Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:03:30

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 130341 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
местноизборната социология
« -: Септември 18, 2019, 15:50:32 »
почти съм сигурен, че основно тук ще си пишем за софия, ама дедазнайш, може и други проучвания да се появят отнякъде.

прясно, от днес.

http://epicenter.bg/article/47-3--iskat-nov-kmet--/193030/2/0
Quote (selected)
Местна власт: 47,3% искат нов кмет, 40,9% искат досегашния си кмет, а 11,8% не знаят какво искат

Около 47% обаче са твърдо решилите да гласуват на предстоящите избори. Като правило местните избори са по-мобилизиращи за избирателите от наскоро отминалите европейски, но към момента декларираната готовност за участие в тях е относително ниска. Това може да се дължи както на все още нестартиралата реална предизборна кампания, така и на липсата на ярки опоненти по места, което дистанцира гражданите от активно участие. Тази ситуация вероятно ще търпи промяна с регистрацията на всички кандидати и навлизането в същинската кампания.



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1 -: Септември 18, 2019, 16:05:03 »
40,9% искат досегашния си кмет,

Да, бе! Аз не поазнавам такъв човек. А съм обиколил половин България и няколко кметства. Никъде не съм чул някой да си харесва кмета.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #2 -: Септември 18, 2019, 16:09:19 »
Quote (selected)
А съм обиколил половин България и няколко кметства.

Ами ето, драги, и отговора на питането ти - останалите, от няколко до всички, кметства, оказва се, са в другата половина на България, не в удостоената от теб.  ;D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #3 -: Септември 18, 2019, 16:16:20 »
40,9% искат досегашния си кмет,

Да, бе! Аз не поазнавам такъв човек. А съм обиколил половин България и няколко кметства. Никъде не съм чул някой да си харесва кмета.
Ми вземи да минеш през някое село*. Там изборите са на други физически принципи.

* село - зона с характерни признаци на бомбардировка, обитавана от оцелели от отдавна отминали времена хорица.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #4 -: Септември 18, 2019, 16:17:18 »
... и, драги мои, като добри дечица, послушайте стария плъх книгоядец Firmin - яжте всичко, което има, от чинийката, а не под масата, от пода, дето ви го подхвърлят едни помияри, на които са го подхвърлили едни други такива.
От чинийката, прочее ...
https://alpharesearch.bg/api/uploads/Articles%202019/September%20pressrelease/0919_Alpha_Research_Public_Opinion.pdf
 8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #5 -: Септември 18, 2019, 19:07:08 »
Онци, за темата  :way_to_go-1308:
Само, моля те, не пускай анкета, щото писането в темата става доста тегаво ...  :t3721:

P.S. тУрни и ена главна буква в заглавието, щото тъй е като по случай първия учебен ден ...
:b0201:
« Последна редакция: Септември 18, 2019, 19:13:15 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #6 -: Септември 30, 2019, 14:44:48 »
към момента социология не се забелязва, вангуване обаче колко щеш:
Quote (selected)
"Балотаж ще има и той ще е между двете дами. Мая Манолова и Йорданка Фандъкова са най-рейтингови. Това ще им създаде добри позиции. ГЕРБ има предимство в София, но то не е толкова голямо. Манолова знае, че ще има повече подкрепа от десните, ако се дистанцира от БСП. Част от твърдият електорат на БСП не биха гласували за никого, ако Манолова се дистанцира крайно до тях", разкри социологът.
http://epicenter.bg/article/Dimitar-Ganev--V-Sofiya-shte-ima-balotazh-mezhdu-Fandakova-i-Manolova/194072/2/0

чудя се има ли смисъл на такива "прогнози" въобще да се обръща внимание. факт е обаче, че никой не иска да покаже някакви проучвания. направо да се чудиш квойтуйнящу :m1728:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #7 -: Септември 30, 2019, 15:03:45 »
Quote (selected)
чудя се има ли смисъл на такива "прогнози" въобще да се обръща внимание. факт е обаче, че никой не иска да покаже някакви проучвания. направо да се чудиш квойтуйнящу
Зависи. Стига да знаеш какво и как да питаш, вършат работа. И никой няма да ти покаже такива проучвания. Първо, щото са платени. Второ, щото списъкът с въпросите понякога носи в себе си информация, сравнима с тази, която иде от отговорите. Трето, за повечето от нещата, които ще решат избора, е още рано да се пита и обобщава.

