Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:23:12

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131563 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #540 -: Октомври 29, 2019, 09:19:17 »
А за остафката на Нинова, дето щели да я искат ....
Кой щъ предложат. Жан?
Щото на фона на предните избори, нактоящите резултати изглеждат много добре.
По слаби се от тези на Жан.
Виденов - Председател? Оле! А?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #541 -: Октомври 29, 2019, 09:25:00 »
Въпроса е редовия избирател кво прави?

харалан антропологов и цветозар томов твърдят, че отсвирва десните партии:
Quote (selected)
"Манолова беше подкрепена от десни партии, но не и от десни избиратели", заяви Томов.

"Манолова привлича наказателен вот срещу ГЕРБ, но тези хора не са десни. Кандидатите на ГЕРБ спечелиха от раз, но ще работят с доста цветни общински съвети", допълни социалният антрополог.

"Не очаквам нито Бонев, нито "Демократична България" да изразят подкрепа към кандидатите на втори тур", каза Цветозар Томов.
http://epicenter.bg/article/Haralan-Aleksandrov--Rezultatite-ot-kmetskite-izbori-stabilizirat-upravlenieto/197312/2/0

след като 'десните' избиратели отсвирват каквото им казват партиите, какво значение има дали въпросните партии са изразили подкрепа към някого?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #542 -: Октомври 29, 2019, 09:26:34 »
иначе готини съждения. подкрепил си манолова - значи не си десен. ако си десен, то не си слушал какво ти хортува партията ти :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #543 -: Октомври 29, 2019, 09:28:59 »
Ако има нещо наистина смешно, това е, че се занимавате със спазмите на Фирмина, вместо с  превъзходството на ГЕРБ над БСП  почти в цялата страна.

 :way_to_go-1308:

отдруга страна е наистина интересно да четем как ф куртово конаре, ели в друго голямо населено място по представите на пишущия, бсп е увеличила гласовете си със 100% от 18 на 36  :nuts:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #544 -: Октомври 29, 2019, 09:38:50 »
секи може да си чете квото си иска. ти нали си чел анализът на фирмина, дето е свръхсекретен. е, той пусна едни спазми от смях, които аз изтълкувах като прогноза. и сега гледам тук-там как се е изпълнила прогнозата му. по разните му опозиционни на ръководството местенца. където даже имаше призив от разни изкукали членки на бсп да не се гласува за бсп. ама то щото са опозиционерки.

колкото до превъзходството на герб, ще се радвам да видя некво официално мнение на бсп в смисъл, че тези избори гербаджиите е трябвало да бъдат сринати и да вземат не повече проценти от пръстите на едната ми ръка.

ако няма такова, то излиза, че си съчиняваме постановки и после си ги громим. което си е чиста сгугнювщина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #545 -: Октомври 29, 2019, 09:43:49 »
понеже може да не помниш, внисам:
Quote (selected)
Албена Шавел: Ако искате да спасите лявата идея, не гласувайте за БСП-Варна
25.09.2019, 12:40 Албена Шавел

/Поглед.инфо/ Видях листата за общински съветници, която К.Нинова и К.Добрев са подредили - лично..... за Варна.
БСП - Варна е умишлено унищожена от тези двамата. Организацията ни е в ступор. Хората са обезверени, перспекивата е "нула", хоризонтът не се вижда.

Пленумът на НС на БСП е бламиран. Конференцията на БСП - Варна е фактически зачеркната.

164 събрания на основни партийни организации са удавени в организационната плюнка на Киро Добрев.

Крах, тотален край.

Това не се случва случайно, другари мои. Това е добре премислена, многоходова политическа акция, синхронизирана с м...рата Борисов в детайли, до последната подробност. И, повярвайте ми, съдбата на Б. Гуцанов е последната им грижа. Гуцанов, неговата система я защитаваха като зеницата на окото си повече от три години. Не заради него, а заради системата. Тя (системата) единствена носи пари и прочее политически дивиденти.

Да, Корнелия Нинова и Кирил Добрев превърнаха Гуцанов в политически труп, като за това платиха на господарите си с окончателно разбитата организация БСП-Варна.
Мисля, че даже са изчислили и реакцията на редови, абсолютно независими социалисти като мен.

Мисля, че са изчислили отвращението, което ще предизвика подлостта им, така че днес да кажа: АКО ИСКАТЕ ДА СПАСИТЕ ЛЯВАТА ИДЕЯ, АКО СТЕ СОЦИАЛИСТИ, АКО СТЕ ПОЧТЕННИ ХОРА - НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА БСП ВЪВ ВАРНА!

