Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:41:25

Автор Тема: Доходи на населението в РБ през 2019 год.  (Прочетена 15112 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« -: Февруари 03, 2020, 09:04:29 »
правя тема за доходите , като си позволявам да цитирам мнението на onzi от съседната тема

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1366.180

ето и данните на НСИ за доходите на домакинствата за трето тримесчие на 2019 год.
https://www.nsi.bg/bg/content/3225/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2020, 09:06:10 »
моето мнение е,че доходите в България са много ниски, дори отчетената средна заплата от 1226 лева, не е кой знае какво, просто нашето възприемане е обикновено от позицията на жизнен минимум, това възприехме от години на бедност
почивки, пътувания, книги, образование не са първа необходимост според българските възприятия, за съжаление
но , не възприемам ,че доходите на по-голяма част от населението са под 560 лева, това не е вярно
темата за пенсионерите е отделна, те живеят в нищета, подкрепяни от близките си
и ни споделям,че са били некоректни към  осигурителната система, какво да кажем за родителите ни ако допуснем това?
моята майка, на 77 години получава пенсия от 340 лева, след тридист и пет години стаж като учител и преподавател във ВУЗ
внасяла си е всичко, уверявам ви, дори обучава деца безплатно

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2020, 09:14:26 »
не възприемам ,че доходите на по-голяма част от населението са под 560 лева, това не е вярно

Това само показва, че нямаш никаква представа за живота в България извън няколкото големи града. Отиди в някое средно село и питай кой къде работи и коло получава. Може па и да научиш нещо.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2020, 09:55:23 »
ясно казах, че говоря за по-голямата част от населението
не знам колко хора живеят в селата у нас, предполагам малък процент
затова и съм предложила данни на НСИ за цялото население

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2020, 11:09:14 »
Интересни неща се получават, ако човек се разрови из данните на инфостат.
Например, че за 2018 г средният доход на лице, живеещо на село, е бил 4714 лв, т.е. месечно - 393 лв.
В селата живеят 1840910 човека.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2020, 12:38:31 »
лиле,

1. това на картинката са доходите заплатите към 2018, не към 2019. за доходите виж другаде. щото в тази графика пенсионери няма.
2. както вече писах, разните му хампарцуняновци страшно много изкривяват средната заплата. затова за мен е по-прецизна медианната. обаче нси я смята веднъж на четири години. друг показател, който също е по-прецизен от средната заплата, е средният осигурителен доход. той се изчислява практически моментално, при него има максимум, сиреч хампарцуняните не изкривяват толкова резултатите.
3. ако ти се занимава, сравни средната заплата по области /цък/ и населението по области /цък/. и виж колко от населението получава средно под хиляда лева, сиреч годишен доход под 12 000.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 12:48:10 от onzi »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2020, 12:57:22 »
да, onze, разбрах
затова отдолу в линк давам данните на НСИ за 2019 г. за доходите
за да коментираме върху двата източника

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2020, 13:08:04 »
Интересни неща се получават, ако човек се разрови из данните на инфостат.
Например, че за 2018 г средният доход на лице, живеещо на село, е бил 4714 лв, т.е. месечно - 393 лв.
В селата живеят 1840910 човека.
откъде са данните за населението?
много ми се вижда, но предполагам, че се има предвид последното преброяване/проверих, било е през 2011 год./
оттогава много села станаха квартали, а населението на селата замина в чужбина
разбира се и много от градското население, регистрирано у нас се труди навън, което се отразява на данните  за доходите

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2020, 13:13:01 »
проверих, данни от НСИ са, но ми се виждат наистина много
къде са тези толкова населени села? не е за вярване направо

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2020, 14:40:35 »
Quote (selected)
това не е вярно и ти много добре го знаеш!

