Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:11:26

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 446131 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2640 -: Ноември 28, 2021, 02:57:52 »
И още нещо - Принцът, секуко и аз сме трима различни човека. Няма даже теоретически шанс да виждаме всичко еднакво, затова ако един от нас затрие/пропусне нещо, а другият го върне/заличи, не го приемайте като "аз ся му/й показах". От тази трънка заек няма да изскочи, преди някой от нас да се пищиса окончателно. Ако това сме аз със секуко-то, нищо чак толкоз драматично. Обаче ако ядосате Принца...  :t1815:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2641 -: Ноември 28, 2021, 08:23:28 »
Изчетох всичко. Поради факта, че Котаракът Леополд е мое тотемно животно, мисля, че трябва изначално да си изясним къде сме и какво правим тук.
Значи, в далечните времена преди интернета, на това място щеше да отговаря какво? Правилно, хоремаг с танцова площадка. Този конкретно форум е Ноевия ковчег на Кръчмата на Керпеденя от Скай-времената.
Забележете, не на целия Скай форум, а на една малка част, грижливо поддържана и почиствана от безсменния дядо Керпи! Аз оттам идвам, щото там бях, когато 67 беше пратена на едногодишна ваканция за предполагаемо сквернословие чрез цитат на Лермонтов.

Съответно след като сте добре дошли, бъдете така добри и да се придържате към общо взето доста гъвкавите правила. Функцията "игнор", съчетана с величествено презрение стил "Анна Ахматова за гъби в тога от Кембридж" е идеална възможност за съвместно съществуване. Така ще ми спестите необходимостта да трия глупости, които изяждат безценни минути от лимитираните ни такива. Момите, които не искат да бъдат щипани изобщо, могат да се пуснат от хорото и да застанат в редиците на кибиците, таквиз наплодил Господ. Пощо сме във времена на евентуална гендърна флуидност, моля термина "моми" да се приема за представители на каквито си искате полове, да не остане някакво недоуточнение.

Това тук не е лична библиотека с лични кабинети, където се чука на вратата преди да влезе човек при колегите. Ако такава е нужна някому, да бъде така любезен да отиде и да си спретне, като Илия килия, да си я оборудва, свърже, чисти и се наслаждава. Аз тази работа няма да му я върша.

Извинявай, но това е една стандартна машинописна страница текст, която можеше спокойно да си спестиш, защото не казва нищо. Има конкретен и ясно посочен казус. Един от модераторите е слабонервен, позволява си лични пристрастия и използва по-високото си ниво на достъп до функциите на продукта, за да тормози пишещи, които са му неприятни. Дори хипотетично те да са престъпили някакви правила (не желая да коментирам дали де факто има ясни такива), очевадно е двойственото му отношение и липсата на еднакъв аршин към всички. Дали искаш или не искаш да вземеш отношение по казуса (публично или тихо, само в рамките на модераторската група) - това е твое решение. Но да пишеш нищоказващи безадресни назидателно-философстващо-морализаторски чаршафи - това е безсмислено.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2642 -: Ноември 28, 2021, 08:37:28 »
Ето ти конкретен казус. Алиса написа една лъжа:

„Здравните власти в Ботсвана обявиха в четвъртък, че четири случая на нов вариант на COVID-19, сега известен като B.1.1.529, са докладвани и регистрирани на 22.11. тази година.„

Ваксината щяла да бъде готова до лятото.
Обявил Бил Гейтц
Това се казва светкавична експедитивност
 

Учтиво я помолих да даде доказателство за своето твърдение.

Може ли да видим отправка към изказването на Бил Гейтс относно ваксините срещу ботсванския щам?

Секукото - тогава беше в серия, триеше всеки мой пост - изтри въпроса ми и остави лъжата й.

Питам - и моля за думи прости - а) въз основа нарушението на кое правило е изтрит постът ми, б) трябва ли написаното от мен да се изтрие (да/не) и в) редно ли е лъжата на Алиса (или чиято да е друга) да стои непокътната (да/не).

