Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 23:22:23

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 366305 пъти)

Shabaan_bin_Robert и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Много въпроси бе Коле!
Въпреки всичко, което съм писала и разяснявала и в единият и другият форум..

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Много въпроси бе Коле!

Много са..  :-)  Обаче не са в духа на евроатлантическото време. Важното е навсякъде да има победила демокрация. Американски тип. And nothing else matters.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Освен това има 5-ти май Ден на Европа.
За домашно: "Защо в Европа 5-ти май се празнува на 9-ти?"

Европейският парламент официално определя 9 май като почивен ден през октомври 2008 г. :lol:

На 9-ти май е произнесена речта на Робер Шуман, в която той излага идеята си за европейската общност за стомана и въглища. По-нататък може да се сетите и сами :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Европейският парламент определя официално 9 май като почивен ден през октомври 2008 г.

На 9-ти май е произнесена речта на Робер Шуман, в която той излага идеята си за европейската общност за въглища и стомана.
  :th_up:

Quote (selected)
По-нататък може да се сетите и сами

Аз не виждам, какво може да се сещаме, след като всички ние тук живеемЕ в тази действителност ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Май 09, 2021, 12:01:13 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
... евроатлантическото време ...

В близките години се очакват ураганни североизточни ветрове, които задълго ще развалят евроатлантическото време. 30-годишните мъгли ще бъдат трайно издухани. Ще има много издухани/съборени дървета, покриви, табели (със силни сигнали и ясни знаци), радарни и ракетни бази и пр.. Ще има и доста жертви сред шебеците, покатерили се на горните и средните клони.
За нешебеците - внимавайте къде ходите (и какво правите), когато усетите първия полъх.
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Kole в Днес в 10:28:38

    ... евроатлантическото време ...

В близките години се очакват ураганни североизточни ветрове, които задълго ще развалят евроатлантическото време. 30-годишните мъгли ще бъдат трайно издухани. Ще има много издухани/съборени дървета, покриви, табели (със силни сигнали и ясни знаци), радарни и ракетни бази и пр.. Ще има и доста жертви сред шебеците, покатерили се на горните и средните клони.
За нешебеците - внимавайте къде ходите (и какво правите), когато усетите първия полъх.

А теб, как не те домързя да изпишеш толкоз простотиЙ в тоз прекрасен празДничен ден?!? :t1816:

:lol:

« Последна редакция: Май 09, 2021, 12:20:21 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Джиджи, да беше прочела линкът, който съм дала в темата на „Скрижалите от Джорджия„ -
„Тъмната страна на ЕС„
Неща, които всеки трябва да знае, преди да пише където и да е из нета.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, да беше прочела линка, който съм дала в темата на „Скрижалите от Джорджия„ -
„Тъмната страна на ЕС„
Неща, които всеки трябва да знае, преди да пише където и да е из нета.

И какво чак толкоз съм написала или не знам аз, та мЪ зимаш под крилото си?! :lol:

И, моля те, бъди кратка и ясна, щото трябва да излизам ...


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил

По-нататък може да се сетите и сами

Аз не виждам, какво може да се сещаме, след като всички ние тук живеемЕ в тази действителност ... 

Тц, твоята действителност е паралелна на моята :smokin:

И специално за теб -- тази тема е за друго, а не за обсъждане на твоята реалност. Ясен ли съм?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Ясен ли съм?

Не не си, защото не мога да се сетя за нищо друго сама ...
И не съм започнала да обсъждам собствената си реалност, най-малко пък тук!!! :m1201:
Ама нали по принцип съм си такава ... :crying_with_laughter-3302:

А пък ти можеш поне на вашия празник да бъдеш малко по-малко груб!!!

бел. паралелепипед.

джиджи, а да погледнеш коя е темата, по която се изказваш, бива ли?


« Последна редакция: Май 09, 2021, 16:10:11 от паралелепипед »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил


Не не си, защото не мога да се сетя за нищо друго сама ...