1. няма стар  и нов нои, има една държавна организация, която се грижи за събирането на вноските от работещите и изплащането на пенсиите на пенсионерите.
2. каква е била и каква е в момента инфлацията няма никакво значение. има си закон, бе. в него си пише както колко внасяш, така и при какви условия колко получаваш. ако там случайно е написано, че майка ми ще получи пенсия само ако буратино си внесе вноската, то бъди така добър да ми покажеш съответния член и алинея. да ти дам ли линк към броевете на 'държавен вестник' или сам ще се оправиш?
3. кой в момента внася в сметката на нои е напълно ирелевантно. и никой да не внася, държавата трябва да изплаща пенсиите. защото e задължена по закон. точка.
4. заслуга на баце ти е, че 'замрази' пенсиите, сиреч не изпълни задължението си за индексиране. заслуга на тогавашната опозиция е, че не го осъди.

1. Има нова държава, нов социален договор. Старите задължения останаха в графа "омразен дълг" и не подлежат на изплащане. Под ножа покрай партизанските пенсии паднаха  и на всички други.
2. Ще трябва да се върнем малко назад в историята на това формирование наричано днес държава. Грубо казано имаме съюз за взаимно подпомагане и защита на група човеци. Държавата има задължение да подпомага и защитава населението.
- Да осигури прилична среда за съществуване за възпроизводство на популацията
- Да защитава от врагове и неблагоприятни икономически ефекти - тук добавяме да се грижи  за хората в невъзможност сами да си осигурят прехраната условно пенсионери.
- и няколко други
 Населението е приело че ще подпомага и защитава държавата под следната фора:
-Ще плаща данъци за поддръжка.
-Ще защитава държавата когато трябва и с цената на живота си. Ще се възпроизвежда за да
осигури приемственост. В нашия случай ще създаде потомство което остава в пределите на държавата и продължава възпроизводството.
- и няколко други.
3. Държавата и нейните органи могат да разпределят само това което има в касата. Възможно е за определен период да вземе заем, но се налага да го върне.
Възможно е и да напечата хартийки без покритие - не се препоръчва.
4. Баце има заслуга за последните 10 години, за предните 20 има други "заслужили".

Сега ако прегледаме пак точка 2 ще видим, че част от населението не е изпълнило всичките си задължения, следствие на което в точка 3. са постъпили по-малко пендари и се разпределят по-малко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2020, 14:49:36 »
Quote (selected)
Сега ако прегледаме пак точка 2 ще видим, че част от населението не е изпълнило всичките си задължения, следствие на което в точка 3. са постъпили по-малко пендари и се разпределят по-малко.
е да де, но нима една държава трябва да бъде оставена на добрата воля на населението?
и то на население, което през 90 те години масово загуби работата и спестяванията си?
не трябва ли държавата да се крепи на адекватни закони и контрол?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2020, 15:00:28 »
Quote (selected)
Сега ако прегледаме пак точка 2 ще видим, че част от населението не е изпълнило всичките си задължения, следствие на което в точка 3. са постъпили по-малко пендари и се разпределят по-малко.
е да де, но нима една държава трябва да бъде оставена на добрата воля на населението?
и то на население, което през 90 те години масово загуби работата и спестяванията си?
не трябва ли държавата да се крепи на адекватни закони и контрол?

Ако гледаме на  държавата като свещена крава си права.
Малък проблем, тя е съвкупност от хора, а те ( аз също за съжаление ) решиха да я бламират за да имат банани и я разрушиха. После се сетиха, че като събориш покрива няма къде да се скриеш от дъжда, някой се разбягаха да търсят други покриви, други останаха да се опитат да направят нов, намериха се и такива дето пречат да се направи покрив. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2020, 15:11:27 »
Госпожо Л.,
лично за мен въпросът е много по-обширен, вкл. както заплатите, така и другите доходи, политиката на партиите, на държавата, развитието на тези подходи през годините, в опозиция, като управляващи, проблема за бедността (измерване, дефиниране, борба с нея) и т.н. Намирам за непълно фиксирането (макар и най-лесно) само върху заплатата като един от доходите. Намирам за недостатъчно да се набляга само да доходите през 2019 година, тази информация не е представителна, споровете биха били напраз.....
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 11:57:47 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2020, 15:18:23 »
1. Има нова държава, нов социален договор. Старите задължения останаха в графа "омразен дълг" и не подлежат на изплащане. Под ножа покрай партизанските пенсии паднаха  и на всички други.
2. Ще трябва да се върнем малко назад в историята на това формирование наричано днес държава. Грубо казано имаме съюз за взаимно подпомагане и защита на група човеци. Държавата има задължение да подпомага и защитава населението.
- Да осигури прилична среда за съществуване за възпроизводство на популацията
- Да защитава от врагове и неблагоприятни икономически ефекти - тук добавяме да се грижи  за хората в невъзможност сами да си осигурят прехраната условно пенсионери.
- и няколко други
 Населението е приело че ще подпомага и защитава държавата под следната фора:
-Ще плаща данъци за поддръжка.
-Ще защитава държавата когато трябва и с цената на живота си. Ще се възпроизвежда за да
осигури приемственост. В нашия случай ще създаде потомство което остава в пределите на държавата и продължава възпроизводството.
- и няколко други.
3. Държавата и нейните органи могат да разпределят само това което има в касата. Възможно е за определен период да вземе заем, но се налага да го върне.
Възможно е и да напечата хартийки без покритие - не се препоръчва.
4. Баце има заслуга за последните 10 години, за предните 20 има други "заслужили".