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2643 -: Ноември 28, 2021, 08:42:10 »
Цитат на: пешo в Ноември 26, 2021, 21:49:03

    Опит за нещо, на което и ти много държиш - да се коментира написаното, а не автора. Ти, впрочем, защо си полковник/професор/свещенослужител ? ?
Тъпо, много тъпо, Пепи - тук, в този форум съм само свещенослужител, докато ти си с цели четири "цевдонима", защо бягаш от отговора?
Срам? Неудобство? А?
Значи, дедо попе, тъпо било "да се коментира написаното, а не автора" ?
Виж ти.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2644 -: Ноември 28, 2021, 08:55:44 »
Значи, дедо попе, тъпо би
ло "да се коментира написаното, а не автора" ?
Виж ти.
Пепи, деменцията ли те хвана, злобата ли, не знам - след като лъжливо се заяде за някакви три мои ника, учтиво те попитах за какво са ти нужни на теб тук - повтарям - тук, в този изискан клуб - цели четири ника? Не във форума на газетата, където бяха моите, тук!
...мълчиш като задник, твой избор.

Аз ти отговорих защо в покойния форум ми се наложи да използвам други, освен обичайния, чети, то сляпото окато прави.

Обади ни сега защо тук са ти необходими "калки", "пешо", "гринго", "миндербиндер", може и други да имаш, знам ли?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2645 -: Ноември 28, 2021, 09:05:33 »
Quote (selected)
Обади ни сега защо тук са ти необходими "калки", "пешо", "гринго", "миндербиндер", може и други да имаш, знам ли?
Може да е решил да се състезава с Хер-а, което е кауза пердута.
Пордимския е заел 50+1% от възможните символни съчетания до семсетия знак и си ги ползва всичките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2646 -: Ноември 28, 2021, 09:17:52 »

Питам - и моля за думи прости - а) въз основа нарушението на кое правило е изтрит постът ми, б) трябва ли написаното от мен да се изтрие (да/не) и в) редно ли е лъжата на Алиса (или чиято да е друга) да стои непокътната (да/не).

преди да почна да те почиствам, постовете ти бяха по едно изречение, състоящо се от тролене и/или обиждане на съфорумник.
Нямам желание да се занимавам с непрекъснатите ти простотии, но нямам и проблем да пльокна тук колекция от 50те ти поредни такива поста, които ме предизвикаха да почистя.

и не, аз не съм леополд, и заяжданията ти със всички и всичко хич не ме кефи.
Нито ме кефи свръхпретенциозността ти и претенциите ти да ти се обръща непрекъснато внимание, все едно си демонстрирал тук нещо, заслужаващо чак такова уважение и отношение.

Има хора, които имат сантимент към образователните ти постове от сега.
Същите пренасят тоя сантимент и към пишещия тук, макар че повечето ти постове са тролене чиста проба.

Има фундаментален труд, що е тролене, принца го е пуснал отдавна.
Та там е описано най-честата проява на грубо тролне. А имено изискването от страна на трола СЛЕД всяко твърдение на опонента да изисква линкове за доказателства и да подиграва опонента непрекъснато.

така че дори в това си оплакване самият ти доказваш, че си се държал като трол, питайки що ти е разкарано тролското заяждане.

и не, не ме кефи да бърша, изкарах няколко години тук без да го правя, но когато влезна тук и се окаже, че последните 100 поста са само тролене, и то от предимно трима-четирима....

ми почиствам. без кеф. ама ще продължавам да го правя.

И е безкрайно ясно що те трия, на предишното ти питане пак отговорих по кои правила съм те трил.
Ти пак не искаш да приемеш.... щото изискваш някакво по особено отношение?

а, да, и на това "молядругаркозабършетеинея,щомзабърсамен" също ти е отговорено.
От липсата на наказание за нечие неправилното поведение хич не следва, че и твоето неправилно поведение задължително трябва да бъде пропуснато, еле пък да трябва да бъде възпято...

Та така, троловете са ми под постоянен надзор от около седмица. Бриша троленето им наред.
Просто почнах да се държа така, както твърдяхте че се държа.
И ще продължавам.


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2647 -: Ноември 28, 2021, 09:23:51 »
Пепи, деменцията ли те хвана, злобата ли, не знам - след като лъжливо се заяде за някакви три мои ника, учтиво те попитах за какво са ти нужни на теб тук - повтарям - тук, в този изискан клуб - цели четири ника? Не във форума на газетата, където бяха моите, тук!
...мълчиш като задник, твой избор.

