Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 08:14:46

Автор Тема: БСП :Гергов и Нинова  (Прочетена 140356 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #480 -: Април 14, 2019, 16:46:12 »
С този манталитет не може да се намери обща приказка с половин партия, където би трябвало да са активни съмишленици. Как ще се намери с поне половината избиратели е ясно. Тези мантри "защо не се питат членовете" могат да хванат вяра в 4/5 от хората, но в останалите не. Имат си електронни карти (кой прибра някой и друг милион от "бедната" Партия? В колко допитвания до членската маса са използвани? Кой беше избран с концепцията за често допитване до членската маса?... ...).
Като се сравнява с ГЕРБ, определянето на листите от Нинова не се различава много от начина на Бойко Борисов. Разликите идват само от авторитета на съответния ръководител в съответната партия. Всичко останало изглежда доста еднакво.
и на мен така ми изглежда, направо е плашещо

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #481 -: Април 14, 2019, 16:47:27 »
Quote (selected)
намирам манталитета и управлението му за свинщина, "най-големият скандал на века"

който все пак не знаеш дали не е по-добре, като се има предвид провинциализма на Нинова. Предполагам, че отново не съм те разбрала..също като Хекси :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #482 -: Април 14, 2019, 16:47:58 »
не знам стандарт откъде са се добрали до бройките и може ли да им се вярва. числата са по-долу, цялата новина - цък.
Quote (selected)
Ето го и броя номинации на всеки от 17-те кандидати в оповестената листа:

Елена Йончева - 271
Янаки Стоилов - 84
Деница Златева - 217
Иво Христов - 2
Румен Гечев - 129
Иван Кръстев - 15
Момчил Неков - 170
Десислав Тасков - 7
Цветелина Пенкова - 21
Велизар Енчев - 4
Петър Витанов - 53
Димитър Данчев - 37
Крум Дончев - 13
Тодор Стоилов - 6
Иван Френкев - 5
Марияна Модева - 1
Емил Георгиев - 0

Копирано от standartnews.com

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #483 -: Април 14, 2019, 16:50:33 »
Quote (selected)
намирам манталитета и управлението му за свинщина, "най-големият скандал на века"

който все пак не знаеш дали не е по-добре, като се има предвид провинциализма на Нинова. Предполагам, че отново не съм те разбрала..също като Хекси :D
не, не знам дали ще е по-добре, ако бъде сменен от Нинова
Асол, ти поне ме четеш отдавна и подробно, знаеш това :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #484 -: Април 14, 2019, 16:51:40 »
Момчил Неков - 170, харесаха си го.
Черен лебед ( по Талеб ) обаче ще излезе читава "случайност". :way_to_go-1308: :
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #485 -: Април 14, 2019, 16:52:03 »
местан утече /цък/:
Quote (selected)
6-месечно бебе загина, а 9-годишно дете и майка им бяха ранени при катастрофа, в която участва и автомобил на Лютви Местан, който е шофиран от самия него, съобщиха източници на "24 часа" от полицията. Инцидентът станал към 13:30 часа на международния път за Гърция на разклона за село Загорци.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #486 -: Април 14, 2019, 16:53:26 »
Лили, вярно е, че те чета отдавна и съм останала с впечатлението, че си доста склонна към съглашателство (не ме интересуват причините, сигурно си имаш солидни такива). Аз съм коренно различна от теб в това отношение, обаче. Хората не се променят

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #487 -: Април 14, 2019, 16:56:18 »
Quote (selected)
Иво Христов - 2
???
Да не е на място за коалиционен партньор?  :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #488 -: Април 14, 2019, 16:56:25 »
Не злорадствам, жалко за жертвите, жалко и за човека Местан, но:

Quote (selected)
Не е изключено Лютви Местан да бъде задържан за 24 часа по закона за МВР.