Не го правете!
https://pogled.info/bulgarski/albena-shavel-ako-iskate-da-spasite-lyavata-ideya-ne-glasuvaite-za-bsp-varna.108967

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #546 -: Октомври 29, 2019, 10:07:10 »
Quote (selected)
отдруга страна е наистина интересно да четем как ф куртово конаре, ели в друго голямо населено място по представите на пишущия, бсп е увеличила гласовете си със 100% от 18 на 36
От още по-друга страна е наистина интересно (макар че не и важно), ти на Манрико ли искаш да си епигон или на рекидж. Щото приказваш с превземките на рекидж, а този ти коментар е досущ като на Манрико. Е, има детайл: Манрико споменава не Куртово конаре, а Полски тръмбеш, забравяйки, че оттам е кралят на потмузиката и гербаджийски музикален кумир Веско „родната полиция“. Ти провери ли дали няма някое светило и от Куртовото конаре, та да се окажеш в неудобно положение като Манрико?
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 10:09:17 от аменеменема »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #547 -: Октомври 29, 2019, 10:47:12 »
Аз не мисля, че Бургас или Видин са по-важни от Куртово конаре. Нито пък, че живеещите там селяни са с нещо по-долу от двама-трима нашенски португалеца, които си мислят, че са фанали Господа за пешоветИ
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 10:50:19 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #548 -: Октомври 29, 2019, 11:10:39 »
Бургас е по-важен от почти сички останали населени места (взети заедно)  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #549 -: Октомври 29, 2019, 12:58:51 »
Уф. Не знам и не искам да знам защо така яростно се препирате, щото повечето  :m1302: сте ми на сърце. У мен предизвикват ярост единствено подлеците.

Искам друго да кажа - ако на Борисов всичката му беше наред с изборите, щеше ли да се гневи до степен да нарече Нинова и Манолова кукувици? М?  :smokin:

ПП - И стига сте мрънкали що рекидж пишел фонетично.

 



Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #550 -: Октомври 29, 2019, 13:17:10 »
Уф. Не знам и не искам да знам защо така яростно се препирате, щото повечето  :m1302: сте ми на сърце. У мен предизвикват ярост единствено подлеците.

Искам друго да кажа - ако на Борисов всичката му беше наред с изборите, щеше ли да се гневи до степен да нарече Нинова и Манолова кукувици? М?  :smokin:

ПП - И стига сте мрънкали що рекидж пишел фонетично.

Точно, но умните хора казват и показват как дори и при такава нефелна власт опозицията просто не става.
Лаладжиите викат опозицията си ни е екстра, народът не става.

На Борисов нищо не му е наред. Но е показателно че пак събира страшно много гласове. И не само от клиентела.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #551 -: Октомври 29, 2019, 13:35:53 »
две картинки от галъп:



https://www.gallup-international.bg/42321/electoral-profiles-local-elections-2019/

фандъкова е обрала ромския вот, както и вотът на неграмотниците. за всички /без волен/ са гласували повече жени, отколкото мъже, при игнатов мъжко-женските проценти в двете картинки ми изглеждат нещо омотани.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #552 -: Октомври 29, 2019, 13:38:19 »
Маните го ГЕРБ, ама ги разгромихме психодесните, това е важното.  :yes-1289: За това бяха тия избори, да си изясняваме с тях отношенията. Те ше ни казват за Гешев. >:(
Само да не дойде сега на балотажа да гласува пак Станишев, че пак ще прецака нещата.
Нали, oetzi?  :D
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 13:48:39 от Banshee »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #553 -: Октомври 29, 2019, 13:48:09 »
и същите таблици, от тренд:



https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7734405

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #554 -: Октомври 29, 2019, 14:00:12 »
софия:
Quote (selected)
"Общинската избирателна квота е 6 600 гласа. Мандатите са разпределени между един независим кандидат- Борис Бонев, а останалите 60 мандата се разпределят, както следва: за политическа партия "Атака" - 2 мандата, политическа партия ВМРО - 4,  "БСП за България" - 15, "Демократична България " - 12 и местна коалиция ГЕРБ-СДС - 27".

Копирано от standartnews.com
https://standartnews.com/blgariya-mestni-izbori-2019/gerb-nyama-da-ima-samostoyatelno-mnozinstvo-v-sos-405307.html

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #555 -: Октомври 29, 2019, 14:01:49 »
ямбол:
Quote (selected)
Опонентът на Катя Георгиева на балотажа за кмет на Ямбол не посмя да се яви на телевизионен дебат с нея. БТВ покани двамата участници в балотажа за кмет на Ямбол Катя Георгиева от „БСП за България“ и Валентин Ревански от партия „Пряка демокрация“. Ямбол е един от областните градове, в който на втори тур не участва представител на управляващата партия ГЕРБ и това прави изборите там още по-интересни. Подобна е и ситуацията само в Пазарджик. Телевизионният дебат беше планиран да бъде в сутрешния блок на телевизията на 30 октомври, но опонентът на Катя Георгиева в балотажа категорично отказа да се изправи в пряк дебат срещу нея. По тази причина ямболските граждани, които гласуваха за промяна на първи тур, няма да видят в пряк дебат кой каква промяна предлага за бъдещето на техния град.

