен.
На простака се обяснява по просташки, така, че ако все пак има нещо между ушите - да вдене!
На глупака - също. Наскоро прочетох мисълта на един руски анализатор, накратко, човека казваше-"глупака мисли еднолинейно, ако му поставиш задача как да направи така, че кравата да получава по малко количество храна, но и да дава повече мляко, той отговаря - ми ше я храним по рядко и ще я доим по често..."
А пък за управление на простака - няма смисъл да ти говоря, колкото и да не съм съгласен с бае ти Ташо -  е те той бе намерил начина как да обяснява на такива.
И сега последно - всеки ерзац, на каквото и да е било, е много, ама много по лошо нещо, отколкото и от най лошият оригинал.
А такъв случай имаме в момента. И му сърбаме попарата.
Но я опитай да обясниш с горните думи това на феновете му.
Уф!
Е отдавна не съм творил такива епистоларни диарии!
При това, едва ли се е получило, ама дано, пропуснах куп по несъществени за мен неща.
 :smokin:
« Последна редакция: Април 05, 2019, 15:51:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #48 -: Април 05, 2019, 15:47:17 »
Джузепе

 :t2015:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #49 -: Април 05, 2019, 15:47:27 »
Джузепе,

И да добавя и аз нещо от Мъдростта на вековете

Quote (selected)
"По-умният винаги отстъпва." Каква велика мисъл, това обяснява господството на глупостта в света.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #50 -: Април 05, 2019, 15:49:36 »
Да, ето прочетох си го и виждам- няма я Нинова!
Ами толкова сме я дъвкали!
Айде да я приемем като необходимо зло. Ей така, както поговорката - "Ела зло, че без тебе - по зло"
Ама не защото до сега, самата тя се е изявила като зло, ами да направим просто реверанс към критиците и.
Макар, че бих имал въпрос към тях - какво предлагате на нейно място?
Ето и още нещо важно съм пропуснал във връзка с твърдението ми
Quote (selected)
На простака се обяснява по просташки, така, че ако все пак има нещо между ушите - да вдене!-
Ясно е, че правейки това, сам се опростачваш, ама това са рисковете на професията - като се бориш в кочината с прасе, вероятността да не направят разлика е много голяма. Само че, ако целта на тази кална борба е да се получи по-малко кочина и свински изпълнения, незабелязването на разликата, си остава само за сметка на незабелязалите я. То, те, последните, и без туй не биха забелязали, те самите къде се намират.
Пък ако някой държи чак толкова на публиката - ами да не влиза в кочината.
Отивам за кафе!
« Последна редакция: Април 05, 2019, 16:07:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #51 -: Април 05, 2019, 15:56:00 »
Quote (selected)
Макар, че бих имал въпрос към тях - какво предлагате на нейно място?

От личен опит съм наясно, че повечето критици не могат да отговарят на подобен въпрос. Изключително трудно е да накараш българина след като не е съгласен с дадена позиция/действие/ решение, да предложи алтернативно такова :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #52 -: Април 05, 2019, 15:59:43 »
Quote (selected)
От личен опит съм наясно, че повечето критици не могат да отговарят на подобен въпрос.
А, не им бери грижа - започват да "философстват". :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #53 -: Април 05, 2019, 16:07:08 »
"...трябваше да направим голяма коалиция...както в Германия.../

Аз нали това го папагаля постоянно. Гергов просто е еманация на социаллибералното крило в ръководството на БСП. редовите членове и симпатизанти си мислят, че това е БКП. Ами, не е! В сегашното ръководство Нинова просто е най-левият човек. С ушите си чух как Драго Стойнев по телевизора рече, че БСП била "за либерална демокрация". Тоя дали има понятие, че либерализъм и социализъм са две коренно различни идеологии? Какво повече има да приказваме! Това е положението.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #54 -: Април 05, 2019, 16:12:25 »
"...трябваше да направим голяма коалиция...както в Германия.../