Това има всички предпоставки да стане ново "Габрово", ако МВР се направи на неразбрало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #489 -: Април 14, 2019, 16:57:01 »
Лили, вярно е, че те чета отдавна и съм останала с впечатлението, че си доста склонна към съглашателство (не ме интересуват причините, сигурно си имаш солидни такива). Аз съм коренно различна от теб в това отношение, обаче. Хората не се променят
ами ,обикновено съм добронамерена, съглашателство не знам какво точно е
и ще кажа пак - нито една група, семейство, работен екип, партия, държава, не може да функционира и да е стабилна във вечен конфликт, така не става

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #490 -: Април 14, 2019, 17:01:11 »
Ся, според мен липсата на съглашателство, не е равно на конфликт, но не знам как е при теб..

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #491 -: Април 14, 2019, 17:17:14 »
Ставаше въпрос за възможностите й в качество на евродепутат. С ОЛАФ  може всяка Калинка ,както знаем. Европрокурорът е все още неясна функция. Пък и скандалите около апартаментите няма следа от европари.
значи според теб е едно и също дали всяка калинка сезира олаф, или евродепутат?
Трябва да е. Иначе ОЛАФ ще се окаже клиентелистка институция.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #492 -: Април 14, 2019, 17:23:15 »
весела лечева:
Quote (selected)
Не сме лидерска партия, листата на БСП за евроизборите ще бъде наредена с тайно гласуване.

Това заяви по БТВ депутатът от БСП Весела Лечева.

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #493 -: Април 14, 2019, 17:27:09 »
Не съм много запознат с вътрешноклановите битки, но за последния почти четвърт век, БСП е била първа сила на парламентарни избори 1 път и е участвала значимо в управлението на България 2 пъти. Всички тези неща са ставали когато ръководител е бил... хайде да не пишем имена, за да няма раздразнени и обидени...
що, пиши, пиши. а защо се ограничаваш до почти четвърт век?

Защото иначе трябва да включи и свръхуспешното управление на др. Жан.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #494 -: Април 14, 2019, 17:27:48 »
Тайно, тайно, колко да е тайно?
Освен да е тайно от гласувалите.

Споко!
Бегам онци и залягам. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #495 -: Април 14, 2019, 17:28:32 »
Quote (selected)
Не сме лидерска партия, листата на БСП за евроизборите ще бъде наредена с тайно гласуване.
Това заяви по БТВ депутатът от БСП Весела Лечева.
Така де, това с тайното гласуване по тъмна доба и Нинова и Кирчо преброители беше прогнозирано още преди доста време.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #496 -: Април 14, 2019, 17:32:07 »
Quote (selected)
Не сме лидерска партия, листата на БСП за евроизборите ще бъде наредена с тайно гласуване.
Това заяви по БТВ депутатът от БСП Весела Лечева.
Така де, това с тайното гласуване по тъмна доба и Нинова и Кирчо преброители беше прогнозирано още преди доста време.  :smokin:
Апропо, я да те питам като си вторачил в буква а) за прекия избор от устава, случайно да си спомняш преди няколко месеца, чия точно беше инициативата да се махнел, включително и за избор на председател. Ще си спомниш ли, ще си потърсиш ли скендъла или ще се ослушаш? :nuts:

Quote (selected)
Трябва да е. Иначе ОЛАФ ще се окаже клиентелистка институция.

За да ти разгледа ОЛАФ сигнала (включително и анонимно подаден) ти трябват поне копия от документи(доказателства), които да можеш да предоставиш и наяве при поискване - така се прави навсякъде. Иначе ще стане мазало и ария на клеветата :smokin:
« Последна редакция: Април 14, 2019, 17:34:55 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #497 -: Април 14, 2019, 17:36:25 »
за станишев ще гласуват все пак:
Quote (selected)
Таен вот на "Позитано" решава мястото на Сергеай Станишев в листата, научи Епицентър.бг

 Към 17-те номинирани от ИБ на БСП пленнумът е прибавил още три имена - на Сергей Станишев, на Антон Кутев и на Борислав Гуцанов.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #498 -: Април 14, 2019, 17:38:36 »
Защото иначе трябва да включи и свръхуспешното управление на др. Жан.
ти и това ли свари да забравиш? разбирам да беше споменал луканов. екшъните почнаха след оставката на жан.

а това от 30 години преход да включиш по-малко от 25 не знам като какво да го определя. или всичко, или от 2007 /от приемането ни в ес/ насам. кво е това "почти четвърт век"?!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #499 -: Април 14, 2019, 17:38:57 »
за станишев ще гласуват все пак:
Quote (selected)
Таен вот на "Позитано" решава мястото на Сергеай Станишев в листата, научи Епицентър.бг

 Към 17-те номинирани от ИБ на БСП пленнумът е прибавил още три имена - на Сергей Станишев, на Антон Кутев и на Борислав Гуцанов.

Каква убава троица - да я отпери, който я хване и за каквото си иска. Това трябва да е мноо европейско и пасващо отсекъде на настройката на т. нар. леви избиратели. Сигурна съм, че варненци ще си счупят краката да гласуват, например

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #500 -: Април 14, 2019, 17:41:39 »
Quote (selected)
Не сме лидерска партия, листата на БСП за евроизборите ще бъде наредена с тайно гласуване.
Това заяви по БТВ депутатът от БСП Весела Лечева.
Така де, това с тайното гласуване по тъмна доба и Нинова и Кирчо преброители беше прогнозирано още преди доста време.  :smokin:
нали знаеш, че и това са дивни глупости? още миналия път казаха, че е имало камери, снимащи гласуването, и на тях е регистрирано кой кога е гласувал. ама нещо "опозицията" не пожела да проучи записите.

някой да пречи т.нар. опозиция да се инсталира с по един телефон и да снима кой кога влиза в тъмната стаичка и съответно пуска бюлетина? а? пречи ли?

ти така и не ми отговори за гербавите - кой и кога е гласувал алйо да заемее шестата позиция в евролистата им?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #501 -: Април 14, 2019, 17:42:33 »
Да, Нинова забравила "светата троица". :b0201: :b0201:
Тия убавци не са за гласуване, а за разстрел, ама едно по едно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #502 -: Април 14, 2019, 17:44:28 »
С този манталитет не може да се намери обща приказка с половин партия, където би трябвало да са активни съмишленици. Как ще се намери с поне половината избиратели е ясно. Тези мантри "защо не се питат членовете" могат да хванат вяра в 4/5 от хората, но в останалите не. Имат си електронни карти (кой прибра някой и друг милион от "бедната" Партия? В колко допитвания до членската маса са използвани? Кой беше избран с концепцията за често допитване до членската маса?... ...).
Като се сравнява с ГЕРБ, определянето на листите от Нинова не се различава много от начина на Бойко Борисов. Разликите идват само от авторитета на съответния ръководител в съответната партия. Всичко останало изглежда доста еднакво.
и на мен така ми изглежда, направо е плашещо
Съвсем еднакво си е. Ей го списъка с номинациите - да виждате някакво зачитане на желанията на партийните членове ?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #503 -: Април 14, 2019, 17:46:50 »
Съвсем еднакво си е. Ей го списъка с номинациите - да виждате някакво зачитане на желанията на партийните членове ?
още един еднаквист. направо се намерихте тука, сега плеснете с ръце, прегърнете се и тръгвайте да търсите духа на караджата  8)

междувременно и ти, като виден еднаквист, що не ми отговориш на въпроса кой и кога гласува в герб местото на сашо йорданов? на какъв форум беше? нали е съвсем еднакво?

или не е съвсем?

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #504 -: Април 14, 2019, 17:48:47 »
...
Quote (selected)
Трябва да е. Иначе ОЛАФ ще се окаже клиентелистка институция.

За да ти разгледа ОЛАФ сигнала (включително и анонимно подаден) ти трябват поне копия от документи(доказателства), които да можеш да предоставиш и наяве при поискване - така се прави навсякъде. Иначе ще стане мазало и ария на клеветата :smokin:
Ти май не четеш. Въпросът беше от кого е подаден сигналът - дали сигнал до ОЛАФ, подаден от евродепутат, има по-голяма тежест, отколкото ако е подаден от друг човек.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #505 -: Април 14, 2019, 17:49:51 »
а според 24 часа пленумът е дописал не три, а девет имена:
Quote (selected)
Към предложените от Нинова имена пленумът е записал Сергей Станишев, Валери Жаблянов, Борислав Гуцанов, Антон Кутев, както и петима млади социалисти.

