Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:15:10

Автор Тема: Икономически новини  (Прочетена 98784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #420 -: Август 22, 2020, 22:14:22 »
Quote (selected)
report
The Cost-of-Thriving Index: Reevaluating the Prosperity of the American Family
Oren Cass February 20, 2020
https://www.manhattan-institute.org/reevaluating-prosperity-of-american-family

Executive Summary

A dramatic divergence between data and experience is confounding America’s policy debates. The data seem to show that households have attained unprecedented prosperity, and wages have (at worst) held their own against inflation, or (at best) risen much faster than prices. By conventional measures, material living standards everywhere in the income distribution are at all-time highs, and technological progress continues to improve them. Yet many jobs able to support a family in the past no longer do. Millennials are in worse financial shape than were those of Generation X at the same age, who themselves had fallen behind the baby boomers.[1] The stories appear irreconcilable.

The explanation is this: inflation does not measure affordability. Key assumptions built in to inflation indexes for the purpose of measuring the underlying, economy-wide upward pressure on prices are different from, and often counter to, the key assumptions necessary for assessing the economic choices and constraints faced by households. When analysts use inflation adjustments to compare household resources over time, they have chosen the wrong vantage point, and their view is obscured.

https://media4.manhattan-institute.org/sites/default/files/the-cost-of-thriving-index-OC.pdf

Ами ето нещо по-сериозно от pogled.info (imho)

Идея нямам какви са тези от манхатънския институт, но предполагам, че чичо Фичо няма нищо общо с него :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #421 -: Август 22, 2020, 22:23:15 »
Цитат на: buratinob
Оказва се че банкерите все пак имат реалистичен поглед върху икономиката, но ...

Естествено, че имат. Но се грижат другите да нямат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #422 -: Август 22, 2020, 22:24:43 »
Представям си каква завист би обзела средния Джо, ако знаеше колко 'направо фантастично' си живеят хората в Беларус .
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #423 -: Август 22, 2020, 22:29:13 »
Както вече посочих, средният Джо е лишен от познавателни и аналитични способности.

П.П. Абе никой ли няма връзка с Бъч, да го убеди да се върне  :sad-3295:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #424 -: Август 22, 2020, 22:32:09 »
Не ми се търсят аргументи Пешо, само ще ти копна това което четох преди малко в СЕГА

Quote (selected)
Съб., 22/08/2020 - 19:28 (нов)
Аладар
Мозъчно сътресение на човек без застраховка за 6 часа престой в американска болница струва 29800 долара. За легално работещ и плащащ данъци.

https://www.youtube.com/watch?v=5xOBzAdN9_g

А ти си харесвай къде ти допада повече.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #425 -: Август 23, 2020, 06:45:45 »
Представям си каква завист би обзела средния Джо, ако знаеше колко 'направо фантастично' си живеят хората в Беларус .
Защо ли ми се струва, че преди това някой ще трябва да научи "средния Джо" какво е Беларус, къде е и защо той да се интересува от нея?
Май няма как да стане - "средния Джо" е щастлив в невежеството си и никой не може да му нарушава човешките права!

За разлика от Беларус, разбира се...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #426 -: Август 23, 2020, 21:14:04 »
Не ми се търсят аргументи Пешо, само ще ти копна това което четох преди малко в СЕГА

Quote (selected)
Съб., 22/08/2020 - 19:28 (нов)
Аладар
Мозъчно сътресение на човек без застраховка за 6 часа престой в американска болница струва 29800 долара. За легално работещ и плащащ данъци.

https://www.youtube.com/watch?v=5xOBzAdN9_g

А ти си харесвай къде ти допада повече.
Ако питаш мен, аз бих си направил здравна застраховка.
Но, доколкото виждам от последните реплики, вие предпочитате да живеете в Беларус, а не в САЩ. Ваша си работа.

Ето ви и една любопитна статистика - https://www.worlddata.info/quality-of-life.php.
Там Бг е с по-добро качество на живот от САЩ. Ама и от Беларус ...  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #427 -: Август 24, 2020, 09:55:04 »
Не ми се търсят аргументи Пешо, само ще ти копна това което четох преди малко в СЕГА

Quote (selected)
Съб., 22/08/2020 - 19:28 (нов)
Аладар
Мозъчно сътресение на човек без застраховка за 6 часа престой в американска болница струва 29800 долара. За легално работещ и плащащ данъци.

https://www.youtube.com/watch?v=5xOBzAdN9_g

А ти си харесвай къде ти допада повече.
Ако питаш мен, аз бих си направил здравна застраховка.
Но, доколкото виждам от последните реплики, вие предпочитате да живеете в Беларус, а не в САЩ. Ваша си работа.

Ето ви и една любопитна статистика - https://www.worlddata.info/quality-of-life.php.
Там Бг е с по-добро качество на живот от САЩ. Ама и от Беларус ...  :nuts:
Аз лично не бих се позовавал точно на този източник, поради долната причина:
Data pool
Data from the following organisations were used to produce the quality of life indicators: The World Bank Group, CIA Factbook, OECD, Numbeo, Transparency.org, UNHCR, Global Terrorism Database, German Weather Service and own research.

И на това разпределение:

Overall index
In order to arrive at an overall index for each country, the key figures for the 7 sub-sectors were included in an overall index in different proportions:

• Stability: 14%
• Civil rights: 16%
• Health and medical services: 16%
• Security: 16%
• Climate: 14%
• Costs: 16%
• Popularity: 8%
Някакси е непонятно защо на стабилността (икономическа и политическа) дават същата тежест както и на климата?
На гражданските права и на разходите за живот също се дава еднаква тежест.
И какво отражение върху качеството ми на живот има мнението на чужденци за страната (8%)?
Въпрос на интерпретация или да?
~~~~
« Последна редакция: Август 24, 2020, 09:57:30 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #428 -: Август 24, 2020, 11:30:01 »
Примерът беше даден като 'информация к размишлению' специално за онези ентусиасти, които очакват в най-скоро време средностатистическият Джо да живее по-зле от средностатистическия Ким. Издиша ти сенсорът за майтап.

Но за мнението на чужденците - струва ми се доста адекватно. В доста случаи отвън нещата се виждат по-добре.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #429 -: Август 24, 2020, 15:43:31 »
Примерът беше даден като 'информация к размишлению' специално за онези ентусиасти, които очакват в най-скоро време средностатистическият Джо да живее по-зле от средностатистическия Ким.

Неизвестно защо – поне за самата мен, напоследък се навъдиха доста такивИ ентусиасти тъдява ... :D

А този ентусиазъм расте, след като съвсем наскоро въжделенията им включиха и надеждата, че вече "средностатистическият Джо" живее по-зле и от всеки средностатистически гражданин на Биелороссия. :0005:

Quote (selected)
Издиша ти сенсорът за майтап.
  :m1731: :t1818:


« Последна редакция: Август 24, 2020, 15:58:02 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #430 -: Август 26, 2020, 07:48:42 »
Quote (selected)
Германската икономика се сви с рекордните 9,7% през второто тримесечие
...
Потребителските разходи през второто тримесечие са се свили с 10,9%, капиталовите инвестиции - с 19,6 процента, а износът се е сринал с 20,3% с отчитане на сезонните фактори. Активността в строителството, която обикновено е двигател на растеж в германската икономика, се е понижила с 4,2% на тримесечна основа. Източник на оптимизъм е единствено потреблението на държавните структури, което е нараснало с 1,5% заради правителствената програма за стимулиране на икономиката в коронакризата.

https://www.manager.bg/svyat/germanskata-ikonomika-se-svi-s-rekordnite-97-prez-vtoroto-trimesechie

Оптимисти?
Ще си печатаме евра и ще си ги харчим.
В САЩ същата мила картинка.
Фалити, безработица, обаче борсата чупи рекорди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #431 -: Август 26, 2020, 08:52:01 »
Надяват се, да превземат и разграбят Русия, само така ще отложат неизбежния крах, предизвикан от фалшификацията на хартиени пари. Не спират да опитват, сега е дестабилизацията на Беларус, историята с Навални, редят си пешките на геополитическата шахматна дъска... такава е американската военна база във Варна, какво стана с нея, нещо си траят всички?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #432 -: Август 26, 2020, 15:26:35 »
Цитат на: Джиджи
Неизвестно защо – поне за самата мен, напоследък се навъдиха доста такивИ ентусиасти тъдява ... :D
А този ентусиазъм расте, след като съвсем наскоро въжделенията им включиха и надеждата,
че вече "средностатистическият Джо" живее по-зле и от всеки средностатистически гражданин на Биелороссия. :0005:

Не е надежда, а факт  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #433 -: Август 26, 2020, 16:01:52 »
Цитат на: Джиджи
Неизвестно защо – поне за самата мен, напоследък се навъдиха доста такивИ ентусиасти тъдява ...
А този ентусиазъм расте, след като съвсем наскоро въжделенията им включиха и надеждата,
че вече "средностатистическият Джо" живее по-зле и от всеки средностатистически гражданин на Биелороссия. 

Не е надежда, а факт 

Надай се! :D
Ама не знам за какво ти е ...  :b0201:
« Последна редакция: Август 26, 2020, 16:03:53 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #434 -: Август 26, 2020, 16:35:24 »
Цитат на: Джиджи
Ама не знам за какво ти е

Не е ясно на теб за какво ти е долнопробната амер. сбирщина да е добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #435 -: Август 26, 2020, 20:39:54 »
Днес слушах по радиото за загубите на летищата в България.
Най-пострадало е това в Бургас, нормално от Европа и РФ практически не пътуваха туристи.
Впечатлих се от обявеният спад.
-320% .
Някой може ли да ми го обясни как се постига спад -320%.
Може и с картинки, не съм капризен. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #436 -: Август 27, 2020, 05:42:18 »
Днес слушах по радиото за загубите на летищата в България.
Най-пострадало е това в Бургас, нормално от Европа и РФ практически не пътуваха туристи.
Впечатлих се от обявеният спад.
-320% .
Някой може ли да ми го обясни как се постига спад -320%.
Може и с картинки, не съм капризен. :bigok:
...опитвам се да дам обяснение - тъпи и немислещи журналяги... вероятно иде реч за (-32%) ... време е да свикваме ...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #437 -: Август 27, 2020, 06:36:54 »
Не.
Софийското летище имало спад -124 %
Винаги съществува възможност дежурната мисирка да не разбира значението на запетайката, като някой депутати дето не познават римските цифри и ги транслират на английски.
В случая май са си виновни подалите данните.
За летище Бургас спадът наистина е 4-5 пъти по-малък пътникопоток.
Изкривихме си мисленето, залагат се някакви цели от маркетолозите и смятаме таргета за даденост, всяко негово неизпълнение за провал, "пропуснати ползи", щета, някой ни взел залъка от устата.
Икономистите прескочиха материалните граници и навлязоха в астралните измерения, вместо реални числа почнаха да смятат с имагинерни.
Свикнаха да мислят/лъжат за "ръст" в пъти и сега с тия мижави проценти се чувстват прецакани искат нещо мащабно и го измислят.
Май са искали да кажат че са минали 10 000 пътника а е трябвало да минат 42 000.
Обратна математика, обратно инженерство, обратен свят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #438 -: Август 27, 2020, 08:06:08 »
Днес слушах по радиото за загубите на летищата в България.
Най-пострадало е това в Бургас, нормално от Европа и РФ практически не пътуваха туристи.
Впечатлих се от обявеният спад.
-320% .
Някой може ли да ми го обясни как се постига спад -320%.
Може и с картинки, не съм капризен. :bigok:
Просто е. Има спад 3,2 пъти (напр.  от тях 96 000 пътници станали 30 000).
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #439 -: Август 27, 2020, 10:23:04 »
Quote (selected)
Просто е. Има спад 3,2 пъти (напр.  от тях 96 000 пътници станали 30 000).
В такъв случай се казва „спад 3,2 пъти“ или „спад с около 69%“ – защото от 100-те процента са останали 31.
Никакви 320%, че и с минус.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #440 -: Август 28, 2020, 06:56:41 »
Quote (selected)
Историческият спад на икономиката на САЩ през второто тримесечие е 31,7 на сто - по-слаб от обявените по-рано 32,9 процента. Това сочи преразгледаната оценка за свиването на БВП на САЩ, публикувана днес от министерството на търговията и цитирана от Асошиейтед прес и Франс прес.
https://www.manager.bg/biznes/istoricheskiyat-spad-na-ikonomikata-na-sashch-prez-vtoroto-trimesechie-be-reviziran-nadolu-do

Обаче каква яка борса имат!
Остана местните да се научат да се хранят и обличат с "пазарна капитализация" вместо с досегашните храни и дрехи. :bigok:

Някой рупат капитализация като този:
Quote (selected)
Богаството на главния изпълнителен директор на Amazon Джеф Безос нарасна до 202 млрд. долара след вчерашната търговия на борсите в САЩ, според данните на Bloomberg Billionaires Index. Така Безос стана първия човек, чието състояние се оценява на над 200 млрд. долара, предаде Си Ен Би Си.
https://www.manager.bg/biznes/dzhef-bezos-stana-prviyat-chovek-s-bogatstvo-ot-nad-200-mlrd-dolara
Останалите?
« Последна редакция: Август 28, 2020, 07:14:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #441 -: Август 28, 2020, 09:35:52 »
Quote (selected)
Историческият спад на икономиката на САЩ през второто тримесечие е 31,7 на сто - по-слаб от обявените по-рано 32,9 процента. Това сочи преразгледаната оценка за свиването на БВП на САЩ, публикувана днес от министерството на търговията и цитирана от Асошиейтед прес и Франс прес.
https://www.manager.bg/biznes/istoricheskiyat-spad-na-ikonomikata-na-sashch-prez-vtoroto-trimesechie-be-reviziran-nadolu-do

Обаче каква яка борса имат!
Остана местните да се научат да се хранят и обличат с "пазарна капитализация" вместо с досегашните храни и дрехи. :bigok:

Някой рупат капитализация като този:
Quote (selected)
Богаството на главния изпълнителен директор на Amazon Джеф Безос нарасна до 202 млрд. долара след вчерашната търговия на борсите в САЩ, според данните на Bloomberg Billionaires Index. Така Безос стана първия човек, чието състояние се оценява на над 200 млрд. долара, предаде Си Ен Би Си.
https://www.manager.bg/biznes/dzhef-bezos-stana-prviyat-chovek-s-bogatstvo-ot-nad-200-mlrd-dolara
Останалите?
Дълго още ще се хранят и обличат с "пазарна капитализация" докато има кой да им произвежда всичко и да им го дава на кредит който няма да върнат. Отделно преките дотации които им наливат. Целият свят така се е налапал с американски дълг, че вече не може лесно да се отърве от него и затова поддържат американците безплатно и дори правят доста от тях милионери и даже милиардери. Китай е главният доставчик, при това с яко дотиране на САЩ. След него се нарежда голяма част от останалия свят. Много трудно ще излязат от този капан в който са ги вкарали САЩ, поне в обозримо бъдеще. Около четвърт до една трета от доходите на китайците отиват за пряка дотация на американските консуматори. Отделно допълнително им наливат пари, за да не изгубят тези които вече са им дали. Да бяха само китайците пак добре, но не са само те на опашката да дотират САЩ.
Най-интересното шоу което предстои в бъдеще е спирането на дотациите за САЩ, ако успеят да го направят в обозримо бъдеще.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #442 -: Август 28, 2020, 21:51:26 »
Цитат на: Engels
Дълго още ще се хранят и обличат с "пазарна капитализация"
Целият свят така се е налапал с американски дълг, че вече не може лесно да се отърве от него
Много трудно ще излязат от този капан в който са ги вкарали САЩ, поне в обозримо бъдеще.

Напротив. Ще стане скоро, внезапно, като лавина. И ще бъде изкл. феерия  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #443 -: Август 28, 2020, 21:59:30 »
Няколко пъти съм го казвал.
Китай държи 3, може вече и 4 трилиона долара, повечето в държавни ценни книжа.
Срещу тях не може да вземе нищо освен свинско, соя и холивудски филми - все ГМО продукти.
Друго не им разрешават да придобият с честно изработените пари.
Един прекрасен ден ще хвърлят през прозореца тая тухла от няколко трилиона долара.
Даже ФЕД няма да може да изкупи всичко и цялата виртуална икономика на САЩ ще се остойности като за един китайски тостер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #444 -: Август 29, 2020, 19:30:37 »
Quote (selected)
Италианците ще правят дезинфектант за ръце от непродаденото вино

https://www.manager.bg/svyat/italiancite-shche-pravyat-dezinfektant-za-rce-ot-neprodadenoto-vino
Велика простотия.
Не съм впечатлен от вината им, но това е прекалено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #445 -: Август 30, 2020, 18:49:40 »
Не ми се търсят аргументи Пешо, само ще ти копна това което четох преди малко в СЕГА

Quote (selected)
Съб., 22/08/2020 - 19:28 (нов)
Аладар
Мозъчно сътресение на човек без застраховка за 6 часа престой в американска болница струва 29800 долара. За легално работещ и плащащ данъци.

https://www.youtube.com/watch?v=5xOBzAdN9_g

А ти си харесвай къде ти допада повече.
Ако питаш мен, аз бих си направил здравна застраховка.
Но, доколкото виждам от последните реплики, вие предпочитате да живеете в Беларус, а не в САЩ. Ваша си работа.

Ето ви и една любопитна статистика - https://www.worlddata.info/quality-of-life.php.
Там Бг е с по-добро качество на живот от САЩ. Ама и от Беларус ...  :nuts:

Мерси. Отдавна не се бях смял така.
България - Сигурност 98%  :nuts:
Още ли правят класацията в ООН?
Тотално се изпедерастиха тея  :smokin:
« Последна редакция: Август 30, 2020, 18:52:06 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #446 -: Август 30, 2020, 18:58:33 »
А по въпроса за американския дълг ....
Тая и следващата година трябва да подменят над половината. Т.е да изплатят старите книжа и да емитират нови. Ако успеят.
Щото иначе над 10 трилиона доларе няма от де.
 
Та Китайците почнаха последните години да се въздържат от закупуване на ам дълг.
Руснаците направо почнаха да продават.
Норвежците (сверенния им фонд) обявиха че вече няма да инвестират в дълг за сметка на акции
................................
Тва към миналата година.
Такие адни,  ..... ласточки.....
и тая година гробовно мълчание по темата.
 
Та ми е интересно некой срещал ли е нещо?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В останалите отношения всичко е наред. Следете борсовите рекорди, не се отвличайте с разните му там дреболии като обемите на реалното производство, динамиката на събирането на данъците и т.н.
https://pogled.info/svetoven/v-kakvo-se-prevarna-pazarnata-ikonomika-i-kapitalizatsiyata-v-razvitite-strani-nyakolko-fakta.120151 :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #448 -: Септември 07, 2020, 10:04:12 »
Нормално е, САЩ вече не са възвръщаема инвестиция, а светът се напълни с фалшиви пари, които няма къде да се инвестират, защото растежът отдавна е надминат от масата на парите, тоест, няма кой да купува стоките, произведени от евентуални инвестиции, и не поскъпват фондовете - поевтинели са парите. Експанзионистическият  период на капитализма приключи, няма на къде да се разширяват пазарите, или рестарт и смяна на елитите, или същото, но с големи катаклизми.

Това им е ясно, но опитват, нови технологии, за контрол над масите, измислят нови потребности, опитват да прехвърлят кризите си на други страни и народи... но да запазят властта на лихварите. Времето им изтича.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Всъщност ФР признава, че неговата политика ще допринесе за надуване на „балони“ на финансовите пазари, но планира да се бори с това чрез макропруденциални мерки, тоест различни административни ограничения
...
Най-големите предизвикателства са пред пенсионните фондове. Традиционно повече от половината от техните активи са дългови инструменти с нисък риск и депозити, които няма да позволят компенсиране на инфлацията. Към това трябва да се добавят средните такси за управление от 0,5-1%.
https://pogled.info/svetoven/amerika/otritsatelen-lihven-protsent-novata-strategiya-na-federalniya-rezerv-shte-lishi-parite-ot-funktsiyata-natrupvane.120166

За пенсиониране никакъв шанс.
ФЕД ще "печата" пари и те директно през банките ще пътуват към борсата, с това темпо скоро до година, две ще имаме трилионер.
Освен ако китайците не възразят и направят рязко повечето американски бедняци милиардери - това може да стане за месец.
« Последна редакция: Септември 07, 2020, 18:53:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #450 -: Септември 07, 2020, 18:49:12 »
На мен ми прилича на диагноза:
"Пациента е неспасяем!
Морфин в увеличаващи се дози " :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #451 -: Септември 07, 2020, 18:56:15 »
Се пак има някои интересни въпроси, например  - когато парите престанат да бъдат капитал - капитализма, какво?
 
Ся за американците пенционните фондове ней фърст проблем. Там традиционно* си "гърмят" кат фоерверки ....
Обаче по гейропа .... незнам пъна и брадвата на палача или иновативно че вадат изобретението на д-р Гилотен  :nuts:
 
------------------------------------------------------------
Наще гъзарбайтерчита, особено задлоквени, вместо на ломотат ка се крало при социализъма да попрочетат малце по историята на пенционното осигуряване ф америката.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #452 -: Септември 07, 2020, 19:08:46 »
За да се поддържа системата следващите 20-тина години в същият вид им трябва поне още една планета с непокътнати ресурси и население работещо за купичка ориз.
Насочването на новоизмислените пари в борсови балони ще продължи илюзията за ръст на БВП известно време.
Нещо много важно което не се афишира.
След предната криза 2007-2009 всички "анализатори" завършват прогнозите си с:
"настоящата прогноза не може да служи за пазарна стратегия, авторът не носи отговорност ..."
Текста с малките букви, при следващият катаклизъм те пак ще излязат сухи, просто голяма част от новонапечатаните пари ще се дематериализарт.
Количествено облекчение със знак "-".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Икономически новини
« Отговор #453 -: Септември 12, 2020, 13:39:44 »
Quote (selected)
Преди всичко балансът между капитала и труда се измести в полза на първия. Глобализацията - изнасянето на работни места и производства - отслаби преговорната сила на работниците, свивайки заплатите и по този начин оперативните разходи на компаниите. Маржовете на печалбата можеха да се разширяват без цените за крайните потребители да се налага да се вдигат прекалено.
По този начин не независимите централни банки, таргетиращи инфлацията, успяха да я укротяват, а ерозията в силата на труда и последвалото умерено намаляване на заплатите. Централните банкери нямаха нищо общо с това. Ако те наистина бяха отговорни за понижаването на инфлацията, те би трябвало да могат и да я повишат. От началото на века първо Япония, а след това и други се опитват храбро да генерират инфлация, но напразно.
Този процес дава всички шансове България да стане с едни от най-високите цени на бързооборотните стоки в ЕС, при най-ниско заплащане на труда в ЕС.   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #454 -: Септември 12, 2020, 14:57:57 »
Този процес е краят на капитализма и краят на глобализма.
Китай се събуди, Русия се размърдва, а САЩ ги започва тежко автоимунно заболяване. Зап. Европа е много стара баба с внучета от ромски произход, а Изт. Европа е неориентирана булка, вече чудеща се накъде и с кого да тръгне.

Глобален техноментализъм няма да има. Може да има няколко такива в няколкото световни империи - Китайска, Руска, Зап.-европейските графства и баронства, Сунитска, Шиитска (Иранска), Англосаксонска, Латинска.
Африка и Изт. Европа ще бъдат поделени между горните, освен ако Изт. и Централна Европа не се обединят доброволно с разрешението на протектора си - Руската империя.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #455 -: Септември 12, 2020, 15:11:27 »
Този процес е краят на капитализма и краят на глобализма.
Китай се събуди, Русия се размърдва, а САЩ ги започва тежко автоимунно заболяване. Зап. Европа е много стара баба с внучета от ромски произход, а Изт. Европа е неориентирана булка, вече чудеща се накъде и с кого да тръгне.

Глобален техноментализъм няма да има. Може да има няколко такива в няколкото световни империи - Китайска, Руска, Зап.-европейските графства и баронства, Сунитска, Шиитска (Иранска), Англосаксонска, Латинска.
Африка и Изт. Европа ще бъдат поделени между горните, освен ако Изт. и Централна Европа не се обединят доброволно с разрешението на протектора си - Руската империя.
Определено глобален техноментализъм няма да има, за това е нужна планетарна федерация от поне двадесет, че и повече най-развити държави, а това си е чиста фантастика в обозримо бъдеще.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Колко още може да се влоши коронавирусната икономика?
« Отговор #456 -: Септември 12, 2020, 22:30:06 »
Quote (selected)
Най-очевидната заплаха този път е дефлацията. Тя не е митично чудовище. Ранна оценка на статистическата служба на ЕС установи спад от 0,2% в цените за август. И докато ниските цени може да са чудесни за потребителите с налични пари, за по-широката икономика това е силно разрушителна сила, защото насърчава хората и компаниите да отлагат покупките в очакване на по-ниски цени. Това тласка икономиката към низходяща траектория и оскъпява изплащането на заеми, тъй като фирмите и правителствата по-трудно събират приходите, за да изплатят дълговете си.
За страни като Италия, Гърция, САЩ или Япония, които трупат нови дългове, свързани с коронавируса, в баланса, който вече е дълбоко на червено, резултатите могат да са катастрофални. „Никога не сме имали дефлация при толкова много дългове, това може да удуши икономическата активност“, казва Едуардс от Société Générale. Той очаква дефлация през следващите 2 години, особено в Европа и САЩ, а след това рязък скок на инфлацията до 5-6%. "Няма безболезнен изход от това", посочва той.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #457 -: Септември 12, 2020, 22:40:45 »
Няма дефлация в повечето отрасли.
Цените на храните и суровините растат, енергията също ( предимно поради регулаторни причини ).
Ценови натиск има върху някой потребителски стоки и услуги - автомобили туристически услуги, луксозни стоки. Те са с голяма тежест в "потребителската кошница" и дъркпат инфлацията на минус отиваме да дефлация.
При финансите е същото, правителствата наритаха централните банки да свръхпредлагат пари и те от ценност стават бреме - минаваме на отрицателни лихви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #458 -: Септември 12, 2020, 23:09:23 »
...ето едно интересно, макар и спорно четиво, прилича малко на автореферат към дисертация, но става
https://geopolitica.eu/2020/184-broy-4-2020/3239-sadbata-na-globalizatsiyata-v-postkoronavirusnata-epoha?fbclid=IwAR2tGkFsy6ydJfyuKSwMakYd6yi6HdwuJX-UDSnEs8OXLyAYCjbjQWrwcwU - Съдбата на глобализацията в посткоронавирусната епоха

   
Quote (selected)
Глобалното „извънредно положение”, въведено в хода на борбата срещу пандемията от коронавируса, раздели политиците и експертите на привърженици на възстановяване прерогативите на националната държава и апологети на създаването на своеобразно „световно правителство”. При това обаче, на заден план остават два важни проблема. Първият е, че обществата на всички развити държави демонстрираха сравнително висока способност за мобилизация.

А вторият, че за съвсем кратко време западната цивилизация беше подложена на невероятен експеримент, свързан с ограничаването на гражданските права, които до този момент бяха интегрална част от нейните основи. Достатъчно е да напомня, че за първи път след Втората световна война, най-либералните демокрации в света -  САЩ и ЕС, трябваше да си припомнят купонната система и стриктното ограничаване на фундаменталното право на свободно придвижване.
...............

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Колко още може да се влоши коронавирусната икономика?
« Отговор #459 -: Септември 12, 2020, 23:40:06 »
Цитат на: Engels
статистическата служба на ЕС установи спад от 0,2% в цените за август

Пък при нас всичко е наред, щото спад на цените никога няма, само растеж.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Колко още може да се влоши коронавирусната икономика?
« Отговор #460 -: Септември 13, 2020, 05:30:10 »
Цитат на: Engels
статистическата служба на ЕС установи спад от 0,2% в цените за август

Пък при нас всичко е наред, щото спад на цените никога няма, само растеж.
Това е допълнителна гаранция за това:
Quote (selected)
България да стане с едни от най-високите цени на бързооборотните стоки в ЕС, при най-ниско заплащане на труда в ЕС.
   
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Някои от най-богатите хора в света са продали общо над 3 милиарда долара дялове от основните си вложения от август насам, диверсифицирайки състоянието си, докато пазарите отчитат възстановяване, съобщава Bloomberg.
Хайнц Херман Тийле осребри около 1,2 милиарда долара от акции си на Knorr-Bremse - германския производител на спирачки, който заема основата на паричното му състояние. Питър ван дер Дос и Арно Шуйф, съоснователи на Adyen, бяха част от група мениджъри, които продадоха акциите си в холандската разплащателна фирма на стойност 821 милиона долара, докато Стивън и Митчъл Рейлс осребриха почти 1 милиард долара от Fortive, пише Bloomberg TV Bulgaria.
Докато някои милиардери продават акции, други правят точно обратното. Японският Масайоши Сон и френският медиен магнат Патрик Драхи обмислят делистване на компаниите си поради скорошни сътресения. Хонконгският магнат на недвижими собственост Питър Ву и семейството зад Li & Fung Ltd., най-големият доставчик на потребителски стоки в света, са сред онези, които отписаха  фирмите си от борсата тази година.
   
Риба се лови в мътна(коронавирусна) вода.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #462 -: Септември 16, 2020, 19:54:11 »
Quote (selected)
Германският стартъп sennder ще купи товарното звено на Uber в Европа в рамките на сделка с акции, в резултат на която американската компания ще стане миноритарен акционер.
За базираната в Берлин фирма това е второ придобиване от началото на годината.

https://www.manager.bg/biznes/germanski-startp-kupi-tovarnoto-zveno-na-uber-v-evropa
Ово е старъп!
Стартира с милиарди и купува печеливши бизнеси.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Въглеродните емисии на най-богатия 1% от човечеството са над два пъти повече от тези на 3-те млрд. души, които съставляват по-бедната му половина, сочи нов доклад на неправителствената организация Oxfam, който разглежда 25-годишния период на безпрецедентен ръст на емисиите.
Докладът Confronting Carbon Inequality се базира на проучвания, проведени съвместно със Stockholm Environment Institute, и се разпространява в навечерието на срещата на Общото събрание на ООН на тема глобални предизвикателства, включително климатичната криза.
В доклада се оценяват емисиите от потреблението на различни групи хора на базата на техните доходи в периода между 1990 и 2015 г., през който количеството въглероден диоксид в атмосферата се удвои. 
През този период най-богатите 10% (приблизително 630 млн. души) са формирали над половината (52%) от емисиите на въглероден диоксид. Най-богатият 1% пък е генерирал 15% от емисиите - над два пъти повече от тези на по-бедната половина на човечеството (7%).
Общото увеличение на емисиите на най-богатия 1% е било три пъти по-голямо от това на по-бедната половина от населението на Земята.
   
Бедните нямат дори леки коли, богатите имат самолети, хеликоптери и яхти, тоест напълно в духа на техноментализма.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #464 -: Септември 21, 2020, 22:37:49 »
Quote (selected)
Общото увеличение на емисиите на най-богатия 1% е било три пъти по-голямо от това на по-бедната половина от населението на Земята
Повеке ядат, повеке прдат.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
По качество на живот сме на 43-о място от 163 държави
« Отговор #465 -: Септември 22, 2020, 08:58:18 »
Quote (selected)
Индексът за социален прогрес е създаден от учени и бизнес лидери през 2010 г., а екипът се води от харвардския професор Майкъл Портър, създател на концепцията за споделените ценности.
https://pogled.info/svetoven/po-kachestvo-na-zhivot-sme-na-43-o-myasto-ot-163-darzhavi.120689

Като добре дресирано кученце споделящо ценностите на САЩ сме получили голям бонус, има няма 20-30 позиции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: По качество на живот сме на 43-о място от 163 държави
« Отговор #466 -: Септември 22, 2020, 09:08:29 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Индексът за социален прогрес е създаден от учени и бизнес лидери през 2010 г., а екипът се води от харвардския професор Майкъл Портър, създател на концепцията за споделените ценности.
https://pogled.info/svetoven/po-kachestvo-na-zhivot-sme-na-43-o-myasto-ot-163-darzhavi.120689
Като добре дресирано кученце споделящо ценностите на САЩ сме получили голям бонус, има няма 20-30 позиции.

В Харвард под "ценности" се имат предвид предимно привилегии за педерасти, лесбийки и цигани.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.




Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #470 -: Септември 22, 2020, 18:20:29 »
Трета - дръжки  :smokin:
Японците още преди две или три години признаха че Индия ги е задминала.
Това съвсем официално.
 
За журналята е простено, ама ....

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #471 -: Септември 22, 2020, 18:30:47 »
2018, индийците са трета сила и така до днес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #472 -: Септември 24, 2020, 19:34:25 »
Quote (selected)
Златото поскъпна с над 30% през последните 6 месеца и достигна исторически най-високата си цена. Основният му плюс е, че то е пределен продукт, което увеличава вярата в неговата бъдеща стойност. Инвеститорите все по-често се питат колко злато всъщност е останало за добиване.
Според американски геологически проучвания златото, което е все още в недрата на земята, е приблизително 50 000 тона. Досега в човешката история се възприема, че са били добити 190 000 тона злато. Тоест остават не повече от 20% за добиване.
https://www.manager.bg/biznes/kolko-zlato-e-ostanalo-za-dobivane

Жалка история!
Геоложки проучвания за нуждите на борсата.
Какъвто поръчителя на заданието, такива и резултатите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Николай Милчев: Кристалина подкрепя властта...
« Отговор #474 -: Септември 26, 2020, 09:19:09 »
"Господ да ми прости, но от целия поамериканчен синтаксис, приповдигнати думи и интонации не разбрах почти нищо. От толкова космически цифри, пари и успехи, от такива дейности и помощи на МВФ моментално ми се завъртя главата.
Веднага обаче схванах, че Кристалина Георгиева силно обича и силно подкрепя властта в България, защото според нея България е някакъв остров на стабилността със страхотни брутни вътрешни продукти, с двойно намалена безработица и все такива розови балони.


Върнах се десетилетия назад. Имах усещането, че гледам на малкия екран, както се казваше някога, поздравление на съветски партиен и държавен ръководител за конгрес на БКП.


Цветя и рози.


И нито дума, че България е раят на корупцията и бедността, че страната се тресе от скандали, от протести, викове и стонове. Няма такава работа. Госпожа Кристалина Георгиева е закачила с кламер дежурната усмивка на лицето си и говори хубаво и учестено. Това видях от най-издигнатата българка..."


Обаче Николай Милчев не вижда истината, а се самозаблуждава: "И се питам – какво им става на тези хора? Тъжното е, че знам отговора – изкачат ли се на върха на планината, нищо не виждат надолу."

Евроатлантиците не искат да видят, че нищо не е случайно, както казал един американски президент, в политиката няма нищо случайно, всичко така е предварително замислено, нещастията ни през последните 30 години, се дължат на отровния и хищен Запад! И нито Путин, нито комунизма са ни виновни.

« Последна редакция: Септември 26, 2020, 09:21:49 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #475 -: Септември 26, 2020, 17:31:10 »
Quote (selected)
Американската инвестиционна банка Goldman Sachs посочи мексиканското песо като валутата от развиващите се пазари, която ще се представи най-добре след утихването на пандемията от коронавирус, предаде Си Ен Би Си.
https://www.manager.bg/finansi/goldman-sachs-zalaga-ne-meksikanskoto-peso

От битката между демократи и републиканци печелят мексиканците. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Реалната доходност на основните държавни облигации е дълбоко отрицателна и очакванията за положителна възвръщаемост в скоро време са нищожни, тъй като агресивните програми за облекчаване на финансовите условия и закупуване на активи продължават, показва анкета на Ройтерс.
В продължение на повече от десетилетие централните банки на най-големите икономики в света са възприели агресивни инструменти на паричната политика в опит да потиснат дългосрочните разходи по заемите, за да поддържат потока на кредитите и да върнат икономиките си към по-висок растеж и инфлация.
Реалната, или коригирана спрямо инфлацията, доходност по 10-годишните държавни ценни книжа на САЩ падна под нулата тази година на фона на пандемията от коронавирус, като се присъедини към японския, германския и британския дълг, който през по-голямата част от последното десетилетие дава отрицателна възвращаемост.
   
После защо давали заеми на България, че къде другаде ще имат положителна доходност.
Баце вече се възползва.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #477 -: Септември 29, 2020, 08:19:12 »
Съвременният дългов капитализъм започва в Обединеното кралство, с предоставянето на права за емитиране на хартиени пари,  на частна централна банка, на Ротшилд. Фалшификации на пари имало още в древността, с намаляване на съдържанието на ценни метали, с намаляване на теглото на сечените монети, никога не е свършвало добре, някой трябва да плати, става с войни - плаща победения, на планетата вече няма кой да плаща масрафа на Атлантическата империя, малките, като България плащат, но не стига, големите - Русия, Китай, Иран, Индия - са добре въоръжени, опитват да ги превземат от вътре, но пък империята деградира бързо, нямат много време. Времето ще покаже. Но до сега капитализмът винаги си е решавал кризите с войни.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #478 -: Октомври 09, 2020, 07:38:24 »
Quote (selected)
Италия ще започне от началото на декември да връща 10% от разплащанията, които гражданите на страната извършват с карта. Това ще обхваща всички плащания на стойност до 1500 евро на полугодие, тоест общо разходи за общо 3000 евро на година. Така гражданите на страната ще си връщат до 300 евро годишно за избора да плащат

https://www.manager.bg/es/italiya-plashcha-300-evro-za-da-plashchash-s-karta

"Со кротце, со благо и со малце кьотек"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #479 -: Октомври 09, 2020, 11:50:03 »
Quote (selected)
Италия ще започне от началото на декември да връща 10% от разплащанията, които гражданите на страната извършват с карта. Това ще обхваща всички плащания на стойност до 1500 евро на полугодие, тоест общо разходи за общо 3000 евро на година. Така гражданите на страната ще си връщат до 300 евро годишно за избора да плащат

https://www.manager.bg/es/italiya-plashcha-300-evro-za-da-plashchash-s-karta

"Со кротце, со благо и со малце кьотек"
Така е, техноментализмът изисква контрол върху прекариата.
Мръднеш ли в посока нарушаваща "върховенството на закона" и електронните мъни се блокират.
Добре че поне огнената вода можем да я държим кеш.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."