Ама нали по принцип съм си такава ...
:crying_with_laughter-3302:

Девойко умна, питам те дали ти е ясно, че темата е за нещо друго, а не за обсъждане на твоята паралелна реалност?

И щом не ти е ясно, да те пратя на спокойствие да си го изясняваш? Защото продължаваш да цапаш темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Дъската е избърсана, жалейките по повод агитацията и пропагандата са в съседната тема, ако някой се е затъжил за тях. Отключвам темата за коментари по съществото й. Моля не ме карайте да местя коментари, че ми е кът времето!  :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Пенчето дойде като кардиналче, ти като синя сврака! Лек ти полет, Кръстниче, четиридесетте дни минаха!
Кръщелничето

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Баси...
Намерих една снимка на евреи, бомбят ги, те насядали по стълбището и всеки зяпнал телефона си. Заприлича ми на Доню Донев с табладжиите - дюбеш-дюшеш. Крият се на стълбището и не изпускат телефоните си. Постнах снимката на стената си.
До вечерта, докато вляза, се обадила една американка с ирански произход, което не съм знаела преди и която познавам от едно място, написала тирада срещу палестинците, обадил се един палестинец, когото никога не съм знаела, че е палестинец, когото пък знам от друго място. Изпокарали се, палестинецът рекъл, че не може да има приятели, които защитават евреите, и ме блокирал.
От снимка, която качих, щото се ужасих от съвременното ни ниво, станало патаклама.
Сега се чудя да трия ли снимката и следите, или да чакам фейКбук да ми тури бан, щото не спазвам политкоректността...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От днес нататък, цял месец празнуват „Близнаците”.

Quote (selected)
Зодия Близнакродени от 21 май до 21 юни включително, са въздушен знак, управляван от Меркурий.
Притежават изумителен интелектуален капацитет, лекота и са много умели и в комуникацията.
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/9365456


По-известни „близнаци” по света и у нас, както и на коя точно дата са родени:

Борис Джонсън – роден на 19 юни;

Бойко Борисов – роден на 13 юни;

Доналд Тръмп – роден на 14 юни;

Джиджи от „Керпеден” – родена също на 14 юни

А всичките те са „чешити” – така, както ги наричат и по света, и у нас …

 :m1241: in advance!!!

На 10 юни щеше да навърши 100 години Негово Кралско Височество – Принц Филип, Херцог на Единбург /от същата категория!/, който обаче не успя да дочака своята стогодишнина … R.I.P.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Аха, ясно тогава защо ги гони шизофренията тези долните :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Брейй! Как само го извъртя Джиджа,  да се нареди при великите мъже

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
А всичките те са „чешити” – така, както ги наричат и по света, и у нас …

Никой не ги нарича "чешити", а улави. Шестици, ампета и т.н., но чешити само ти ги наричаш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А всичките те са „чешити” – така, както ги наричат и по света, и у нас …

Никой не ги нарича "чешити", а улави. Шестици, ампета и т.н., но чешити само ти ги наричаш.

А пък ти, пак много знайш ... Айде у лево!!!
Марш към "Музея "Керпеден"!!!

« Последна редакция: Май 21, 2021, 14:04:55 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
А пък ти, пак много знайш

Жижи, недей така! Трагедия е да знаеш неща. особено много неща. Ти не знаеш и ти е широко около врата. А аз трябва всеки ден да страдам от своите знания.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ама жестоки сте, ей.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Джидже, отдавна подозирах, че не сте сами, а зодията се оказа едно от обясненията  :ok:

И вместо да си тураш никнейма до разни палячовци (някои от изброените дефинитли са такива :ouch-2147: ), вземи да отметнеш в листчето, че президентът ген. Радев е роден на 18.06

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джидже, отдавна подозирах, че не сте сами, а зодията се оказа едно от обясненията.

