Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:50:50

Автор Тема: Папа Франциск в България  (Прочетена 73803 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #180 -: Май 07, 2019, 02:38:04 »
Джидж, не го знам тоя твоя Гундяев ... Имам някакви спомени че така викаха на руския патриарх...

Въобще не се прави на хахо по отношение на ГУНДЯЕВ, за когото на всички е ясно, че е бил член на КГБ!

Quote (selected)
Ама той вече идва, нашока ни канчетата за нещо и си замина, не се мотка три дена ...

Да, най–вероятно нашока канчетата на теб и на баба ти, след като си тръгна оттук без никакви почести.  :hypnotised-3320:
в КГБ-то не се членува.
 Попрочети туй, онуй, а?
Олекваш.

А ти най–добре прочети кво съм написала точно над теб.
За да не олекнеш!!! :b0302:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #181 -: Май 07, 2019, 02:43:14 »
А кво ш кайш, бате, ако случайно ПРАВОСЛАВНИЯТ ПАПА /и на българските земи!/, който изобщо не се чува и никой не го знай тук!/ обяви, че ще направи "православно", а не "катостолоческо" посещение в България?  :faint-2220:
Както казал папагалът, ако щеш после ме направи на чучело, но тази поза искам да я видя!
Посещението ще бъде "като-стол - оческо" или "като-сто-лоче-ско"?  Трябва бързо да се реши, защото трябва след това да се избере правилен православен папа за посещението - или ще седи като стол, или ще лочи както му се полага, за сто! Затова и може да не е от нашите земи, щото има и по-големи капацитети. В българските приказки лочат като смоци, но за сто и нещо съм чела само в немските, те са с размах.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #182 -: Май 07, 2019, 02:46:15 »
Бих уважил този папа, който отвори за човечеството ЦЯЛОТО съдържание на ватиканската библиотека.
Дотогава... :t26102: 

А дотогава, лично този папа, поради кои причини не го уважаваш?
Доколкото знам, цялото съдържание на ватиканската библиотека още не е оцифровано и дадено на човечеството. Та има още мегдан за заслужаване на уважение.
Инак точно този папа ми е симпатичен, поради нестандартното си поведение и любовта към пицата и автомобилите.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #183 -: Май 07, 2019, 02:47:21 »
...
А ти най–добре прочети кво съм написала точно над теб.
За да не олекнеш!!!
Mи много неща си написала, ама от несвързани по-несвързани.
И се правиш на сляпа за нещата, които ние пишем.
От зловещата и предателска роля на папството за югоизточна Европа през гадното внушение да се напълним с ислямистка сган, та до глупостите за православни папи и членства в КГБ. Да не забравяме и противното миене на мръсни мангалски крака.
« Последна редакция: Май 07, 2019, 02:49:57 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #184 -: Май 07, 2019, 02:47:56 »
Моме, точно над мен си мерите нещо с Мики и останалите ти опоненти.
И глаголиш нещо ни в клин ни в ръкав за Гундяев.
Той не е по-добър от Марио незнамсикой, просто темата ти е за мостостроителя от Ватикана, пристигнал на държавно посещение.

Реакциите ти мязат на троловските от форума-майка - защо не оставиш събеседниците ти тук да имат свое мнение, макар и различно от твоето?
Няма лошо в това.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #185 -: Май 07, 2019, 03:02:03 »
Ай, стига, Ной!

Има папа на католиците – известен, обичан и почитан от над милиард и 300 милиона католици по света.

Отсреща имаме православие. Кой е нашият "папа" и така ли го славословим, че ако случайно отиде на посещение на добра воля в некоя католическа страна, ще го посрещнат на нож и ще го оплюят отсекаде както тук?
 
Първо, няма наша религиозна личност с такъв авторитет!


