Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:16:09

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131554 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #660 -: Октомври 31, 2019, 12:04:48 »
Едно мнение, малко в повече е да го нарека анализ, че му липсват чисълцата и заради това не е много точен и пълен, но пък верно.  :way_to_go-1308:

http://epicenter.bg/article/Vasil-Garnizov--GERB-se-prevrashta-v-kmetska-partiya-/197524/11/33

66, то туй малко и за теб, за самоподготовка  :cool-1084:

Quote (selected)
внимателен подбор на кандидат, който със зелените си идеи е приемлив за левите сили, с идеите си за развитие се харесва на десните, а с опита си на районен кмет подава ръка към широко ветрило от политически групи и бизнес лидери.

 
Убавец. И тойзи че "вниса" "успешен опит".
Аз кат чуя за "зелени" и съ фащам за ....

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #661 -: Октомври 31, 2019, 13:09:05 »
Quote (selected)
Какво мислиш, че ще стане?

Че де да знам. Онез двамката, при Коритаров, се подсмихваха блажно кат кебапчийски котаци, както би рекъл техен Петьо. Ще им се леви, разбирай БСП, да подкрепят техни кандидати срещу ГЕРБ, където трябва, пък те да си гласуват как си знаят - за Фандъкова. Ама то туй сигур, щото мойте са "селски десни", пък тез са "градски десни". Демек, по-умни са и по-красиви. По знаят как. :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #662 -: Октомври 31, 2019, 13:28:05 »
В това е проблемът. Мнението на редовия член на БСП се формира от некадърни негодници - позитанските клакьорчета на папесата и кукловодите и. Не на базата на факти и доказателства. Не на базата на честен анализ на резултатите, проведен с ефективни инструменти.
ох, мале, ти да видиш, нямало факти, затова редовичт член на бсп иска да си избира председателя пряко и е против стамбулската и миграционния пакт. не се ли усещаш колко олекваш?

Quote (selected)
Наричаш мен лъжец,  :t2407: :pissed-891:, но още не си посочил в кое аз съм излъгал.
леле-мале. една седмица на север и фирминът го хвана амнезията. ти почна с лъжите още от стамбулската, лъсна покрай опозиционния напън с редактора на дума, периодично изригваш храчки против ръководството си... и не помниш. ето ти един фрапиращ случай от лятото: помниш ли си плюнките за седесарското минало на нинова? а лъжата ти за вигенин и киев? а фалшификата, който тропна пак за вигенин? тези трите бяха в рамките на ден-два. няколко пъти съм те питал защо с лъжи, но то вече е очевидно, че ти без лъжи не можеш. като се разпениш и те почват сами да излизат изпод пръстенцата ти.

когато хвана някого да лъже, го наричам лъжец. когато лъже нагло, нахално и целенасочено, когато е изключено лъжата да е резултат от неосведоменост, мога да прибавя и 'мазен' или 'нагъл'.

та така, лъжецо. ще се справиш ли с архива на форума или да ти намеря точен линк?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #663 -: Октомври 31, 2019, 13:31:54 »
Quote (selected)
А как, според теб, трябва да се формира мнението на редовия член на БСП ? Теоретичски и технически ?

Честно, братко, честно. Но е много трудно. Истината е като рев на Йерихонска тръба. Повечето запушват уши, покриват глави и залягат. Не искат ни да видят, ни да чуят. А теб те боли сърцето, защото виждаш, че болката им не е престорена, а истинска. Щото е от истината. Не траят на болка, уви. Станаха и си тръгнаха, докато Жаблянов чете доклада на конгреса, след евроизборите. Не искат да слушат, не искат да знаят, не искат да признаят.

ми да, трудно е, виж се сам как и на теб ти е трудно: изкара, че редовите членове на бсп са си тръгнали от конгреса, на който не са присъствали :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #664 -: Октомври 31, 2019, 13:34:32 »
Quote (selected)
фрапиращ случай от лятото: помниш ли си плюнките за седесарското минало на нинова? а лъжата ти за вигенин и киев? а фалшификата, който тропна пак за вигенин? тези трите бяха в рамките на ден-два.

Кое от всичко това е лъжа? По всяко едно от тях ти се отговори, с факти и документи. Има си архив. Но, очевидно, с :pissed-891: :pissed-891: :pissed-891: като теб не това е начинът да се комуникира. За съжаление, подходящият начин не предполага виртуална проекция. Иска си да си ми на една ръка разстояние. И пак да ме наречеш лъжец тогава.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #665 -: Октомври 31, 2019, 13:37:43 »
намери си дискусията в архива на форума, там си пише кое е лъжа. и защо е лъжа също пише. ако не можеш - кажи, щи дам линк :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #666 -: Октомври 31, 2019, 13:38:02 »
Quote (selected)
ми да, трудно е, виж се сам как и на теб ти е трудно: изкара, че редовите членове на бсп са си тръгнали от конгреса, на който не са присъствали