И вместо да си тураш никнейма до разни палячовци (някои от изброените дефинитли са такива),
вземи да отметнеш в листчето, че президентът ген. Радев е роден на 18.06

Абе, то и крадлиф Дедо Симо е роден на 16.06, ама и той спада към съфсем друга категория …

А на нас, в остатъчната Великолепна петорка, ни е мноо добре, само дето скърбим неимоверно за Принц Филип.

1. Чисто по човешки; и
2. Щото беше съфсем различно да си ф един "клуб" с толкоз изявена личност от британската кралска фамилия  :t23145:

« Последна редакция: Май 21, 2021, 18:20:40 от Джиджи »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Верно, че Филип беше свеж образ.
Добре, че не може да види внука си charming embarrassing prince Harry

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Верно, че Филип беше свеж образ.
Добре, че не може да види внука си charming embarrassing prince Harry

И какво му е на prince Harry – пич, та дрънка!!! :th_up:

Като не е за подценяване и по-добрата му половинка – Меган, тъй като пък на нея изобщо ни ѝ пука!!! :notworthy:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Като не й пука, да спре да занимава светО със себе си

А Хари дрънка, ама на кухо. Муньо

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Като не й пука, да спре да занимава светО със себе си

А туй ми звучи като "Джиджи да спре да занимава "Керпеден" със себе си"  :lol:
 
Щото пак не ми става ясно: КОЙ, (с) КОГО и с КАКВО (се) занимава ...  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Май 21, 2021, 19:25:51 от Джиджи »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Не знам защо ти звучи така.
Ще приема да се тураш в един списък с ритания в главата бОрис, крадлив дедо и магистралката ББ (Брижит Бардо, де), ама искрено ще те замола да не се асоциираш с Мегън. Тая е особено тежък случай на личностно разстройство

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не знам защо ти звучи така.
Ще приема да се тураш в един списък с ритания в главата бОрис, крадлив дедо и магистралката ББ (Брижит Бардо, де), ама искрено ще те замола да не се асоциираш с Мегън. Тая е особено тежък случай на личностно разстройство

Разни хора, разни идеали, Коленце, рекла маймуната и се облизала под опашката ...
А засега ЧАО, щото ме чекат отново световни чутовни дела!





Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
рекла маймуната и се облизала под опашката ...
Е, и аз имах тва предвид, но написах "Мегън"
...пък ти... знам, че ще останеш вярна на себе си [на това място има 17 емотикона]

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит рожден ден Bradatko!
Здраве, щастие и близки срещи от трети вид ( Категория E) с родата! :t0301:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B5%D0%BA
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
https://www.youtube.com/watch?v=5Qp1yt3YuAU

Честит празник!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник на децата като физика и всички съхранили детското у себе си ( като нас )!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
...оранжево небето, оранжево морето, оранжевите майки с оранжеви дечица, оранжево, оранжево вървят...  :t2015:  :th_up:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Хубав иначе празник, но се случи в най-отвратителния ветровит и дъждовен ден, бля!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тогаз, айде нещо и от мен – за утешение!

https://www.youtube.com/watch?v=KY1P_7PVj-c  :0007:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„Джеймс Пардю почина на 77 години.„
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dzheyms-pardyu-pochina-na-77-g

Глей ти! Толкова млад, а вече починал!
Имаше доста почитатели и последователи у нас.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Голямо "нищо"

Ако за теб т’ва по-долу е „нищо”, интересно ми е какво по-точно би било „нЯщо. :tongue_:

Част от международната му дейност:

Quote (selected)
• През 90-те години Пардю е един от преговарящите в екипа на Ричард Холбрук, довели до подписването на Дейтънското споразумение за мир в Босна;

• Като представител на Вашингтон, води преговори със Слободан Милошевич и други сръбски политически лидери по време Косовската война;

• Той е американски преговарящ в международната мисия за урегулиране на етническите конфликти в Северна Македония, която води до Охридското споразумение;

