Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 02:24:24

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 381388 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1080 -: Март 29, 2020, 15:57:47 »
Quote (selected)
Когато "епидемията" приключи ще имаме данни и аз за себе си съм убеден че резултатът ще е под 1 процент дори и аз да съм в тоя процент.

И аз съм на същото мнение, не ми се мисли, обаче, какво ги чака тиквите, щото ситуацията ще е коренно променена. Имам предвид, каква ще е реалната бройка на тези, загубили на практика всичко - в такива случаи Той не може да очаква, че мисирките ще го спасят/може и те да пострадат покрай обгрижваните задници и. Квато и да си  :i_sheepish:, в един момент ще искаш да ядеш.  Не знам Началниците МУ дали са споделили с Него подобна възможност. Явно не, като гледам Неговите мерки и техните

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1081 -: Март 29, 2020, 16:00:04 »
Епидемията е необходим пролог към предвидената от мнозина всеобхватна гепидемия.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1082 -: Март 29, 2020, 16:03:30 »
Quote (selected)
Когато "епидемията" приключи ще имаме данни и аз за себе си съм убеден че резултатът ще е под 1 процент дори и аз да съм в тоя процент.
Интересният въпрос е върху какво ще се смята този да кажем 1%.
1% от 7 000 000 = 70 000
1% от 1 500 000 = 15 000
3% от 1 500 000 = 45 000
....

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1083 -: Март 29, 2020, 16:10:15 »
Епидемията е необходим пролог към предвидената от мнозина всеобхватна гепидемия.

Ама много от тях няма да се спасят..в буквалния смисъл на думата

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1084 -: Март 29, 2020, 16:14:37 »
Quote (selected)
Когато "епидемията" приключи ще имаме данни и аз за себе си съм убеден че резултатът ще е под 1 процент дори и аз да съм в тоя процент.
Интересният въпрос е върху какво ще се смята този да кажем 1%.
1% от 7 000 000 = 70 000
1% от 1 500 000 = 15 000
3% от 1 500 000 = 45 000
....
По същия начин по който се смята например при грип.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1085 -: Март 29, 2020, 16:21:05 »
И преди писах, но явно няма кой да чете. Смъртността зависи от много фактори. Най-важния е колко време от навлизането на епидемията в дадена страна е изминало.

да, от много фактори зависи, и първият и най-важният от тях е не това, което си написал. в мамковината, както и в италия, короната се приема за водеща при всички случаи. за нашенско инфото ми е от първа ръка, сепак майка ми и голямата щерка са лекарки.

какво значи това: влизаш в болница след инсулт, там откриват, че си заразен с корона. почиваш. описан си като починал от коронавирус.

така че по-внимателно с данните и паникьосването. от една страна имаш примерно 10% от заболелите отчетени, щото другите са изкарали болестта безпроблемно. от друга, имаш откровено забаламосване с данните за починалите.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1086 -: Март 29, 2020, 16:22:42 »
Епидемията е необходим пролог към предвидената от мнозина всеобхватна гепидемия.
"Гепидемията" тепърва предстои.  :way_to_go-1308:
Чакай, тепърва ще има мерки за възстановяване и стабилизация, за нормализиране  на социалния живот и бизнес-средата. Там пък какво отпускане на целеви средатва ще става...

Засега положителното е че щабът не успява да нагнетява повече напрежение от достигнатото, нивото е сравнително постоянно.

Щеше ми се да напиша, че ще си говорим пак същите, когато бият отбой, но не искам да предизвиквам наистина уплашените и суеверните.

Сега гледам Антон Тодоров по тв Европа. Лее шизоидни мисли на тема "20 години путинизъм". Вирус вирусом, ама лекувате ги тия хора, бе...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1087 -: Март 29, 2020, 16:22:51 »
Много корава логика - реалните проценти в се движат от 4 до 11, ама форумните специалисти ще обсъждат един процент. Евала на такива специалисти и на такива сметки. Слава Богу, не са на ръководни държавни длъжности.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1088 -: Март 29, 2020, 16:24:02 »
по-горе за примера имах предвид, че влизаш в болница половин час след като инсулта "ти се е случил".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1089 -: Март 29, 2020, 16:25:06 »
Не мисля че грипът и КОВИД19 са съпоставими, при грип никой не налагаше карантини, никой не си стоеше у дома, при грипна епидемия, никой не отчиташе заразени без симптоми и заразни за околните, при КОВИД19 само се говори за такива, няма никакви истински данни и проучвания, и е странно, като че не разрешават да се правят.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1090 -: Март 29, 2020, 16:25:26 »
като знаеш как се отчита, и като видиш в италия как поне 99% имат поне едно сериозно заболяване, малко почва да мирише бройката жертви от коронавируса.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1091 -: Март 29, 2020, 16:26:33 »
Не мисля че грипът и КОВИД19 са съпоставими...

що? сичко живо твърди, че това е грипна епидемия от ковид.

съвсем отделно, че точно тази епидемия точно сега обслужва едни интереси.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1092 -: Март 29, 2020, 16:27:30 »
какво значи това: влизаш в болница след инсулт, там откриват, че си заразен с корона. почиваш. описан си като починал от коронавирус.
Точно така! Така се води статистиката на починалите. И тя е по единна методика на СЗО.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1093 -: Март 29, 2020, 16:29:16 »
и въпреки тази откровено манипулаторска методика ковид-ът не може да докара повече от 4% смъртност. а бе...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1094 -: Март 29, 2020, 16:30:50 »
Ся, не мога да се въздържа да не отбележа новата идиотщина, родена от гербавите ганглии наречена - мерки срещу коронавируса. Та значи - когато висиш пред магазина, всеки индивид трябва да е на три метра от тези около него. Последното вАжи дори и ако сте съпрузи. Не важи само, ако сте родител с дете/независимо от възрастта на детето!. Тва не мога да го смеля от два часа и много, ама много ми се иска, кретенът натворил тази поредна простотия да влезе в обсега на поне едната ми ръка

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1095 -: Март 29, 2020, 16:32:04 »
Наистина това е нов вирус, имаме съвпадение на редовния грип и нов да кажем грип.
Общата смъртност на сезонна база ще е по-висока.
Относно 1-ия процент - такава е смъртността на местата където се тества масово, крайната ще е по-ниска.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1096 -: Март 29, 2020, 16:39:41 »
Не знаех, че в този форум имало толкова верующи, но явно вече трябва да го имам предвид, най-вече ако се пише по темата. За момента е ясно, че за някаква нормална дискусия изобщо не може да става въпрос.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1097 -: Март 29, 2020, 16:43:11 »
Не знаех, че в този форум имало толкова верующи, но явно вече трябва да го имам предвид, най-вече ако се пише по темата. За момента е ясно, че за някаква нормална дискусия изобщо не може да става въпрос.

ти си пиши по темата, тя дискусията си върви. ето и едно мнение, дето ми попадна от епицентър:
Quote (selected)
Например при Азиатския грип през 1956-1958 г. г. загиват близо 2 млн. души, при Хонконгския грип от 1968-1969 г. г. умират един милион, включително 15 на сто от населението на Хонг Конг, но въпреки това никой не говори за самоизолация на страните и прекратяване на стопанската дейност. Днес паниката около коронавируса се разпространи най-вече от правителствата и средствата за масова информация. Безусловно интензивността и деструктивността на

тази паника е предизвикана от дивотията както на съвременния Запад, така и на неговия елит.

Унищожаване на реформите поради изпростяване на управлението, унищожаване на класическата система на образованието и отпадането на изискването обучаващите се да мислят, доведе на власт поколение от политици „инфлуенсъри“ и „млади технократи“, искрено невярващи в съществуването на реалността и н притежаващи дори минимални знания. И това е валидно не само за Запада. Рамо до рамо с бившия премиер на Полша, който беше убеден, че през Втората световна война хората са воювали с динозаврите, стоят и политическите мениджъри в Москва, които по пазарни причини методично ликвидираха инфекциозните отделения и болници, заедно с лекарите.
http://epicenter.bg/article/Pandemiyata-kato-instrument-za-preobrazuvane-na-chovechestvoto/211680/11/33

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1098 -: Март 29, 2020, 16:44:33 »
значи, касапин, за теб е нормално в бърза помощ да приемат наръган в гърдите циганин, който да излезе заразен с ковид, и като почине, да го отчетат като жертва на ковид? щото това е, което се отчита към момента.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1099 -: Март 29, 2020, 16:50:39 »
Не знаех, че в този форум имало толкова верующи, но явно вече трябва да го имам предвид, най-вече ако се пише по темата.
Ок, извинявай. Ти явно си от разбиращите.

Много корава логика - реалните проценти в се движат от 4 до 11, ама форумните специалисти ще обсъждат един процент
Как разбра че са "реалните"?

А ако реалните са 50%? Или 100? 

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1100 -: Март 29, 2020, 16:51:08 »
значи, касапин, за теб е нормално в бърза помощ да приемат наръган в гърдите циганин, който да излезе заразен с ковид, и като почине, да го отчетат като жертва на ковид? щото това е, което се отчита към момента.
Колко подобни случая са ти известни на тебе и какъв им е дела към всички регистирани? От къде имаш информация, че това е масова практика и броят на мъртвите умишлено се фалшифицира по подобен или друг начин, и то не само на едно място, а в целия ЕС също и Иран?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1101 -: Март 29, 2020, 16:54:09 »
Не знаех, че в този форум имало толкова верующи, но явно вече трябва да го имам предвид, най-вече ако се пише по темата.
Ок, извинявай. Ти явно си от разбиращите.

Много корава логика - реалните проценти в се движат от 4 до 11, ама форумните специалисти ще обсъждат един процент
Как разбра че са "реалните"?

А ако реалните са 50%? Или 100?
Мислех, че за момента обсъждаме това което се знае и за което има данни, а не това което е възможно или вероятно и с което може да се спекулира по най-различен начин. Като подобна спекулация не допринася за изясняване на картината, а служи за защита на тезата, че вируса не е толкова опасен и, че сме жертва на конспирация на ниво ЕС.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1102 -: Март 29, 2020, 16:56:17 »
Quote (selected)
Заради световната блокада, предизвикана от COVID-19, британските фермери спешно се нуждаят от 90 хиляди сезонни работници, тъй като няма кой да прибере реколтата и тя ще изгние, писа в. "Обзървър". Те вече са потърсили помощ от правителството. Според фермерите намесата на властите е необходима, защото при сегашната блокада за десетки хиляди работни места спешно трябва да се намери персонал. От компанията "Конкордия", която е лидер сред фирмите за подбор на персонал от чужбина, предлагат желаещите работници да бъдат превозени и с чартъри, включително и от България. Алтернатива са и работници от Русия, Украйна, Молдова, Беларус, Грузия и Барбадос. Украинците обаче удължиха карантината до 23 април, а в Русия от утре затварят границите в двете посоки.

Това го пише оттатък  газетата. Пак оттатък пише, че Австрия праща специални самолети да превозва болногледачки от България и Румъния, щото и те си нямат определен вид трудещи се.

И се чудя, ама нали на тез богати страни всичко им е наред! Чудя се и кой точно колко ще пострада и дали няма да станем свидетели на страшни изненади /естествено, ако се шитне Боко/

Тцъ. Никой не е казвал, че сме жертва на конспирации на ниво ЕС. Другаде трябва да се търсят мизатропите. ЕС ще е един от най-пострадалите, да не кажа най...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1103 -: Март 29, 2020, 16:58:07 »
Общо взето мислех, че се опитваме да уточним какъв може да бъде броя на жертвите на вируса, а не на броя на изобщо заразените. Вторият брой може да ни послужи за други цели, но за съжаление него няма как да го знаем и както и да спекулираме, е ясно, че за него грешката може да е много голяма.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1104 -: Март 29, 2020, 16:59:03 »
Quote (selected)
че сме жертва на конспирация на ниво ЕС.

Ами, не!
Време е да забравиш за геоцентричната и Евроцентрична вселенска подредба.
ЕС, еле па нас, никой не ни бръсне за слива.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1105 -: Март 29, 2020, 17:00:29 »
Quote (selected)
че сме жертва на конспирация на ниво ЕС.

Ами, не!
Време е да забравиш за геоцентричната и Евроцентрична вселенска подредба.
ЕС, еле па нас, никой не ни бръсне за слива.