Копирано от standartnews.com

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #556 -: Октомври 29, 2019, 14:46:24 »
Маните го ГЕРБ, ама ги разгромихме психодесните, това е важното. За това бяха тия избори, да си изясняваме с тях отношенията
Това кой го казва? Друг освен теб май няма.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #557 -: Октомври 29, 2019, 14:58:29 »
Не че възлагам надежди на тебе конкретно да го разбереш, но това се казва "Комплекс на предпоследния". Като не може да се справи с враговете си, слабакът си намира някой по-слаб и с него вече се справя и се кефи.
Държи фронта срещу джендъри, психодесни, вятърни мелници и така нататък.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #558 -: Октомври 29, 2019, 15:08:25 »
Кво за "десните"? Има кой да ги тричи. Е примерно Костов. Изчезна. Думичка не обели по тейзи избори.
Ми гешефтурата го разследва.
Ко да прай чиляка  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #559 -: Октомври 29, 2019, 15:18:27 »
Не че възлагам надежди на тебе конкретно да го разбереш, но това се казва "Комплекс на предпоследния". Като не може да се справи с враговете си, слабакът си намира някой по-слаб и с него вече се справя и се кефи.
Държи фронта срещу джендъри, психодесни, вятърни мелници и така нататък.
За „мен конкретно“ мисли каквото си искаш – така или инак пет пари не давам за това. Само без внушения и мазни лъжи, както направи в предния си пост, а сега донаждаш.
Внушаваш, че някой се разправял с психодесните, защото, горките, били слабички, и че това станало център на изборите за някого. За кого? Та Манолова определено търсеше и търси подкрепа отдясно. Е, от гъзознаменния се видя каква подкрепа да очаква – за него единствено важно е да не е Манолова кмет, нищо друго. Сефте. И не пропуска да квикне от кьошенцето си, че да упъти в правилната посока дясното софийско население, да не се объркат да пуснат за Манолова на II-я кръг.  Форумът ли е виновен за това? Какво се опитваш да внушиш?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #560 -: Октомври 29, 2019, 16:06:07 »
Quote (selected)
Подкрепа за кандидатите за районни кметове на промяната, които ще излязат срещу модела ГЕРБ в София и Столична община, заяви Мая Манолова днес. Без да назовава партия - било БСП, било "Демократична Бържария", тя обяви, че ще подкрепи всеки кандидат срещу ГЕРБ. До нея застанаха независимият кандидат за Младост Стефан Стефанов, подкрепен от БСП, и Владислав Владимиров от ДБГ в Нови Искър.

В 22 от 24 столични района ще има балотажи. Това показва, че гражданите, които гласуваха на 27 октомври, подкрепиха промяната и не гласуваха за кметовете на ГЕРБ. Управлението до този момент се извършваше по модел, създаден от орлетата на Борисов, свили гнездо в Столична община. 2/3 от гражданите гласуваха срещу този модел на задкулисието, каза Манолова.

Готова съм да водя разговори с щабовете на "Демократична България" и "Спаси София" за това как да осигурим подкрепа за промяна и да обединим усилията си срещу порочния модел, който ни управлява, заяви Манолова.

Важни са разговорите между партийните кандидати и централи, но най-важни са разговорите с гражданите, допълни тя...
https://www.24chasa.bg/novini/article/7735939

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #561 -: Октомври 29, 2019, 17:09:27 »
Излизам си аз изпод ледовете ...

... а тук разни отворковци ме споменавали като доказан лъжец със спазми от смях.

Я бе, отворкото onzi, да ми припомниш доказателствата ти, че съм лъжец. Докато пак не съм получил спазми от смях, покрай тъпните ти, дето ги ръсиш тук авторитетно, в тон с партронесата ти Нинова.

Я иди я питай с колко гласа във вота за общински съветници са подкрепени листите с участие на БСП и с колко гласа тези с участието на ГЕРБ. Защото това е партийният вот на подкрепа. Ама тя за него немее, чаровно отнесена, да коментира не ще. Че не и се вписва. Бърбори за избора на кметове, че там си мисли да е по-весело положението. Не че е, де.

Е? Колко е увеличението спрямо 2015? Отговори, отворко компетентен. С колко гласа? Колко мандата? Да почвам ли да се смея? Да пия ли спазмолитици?

Quote (selected)
Лидерът на БСП обяви, че левицата печели на първи тур 34 общини, а в 56 общини и 16 района в София, Пловдив и Варна е на балотаж. Тя подчерта, че левицата отива на балотаж в 12 области. "БСП увеличава своите гласове с около 100 хиляди гласа спрямо предните местни избори. Запазваме червените си общини досега. Имаме намаление с две трети на общините, в които не сме имали общински съветници", каза Нинова. Тя добави, че БСП се завръща със сериозно присъствие в местната власт и затвърждава тенденцията от последните 3 години - спечелени президентски избори, удвоени депутати в Народното събрание и единствената партия с увеличен брой евродепутати, сега увеличена подкрепа за кметове и общински съветници от БСП.