Аз ти отговорих защо в покойния форум ми се наложи да използвам други, освен обичайния, чети, то сляпото окато прави.

Обади ни сега защо тук са ти необходими "калки", "пешо", "гринго", "миндербиндер", може и други да имаш, знам ли?
Ми - обясних най-учтиво, но ти явно желаеш да се заяждаш и си показа задника. Кво да те правя, живей !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2648 -: Ноември 28, 2021, 09:24:10 »
Пепи, деменцията ли те хвана, злобата ли, не знам - след като лъжливо се заяде за някакви три мои ника, учтиво те попитах за какво са ти нужни на теб тук - повтарям - тук, в този изискан клуб - цели четири ника? Не във форума на газетата, където бяха моите, тук!
...мълчиш като задник, твой избор.

Аз ти отговорих защо в покойния форум ми се наложи да използвам други, освен обичайния, чети, то сляпото окато прави.

Обади ни сега защо тук са ти необходими "калки", "пешо", "гринго", "миндербиндер", може и други да имаш, знам ли?
Струва ми се, че е очевидно, че този "пешо" не е "Пешо".

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #2649 -: Ноември 28, 2021, 09:27:06 »
И да помоля за точно определение кое според уважаемия администратор е тролене.
Защото моята представа за тролене някак не съвпада с неговата.  :think:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2650 -: Ноември 28, 2021, 09:30:26 »
Команчи, разбра ли сега - тебе ще те трият, докато това
И друг въпрос имам.
Колко боклуци като теб довлякоха тук врекаджа и сержантчето?
и подобните му ще си стоят. :bigok:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2728
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2651 -: Ноември 28, 2021, 09:34:25 »
Команчи, разбра ли сега - тебе ще те трият, докато това и подобните му ще си стоят. :bigok:

ловки, мерси, ама не се изживявам като исус, евангелисти и тълкуватели не са ми нужни.
Сам си се тълкувам, ако се налага.

относно.... ще трия докато троли.
Както стана и с теб. ти спря само да тролиш, спрях да те трия.

ся изследваш докъде е търпението ми, ма поне не простееш като преди.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2652 -: Ноември 28, 2021, 09:37:12 »
Нито ме кефи свръхпретенциозността ти и претенциите ти да ти се обръща непрекъснато внимание
Нема такъв филм. Нали имало игнор? Всеки е свободен да не ми обръща внимание.
Иначе конкретният ми въпрос не бе насочен към теб  :smokin:, немаше нужда да се впрягаш и да пишеш 2000+ знака.
Продължавам да твърдя, че написаното от Алиса е лъжа и предвид това, че си стои и до ден днешен, приемам, че се толерира пласирането на такива тук. Лично от теб, впрочем.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2653 -: Ноември 28, 2021, 09:39:47 »
Не ща са се правя на котарака Леополд и да агитирам за дружба, ама защо не започнем да го караме по-кротко?!?
Не за друго, ами ще прецакаме и тоя форум.

...а не си струва.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2654 -: Ноември 28, 2021, 09:44:13 »
Не тълкувам, секуко, контатирам простичкия факт, че дори откровено обидните постинги на определени потребители си стоят и даже не са редактирани, а се трият такива, мъгляво набедени в тролщина. :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2728
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2655 -: Ноември 28, 2021, 09:44:24 »
Нема такъв филм. Нали имало игнор? Всеки е свободен да не ми обръща внимание.
Иначе конкретният ми въпрос не бе насочен към теб  :smokin:, немаше нужда да се впрягаш и да пишеш 2000+ знака.

айде стига ТРОЛЕНЕ.

какъв игнор да сложи администратор/модератор? модератор да не чете, какво се пише тук?
как ще си изпълнява функциите на модератор, ако не чете определен писач?
поне опитваш ли се да разбереш защо претенциите ти са неадекватни тотално?

И пак си въобразяваш, че имаш право да лепиш оценки и трябва да ти се обръща по-голямо внимание от на останалите, що?
че и знаците ми да броиш. що? модератор ли се изживяваш, кво ли?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2656 -: Ноември 28, 2021, 09:46:10 »
Уважаемата Симпли замоли за конкретика що е това тролене.
п.п. излизам по спешност

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2728
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2657 -: Ноември 28, 2021, 09:47:47 »
Не тълкувам, секуко, контатирам простичкия факт, че дори откровено обидните постинги на определени потребители си стоят и даже не са редактирани, а се трият такива, мъгляво набедени в тролщина. :smokin:

ми отговорено беше. ся съм взел под наблюдение четирима. 
колкото повече време губя с тях толкова по-малко време остава за другите.
Когато загубеното от мен време достигне критични за мен стойности - следват мерки, които да ми осигурят повечко свободно време.

Нищо сложно.

и ловки, когато карам през пръсти и не удрям теб нямаш проблеми.
Обаче този, който не харесваш, трябва да бъде почистен според твоите критерии на 100%.
що?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2658 -: Ноември 28, 2021, 09:54:12 »
ми отговорено беше. ся съм взел под наблюдение четирима.
:bigok:
Това в никакъв случай НЕ Е лично отношение и Е великолепен пример за модераторска безпрострастност.

че и знаците ми да броиш. що? модератор ли се изживяваш, кво ли?

Това не е особено сложно. Кеф ти текстови редактор, кеф ти онлайн инструменти. Кое правило забранява броенето на знаци?

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2659 -: Ноември 28, 2021, 09:57:38 »
:bigok:
Това в никакъв случай НЕ Е лично отношение и Е великолепен пример за модераторска безпрострастност.

Това не е особено сложно. Кеф ти текстови редактор, кеф ти онлайн инструменти. Кое правило забранява броенето на знаци?

имаш наистина проблеми с разбирането на текст след прочитането му.

първо. изрично съм казал, че троловете съм ги взел на личен контрол.

и второ, не съм питал КАК броиш знаци, а питах ЗАЩО.

не ми пробутвай, че не разбираш разликата между двете.

 :cool-1084:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2660 -: Ноември 28, 2021, 10:03:01 »
За да придам количествено изражение на обтекаемия термин "чаршаф".

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2661 -: Ноември 28, 2021, 10:09:40 »
и ловки, когато карам през пръсти и не удрям теб нямаш проблеми.
Обаче този, който не харесваш, трябва да бъде почистен според твоите критерии на 100%.
що?
--------------------------------------
Първо - защо трябва да удряш мен, за какво нарушение?
Второ - какво значение има дали харесвам Алиса или не, това е субективно усещане.
Тя нарича мен и, явно визирайки и други форумци, боклуци, и това си стои непочистено.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2662 -: Ноември 28, 2021, 10:11:38 »
нека си седят и двата перфектни примера за тролене.

искате, като ви се отговори не вниквате, а продължавате да се заяждате.

страшно тънкообидни, но нямате проблем да оплюете и да нагрубите всекиго, без значение предизвикано или непредизвикано.

гадно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2663 -: Ноември 28, 2021, 10:41:15 »
Абе предводител на поръбените з....ци, кой си ти, че да ти отговаям!
Не съм адресирала поста си към теб, нито чета плюнките ви за вируси и ваксини. Изключително рядко влизам в тази тема.
Но слушам радио, и ви стоплих информация, преди да сте я чули.
И още. Билито Гейц от една година строял завод за ваксини в Ботсуана.
Ако нещо не влиза в обема на твоята информация, това не значи, че е лъжа, а че ти, заровил зурла, като прасе у тиква да пишеш и постваш пропагандичка, не си правиш труд да чуеш или прочетеш нещо ново.
Айде у лево!
На теб ще да отговарям, и линкове да ти пускам.
Айде оди коментирай новият супервирус 0

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2664 -: Ноември 28, 2021, 10:52:45 »

Та така, троловете са ми под постоянен надзор от около седмица. Бриша троленето им наред.
Просто почнах да се държа така, както твърдяхте че се държа.
И ще продължавам.
И слава Богу!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2665 -: Ноември 28, 2021, 11:40:27 »
Направете две теми.
Едната - Ваксъри
Другата - Антиваксъри.
Бас, че мирясат.
И никакво мешане.
Всеки да си стои в къщичката, карантина.
И да си излага информацията.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2666 -: Ноември 28, 2021, 12:31:27 »
Я не ни разваляй мохабета в кръчмата.  :tongue_:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2667 -: Ноември 28, 2021, 13:08:08 »
И да помоля за точно определение кое според уважаемия администратор е тролене.
Защото моята представа за тролене някак не съвпада с неговата.  :think:
и моята
истината според мен е, че уважаемият админ паралелепипед създаде повечето проблеми във форума напоследък
странно е това, защото доскоро не се намесваше така грубо, нито си позволяваше да нравоучава форумците непрекъснато, дори не знаех,че е администратор
не знам какво се промени, но този начин на администриране няма да доведе до нищо добро