Сравнително точно може да се предвиди партийният вот - той определя резултатите за общински съветници, в голяма степен. Ако с такава точност "работеше" прогнозата, обаче, при мажоритарен избор, можехме да я караме и съвсем без избори  ;D Ама не е така.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #8 -: Септември 30, 2019, 15:57:36 »
да, ама и за съветниците няма нищо напоследък. направо се крият.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2019, 15:32:33 »
Quote (selected)
На първи тур за
Йорданка Фандъкова биха гласували 43,2 на сто от вероятните гласуващи, ако изборите бяха днес,
за Мая Манолова - 39,2 процента,
за Борислав Игнатов (Демократична България) - 5,1 на сто,
за Ангел Джамбазки (ВМРО) - 4 процента,
за Волен Сидеров (Атака) - 1,2 на сто,
за Десислава Иванчева - 0,7 на сто,

показват данните от изследването, което е направено сред 1007 пълнолетни граждани на София между 20 и 30 септември. Проучването е със собствено финансиране и е част от изследователската програма на Центъра за анализи и маркетинг.

При балотаж между Йорданка Фандъкова и Мая Манолова за Фандъкова биха дали вота си 47,1 на сто от вероятните гласуващи на първи тур, а за Манолова - 42,4 на сто. 10,7 на сто заявяват, че няма да гласуват на такъв балотаж.

Дали преднината на Йорданка Фандъкова ще се запази, ще се увеличи или ще намалява, зависи от това как ще протече кампанията, отбеляза анализаторът. Трудно е да говорим за привличане на нови избиратели, кампанията трябва да е насочена към мобилизиране на тези, които вече са направили избор, да излязат и да гласуват, както и да не се допуска демобилизация, посочи той.

Ако местните избори се провеждаха сега в София резултатите биха били:
ГЕРБ-СДС биха получили 38,7 на сто от гласовете на вероятните гласуващи,
БСП - 29,7 на сто,

"Демократична България" - 7,9 процента,
ВМРО - 4,4 на сто,
"Атака" - 1,6 процента,
"Движение 21" - 1,5 на сто.
За Партията на зелените биха дали вота си един процент,
за ДПС - 0,7 на сто,
за АБВ - 0,6 процента,
за ДБГ и "Глас народен" - по 0,5 на сто.
http://epicenter.bg/article/Yuliy-Pavlov--V-Sofiya-shte-ima-balotazh-i-toy-shte-e-mezhdu-Yordanka-Fandakova-i-Maya-Manolova-/194361/2/0

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2019, 15:33:33 »
тук снощните изцепки на волен не са намерили място, изследването е от преди тях.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2019, 17:01:07 »
Не съм виждал досега жив човек, който да е подкрепил "Движение 21".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2019, 17:03:48 »
айде сега, не си виждал. все някое интервю с татянко1 си гледал някъде. тя ако не се подкрепи - кой друг :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2019, 17:05:48 »
айде сега, не си виждал. все някое интервю с татянко1 си гледал някъде. тя ако не се подкрепи - кой друг :smokin:
За Фирмин наш се сетих - кой знае защо. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2019, 17:08:40 »
колко са кандидатите за кмет в софия? щото изследването малко куца откъм числа. за шестимата изброени процентите общо са 89.8, което значи, че 10.2% се изпаряват някъде. ако вземем предвид, че последният има 0.7%, то има поне 15 кандидата, които имат някакви части от процента, но не са включени. *

при съветниците същото - общата сума на процентите е 87.1, липсват 12.9%, което е поне 26 партии или коалиции.