Като изключително сериозен проблем Корнелия Нинова посочи огромния брой невалидни бюлетини. " На тези избори те са около 15%, това са 400 хиляди гласа. Решението на този въпрос е машинното гласуване и БСП отново ще го предложи", посочи Нинова.
http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova-/197352/2/0

Тъпня след тъпня, лъжа след лъжа. Или хабер си няма, което е по-вероятното, или нагло лъже, което хич не изключвам, като и знам кюта. Ха да видим кое от двете!

Да ти припомням ли заветните цели, поставени? Да си сравниш с тях резултата. Или пак ще тикате 2015? Може. Ама да не се изненадате при анализа от резултата в сравнението. Както казваше един покоен мой другар, светла му памет, "за голям го врътна, ама малък и се падна".

Quote (selected)
Като основна цел на местните избори за левицата Нинова посочи увеличаване на кметовете от БСП със 100% и на общинските съветници с 30-40%.
https://offnews.bg/politika/ninova-tcelta-ni-za-mestnite-izbori-e-100-poveche-kmetove-i-40-pove-710543.html

 >:(
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 17:18:45 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #562 -: Октомври 29, 2019, 17:20:20 »
иди я питай ти, аз съм далечко. след като ти минат спазмите, де.

а за доказателствата си има архив. или сега освен лъжец искаш да станеш и забраван? рано ти е още, имаш повече от 10г да работиш.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #563 -: Октомври 29, 2019, 17:47:11 »
За „мен конкретно“ мисли каквото си искаш – така или инак пет пари не давам за това. Само без внушения и мазни лъжи, както направи в предния си пост, а сега донаждаш.
-------- Какво се опитваш да внушиш?

Последно, разбрал ли си или не си разбрал внушението, което те е възмутило?  :D  Защо не го преразкажеш с твои думи, да видим какво си разбрал?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #564 -: Октомври 29, 2019, 18:15:58 »
Ти да видиш :bigok:
и  Боко и Фирмин тези резултати не ги кефят  8)
 
Аз па ще питам. Колко кмета на областни центрове е 100%  :nuts:







« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 18:18:51 от 66 »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #565 -: Октомври 29, 2019, 19:32:01 »
Да обобщим дискусията...

От многото определения за т.нар. избори (като еманация на т.нар. демокрация) най-силно ме е впечатлил лафът на Босия Николай Колев (поне от него го чух, може и друг преди него да го е казвал!)

"Овцете си избират Вълк!"  :m0941:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #566 -: Октомври 29, 2019, 19:59:43 »
Quote (selected)
Боко и Фирмин тези резултати не ги кефят

Апцолутно! През юли писах един анализ, с опит за прогноза. SgtTroy и 67 разполагат с него. В съгласие с добрите практики, завършваше с оптимистичен, песимистичен и реалистичен сценарий. Уви, ни с един не уцелих. Оптимистичният се основаваше на прогноза за добро представяне на БСП и лошо на ГЕРБ по параметри и индикатори, които следя. Песимистичният, обратно - ГЕРБ се справя, БСП пък не. Реалистичният - ГЕРБ и БСП се справят в някаква степен. Не предвидих, което стана - и ГЕРБ, и БСП не се представиха добре на тези избори. ГЕРБ загуби стратегическо, според мен, преимущество. БСП не реализира никакъв пробив, а най-малко пък стратегически. ГЕРБ запазва надмощието си над БСП. БСП няма потенциал да оспори властта на ГЕРБ. Няма и достатъчно електорална тежест, за да привлече стратегически съюзници. На полето на ценностите, морала и етиката също не е в екзалтация, така да речем. По-високият резултат идва от малко по-висока мобилизация на членове и симпатизанти, сравнено с 2015. Така ГЕРБ бележи спад от почти 11%, а БСП добавя подкрепа от почти 8%. Съотношението е 1.86 в полза на ГЕРБ. През 2015 бе около 2.25. Така ни Firmin, ни Боко има от какво да са радостни.

Длъжен съм обаче да посоча светли примери в сивотата. Например, организацията ни в София, че там се кръстосват прожекторите. Паргов и другарите, според мен, работиха много читаво. От което съм видял почти нямам за какво да ги укоря. В много сложни за организиране и обясняване избори се справиха добре. Де всеки тъй в БСП, ама не би.

Колкото до шансовете на Манолова ... Песимист съм. Според мен нещата в София приключиха. Фандъкова ще е новият стар кмет. Чудеса няма. Не съм на възраст да вярвам в Дядо Мраз.
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 20:22:00 от Firmin »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #567 -: Октомври 29, 2019, 20:00:22 »
Маргарита надникна от любопитство през един от тях. Видя кухня. На печката виеха два примуса, до тях се бяха изправили две жени с лъжици в ръце и се караха.

— Пелагея Петровна, научете се да гасите лампата в клозета, колко пъти ви повтарям — каза едната жена, пред която вдигаше пара тенджера с гозба, — иначе ще дадем заявление да ви изселят.

— То и вие сте една стока — отвърна другата.