Сега ако прегледаме пак точка 2 ще видим, че част от населението не е изпълнило всичките си задължения, следствие на което в точка 3. са постъпили по-малко пендари и се разпределят по-малко.

буратино, тва са нови формени тъпотии. айде отначало:

1. цитирай, моля, нормативен документ, отменящ старите задължения и изплащането им. иначе се превръщаш в съжец.
2. това, което си сложил, не е отговор на моята точка 2, която си цитирал. айде пак: "има си закон, бе. в него си пише както колко внасяш, така и при какви условия колко получаваш. ако там случайно е написано, че майка ми ще получи пенсия само ако буратино си внесе вноската, то бъди така добър да ми покажеш съответния член и алинея. да ти дам ли линк към броевете на 'държавен вестник' или сам ще се оправиш?"
3. не знам какво разбираш под 'касата'. държавата е задължена да изплаща пенсиите на пенсионерите /ако не е - цитирай нормативен документ, дотогава приемаме, че е/.
4. през предишните 20 години кога не са били изплащани пенсии? кога не са били индексирани? цитирай, моля.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2020, 15:30:35 »
Цитат на: Lillian
не знам колко хора живеят в селата у нас

В малките градове е също голяма мизерия. Заплатите са малко над минималната, и се търсят само продавачки и черноработници. За квалифицирани хора почти няма работа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2020, 15:44:20 »
Цитат на: Lillian
не знам колко хора живеят в селата у нас

В малките градове е също голяма мизерия. Заплатите са малко над минималната, и се търсят само продавачки и черноработници. За квалифицирани хора почти няма работа.
...без да звуча цинично, но по селата и малките градове хората разчитат и на "натурални" доходи и на натурална размяна, колкото да намалят бедността си ...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2020, 15:56:34 »
Цитат на: Lillian
не знам колко хора живеят в селата у нас

В малките градове е също голяма мизерия. Заплатите са малко над минималната, и се търсят само продавачки и черноработници. За квалифицирани хора почти няма работа.
...без да звуча цинично, но по селата и малките градове хората разчитат и на "натурални" доходи и на натурална размяна, колкото да намалят бедността си ...

Вероятно си с впечатление, че по селата и малките градове всеки има голям двор с плодове, зеленчуци и подпочвени води, полива си с помпата от кладенеца, гледа кокошки, прасета, овце и крави, и поминува. Грешно ти е впечатлението. Едно време това ставаше, но вече не. "Демократите" взеха мерки да затруднят максимално този начин на справяне.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 15:58:40 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2020, 16:06:26 »
не знам колко хора живеят в селата у нас

Удивен съм колко малко хора познават живота извън София и няколко по-големи града. Явно не знаят, че един надник за цял ден работа е 10 - 12 (тук-таме 15) лева. Например да ти нацепи и вкара в двора 6 кубика дърва. И много се цанят за кутия цигари, 300 мл. ракия (лимонадено шише) и 5 - 6 лева в брой. Пред мен на бензиностанция човек си е сипвал за 5 лева нафта в колата. Ама, така е, сит на гладен не вярва.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2020, 16:11:03 »
Ми аз съвсем сериозно бих прочел "един работен ден в Тополовград/Перник", ма не дават подробности колегите.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2020, 16:12:07 »
Quote (selected)
Госпожо Л.,
лично за мен въпросът е много по-обширен, вкл. както заплатите, така и другите доходи, политиката на партиите, на държавата, развитието на тези подходи през годините, в опозиция, като управляващи, проблема за бедността (измерване, дефиниране, борба с нея) и т.н. Намирам за непълно фиксирането (макар и най-лесно) само върху заплатата като един от доходите. Намирам за недостатъчно да се набляга само да доходите през 2019 година, тази информация не е представителна, споровете биха били напразни.

драги господин Фелдкурат, просто кажете какво конкретно желаете да разискваме и вероятно ще го направим/ако е по силите ни/
прегледах материала, прилича на студентска разработка, но е възмажно да греша
за мен лично е по-интересно какво ти/нали минахме на ти?/ знаеш и мислиш по въпроса за доходите, имаш ли идеи за развитието им и кои аспекти от тяхното състояние са интерсни за теб
искрено ваша

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2020, 16:12:12 »
Цитат на: Lillian
не знам колко хора живеят в селата у нас

В малките градове е също голяма мизерия. Заплатите са малко над минималната, и се търсят само продавачки и черноработници. За квалифицирани хора почти няма работа.
...без да звуча цинично, но по селата и малките градове хората разчитат и на "натурални" доходи и на натурална размяна, колкото да намалят бедността си ...

Вероятно си с впечатление, че по селата и малките градове всеки има голям двор с плодове, зеленчуци и подпочвени води, полива си с помпата от кладенеца, гледа кокошки, прасета, овце и крави, и поминува. Грешно ти е впечатлението. Едно време това ставаше, но вече не. "Демократите" взеха мерки да затруднят максимално този начин на справяне.
...за съжаление не съм с такова впечатление, виждам обаче как хората използват и най-малката възможност, парче земя, свободно време, да произведат нещо за собствено потребление и за размяна, ако има с кого и какво... тъжна работа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2020, 16:27:15 »
да произведат нещо за собствено потребление и за размяна, ако има с кого и какво... тъжна работа.

Така е, правят го и благодарение на това оцеляват. Всичко друго се купува на вересия от селските магазини. Айде убеди тея хора, че средната заплата била 1 600 кинта. Това е жива подигравка!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2020, 16:36:35 »
Едно от измеренията на циганската престъпност по селата е в милиони левове непроизведена селскостопанска продукция.
Бабите и дядовците просто се отказват да гледат кокшки и пресета.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2020, 16:37:16 »
Онци, мисля, че цитираш и съответно интерпретираш некоректно - ето ти данните на НСИ https://www.nsi.bg/bg/content/3928/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%BE ь копирал съм произволно данните по тримесечие и за първите десетина икономически дейности 0 силно се различават, подобно е положението и ако се погледне териториалния разрез - мисля, че никой не убеждава хората, че средната заплата в града, където живеят е например 16хх лева, да глаголим по-сериазно, а?
Икономически дейности    
І    ІІ    III    IV    IV вкл. годишни премии
Общо    1 208    1 260    1 249    
     
Селско, горско и рибно стопанство    936    985    1 026         
Добивна промишленост    1 757    1 815    1 713         
Преработваща промишленост    1 075    1 116    1 122         
Производство и разпределение на електрическа и топлинна енергия и на газообразни горива    1 877    2 048    1 980         
Доставяне на води;канализационни услуги,управление на отпадъци и възстановяване    951    991    991         
Строителство    920    974    994         
Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети    1 071    1 117    1 111         
Транспорт, складиране и съобщения    1 109    1 164    1 177         
Хотелиерство и ресторантьорство    729    782    782