* грешка из сметките, общият процент е 93.4, така може, 6.6% за 14 кандидата ми се вижда приемливо, по около половин процент да вземат.
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 17:19:00 от onzi »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2019, 17:14:39 »
айде сега, не си виждал. все някое интервю с татянко1 си гледал някъде. тя ако не се подкрепи - кой друг :smokin:
Като казах 'жив' имах предвид на живо, демек - да го пипна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2019, 17:17:31 »
и да я пипа искал. не е толко лесно, той румпет нали обясняваше за тишината в спалнята.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2019, 17:22:17 »
 Кандидатите за кметове в София: пълният списък
Общо 19. Май са пропуснали Иванчева.
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 17:25:19 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2019, 17:58:19 »
ето го списъка, от оик: https://oik2246.cik.bg/mi2019/registers/candidates?t=1

цванциг.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2019, 18:38:23 »
При балотаж между Йорданка Фандъкова и Мая Манолова за Фандъкова биха дали вота си 47,1 на сто от вероятните гласуващи на първи тур, а за Манолова - 42,4 на сто.
10,7 на сто заявяват, че няма да гласуват на такъв балотаж.

Явно, доста семпли хорица ... 

Които не могат да разберат, че от тръпката при гласуването на балотажа при подобни избори зависи изцяло техният успех.

И ще се преповторя за кой ли път, като напомня за кюрдите, които на последните два /?/ избора в Истанбул даже не издигнаха свой собствен кандидат, за да не позволят на Ердо да се върне отново на бял кон ...  :t2017: :t2015: :t2017:
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 18:41:40 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2019, 18:42:31 »
семпли, семпли - а бе кажи им десен файтон направо. щото те точно тез при точно такъв балотаж ще седят в поза на величава преебаност и ще питат "а сега защо никой няма да ме представлява?". и ще отидат за гъби, с което индиректно ще подкрепят водещата кандидатура, сиреч герб.

тук влизат и секви кайлета, дето искат послания, и секви миранди, дето искат да го пипат по мускула...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2019, 18:52:26 »
семпли, семпли - а бе кажи им десен файтон направо.
Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?  :m0955:

Щото по презумция, а и in reality, аз от край време съм си на десния файтон.  :cool-1084:

Но виж, че от доста време насам не само заявявам, че ще гласувам, но и "агитирам" за Мая където ми падне ...
Така че, повредата не е в телевизора на десните!!! :hug:
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 19:00:41 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2019, 19:02:22 »
аз от край време съм си на десния файтон.

А патриотка преди край време ли беше? Щото имам такива спомени.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2019, 19:09:35 »
Кво значи "патриотка"?  :icon_idea:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2019, 19:12:08 »
Кво значи "патриотка"?  :icon_idea:
Женска американска ракета?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #25 -: Октомври 02, 2019, 19:14:56 »
 :t1815:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2019, 19:16:22 »
Кво значи "патриотка"?

Патриотка значи фенка на един от тримата цуктромбони : Долен, Варели, Чернокачанов.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #27 -: Октомври 02, 2019, 19:46:10 »
Кво значи "патриотка"?

Патриотка значи фенка на един от тримата цуктромбони : Долен, Варели, Чернокачанов.
Аз, "патриотка" в тази компания?!!  :t0115: Ти луд ли си бря?!   :crazy-1358:

Затуй напускам възмутена за тази вечер ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #28 -: Октомври 02, 2019, 19:54:58 »
Аз, "патриотка" в тази компания?!!

Радвам се, че съм сгрешил.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #29 -: Октомври 02, 2019, 20:31:43 »
Quote (selected)
Мая Манолова води пред Йорданка Фандъкова в надпреварата за кмет на София - за бившия омбудсман биха гласували 27,4%, а за кандидата на ГЕРБ и СДС - 25,8%. На трето място е кандидатът на „Демократична България" Борислав Игнатов с 10,9%.

Това показват данните от експресно проучване на агенция „Маркет ЛИНКС”, направено по поръчка на bTV сред 500 лица над 18 г. Сондажът е реализиран в периода 23 – 28 септември в София по метода на прякото лично интервю.

http://epicenter.bg/article/Market-LINKS--Maya-Manolova-vodi-s-27-4---pred-Yordanka-Fandakova-s-25-8-/194417/2/0