Аз нали това го папагаля постоянно. Гергов просто е еманация на социаллибералното крило в ръководството на БСП. редовите членове и симпатизанти си мислят, че това е БКП. Ами, не е! В сегашното ръководство Нинова просто е най-левият човек. С ушите си чух как Драго Стойнев по телевизора рече, че БСП била "за либерална демокрация". Тоя дали има понятие, че либерализъм и социализъм са две коренно различни идеологии? Какво повече има да приказваме! Това е положението.
А ти имаш ли си хабер каква е разликата между "либерализъм" и "нео-либерализъм"?
Нямаш, но си приказвай.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 17:54:36 от Mr. Blue »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #55 -: Април 05, 2019, 17:56:30 »
Надявам се  otvrat да ти отговори каква е разликата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #56 -: Април 05, 2019, 19:05:10 »
Както бях писал преди време.
Всички са навързани като свински черва.

Единственият вариант е да се направи нещо с тях.
На село от тях правиха суджуци и луканки.
Въпросът е с какво ще ги пълним?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #57 -: Април 05, 2019, 19:48:28 »
Нинова не е цвете за мирисане, но без нея в БСП ще стане "ела с мен в пещерата".
Причината БСП да не може да се справи с ГЕРБ е много добре формулирана в "HOMO DEUS"
Quote (selected)
Историята ни дава множество доказателства за решаващото значение на сътрудничеството в голям мащаб. Победата винаги е отивала при онези, които си сътрудничели по-добре — не само в борбите между Homo sapiens и други животни, но и в конфликтите между различните човешки групи. Мащабното човешко сътрудничество в крайна сметка винаги се основава на вярата ни в някакъв въобразен ред. Руската революция избухва не когато 180 милиона селяни въстават срещу царя, а когато шепа комунисти се появяват на правилното място в правилния момент. В началото на 1917 г., по време, когато руските висша и средна класа наброяват поне 3 милиона души, болшевишката фракция на Ленин (която по-късно ще се превърне в Комунистическата партия) има 23 000 членове.
Въпреки това комунистите установяват контрол над огромната руска империя, защото са добре организирани.
Комунистите държат здраво юздите на властта чак до края на 80-те години. Благодарение на добрата си организация те остават на власт повече от седем десетилетия, а накрая я загубват поради лоша организация.
Тълпата е многобройна и ентусиазирана, но не знае как да се организира. Затова в Русия през 1917 г., властта преминава в ръцете на малка група политически играчи, чието единствено предимство е добрата организация.
Тоест, ГЕРБ са по добре организирани, като група политически играчи.
Когато група политически играчи преследват общи интереси, си сътрудничат изключително добре. В БСП интересите са доста разнородни което блокира сътрудничеството. И въпреки че мнозинството от българите са бедни, все още гласуват за ГЕРБ, тоест срещу собствения си интерес.
Поне докато ГЕРБ са по добре организирани от БСП.
« Последна редакция: Април 05, 2019, 19:51:35 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #58 -: Април 05, 2019, 20:09:44 »
А ти имаш ли си хабер каква е разликата между "либерализъм" и "нео-либерализъм"?
Нямаш, но си приказвай.

Аз обичам да си приказвам. Най-съществената разлика между класическия либерализъм и неолиберализма е, че докато либералите искаха държавата да бъде "нощен пазач на капитализма", неолибералите искат напълно да унищожат държавата като прехвърлят нейните функции в частни ръце. И в САЩ вече го правят : частни армии, частни полиции, частни затвори, частни съдилища и т.н. Другата основна разлика между либерализма и неолиберализма е, че класическият либерализъм беше национален, а неолибералите са мондиалисти (или глобалисти, по новому). Неолиберлите са врагове на всяка национална идея и на всеки опит за консолидация на обществата. Има и други разлики, ама сега не ми се приказва много.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #59 -: Април 05, 2019, 20:15:05 »
Тоест, ГЕРБ са по добре организирани, като група политически играчи.

Така е, но те са "организирани", защото разполагат с огромен финансов ресурс. Когато го имаш е много лесно да организираш клиентилистките си структури. Докато един областен председател на БСП разполага с 500-600 лв. на месец за всичко, герберите си имат организатори с високи заплати, коли, бюджет и т.н. БСП рзчита на идеология, но щом им купуват представителите в изборните секции, значи голата идеология не е достатъчна.