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2020, 16:43:13 »
Quote (selected)
един надник за цял ден работа е 10 - 12 (тук-таме 15) лева. Например да ти нацепи и вкара в двора 6 кубика дърва. И много се цанят за кутия цигари, 300 мл. ракия (лимонадено шише) и 5 - 6 лева в брой.
Няма такова нещо.  Никой няма да си мръдне пръста за 15 лв надник.
Quote (selected)
Вероятно си с впечатление, че по селата и малките градове всеки има голям двор с плодове, зеленчуци и подпочвени води, полива си с помпата от кладенеца, гледа кокошки, прасета, овце и крави, и поминува.
Горе-долу вярно. Без помпите, разбира се, щото те са въпрос на подпочвени води. Но почти всеки гледа зеленчуци, половината - кокошки. Прасета, овце и крави са сравнително рядко, но ги има.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2020, 16:47:56 »
тук ще повторя съмнението си относно броя на работоспосбните хора живеещи по селата

и отново уточнявам тезата си - въз основа на наблюденията ми за  работните заплати на много голям брой хора от Бургас и региона, твърдя,че работната запла от 2003-4 година ,до сега, доходите на хората нарстнаха сериозно
същото твърдя и за размера на възнагражденията, върху които се начисляват осигуровки
наблюденита ми са основно върху работещи в туризма, транспорта, учители, лекари и други здравни работници, общински служители, корабоплавене и риболов, хранителна промишленост, преработвателна промишленост, електроника, ИТ сектор, аутсорсинг, топлофикация,Нефтохим, строителство,университети и т.н.
нямам сериозни наблюдения за работещи в селското стопанство, наблюденията са ми само за размера на арендата
дали покупателната способност на тези доходи следва това повишаване не мога да кажа , по скоро не
дали доходите на хората са достатъчни, за да покриват потребностите им - не!
дали сиромахомилството ми е по вкуса - категорично не!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2020, 16:48:37 »
Няма такова нещо.  Никой няма да си мръдне пръста за 15 лв надник.

Ский са, като не си в час, не се изхвърляй като ... на мокър пясък. Особено това "няма такова нещо" звучи доста глупаво. Така че ... плувай.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2020, 16:55:08 »
Няма такова нещо.  Никой няма да си мръдне пръста за 15 лв надник.

Ский са, като не си в час, не се изхвърляй като ... на мокър пясък. Особено това "няма такова нещо" звучи доста глупаво. Така че ... плувай.
Видиш ли, за разлика от други дървени философи от форума, аз живея в такова малко населено място - градче от селски тип - и имам много добри лични наблюдения.
НО: ако можеш да ми намериш някой, който да нареже, нацепи, внесе в двора и подреди 6 кубика дърва за 15 лева, ще ти изплатя разликата от 45 лв, щото последният път когато търсих подобна услуга (по случайност - точно за 6 кубика) ми поискаха 60 лв без внасянето и нареждането.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2020, 17:01:11 »
ще ти изплатя разликата от 45 лв, щото последният път когато търсих подобна услуга (по случайност - точно за 6 кубика) ми поискаха 60 лв без внасянето и нареждането.

Айде, плащай ми ги. На мен ми ги нарязаха и вкараха за толкова. Такъв е надникът в селото. Тчк. Ако при тебе е толкова, това изобщо не значи, че навсякъде е толкова. Това ясно ли ти е? Изглежда не, защото казваш "няма такова нещо".
И за да не земеш да се упражняваш нахалост, ще уточня, че трима души извършиха упражнението. Защото това не е рбота за един. На тях им платих по схема № 2. От надника на всеки извадих по 5.20 лева закутия цигари и по 1.20 за по една баничка. Останалото изплатих в кеш. Ти ги смятай.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 17:05:49 от otvrat »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2020, 17:09:36 »
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02/03/4024642_prokuraturata_proveriava_uchitelka_nakarala/


Айде тва тук, че ме мързи нова тема, а и даскалиците се реват колко малце пари зимат

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2020, 17:26:23 »
Не знам каква даскалица ти е ревяла на рамото,  но учителките бяха крайно недоволни от заплащането. В интерес на истината  го пооправиха. Вече не са толкова недоволни.
Сега остава да ги освободят от нечовешката бумащина, в която ги удавиха.