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2668 -: Ноември 28, 2021, 13:22:06 »
и моята
истината според мен е, че уважаемият админ паралелепипед създаде повечето проблеми във форума напоследък
странно е това, защото доскоро не се намесваше така грубо, нито си позволяваше да нравоучава форумците непрекъснато, дори не знаех,че е администратор
не знам какво се промени, но този начин на администриране няма да доведе до нищо добро

пояснявал съм, ще поясня за пореден път. иска ми се да е последен.
преди къде седмица отворих форума да чета, минах последните сто новосъздадени пращулки и се втрещих.
не ставаше за четене.
подкарах подред няколкото водещи автори, и се оказа, че имаха поредици от по 30 поста в които имаше само обиди и задявки с опонентите. Та си ги запомних кои са и ги попочистих

няма никакво нравоучение в това, да помолиш рецидивистите да се вземат в ръце. като не щат, ще продължавам.
а това, че същите тия се имат за богоизбрани, и държат да бъдат обкудкудяквани непрекъснато - не е мой проблем.

Не може като се влезне във форума да те посрещат в екскременти във всякакви форми, било изкопани вкаменелости или прясно снесени.

.... тролене, например, е и да изискваш непрекъснато уточнение на явно утвърдили се и всеизвестни неща.
пак и пак, и то доста, след като отговор ти е даден. И да подминаваш дадения отговор, и да задаваш същия въпрос пак. и пак.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2669 -: Ноември 28, 2021, 13:52:55 »
.... тролене, например, е и да изискваш непрекъснато уточнение на явно утвърдили се и всеизвестни неща.
пак и пак, и то доста, след като отговор ти е даден. И да подминаваш дадения отговор, и да задаваш същия въпрос пак. и пак.

преди 2-3 седмици "тролих" (по таа класификация) асол за твърдението ѝ, че при епилептичен припадък треа се напраи сичко възможно, вкл. и да се употреби сила и/или инструменти, за да се отвори устата на припадналия и да се извади езикът му, за да "не го глътне".

утвърдилото се и всеизвестно за асол и за мноо други е одречено од спешната медицина од десетилетия и сичките курсове по първа помощ шо се однася до поведение при епилептичен припадък почват с коментар как точно тва не бива да се прави при каквито и да е обстоятелства.

такива "троля" и "ще троля", щото с агресивното си незнание са опасни за околните.

аналогичен изглежда случаят с "по време на пандемия не се ваксинира".

- дами и господа, дайте некой линк за тва твърдение, ако обичате.
- е, как, то е взеизвестно.
- ма дайте сепак да се образовам и аз.
- те ти тука линк към маямарков.ком, там си пише.

ма кво пише фнекъв личен сайт не е политика на международна организация, на национална здравна служба и т.н. авторитетен орган.
квито и да е мои търсения онлайн не дадоха резултат, фкойто черно на бяло да е написано тва "утвърдило се и всеизвестно нещо" односно неваксинирането по време на пандемия, на което тук се позовават с повод и без.
а начинът да се избяга от предоставянето на подобна информация и да се направи опит да се блокира обсъждането е семпъл - сичко, което е неудобно, е тролене  :bigok:

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2670 -: Ноември 28, 2021, 13:58:32 »

утвърдилото се и всеизвестно за асол и за мноо други е одречено од спешната медицина од десетилетия и сичките курсове по първа помощ шо се однася до поведение при епилептичен припадък почват с коментар как точно тва не бива да се прави при каквито и да е обстоятелства.


fui. мой съученик, епилиптик, 1984 година почина при такъв припадък, задушавайки се с езика си.
не знам какво и как се е всеизвестнало и кое от колко десетилетия е отречено. просто факт.