Не знам в твоята организация как е, но в моята все още се случва да избират за делегати на конгреса редови членове.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #667 -: Октомври 31, 2019, 13:43:26 »
Quote (selected)
намери си дискусията в архива на форума, там си пише кое е лъжа. и защо е лъжа също пише. ако не можеш - кажи, щи дам линк

А, не, драги. Тез евтини номерца не на мен. Нещо по-сериозно ще ти трябва. Факти, например. Твоите писания, макар и факт позорен, част от битието, обаче, не вървят. И сто пъти да речеш, че съм лъжец, аз от това лъжец няма да стана. Обаче ти не спирай, че ти водят сметка проводилите те.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #668 -: Октомври 31, 2019, 14:16:16 »
фактите, лъжецо, са изцяло против теб. била ли е нинова член на сдс? по своя инициатива ли отиде вигенин в киев? м?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #669 -: Октомври 31, 2019, 14:22:53 »
Била ли е Нинова симпатизант на СДС, м? Или е била назначена от квотата на БСП, м?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #670 -: Октомври 31, 2019, 14:40:44 »
Quote (selected)
Била ли е Нинова симпатизант на СДС, м?
И аз съм бил. Скачал съм да не съм червен. Оправдание: ми бях млад и глупав. Сега съм само глупав...
И кво праим ся - да се гръмна ли че не искам и да чуя за "десни"?!

П.П. С виждането на "десни" не така стоят нещата, но ако ми върнат винтовката. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #671 -: Октомври 31, 2019, 14:45:05 »
фактите, лъжецо, са изцяло против теб. била ли е нинова член на сдс? по своя инициатива ли отиде вигенин в киев? м?

Фактите, некадърнико невеж, не са това, което си мислиш. Била ли е Нинова член на СДС. Ами, при случай, попитай я. А после я попитай дали е била симпатизант на СДС. И преди да зейнеш с компетентните мнения, виж статута на симпатизантите по устава и правилника на СДС, а после и по нашия - на БСП. По делата ще ги познаете, речено е. Чий симпатизант, ако не член, е била Нинова, че да я пратят в тази крехка възраст да приватизира държавната Техноимпекс? Сигурно на БСП. Няма как да е друго. Нали, отворко?

Вигенин в Киев? И БСП, и ДПС изразиха тогава резервите си към прибързаното отиване на Вигенин в Киев, веднага след срещата в Брюксел. Премиерът Орешарски пое отговорност, защото, противното на това, бе да рече, че външният му министър го подминава кат малка гара, когато предприема такива инициативи.

Политическо решение на орган на БСП към момента на киевския му "десант" не е имало. Доста по-късно БСП излезе с декларация по темата.

Самият Вигенин, две седмици по-късно,

Quote (selected)
„В една динамична среда министърът не може да стои и да чака, на него му се налага да взима решения, които са координирани. В понеделник има заседание на Съвета за външни работи, на което ще трябва да вземем решения, които вече са съгласувани с президента и премиера. В голяма степен те се вписват и в позицията, приета вчера от БСП. Основната тема, по която няма никакви различия е суверенитетът и териториалната цялост на Украйна”, коментира Вигенин

Можеш ли да четеш с разбиране или да ти тълкувам?  >:(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #672 -: Октомври 31, 2019, 14:48:16 »
Ето, виждаш, Sgt Troy в един ред ти пише по-горе същото, без да сме се наговорили. Симпатизант е уставен субект, с ясна дефиниция. Мислиш, че при нас като е така, при Костов не е било ли?  >:(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #673 -: Октомври 31, 2019, 15:02:43 »
1. фактите, лъжецо, са че нинова не е била член на сдс и ти с безбройните си обръщения към нея тип ' Безпринципна лицемерка е седесарската приватизаторка' лъжеш като разпран.
2. фактите са, че орешарски декларира, че той е изпратил вигенин. и ти отново излъга.
3. фактите са, че относно вигенин си послужи с фалшификат.
4. фактите са, че лъжеш с цел да оплюеш неприятните ти персони /в случая от ръководството на партията ти, но няма да се учудя, ако някъде другаде лъжеш по същия начин, за да ме оплюеш мен например/. лъжеш съзнателно и целенасочено. служиш си с лъжи, за да се аргументираш в спор.
5. фактите са, че нямаш нищо против да застанеш до лъжци, стига да ти е удобно за момента.
6. фактите са, че се гъна като глист на въпроса ми 'резултатите оправдават ли средствата'.

това са фактите.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #674 -: Октомври 31, 2019, 15:08:57 »

... некадърнико невеж,..
... И преди да зейнеш с компетентните мнения, ...
... Нали, отворко? ...

Можеш ли да четеш с разбиране или да ти тълкувам?  >:(

Така се води дискусия според фирмин.
А сега да се върнем към темата.

Тезата беше, че фирмин написа тук нещо, твърдейки че е факт, а се оказа, че не е.
В смисъл, че написаното от фирмин не е факт, фирмина си го знаем.

Толкоз.
Майтап.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #675 -: Октомври 31, 2019, 15:13:28 »
била ли е нинова член на сдс? по своя инициатива ли отиде вигенин в киев? м?

Дайте да изчистим малце понятията, че стана тюрлюгивеч. Първо, не можеш да си член на СДС, защото СДС беше коалиция от най-различни партии, организации и движения, включително братската на БСП БСДП с председател Дертлиев. В СДС нямаше нищо дясно, а точно обратното - всички бяха леви либерали и либерали-центристи. Е, с едно-две маргинални изключения. Следователно, ако си членувал в партия, влизаща в СДС, или си бил най-общо симпатизант на СДС (като цяло), то ти си същата манджа като "модерните леви" от позитано. И ако Нинова е била "симпатизант", то тя е единственият социален либерал в БСП, който не е предал идеите си. Всички други фирмини в БСП се пребоядисаха и за една нощ станаха дребна, либерална, съглашенска, компромистка, демагогска буржоазия. Толкоз за Корнела!
Са, Вигенин бе изпратен в Украйна от Съсел. Кой е Съсел ли? Точно така, шеф на ПЕС и началник на Йенс Столтенберг. По партийна линия. Като го гледате социалиста Столтенберг, можете ли да си представите какви идеи изповядва Съси и присъдружните му фирмини в ПЕС?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #676 -: Октомври 31, 2019, 15:15:02 »
...

а, аз тез ги подминавам. той фирминът иначе не може. плещи си там измишльотини. да си плещи. ама като му кажеш, че е доказан лъжец - се засяга.

фирмин.

а тема към момента няма. днес поне на социологически проучвания не съм попадал, пък и на сайта на цик няма подходящи за машинна обработка данни, та да проверя на фирмин спазмите от смях.

затова и си припомняме разни фактове от съвсем близкото минало.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #677 -: Октомври 31, 2019, 15:17:01 »
Quote (selected)
"Защото партийната работа е много важна, партийното строителство не свършва за ден-два, за година-две. Партиите се градят дълго. Ако сега кажем, че сме свършили всичко, след като преди месец сме станали партия, ще бъде късогледо. Нямаме право да не виждаме големите празноти в своята организация - в структурата, в техническите връзки, в комуникацията. Много неща трябва да се направят в СДС, за да изглеждаме прилично, за да отговаряме на стандартите. Една политическа партия е добра тогава, когато може да напише писмо на всички свои членове и да го пусне в един ден. Ние сме далеч от това, но пък имаме два ценни списъка - единият е на гласувалите сега на предварителните избори - 333 000 души. Това са на практика членове на СДС или близки симпатизанти. Значи трябва да можем да им напишем писмо, да ги поздравим за празник и т.н. Ще го направим скоро". Иван Костов, 31 март 1997.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/1997/03/31/861295_elitut_na_sds_niama_da_vleze_v_izpulnitelnata_vlast/

Ха! Не бях се замислял досега. Дали пък в архива на СДС, в някой от тези "два ценни списъка" има регистрация на Нинова, с ЕГН, подпис, като гласоподавател, не член, но ... симпатизант. Не твърдя, питам се само.  :image008:

Толкоз.
Майтап.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #678 -: Октомври 31, 2019, 15:23:55 »

Ха! Не бях се замислял досега. Дали пък в архива на СДС, в някой от тези "два ценни списъка" има регистрация на Нинова, с ЕГН, подпис, като гласоподавател, не член, но ... симпатизант. Не твърдя, питам се само.  :image008:


че дай ги тук, бе, фирмине, тия доказателства, тамам ще ти докажат тезата. И баре по тая тема ще се окажеш нелъжец...

наистина Толкоз.
Майтап.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #679 -: Октомври 31, 2019, 15:26:37 »
Quote (selected)
пък и на сайта на цик няма подходящи за машинна обработка данни, та да проверя на фирмин спазмите от смях.

Има, мързеливецо, има. И линк ти дадох към тях, че не знаеш къде да ги търсиш. А на Firmin му изтекоха очите да ги сваля, два дни поред, за всяка една община. Но го направи. И ги пусна през Excel-а. Та сега ги има на картинка, готови за анализ, че и на приятели ги праща. Затова неговото мнение тежи, а твоето не. Защото Firmin си дава необходимия труд, за да знае, а ти - не. Плюс това знае какво и защо да гледа, а и си има подходящ инструмент за анализ. Който ти нямаш. Защото не четеш. Пък и, подозирам, ти липсват нЕкои науки. А Firmin чете, не спира. Това създава някои разлики и ... преимущества, осмелявам се да мисля вече 50 години така.   :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #680 -: Октомври 31, 2019, 15:39:16 »
лъжецо,

образовай се какво значи 'подходящи за машинна обработка данни'. няма. ще има след втория тур. а ти си сваляй едно по едно и си пускай през пиратския си ексел, освен ако не си се занимавал с това през работно време.

аз ще изчакам малко csv файлове. толко бърза работа нямам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #681 -: Октомври 31, 2019, 15:41:44 »
ето ти пример за подходящи за машинна обработка данни: цък

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #682 -: Октомври 31, 2019, 15:42:57 »
Quote (selected)
аз ще изчакам малко csv файлове. толко бърза работа нямам.


Quote (selected)
Костенурка и заек спорели кой е по-бърз. Те определили мястото и разстоянието и се разделили. Заекът, поради това, че по природа бил по-бърз, се отнесъл нехайно към бягането. Легнал край пътя и заспал. А костенурката, като съзнавала, че е бавна, непрекъснато тичала и по тоя начин, като задминала заспалия заек, достигнала до определеното място и победила.

Баснята показва, че често човек с труда си побеждава другиго, който нехае, разчитайки на природните си дарования.

Езоп, Басни

 :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #683 -: Октомври 31, 2019, 15:46:27 »
'кипи безсмислен труд'
цин ян чун

 :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #684 -: Октомври 31, 2019, 15:50:33 »
Quote (selected)
и си пускай през пиратския си ексел, освен ако не си се занимавал с това през работно време

И у дома, и на работата разполагам със съвсем легален софтуер. Лицензи дал бог. Пък и OpenOffice, също. Когато има желание, има и начин. При това, законен.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #685 -: Октомври 31, 2019, 15:51:40 »
'кипи безсмислен труд'
цин ян чун

 :smokin:

Невежа.

Quote (selected)
"Бързината е същността на войната: възползвай се от неподготвеността на врага, придвижвай се по непредвидими пътища и нападай незащитени места. "

Сун дзъ, Изкуството на войната


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #686 -: Октомври 31, 2019, 16:01:07 »
фактите, лъжецо, са изцяло против теб. била ли е нинова член на сдс? по своя инициатива ли отиде вигенин в киев? м?
Интересно за какво намекваш. Според мен, Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, т.е. като представител на Правителството.
Или ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #687 -: Октомври 31, 2019, 16:03:04 »
Един свестен човек, който подкрепя Манолова самоотвержено от самото начало. А това буди уважение.

https://pogled.info/avtorski/Rumen-Petkov/maya-manolova-raztarsi-gerbadzhiiskiya-bastion-balotazhat-ne-e-predreshenna-bitka.110177

 :way_to_go-1308:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #688 -: Октомври 31, 2019, 16:03:55 »
Интересно за какво намекваш. Според мен, Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, т.е. като представител на Правителството.
Или ?

според фирмин вигенин се беше грабнал шапката и самосиндикално подпалил подметките в посока киев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #689 -: Октомври 31, 2019, 16:06:04 »
Един свестен човек, който подкрепя Манолова самоотвержено от самото начало. А това буди уважение.

https://pogled.info/avtorski/Rumen-Petkov/maya-manolova-raztarsi-gerbadzhiiskiya-bastion-balotazhat-ne-e-predreshenna-bitka.110177

 :way_to_go-1308:

ъхъ, от най-свестните. как пък все таквиз са ти свестни, да ти се неначуди човек. свестен, ама осъден.
Quote (selected)
„Две години търпя квалификации, обиди и статии, които моят другар Румен Петов пускаше по мой адрес в сайта „Поглед. инфо”, на който е главен редактор. На всичкото отгоре Румен Петков е от „Надежда”, кварталът, в който с баща ми дълги години са работили за БСП. И баща ми винаги е имал към него изключително добро отношение.

Прескачал съм обидните квалификации по мой адрес, но чашата преля, когато Румен Петков написа изключтелно гнусна статия по адрес на баща ми в този сайт. За съжаление аз не мога да го съдя за тези думи, тъй като баща ми го няма, но това ме провокира да го съдя за всички неща, които е изговорил по мой адрес.”
http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev-osadi-Rumen-Petkov--Nyama-da-pozvolya-da-se-petni-imeto-na-bashta-mi-i-avtoriteta-na-BSP-/189699/2/0

а бе свестен е, има си хас да не е :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #690 -: Октомври 31, 2019, 16:08:41 »
"Бързината е същността на войната: възползвай се от неподготвеността на врага, придвижвай се по непредвидими пътища и нападай незащитени места. "

пиле,
аз не воювам. тук просто се забавлявам с разни пристъпи на неадекватност. ти, като воюваш - бързай.

с кого, между другото, воюваш? с нинова? а тя знае ли :too_happy-1067:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #691 -: Октомври 31, 2019, 16:09:17 »
Интересно за какво намекваш. Според мен, Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, т.е. като представител на Правителството.
Или ?

според фирмин вигенин се беше грабнал шапката и самосиндикално подпалил подметките в посока киев.
Да, имаше такава 'опорна точка' на времето. И доста хора се отвърнаха от БСП и прехвърлиха Вигенин в групата на 'лошите'. Виждам, че в горните коментари е съживена и друга мантра - как Станишев бил виновен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #692 -: Октомври 31, 2019, 16:09:21 »
Quote (selected)
Интересно за какво намекваш. Според мен, Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, т.е. като представител на Правителството.
Или ?

Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, но комай най вече като "емисар" на Съвета за външни работи в ЕС. Без решение на правителството за това, без решение на Народното събрание, без политически решения на излъчилата и подкрепяща правителството коалиция, без политически решения на партиите в нея - БСП и ДПС. А сложих кавичките по-горе, щото и мандат от Съвета той формално, а вероятно - и реално, не е имал. Впрочем, това прозира между редовете на изявлението му, което цитирах по-горе. ???

п.п. А, да. И със сигурност, щото той държи да се знае, че координира и съгласува, с одобрението на американците.
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 16:13:07 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #693 -: Октомври 31, 2019, 16:10:30 »
Quote (selected)
с кого, между другото, воюваш? с нинова? а тя знае ли

О, бъди сигурен - ако воювах с нея, тя щеше да знае.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #694 -: Октомври 31, 2019, 16:15:48 »
Вигенин отиде в Киев в качеството си на външен министър, но комай най вече като "емисар" на Съвета за външни работи в ЕС.
Това го прави негоден за разстрел, или по-малко кретен?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #695 -: Октомври 31, 2019, 16:18:30 »
Quote (selected)
Това го прави негоден за разстрел, или как?

Спокойно. Годен е за разстрел. Вади СВД-то.  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #696 -: Октомври 31, 2019, 17:51:53 »
По байТВ щяло да има предизборен дебат. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #697 -: Октомври 31, 2019, 18:21:25 »
Quote (selected)
Апропо още от началото на т.н. преход ДПС подготвяше и вграждаше кадри.
На всички нива. Методично.
... по нашия учебник за партийно строителство.

Кое издание. Щото актуалното (по ПЕСовка линия) предполагам почва с джендъри от сички страни обединявайте се или пък  - снощавайте се.
Ни съм го чел  :smokin:
 
Quote (selected)
Докато няма силен лидер който да си контролира на 100% партията ще е тъй.

Така като ме гледаш, виждам ли ти се лесен за контролиране. А не съм само аз такъв, какъвто съм. Работата на лидера е да води и да вдъхновява, за да бъде следван. Не да контролира.  8)
Колко патетично - Иисус от Витлеем, невям  :smokin:
 
И да не направите некоя глупост. Било кво било. Дигнахте мизата до 43 сребърника покрай "дупката".
Само нагоре!
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 18:24:44 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #698 -: Октомври 31, 2019, 18:50:32 »
А тва със "списъци", симпатизанти и проч. е колосална глупост.
Защо. Примерно моето име (и ЕГН) фигурира къде ли не. Ходил съм на мероплиятия на Еберг, на Аденауер, на "атлантическио клуб" твърдо не съм ходил, но примерно на Демократическия институт съм. Там се оставят ини листи дето се записваш. Се пак ората требе си отчетат парите, тва зала, кафе ..... е некои са по-сериозни, хотел и т.н.
Та секи мое земе лист от едната купчинка и да го прифърли надругата. Върви после проверявай преди десет петнайсе години кое как е било. Впрочем седерунгелите подозирам си ги държат на една, купчинка.
 
Тъй че или вадите членска книжка или това е долна гнусна манипулация!
« Последна редакция: Октомври 31, 2019, 19:10:39 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #699 -: Октомври 31, 2019, 19:16:45 »
По байТВ щяло да има предизборен дебат. :)
Така беше обявено, но вместо това (буквално) - турски сериал. Сигурно са потърсили най-близкия като тематика материал за излъчване. :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #700 -: Октомври 31, 2019, 19:27:43 »
По байТВ щяло да има предизборен дебат. :)
Така беше обявено, но вместо това (буквално) - турски сериал. Сигурно са потърсили най-близкия като тематика материал за излъчване. :smokin:
Да бе, имаше каки... Имаше превод...
Но что-то не так. :m1728:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #701 -: Октомври 31, 2019, 19:51:54 »
Ми Боко си е шубелия.
Що се впичатлявате?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #702 -: Ноември 01, 2019, 09:25:25 »
Абе, дали ни четат не знам, ама става все по-веселко ...

Първо, ласкавият чичко Дол подкрепи Данчето - съвсем предвидимо и чинно
http://epicenter.bg/article/Zhozef-Dol--Samo-Fandakova-mozhe-da-garantira-stabilno-i-ustoychivo-razvitie-na-Sofiya--/197601/2/0

Второ, Карачон подкрепи Манолова. Сега чакам Имамоглу да го последва. А дано. Ама ... надали.
https://www.mediapool.bg/kmetat-na-budapeshta-podkrepi-manolova-za-balotazha-v-nedelya-video-news299682.html

Трето, Манолова игра "кофтия" коз, ва банк, за сметка на Радев
https://www.dw.com/bg/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0/a-51068673


Четвърто, Екимджиев също подкрепи Манолова
https://offnews.bg/politika/adv-ekimdzhiev-da-glasuvame-za-maia-manolova-i-da-sprem-diktaturata-714442.html

Пето, Борисов отправи послание - цитирам, заради епохалното и есхатологичното му значение

Quote (selected)
Отправи и послание към десните, като каза:

"На моите приятели от другите партии, които казват, че са център - дясно, нека не си затварят вратата към нас! Господ е събирач, ще дойде ден, те ще имат нужда от нас! Така че - да си инвестират в бъдещето, защото, повтарям - няма по-проатлантическа партия от ГЕРБ в България! Няма партия, която може едновременно да прави два интерконектора - единият за руски газ, другият - за американски втечнен газ, и всички да си мълчат. Дай Боже, да е така", завърши Бойко Борисов. И се прекръсти.
http://epicenter.bg/article/Boyko-Borisov-/197616/2/0


Е, не е ли весело! Найс, а!  :cool-1084:
 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #703 -: Ноември 01, 2019, 09:32:44 »
Quote (selected)
Кое издание. Щото актуалното (по ПЕСовка линия) предполагам почва с джендъри от сички страни обединявайте се или пък  - снощавайте се.
Ни съм го чел

Jcmdkd,

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #704 -: Ноември 01, 2019, 14:55:24 »
Тук напоследък валят линк след линк, но едва ли някой ги отваря. Щото по-важното е да се изтупа в гърдите и да сподели какво мисли самият ТОЙ или ТЯ.  8)

В милата ни татковина обаче има няколко подчертано умни люде, чиито изказвания или писания не подминавам почти никога. Единия от тях коментирах вчера с едва ли не „екзотичната му идея” за втория тур на местните избори.  :D

А втория, чиито виждания не се разминават почти с нищо от тези на първия, ще коментирам сега въз основа на линка, поднесен любезно от колегата Фирмин.

Четвърто, Екимджиев също подкрепи Манолова
https://offnews.bg/politika/adv-ekimdzhiev-da-glasuvame-za-maia-manolova-i-da-sprem-diktaturata-714442.html

Quote (selected)
Адв. Екимджиев: Да гласуваме за Мая Манолова и да спрем диктатурата на Пеевски и Борисов
31.10.2019 г.

Известният правозащитник адвокат Михаил Екимджиев записа специално видеообръщение в подкрепа на независимия кандидат за кмет на София Мая Манолова.

Според него всички демократично мислещи хора трябва да я подкрепят заради опасността у нас да бъде установена еднолична авторитарна диктатура.

Единственият начин да се справим с това е да се обединим, въпреки различията помежду си, и да застанем зад кандидатурата на Мая Манолова, от която може да започне промяната в София.

Според него по подобен начин свободните граждани в Унгария, Русия и в Турция, провеждайки умно гласуване, са успели да се обединят срещу много по-страховити диктатори от нашите.

Ето и цялото изказване на известния юрист:

Quote (selected)
Аз съм адвокат Михаил Екимджиев. Свободата и демокрацията са моя кауза и вдъхновение. Затова винаги неизменно съм поддържал синята идея и съм гласувал за демократичната десница.

Сега обаче ситуацията е различна. Застрашени сме от партия, която твърди, че е дясна, а в същото време се утвърждава като еднолична и авторитарна.

След назначаването на Иван Гешев за главен прокурор Бойко Борисов и Пеевски ще овладеят окончателно съдебната система. Затова ние като истински демократи трябва да реагираме, независимо от различията между нас. Единственият начин да спасим демокрацията, да спасим републиката, да спасим нашите права и свободи от заплахата от диктатура е да се противопоставим на това, което се случва и което има опасност да се случи и в София.

Не е важно да харесваме Мая Манолова. Аз също не я харесвах като партиен функционер, но като омбудсман тя направи чудеса. Вярвам, че и като кмет на София ще продължи да работи по същия начин в името на хората
. Затова нека не губим четири години, нека не хабим четири години от нашия живот, от бъдещето на децата ни, като ги подарим на ГЕРБ. Нека да гласуваме в неделя за Мая Манолова.

https://offnews.bg/politika/adv-ekimdzhiev-da-glasuvame-za-maia-manolova-i-da-sprem-diktaturata-714442.html

От момента, от който започнаха тук коментарите за местните избори, аз нееднократно съм напомняла какво направиха кюрдите на двата последни кметски избора в Истанбул – просто не издигнаха собствен кандидат, за да се се върне Ердо на бял кон.  :aplause:

Затова споделям горещо призива на адв. Екимджиев, както и "екзотичната идея" на РаданКъ, която – ако не влизаме в подробностиde facto е същата!!! :yes-1289:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:02:08 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #705 -: Ноември 01, 2019, 15:01:09 »
Жижи, видя ли как Комара е изтипосал твойте хора като гъбки-орландовки? Много са сладки!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #706 -: Ноември 01, 2019, 15:04:33 »
Жижи, видя ли как Комара е изтипосал твойте хора като гъбки-орландовки? Много са сладки!
:yes-1289:
Даже ги препостнах в някоя от темите тук, Отврат!!! :yes-1292:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:22:31 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #707 -: Ноември 01, 2019, 15:12:48 »
БХК и подчинената му РобПрес пак ви лъзгат…
ГЕРБ бил някакъв ужас, тук в частност Данчето, и пр.
Някакъв фашизъм, тоталитаризъм, авторитаризъм, бойковизъм, гербовизъм и пр. явления, за които т.нар. десни са предупреждавали когато им е било времето и винаги са били против...

Пък то, както съм посочвал стотици пъти, първият режим на ББ (понеже ГЕРБ нямаше мнозинство в НС!) бе възможен единствено и само поради безусловната и безгранична подкрепа на СК (ДСБ + СДС!)
Вижте стенограмите в НС - СК (ДСБ + СДС!) като един и до един (като един и до един!) - т.е. 100%-тово, гласуват за:
1) ЦЦ - председател на НС;
2) правителството на ГЕРБ;
3) министър-председател да е ББ, а ЦЦ - министър на вътрешните...
И тъй 3.5 години, докато ББ не дигна кръвното!

Ся и за Данчето т.нар. супер-свръх-мега-ултра-крайно-десни (БХК, Екимджиев, Радан и пр.!) викат - ужас - да преборим фандъковщината и терорът на Данчето, за което винаги сме се борили...

Разлистваме уикито и що да видим!?

Quote (selected)
През септември 2009 г. ГЕРБ обявява кандидатурата на Фандъкова за освободения от лидера на партията Бойко Борисов пост на кмет на Столичната община. Подкрепа за нейната кандидатура заявяват и по-малките десни партии Съюз на демократичните сили и Демократи за силна България.[5] Печели изборите с 67% от подадените гласове, но при рекордно ниска избирателна активност от 24%.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Йорданка_Фандъкова

И десните пак ни при чем!
Егати!
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:28:12 от Ганий »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #708 -: Ноември 01, 2019, 15:27:55 »
Ся и за Данчето т.нар. супер-свръх-мега-ултра-крайно-десни (БХК, Екимджиев, Радан и пр.!) викат - ужас - да преборим фандъковщината и терорът на Данчето, за което винаги сме се борили...
Забра'ил си Джиджито!!!  :m0955: :shy_whistler-1043:

« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:40:24 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #709 -: Ноември 01, 2019, 15:30:41 »
бе възможен единствено и само поради безусловната и безгранична подкрепа на СК (ДСБ + СДС!)

Добре, де, кво се чудиш! Герп беше замислена от германяците да обедини всичкото либерал извън БСП. На т.нар. "десни" им бе намекнато, че ако искат папо, ще трябва да обгрижват любимците на буля Меркелица. Те по-късно се изродиха в народняшко-дембелска-кръчмарско-файтонджийска-сопаджийска сган.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #710 -: Ноември 01, 2019, 15:39:03 »
бе възможен единствено и само поради безусловната и безгранична подкрепа на СК (ДСБ + СДС!)

Добре, де, кво се чудиш! Герп беше замислена от германяците да обедини всичкото либерал извън БСП. На т.нар. "десни" им бе намекнато, че ако искат папо, ще трябва да обгрижват любимците на буля Меркелица. Те по-късно се изродиха в народняшко-дембелска-кръчмарско-файтонджийска-сопаджийска сган.

А ти кво искаш – да прегърнат и гушнат ГЕРБ-а, ведно с народняшко-дембелско-кръчмарско-файтонджийско-сопаджийския им МУТРАФОН?!
 :b0230:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:49:49 от Джиджи »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #711 -: Ноември 01, 2019, 15:40:24 »
Добре, де, кво се чудиш! Герп беше замислена от германяците да обедини всичкото либерал извън БСП. На т.нар. "десни" им бе намекнато, че ако искат папо, ще трябва да обгрижват любимците на буля Меркелица. Те по-късно се изродиха в народняшко-дембелска-кръчмарско-файтонджийска-сопаджийска сган.
Аз не се чудя, а констатирам!
И се дивя как никой не споменава тези факти!
Щото, особено т.нар. десни, ББ и ГЕРБ това, ББ и ГЕРБ онова, пък искат да забравим кой ни го натресе!

Мчи аз бях май единствен, който всеки ден, когато не ме мързеше, пусках във Форума на крайния в-к "СЕГА" между пет-десет-петнадесет еднообразни съобщения: Няма лоша реклама и когато ми станеше байган от лигавщините на джурналюгите: "Такова обожествяване не е имало даже по времето на т.нар. култове към Сталин/Брежнев/ТЖ"...

Щото по време на Втория Режим на ББ имаше коалиция ГЕРБ + т.нар. десни, и целокупната РобПрес денонощно лижеше ББ с безброй хвалебствени дописки...
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:55:17 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #712 -: Ноември 01, 2019, 15:47:54 »
Тук, за да илюстрирам по-точно, макар мястото да е в Темата "Гешев"...

Супер-свръх-мега-ултра-крайно десните, вкл. ЛозПан, ни подлудиха как нямало противник на Гешев при избора, и не знам-си-кой не бил предложил поне още един...

В началото на Истерията бях фърлил едно око на Закона - мчи там, доколкото си спомням (не гарантирам, де!) всеки 3 членове на ВСС могат да предлагат... Против Гешев са гласували 4 (четирима!) - вкл. ЛозПан…
И се пита - защо аджеба тия 4-ма револлюционери, начело с ЛозПан, не са предложили някой друг!?

Значи т.нар. десни-бели-пазарни-евроатлантици се спотайвали и не предложили никой, сега крещят денонощно защо някой не бил предложил още един…

Същата работа като при ББ, ГЕРБ, Данчето и всички останали десни простотии!
Егати!
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:50:24 от Ганий »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #713 -: Ноември 01, 2019, 16:03:19 »
Историческата грешка на десните, впрочем повтаряема, е че се имат за много умни и красиви. И като така, умните и красивите решиха, че банкенският пандурин, на когото, както и днес се посочи тук, и Господ му се вижда като събирач на дългове, е добро средство да се види сметката на комунистите. Туй щото са умни.

А като красиви, надаха се един ден, кога вече няма да има комунисти за трепане, народът да ги хареса и доведе на власт. Щото са по-вталени от метаболитното трио Борисов-Пеевски-Цацаров.

Какво стана накрая ... "Умно село", туй стана.

https://www.youtube.com/watch?v=lUekh6bMKJ8

 :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #714 -: Ноември 01, 2019, 16:06:16 »
Щото по време на Втория Режим на ББ имаше коалиция ГЕРБ + т.нар. десни, и целокупната РобПрес денонощно лижеше ББ с безброй хвалебствени дописки...
Ай, стига си лъгал!!!  :too_happy-1067:

Да, в началото на Втория режим на ББ имаше наистина такава коалиция, като целта на десните коалиционери беше да реформират основно съдебната система.
Затова и бяха влезли в правителството!!! :ive_got_it-1379:

Но когато на 09.12.2015 г. ГЕРБ бламира същата тази реформа, начело с мутрафона, който беше обещал, че това няма да се случи никога, коалицията се разпадна, като Хр. Иванов сдаде мястото си на Министър на правосъдието, а РаданКъ излезе в опозиция!!!
Ти за тези събития случайно да си чувал?! А като не си, най–добре е да си траеш!!! :t1933:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 16:14:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #715 -: Ноември 01, 2019, 16:11:26 »
Историческата грешка на десните, впрочем повтаряема, е че се имат за много умни и красиви. И като така, умните и красивите решиха, че банкенският пандурин, на когото, както и днес се посочи тук, и Господ му се вижда като събирач на дългове, е добро средство да се види сметката на комунистите. Туй щото са умни.

А като красиви, надаха се един ден, кога вече няма да има комунисти за трепане, народът да ги хареса и доведе на власт. Щото са по-вталени от метаболитното трио Борисов-Пеевски-Цацаров.

Какво стана накрая ... "Умно село", туй стана. :cool-1084:
:t2654:  ТЪП НАРОД !!! :light_bulb-1377:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #716 -: Ноември 01, 2019, 16:21:38 »
Джиджи, мило, офтопик, че се подсетих, пък бях във фризера.

Туй да си чела?

https://toest.bg/pametnik-na-patriotarskia-kich/

Quote (selected)
???

Този кич е като проекта „България над всичко“: шарен и шумен, но отвътре – кух.
:aplause:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #717 -: Ноември 01, 2019, 16:28:54 »
целта на десните коалиционери беше да реформират основно съдебната система.

Това не го споменавай извън форума, защото ще ти се смеят. Ние тука сме наши хора.
Първо, съдебната система може да се реформира "основно" само с промяна в конституцията. Което веднага говори колко тъпи са коалиционерите, или какви са демагози. Второ, явно са демагози, защото тяхната смехотворна "реформа" не е никаква "реформа". Да не говорим за идиотщините на Хр. Иванов за явното гласуване. Това е въпиюща простотия и човек, който я защитава е какъв? Правилно, точно такъв!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #718 -: Ноември 01, 2019, 16:31:47 »
..... пък бях във фризера.
Ееее де, един път те закопчаха, станА национален въпрос.
Аз там като си бях цар и господар, та шо?
И да не си ми пипал юртите, ей!?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #719 -: Ноември 01, 2019, 16:57:58 »
Quote (selected)
"Прави лошо впечатление, че невалидните бюлетини са също важен инструмент за манипулиране на избори. Твърдя, че те не са вследствие на елементарна грамотност, а целенасочен акт и действие за допълнителна манипулация и изкривяване на вота. Какво значат 600 000 невалидни бюлетини от 3 млн. гласуващи? Това е цяла парламентарна група", коментира Паргов.

 

Паргов добави, че в София 5% от гласовете за БСП или 23 000 бюлетини са невалидни. Той заяви, че ако нямаше толкова много невалидни бюлетини, конфигурацията в Столичния общински съвет и в столичните райони щеше да е резлична. Паргов бе категоричен, че ако машинното гласуване вече беше факт, голяма част от манипулациите нямаше да бъдат възможни.

"Съберете 23 000 невалидни бюлетини, ще видите, че БСП е излязла над вота си на европейските избори. БСП нямаше сега да е с 15, а с 17 - 18 съветници и щеше да промени конфигурацията, за която толкова ни проглушиха ушите", каза още Паргов.
 

 :b0708:

https://results.cik.bg/mi2019/tur1/rezultati/2246.html#/p/2/ik.html

https://results.cik.bg/mi2019/tur1/rezultati/2246.html#/p/1/ik.html


Калояне, убойся Бога, чадо. Нинова я остави да плещи като мокър задник, ама ти си поне сериозен човек, уж.