П.С. А линкът , който си пуснал няма нищо с трудово-правните отношения. Той по-скоро ни отправя към членовете и алинеите на наказателното право.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 19:23:46 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2020, 17:39:25 »
Онци, мисля, че цитираш и съответно интерпретираш некоректно - ето ти данните на НСИ
...

не ми стана ясно какво точно ми е некоректното и откъде, че тук се омешаха данни от 2018 /картинката в първото мнение/, лилиан после е дала линк към 2019, сега ти също, буратино пренесе спора за пенсиите и той тука...

понеже за 2019 все още няма данни /тези твоите са прогнозни/, аз цитирах 2018 - и заплати, и население. по области, че да е по-лесно да се види колко човека в коя област каква средна заплата получават.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2020, 17:57:53 »
И за да не земеш да се упражняваш нахалост, ще уточня, че трима души извършиха упражнението. Защото това не е рбота за един. На тях им платих по схема № 2. От надника на всеки извадих по 5.20 лева закутия цигари и по 1.20 за по една баничка. Останалото изплатих в кеш. Ти ги смятай.

Което показва как сталинистите сте си най-обикновени дзифтари, които не само, че не ценят човешкия труд, ми и ограбват хората   :image008:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2020, 18:04:44 »
Отврат ако беше качествен сталинист щеше да си намери трима интелигенти да му свършат работата ангария.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2020, 18:13:04 »
Мен ми е интересно ако можеха да му нацепят дървата на Сержанта за 15 лв. дали щеше да им плати 45?

P.S. 45 лв. е горе-долу газта ми за отопление и топла вода през зимата за един месец.
       Зимата безспорно е топла и харча по-малко газ.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2020, 18:14:46 »
Quote (selected)
Мен ми е интересно ако можеха да му нацепят дървата на Сержанта за 15 лв. дали щеше да им плати 45?

Имаш съмнения?
И пари щеше да им даде и да ги покани в джакузито.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2020, 18:22:42 »
Което показва как сталинистите сте си най-обикновени дзифтари, които не само, че не ценят човешкия труд, ми и ограбват хората 

Напротив, аз мислех да дам повече, но посредникът каза изобщо да не си мисля да се правя на баровец, защото идвам от време на време, а те живеят там. И ако дигна мизата ще страдат местните, а не аз. А ти като си толкоз отворен даваш ли по два лева отгоре ако нещо в магазина ти се стори много евтино?

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2020, 18:25:56 »
ще ти изплатя разликата от 45 лв, щото последният път когато търсих подобна услуга (по случайност - точно за 6 кубика) ми поискаха 60 лв без внасянето и нареждането.

Айде, плащай ми ги. На мен ми ги нарязаха и вкараха за толкова. Такъв е надникът в селото. Тчк. Ако при тебе е толкова, това изобщо не значи, че навсякъде е толкова. Това ясно ли ти е? Изглежда не, защото казваш "няма такова нещо".
И за да не земеш да се упражняваш нахалост, ще уточня, че трима души извършиха упражнението. Защото това не е рбота за един. На тях им платих по схема № 2. От надника на всеки извадих по 5.20 лева закутия цигари и по 1.20 за по една баничка. Останалото изплатих в кеш. Ти ги смятай.
Ми - както и да смятам, нема начин цялата работа да е била свършена за 15 лв, както беше първоначалното ти изказване. Да цитирам ли отново ? Трима по 15 лв е съвсем друго нещо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2020, 18:31:18 »
Трима по 15 лв е съвсем друго нещо.

Трима по 15 лева изобщо не е съвсем друго нещо. Надникът продължава да е 15 кинта. А обикновено за 6 кубика се цанят двама. Да наемеш трима се смята за прахостничество. В наше село.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2020, 18:31:29 »
ще ти изплатя разликата от 45 лв, щото последният път когато търсих подобна услуга (по случайност - точно за 6 кубика) ми поискаха 60 лв без внасянето и нареждането.

Айде, плащай ми ги. На мен ми ги нарязаха и вкараха за толкова. Такъв е надникът в селото. Тчк. Ако при тебе е толкова, това изобщо не значи, че навсякъде е толкова. Това ясно ли ти е? Изглежда не, защото казваш "няма такова нещо".
И за да не земеш да се упражняваш нахалост, ще уточня, че трима души извършиха упражнението. Защото това не е рбота за един. На тях им платих по схема № 2. От надника на всеки извадих по 5.20 лева закутия цигари и по 1.20 за по една баничка. Останалото изплатих в кеш. Ти ги смятай.
Ми - както и да смятам, нема начин цялата работа да е била свършена за 15 лв, както беше първоначалното ти изказване. Да цитирам ли отново ? Трима по 15 лв е съвсем друго нещо.

Quote (selected)
И за да не земеш да се упражняваш нахалост, ще уточня, че трима души извършиха упражнението. Защото това не е рбота за един. На тях им платих по схема № 2. От надника на всеки извадих по 5.20 лева закутия цигари и по 1.20 за по една баничка. Останалото изплатих в кеш. Ти ги смятай.

Гери О'Хара май е прав.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #40 -: Февруари 03, 2020, 18:33:06 »
Отврат
Важно е колко са ти взели за 6 кубика, а не колко човека са я вършили работата.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #41 -: Февруари 03, 2020, 18:36:33 »
10 човека за по 4,50 лева.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #42 -: Февруари 03, 2020, 18:38:44 »
Важно е колко са ти взели за 6 кубика, а не колко човека са я вършили работата.

Не е това важно. Важното е, че надникът на един човек, да ти работи нещо цял ден (осем часа), е 15 кинта. Без значение дали ще цепи дърва или ще мести камъни от тая купчина на другата. И това изобщо не значи, че всеки ден има работа, за да кажеш, че работиш 30 дена в месеца.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #43 -: Февруари 03, 2020, 18:42:40 »
А няма ли вариант да ти ги докарат нацепени?
И колко ще е по-скъпо от ненацепените.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #44 -: Февруари 03, 2020, 18:44:35 »
Важно е колко са ти взели за 6 кубика, а не колко човека са я вършили работата.

Не е това важно. Важното е, че надникът на един човек, да ти работи нещо цял ден (осем часа), е 15 кинта. Без значение дали ще цепи дърва или ще мести камъни от тая купчина на другата. И това изобщо не значи, че всеки ден има работа, за да кажеш, че работиш 30 дена в месеца.

Да съгласен съм.
Като имаме предвид темата.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #45 -: Февруари 03, 2020, 18:46:33 »
А няма ли вариант да ти ги докарат нацепени?
И колко ще е по-скъпо от ненацепените.
Нацепените ги продават на цени по две-три.
Цените за труд са горе долу толкова. на тъста 8 кубика, мъж и жена роми с цепене и носене 40 лева. Зависи от региона, някъде това са много пари, на други едно малко в бара.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2020, 18:50:37 »
за 15 лева - работа за три-четири часа, максимум.
Иначе никой нема се навие.
 
Аз например си купих косачка да си кося сам.
Не можеш да намериш някой да ти покоси. И за 50-60 та и 70 лева
Аз го правя за два дни, щото не искам се напиням. Но двама души ако това им е работата биха свършили за два-три часа. Сам за ден с почивките, че и половин ако се напъне.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2020, 18:51:14 »
А няма ли вариант да ти ги докарат нацепени?
И колко ще е по-скъпо от ненацепените.

Не, няма. Всъщност има, но ти излизат много по-скъпи, а и не са качествени. Ако искаш да спестиш сериозни пари, трябва да си купиш дърва през лятото, на големи дънери. Разликата е огромна. особено за селско домакинство. То гори по 10-12 кубика годишно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2020, 18:55:59 »
Не можеш да намериш някой да ти покоси. И за 50-60 та и 70 лева

Да, бе! Кое да ти покоси? Двора ли? Или 5 декара силаж? И в Бояна ли или в Злокучене?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2020, 19:01:53 »
Важно е колко са ти взели за 6 кубика, а не колко човека са я вършили работата.

Не е това важно. Важното е, че надникът на един човек, да ти работи нещо цял ден (осем часа), е 15 кинта. Без значение дали ще цепи дърва или ще мести камъни от тая купчина на другата. И това изобщо не значи, че всеки ден има работа, за да кажеш, че работиш 30 дена в месеца.
... хубу, Отврате, пренията почнаха от твърдението, че за 15 лева дневно никой няма да кандиса.
Аз не приемам ангро такова твърдение, на акорд и прочие глезотийки.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 19:09:08 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2020, 19:05:59 »
Не можеш да намериш някой да ти покоси. И за 50-60 та и 70 лева

Да, бе! Кое да ти покоси? Двора ли? Или 5 декара силаж? И в Бояна ли или в Злокучене?
Ти четеш ли. за два дни по един-два часа го правя. При положение че машинката е все пак домашна, а не професионал, при положение че съм аматьор .......

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2020, 19:11:35 »
пренията почнаха от твърдението, че за 15 лева дневно никой няма да кандиса.

Да, това го казват хора, които или никога не са имали такива взаимоотношения, или живеят в Бояна, или така им се струва. а всъщност пренията почнаха от твърденията на Лиляна, че едва ли има хора, които бачкат под намколкоси. Има и те са много. И не работят в банки.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2020, 19:12:03 »
Което показва как сталинистите сте си най-обикновени дзифтари, които не само, че не ценят човешкия труд, ми и ограбват хората 

Напротив, аз мислех да дам повече, но посредникът каза изобщо да не си мисля да се правя на баровец, защото идвам от време на време, а те живеят там. И ако дигна мизата ще страдат местните, а не аз. А ти като си толкоз отворен даваш ли по два лева отгоре ако нещо в магазина ти се стори много евтино?

за магазини и търговски вериги цепя сентавото на две.
за човешки труд, особено пък ако съм доволен, или ако цената му е очевидно подценена, гледам да дам некъв бонус на финала.

просто сичко си се пише некъде горе. въпрос на време е...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2020, 19:17:06 »
Ти четеш ли. за два дни по един-два часа го правя.

Да, чета, че за това са ти искали 70 кинта. На мен, за двор два декара без малко, един човек, за два часа ми иска кутия цигари. Аз давам и бира.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2020, 19:19:01 »
Quote (selected)
На мен, за двор два декара без малко, един човек, за два часа ми иска кутия цигари. Аз давам и бира.

А нагана в кобура или в ръката? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2020, 19:20:23 »
просто сичко си се пише некъде горе. въпрос на време е...

О, отче, недей намесва небесата. Не ти мяза. На никого не мяза. Да не говорим, че животът е доказал, че най-праведните са най-грешни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2020, 19:24:38 »
А нагана в кобура или в ръката?

Няма наган! Сутрин на пътя е като трудова борса. Софиянецът се появи. Но съседът много зорко следи какви транзакции се извършват.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2020, 19:36:25 »
просто сичко си се пише некъде горе. въпрос на време е...

О, отче, недей намесва небесата. Не ти мяза. На никого не мяза. Да не говорим, че животът е доказал, че най-праведните са най-грешни.
аз пък не намирам за правилно, някой да ти коси два декара за 5 лева
даже го намирам за супер неправилно
възползваш се от ситуацията,не плащаш и на всичкото отгоре поучаваш, този дето плаща
чудо ,направо
аз като Сержанта гледам да платя полагаемото,че и отгоре, за да съм доволна, за себе си го правя повече
както е казано "Пускай хляба си по водите..."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2020, 19:39:28 »
Quote (selected)
Но съседът много зорко следи какви транзакции се извършват.

Що ми се струва че си загубил суверенитет?
Влязъл си в селския паричен съвет.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2020, 19:43:22 »
аз пък не намирам за правилно, някой да ти коси два декара за 5 лева
даже го намирам за супер неправилно



Не се включвай в групови атаки! Кой го интересува какво смяташ ти за правилно или неправилно? аз пък считам за направилно банковите служители да получават огромни заплати, които изсмукват с измамни такси от нещастните клиенти. Според тебе небесата дали ще са благосклонни към бнковите служители? Които си мислят, че не е възможно някой да изкарва под 700 лева на месец?