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #30 -: Октомври 03, 2019, 00:28:03 »
Цитат на: Джиджи
виж, че от доста време насам не само заявявам, че ще гласувам, но и "агитирам" за Мая където ми падне ...
Така че повредата не е в телевизора на десните!!!
За теб разбрахме. Ама другите преебано-десни ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #31 -: Октомври 03, 2019, 10:06:55 »
Quote (selected)
Така че, повредата не е в телевизора на десните!!!
Напротив.
Повредата е тъкмо там и само там. Започна още с идиотския ход на Костов да не разреши на Симеон да се кандидатира за президент, та се пръкна НДСВ. Продължи с вкарването на Герб в ЕНП през 2007-а, с предизборната подкрепа за ББ през 2009-а и следващите десет години крепене под всякакви форми властта на Герб и ББ. И съм сигурен, че колкото и да се пънат днес, при едни следващи избори пак ще го направят.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #32 -: Октомври 03, 2019, 10:11:34 »
Джиджи, да ми спомниш, мило, кое точно ти е "дясното" на теб, че съм позабравил.  :image008: :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #33 -: Октомври 03, 2019, 10:39:38 »
с предизборната подкрепа за ББ през 2009

БСП има по-голяма заслуга за избирането на герп. Оставяме настрана тоталното им омацване при тройната. През 2009 основна част от гласовете за герп дойдоха от БСП електорат. "Бате Бойко е наше момче, ще шунтира ДПС-то и ще изрита десните." И пак останаха излъгани камилчета. И досега милионерите в ръководството на БСП смятат, че е тяхно момче и с удоволствие ще управляват заедно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #34 -: Октомври 03, 2019, 10:57:42 »
и по-персонално заслугата е на "колегата станишев", под чието мъдро ръководство партията беше навряна в кучи г.з.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2019, 11:31:49 »
О, нека не наказваме "колегата Първанов" със забрава за съществените му приноси, де.  ???

А така също и хероите-ментори от Генералското движение, апостолите от Монтерей и някои близки тям медийни констелации ...  :pissed-891: , режисьори на пиеската "Генерали, Тато, Цар и Пандурин-говедар"  :pissed-891:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2019, 12:05:36 »
Цитат на: Джиджи
виж, че от доста време насам не само заявявам, че ще гласувам, но и "агитирам" за Мая където ми падне ...
Така че повредата не е в телевизора на десните!!!
За теб разбрахме. Ама другите преебано-десни ?
Аз одговарям само за себе си ...  :shy_whistler-1043:
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 12:10:47 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2019, 12:12:04 »
Quote (selected)
Така че, повредата не е в телевизора на десните!!!
Напротив.
Повредата е тъкмо там и само там.
Щото е по–лесно ... :P

Щото от туй, дето приписваш по–долу на Костов, можеш да оставиш само Симеон, а останалото да изтриеш спокойно. Тъй като, още от "възкачването" на Симеон като министер–прецедател, Костов си бичи в сопствена лаборатория като лаборант и си говори единствено с теменужките ...

Затуй сега по–добре се напъни, за да разбереш откъде се е струпало сичкото това, дето го пишеш, на гОрката ти глава!  :crying-1315:

Quote (selected)
Започна още с идиотския ход на Костов да не разреши на Симеон да се кандидатира за президент, та се пръкна НДСВ. Продължи с вкарването на Герб в ЕНП през 2007-а, с предизборната подкрепа за ББ през 2009-а и следващите десет години крепене под всякакви форми властта на Герб и ББ.

Quote (selected)
И съм сигурен, че колкото и да се пънат днес, при едни следващи избори пак ще го направят.

И нИдей да си чак толкоз сигурен, щом АЗ като /бивша?!/ дясна съм се отказала и даже съм намразила жестоко Костов още от 2000-2001-вата година, не смяташ ли, че сред останалите около половин милион /поне в София!/ десни няма да има още поне един–двама "умни и красиви" като мен?!
 :giggle-3307:
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 12:16:55 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2019, 12:27:36 »
сред останалите около половин милион /поне в София!/ десни

Жижи, стига с тея "десни", ве. Нали ти знам разбиранията. Ти си чистак-бърсак либералка-центристка. Освен това, вече не е модерно да си "десен". Сега десенът е по-влево : бели пиана, разголени нянки, гейове, мигранти, затопляне и т.н. Не я слушай лабараторията на мавъра Костоф.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2019, 12:49:35 »
Quote (selected)
Ако изборите за кмет на София бяха днес, Мая Манолова би получила 27.4% от гласовете, а Йорданка Фандъкова – 25.8%. Разликата между двете е в рамките на статистическата грешка и социологът Христина Тодорова коментира пред БТВ, че не е сигурно, че тя ще се запази.