И второ, пука им на католиците, когато техният ПАПА не се приема чак толкоз радушно в страни, КОИТО СИ НЯМАТ СВОЙ "ПАПА".  :sad-3295:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:06:23 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #186 -: Май 07, 2019, 03:03:47 »
Стана бирено време!
 :t0328:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:28:22 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #187 -: Май 07, 2019, 03:09:05 »
Quote (selected)
Кой е нашият "папа"
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #188 -: Май 07, 2019, 03:12:21 »
Православието няма "Божи Наместник", "непогрешим Папа" и пр. извращения на Християнството.
Православните патриарси нито претендират да са "непогрешими", нито са подчинени на един от тях.
И православните хора не са зомбирани идиоти, боготворящи обикновен човек, приравнявайки го към Христос.
За авторитета - нашата БПЦ заслужи огромен авторитет с възпитаното си, но твърдо и несломимо поведение.
Католиците да си прибират целуващия мангалски крака йезуит, защото той няма място при нас и никога няма да има.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #189 -: Май 07, 2019, 03:13:05 »
Стана бирено време!
 :t0328: :blow_kisses-1105:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:29:46 от Ной »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #190 -: Май 07, 2019, 03:20:58 »
Стана бирено време!
 :t0328:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:27:29 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #191 -: Май 07, 2019, 03:25:57 »
Ай, стига, Ной!

Има папа на католиците – известен, обичан и почитан от над милиард и 300 милиона католици по света.

Отсреща имаме православие. Кой е нашият "папа" и така ли го славословим, че ако случайно отиде на посещение на добра воля в некоя католическа страна, ще го посрещнат на нож и ще го оплюят отсекаде както тук?
 
Първо, няма наша религиозна личност с такъв авторитет!


И второ, пука им на католиците, когато техният ПАПА не се приема чак толкоз радушно в страни, КОИТО СИ НЯМАТ СВОЙ "ПАПА".  :sad-3295:
Джиджи, тук не става въпрос за авторитет, а за църковна структура. Оттам и недоразумението. Посещение на добра воля могат да правят политиците. Служение не е същото нещо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #192 -: Май 07, 2019, 03:28:31 »
Православието няма "Божи Наместник", "непогрешим Папа" и пр. извращения на Християнството.
Православните патриарси нито претендират да са "непогрешими", нито са подчинени на един от тях.

Хубу. Да кажем, че трябва да се срещнат на най–високо равнище двете църкви.

Среща между двамата им най–висши представители.

От една страна ПАПАТА, с граден през столетията най–висш авторитет!

А от отсрещната страна – ако пусна емотикон, отивам в Омяйкон .. :D
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:40:27 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #193 -: Май 07, 2019, 03:32:58 »
Хубу. Да кажем, че Среща трябва да се срещнат на най–високо равнище двете църкви.

Среща между двамата им най–висши представители.
Защо трябва да са двама точно? Това да не е валс или танго? Срещат се папата с авторитета си и патриарсите на всички православни църкви, и те с авторитета си. Щото пред Йоан Павел Втори слагам патриарх Павле и патриарх Алексей без никакви съмнения в авторитета им.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #194 -: Май 07, 2019, 03:33:20 »
Quote (selected)
Кой е нашият "папа"

Ака, твоят!
:b0230:

Кво повече да си говорим с МИКИ? Чужд идол в България!!!
:t0115:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:49:03 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #195 -: Май 07, 2019, 03:33:48 »
Quote (selected)
От една страна ПАПАТА, с граден през столетията най–висш авторитет!
А от отсрещната страна – ако пусна емотикон, отивам в Омяйкон ..
***
Още в началото на темата ти има един мой почти празен пост:
Джордано Бруно
***
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:38:29 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #196 -: Май 07, 2019, 03:40:29 »
ПАПАТА, с граден през столетията най–висш авторитет
"най–висш авторитет" ... Отровители, садисти, педерасти и обикновени масови убийци.
https://chitanka.info/book/4576-sveshtenijat-vertep

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #197 -: Май 07, 2019, 03:43:52 »
Хубу. Да кажем, че Среща трябва да се срещнат на най–високо равнище двете църкви.