та затова моля да не се дръвчете за всичко, ма четворката едно си знае, едно си бае.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2671 -: Ноември 28, 2021, 14:03:01 »
команч

да се повтарям? що? и без това съм ти отделил повече време, отколкото си заслужил
трия.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2672 -: Ноември 28, 2021, 14:05:02 »
fui. мой съученик, епилиптик, 1984 година почина при такъв припадък, задушавайки се с езика си.
не знам какво и как се е всеизвестнало и кое от колко десетилетия е отречено. просто факт.

езикът не може да се глътне, но би могъл да доведе до обструкция на дихателните пътища (по-скоро тва се има предвид под популярното "гълтане на езика"). и потенциално до фатален изход. тва никой не го оспорва.

начините да се преодолее тая обструкция обаче не са свързани с използването на сила и избиването на зъби, за да се осигури достъп до езика и да се "извади".

горното е пример как истинско събитие и риск - смърт от задушаване при припадък, някога е водело до идеята, че единственият начин за предпазване от обструкция е чрез насилствен достъп до езика.
тва е бил метод дълго време, след което се оказва, че челюстните травми и/или избитите и/или аспирирани поради тва зъби са доста по-голям риск.

има си начини да се избегне тая обструкция и те не са насилствени, да не се разпростирам.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2673 -: Ноември 28, 2021, 14:14:22 »
лилиян, в момента команча демонстрира флеймене и тролене
одобряваш ли това?

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2674 -: Ноември 28, 2021, 14:15:59 »

глей ся. значи аз имам теза.
ти от тезата изваждаш само това, което ти е интересно, и го подлагаш на многословно "опровергаване"
Това е също тролски похват :)


но поради изпадането в делириум на команча - дванадесет поредни неадекватни еднакви поста тук-
и опита му да пречи на всички останали да стигат до темата, ще я поохладя за малко

в крайна сметка тук не е бърза психиатрична помощ за команча....
« Последна редакция: Ноември 28, 2021, 14:23:48 от паралелепипед »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2675 -: Ноември 29, 2021, 15:55:13 »
Ето ти конкретен казус. Алиса написа една лъжа:

Учтиво я помолих да даде доказателство за своето твърдение.

Секукото - тогава беше в серия, триеше всеки мой пост - изтри въпроса ми и остави лъжата й.

Питам - и моля за думи прости - а) въз основа нарушението на кое правило е изтрит постът ми, б) трябва ли написаното от мен да се изтрие (да/не) и в) редно ли е лъжата на Алиса (или чиято да е друга) да стои непокътната (да/не).
А) Не зная защо е изтри постът ти - предполагам, че е отишъл под ножа по инерция, защото не виждам повод инак да бъде трит.
Б) Не.
В) Аз не зная дали Алиса лъже. Не съм в състояние да проверявам всяко едно твърдение, което някой поства. Тя и Русия, хем е голяма държава, трудно повярва, че президентът й е рекъл онова за терористите и тоалетната, та аз да се доредя. Ако имаш информация, че това е лъжа, можеш да я опровергаеш с твоята информация. Ако ли не - подмини, може да се окаже истина, макар и трудна за вярване. Хемингуей години наред твърдял, че го следят. Даже отнесъл малко психиатрия за параноята си. Минали години, архивите били отворени и се оказало, че наистина са го следели.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2676 -: Декември 02, 2021, 10:59:09 »
беше изтрит, защото беше започнал да тролиш.

на направена забележка от моя страна започна да обиждаш, да си измисляш права, да се заяждаш, да спамиш.

уйдисах на акъла на Ной да оставя нещата така,
и да тестваме авангардната и идея да ви даде огледалце да се огледате.

видя се какво се получи.

аз, от своя страна, разбрах че няма какво да си играя на възпитание с агресивни простаци.
И сменям тактиката.

Досега променях, обяснявах, триех, замразявах.
приемам поправката. Досега обяснявах, променях, обяснявах, триех,  обяснявах, замразявах.

Става на променям или трия, замразявам, ако ми остане време - обяснявам.

« Последна редакция: Декември 02, 2021, 11:08:42 от паралелепипед »

Неактивен AR-15

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 20
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #2677 -: Ноември 07, 2022, 19:25:31 »
Поради системни злоупотреби времето между два поредни коментара ще бъде увеличено на 300 секунди.

Надявайте се да е временно, но от вас зависи дали ще остане толкова или ще бъде увеличено още.