Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:48:17

Автор Тема: ТЕАТЪР  (Прочетена 4091 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ТЕАТЪР
« -: Декември 11, 2019, 21:28:57 »
НАТФИЗ – „НЕЧИСТАТА” от  Нина Садур, по мотиви от повестта „Вий” на Гогол

С участието на студенти от специалност „Актрьорство за драматичен театър”
от класа на проф. Пламен Марков

сценична версия и постановкаКалин Ангелов

сценографияНикола Налбатанов

музикален ръководителГеорги Георгиев – Антика

пластикапроф. д-р Велимир Велев

Quote (selected)
Ами, това е момчета, аз живях лошо, на дребно, вие сами видяхте. Излиза, че съм нищожно човече, никому ненужно, сирак, след като такава нечиста сила се залепи и се вкопчи в мен. Какво да се прави, всеки си има своята съдба, момчета.

А пък ако се погледне научно, то значи, че в нашия божѝ свят се е появила черна дупка, от която тук нахлува гноясал мрак и смърдяща гадост, а пък светът, момчета, е така хитро построен, че няма как да изскубнеш от него някое важно нещо, за да запушиш онази черна дупка, щото цялата постройка ще рухне.

Значи, избрали са най-безполезния човек и са го захвърлили в разярения мрак, за да го погълне този мрак и да позатихне до следващия път, като се напие с топла човешка кръв …

Из „Нечистата” от Нина Садур

Препоръчвам горещо!!!

•   прекрасен актьорски състав от студенти 3-ти курс, овладян едва ли не до съвършенство от своя МастерПламен Марков;

•   всички момчета и момичета са подбрани с вкус – както по отношение на фигура, така и на излъчване и на „фац”;

•   всички пеят a capella – без мърдане от тона и на „милимунда”, което е изключително трудно;

•   а за постигнатото ниво на пластика могат да им завидят и най-добрите балетисти …

 :clap-3332:

« Последна редакция: Декември 11, 2019, 22:10:32 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #1 -: Декември 11, 2019, 21:32:34 »
Хубаво!
Да не си сменила имиджа?
Вместо емотикони цитати на класици? :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #2 -: Декември 11, 2019, 21:43:10 »
  :bubblegum: :tongue-out: :bubblegum:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #3 -: Декември 11, 2019, 21:56:29 »
НАФТИЗ?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #4 -: Декември 11, 2019, 22:06:06 »
НАФТИЗ?!
:D :t3721:
Винаги го бъркам, от самото начало /щото ме мързи да го разгръщам секи път!/  :t0120:

Ей ся ше го оправя. Но точно тази постановка наистина си заслужава.  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 22:08:44 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #5 -: Декември 12, 2019, 15:01:35 »
На днешния 12 декември през 1938 г. е родена Невена Коканова - според някои най-добрата българска актриса - не знам - но със сигурност е една от най-красивите.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #7 -: Май 29, 2020, 20:55:52 »
Можете да изгледате и слушате 'Борис Годунов" на Мусоргски, запис от 2014 г., пред "Александър Невски". Тук:

https://operavision.eu/en
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #8 -: Юли 10, 2020, 16:49:28 »
Театър по време на пандемия” – документален филм на режисьора Борис Радев по случай 170 години от рождението на Иван Вазов, излъчен снощи по БНТ1.

Връзката на Иван Вазов с театъра и фактът, че самият Вазов е преболедувал на 70-годишна възраст най-тежкия грип в историята на човечеството – ИСПАНСКИЯ ГРИП. Който само в България е взел около 80,000 жертви.

Препоръчвам горещо!!! :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Юли 10, 2020, 16:56:10 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #9 -: Септември 02, 2021, 00:08:39 »
Донесено от тук Народният театър смята да дели зрителите според ваксинацията
"Директорът на Народния театър Мариус Донкин разказа в предаването „Здравей, България“ по Нова ТВ за интересно предложение, което е изпратил до министъра на здравеопазването. Предложението е особено актуално на прага на четвъртата COVID вълна, докато много културни институции и особено тези от сценичните изкуства, се опасяват, че ако изобщо им бъде позволено да работят, това ще трябва да стане със силно намален капацитет, при заетост не повече от 30 до 50% от местата в салона. Това, разбира се, е неизгодно икономически, но тук идва интересната идея.