петимата от ремс са останали с неизвестни имена :bigok:

ще се избират 13 човека:
Quote (selected)
Така проектолистата става 26 души. Всеки от членовете на пленума ще трябва да гласува за 13 имена, тъй като 4-те от гражданската квота и коалиционните партньори бяха одобрени по-рано днес.

За избрани ще се считат тези 13, които са събрали 50%+1 гласа от пленума. Те ще бъдат подредени по вишегласие.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #506 -: Април 14, 2019, 17:52:44 »
Quote (selected)
Апропо, я да те питам като си вторачил в буква а) за прекия избор от устава, случайно да си спомняш преди няколко месеца, чия точно беше инициативата да се махнел, включително и за избор на председател. Ще си спомниш ли, ще си потърсиш ли скендъла или ще се ослушаш?
Не съм се вторачил в конкретната буква, а кой какви права има според устава. Това което става, не изглежда точно като записаното. В общи линии - не е мой проблем, не съм организиран партиен член. Независимо кой го иска, да се маха пряко участие, при налична възможност си е глупаво, но това е лично мнение. Да си дошъл на власт обаче с обещания за широко прилагане на такова пряко участие и да не го прилагаш за възлови решения също говори само по себе си за какво става въпрос.
А едно пряко гласуване не оставя съмнения и не води до раздори. Пак лично мнение. Както споменах, на 14 април един кораб се срещнал с един айсберг.

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #507 -: Април 14, 2019, 17:54:57 »
Съвсем еднакво си е. Ей го списъка с номинациите - да виждате някакво зачитане на желанията на партийните членове ?
още един еднаквист. направо се намерихте тука, сега плеснете с ръце, прегърнете се и тръгвайте да търсите духа на караджата  8)

междувременно и ти, като виден еднаквист, що не ми отговориш на въпроса кой и кога гласува в герб местото на сашо йорданов? на какъв форум беше? нали е съвсем еднакво?

или не е съвсем?
Гласуването на листата 'Нинова' ще бъде нещо по-различно, ако
- се допусне добавяне на нови хора
и
- тайно гласуване за всяко предложение по отделно.

Гласуването на предложената листа без добавки и 'ан блок' е неразличимо от герберастията.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #508 -: Април 14, 2019, 17:55:40 »
А едно пряко гласуване не оставя съмнения и не води до раздори. Пак лично мнение.
лично мнение, но невярно. не води до раздори, ако има достатъчно голяма разлика и едното мнение е достатъчно силно подкрепено. когато не е, имаш примерно брекзит. когато е - имаш избора на сегашния ни президент.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #509 -: Април 14, 2019, 17:56:41 »
Гласуването на листата 'Нинова' ще бъде нещо по-различно, ако
- се допусне добавяне на нови хора
и
- тайно гласуване за всяко предложение по отделно.

Гласуването на предложената листа без добавки и 'ан блок' е неразличимо от герберастията.
ти не четеш ли? вече написах и новите имена, и начина на гласуване. сега, като те осведомих, какво ти е мнението? още ли си еднаквист?

погледни пак мнението ми от 17:49:51

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #510 -: Април 14, 2019, 18:03:41 »
Я малко оф топик! Щото ТОЙ е буйствал на опг-мероприятието

Quote (selected)
“Идва ми да взема един чук и където има тераси, покриви, да ги счупя и да приключваме“.
:D

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #511 -: Април 14, 2019, 18:06:18 »
Гласуването на листата 'Нинова' ще бъде нещо по-различно, ако
- се допусне добавяне на нови хора
и
- тайно гласуване за всяко предложение по отделно.

Гласуването на предложената листа без добавки и 'ан блок' е неразличимо от герберастията.
ти не четеш ли? вече написах и новите имена, и начина на гласуване. сега, като те осведомих, какво ти е мнението? още ли си еднаквист?

погледни пак мнението ми от 17:49:51
Погледнах. Не го бях видял - не мога да ти насмогна ...

Добре, съгласен съм, че има някаква разлика. Особено ако крайното подреждане е съобразно гласовете. Да видим.
Все пак, съществена разлика щеше да има, ако листата бе подредена според номинациите на окръжните съвещания.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #512 -: Април 14, 2019, 18:06:48 »
Quote (selected)
вече написах и новите имена
Е, за 5 от новите има само бройка без име, но и това се зачита. Сега очакваме в колко часа ще е гласуването и колко от извънстоличните дейци ще са отпътували, но ще се броят при вота.  :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #513 -: Април 14, 2019, 18:11:43 »
Quote (selected)
вече написах и новите имена
Е, за 5 от новите има само бройка без име, но и това се зачита. Сега очакваме в колко часа ще е гласуването и колко от извънстоличните дейци ще са отпътували, но ще се броят при вота.  :smokin:
В проектолистата има поне 7 човека с едноцифрен брой номинации. Какво ли ще се случи, че изведнъж те да получат повече гласове от Станишев ?  :m1728:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #514 -: Април 14, 2019, 18:11:52 »
Quote (selected)
вече написах и новите имена
Е, за 5 от новите има само бройка без име, но и това се зачита. Сега очакваме в колко часа ще е гласуването и колко от извънстоличните дейци ще са отпътували, но ще се броят при вота.  :smokin:

Предполагам, че неудовлетворените от гласуването, ще ни предоставят доказателства за подобни деяния. Ама не като за ония 30 милиона :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #515 -: Април 14, 2019, 18:22:09 »
Не се заяждам, но от сутринта до сега какво ли са правили делегатите? Освен да се чака тъмната доба и разотиването на част от другарите по родните им места, друго разумно и ефективно нещо не се чува да е правено.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #516 -: Април 14, 2019, 18:25:42 »
Quote (selected)
Не се заяждам, но от сутринта до сега какво ли са правили делегатите?

Карат се и не могат да се разберат. Така е у нас винаги, когато трябва да се вземе важно решение за нещо* (имам предвид на високо ниво). Казвам го съвсем сериозно. 12 часа с пуш паузи си е нещо съвсем нормално.
* по подразбиране това изключва всякакви шебешки управленски/изборни практики

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #517 -: Април 14, 2019, 18:47:10 »
Ей, ше каталясате бе!
И на финала няма да можете да се обадите.
Станишката ще влезе в листата, чак не очаквах толкова изкусен ход - не го предлагат, но става "народа" и си го иска!
ОК викат от ИБ, ние сме демократична партия и не можем да не се Фслушаме, но сами видяхте, че не искахме.
Фсички доволни!
Завесата пада, подлайващите продължават, но някак вяло така, остават най върлите противници на Нинова да ръмжат нейде в тъмнината.
Моята прогноза де.
А, забравих да уточня - и ще бъде сложен Станишката нейде 4-7 ми. Ама то е без значение при преференциите.
Аз бях препоръчал да е на 17 място.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #518 -: Април 14, 2019, 18:52:13 »
Фсички доволни!
win-win-win.
Нинова-Станишев-Борисов. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #519 -: Април 14, 2019, 18:54:01 »
не е ли време да отворим една анкета за мястото сергеево в листата? и да проверим кой е най-големия късметлия :smokin:

лилиан, ще направиш ли една?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #520 -: Април 14, 2019, 18:58:23 »
Кутев, Станишев и петима младежи ..... срамно е някак.
 
Впрочем ако не "влезе" би трябвало да не си подава носа, не че не е гьонсурат.
И друго при същата хипотеза мястото му в ПЕС става проблемно.
 
Обаче умилява ка и Боко и Чейлю ронят сълза за съдбата станишефска.
« Последна редакция: Април 14, 2019, 19:00:57 от 66 »

Пешо

  • Гост
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #521 -: Април 14, 2019, 19:00:33 »
От 'Гласове'

Quote (selected)
„Този пленум е тест за зрелостта на Националния съвет и на БСП. Защото първото условие за спечелване на изборите е вътрешното обединение и единодействие. На предишното заседание беше избран подходът на сблъсък и конфронтация, а не на диалог и съгласие. Това е прецедент в реденето на листата за евроизбори – досега винаги са водени предварителни разговори и е намиран вътрешен баланс, консенсус. На евроизборите през 2009 г. Националният съвет утвърди листата със 139 гласа „за“, без „против“ и 3 „въздържал се“. През 2014 г. листата е утвърдена единодушно", заяви Сергей Станишев пред журналисти на влизане в „Позитано“ 20.

 

Според него пред Националния съвет на БСП стоят четири въпроса:

 

- Какво е нашето послание към членовете на БСП? Чува ли се техният глас? Беше проведен своеобразен референдум на проведените конференции и бяха направени номинации. Днес Националният съвет ще каже чува ли гласа на партията или всичко е било един фарс.

 

- Какво казваме на обществото? Всички, дори и нашите опоненти, твърдят, че БСП е демократична партия. Начинът, по който се управлява БСП, ще се трансформира в управление на станата, ако партията спечели парламентарни избори. Превръща ли се БСП във вождистка партия, в ГЕРБ № 2?

 

- Трето, с ясна европейска принадлежност ли отива БСП на тези избори? Или става, меко казано, евроскептична, дори антиевропейска партия? На кои българи говорим в кампанията – на 60%, които вярват в европейското бъдеще на страната, или на 20% евроскептици? Как печелим изборите? И понеже ще ме питате за предложената листа: притеснен съм от нейния силно евроскептичен профил.

 

- Не на последно място, какво е отношението и посланието към европейските ни партньори и политическата ни семейство в Европа? Защото близо година се води яростна кампания, която изтъква различията между БСП и ПЕС. И това неизбежно поражда въпроса: „А що дирите там?“ Не е достатъчно да кажеш, че няма да напускаш ПЕС и че никой не те гони. Този разлом очертава цялата политика на ръководството. А днешната листа го доказва“, коментира Сергей Станишев.

„Затова днес всеки да поеме своята отговорност пред партията и обществото за резултата от предстоящите избори. Аз поемам своята като лоялност към всички структури, които са ме номинирали. И ще се боря за това БСП да спечели изборите с листа с ясен социалистически и проевропейски облик", каза още Сергей Станишев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #522 -: Април 14, 2019, 19:02:15 »
обаче за курумбашев, дето върло се бил обидил и искал второ-трето място - ни дума, ни вопъл, ни стон. нищо.

тез хора що не се надяват на преференциите и да се класират по-напред с лични качества, да се чуди човек :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #523 -: Април 14, 2019, 19:03:18 »
Според мен Станишев ще е на 6-та или 7-ма позиция

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #524 -: Април 14, 2019, 19:03:39 »
От 'Гласове'
първо, очисти малко празните редове, така е много разхвърляно. второ, това имах предвид, като казвах, че станишев се прави на некъв център на власт в бсп - задава въпроси в какво точно качество?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #525 -: Април 14, 2019, 19:05:01 »
Според мен Станишев ще е на 6-та или 7-ма позиция
може и по-напред да е, няма да се учудя, ако вътрешната опозиция се обедини около него. а тя, както знаем от сагата с главред-а на дума, обединена може доста.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #526 -: Април 14, 2019, 19:07:24 »
Съмнявам се да е по-напред. За второ и трето място няма да му стигнат гласове, освен това няма как вътрешната опозиция да се обедини, щото една част от нея за да бутне Станишев трябва да изхвърли свой човек :nuts:

Според мен номинациите за Гуцанов и Кутев са за парлама...да има там още състезатели

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #527 -: Април 14, 2019, 19:10:56 »
Съмнявам се да е по-напред. За второ и трето място няма да му стигнат гласове, освен това няма как вътрешната опозиция да се обедини, щото една част от нея за да бутне Станишев трябва да изхвърли свой човек :nuts:
не е задължително, те трябва да пуснат 13 имена. спокойно могат да сложат както техните, така и станишевото. по-скоро при такъв подход ще го отнесат тези, дето нямат достатъчно номинации от ппо-тата, което би трябвало да е очаквано от нинова. не вярвам да не е предвидила какъв ще е ефектът от предложената листа.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #528 -: Април 14, 2019, 19:13:49 »
Quote (selected)
спокойно могат да сложат както техните, така и станишевото. по-скоро при такъв подход ще го отнесат тези, дето нямат достатъчно номинации от ппо-тата, к

Проблемът е, че в така предложената листа до Момчил (а тук ще имат проблеми със софийската организация и то големи) са задоволени всички страни, освен Станишев. Кого ще махнат за да му направят място? :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #529 -: Април 14, 2019, 19:16:19 »
на мен оня кръстев, дето бил замминистър, ми е неизвестен, а той е точно пред момчил. като нищо може да хвръкне. или оня тасков зад него.



както и да е, при тайно гласуване винаги може да има изненади. поживем, увидим.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #530 -: Април 14, 2019, 19:17:12 »
ако се случат прогнозираните неща, на Нинова е даден много ясен знак
ама да я докараш до там, че Велислава Дърева чак, да ти обяснява,че последните 30 години не е виждала подобна борба срещу личност и да сравни случая с този на Трайчо Костов е супер глупост
лошото е, че започвам да виждам същото и в Елена Йончева - бе не е ОК, да се явяваш по тв непрекъснато, намръщена и да посочваш кусурите на всички, нон -стоп
трябва да има някакво равновесие, някакво разнообразие в изявите
в политиката това не се прощава дори на мъжете, за жени да не говорим

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #531 -: Април 14, 2019, 19:17:59 »
на мен оня кръстев, дето бил замминистър, ми е неизвестен, а той е точно пред момчил. като нищо може да хвръкне.

На мен ми е известен, но също смятам, че той ще хвръкне и го споделих още от самото начало

Лили, Йончева е разследващ журналист и то не какъв да е, а по горещи точки в света. Не водещата Гала  от "На кафе" . КАжи сега пак за провинциалистката Нинова, ти от голЕмото добрутро :nuts:
« Последна редакция: Април 14, 2019, 19:20:19 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #532 -: Април 14, 2019, 19:19:33 »
ако се случат прогнозираните неща, на Нинова е даден много ясен знак
ти земи спретни една анкетка, преди да са се нагласували.

а знакът е коз за нинова - при кофти резултат винаги може да излезе с оправданието "видяхте ли сега каква я свършихте". що си мислиш, че само боко може да се оправдава с другите?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #533 -: Април 14, 2019, 19:21:25 »
няма за кога, броят гласовете, чух една репортерка

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #534 -: Април 14, 2019, 19:23:46 »
тююю :too_happy-1067:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #535 -: Април 14, 2019, 19:24:00 »
Те ще ги броят още два часа.
Нали не мислите, че някой ще е спретнал една екселска таблица и веднага след нанасянето ще получат резултата. Ръчно!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #536 -: Април 14, 2019, 19:24:52 »
На втора позиция е Станишев. Дотук са до 7-то място

Янаки Стоилов - 85 гласа

Деница Златева - 93 гласа

Румен Гечев - 91 гласа

Момчил Неков - 81 гласа

Значи аз със сигурност гласувам преференциално. Но все пак познахме кой ще изхвърчи

 

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #537 -: Април 14, 2019, 19:26:02 »
на мен оня кръстев, дето бил замминистър, ми е неизвестен, а той е точно пред момчил. като нищо може да хвръкне.

На мен ми е известен, но също смятам, че той ще хвръкне и го споделих още от самото начало

Лили, Йончева е разследващ журналист и то не какъв да е, а по горещи точки в света. Не водещата Гала  от "На кафе" . КАжи сега пак за провинциалистката Нинова, ти от голЕмото добрутро :nuts:
Нинова е провинциалистка, да
Елена не е, но тактиката ,която е приела в момента, е до време
когато някой реши,че него Господ е изпратил на света ,за да раздава правосъдие, е в голяма опасност
но, предполагам, че Елена е интелигентна и ще прецени, а и престоя в Европа ще я разведри

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #538 -: Април 14, 2019, 19:26:45 »
Я, глей ги бе!
Бързаци!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: БСП :Гергов и Нинова
« Отговор #539 -: Април 14, 2019, 19:27:29 »
Quote (selected)
Нинова е провинциалистка, да

Ти, също. Дотук сте равни....да отчитам ли разликите?