— И двете сте от един дол дренки — каза високо Маргарита и се прехвърли през перваза в кухнята. Двете кавгаджийки се обърнаха към гласа и замряха с мазните лъжици в ръце. Маргарита протегна предпазливо ръка между тях, завъртя кранчетата на двата примуса и ги угаси. Жените ахнаха и зинаха, но на Маргарита вече й омръзна в кухнята и тя излетя над уличката.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #568 -: Октомври 29, 2019, 20:04:55 »
Абе, я кажете, що циганите толкоз обичат дясната Фандъкова, а не гласуват за лявата Манолова, нали разни харалани, иванкръстевци и пр. разбирачи на американска хранилка, 30 г. ни баламосват че лявото е грижа за малцинствата?

Вчера и днеска Харалан Александров изглежда спи по ТВ студиата, каквото и да пусна е все той, нищо, забавно е, слушам го внимателно, говори глупости, противоречи си, спасява го само това че е безкрайно скучен, та никой не го слуша...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #569 -: Октомври 29, 2019, 20:12:39 »
Классикой изволите, сударьня ...

Quote (selected)
Глухой глухого звал к суду судьи глухого,
Глухой кричал: «Моя им сведена корова!» —
«Помилуй,— возопил глухой тому в ответ, —
Сей пустошью владел еще покойный дед».
Судья решил: «Чтоб не было разврата,
Жените молодца, хоть девка виновата».

 :cool-1084:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #570 -: Октомври 29, 2019, 20:16:53 »
Е що да е виновен онци?  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #571 -: Октомври 29, 2019, 20:25:43 »
Не ми отнемайте, моля, едничката радост тук. А тя е да ругая по-зло от вас. Нека си остане за мен палмичката в туй първенство. В края на краищата чинно си лежа наказанията. Плащам си, демек, удоволствието :'(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #572 -: Октомври 29, 2019, 20:45:27 »
Абе, докато хибернирах излезе ей туй, по-долу. Забелязахте ли го въобще, щото аз не срещнах коментар тук някакъв. Май сте го прозяпали ...

http://epicenter.bg/article/Prof--Svetlana-Sharenkova--Pazitelyat-na-balgarskata-Zaednost--Ili-filosofat-politik-Ahmed-Dogan-/196785/11/0

Офтопик? Хм ... Не бих казал. Щото се сещам за един, де се похвалваше как изтласква ДПС в "смесените райони". Ченгетата от Библиотекарския дават едно рамо на Нинова и по тая линия, комай. Не че не са си стари достове с Доган, ама ... тъй ачик ...  8)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #573 -: Октомври 29, 2019, 20:51:14 »
За да ме принудиш да чета статия на пазиБоже проф. Шаренкова, това двукрако олицетворение на интелектуалната безпомощност, ще трябва да насочиш срещу ми поне 9 мм. ТТ.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #574 -: Октомври 29, 2019, 20:52:15 »
Хм, мисля че инструментариума е доста нефелен. Даже ми се струва че е умишлено. Съсредоточването върху резултатите за общ. съветници не е съществено Първо за "актива" не носи на практика нищо. И по-важното дори да имаш мнозинство в даден общински съвет в текущата ситуация на доминиране от ГЕРБ те или ще купят необходимите им или ако не успеят ще влезе гешефтурата.
Тези избори са важни доколкото са подготовка за парламентарните.
Там това което се вижда е загубени, т.е. взети от "противника" без балотаж, общини на балотаж и ако имаш "спечелени".
Там нещата изглеждат коренно различно. Сравнено с 2015.
Става дума за областните центрове. Те се гледат от масовия зрител.
 
----------------------
Не че ... ма Макаров е 9мм.
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 20:55:28 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #575 -: Октомври 29, 2019, 20:54:06 »
За да ме принудиш да чета статия на пазиБоже проф. Шаренкова, това двукрако олицетворение на интелектуалната безпомощност, ще трябва да насочиш срещу ми поне 9 мм. ТТ.

А, драги, не знаеш какво губиш. Такава яка свирка и в платен канал за възрастни не мож видя. 18+  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #576 -: Октомври 29, 2019, 20:55:52 »
Quote (selected)
Чудя се защо ти е хрумнало да го заявяваш

Ми от наблюдения върху няколко първосигналници - видиш ли аватар с дете на него, следва тази сложна асоциация. Отделно масовата грешка, дължаща се на преписване сред двойкаджиите, наричана понякога и "стадно мислене".  :D

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #577 -: Октомври 29, 2019, 21:00:25 »
Quote (selected)
видиш ли аватар с дете на него
Ше ти открия голема тайна: видя ли шарении, прескачам ги и изобщо не гледам какво съдържат.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #578 -: Октомври 29, 2019, 21:05:58 »
 :t0328:
След като има консеснус между другарчетата, че трия все в полза на другарчето, ама онова другарче, което е опонент, значи моята работа е свършена! Всички са обидени и огорчени еднакво! Имам си специална пластмасова ръчичка, незнайно откъде допаднала, с която се потупвам по рамото за успеха, и отивам да размишлявам над една любопитна идея. Ще я споделя като се оформи малко по-малко небулозна от сегашното й състояние, но ще я докарам до степен на работен план и тогава. А докато настъпи тогавата, обиждайте се внимателно, че ми се изтри парцалът покрай тез изборни вълнения!
Обичам ви всичките, това е тайната, мики!  :cocktail:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #579 -: Октомври 29, 2019, 21:07:11 »
Няма консенсус, аз си оттеглих обвинението.  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #580 -: Октомври 29, 2019, 21:08:10 »
Няма консенсус, аз си оттеглих обвинението.  :D
А, такива да ги нямаме! Никакви допълнителни облаги!  :smokin: :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #581 -: Октомври 29, 2019, 21:09:00 »
Quote (selected)
Хм, мисля че инструментариума е доста нефелен. Даже ми се струва че е умишлено. Съсредоточването върху резултатите за общ. съветници не е съществено Първо за "актива" не носи на практика нищо.

Мисля, драги, че си виждал местно самоуправление само на картинка. Резултатът за общинските съветници е индикатор за организационно-политическото състояние на партийните структури. Дори когато става дума за листи на местни коалиции, с участие на ГЕРБ (на власт) или на БСП (в опозиция). В това нямай никакво съмнение. Корелацията с резултатите по места на национален вот - парламентарни, евроизбори, президентски (даже) - е изключително висока. Колкото до "актива", представителството в общински съвет е ключово. Илюстрирам - избрал си кмет, в коалиция или, както е модерно сега, "независим, подкрепен от ...". Представителството в общински съвет е, което го дисциплинира, да изпълнява предизборните си споразумения и ангажименти. Без него си като във вица "Другарю Хасан, другарю Хасан, дорде мине моста ... После, да те ... у циганина църен, да те ..." И ред други "казуси", да не отварям тук "партийната учебна година", да те просвещавам.  :cool-1084:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #582 -: Октомври 29, 2019, 21:25:27 »
Quote (selected)
Мисля, драги, че си виждал местно самоуправление само на картинка. Резултатът за общинските съветници е индикатор за .....


Ааа не така.
Общинския съвет може да е много неща.
Примерно нещо като лека каторга. Примерно Желю Бойчев го държаха сумА ти време в СОС въпреки че беше очевидно че не е за там. За сравнение, ка беше тоя де се проба за кмет го изстреляха зам министър. А Кадиев, проверих.
Може да е прекрасно място за лобиране. Ма това за клиентелата. А тва как Сийке ...
Може и да е повод за гордост за некой де нема с какво да се похвали
и т.н.
« Последна редакция: Октомври 29, 2019, 21:46:54 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #583 -: Октомври 29, 2019, 22:00:03 »
Quote (selected)
Общинския съвет може да е много неща.
Примерно нещо като лека каторга.

Определено не е санаториум. Особено в опозиция. Щом държиш, да речем, че съм бил каторжник 12 години, три последователни мандата. В най-добрите си години - от 33 до 45. Бели коси, хипертония, провалени лични планове. Част от екстрите. Но пък каторгата, по традиция, си е и школа. Изгражда характера. Ставаш "законник" и "авторитет".  :D Е, не точно в криминалния смисъл, ама ти държиш на каторжния контекст, та се съобразявам.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #585 -: Октомври 29, 2019, 23:31:42 »
... и последно за тази вечер (надявам се, както и вие, предполагам)  :D

Абе, де го Дол, бре? Не, бе, не Де Гол, бе. Дол, бе, де го? Тоз Дол



Щото на В.В. по-горе много и здраве. Да избират десни между Сидеров и Първанов тук или леви между Ширак и Льо Пен във Франция няма нищо общо с това при софийските десни да се избира между кандидат на партия от ЕНП и независимата от БСП и ПЕС Манолова.  ??? Та, викам си, де го тоз ласкав чичко Дол, да помага?  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #586 -: Октомври 30, 2019, 11:26:40 »
http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova--Uzhasyavashto-kupuvane-na-glasove-pod-zorkiya-pogled-na-MVR--institutsiite-i-vlastta/197414/2/0

Quote (selected)
По предварителни данни има 400 000 невалидни бюлетини. Затова още на първия ден след изборите отново ще поставим въпроса за машинното гласуване. Премахнахте го, за да фалшифицирате изборите. 400 000 гласа не са отчетени по волята на управляващите, защото няма машинно гласуване, защото така е по-лесно да купуват и изкривяват вота. Още един удар по всички ни – избирателната активност отново е ниска.

Колеги, за пореден път призоваваме, замислете се върху това. Това е шамар за всички ни, за всички партии и цялата политическа система. Ако не променим това, хората ще изгонят всички ни и няма да правят разлика между управляващи и опозиция.

Ниската избирателна активност е изключително важен въпрос, защото показва апатия и недоверие, че гласът на хората може да реши нещо. Те смятат, че всичко е нагласено и тези 400 000 невалидни бюлетини и купуването на гласове наливат вода в мелницата, че от тях не зависи нищо.