Я виж ти какви еднакви работи си мислим с Буратино :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1106 -: Март 29, 2020, 17:00:32 »
Колко подобни случая са ти известни на тебе и какъв им е дела към всички регистирани? От къде имаш информация, че това е масова практика и броят на мъртвите умишлено се фалшифицира по подобен или друг начин, и то не само на едно място, а в целия ЕС също и Иран?

информация писах откъде имам, имаше и потвърждение от бачо кольо, че това е методологията, по която се отчита смъртността от ковид. няма значение от какво си умрял, ако си бил заразен от ковид - значи си умрял от ковид. точка.

така че въпросите ти са глупави.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1107 -: Март 29, 2020, 17:02:21 »
Kasapin, данните на които разчиташ не може да са надежден източник на информация, след като очевидно не е ясно как се отчитат (пр. Италия)

А също така се знае, че най-вече умират възрастни хора, особено със съпътстващи заболявания.

Виж, че във второто изречение никъде не пише "коронавирус" и... пак е вярно. Защо се получава така?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1108 -: Март 29, 2020, 17:02:59 »
Мислех, че за момента обсъждаме това което се знае и за което има данни...

а също и как точно са събрани данните, дали информацията, която представят, е коректна или изкривена нанякъде.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1109 -: Март 29, 2020, 17:03:03 »
Не виждам никакъв проблем да се работи с твърдо установените данни. Те са установени заразени с вируса, брой хора нуждаещи се от болнично лечение, брой хора постъпили в интензивно отделение, починали в следствие на заразяване висува и последвалите усложния. Едиственото голямо разминаване по страни е в броя на установените заразени, защото някъде тестват масово и заподозрени които нямат симптоми, а само са били в контакт, а някъде само хората които вече са проявили симптомите на болестта. С времето обаче ще се види в коя страна как вървят нещата и тогава ще могат да се направят необходимите уточниния и корекции.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1110 -: Март 29, 2020, 17:05:32 »
Quote (selected)
Не виждам никакъв проблем да се работи с твърдо установените данни.
Ами точно това е проблемът. Съмненията са за генерализиране на обичайната обща смъртност като смърт от коронавирус.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1111 -: Март 29, 2020, 17:07:42 »
До момента никой не ми дава конкретна информация за фалшификация и манипулация на официалните данни. Всеки говори за съмнения и подозрения и евентуални неточности в изчислението, т.е. пак опираме до вяра или до неверие. Вместо това въпросите ми се квалифицират като глупави. Е аз преди да приема някаква теза имам нужда от 100% аргументи които я подкрепят. Явно тук много хора имат друг подход към нещата и в крайна сметка почваме да си говорим на различни езици.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 17:10:47 от kasapina »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1112 -: Март 29, 2020, 17:08:45 »
Не виждам никакъв проблем да се работи с твърдо установените данни. Те са установени заразени с вируса, брой хора нуждаещи се от болнично лечение, брой хора постъпили в интензивно отделение, починали в следствие на заразяване висува и последвалите усложния. Едиственото голямо разминаване по страни е в броя на установените заразени, защото някъде тестват масово и заподозрени които нямат симптоми, а само са били в контакт, а някъде само хората които вече са проявили симптомите на болестта. С времето обаче ще се види в коя страна как вървят нещата и тогава ще могат да се направят необходимите уточниния и корекции.

една аналогия: имаш град. черноморски. в него има некви починали, включително от удавяне. обаче методиката, по която отчиташ дали някой е умрял от удавяне или по друга причина е дали въпросният някой е мокър. ако има вода по ръцете - значи се е удавил.

къпал се, подхлъзнал се, паднал и ударил главата - и ето ти смърт от удавяне. тва е сегашната методика, това са сегашните данни, които ти напъваш да обсъждаш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1113 -: Март 29, 2020, 17:09:35 »
Касапин, амплитуда от 0.9 до 11% - Германия/ Италия трябва да те жегне поне малко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1114 -: Март 29, 2020, 17:12:09 »
Касапин, амплитуда от 0.9 до 11% - Германия/ Италия трябва да те жегне поне малко.
Казах, за Германия можем да говорим след седимца-две. Засега нека се концентрираме на ония държави в който вируса вече е навлязъл и вършее. Или тях можем да ги изключим от всякакви статистики щото просто не са ни симпатични.
И да попитам - какво се обсъжда в крайна сметка? Аз имам предвид ситуацията в цяла Европа? Вие явно имате предвид нещо съвсем различно. Явно всички са се наговорили да се обсъжда ситуацията в отделно взета страна - Германия или евентуално България? Ще съм благодарен да се уточните.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 17:30:56 от kasapina »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1115 -: Март 29, 2020, 17:12:19 »
Може би, като образовани хора е редно да уточним терминологията.
Леталитет е делът на починалите от заболелите. Това е медицински показател, за който най-често използваме не съвсем коректното (но интуитивно по-ясно) "смъртност".
Смъртност е делът на починалите от нещо спрямо общия брой население и е демографски показател.
Понякога бъркането на двата щата води до недоразумения и грешки, вместо до по-добро разбирателство.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1116 -: Март 29, 2020, 17:16:42 »
Quote (selected)
Казах, за Германия можем да говорим след седимца-две. Засега нека се концентрираме на ония държави в който вируса вече е навлязъл и вършее.

Кое те кара да мислиш че е тръгнало от Италия,а не от Германия?
някъде тук писах.
Китай е в четвърти месец на епидемията и днес официално обяви край.
През цялото това време ние си фъркахме по света без проблем, на практика сме в 3-ти месец като разпространение и смъртност.
Това че властите са заболи пръста в календара на 13.03.2020 е техен не на вируса проблем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1117 -: Март 29, 2020, 17:20:44 »
Проблемът е че хора починали от други болести, но заразени с короната ги слагат в кюпа като починали от короновируса.
Най-вероятно това е проблема в Италия.
Не е възможно от една и съща болест в Италия да умират 10%, а в почти съседната Германия 1%.
Примерът на Южна Корея където тестираха почти цялото население е показателен.
Там смъртността е под 1%.
С една дума всеки смята както си мисли че е вярно.
Преди няколко дни бях дал един руски линк.
Ще го повторя за всеки случай.

https://www.mk.ru/social/2020/03/25/analiz-koronavirusa-pokazal-chto-mir-obmanuli.html

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1118 -: Март 29, 2020, 17:25:15 »
Quote (selected)
Казах, за Германия можем да говорим след седимца-две
Запиши си го и дотогава кротувай. Щото тук във форума преди няколко седмици вече имаше прогнози за след няколко седмици.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1119 -: Март 29, 2020, 17:40:23 »
ето едно изследване, според което италия е около 20 дни преди дойчланд по отношение на коронавируса:
https://towardsdatascience.com/why-are-covid-19-statistics-so-different-for-germany-and-italy-ee5bf376f461

интересни са сравненията по възрастови групи в двете страни - общо и % заразени:




ето и изместена във времето крива за италия и германия /с различни стартови дати/:

Quote (selected)
Conclusion:
1) Italy is ahead of the curve
To me, it seems that Italy is 19 days ahead when comparing the cumulative deaths and 7 days ahead when comparing infection numbers. I think the fact that the lag is different for deaths and infections makes perfect sense given the more extensive testing in Germany (i.e. the true infection numbers in Italy are likely to be much higher and therefore we would have to go further back in time to find a matching period).
Comparing periods based on the number of deaths is thus more conclusive and probably a better representation of reality. While there might be some differences when it comes to post-mortem testing and attribution of cause of death in case of multiple preconditions, I do think that even after accounting for those differences we would not see a very different picture.
I just hope that we as a country can make good use of the headstart and can somehow avoid the worst of what is yet to come.

2) Italy overestimates their CFR
To me, it became apparent from the analysis that Italy has many mild cases that have gone and still do go unnoticed and untested. Therefore they do not register in the accurate denominator when calculating the case fatality rate. An accurate case fatality rate is going to be significantly lower.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1120 -: Март 29, 2020, 17:41:48 »
Quote (selected)
Примерът на Южна Корея където тестираха почти цялото население е показателен.
Там смъртността е под 1%.
Примерът на Южна Корея наистина донякъде може да е показателен. Масово тестване и затихваща тенденция за новоустановени случаи. Леталитетът обаче не е под 1%. Към момента, 152 починали и 9583 заразени дават близо 1.6% леталитет, като плавно нараства, преди няколко дни беше около 1.4%, а има и доста неприключили случаи, които само могат да увеличават процента (не е точно, но е популярно).

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1121 -: Март 29, 2020, 17:43:15 »
Както разбирам тук хората са писатели, какво им пишат на тях ги интересува избирателно - според това отговаря ли или не на определена позиция която са приели. Което обаче не е добър атестат за разумността им и за отношението им към истината. На почти всички въпроси които ми се отпвавят - вече или съм отговорил или съм дал насока къде да се търси отговора. Това за ония които се интересуват да го намерят. С ония чиято цел е единствено борба за налагане на теза, на каквато и да е цена и с каквито и да са средства няма общо взето какво да си кажа, просто нито не съм на техния акъл, нито преследвам подобни цели. Не съм предполагал, че за такъв голям процент форумници тук, защитата на определена теза, затварянето на очите за реалните факти, са по-важна от установяването на истината.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1122 -: Март 29, 2020, 17:43:43 »
И Нидерландия е интересен пример, развита държава с много тестване. Интересна е хронологията.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 17:47:13 от Калинчо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1123 -: Март 29, 2020, 17:49:07 »
Confirmed: 10,866
Deaths: 771
Recovered: 3
Active: 10,092

Много тестове, но последните дни, преди това кой умрял,умрял.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1124 -: Март 29, 2020, 17:49:55 »
сигурно не съм първия дето го пише това тук, но в китай епидемията свърши:
Quote (selected)
В разгара на пандемията в Европа и Америка, властите в Китай обявиха края на епидемията с коронавируса в страната. Това съобщил на брифинг официален представител на държавния комитет по въпросите на здравеопазването, цитиран от РИА Новости.

Той заявил,че към 28 март числото на заразените в Китай е под 3000.

Копирано от standartnews.com

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1125 -: Март 29, 2020, 17:52:56 »
Нещата са много прости. В онези държави в които епидемията започна по-рано и не бяха взети навреме ограничителни мерки имаме съответно много повече жертви. Тук скандинавците може да се каже са някакво малко изключение. Обаче в Холандия с най-пресните данни смъртността сред установените заразени вече е 7,1% и надмина дори изостаналия Иран. Вярно е, че е много възможно в последния да крият реалните данни, и да не показват истинската картина.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 17:57:22 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1126 -: Март 29, 2020, 17:55:21 »
сигурно не съм първия дето го пише това тук, но в китай епидемията свърши:
В Китай свърши още преди седмица.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1127 -: Март 29, 2020, 17:58:04 »
През цялото време бъркаме задачата.
Всяка държава почва да смята от различно време.
Всяка държава има различна методология на тестване и отчитане.
Всяка държава отчита смъртността по свои си различни критерии.
Накрая очакваме  всички да имат еднакви резултати.
Няма начин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1128 -: Март 29, 2020, 17:58:55 »
сигурно не съм първия дето го пише това тук, но в китай епидемията свърши:
В Китай свърши още преди седмица.
Днес е официално на ниво Китай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1129 -: Март 29, 2020, 18:06:24 »
Quote (selected)
надмина дори изостаналия Иран
Айде сега и това. В какво по-точно е изостанал Иран?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1130 -: Март 29, 2020, 18:12:34 »
Quote (selected)
надмина дори изостаналия Иран
Айде сега и това. В какво по-точно е изостанал Иран?

Така вика евроатлантическата общност, дето в реално време ни прожектира истинското ниво на здравеопазването си

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1131 -: Март 29, 2020, 18:13:13 »
Не зная защо не можете да го разберете.
Няма единна методология как да ги смятат заразените, умрелите и оздравелите.
Няма критерии кой умира от короновирус и кой от друго.
На едно място всички умрели, които са заразени ги смятат за жертви на вируса.
На друго ги делят от какво са умрели заразените.
И всичко това ни го изливат като обективна информация в разни броячи.
А ние почваме да истерясваме защото разни говорещи глави от телевизора ни облъчват постоянно с тази недостоверна информация.
Проблемът е ясен за всеки, който поне малко разбира от статистика.
Защо е така е друг въпрос.

P.S. Опа Буратино ме е изпреварил. :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Март 29, 2020, 18:15:18 от AnonimusBG »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1132 -: Март 29, 2020, 18:16:47 »
Quote (selected)
надмина дори изостаналия Иран
Айде сега и това. В какво по-точно е изостанал Иран?
Ако го сравним със страните от ЕС и особено водещите Италия, Испания, Франция които в момента са пострадали от вируса, подобен въпрос е най-малкото учудващ. Или междувременно Иран е отбелязал някакъв особен напредък в която и да е област, който съм слуайно пропуснал и е успял да настигне или дори изпревари Европа в някако отношение?
Другарката Асол с постинга си успя да ме абицира да и задам един въпрос-отговор: може ли държава управлявана от релгиозни фанатици с религиозна полиция, със смъртно наказание по безумни фанатични закони от преди 1200 години, където жените не са съвсем хора, да не бъде смяната за изостанала. Предполагам тя ще ми отоговри, че щом е жертва на англосаксите, можем да си затворим очите и да и да считаме прогресивна.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 18:22:09 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1133 -: Март 29, 2020, 18:19:26 »
Quote (selected)
Или междувременно Иран е отбелязал някакъв особен напредък в която и да е област, който съм слуайно пропуснал и е успял да настигне или дори изпревари Европа в някако отношение?

Помисли положително.
Кога ние европейците ще стигнем персите по национална независимост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1134 -: Март 29, 2020, 18:23:49 »
Колеги ако искате да си говорим за Иран, направете тема и ще ви осветля доколкото мога за това което явно ви се губи като знания за тая държава и това което се случва в нея. Тук да пишем за него си е офтопик.
Апропо - писах за Иран, че е изостанал не за да показвам някакво негативно отношение към него, а за да подчертая голямта разлика между него и богатите и развити държави от ЕС, който според данните се справят по-зле от него. Тук виждам, вместо да се мисли в подобна посока, се скача като на размахан червен парцал и се почват едни кални борби. Е питам, кому е нужно това?
« Последна редакция: Март 29, 2020, 18:28:36 от kasapina »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1135 -: Март 29, 2020, 18:28:03 »
Quote (selected)
Или междувременно Иран е отбелязал някакъв особен напредък в която и да е област, който съм слуайно пропуснал и е успял да настигне или дори изпревари Европа в някако отношение?
В едно си прав, в друго не. Прав си, че изпреварва „Европа“ в някои важни неща и че явно си го пропуснал. А не си прав, че пропускът ти е случаен – това случайно няма как да стане.
В целях просвещения народонаселения цитирам свой пост от м.г.  В него има и таблица.  Числата в нея са много показателни за това къде е Иран и къде са въздухарите.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1176.msg48526#msg48526

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1136 -: Март 29, 2020, 18:28:58 »
Quote (selected)
Другарката Асол с постинга си успя да ме абицира да и задам един въпрос-отговор: може ли държава управлявана от релгиозни фанатици с религиозна полиция, със смъртно наказание по безумни фанатични закони от преди 1200 години, където жените не са съвсем хора, да не бъде смяната за изостанала. Предполагам тя ще ми отоговри, че щом е жертва на англосаксите, можем да си затворим очите и да и да считаме прогресивна.

Ъхъ
Ако не е жертва,а съюзник на англосаксите за каво се смята такава страна?
Мисля че няма смисъл да ГИ посочвам.
« Последна редакция: Март 29, 2020, 18:32:54 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1137 -: Март 29, 2020, 18:29:39 »
Имаме една тема започната по друг повод за Иран, може да я продължим

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1362.msg69548#msg69548
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1138 -: Март 29, 2020, 18:31:58 »
Ъхъ
Ако не е жертва,а съюзник на англосаксите за каво се смята такава страна?
Много просто. Съюзниците им са съучастници в престъпленията им.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1139 -: Март 29, 2020, 18:35:35 »
Quote (selected)
където жените не са съвсем хора,

Това за Иран ли го написа? Да не би случайно да си объркАл държавата? И откъде накъде си въобразяваш, че може да раздаваш акъл и знания на тема Иран? Не допускаш ли, че е възможно да има хора с повече знания на тази тема.  Баси самочувствието, дето вадиш, да не говорим за това по темата с "вируса". От писанията ти съдя, че не си лекар, биолог, химик и дори математик. На базата на какво се бараш авторитет от първа истанция?