И след мисията си в София, Пардю продължи да има активна позиция за България.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dzheyms-pardyu-pochina-na-77-g  :th_up:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За съжаление обаче, „грамите” на г-н Пардю за България по повод на скандала „WikiLeaks”, които преди време съм чела самата аз в нет-а, отдавна вече са изтрити, тъй като единственото, което успях да намеря в момента, е:

Quote (selected)
404 ERROR
Page Not Found!
https://balkanleaks.eu/06sofia647.html

Затова пък на https://bivol.bg/wlbabait.html успях да открия следното:


WikiLeaks: Борисов е “бабаит, изтупан в Армани”

Quote (selected)
17 август 2011 г.

В интервю за в. Труд бившият американски посланик Джеймс Пардю посочва, че българските политици се “правят на бабаити по някакъв проблем, но реално не правят нищо”, а организираната престъпност продължава да е безнаказана.

“Ето ни през 2011 г., когато мога да ви кажа, че все още нито една голяма фигура от престъпния свят и нито един корумпиран държавник не е осъден и наказан. Това е много тъжна равносметка. Организираната престъпност и корупцията продължават да душат България, пречат на развитието й.”


Това казва бившият посланик и автор на най-детайлното проучване на българската организирана престъпност, известно до момента от изтеклите в “Уикилийкс” американски дипломатически доклади.
https://bivol.bg/wlbabait.html :t2015:

И защо трябва днес да се чудим на сегашния отзвук в България на закона "Магнитски"!?!

Защото отговорът може да се търси в краткия виц за "папагала и тирбушона, напъхан отзаде му":

"Ами то така си беше!"
:cool-1084:

« Последна редакция: Юни 07, 2021, 12:32:17 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Quote (selected)
За съжаление обаче, „грамите” на г-н Пардю за България по повод на скандала „WikiLeaks”, които преди време съм чела самата аз в нет-а, отдавна вече са изтрити, тъй като единственото, което успях да намеря в момента, е:

Сигурно бъркаш Пардю с Байърли.  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сигурно бъркаш Пардю с Байърли.
:t1815:

Quote (selected)

Пардю: Българската мафия има “директно и нарастващо отражение в САЩ”, 13 септември 2011 г.

В некласифицирана грама от 21 април 2005 г. [05SOFIA766] посланик Джеймс Пардю се безпокои от предстоящото спиране на финансирането от САЩ за реформата в българската съдебна и правоохранителна система. Пардю предлага програмата за съдействие от САЩ да продължи и изтъква няколко аргумента за това.

Българската криминална дейност вече има директно и нарастващо отражение върху САЩ, което ще продължи след присъединяването. Българската организирана престъпност оперира в САЩ в няколко сфери: трафик на дрога, трафик на хора и проституция.
https://bivol.bg/wlbgcrimeusa.html

А ако съм сбъркала някъде с нещо, вероятно съм сбъркала с годините – 2005 и 2011, за което – сори!  :t0120:

« Последна редакция: Юни 07, 2021, 13:06:22 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Пълен текст на грамата от „Уикилийкс“ за сенчестото минало на Борисов

https://e-vestnik.bg/11837/palen-tekst-na-gramata-ot-uikiliyks-za-senchestoto-minalo-na-borisov/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пълен текст на грамата от „Уикилийкс“ за сенчестото минало на Борисов
За това обаче получаваш

Независимо че ще го чета по-късно, тъй като в момента се насочвам отново към онуй време – с онзиденшното изказване на Стив Ханкс, професорът от Балтимор …

« Последна редакция: Юни 07, 2021, 13:16:21 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Починал последният жив освободител на Освенцим Давид Душман.
Давид Душман
За почитателите на Фона специална добавка, да не се мъчат да ходят да четат цялата информация: "Был одним из 69 солдат из 12 000 человек своей дивизии, которые пережили войну."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За почитателите на Фона

Почитателя.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Някои се закачат с мен? Няма лошо...
Не съм почитател на Фон-а. За мен той е един от вас. Не бих искал никой от вас да зачеркна или да махна. Защото мисли различно.

BTW прочетох съобщението. Информацията беше в това, че е отишъл доброволец в армия на държава, вкарала баща му в гулаг. Не бих го направил. Колкцина биха го направили? Кой от вас?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Хера не е един од мен. Ако беше, щех да отида на хирург да ми го одстрани.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Русия няма "чуждестранен легион" кат Франция или Испания.Толкоз по въпроса с Информация.Справка- Бюро Военна Информация

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
последното се намира във трета страница. втори коридор -ляво, стенвестника-Четвърти километър

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Хера не е един од мен. Ако беше, щех да отида на хирург да ми го одстрани.
Друг беше въпросът, но ти се направи, че не си го видял.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Някой тотално е ...таквоз, физическата география на планетата. Варна е тласната по пътя на мусоните. Какво глобално затопляне, какво засушаване. Десети май, ден с дъждове като във влажните тропици и още дес'тина дни такова време според прогнозите. :walking_home_crying-1328:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
да си видяла статия за глобално затопляне скоро?
Изчакай до Август.Инак-прилича на лятото 2002.Тогава валя почти до средата на август


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
22.06.1941 - Днес се навършват 80 години от нападението на хитлерова Германия над СССР.
« Последна редакция: Юни 22, 2021, 15:34:12 от Здравка »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Днес, когато отбелязваме 80-тата годишнина от нападението на Хитлерова Германия и съюзниците й срещу СССР, със съжаление можем да отбележим, че горчивите уроци от най-кървавата и жестока война в човешката история изглеждат далечни, позабравени, а на моменти и изкривявани в угода на политическата и геополитическа конюктура. Подмяната или промяната на историята се извършват с особена сила в Източна Европа. Особено активно историята се подменя и изкривява в страни като Украйна, Полша и Прибалтика, които загубиха милиони от жителите си под германския ботуш, но днес глорифицират нацистки колаборационисти и участници в чуждестранните части на Вафен СС например.
https://pogled.info/avtorski/Simeon-Milanov/kak-v-evropa-se-izkrivyava-istinata-za-vtorata-svetovna-voina.131010
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
https://pogled.info/avtorski/Simeon-Milanov/kak-v-evropa-se-izkrivyava-istinata-za-vtorata-svetovna-voina.131010

* Изказване на научна конференция на тема „80 години от началото на Великата Отечествена война – истината, поуките, светът днес“, организирана от фондация "Устойчиво развитие" в Руския културно-информационен център.

За личен баланс ще се опитам да потърся и прочета някое мнение пред събитие в British Council, за да разбера и другата гледна точка  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да не се мъчиш да четеш или па да търсиш "истината"
ето ти парче от статията, верно не е за англоезичните мушмороци, ама и там няма да е друго:
Quote (selected)
- През 1945 година 57 % от французите смятат, че най-голям принос за победата срещу силите на Оста, има Съветският съюз. През 1994 година едва 25 % от французите са на това мнение, а 49 % смятат, че решаващият принос във войната е на САЩ. И така докато стигнем до 2015 г., когато 54 % от французите посочват, че САЩ са победили Хитлерова Германия срещу 23 %, които посочват, че решаващият принос е на СССР.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Пак добре, че не са питали гражданите на САЩ. :t2102: Някой замислял ли се е, че за целия свят тази война е ВСВ, а за гражданите на Съветския съюз тогава и на част от държавите от постсъветското пространство днес това е Великата Отечествена. При цялото ми уважение към съюзниците, бойните им умения, победите и жертвите им на Западния фронт, първо свалям шапка на тези от Източния.
« Последна редакция: Юни 23, 2021, 11:35:53 от Здравка »