Невалидна си ти, Нинова. И ако си мислиш, че с лъжи и манипулации ще подобриш хала на БСП, горчиво се лъжеш.

Хайде, понеже си юристка, да посочиш къде изборният кодекс дефинира това "невалидна бюлетина". Айде, това да ни е дертът. Но пък ще трябва да обясниш как стоят нещата най вече с недействителните гласове. А то е, когато:

Quote (selected)
Гласът е недействителен, когато:
1. бюлетината не е по установения образец за съответния изборен район;
2. в бюлетината има вписани специални символи, като букви, цифри или други знаци;
3. бюлетината не съдържа два печата на съответната секционна избирателна комисия;
4. в бюлетината не е отбелязан със знак "Х" или "V" и с химикал, пишещ със син цвят, вотът на избирателя;
5. в бюлетината не е отбелязан вотът на избирателя;
6. в бюлетината е отбелязан вот със знак "Х" или "V" или с друг знак и с химикал, пишещ със син или друг цвят, за две или повече кандидатски листи или с поставен знак "Х" или "V", който засяга повече от едно квадратче за гласуване и не може да бъде установена еднозначно волята на избирателя;
7. в бюлетината за общински съветници са отбелязани предпочитания (преференции) със знак, различен от "Х" или "V", и с химикал, който не пише със син цвят.

Разполагаш ли с анализ, който да изведе причините, най-честите случаи на недействителни гласове? Разполагаш ли с анализ на разпределението на недействителните гласове по партии и местни коалиции? Разполагаш ли с анализ на недействителните гласове, подадени за БСП и местни коалиции с нейно участие? Разполагаш ли с анализ на недействителните гласове, подадени за ГЕРБ и местни коалиции с нейно участие? А със сравнителен анализ? Обяви го, ако има такъв. Щом ти са толкова важни недействителните гласове, пък и твърдиш злоумисъл на управляващите. А какви инструкции са дадени на членовете на СИК и ОИК от квотата на БСП? Те направили ли са този анализ? А щабовете по места? Някой на Позитано 20 обобщил ли го е за страната? Кой е управляващият броя на недействителните гласове параметър? О, мила ми другарко, бас ловя, че ти даже не разбираш какво те питам, камо ли да имаш отговор на този въпрос. И си мислиш, че правиш избори? Аджамии жалки.  :t2412:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #587 -: Октомври 30, 2019, 11:40:03 »
... и понеже отворковци недоклатени ще питате къде ги пише тези данни, ей тук на ги пише

https://results.cik.bg/mi2019/tur1/rezultati/0101.html#/p/1/ik.html

Банско, че първа община от първа област, по азбучния ред.

Ама иска да се чете. Иска да се смята. Иска да се мисли. Трудно.  :pissed-891:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #588 -: Октомври 30, 2019, 11:41:36 »
Невалидна си ти, Нинова. И ако си мислиш, че с лъжи и манипулации ще подобриш хала на БСП, горчиво се лъжеш.

Ай, колко елементано! До вчера Нинова виновна, че се бъркала в либералните феоди. Паргов - велик! Сега пак Нинова виновна, че БСП пак загубило. Паргов - пак велик!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #589 -: Октомври 30, 2019, 11:58:04 »
otvrat, отсреща един да имат, който разбира от избори, и ще я направи Нинова да си говори сама. При това с данни и анализ, а не с истерични голословия. А на мен ще ми се обръща черния дроб наобратно като гледам как се гаврят с партията и с труда на хилядите, дето си вършат работата в нея.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #590 -: Октомври 30, 2019, 12:10:42 »
А на мен ще ми се обръща черния дроб наобратно като гледам как се гаврят с партията и с труда на хилядите, дето си вършат работата в нея.

Явно хилядите не си вършат работата. Вие си настоявате за самостоятелност на партийните организации, следователно няма да си бършете дирниците с Нинова. Ако по градовете не ви харесват, ако нямате личности, за които да гласуват хората, последният виновен за това е Нинова.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #591 -: Октомври 30, 2019, 12:20:09 »
Аз ти думам за това, че всяка дума на лидера на опозицията трябва да кове като удар с чук. Следователно, трябва да е изключително точна, премерена, обоснована и да не предполага възможност властта с полагане на елементарна грижа да се защити.

Колкото до вините на Нинова, много са. Една от тях е, че използва и тези избори не за да нанесе удар на ГЕРБ, а да се подготви за вътрешнопартийния избор, тикайки напред кадри, чиито качества се свеждат до личната им преданост към нея. И дотам. Както се и видя. Да ти извадя ли резултатите на "звездите" на Кирчо по места или сам ще си направиш справка?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #592 -: Октомври 30, 2019, 12:52:58 »
Една от тях е, че използва и тези избори не за да нанесе удар на ГЕРБ, а да се подготви за вътрешнопартийния избор, тикайки напред кадри, чиито качества се свеждат до личната им преданост към нея. И дотам.

Дори да предположим, за спора, че това е така. Ако партийните ви организации са силни, те ще си печелят изборите - национални и вътрешнопартийни и съответно партията ви ще има силен лидер. Но вие ще се избиете помежду си, а и отдавна нямате идеология, която да ви сплотява. Дори противниците ви имат идеология, защото общата борба за кокала срещу конкуренцията е също идеология. А вие изповядвате дребнобуржоазни социални идеи, в които "аз" е на първо място. Другото е демагогия и хората добре я разбират. Затова не ви дават да управлявате дори и селата им. Видяха, че когато сте на власт нищо не правите за тях и се съешавате с онея, които мразят в червата. Не може милионери с курорти в Гърция да говорят за "социална справедливост". Общинските ви организации са по-зле и от централното ръководство. Те се продават на килограм на всеки. И за всичко това не ви е виновна Нинова, а вие самите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #593 -: Октомври 30, 2019, 13:06:34 »
Quote (selected)
Но вие ще се избиете помежду си, а и отдавна нямате идеология, която да ви сплотява. Дори противниците ви имат идеология, защото общата борба за кокала срещу конкуренцията е също идеология. А вие изповядвате дребнобуржоазни социални идеи, в които "аз" е на първо място. Другото е демагогия и хората добре я разбират. Затова не ви дават да управлявате дори и селата им.

Я, бе, идейния, да ме светнеш, на теб кое село ти дадоха да управляваш хората? Щото, на идеология, сигурен съм, го докарваш, думба-лумба кат газена тенекия. Ама ... Изглежда не е само до идеология, а?  ???

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #594 -: Октомври 30, 2019, 15:06:12 »
фирмин, пак почваш с бутонките в глезените, при положение че лично ти си се окъкал.
Айде малко повече уважение към околните.
Правиш всичко възможно форума да бъде нечитаем и да отблъсква всички, които нямат желание да се занимават с компексираната ти персона и графоманщината ти.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #595 -: Октомври 30, 2019, 16:59:38 »
Вчера и днеска Харалан Александров изглежда спи по ТВ студиата, каквото и да пусна е все той, нищо, забавно е, слушам го внимателно, говори глупости, противоречи си, спасява го само това че е безкрайно скучен, та никой не го слуша...

Вероятно печатна грешка, с две излишни буквички!!!  :D Искал си да кажеш

БЕЗКРАЙНО УЧЕН
,

а моето допълнение е "ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕБ"!!!   :bigok:

« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 17:03:01 от Джиджи »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #596 -: Октомври 30, 2019, 18:37:43 »
фирмин,
тия простотии си ги запази за пред  :t10502: и другите подобни твои следовници.
Ясно написах - не с бутонките.
Ако имаш какво да кажеш - кажи го. Не се впускай в безкрайни, безмислени и според теб обиждащи нас троления

А тая простотия с игнора  :t10502:

Ще се научиш ти да не мърсуваш, а не да изискваш от нас всички да се правим че ги няма тук простотиите ти...
« Последна редакция: Октомври 30, 2019, 20:23:07 от Ной »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #597 -: Октомври 30, 2019, 20:29:26 »
Това изборите са кофти работа. Толкоз материал отиде в кръглия файл, що следи от бутонки и прочие обущета измих! Може би можем да се договорим - пишете си предупрежденията и си слагайте лично свитите лаврови венци направо там, да не се мъча аз, а?
Банши има право, знакът за наздраве не си струва да бъде хабен за попържни. Поради тоз извод, благодаря на Банши и от днес ще си използвам трите иконки за цензуриране, в зависимост от това доколко се вбеся.  :t10502: :t2407: :pissed-891:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #598 -: Октомври 30, 2019, 20:40:33 »
Това изборите са кофти работа. Толкоз материал отиде в кръглия файл, що следи от бутонки и прочие обущета измих! Може би можем да се договорим - пишете си предупрежденията и си слагайте лично свитите лаврови венци направо там, да не се мъча аз, а?
Банши има право, знакът за наздраве не си струва да бъде хабен за попържни. Поради тоз извод, благодаря на Банши и от днес ще си използвам трите иконки за цензуриране, в зависимост от това доколко се вбеся.  :t10502: :t2407: :pissed-891:
Десет иконки = 10 лева дарение за Фонд лечение на деца в чужбина, модерацията да си ги следи, нулират се на три- или шестмесечие, докат не се платят (ако са над 10) - ецих до плащане или до нулиране.
Удостоверение - с платежно нареждане.
В сила от 1 ноември?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #599 -: Октомври 30, 2019, 20:46:03 »
Десет иконки = 10 лева дарение за Фонд лечение на деца в чужбина, модерацията да си ги следи, нулират се на три- или шестмесечие, докат не се платят (ако са над 10) - ецих до плащане или до нулиране.
Удостоверение - с платежно нареждане.
В сила от 1 ноември?
И фонда на баба ти на леля и нали? :)
Ей, мушморок! Абе не ядем доматето с колците бе дедовото.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!