Маркет линкс": Манолова води с малко пред Фандъкова
 :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #40 -: Октомври 03, 2019, 13:11:02 »
Quote (selected)
Ако изборите за кмет на София бяха днес, Мая Манолова би получила 27.4% от гласовете, а Йорданка Фандъкова – 25.8%. Разликата между двете е в рамките на статистическата грешка и социологът Христина Тодорова коментира пред БТВ, че не е сигурно, че тя ще се запази.

Маркет линкс": Манолова води с малко пред Фандъкова
 :nuts:

Е, то и Св. Матей не ще много, че да помага ...  ???

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #41 -: Октомври 03, 2019, 16:22:39 »
Quote (selected)
Тъй като, още от "възкачването" на Симеон като министер–прецедател, Костов си бичи в сопствена лаборатория като лаборант и си говори единствено с теменужките ...
И не учредявал ДСБ ? Не е ходил в болницата да носи цветя и бонбони на Бойко през 2008-а или 2009-а, не помня вече ? И т.нар. 'синя коалиция', в която е ДСБ-то, не е подкрепяла правителството Борисов-1 ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #42 -: Октомври 03, 2019, 16:51:21 »
Quote (selected)
Тъй като, още от "възкачването" на Симеон като министер–прецедател, Костов си бичи в сопствена лаборатория като лаборант и си говори единствено с теменужките ...
И не учредявал ДСБ ? Не е ходил в болницата да носи цветя и бонбони на Бойко през 2008-а или 2009-а, не помня вече?
Нема кво да помниш повече, щото с това се изчерпва сичко!  :loser:

Quote (selected)
И т.нар. 'синя коалиция', в която е ДСБ-то, не е подкрепяла правителството Борисов-1 ?

А ако почна да обяснявам още веднъж тук за ДСБ-то – ЗАЩО и ДОКОГА! – е подкрепяло правителството Борисов-1, трябва да потвърдя пред всички, че задаващият тоа въпрос е пълно КУ :t10502: КУ ...  :b0201:
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 16:54:18 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #43 -: Октомври 03, 2019, 17:27:16 »
А ако почна да обяснявам още веднъж тук за ДСБ-то – ЗАЩО и ДОКОГА! – е подкрепяло правителството Борисов-1,

Айде, бе! Още му подгъзвате на Баци. Да не дойдели "комунистите". Не че са комунисти и не че нещо са по-различни от герп, но това показва колко елементарна е лабараторията, че си мери чурките с бсп, след като са от едно политическо семейство. Да не говорим, че дори при тях няма толкова богати хора, колкото в бсп. Всъщност "десните" са толкова скъсани откъм възове, че човек почва да се чуди да не би те да са по-левите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #44 -: Октомври 03, 2019, 17:55:21 »
Quote (selected)
че си мери чурките с бсп, след като са от едно политическо семейство.

Самата истина.
Модерно семейство. Зеха се не сал ЕНП и ПЕС ми и некви леберали
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 17:57:39 от 66 »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #45 -: Октомври 03, 2019, 18:53:11 »
Quote (selected)
А ако почна да обяснявам още веднъж тук за ДСБ-то – ЗАЩО и ДОКОГА! – е подкрепяло правителството Борисов-1, трябва да потвърдя пред всички, че задаващият тоа въпрос е пълно КУ :t10502: КУ ... 
Крясъците, обидите, картинките и т.н. маймунджулуци не те правят нито по-права, нито по-убедителна.
ДСБ (Костов, Кънев, Атанасов), независимо от приказките на лидерите си, винаги е било патерица за властта на Герб (ака БКП-2). Другите 'десни' (СДС, БЗНС, ДКМС, ТКЗС и т.н.), начело с министър Иванов - също.
Както, впрочем, и 'истинските леви' от АБВ, ГДЕ и ЪЮЯ.
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 19:13:36 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #46 -: Октомври 03, 2019, 18:59:11 »
Quote (selected)
А ако почна да обяснявам още веднъж тук за ДСБ-то – ЗАЩО и ДОКОГА! – е подкрепяло правителството Борисов-1, трябва да потвърдя пред всички, че задаващият тоа въпрос е пълно КУ :t10502: КУ ... 
Крясъците, обидите и картинките не те правят нито по-права, нито по-убедителна.
ДСБ (Костов, Кънев, Атанасов), независимо от приказките на лидерите си, винаги е било патерица за властта на Герб (ака БКП-2). Другите 'десни' (СДС, БЗНС, ДКМС, ТКЗС и т.н.), начело с министър Иванов - също.
  :hypnotised-3320:  :m0955:
Обаче, за ТКЗС, начело с министър Иванов, получаваш  :b0303:


« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 19:03:49 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #47 -: Октомври 03, 2019, 19:12:50 »
Виж
 g_ringo  Отговор #45 -: Днес в 18:53:11 първото изречение.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #48 -: Октомври 03, 2019, 19:35:41 »
А ако почна да обяснявам още веднъж тук за ДСБ-то – ЗАЩО и ДОКОГА! – е подкрепяло правителството Борисов-1,

Всъщност "десните" са толкова скъсани откъм възове, че човек почва да се чуди да не би те да са по-левите.

Ами, ДА! Щото през 2019 г. на 21-ви век никой отдавна вече не класифицира по Маркс–Ленинската философия.
:lightbulb_idea-1364:
А ако ти е трудно да го проумееш, купи си SAVO против мухал и сЪ напръскай.

P.S. А следващата среща с теб – най–вероятно в Recycle Bin, където от днес аз почнах да пиша с огромно удоволствие!!! :t0328:
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 19:41:40 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #49 -: Октомври 03, 2019, 19:57:33 »
Quote (selected)
че си мери чурките с бсп, след като са от едно политическо семейство.

Самата истина.
Модерно семейство. Зеха се не сал ЕНП и ПЕС ми и некви леберали

Либералите НЕ СА "некви", ами СА ГИ ИЗБРАЛИ!
И се наричат ALDE. :ive_got_it-1379:

А дали теб те кефят или не, си е НЧП.  :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #50 -: Октомври 03, 2019, 20:07:50 »
Quote (selected)
Щото през 2019 г. на 21-ви век никой отдавна вече не класифицира по Маркс–Ленинската философия.
Не че е много съществено, но символиката свързана с ляво-дясно е с произход около 29 години преди раждането на Карл Маркс. Имало е някаква небрежност в преподаването... :image008:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #51 -: Октомври 03, 2019, 20:39:50 »
Как се избира между кока-кола и пепси?

Какъв избор е този, да цитирам Асандж, да избираш между Тръмп и Клинтън е като да се колебаеш между холера и гонорея?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #52 -: Октомври 03, 2019, 20:42:42 »
Да избирам между Мая и Фандъкова,  е избор между холера и гонорея! Каква сполучлива метафора!

:b0230:

Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #53 -: Октомври 03, 2019, 20:44:17 »
Между чума и холера!
Понеже споменавате хубави люде, да уточним все пак...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #54 -: Октомври 03, 2019, 20:50:31 »
Твърде грозни приказки за две уважавани и успели жени. Освен другото, несправедливи.  >:(

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #55 -: Октомври 03, 2019, 21:01:22 »
Кое им е успялото? Че са наемници на богати кукловоди и ни лъжат че ще работят за нашето благо ли???

Айде мани тия!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #56 -: Октомври 03, 2019, 21:02:26 »
Успелият човек е честния човек, този който е работил за другите. Ама ти това няма да го разбереш.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #57 -: Октомври 03, 2019, 21:09:13 »
Успелият честен човек няма да нарече жена "гонорея". Ама ти това няма да го разбереш.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #58 -: Октомври 03, 2019, 21:16:12 »
Щото през 2019 г. на 21-ви век никой отдавна вече не класифицира по Маркс–Ленинската философия.

А по какво ги класифицират? По некъв ЛГБТ класификатор ли? Айде да те открехна : класификацията ляво-център-дясно е рожба на Френската революция. Марх няма нищо общо с тази класическа разстановка.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #59 -: Октомври 03, 2019, 21:18:35 »
Успелият честен човек няма да нарече жена "гонорея". Ама ти това няма да го разбереш.  ???
Чувал ли си за Сара Пейлин?
Арбалетчик.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!