Среща между двамата им най–висши представители.
Защо трябва да са двама точно? Това да не е валс или танго? Срещат се папата с авторитета си и патриарсите на всички православни църкви, и те с авторитета си. Щото пред Йоан Павел Втори слагам патриарх Павле и патриарх Алексей без никакви съмнения в авторитета им.
Само да попитам, за протокола, с кого беседвам?
С модератор?
Или с 67?
Фон унд цу Госингер?
Провокацийката е на G, допускам неволно.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #198 -: Май 07, 2019, 03:45:05 »
67 си е посипала главата с пепел, щото негоже да се включва у дискусия по бирено време. Няма повече да правя така!  :t0328:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #199 -: Май 07, 2019, 03:50:07 »
67  :t0328:
Лека нощ на всички.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #200 -: Май 07, 2019, 03:51:52 »
67 си е посипала главата с пепел, щото негоже да се включва у дискусия по бирено време. Няма повече да правя така!  :t0328:
:b0302:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #201 -: Май 07, 2019, 03:52:13 »
***
Има една такава традиция на големите празници да съм сибиряк.
Да видим сега как ще е за големия ден.
 :t0328:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:58:52 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #202 -: Май 07, 2019, 04:04:34 »
67  :t0328:
Лека нощ на всички.
:t0328: :cool-1084:
« Последна редакция: Май 07, 2019, 04:07:18 от Ной »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #203 -: Май 07, 2019, 04:12:25 »
Е що ми забърса промоцията за репетицията на Парада?!?
Да гледа народа бе, аман от попове!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #204 -: Май 07, 2019, 04:15:32 »
Е що ми забърса промоцията за репетицията на Парада?!?
Да гледа народа бе, аман от попове!
Извинявай, разлях бирата! Добави си я, макар че може и в парадната тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #205 -: Май 07, 2019, 04:20:51 »
Тъкмо се сетих че там и е мястото, ама понеже тук се коментира напоследък...
Отивам да си я промотирам. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #206 -: Май 07, 2019, 07:35:45 »

Quote (selected)
Ми, ако можех, сред тях щях да бъда и аз. Като АГНОСТИК!!! 

Що пък не?! 

Ще бъде интересна гледка молещ се агностик.

Не се излагай!!! Виж кво съм писала по–горе за "агностик". Четете преди да пишете, бре!!!  :t0135:
На АГНОСТИКА не му пука, докато АТЕИСТЪТ е против всякаква религия.   :ive_got_it-1379:

Явно не си наясно що е това агностик.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #207 -: Май 07, 2019, 07:38:57 »
Под темата за папесата се изля бира за един Октоберфест.
Вчера си направи пърформънса на площада, е не се получи флашмоб както искаха, днес да стяга куфарите с тонколоните и да бяга.
Показателно, че даже Баце се усети какви са настроенията и не присъства на мероприятието, а накисна Президента.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #208 -: Май 07, 2019, 07:44:12 »
Православието няма "Божи Наместник", "непогрешим Папа" и пр. извращения на Християнството.
Православните патриарси нито претендират да са "непогрешими", нито са подчинени на един от тях.

Хубу. Да кажем, че трябва да се срещнат на най–високо равнище двете църкви.

Среща между двамата им най–висши представители.

От една страна ПАПАТА, с граден през столетията най–висш авторитет!

А от отсрещната страна – ако пусна емотикон, отивам в Омяйкон .. :D

Леле, голяма каша ти е в главата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #209 -: Май 07, 2019, 09:24:31 »
Quote (selected)
Има папа на католиците – известен, обичан и почитан от над милиард и 300 милиона католици по света.

Отсреща имаме православие. Кой е нашият "папа" и така ли го славословим, че ако случайно отиде на посещение на добра воля в некоя католическа страна, ще го посрещнат на нож и ще го оплюят отсекаде както тук?

Ще го обясня като за 13 годишно. Православието си няма папа/наместник на Господ, щото, ей тук виж какво пише, например


(1) „Да нямаш други богове освен Мене.” Тази заповед е против поклонение пред всеки друг бог, освен пред единния истинен Бог. Всички други богове са фалшиви богове.

(2) „Не си прави кумир или каквото и да е изображение на нещо, което е на небето горе, на земята долу или във водата под земята; да не им се кланяш, нито да им служиш, защото Аз, Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху децата до третото и четвъртото поколение на онези, които Ме мразят, а показвам милости към хиляда поколения на онези, които Ме обичат и пазят Моите заповеди.” Тази заповед е срещу създаването на идол, видимо изображение на Бог. Няма образ, който можем създадем и да изобрази точно Бог. Създаването на идол, представляващ Бог, е поклонение на фалшив бог.
 Следствие от нарушението на горното - за православието католиците представляват една секта. Вярно, много голяма, но секта.. :nuts:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #210 -: Май 07, 2019, 10:51:35 »
мики, стискай и не страдай много ... виж какво намерих в махалата - спортен модел на Т-34, и още е в движение, а?

Моля някой разбирач да намали размера, благодаря.

Гледай само каква линия, какво красавище...
« Последна редакция: Май 07, 2019, 11:05:08 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #211 -: Май 07, 2019, 12:13:43 »
Quote (selected)
А този папа – по какви причини ЛИЧНО НЕГО не го уважаваш?!
8)
Джиджинце, при цялата ми симпатия към твоята вербална свежест, се чудя какви са твоите информационни изворчета... 

Нима някой може да си въобразява, че Глобалният предиктор ще допусне случаен човек на кормилото? Още повече, че самото християнство вече се нарича, официално, по иначе. Изтребва се поголовно извън рамките на Европа, а в самата Европа се вкарват милиони ислямисти-завоеватели, строят им като луди джамии. А един Дрогар, цял в бело, подготви активно Пактът за миграция (единствено на към и въФ Европа, ъфкоуз) и сега пристигна да изравни бабунките (разбирай телената мрежа за агнета, а не за граница), та чакащите на стартова позиция - пак няколко милиона, да минат по-лесно и да изхрускат стадото Му!
 :bluegrab:

Чок觧

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #212 -: Май 07, 2019, 12:14:32 »
Крис Петков
13 часа

Телевизия Ватикана: Папата убеди България да приеме мигрантите от Африка и останалият свят...
Датата е 06.05.2019 година часът някъде около дванадесет на обяд, по телевизия Ватикана започва предаване за посещението на Папата в България и още в първата минута водещият съобщава, че мисията на папското посещение е да накара България и Македония да приемат онеправданите бежанци от Африка и останалият свят, които в момента се намират в лагерите в Турция. Припомняме, че още вчера почти всички немски медии отбелязаха факта, че папата е в България именно заради бежанците и че правителството на България в лицето на Бойко Борисов му е обещало пълно съдействие по този въпрос.
В предаването на Ватиканската телевизия, не беше отбелязан факта, че в България папата не беше посрещнат топло, но беше отбелязано, че целият политически елит, които по вяра са православни християни са го посрещнали с големи почести и че това рядко се е случвало в страни в които католическата църква има толкова малко последователи. Като се наблегна още веднъж на факта, че папа Франциск, е успял да убеди премиерът на България, Бойко Борисов да побърза със строежа на мигрантските лагери в Странджа, които да поемат една част от настанените в Турция, защото там условията били ужасни.
Интересен факт е и че този път телевизия Ватикана не обявиха Бойко Борисов за премиер на Македония както се случи през 2010 година на аудиенцията му при друг папа Бенедикт XVI.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #213 -: Май 07, 2019, 12:21:20 »
Като се наблегна още веднъж на факта, че папа Франциск, е успял да убеди премиерът на България, Бойко Борисов да побърза със строежа на мигрантските лагери в Странджа, които да поемат една част от настанените в Турция,

Е, убедил го е! Казал му, че е обиколил половината свят, но по-хубави магистрали не е виждал. И толкова му трябва на дебелото - ще приеме всички онеправдани.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #214 -: Май 07, 2019, 12:24:48 »
Ако написаното от Чоко е вярно, нещата за нас са страшни (G, имаш ли мнение?)
Надявам се Радио Ватикана да греши или манипулира.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #215 -: Май 07, 2019, 12:38:22 »
Quote (selected)
спортен модел на Т-34
Иха! :)
В махалата съседите имаха точно същото, само че светло синьо.
И тяхната беше с проблем в задницата. Изглежда имат свойството да приклякват...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #216 -: Май 07, 2019, 12:56:45 »
Ако написаното от Чоко е вярно, нещата за нас са страшни (G, имаш ли мнение?)
Надявам се Радио Ватикана да греши или манипулира.

Като оставим встрани способността на сикаджията да продаде и гащите на гологъзите в името на собственото си оцеляване, държа да отбележа, че на Ватиканата нито ще и е за първи, нито за последен път да лъже.

Всъщност, дружките МУ от Юръпа со се папската медия, може и да постигнат нещо, де. Да ГО срутят още по-бързо от власт..
« Последна редакция: Май 07, 2019, 13:00:00 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #217 -: Май 07, 2019, 13:03:07 »
Quote (selected)
В официалната програма на Ватикан за посещението на Франциск I в България много ясно се различават по определение неговите срещи с премиер и президент. Това обясни във Фейсбук експертът по национална сигурност и международни отношения Боян Чуков.

Ето какво написа още той:

При министър-председателя имаме СРЕЩА (Reunión con el primer ministro en el Salón Gubernamental del Aeropuerto) във ВИП салона на летището. При президента имаме КУРТОАЗНА ВИЗИТА (Visita de cortesía al presidente de la República en el Palacio Presidencial). Абсолютно същия подход има Светия престол и в Северна Македония по отношение на премиер и президент.

За съжаление много от „детайлите“ на посещението и риториката на папата у нас не бяха достатъчно обяснени на българското общество. БПЦ получи от редица български коментатори недостойни и граничещи с абсолютна простащина квалификации. В действителност можем само да се гордеем с поведението и позицията на патриарх Неофит и БПЦ.

Дълбок поклон пред БПЦ! Която отново защити твърдо нашата цивилизационна матрица. Критиците на БПЦ първо да разберат какво значи ИКУМЕНИЗЪМ. И православните имат ли решение по този въпрос още през 1948 г. на конференцията на Поместните православни църкви?

Даже западните католически медии признават, че православието е неразделна част от идентичността на българина.

По време на полета към София една испанска журналистка попита Франциск I кога ще посети Испания. В реномирания испански вестник „ El Mundo“ бе посветена статия за посещението на папата в България и бе споменат въпроса на испанската журналистка. Да напомня, Испания е една от най-католическите страни в света. Над 97,6% от испанците са католици. В България католиците са 06%-0,7%.

Предлагам ви няколко коментара във форума на един от най-реномираните испански вестници EL Mundo:

Variathus
06/05/2019 09:43
Берголио, не си го мисли, не идвай. Вече не представляваш испанските християни, не искаме да идваш. Не се тревожи.

LLR
06/05/2019 11.33
ПАПА, не благодаря, не стъпвай никога повече в Испания

Benderama
06/05/2019 09:57
Като католик ти казвам, не се притеснявай, не си струва, остани си там, не го прави за нас.

Nicetas
06/05/2019 06:59
По-добре отиди да посетиш твоя шеф Сорос за да поискаш инструкции...

Забележка: всички тези коментари можете да ги прочетете под статията „Папата за една визита в Испания“ във вестник El Mundo от 5 май 2019 г. 18.59 ч.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #218 -: Май 07, 2019, 13:08:06 »
Ц,ц,ц, пропилели сте толкова време от хубавия празник, за да се занимавате с някакъв идол.
Св. Георги, прости им, те не знаят какво правят!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #219 -: Май 07, 2019, 13:14:07 »
Нищо не съм пропиляла..един миг не съм отделила на католическия поп. Само че реших да гледам парада ни и освен, че се вбесих на марша на войската ни, зверски се подразних от това, че го предаваха заедно с возенето на попа насред селото от почитателите му. Откъде накъде ще ни го навират (и то почти без почивка) в очите разни нещастници, дето се хранят от нашите пари. Пълна селяндурщина, профанщина и гъзоблизане! Пък после викат, че не били роби ...и след 140 години наследниците на куп роби са си останали такива

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #220 -: Май 07, 2019, 13:19:27 »
Е какво не му хареса на парадчето бе Асол?
Нищо не се счупи, никой не падна...
Прилично и стегнато парадченце, даже и родата го хареса. :)
Иди да видиш литво-латвийските пародии, нашето си беше читавко.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #221 -: Май 07, 2019, 13:19:51 »
Quote (selected)
спортен модел на Т-34
Иха! :)
В махалата съседите имаха точно същото, само че светло синьо.
И тяхната беше с проблем в задницата. Изглежда имат свойството да приклякват...
Ето ти една която не прикляква.
https://www.youtube.com/watch?v=-CXpCQptz_U

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #222 -: Май 07, 2019, 13:23:11 »
Какво да му харесам, Мики? Аз, аз мога да марширувам по-добре! Сал морячетата имаха вид, ритъм и строй. Да не говорим за наличието на воини с шкембета! Мога да правя разлика, щото съм гледала и други паради на живо..преди много години. А пък с този, дето ще е след още един ден...не ми се мисли, даже да го сравнявам. Гащници - авангард на натото - пълна скръб! Гаргите ще плашат!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #223 -: Май 07, 2019, 13:29:37 »
Quote (selected)
спортен модел на Т-34
Иха! :)
В махалата съседите имаха точно същото, само че светло синьо.
И тяхната беше с проблем в задницата. Изглежда имат свойството да приклякват...
Ето ти една която не прикляква.
https://www.youtube.com/watch?v=-CXpCQptz_U
Тоя модел е по-готин, автентичен, оригинал - с еленчето отпред. Преди 7-8 години си играех с мисълта да купя две, три (продаваха ги по провинцията за 200-400 лева) и да поръчам на приятел да ми реставрира една, замотах се, нищо не направих.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #224 -: Май 07, 2019, 13:39:46 »
Quote (selected)
Аз, аз мога да марширувам по-добре!
Е, те така си ходят - малко тъжно. Разбирам ги даже...
На два линейни дистанция. :)
Ама ти явно си седнала да ги гледаш с нагласа за деветомайския.
Не бива! Пълно абстрахиране и ще ти харесат шкембелиите.
С Парада никой не може да се сравнява, само китайците го имитират успешно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #226 -: Май 07, 2019, 14:23:58 »
Всъщност, католическият свят има двама папи, ако си спомняте Бенедкт 16 е още жив,   някой натисна и пратиха Бенедикт в пенсия и сложиха сегашния по спешност.

Този е йезуит , а Бенедикт беше шефа на Конгрегация на Доктрината на Вярата, наследница на Светата Инквизиция.

Поради това, някой реши че папа Рацингер не е подходящ, а ще има реформи в католическата вяра.
« Последна редакция: Май 07, 2019, 14:31:17 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #227 -: Май 07, 2019, 14:24:16 »
https://www.youtube.com/watch?v=T6VrLyknht8 :smokin:
Хи хи хи хи. Много грубо! :nuts:

Хлъц! На 30:25. Тоя резко излъга!!!
Кое е българска разработка - БМП-то или Фагот-а?!?
« Последна редакция: Май 07, 2019, 14:29:26 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #228 -: Май 07, 2019, 15:29:26 »
Явно Рацингер (немска му работа) си е фен на "чистата арийска раса", пък Берголио иска да й смени боята.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #229 -: Май 07, 2019, 16:14:38 »
https://www.youtube.com/watch?v=T6VrLyknht8 :smokin:
...тъжно е да се гледа - какво е било, какво е сега (без носталгия)... срамна работа това днешното, тия кирливци няма ли кой да ги научи какво е това "лакетна връзка", да не се излагат, нихната...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #230 -: Май 07, 2019, 16:40:08 »
Ото, подозирам (но само така подозирам!), че във връзка с новата линия на Партията, а пардон ориентацията на страната към евроатлантически ценности, са приели някакви натовски стандарти и са разбутали маршировката...
И затова изглеждат така тъжно. Шото те от години си изглеждат еднакво идиотски.

А на вчерашния парад имаше едно девойче дето при поздрава на Президента бая се люшкаше. :)
Махнах с ръка, айде на дамите им е простено. Но що и бяха сложили синя барета за мен е загадка...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #231 -: Май 07, 2019, 17:14:04 »
Папа Берголио като ни видял парада, ни прекръстил: Бог да ви пази! А Баце добавил: Амин!
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #232 -: Май 07, 2019, 17:24:15 »
Веселата част на парада :)
https://www.youtube.com/watch?v=KKCO7eRbuGc

Догодина като нищо ще има и арбалетчици.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #233 -: Май 07, 2019, 17:28:45 »
Арбалетът е сериозно оръжие, ама теляците, теляците не дефилираха..
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #234 -: Май 07, 2019, 17:49:16 »
Ми то всяка пръчка е сериозно оръжие, ако и да не е гърмяща.
Но е идейно - отряд копиеносци, отряд арбалетчици, отряд стрелци с лъкове.
И после вече пускат камионът, танкът, оръдието и ракетката.
Да се усети една градация. :)

И още една идейка ми се завъртя да вземат да им дадат вече имена, Тю, оня поп три дена се мота тука, можеше да им даде причастие баш за парадченце!
Ще е готино: преминава вертолетът Мишо, след него в плътна формация самолетът Гошо...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #235 -: Май 07, 2019, 18:30:56 »
отряд копиеносци, отряд арбалетчици, отряд стрелци с лъкове.
И после вече пускат камионът, танкът, оръдието и ракетката
4 камиона. Единият да дърпа танка, другият - оръдието, третият - амер. надуваема лодка на плаформа с колела, а четвъртият - дървен макет на Ф16.
Пък ракетките - поне 5-6 - със сребърен йодид.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #236 -: Май 07, 2019, 18:47:42 »
Quote (selected)
А дотогава, лично този папа, поради кои причини не го уважаваш?
Ей сега ще обясня.
1. Априори, защото е католик.
 -  По-горе съм обяснил защо е те точно таа вера некак не я приемам. Други колеги също са споменали и още аргументи.
2. Не само него, а и никой друг не може да е върховен ръководител на нещо, когато основна функция на човешкия му организъм е потисната.
- За да си папа, трябва да си дал обет за безбрачие. Да допуснем, че съществува мъж, в нормална кондиция, който е потиснал сексуалната си функция, но не е кастриран. Известно е, че след провала с папеса Йоана, след приемането на новия папа той минава през един ритуал, който лично на мен ми се вижда доста комичен. Новоизбраният сяда (по гол задник) на специален стол с дупка на съответното място и конклавът се изрежда да му опипва прасковите, като всеки след проверката изрича формулата: "Sancti testiculos bene pedatum", което в превод (мой), означава - Светите мъдури се мандахерцат правилно! И едва тогава, доказвайки по този светѝ начин, че лицето е мъж, се приема за папа. Доколкото, при дадения от него обет, може да се счита за мъж.
Интелигентните колеги могат и сами да си представят, за какво става с лице от мъжки пол, нямащо възможност да употребява дадената му от Господа функция, при положение, че има нормална спермогенеза...
И в тази връзка, да си спомним и грехът на Онан – та и от това даже е лишен!
От историята и литературата знаем, че лица – скопени, евнуси или медицински кастрирани, претърпяват личностни изменения и при много от тях излизат наяве качества, като злоба, коварство, интригантство и подобни такива... При католиците това е психическа автокастрация. Психолозите знаят от това какво следва. В повечето случаи - почти същото, като след физическа такава.
Та и затова.
И нямам нищо лично към него. Всички са ми еднакви!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #237 -: Май 07, 2019, 19:05:08 »
Quote (selected)
третият - амер. надуваема лодка на плаформа с колела
Ще трябва да искаме лицензионни права от естонците. Те си дърпат и двете лодки на парада.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #238 -: Май 07, 2019, 19:11:42 »
Явно Рацингер (немска му работа) си е фен на "чистата арийска раса", пък Берголио иска да й смени боята.

Това африканско нашествие няма как да не е съгласувано с главата на Ватикана, без негово съгласие можеше да стане страшно.
План от преди много години, нищо не се случва от днес за утре.
Рацингер е преценил, че не иска да остава в историята като поредния Юда предал целия християнски свят и се оттегли.
Трудно е било да се намери човек за мократа поръчка с европейски корен затова довлачиха кардинал от Ю. Америка външен без сантименти към европейската цивилизация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен BiBi_an

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 38
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #239 -: Май 07, 2019, 19:14:02 »
Quote (selected)
Кой е нашият "папа"

:yes-1289: :beer-405: