Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:51:42

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131555 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #900 -: Ноември 05, 2019, 11:58:40 »
А докът не съм забраил

Дей "Малакия"?
Питай всезнаещия  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #901 -: Ноември 05, 2019, 12:17:12 »
И не, не е гражданското право. Публичното право е. Международното право е. Международно публично право. И конституционното право. Все чужди тебе материи.

Аз изрично съм подчертал гражданско право и нищожни договори. За него говоря, но то се учи след втори курс. Защо постоянно навлизаш в непознати за тебе води? Можеше поне да седнаш малко, да понаучиш нещо и да изкараш тия пусти две години. Не е трябвало, уплашен от сложната материя, да се отказваш. Или поне да подремнеш на некое шкафче за обуща.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #902 -: Ноември 05, 2019, 13:21:29 »
Според някои генетични изследвания България не е славянска държава.
40-45 % траки, 30-35 % славяни, 10-15 % келти и 5 % малаки.

Тея дни по BulgariaONAir имаше интересно предаване, в което се твърдеше, че произхождаме И от ГОТИТЕ, но не ми се рови.

А за да не се отклонявам от темата, предлагам днешната карикатура на Комара по повод на резултатите от неделните избори.

 

Като самата карикатура била инспирирана от "събарянето от силния вятър на ИЗГНИЛА ВЪРБА пред църквата "Св. Седмочисленици" вчера".  :b0201:

Ииии ... един от коментарите под карикатурата  :t1813:

Quote (selected)
Не е добре работата. Отива на опело в Свети Седмочисленици.

Не случайно Комарницки я е нарисувал като фон.
:t0328:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 13:29:14 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #903 -: Ноември 05, 2019, 13:40:30 »
Цитат на: Джиджи
Тея дни по BulgariaONAir имаше интересно предаване, в което се твърдеше, че произхождаме И от ГОТИТЕ
Ама съм сигурен, че не са споменали, че гОти всъщност е понемчено име на гЕтите  8)
И изобщо упорито се поддържат лъжите, че скити, сармати, траки, даки и гети са изчезнали народи.

Колкото до тезата, че българите не били славянски народ ... Е, по-малко славяни сме по кръв от източногерманците - ние сме само 1/3 славяни, а они - 1/2.
Обаче ние говорим на славянски език, а те на немски. Засега  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #904 -: Ноември 05, 2019, 14:03:51 »
Нищо не си разбрал от тва дето ти казвам.
За първата част те бъзикам, че не посмяхте (посмяха) да подложат на "ратификация" от Суверена настоящата конституция. И я поставиха под съмнение, доколкото предишната бе одобрена от него. Същото за ЕС и НАТо. И докато за ЕС можеше и да се получи "да" за НАТО - никви шансове.
За втората част -
Quote (selected)
Народното събрание ратифицира и денонсира......
в 1.
После в 9 въвеждат друг ред, текстове вътре, международно право и тинтири-минтири.
Така се получава кат пробаш на много господари ..... вода да носиш :smokin: , да кажем.
 
Изобщо секи мое си верва в кво си иска.
НЕкой мое верва във "върховенството на закона", друг в "международното право", трети в предимството при пресичане на улицата ........
Аз предпочитам да знам, че в историята няма нищо повече от нарушени/неизпълнени договори.
 
Имаше едно правило от римско време по темата дето завършваше с "малката разлика в дължината на острието на меча"  :smokin:
Та мики е напълно прав със снимките на дъъълги ракети  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #905 -: Ноември 05, 2019, 14:04:14 »
Обаче ние говорим на славянски език, а те на немски. Засега 
Кво значи туй "ЗАСЕГА"?  :t1817:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #906 -: Ноември 05, 2019, 14:05:53 »
Вярно е, мики, вярно е. Припомни си историята, не се самозаблуждавай.

Кое е вярно? Че България била влезнала доброволно в НАТО ли? Коя е тая "България"? Дай ѝ телефона да я питам как една държава може доброволно да направи нещо без да пита народа си за това. Липсата на масова реакция не прави нещо доброволно. Подчинение на принуда, изнуда, измама не узаконява нищо. В гражданското право подобни сделки са невалидни и се унищожават от съда.
Глупост си написал. С взлом. Няма смисъл да ти се обяснява, живей си.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #907 -: Ноември 05, 2019, 14:28:01 »
Не разбирам:
Аз, 67, нойка, кайли, онци и т.н. сме избрали да живеем в англосакски или подобни страни, щото ни е по-добре, отколкото на територията. И не натрапваме преимуществата.
Руснаците по днк и манталитет сред колегите обаче удържат и не искат да живеят в пределите на матушката (с изкл. тов. Анонимуса), където (особено когато научат езика) твърдят, че ще им е ф пъти по-добре и по-спокойно.
Почему продължават да се мъчат да живеят в колония която е част от НАТО и ЕС без перспективи за промяна?  :image008:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 14:31:11 от SgtTroy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #908 -: Ноември 05, 2019, 14:49:16 »
Не разбирам:
Аз, 67, нойка, кайли, онци и т.н. сме избрали да живеем в англосакски или подобни страни, щото ни е по-добре, отколкото на територията. И не натрапваме преимуществата.

Руснаците по днк и манталитет сред колегите обаче удържат и не искат да живеят в пределите на матушката (с изкл. тов. Анонимуса), където (особено когато научат езика) твърдят, че ще им е ф пъти по-добре и по-спокойно.

Почему продължават да се мъчат да живеят в колония, която е част от НАТО и ЕС, без перспективи за промяна?
:yes-1292: :bravo-1290: :yes-1292:

И непрекъснато да мрънкят ... :sad-3295:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 14:51:49 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #909 -: Ноември 05, 2019, 14:56:28 »
И не, не е гражданското право. Публичното право е. Международното право е. Международно публично право. И конституционното право. Все чужди тебе материи.

Аз изрично съм подчертал гражданско право и нищожни договори. За него говоря, но то се учи след втори курс. Защо постоянно навлизаш в непознати за тебе води? Можеше поне да седнаш малко, да понаучиш нещо и да изкараш тия пусти две години. Не е трябвало, уплашен от сложната материя, да се отказваш. Или поне да подремнеш на некое шкафче за обуща.

Драги, важно е да не забравяш, че ти и на шкафчето за обувки не си дремал, както и че не до пети-шести, даже не до втори, ами и до първи курс, не си помирисвал право. И много ти личи. Уви, незнанието ти те лишава от критерий за невежеството ти. А пък когато някой ти пълни кухата глава със знание, макар и трошици някакви, прояви почтителност. Благодарност да се очаква от теб, прекалено би било. ???

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #910 -: Ноември 05, 2019, 14:57:58 »
Не разбирам:
Аз, 67, нойка, кайли, онци и т.н. сме избрали да живеем в англосакски или подобни страни, щото ни е по-добре, отколкото на територията. И не натрапваме преимуществата.
Руснаците по днк и манталитет сред колегите обаче удържат и не искат да живеят в пределите на матушката (с изкл. тов. Анонимуса), където (особено когато научат езика) твърдят, че ще им е ф пъти по-добре и по-спокойно.
Почему продължават да се мъчат да живеят в колония която е част от НАТО и ЕС без перспективи за промяна?  :image008:
Сарж, аз досега съм научила едно нещо за Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа. В този смисъл не ти си в Русия, а тя е в теб. Или я има, или я няма, това не зависи нито от гените ти, нито от началните ти седем години, нито от началния ти език. Може би затова гърците се разбират с руснаците - те си имат "ромеосини", което досега не съм срещнала даже задоволително преведено.
Та на някои географски местоположения има просто повече индивиди с Русия вътре, затова външната част също се казва Русия. Но Русия има в Аляска (да, там има и руски църкви, и компактни общности, които говорят руски от царско време, това че са индианци, не им пречи изобщо!), Русия има в Ню Йорк, в Чикаго, в Монреал, в Торонто, в Мексико изобщо има места, където казват, че местните бандити се страхуват да влизат, в Шанхай, абе къде ли не!
Русия е онзи дядо евреин, специалист по японски, който се евакуирал от Ленинград с два килограма речници, щото толкова било огранчението за личен багаж, а като му се отвори път в НюЙорково, първо си евакуира библиотеката. Стотици томове бяха препращани от разни пощенски клонове, щото не даваха повече от един пакет на пощенски клон. После във вече Петербург някакъв идиот забрани изпращането на книги зад граница, но окръжното не беше сведено до окръга, та още месец и нещо отряд пощаджийският отряд, предвождан от жена му, обикаляше Ленинградска област, натоварен като новозаветно магаре.
Русия е също девойчето-митничарка, която го накара да си свали венчалната халка, защото количеството злато надвишавало допустимата сума за износ от страната.
Русия са умрелият от глад хлебар в блокадния Ленинград и договарящият доставката на "крачката на Буш" Собчак.
Русия са измрелите от студ библиотекари и забележителната кражба на стотици единици от фонда на любавичите.
Русия е моята дружка, която кара мерцедес и в него се слуша само руска музика. Русия е онази баба, която отговаря на дружката си защо този ингуш не пее на ингушски "Ами, ако пее на ингушски, кой ще дойде на концерта му? А така виж колко евреи са се събрали!" Мястото е Брайтън Бийч, а ингушът всъщност е черкез, но кой брои, защото той е също Русия.
Та така,

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #911 -: Ноември 05, 2019, 15:00:46 »
Щото камъкът си тежи на мястото. Не мое всички да емигрираме, а и да мой не ми е интересно.
Писнало ми е да ме емигрират ту на изток, ту на запад.
Не ща бе! :t0115:

И ш'си мрънкам колко си искам и как си искам - хАдминистрацията нали е за туй, да регулира мрънкачите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #912 -: Ноември 05, 2019, 15:05:28 »
Quote (selected)
едно нещо за Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.

Няма да те разбере

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #913 -: Ноември 05, 2019, 15:14:49 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #914 -: Ноември 05, 2019, 15:17:16 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:

Отлична илюстрация защо България е кочина! И защо ще я отнема за пореден път :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #915 -: Ноември 05, 2019, 15:18:00 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:
Абе и така може да се каже, в зависимост дали диагностицираният ти е наблизо и може сам да си бута танка.  :t0328:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #916 -: Ноември 05, 2019, 15:20:39 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:

Отлична илюстрация защо България е кочина! И защо ще я отнема за пореден път :smokin:
Типичен симптом на психическото състояние.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #917 -: Ноември 05, 2019, 15:24:28 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:
Абе и така може да се каже, в зависимост дали диагностицираният ти е наблизо и може сам да си бута танка.  :t0328:

Са, и аз пазарувам кефир и аджика от кварталното Интермарше (специален рафт за стоки с етикети на руски), но бих се притеснил, ако почна да тананикам С чего начинается Родина...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #918 -: Ноември 05, 2019, 15:24:37 »
Quote (selected)
После в 9 въвеждат друг ред, текстове вътре, международно право и тинтири-минтири.

Това не е в т.9, а в ал.3. И не е тинтири-минтири, а произтича от принцип - pacta sunt servanda - сиреч, договорите да се спазват.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #919 -: Ноември 05, 2019, 15:29:01 »
Не разбирам:
Аз, 67, нойка, кайли, онци и т.н. сме избрали да живеем в англосакски или подобни страни, щото ни е по-добре, отколкото на територията. И не натрапваме преимуществата.
Руснаците по днк и манталитет сред колегите обаче удържат и не искат да живеят в пределите на матушката (с изкл. тов. Анонимуса), където (особено когато научат езика) твърдят, че ще им е ф пъти по-добре и по-спокойно.
Почему продължават да се мъчат да живеят в колония която е част от НАТО и ЕС без перспективи за промяна?  :image008:
Сарж, аз досега съм научила едно нещо за Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа. В този смисъл не ти си в Русия, а тя е в теб. Или я има, или я няма, това не зависи нито от гените ти, нито от началните ти седем години, нито от началния ти език. Може би затова гърците се разбират с руснаците - те си имат "ромеосини", което досега не съм срещнала даже задоволително преведено.
Та на някои географски местоположения има просто повече индивиди с Русия вътре, затова външната част също се казва Русия. Но Русия има в Аляска (да, там има и руски църкви, и компактни общности, които говорят руски от царско време, това че са индианци, не им пречи изобщо!), Русия има в Ню Йорк, в Чикаго, в Монреал, в Торонто, в Мексико изобщо има места, където казват, че местните бандити се страхуват да влизат, в Шанхай, абе къде ли не!
Русия е онзи дядо евреин, специалист по японски, който се евакуирал от Ленинград с два килограма речници, щото толкова било огранчението за личен багаж, а като му се отвори път в НюЙорково, първо си евакуира библиотеката. Стотици томове бяха препращани от разни пощенски клонове, щото не даваха повече от един пакет на пощенски клон. После във вече Петербург някакъв идиот забрани изпращането на книги зад граница, но окръжното не беше сведено до окръга, та още месец и нещо отряд пощаджийският отряд, предвождан от жена му, обикаляше Ленинградска област, натоварен като новозаветно магаре.
Русия е също девойчето-митничарка, която го накара да си свали венчалната халка, защото количеството злато надвишавало допустимата сума за износ от страната.
Русия са умрелият от глад хлебар в блокадния Ленинград и договарящият доставката на "крачката на Буш" Собчак.
Русия са измрелите от студ библиотекари и забележителната кражба на стотици единици от фонда на любавичите.
Русия е моята дружка, която кара мерцедес и в него се слуша само руска музика. Русия е онази баба, която отговаря на дружката си защо този ингуш не пее на ингушски "Ами, ако пее на ингушски, кой ще дойде на концерта му? А така виж колко евреи са се събрали!" Мястото е Брайтън Бийч, а ингушът всъщност е черкез, но кой брои, защото той е също Русия.
Та така,

Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #920 -: Ноември 05, 2019, 15:33:41 »
Quote (selected)
Типичен симптом на психическото състояние.

Тцъ. Те това са симптоми...и обясняват много неща


Quote (selected)
Почитаемий г. Балкански,

Може да сте ме вече забравили, но аз ще Ви наумя някои обстоятелства и вярвам, че ще си припомните кой съм. Помните ли, като пътувахте по Европа, бяхте се отбили и в Прага и всичките българи-студенти се отнесоха тъй хладно към Вас, даже Иречек, само аз бях единственият, който Ви поканих у дома си и пренощувахте няколко дена. Помните ли, като ме заварихте с дъщерята на хазяйката? А помните ли, като останахте сами, как Ви гощавали и сте им пели „Нощ ужасна“? Аз съм същия, Бодков, свърших вече висшето си образование и се завърнах в отечеството си. Понеже нямам между познатите си друго влиятелно лице освен вас, обръщам се с молба към Вас и Ви моля да помолите някоя от редакциите на някой правителствен вестник да напечата приложената тук дописка, от която изпращам копие и за Вас, ако би в случай да се загуби в редакцията. Аз вярвам, че тази дописка е достатъчна, за да си състави правителството понятие за моите идеи; аз даже съм в състояние да напиша много повече от това, ако стане нужда. Аз съм свършил по философията, господин Балкански! Освен това имам към Вас една молба: баща ми е предприемач и сега му бракуват за петдесет хиляди лева обуща, та ще Ви моля да походатайствувате да му ги приемат, както приеха от същия материал на един евреин. Това патриотично ли е?

Да не помислите, че аз пиша дописката си да угодя на правителството. Съвсем не. Бракуването на обущата няма нищо общо с дописката и най-сетне трябва да знаете, че аз не съм человек, който търгува със своите убеждения.

Приемете уверение в моето отлично към Вас почитание.

Ваш Бодков

 

P. S. Редакцията може да измени моята дописка, както намери за добре, аз не съм претенциозен човек.

Същий

 

P. P. S. Обущата са бракувани преди три дена.

Същий

Ето и дописката, за която се поменува в горното писмо:

Копие. Писмо до редакцията

 

Господин редакторе,

Кръвта ми леденее в жилите, мозъкът ми се сковава към черепа, сърцето ми престава да бие и аз с трепет на душата си взивавам към почитаемото Правителство и го моля да отговори, ще има ли край неговото търпение спрямо разрушителната разюзданост на опозиционната преса? Народът иска да знае (смело мога да утвърдя това) кога ще се пречупят светотатствените пръсти на опозицията, които се осмеляват да докосват — о, ужас! — до Девствената и Свещена Особа на нашия общ Баща, залогът на нашето щастие и благоденствие. Вместо безропотно благоговейно преклонение пред светлото олицетворение на нашата независимост, вместо коленопреклонна готовност към удовлетворение на Височайшите похоти и желания у нас се явяват българи (изроди на българския народ), които се осмеляват да приписват на недосегаемата Особа человечески слабости!!… Туй е повече от предателство на отечествените интереси. Това е небивал в историята разврат! Даже намериха се такива разбойници на перото, които въстанаха и се постараха да спрат и да осквернят най-голямата добродетел на нашите общини, дето подаряват общински гори, острови и градини на своя Височайши Любимец. Величието на трона е същевременно величие на народа и вместо да се гордеем, че общините ни доказват нагледно своята любов към Короната и Династията, вместо да ликуваме, че нашето доскоро диво отечество се покрива с разкошни дворци и вили, намират се българи — въобразете си, българи! — които и след това не са доволни! Такива недоволници сеят разврат в обществото и българският народ трябва с отвращение да гледа на тях. Те са причината за нравствения упадък на нашето общество и за туй недоверие, което се вселява между правителството и обществото и тъй зле влияе на народния поминък. От това недоверие страдат частните интереси на най-почитаните и добросъвестни търговци, както е случаят с нашия достоуважаем гражданин NN, комуто тия дни са бракували по недоразумение за 50 000 лв. обуща от най-хубав материал. И тъй, Правителството трябва да вземе мерки да се запушат веднъж завинаги устата на опозицията. Това е най-горещото желание на българския народ.

X. Y.

Господин редакторе,

Аз Ви обещавам занапред да Ви пиша, колкото искате такива дописки против опозицията, само ще Ви моля името да остане инкогнито за публиката. Аз съм свършил по философията.

С особено почитание:

Бодков

II
Господине Бодков,

Дохажда ми на ум кой бяхте Ваша милост, ка’ще да не помня, помня и тебе, помня и годеницата Ви и майка й беше зарарсъз, нали ги учих да готвят кое туйцък-онуйцък и на пиано свирехме, много добре помня. Ти си изпекъл занаята, както те виждам аз тебе, туй философията, както се види, не била само за ахмаци хора да изкарва. А за обущата, дето пишеш, малко сте сгрешили, тая работа не става с дописка, видиш ли, че на евреина, дето казваш, приели обущата, приели ги зер, защото той знае де Аврам копае корени, развържи си и ти кесията. Писмото ти прочетох от край до край и проумях за какво ти е зора, ама да бъдеш предприемач, и то не е за всяка уста лъжица, не прилича на философия и трябва сам да се сещаш от кого зависи да ти приемат обущата, на баща ти тоест. А дето казваш за династията, нейсе, карай да върви, модата му е такваз, най-сетне, дума дупка не прави.

Поздравявам Ви

Ваш Ганьо Балкански

III
Многоуважаемий господин Ганьо!

Обръщам се към Вас, Вие сте народен представител и молим занапред да не се повтарят подобни работи, дето да ходи цял полк из гората и да лаят като кучета и господа офицерите да бият зайци, защото ний не сме пратени да се учим да лаем, а да пазим своето отечество и съвсем уморени, капнали, сълзи ти текат от очите, изгладнял, а те те карат насила да лаеш, хем хубаво да бъде, като копой, инак бой, че не си знаял като ловджийско куче да лаеш, и убиха само пет (5) заека. Добре, че не нараниха някой войник, защото пак ще яде бой, че не се е вардил. Освен това назначиха ме вестовой и аз пера гащичките на детето и на пайтона също аз. Това е едно срамотно нещо и молим да издадете закон и като нямам повече какво да ви пиша, оставам. Скъсайте писмото.

Ваш покорен

Тръпко Тръпков,

младши войник.

IV
Господин Тръпко,

Ти не си ли на Тръпко Комитата син, познавам баща ти. Дето казваш, че ви карали да лаете на зайци из гората, чух го и аз, ама търпение-спасение, дето рекъл оня, против ръжен се не рита. Най-сетне под турците сме търпели цял живот, какво бива да търпим под българи по две годинки, не е голяма работа, а за гащичките не е добро за един мъж, тя е женска работа, но какво да правиш, пери гащичките, па си обръщай главата настрана, политиката така го изисква. Нали ги знаеш какви са, ама ти току мигай, па търпи и поздрави баща си, да не забравиш. Търпение, друго няма, тия работи с търпение се оправят, а не с гюрултия. Покорна глава, нали знаеш, сабя е не сече.

Ваш доброжелател

Ганю Балкански

V
Любезний вуйчо Ганю,

Аз искам да заведа тая година наша Рада на учение в странство, па да не станат разноски, моля ти се да подействуваш там пред големците да ме командироват за нещо, да изуча някои въпроси или за някаква агитация: може например да изуча въпроса да се прокара нашият шаяк за белгийската войска или да изуча в Швейцария етнографията на куцовласите, или нещо подобно. Те, като искат, могат да измислят деветдесет и девет командировки. Аз съм съгласен и с три наполеона дневни. Отговори ми колкото е възможно по-скоро.

Твой верен съмишленик и роднина

Васил

 

P. S. И ти няма да останеш без полза от тази командировка. Ако те питат за образованието ми, кажи им, че макар да нямам диплома, ама аз съм много чел и все едно, че съм с висше образование.

Същий

На това писмо не можах да намеря отговор в бай Ганьовия тефтер, но в плика намерих черновка от следващата телеграма:

Бърза

Жеравна

Васил Мангов

Много си закъснял, Василе, други, по-учен от тебе е вече командирован по тия работи.

Балкански

VI
Достоуважаемий чичо Ганю,

Человек предполага, а бог разполага: всички планове, които кроихме за моето бъдеще, са разбити на пух и прах. Моята кариера е окончателно съсипана. Аз съм изгонен от училището и съм обречен на тригодишно робство в арестантските роти и причината на всичко туй е пустото българско правописание: в последно време излезе една нова мода, чуждите думи и имена да сме ги пишели тъй, както се били уж изговаряли, напр. да не пишем министр, а да пишем министър, да не пишем ансамбл, а да пишем ансамбъл, да не пишем Бокл, а да сме пишели Бокъл, защото това било уж по-свойствено на българския език, като че ли свойството на нашия език е да се приближава непременно към афганистанския. Ний се възпротивихме на нашите учени наставници и те ни обявиха за бунтовници. Навръх Рождество на Исуса Христа, Спасителя на човечеството, под конно-жандармски конвой нас, пеши неволни туристи, подкараха по снежните друмове на майка България и ний крачим, крачим от етап на етап, спим по участъците, посрещат ни пристави, изпращат ни жандарми, а накъде ни водят, и ний сами не знаем. Казват, че за възтържествуване на българското правописание намерили за полезно да ни възпитават по три годинки в арестантските роти. Кой знай! Може и туй чудо да стане. Докаран съм сега тука, във вашия град, и това писмо го пиша от арестантската стая. Ако обичате, елате да се видим и да доведете някой доктор, защото не зная от път ли, от студ ли тия дни почнах да плюя кръв.

Твой племенник Стойко

 

P. S. Чувал съм, чичо, че турците имали обичай за големите празници, като Коледа и Великден, да пускат на свобода под поръчителство християните арестанти да се видят с ближните си и да прекарат божиите празници. Вярно ли е това, чичо?

Същий

VII
Любезно внуче Стойко,

Каквото си търсил, чичовото, таквоз си и намерил. Кой ти е крив? Аз се чудя как не са ви дръпнали и по един бой отгоре. Разбира се. Ний тука на орехи ли играем, или царство управяме. Каква е тази слободия? Какво ми дрънкаш ти на мене за турците, че биле по-милостиви. Не са те милостиви, ами са ахмаци. Ако бяха умни, нямаше да си дават другиму царството. Ако питаш, мене ми е драго биля, че най-сетне са ви пипнали, както трябва. Плуй сега из участъците и казармите, да ти дойде ума в главата, да помниш кога си вирил глава. Аз не можах от твоето писмо да разбера каква е била причината, пишеш ми за н’ам какъв си Бо̀къл — Мо̀къл, ама аз не ти вярвам, макар и да не разбирам от граматика. Кой знай каква пакост сте направили. Аз нямам време да ходя по участъците да се компромитирвам пред големците, че се срещам с бунтовници. Колко пъти съм те поучавал, че покорна глава сабя не я сече. Не си ме слушал — троши си сега главата. Каквото си търсил, чичовото, таквоз си и намерил.

Твой доброжелател

Ганю Балкански

Ако някой разпознае себе си или средата/държавата, в която живее, да знае, че не е сбъркал. При такъв индивид не може и да става дума за състояние на духа :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #921 -: Ноември 05, 2019, 15:36:14 »
Quote (selected)
но бих се притеснил, ако почна да тананикам С чего начинается Родина...

Караш ме да се притеснявам. Щото аз си я тананикам. А онзи ден се смях. Щото в някакво тъпанарско синьо предаване я използваха за фон. Щото не знаят текста, младите дихателчета. Особено тази част щеше да им дойде добре

С чего начинается Родина?
С окошек, горящих вдали,
Со старой отцовской будёновки,
Что где-то в шкафу мы нашли.


Възможен е експеримент. Да тръгнеш по улицата и всичко що е под 25 на възраст да го питаш "А какво е това будьоновка?".

(специално за младите ни читатели - това е будьоновка:

)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #922 -: Ноември 05, 2019, 15:50:28 »
... а за по-старите, за комсомолците тук,

https://www.youtube.com/watch?v=aVSvuDwxzaI

поздрав!  :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #923 -: Ноември 05, 2019, 15:52:56 »
Quote (selected)
Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.
Всеки си има неговата си Русия и си я мъкне както може.
Русофобите кстати - тоже. Тяхната е мизерна, скапана, дето един тостер не може да направи.
За други е просто другарче.
За трети е бляскава и могъща супер-сила.
Кому както....
Виж, ако намериш обаче някой комуто е безразлична - е те тоя вече си е за диагностика. :)

П.П. И не се притеснявай за тананикането Сердж. Не е драма, освен ако не си тананикаш "Кукушка". Тогава си в беда! :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #924 -: Ноември 05, 2019, 15:56:37 »
Quote (selected)
Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.
аз също не мисля, както и не разбирам "Русия е състояние на духа"
романтично е, може дори да верно, но то не е състояние на нашия дух
нито е нещо, по което душата да копнее неизменно
няма такива държави и нации, по които да се прехласваме
винаги да помним, че искаш да получиш едно"състояние..." да речем, но с него трябва да вземеш целия пакет, а той може да не ти хареса

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #925 -: Ноември 05, 2019, 15:59:48 »
Quote (selected)
Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.
Всеки си има неговата си Русия и си я мъкне както може.
Русофобите кстати - тоже. Тяхната е мизерна, скапана, дето един тостер не може да направи.
За други е просто другарче.
За трети е бляскава и могъща супер-сила.
Кому както....
Виж, ако намериш обаче някой комуто е безразлична - е те тоя вече си е за диагностика. :)

П.П. И не се притеснявай за тананикането Сердж. Не е драма, освен ако не си тананикаш "Кукушка". Тогава си в беда! :nuts:

Вие сте романтици, аз съм прагматик  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #926 -: Ноември 05, 2019, 16:03:10 »
Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.
А, останалото е потребителство! Кефир и аджика, и още малко "Топол"-и!  :cool-1084:
По това се различават истинските русофили от ментетата - по любовта към Достоевски, Чайковски и Гумильов (този последния за по-отбраните сортове) и твърдата си ненавист към всичко материално като кефира, аджиката и шпротите (щото те са от измъчените под съветския гнет прибалтийски тигри)!  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #927 -: Ноември 05, 2019, 16:07:03 »
Quote (selected)
Честно казано, не мисля, че точно тази Русия липсва на колегите.
аз също не мисля, както и не разбирам "Русия е състояние на духа"
романтично е, може дори да верно, но то не е състояние на нашия дух
Абсолютно вярно, то си е руски дух и няма как да бъде състояние на нашия. Нашият си е по-вкоренен, да речем, и има други характеристики.
Дето казва 67-и, истински се почувствах българин, когато ми откраднаха електромера! Ама той е частен случай!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #928 -: Ноември 05, 2019, 16:10:51 »
Quote (selected)
Виж, ако намериш обаче някой комуто е безразлична - е те тоя вече си е за диагностика. :)

Боже. Хубаво казват, че и спрял часовник два пъти в денонощието показва вярно време.  ;D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #929 -: Ноември 05, 2019, 16:11:05 »
... а и, да продължа още малко
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия
за Европа и САЩ писането е по-друго, по битово, тук-там някой ще възпее на полуглас свободата и толкоз
и още ,неразбираемо ми е, защо съфорумци настояват да пишат толкова често на руски, все едно българският език е недостатъчен за изразяване на духовността им
мен ако питате и на немски става

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #930 -: Ноември 05, 2019, 16:18:41 »
Quote (selected)
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия
за Европа и САЩ писането е по-друго, по битово, тук-там някой ще възпее на полуглас свободата и толкоз

Това е едно от малкото нормални и логични неща в държавата ни. Няма нищо странно...изключенията са малко по-горе в текста, дето съм копнала :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #931 -: Ноември 05, 2019, 16:19:15 »
Quote (selected)
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия

Честно казано, само на руснаците им разбирам мисленето, предвиждам им действията и им довършвам фразите. Може да е от много четене на руски книги, гледане на руски филми - това създава контекст. Или може моето мислене да е кривнало натам с годините. Но пък може и да е, защото са близки в душевността с нас по доста неща. Приповдигнато ... Не мисля. По-скоро усещане за близост. Но, бога ми, никога не ми е идвало да се поставям в услуга и да им ставам инструмент. За каквото и да е. Колкото и да им дължа - през науката, културата и историята им - за това, което съм.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #932 -: Ноември 05, 2019, 16:21:28 »
... а и, да продължа още малко
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия
за Европа и САЩ писането е по-друго, по битово, тук-там някой ще възпее на полуглас свободата и толкоз
"
Кат нов Христос оттатък океана
издигна ти евангелие ново,
отдъхна си земята, с кръв обляна,
пред твоето миротворяще слово.

И поздрави светът зората ясна
на любовта. И поздрави той века,
че край полага на враждата бясна
и че човек ще вижда брат в човека.

И ний, за правда дето ляхме кърви,
казахме си: „Тоз глас висок не лъже.
Изгря денят на правдата!“ – и първи
сложихме си победното оръжье."

"Плачете за Париж, столицата на разврата, на цивилизацията, школата на шпионството и робството; плачете, филантропи, за палатите на страшните вампири, на великите тирани - за паметниците на глупостта, на варварството, изградени с отсечените глави на толкова Предтечи, на толкова велики мислители и поети, с оглозганите кости на толкова мъченици за насущния хляб, - плачете! - лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти!

Кълнете комунистите, че съсипаха столицата ви и измряха с разбойническите за вас думи: свобода или смърт, хляб или куршум! Плюйте на техните трупове и на труповете на онези жертви на цивилизацията, кои сте прегръщали и прегръщате в лицето на жените си, на сестрите си, на майките си и днес наричате бесни блудници, защото имаха още сила да се хванат за оръжие и избавят от вертепа на разврата! Хвъргайте кал и камъни връх гроба на Домбровски, защото не стана слуга на някоя коронясана глава, а поборник на велика идея, на висока цел и с гърди твърди се опря на предателите на Франция и виновниците на толкова злочестини в човещината."

"Той видя същата España tradicional, която бе оставил преди петнадесет години — надута, горда, благородна, но вежлива и чудновато смешна в своята лицемерна демократичност и със спомена за славно минало, което изтъкваше навсякъде. Тази Испания сега приличаше на обеднял идалго, постъпил на дребна службица, но запазил в обноските си всичката гордост на своя древен род. В тоя дух поне се проявиха митничарите и граничният полицейски инспектор, когато видяха върху паспорта на Луис едно историческо фамилно име и си спомниха за височайшата телеграма, която бяха получили преди два дни от министерството. Надменното безпристрастие, с което се отнасяха към всички пътници, се удави веднага в редица церемониални поклони пред знатната особа с такова високо покровителство, сякаш искаха да кажат: „Ние виждаме, че сте благородник, сеньор!… Ние ви почитаме и знаем как да се държим с вас, защото сме чиновници на аристократична държава и се гордеем с това.“"

"Ние сме пред Колумбовия фонтан: той представя една изящна мраморна група, изобразяюща кораба на Колумба, върху който седи Колумб, окръжен от нимфи, от които едни му възлагат лаврови венци, други тръбят славата му и останалите управляват веслата на кораба. Стъпалата на подножието се обливат с непрекъснати водни струи. От двете страни на тази група са построени електрически фонтани, потопени във водите на красивия басейн, на противоположната страна на който е издигната огромната златна статуя на републиката. Зад нас, срещу Колумбовия фонтан, е изящното здание на администрацията. Това здание по архитектурата си напомня административното здание в Парижкото всемирно изложение, но последното беше извънредно претрупано с орнаменти и красени труфила, когато това на Чикагското изложение е много по-голямо, по-солидно и в изящната си простота по привлича вниманието и удивлението на зрителя: парижкото здание приличаше на гиздава увлекающа кокетка, чикагското - на класическа поражающа хубавица. Наляво от нас е дворецът на електричеството, надясно - на машините. Пред нас е басейнът, от десния бряг на който е фасадът на агрикултурата, от левия - тесният фасад на мануфактурата. Насреща, зад златната статуя, се вижда красив перистил, на краищата на който има две еднакви хубави здания - едното музикална зала, другото казино."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #933 -: Ноември 05, 2019, 16:22:05 »
Quote (selected)
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия
Ми шото няма друга такава държава, за това.
Нещо такова се опитват да ти обяснят колежките бе Лиле - когато се спомене Русия, нещо в теб трепва. Няма значение хубаво лошо - както ти е състоянието на духа. :)

А за писането на руски - ми на някои ни е втори роден. А пък на някои да не кажа че ни е и първи...
Шото е важно езика на който мислиш.
С Макс-а ставате двама дето нещо това с руския ви е перебор, но по-добре не мрънкяйте. Никой няма да седне да превежда, а и оригиналът си е оригинал.
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 16:28:41 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #934 -: Ноември 05, 2019, 16:26:22 »
Обаче ние говорим на славянски език, а те на немски. Засега 
Кво значи туй "ЗАСЕГА"?  :t1817:
Значи точно "засега"  :smokin:
А за след някоя-друга година ще имат избор на какъв да говорят - дали на немско-турско-арабски или на немско-руски.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #935 -: Ноември 05, 2019, 16:29:51 »
Quote (selected)
Кат нов Христос оттатък океана
издигна ти евангелие ново,... и тн.
имах предвид делничното говорене, не литературата
но Димитър Димов в частност, аз не намирам за екзалтиран по Испания, просто худжествени внушения

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #936 -: Ноември 05, 2019, 16:34:38 »
Quote (selected)
перебор
груба сила? :blackeye-431:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #937 -: Ноември 05, 2019, 16:34:41 »
имах предвид делничното говорене, не литературата
но Димитър Димов в частност, аз не намирам за екзалтиран по Испания, просто худжествени внушения
За човек неекзалтиран той пише твърде много за нея.  :cool-1084:
(Това не е спор, а размяна на мнения относно писатели, някой да не вземе да ни емне с Лилиан, че се караме! Литературните оценъчни спорове имат същата стойност като пристрастията относно цвета на лака за нокти! )

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #938 -: Ноември 05, 2019, 16:35:22 »
неразбираемо ми е, защо съфорумци настояват да пишат толкова често на руски, все едно българският език е недостатъчен за изразяване на духовността им

Ти първо проучи и разбери защо се пише толкова на английски и после можем да обсъждаме писане на руски, щото аз не съм забелязал съфорумци да пишат на руски.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #939 -: Ноември 05, 2019, 16:35:44 »
Quote (selected)
перебор
груба сила? :blackeye-431:
Мики, ти думата "ташкън" не я ли знаеш, джанъм, че влачиш русизми, а?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #940 -: Ноември 05, 2019, 16:36:36 »
имах предвид делничното говорене, не литературата
но Димитър Димов в частност, аз не намирам за екзалтиран по Испания, просто худжествени внушения
За човек неекзалтиран той пише твърде много за нея.  :cool-1084:
(Това не е спор, а размяна на мнения относно писатели, някой да не вземе да ни емне с Лилиан, че се караме! Литературните оценъчни спорове имат същата стойност като пристрастията относно цвета на лака за нокти! )
:bigok:
нооо, само "Осъдени души"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #941 -: Ноември 05, 2019, 16:38:01 »
неразбираемо ми е, защо съфорумци настояват да пишат толкова често на руски, все едно българският език е недостатъчен за изразяване на духовността им

Ти първо проучи и разбери защо се пише толкова на английски и после можем да обсъждаме писане на руски, щото аз не съм забелязал съфорумци да пишат на руски.

Първи клас, надпис на чин в българско у-ще:

Сашо е дришлë

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #942 -: Ноември 05, 2019, 16:38:30 »
Мики, ти думата "ташкън" не я ли знаеш, джанъм, че влачиш русизми, а?

Ай, са! По-дорбре русизми, отколкото турцизми. Анадън?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #943 -: Ноември 05, 2019, 16:38:45 »
Quote (selected)
щото аз не съм забелязал съфорумци да пишат на руски.
е тук може да се спомене - ние сме двама високомерни :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #944 -: Ноември 05, 2019, 16:46:27 »
Quote (selected)
Първи клас, надпис на чин в българско у-ще:

Сашо е дришлë

Брей и тва написано още когато тепърва се учат буквите :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #945 -: Ноември 05, 2019, 16:53:41 »
Мики, ти думата "ташкън" не я ли знаеш, джанъм, че влачиш русизми, а?
Знам я бе...
Обаче имаше една повеля от едни /пишман/ патрЕоте - на борба с турцизмите!
Аз чинно я изпълних и прекръстих Караянчева на Чернаянчева и овенният ни министер на Черенкачанов, за което си отнесох съответните банове. Не в тоя форум де.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #946 -: Ноември 05, 2019, 16:59:00 »
нооо, само "Осъдени души"
:cool-1084: "Почивка в Арко Ирис"
Че и праща Павел Морев да се бие в онези места...
Гаче пъпът му е хвърлен там!  :t0328:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #947 -: Ноември 05, 2019, 18:41:22 »
Quote (selected)
Русия - тя не е местоположение, тя е състояние на духа.
Демек - диагноза.  :sleazy-422:
Абе и така може да се каже, в зависимост дали диагностицираният ти е наблизо и може сам да си бута танка.  :t0328:
Танкът, а ?
Виж как изведнъж всичко става кристално ясно. Можеше да се ограничиш само с танка, нямаше нужда от предния ферман. В който, впрочем, липсва една ключова подробност.
_________

Quote (selected)
Възможен е експеримент. Да тръгнеш по улицата и всичко що е под 25 на възраст да го питаш "А какво е това будьоновка?".
Знанието 'що е то будьоновка' с нищо не обогатява интелектуалния багаж на съврменната младеж. Екзотична подробност, толкоз.
________
Quote (selected)
както и не разбирам "Русия е състояние на духа"
А, това е семпла интерпретация на "Россию умом не понять".
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 18:47:35 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #948 -: Ноември 05, 2019, 18:56:05 »
Танкът, а ?
Виж как изведнъж всичко става кристално ясно. Можеше да се ограничиш само с танка, нямаше нужда от предния ферман. В който, впрочем, липсва една ключова подробност.

Quote (selected)
Възможен е експеримент. Да тръгнеш по улицата и всичко що е под 25 на възраст да го питаш "А какво е това будьоновка?".
Знанието 'що е то будьоновка' с нищо не обогатява интелектуалния багаж на съврменната младеж. Екзотична подробност, толкоз.
g_ringo, танкът беше използван като обект, чийто размер и тегло са горе-долу представими за всеки средностатистически читател. Можех да река "да носи три чувала медни петаци", ама ти няма да можеш да сметнеш това колко прави, нали така?!
Будьоновката може да обогати интелектуалния багаж на съвременната младеж не само с екзотичните си подробности, а и с линията на дизайна, който може да бъде съотнесен с древноруските шлемове, германските им аналози и защо материалът за подобен шлем показвал класовото различие, и как това се отнася към фразата "дело накрылось медным тазом" и какво е отношението на този меден таз към Дон Кихот.
Но да не задълбаваме!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #949 -: Ноември 05, 2019, 18:56:42 »
Quote (selected)
Танкът, а ?
Браво, браво  :aplause:
Виж ка добре е усвоявано по гейропата.
Направо в гените набито :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #950 -: Ноември 05, 2019, 19:00:24 »
Quote (selected)
както и не разбирам "Русия е състояние на духа"
А, това е семпла интерпретация на "Россию умом не понять".
Нищо подобно! Първото е разсъждение на тема защо Русия не следва да се разглежда като чисто географско понятие. За второто са изписани толкова неща, че няма да ми стигнат два живота да ги изчета. Хем аз чета бързо!  :ive_got_it-1379:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #951 -: Ноември 05, 2019, 19:52:51 »
Quote (selected)
аз не съм срещала в България, да се пише и говори така приповдигнато за друга държава, освен за Русия
Ми шото няма друга такава държава, за това.

Кат Русия няма втора
тъй могъща на света;
тя е нашата подпора,
тя е нашта висота!
 
Руска сила, руска воля,
руска кръв и руский пот
ще избавят от неволя
наший падналий народ.

* Стихотворението е написано през март 1877 г., по време на обявяването на Руско-турската война.
:ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Нещо такова се опитват да ти обяснят колежките бе Лиле - когато се спомене Русия, нещо в теб трепва.

И продължава да трепва от 1877 до 2019 г. И трепти непрекъснато цели 142 гОдини:too_happy-1067:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 20:05:14 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #952 -: Ноември 05, 2019, 20:11:38 »
Правилно, Жижи. Без Русия нас просто нямаше да ни има. Каквито и ще да са били съображенията на руската аристокрация (с немски произход) за Освобождението ни.

Докато британци, френци, донякъде немци и прочее западноевропейски "просветени, толерантни и демократични" мръсници са положили всички усилия да останем под турско робство. Частично са успели.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #953 -: Ноември 05, 2019, 20:46:06 »
Правилно, Жижи. Без Русия нас просто нямаше да ни има.

Абе, и тва е спорно ...  :D
А ся сме под друг "патронаж" или, както му викате вие – в два колхоза: в ЕС и НАТО. :ive_got_it-1379:

Или, както се е изразил снощи тук един коуега – С НИКВА ПЕРСПЕКТИВА ЗА ИЗЛИЗАНЕ!
Цитирам по памет!!!  :b0230:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 20:50:57 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #954 -: Ноември 05, 2019, 21:06:23 »
Quote (selected)
Абе, и тва е спорно .

Това е единственото безспорно нещо от второто възкресение на кочината, но вие се старете, де. Вам собствена държава не ви трябва - вие имате нужда да се пльоскате пред "цвилизовани" калеври. Баси слугинския рефлекс!  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #955 -: Ноември 05, 2019, 21:10:16 »
Quote (selected)
или, както му викате вие – в два колхоза: в ЕС и НАТО.

При тва редовно ни "стрижат" и "доят"
Е афстрийските другари зеха обслужването на винетките и веднага  отчисленията за теф скочипа двойно.
Преди тва фретцките зеха водоснабдяването и цената скочи двукратно, при тва мъкнем тубите що немое се пие .....
Американските другари па ни зеха намколко си милиарда за обещание за шес самальота модел шейке и некоя ...
За сравнение при бае ви Тодар имахме към 300
и т.н. и т.н.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #956 -: Ноември 05, 2019, 22:42:01 »
Quote (selected)
или, както му викате вие – в два колхоза: в ЕС и НАТО.

При тва редовно ни "стрижат" и "доят".
:D

Ами, направете нЯщо, за да не ви "стрижат и доят", беееее ...

  :yes-1289:
Домашна овца
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 22:44:28 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #957 -: Ноември 05, 2019, 22:54:38 »
Quote (selected)
Абе, и тва е спорно .

Това е единственото безспорно нещо от второто възкресение на кочината, но вие се старете, де. Вам собствена държава не ви трябва - вие имате нужда да се пльоскате пред "цвилизовани" калеври. Баси слугинския рефлекс!

ВиШ по-горе нашенските офчици, сред които сме и ний.
СърДцераздирателно йе ...  :crying-1324: Не е ясно обаче точно пред КОГО!

А ти, що не обърнеш некво внимание на ВЪТРЕШНАТА КОЧИНА, ма?!!  :b0201:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 23:08:07 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #958 -: Ноември 05, 2019, 23:03:26 »
СърДцераздирателно йе ...

РС-24 Ярс на старте. :smokin:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 23:06:30 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #959 -: Ноември 05, 2019, 23:10:40 »
Изтърка се веке, Мики! :bubblegum:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 23:12:51 от Джиджи »