„Би могло, партерът на всички театрални салони, да бъде запазен само за ваксинираните зрители. Така тази част от салона може спокойно да бъде запълнена изцяло — предлага Донкин.  — Докато другите места на балконите например, могат да  останат за тези, които не са ваксинирани и там ще се спазват всички предписани мерки — през стол, през ред и така нататък“. "

Аз ще съм сред тези на балкона! Само дето ще се налага да пренаписваме старите вицове за това кои са нови в белите редове на балкона и къде е тоалетната. Все пак, ако опасно неваксинираната единица кихне на балкона, вирусът би трябвало гравитационно да слезе до ваксинираните преторианци в партера!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #10 -: Септември 02, 2021, 13:12:33 »
И аз така - на балкона. Обичам да гледам отвисоко. А що се отнася до тоалетните, сегрегацията и апартейд политиките са го измислили. бели/черни - ваксинирани/неваксинирани. К'во толкоз, всеки ще е сред своите. Може и университетите да ни сегрегират. Аз не възразявам. :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #11 -: Септември 02, 2021, 16:58:20 »
И аз така - на балкона. Обичам да гледам отвисоко. А що се отнася до тоалетните, сегрегацията и апартейд политиките са го измислили. бели/черни - ваксинирани/неваксинирани. К'во толкоз, всеки ще е сред своите. Може и университетите да ни сегрегират. Аз не възразявам. :crying_with_laughter-3302:
Не "може" - при нас е реалност. Чавето вчера ми изпрати декларацията.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
"Черният квадрат"
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2021, 19:53:02 »
Днес попаднах на едно, може да се каже, семейно представление. В Малкия градски театър "Зад канала" прелестната двойка Лиза Боева - Ицко Финци изнесе  беседа - иначе не мога да го нарека - за руския авангард от началото на двайсетия век: Маяковски, Малевич, Хлебников, Дягилев и прочие. Разбира се, семейството е знаменито само по себе си заради възрастовата разлика и дъщеричката, която имат. Както се казва, дай Боже всекиму. Единствено съжалявам, че не съм знаел по-рано за тези техни изяви. Самата Лиза е нещо изключително като ерудиция и артистичност, щом успя два часа да говори по темата, без да заспим или да хвърляме столове, както редовно се е случвало на всичките представления на руските футуристи. (Но пък и скандалният Маяковски не бил отстъпвал, като отговарял с картонения пън, на който седял в своя моноспектакъл.) Ицко Финци, който е последният от великата плеяда актьори - Бог да го поживи!, четеше автентичните текстове от онова време. Е, Финци си е Финци, не мога да го предам! Опитах се да направя някаква снимка, но с моя апарат се получиха само слънчеви протуберанси. Прочее, самият "черен квадрат" е декор от операта (с всичката условност на този термин в случая) "Победа над слънцето". Та може снимките ми да се придържат към каноните на футуризма, но за форума не стават. Ще продължа да следя беседите на артистичната двойка, която се появява на най-неочаквани места - в тюбата, във "Фотосинтезиса", по разни сцени... Е, на връщане от театъра в изблик на художествено-творческо настроение снимах няколко сюжета в парка, които представям на вашето внимание.

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2021, 20:06:43 »
Алиса толкова покани ти отправи, най-сетне се яви.

Beneventus sis, LePenseur.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2021, 20:43:12 »
Няма що, приятно е да ме възприемат като многолик Янус! Макар че е свързано и с враждебност, както ще го опиша след малко другаде.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2021, 21:25:52 »
Алиса толкова покани ти отправи, най-сетне се яви.

Beneventus sis, LePenseur.
Сотиров няма да измисли такъв тривиален цевдоним, той е по изисканите - хомо незнамсикой, мислителят, други такива... ако е вярно ще бъде поредният измекяр от покойния форум, който се глумеше над сии клуб в темата за бабините дивотии, а сега се присламчва тук, да видим...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2021, 21:35:19 »
Измекяр от покойния форум? Еле па я!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2021, 21:47:44 »
Еле па Ти!  :)))

Чакаме снимките

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2021, 21:58:30 »
Благодаря за интереса! Снимките са при снимките.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #19 -: Декември 27, 2021, 09:25:27 »
Quote (selected)
Цитат на: Здравка в Септември 02, 2021, 13:12:33

    И аз така - на балкона. Обичам да гледам отвисоко. А що се отнася до тоалетните, сегрегацията и апартейд политиките са го измислили. бели/черни - ваксинирани/неваксинирани. К'во толкоз, всеки ще е сред своите.
Може и университетите ни да сегрегират. Аз не възразявам. :crying_with_laughter-3302:

Не "може" - при нас е реалност. Чавето вчера ми изпрати декларацията.

Vraiment?! :t1815: Не може да бъде!!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ТЕАТЪР
« Отговор #20 -: Декември 27, 2021, 09:34:38 »
Quote (selected)
Цитат на: Moesia в Ноември 28, 2021, 20:06:43

    Алиса толкова покани ти отправи, най-сетне се яви.

    Beneventus sis, LePenseur.

Сотиров
няма да измисли такъв тривиален цевдоним, той е по изисканите - хомо незнамсикой, мислителят, други такива...

Ами то, LePenseur = Мислителят!!! :ive_got_it-1379:

И без повече подробности, щото Отврат е наблизо и няма как дан'съ намеси ...  :lol: