Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:06:13

Автор Тема: Германия  (Прочетена 91749 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #180 -: Май 16, 2019, 17:24:20 »
и още едно, вече на български. епицентър /цък/:
Quote (selected)
В Берлин с рязка реакция срещу US посланика: Не сме колония на САЩ!

Ръководителят на парламентарната комисия по икономика и енергетика Клаус Ернст заяви, че руският газ е по-изгоден за Германия от американския, и също така разкритикува посланика на САЩ в страната за намеса в енергийните въпроси на страната. Ернст направи важни изявления в четвъртък в Берлин на конференция на Руското газово дружество, посветена на перспективите за сътрудничество между Руската федерация и Европейския съюз в областта на доставките на газ, предават TACC и Агенция "Фокус".

излиза, че меркел и "ди линке" мислят еднакво по отношение на северен поток, а вебер играе американска кукла на конци.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: германия
« Отговор #181 -: Май 29, 2019, 10:34:43 »
...интересно развитие - увеличаващ се антисемитизъм в Германия, обикновено обвиненията се свързват с тамоштните мюслюмани, но не винаги е така ...-20190529&utm_source=FAZnewsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter_FAZ_Politik]https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/antisemitismus-in-deutschland-renaissance-des-alten-hasses-16211125.html?xtor=EREC-7-[Politik]-20190529&utm_source=FAZnewsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter_FAZ_Politik

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: германия
« Отговор #182 -: Май 29, 2019, 15:17:02 »
Аз не мога да разбера как меркел продължава да пуска милиони чалми в страната и немците продължават да я избират. Ето, това е най-голямата загадка за мен на тия избори.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #183 -: Май 29, 2019, 15:55:10 »
Аз не мога да разбера как меркел продължава да пуска милиони чалми в страната и немците продължават да я избират. Ето, това е най-голямата загадка за мен на тия избори.
дойчовците си водят статистики. попрочети примерно тук или тук.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #184 -: Май 29, 2019, 15:56:10 »
Онзи (и други, които живеят или са живели в Германия) могат да споделят нещо за манталитета на германците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #185 -: Юни 24, 2019, 16:16:27 »
Два истребителя бундесвера Eurofighter потерпели крушение на северо-востоке Германии, об этом сообщает Deutsche Welle со ссылкой на Министерство внутренних дел.

По сообщению Schweriner Volkszeitung, два пилота катапультировались перед тем, как самолёты столкнулись.
https://ru.rt.com/dswb
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #186 -: Юни 24, 2019, 17:16:50 »
СМИ: Один из пилотов упавших в Германии истребителей найден живым
https://ru.rt.com/dswo

Сиктир бе! Дано намерят и втория живым,
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #187 -: Юни 24, 2019, 17:53:41 »
Онзи (и други, които живеят или са живели в Германия) могат да споделят нещо за манталитета на германците.
уф. тва е дълго. с две думи: не са като нас. много здраво са им набити в канчетата възпитание, ред и т.н.

ама като казвам "ред", имам предвид "спазване на правилата", което за мен стига до абсурд. пример: караме с един френд колелета в един парк и сме успоредно по сравнително тясна алея. караме бавно, нямаме бърза работа /прибираме се/ и по едно време отзад се дзвънка. аз се премествам  вляво, в левия край на алеята, по средата остава къде 2м празно място. минава поне една минута, докато този отзад осъзнае, че трябва да мине между нас. това е проверено поне 4-5 пъти, ако се престроиш вдясно те изпреварва моментално, ама това да го пуснеш да мине по средата - шах с пешката, братче.

за възпитанието - най-масово употребяваната дума е entschuldigung, сиреч извинете. данке и бите постоянно, нещо съвсем нормално е както си вървиш и някой непознат да ти каже "добро утро".

цепят цента не на две, а ако могат - на 16. всички дискаунтъри са тръгнали от дойчланд. всякакви промоции се наблюдават стриктно. разни дребни отстъпчици също се ловят - примерно payback или deutchlandkarte, които ти връщат по една точка за всеки изхарчени 2 евро, или иначе казано ти правят половин процент отстъпка. касиерките по магазините задължително питат имаш ли такова нещо и масово имат.

по разните му онлайн магазини обръщат голямо внимание на мненията на потребителите. и им вярват.

всички комп термини са погерманчени до степен, която ми се вижда абсурдна. сега, едно е да имаш дума за принтер /друкер/ и клавиатура /тастатур/, ама да не можеш да разбереш някого, щото казва ю-ес-би вместо у-ес-бе...

с непознат или слабо познат не се говори за политика, религия - това са "тежки" теми. обсъжда се времето, някой и друг футболен мач - такива неща. задължително на "вие". на "ти" може да предложи да се премине жена, по-възрастен или по-старши колега.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #188 -: Юни 24, 2019, 18:11:54 »
имам един колега, дето целогодишно в офиса е по тениска. зимата върху тениската има яке. въобще тука са малко нещо моржове. от 15+ градуса температура, като е слънчево, е нормално по парковете да видиш разни, дето са метнали едно одеало на поляната и акумулират тен. а около тях разни други по якета с дълги ръкави.

сега биергартените се радват на посещаемост, също и сладоледаджийниците - масово италиански. зимата повечето спират сладоледа и продават греяно вино.

ако се абстрахираме от картофените кнедли и всякакви подобни /аз ги ям, останалите в семейството предпочитат картофите пържени/ определено са достигнали висоти в приготвянето на печеното свинско. в традиционните кръчми правят по няколко тави печено /прави се по няколко часа и като свърши - свършва, толкоз, утре още/, върви страхотно с местна бира и разните му картофено-грисени топки. различните области го правят по различен начин, ама е все вкусно. тва е нещо, дето прекарва часове във фурната, от време на време се полива с разните му там сосове...

общо-взето тука е местен патриотизъм, немският флаг се вее само по разните държавни структури, обаче знамето на провинцията или областта - навсякъде. все едно из заарата да има само тракийски знамена, или в русе - добруджански. по номерата на колите също гербът на провинцията седи.

страшно добре уреден градски транспорт, до степен да не ти трябва кола. от десетина човека в офиса с кола идват само двама. и то не тези, които са най-далече, те идват с влак. колата е свързана с проблеми с паркирането и задръствания, които при влаковете и метрото ги няма.

като бачкаш, правят всичко възможно да можеш да работиш и да не те отвличат с други неща. плюс всякакви дребни нещица. примерно строителите масово ходят с дърводелски метри. като питах един приятел що така, и той вика: ти като имаш един гипсокартон, как ще отрежеш 50см? и аз му отговарям - вземам рулетката, меря в единия край, меря в другия, опъвам рулетката и режа по нея. а той вика: немецът подпира гипс-картона на стената, фиксира 50см на дърводелския метър, слага ножа в края и с лявата ръка хваща метъра и го крепи към края на гипс-картона, дясната е на 50-те см с ножа, и хррррр отгоре надолу - става за 15-20 сек. на теб с рулетката ще ти отнеме 4-5 мин.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 18:15:14 от onzi »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #189 -: Юни 24, 2019, 19:02:47 »
С две думи: Дивизиите на Жуков, Конев, Рокосовски добре са си свършили работата. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: германия
« Отговор #190 -: Юли 10, 2019, 15:34:14 »
Меркел пак била треперела...

Не ги разбирам тия работи...
Ако това е временно неразположение - ми толкова ли няма други официални лица да я заместват по протоколни събития до отшумяването!?
Ако наистина не е добре - ми да се изтегли... Никой няма да я критикува - нито е първа младост, нито пък да не е била на върха (както те си го разбират) за кратко време.

Наистина не е приемливо държавен ръководител да бъде одумван от пресата (жълта и друга) и да се подмята какво ли не...

Случва се на всеки - и ще бъде разбрано, ние не сме Чудовища...

Всички добре си спомняме тягостното впечатление от Льонката в последните му 1-2 години...

Ми не е приятно нито да се гледа, нито да се обсъжда.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Министърът на европейските въпроси на Германия Михаел Рот призова страните от Източното партньорство (Армения, Азербайджан, Беларус, Грузия, Молдова и Украйна – бел.ред.) по време на събрание, организирано в четвъртък в грузинския град Батуми, да ускорят реформите, в противен случай младите хора ще избягат, търсейки по-добър живот в Западна Европа, съобщава Euractiv
Някои от страните, членуващи в организацията, виждат себе си като пионери и искат да излязат извън тази рамка, с оглед на евентуалното им присъединяване към Европейския съюз (ЕС). 
„Много хора в ЕС са напълно изтощени, изправени пред толкова много кризи: Brexit, трансатлантическите отношения са под натиск, миграцията, възходът на национализма и популизма. Много хора не са доволни от разширяването ”, посочи германският министър.
Рот се срещна с представители на гражданското общество в Грузия, които се чувстваха забравени от Европа, на които каза, че има само две възможности:
"Първата е: ускоряваме процеса на реформи в Източна Европа, тук в Грузия също, а вторият е: цялото младо поколение напуска страната и идва в Европа (Западна), или в Германия", предупреди Рот, добавяйки: „Тази сутрин срещнах стажант, който работи за външното министерство на Грузия. Той ми каза, че всичките му приятели живеят, работят и учат в Германия. Това е добре за нас, но изтичането на мозъци е катастрофа за тази прекрасна страна“
След влизането в сила на безвизовия режим 400 000 грузинци, от население в размер на 3,5 млн. души, са пътували до страни от Шенгенското пространство, а общият брой на посещенията е 800 000 души.

https://www.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/germaniia-kym-iztochna-evropa-uskorete-reformite-ili-horata-shte-izbiagat-285614/ 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #192 -: Август 03, 2019, 08:22:39 »
Quote (selected)
Защо германците напускат Германия?
https://www.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/a-46171138?fbclid=IwAR1d8228YsHHMYZoLUxpCDVcdzJ9P8HDnf7V-kYPhRFSgkq4RiMY52MuAVQ

Quote (selected)
Много от участниците в анкетата споделят, че през последните години са променили своето отношение към миграцията.

Какво ли се промени последните години?
Мигранти, Истанбулска конФекция и други меркелизми.
Странно място е Германия, поле за социални експерименти.
Преди век след ПСВ над местните е извършен икономически геноцид от англосаксонската клика посредством репарации и всевъзможни санкции. Това води немците в ръцете на фашистите като единствен път за оцеляване. Ограничена от към финанси и суровини Германия е тласната да търси "жизнено пространство" на изток в териториите на омразния СССР и следва разруха.
Сега пак със същите наложени ѝ санкции вредящи почти еднакво на Германия и РФ + миграция се прави нов опит за да се постигнат същите резултати.

« Последна редакция: Август 03, 2019, 08:27:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #193 -: Август 03, 2019, 13:11:01 »
Tоя път Германия ще се цепне не на 2, а на 3 части:
Източна (проруска), Южна (католическа, неутрална, може да се обедини с Австрия) и Западна (протестантска, с неуточнена ориентация)
И това ще е добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: германия
« Отговор #194 -: Август 03, 2019, 13:54:50 »
Приятно съм изненадан, че чета щуротии като горните два коментара извън форума на СЕГА, а още по-фпечатляващото е, че те не са излезли од мисловното отверстие на ЗИП.

Ноо добре, Буратинчо и Норчо. :way_to_go-1308:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #195 -: Август 03, 2019, 14:07:22 »
Приятно съм изненадан, че чета щуротии като горните два коментара извън форума на СЕГА, а още по-фпечатляващото е, че те не са излезли од мисловното отверстие на ЗИП.

Ноо добре, Буратинчо и Норчо. :way_to_go-1308:
Щом Дойче Веле се е впечатлило и не може да замете нещата под черджето значи проблемите са доста по-сериозни макар и неудобни за някой ултраевропейски рекиджи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #196 -: Август 03, 2019, 14:20:13 »
Приятно съм изненадан, че чета щуротии като горните два коментара извън форума на СЕГА, а още по-фпечатляващото е, че те не са излезли од мисловното отверстие на ЗИП.
Ноо добре, Буратинчо и Норчо. :way_to_go-1308:

Твърде  :t0328: си да даваш оценка на когото и да било, най-малко пък на мен.
« Последна редакция: Август 03, 2019, 16:57:51 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: германия
« Отговор #197 -: Август 03, 2019, 14:53:00 »
Може би греша, но иам смътното усещане, че ф репликата ти се прокрадва едва доловима нотка на неодобрение по одношение на личността ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #198 -: Август 03, 2019, 15:24:38 »
Грешиш. Не е едва доловима.

Но с правилно лично отношение можеш да промениш моето към теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: германия
« Отговор #199 -: Август 03, 2019, 15:48:11 »
Tоя път Германия ще се цепне не на 2, а на 3 части:
Източна (проруска), Южна (католическа, неутрална, може да се обедини с Австрия) и Западна (протестантска, с неуточнена ориентация)
И това ще е добре.
Ееее, а "гостите" що пропускаме?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: германия
« Отговор #200 -: Август 03, 2019, 16:02:50 »
Грешиш. Не е едва доловима.

Но с правилно лично отношение можеш да промениш моето към теб.
Мерси, но най-любезно ще одклоня предложението ти така, както турчин не го е одклонявал.

Фсегашния си вит ти си идеален за нуждите на публиката фмое лице и не бих рискувал с промени фодношението си, щото кво праим ако фслетствие на промените загубиш развлекателните си качества?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #201 -: Август 03, 2019, 16:33:29 »
кво праим ако
Каквото досега - ще завиждате  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #202 -: Август 03, 2019, 16:36:09 »
Tоя път Германия ще се цепне не на 2, а на 3 части:
Източна (проруска), Южна (католическа, неутрална, може да се обедини с Австрия) и Западна (протестантска, с неуточнена ориентация)
И това ще е добре.
Ееее, а "гостите" що пропускаме?
Не са пропуснати. Събират се в Зап. част. защото в Южната ще са в "бежански" ... хммм "центрове", а в Изт. може и по-лоши места  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: германия
« Отговор #203 -: Август 03, 2019, 16:53:04 »
Tоя път Германия ще се цепне не на 2, а на 3 части:
Източна (проруска), Южна (католическа, неутрална, може да се обедини с Австрия) и Западна (протестантска, с неуточнена ориентация)
И това ще е добре.
Ееее, а "гостите" що пропускаме?
Не са пропуснати. Събират се в Зап. част. защото в Южната ще са в "бежански" ... хммм "центрове", а в Изт. може и по-лоши места  :smokin:
Що, има и други версии. Германия обявява война на Русия в 3ч.15 мин и в 3ч.25 мин. се предава с условието, че само германски граждани имат право на жителство на територията на покорената държава. Идват два батальона победители (пак ще ходят в Берлин, ама какво да се прави като се налага да се спасява света) и обясняват на бежанците къде са попаднали юридически, след което бързо се отместват, като предупреждават германците да освободят автобаните към границата. После ще е работа на съседните на Германия държави да се оправят. Холандците, белгийците, датчаните и французите да му мислят, за другите ми се струва по-малко вероятно, че ще бъдат налазени.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #204 -: Август 03, 2019, 16:57:56 »
Що, има и други версии. Германия обявява война на Русия в 3ч.15 мин и в 3ч.25 мин. се предава
Не е вариант. При този сценарий в 3ч.25 мин. първите ракети вече ще пристигат...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: германия
« Отговор #205 -: Август 03, 2019, 16:59:58 »
Що ме карате да маам с парцала по почивни дни, а?!
Пийте си бирата хладна, радвайте се на живота и не се обиждайте един друг!  :t0328:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #206 -: Август 03, 2019, 17:05:11 »
Едва ли. По-скоро към Германия ще постъпи офиц. питане те ловци ли са или нещо по-модерно и толерантно  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #207 -: Август 03, 2019, 17:24:05 »
Едва ли. По-скоро към Германия ще постъпи офиц. питане те ловци ли са или нещо по-модерно и толерантно  :nuts:
Вярно! Нищо чудно да им оставят шанс от неловката ситуация. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: германия
« Отговор #208 -: Август 21, 2019, 06:05:47 »
Та в личен разговор по темата за "смесените бракове" сподели, че в семейството на брат му, една от дъщерите или по-скоро внучка /човекът бе възрастен, участвал е в Корейската война/ се залюбила с негър. И в двете семейства - и в бялото, и в черното било абсолютно неприемане.

Виждал съм 2 сватби в САЩ, явно на афроамериканци. Едната преди доста години на West Coast-а в парк. Стотици добре облечени черни и нито един бял. Нито един гост.
Вторият път беше тук край Бостон в местната църква. Стотици в официални костюми. Също нито един бял. В градчето почти няма черни, но явно бяха наели църквата.
Hollywood- a не показва вярна картина в случая. Рекламите също показват смеещи се заедно бели, черни, жълти. Не се вижда често наживо. Да не казвам никак.
« Последна редакция: Август 21, 2019, 06:32:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: германия
« Отговор #209 -: Август 21, 2019, 06:17:12 »
За Германия. Не знам дали трябва да си давам мнението. Посещавал съм я няколко пъти последните години. Стоя по месец при дъщеря си в доста богато градче покрай Хамбург. Само съм турист.
Винаги имаше покрай гарата на "S ban" - a една възрастна "бежанка" да проси. Може да беше единствената която не е нервохирург. ;D Същата или друга мангалка миналата година я наблюдавах да "продава" билет за S ban, за цял ден, който нормално струваше 6 юро, за 4. Използван.* Видях една бяла германка как гнусливо ѝ отказа.
Как ще се преборят германците с мурафетите на новодошлите ум не ми го побира.

* Не че има разлика между използван или неизползван.
« Последна редакция: Август 21, 2019, 07:40:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: германия
« Отговор #210 -: Декември 07, 2019, 16:09:37 »
СМИ: соратник Басаева в Берлине был убит «бывшим сотрудником ФСБ»
https://www.mk.ru/politics/2019/12/07/smi-soratnik-basaeva-v-berline-byl-ubit-byvshim-sotrudnikom-fsb.html

Да попитам защо такива хора живеят в Германия, а не в руските затвори?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #211 -: Декември 07, 2019, 19:53:14 »
Същата или друга мангалка миналата година я наблюдавах да "продава" билет за S ban, за цял ден, който нормално струваше 6 юро, за 4. Използван.* Видях една бяла германка как гнусливо ѝ отказа.
Как ще се преборят германците с мурафетите на новодошлите ум не ми го побира.

* Не че има разлика между използван или неизползван.

има разлика, етествено. използвания е с маркирано време и място на покупка. и имаш право да го ползваш за определено време и посока, сиреч не можеш да отидеш и да се върнеш с един билет, нищо че можеш да пътуваш с него час-час и половина.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: германия
« Отговор #212 -: Декември 08, 2019, 04:52:07 »
Брате,
Ти четеш ли внимателно? Билета е за цял ден! Има дата. За всички линии на S-ban. След 9 часа am. Можеш да се качваш и слизаш по всички линии по всяко време на деня. Многократно. Мястото е Хамбург. Това, че някой  е ползвал билета и после го е хвърлил не си личи по нищо.
Хайде остани със здраве!
PS Явно имаш предвид еднопосочен билет, който е за определена зона. Там разбира се е маркирана информацията за която пишеш.
« Последна редакция: Декември 08, 2019, 04:57:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: германия
« Отговор #213 -: Декември 08, 2019, 13:11:52 »
Butch, по твоят стар постинг от тук: « Отговор #208 -: Август 21, 2019, 06:05:47 »

- Онзи ден, като стар фен на мулти- и детски филми, си отпуснах малко време да погледам някакъв нов: "Леди и Бродяга (2019)" / "Lady and Tramp" - на Дисни. И да, не е за "нашият" Тръмп...
 :smokin:
Хубаво направен, ретро изгледи, къщи с градинки, стари коли от началото на века и хоп... след първите кадри - мъж подарява на жена си кутия с нещо си... Обаче, гледам аз и се зверя, как в началото на 20 век, в някакво затънтено градче, бял тавагищ явно с положение, се оженил с млада и красива негърка (с изправени коси, разбира се)? Тук изхълцах и си викам, май се лъжа нещо, не е съвсем черна, сигурно е нещо друго. Вероятно е някакъв аутсайдер и не му пука за другите белюги. В същност историята е за едно, в началото, малко женско кученце. Бързо се превърна после в домашна префърцунена кокер-шпаниолка, вероятно. Шокът скоро ме налази при някакво парти в къщата. Където още в началото, гостите бяха смесени - черни и бели, всички хай-лайф в приятелски разговори с напитка в ръка. После дойде тантето (лелята) на съпругата - типчна афро-американка... Оказа се още, че в поредицата чисти и спретнати къщи на улицата, размесено живееха бели и черни...

Издържах, докато се роди доста тъмнокожо бебе, лелята дойде с две гадни, без козина котки и ХАОСЪТ в типичен тамошен стил започна. Сиктирдосах политкоректните кретени, преправящи собствената си история и налагащи дръзки, дебели лъжи... Изключих и финито на този филм. В същност ние не ходим на кино вече от доста години насам. Не напразно. Американски филми стриктно избягвам. Онзи ден направих изключение - и бях стръскан заради глупостта си.

И ДА, не съм расист, може би много малко на ниво подсъзнание и гени. Дори си налагам да не изпитвам даже случайно някакво негативно чувство. Но което е много трудно, особено когато видя как "Гостите" на Европа, как се държат. Не е по случайност, в някакви изолирани и единични случаи, а е МАСОВО, всички са такива...

Най-много мразя да бъда правен на бунак, особено с наивна, нагла, задушлива пропаганда. Както тази в "Леди и Бродяга".
Тук: https://kinogo.by/22255-lady-and-the-tramp_2019.html

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: германия
« Отговор #214 -: Декември 08, 2019, 16:27:49 »
Айсе, минавало ли ти е през ум, че поколението, което е правило филма, хал хабер си няма за собствената си история? Сериозно го казвам! Те наистина си вярват за това, че никога в Америка не е съществувал расизъм, че е имало някакво робство, ама бащиците-основатели са замахнали с магическа пръчка от конституционно дърво и всичко се е оправило до вечерта, а по вечерно време е било и онова парти с размесените съседи!
Кой да каже на моите деца, че в Канада през 1946-та Виола Дезмънд е била арестувана за седене в "белия" сектор на местното селско кино? Тази същата дама, която наскоро отпечатаха на най-неудачната банкнота на местната банка, която е родена през 1914 от тъмнокож баща и бяла майка, впрочем.
Не знаят, поголовно нямат представа за дати и събития в този аспект. Всеки опит да бъдат научени се посреща на нож от всички страни - обвиненията са в расизъм или насаждане на такъв, забравете, деца! Филми като този с Джон Траволта се посрещат на ура, защото там всичко е ярко, красиво и завършва политкоректно. Повече от това - няма и няма да има!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #215 -: Декември 08, 2019, 17:01:11 »
Брате,
Ти четеш ли внимателно? Билета е за цял ден! Има дата. За всички линии на S-ban. След 9 часа am. Можеш да се качваш и слизаш по всички линии по всяко време на деня. Многократно. Мястото е Хамбург. Това, че някой  е ползвал билета и после го е хвърлил не си личи по нищо.
Хайде остани със здраве!
PS Явно имаш предвид еднопосочен билет, който е за определена зона. Там разбира се е маркирана информацията за която пишеш.

аз съм се объркал, да, ама то щото си писал изрично за с-бан, а аз билет за цял ден само за с-бан не съм виждал. то и няма, де. ей го дневния в хамбург, от 9 часа нататък: цък, и в момента онлайн струва 6.31 ойро. че е и персонален, има там имена разни, което прави трудничко продаването му на друг.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: германия
« Отговор #216 -: Декември 08, 2019, 17:02:11 »
че поколението, което е правило филма, хал хабер си няма за собствената си история? Сериозно го казвам!

Имат, имат! И точно затова го налагат. От десет години няма американски фюм без смесена двойка. И гей двойка, естествено. Ама, толкова естествено си живеят, че да им повярваш.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: германия
« Отговор #217 -: Декември 08, 2019, 17:04:42 »
най-неудачната банкнота на местната банка

е не, новите 10 кинта са много приятни, едни такива синьолилави  :0007:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: германия
« Отговор #218 -: Декември 08, 2019, 17:12:49 »
че поколението, което е правило филма, хал хабер си няма за собствената си история? Сериозно го казвам!

Имат, имат! И точно затова го налагат. От десет години няма американски фюм без смесена двойка. И гей двойка, естествено. Ама, толкова естествено си живеят, че да им повярваш.
гледал си всички американски филми от десет години насам?
стига де, аз, дето съм аз, не съм гледала и една стотна от тях :bigok:
« Последна редакция: Декември 08, 2019, 17:28:17 от Lillian »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: германия
« Отговор #219 -: Декември 08, 2019, 17:26:06 »
е не, новите 10 кинта са много приятни, едни такива синьолилави  :0007:
Ако събираш банкноти за колекция - чудна е! Ако се опиташ да платиш нещо с нея в автомат - хлъц, не става! Автоматите все още четат хоризонтални банкноти само, а тази е вертикална.

спрямо

или юбилейната
« Последна редакция: Декември 08, 2019, 17:30:54 от Ной »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: германия
« Отговор #220 -: Декември 08, 2019, 17:27:23 »
Quote (selected)
Ной
Айсе, минавало ли ти е през ум, че поколението, което е правило филма, хал хабер си няма за собствената си история? Сериозно го казвам!
странно, щото пък тези дни гледах американци  от това поколение, как споделят други наблюдения
казаха,че по филмите виждат ,как хора от различни раси живеят и се веселят заедно, но в живота не е така
техният град бил населен с бели, но имало удобни места за сватби, наемани от цветнокожи,обикновено нямало нито един бял между тях
освен това в киното непрекъснато се  интерпетира расовото неравенство, само "12 години робство" ,"Джанго без окови" и Hidden Figures ще спомена от по-новите

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: германия
« Отговор #221 -: Декември 08, 2019, 17:47:02 »
е не, новите 10 кинта са много приятни, едни такива синьолилави  :0007:
Ако събираш банкноти за колекция - чудна е! Ако се опиташ да платиш нещо с нея в автомат - хлъц, не става! Автоматите все още четат хоризонтални банкноти само, а тази е вертикална.

спрямо

или юбилейната


1. колекционирам
2. вертикалните са ми любими откакто швейцарските франки минаха на тоя модел, а там банкнотата от 1,000 е малце подобна, въпреки че швейковете не са полимерни

« Последна редакция: Декември 08, 2019, 17:50:02 от SgtTroy »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: германия
« Отговор #222 -: Декември 09, 2019, 10:21:06 »
https://www.welt.de/wirtschaft/article204132552/FDP-Politiker-Christian-Duerr-500-000-Fachkraefte-muessen-her-jedes-Jahr.html?wtrid=newsletter.wirtschaft..wirtschaft..%26pm_cat%5B%5D%3Dwirtschaft&promio=81498.1322531.5946167&r=716532825037531&lid=1322531&pm_ln=5946167 ...мнението на депутат-свободен демократ -> годишно на Федералната Република ще й трябват 500 000 имигранта, с опит и квалификация, естествено = втората по възраст нация в света, мдааа...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #223 -: Декември 09, 2019, 13:52:13 »
Мнение на римски сенатор: Годишно на Рим ще му трябват 500 000 нови роби.
Жените, сестрите и дъщерите на рим. сенатори са съгласни и се надяват повечето роби да са негри.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: германия
« Отговор #224 -: Декември 10, 2019, 13:27:28 »
Брате,
Ти четеш ли внимателно? Билета е за цял ден! Има дата. За всички линии на S-ban. След 9 часа am. Можеш да се качваш и слизаш по всички линии по всяко време на деня. Многократно. Мястото е Хамбург. Това, че някой  е ползвал билета и после го е хвърлил не си личи по нищо.
Хайде остани със здраве!
PS Явно имаш предвид еднопосочен билет, който е за определена зона. Там разбира се е маркирана информацията за която пишеш.

аз съм се объркал, да, ама то щото си писал изрично за с-бан, а аз билет за цял ден само за с-бан не съм виждал. то и няма, де. ей го дневния в хамбург, от 9 часа нататък: цък, и в момента онлайн струва 6.31 ойро. че е и персонален, има там имена разни, което прави трудничко продаването му на друг.
Съгласен съм, че билета за "цялата градска мрежа" на Хамбург не е само за S-ban. Това, да. За цял ден. Единичния билет за деня не е персонален. Струваше 6.60 евро това лято. След 9 часа ам. Имената за които пишеш са само за груповите билети. На единичните билети които купувах от автомат, дори няма място за писане на имена. Дори нещо повече - веднъж автомата ми отряза билета наполовина и се виждаше само баркода и датата. Ако щеш... Вече съм пуснал парите в автомата. ОК, обаче на станцията където пристигнах се бяха наредили цяла редица униформени от проверяващите. На изхода. Единият беше дори малко нервен като видя наполовина срязан билет, но датата беше там и друг му каза да ме остави на мира.
Това е.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Това е най-голямата банка в най-важната икономика в Европа: Deutsche Bank. Независимо от това, да сравняваме банката от Франкфурт с американската конкуренция е все едно да си правим безвкусни майтапи. Американската финансова институция JP Morgan е спечелила почти 8 млрд. евро само през последните три месеца.
Печалбата на JP Morgan като цяло за годината възлиза на малко под 33 млрд. евро - два пъти повече, отколкото в момента е пазарната капитализация на Deutsche Bank. Франкфуртската банка ще представи данните си едва в края на януари, но вече е ясно, че през миналата година е била на загуба поради сложното преструктуриране на групата. Отново.
Но германските банки са слаби и в сравнение с другите европейски конкуренти, става ясно от последните данни на Европейската централна банка (ЕЦБ). Централните банкери във Франкфурт контролират големите институции в еврозоната от есента на 2014 г. В момента под контрола са 117 банки.
Така например германските банки, пряко контролирани от ЕЦБ, включително Deutsche Bank, Commerzbank и DZ Bank, са реализирали едва малко по-висока печалба през първите девет месеца на миналата година от гръцките банки. Според данните кумулативната печалба от 668 млн. евро е само с около 12 млн. евро по-висока от нетната печалба на гръцките конкуренти. Според данните на ЕЦБ големите банки във Франция са постигнали печалба от малко под 23 млрд. евро през първите девет месеца на 2019 г., а основните банки в Италия - за около 11 млрд. евро.
Комбинираната възвращаемост на капитала (ROE) на банките в Германия възлиза само на 0,4%. Според ЕЦБ това е най-ниската стойност сред всички страни от еврозоната, и то с голяма разлика. Във Франция, от друга страна, доходността на банките възлиза на 6,3 процента, 7,6 процента са отчетени за банките в Италия, в Словения - почти 12 процента, а в Гърция – 3%. За българската банкова система, която, разбира се, не е част от еврозоната, показателят за ROE към края на септември е 11,8%.
Освен това германските банки са изключително неефективни. Разходите поглъщат повече от 83 процента от събраните приходи. Франция и Люксембург също се справят зле, но там става дума за съотношение от под 70 процента. В Холандия, Естония, Гърция и Испания съотношението на разходите към приходите в някои случаи е дори под 60 процента.
В глобален мащаб обаче почти всички банки в еврозоната страдат от високи разходи. Освен това, сравнение на съотношението разходи/приходи през последните няколко години показва, че то се е влошило спрямо 2009 г. във всички разглеждани страни. Проблемът с разходите на банките обаче вероятно ще се задълбочи още повече. За много институции в еврозоната възвращаемостта на собствения капитал е под капиталовите им разходи. Най-вероятно основната причина за това е свиването на печалбите поради ниските лихви и разпокъсания вътрешен пазар.
През първите девет месеца на миналата година банките от еврозоната страдат и от ръст на отписванията и административните разходи, така че печалбите им като цяло са се свили с осем процента в сравнение със същия период на предходната година - до 66 милиарда евро. 
По материали на Die Welt и Handelsblatt

https://www.investor.bg/analizi/91/a/germanskite-banki-po-nerentabilni-dori-ot-gryckite-296895/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #226 -: Януари 18, 2020, 09:23:51 »
Quote (selected)
Според данните кумулативната печалба от 668 млн. евро

Баце да развее флага, че нашите банки са по-яки от немските.
Нашите само  за 9 месеца са ни изгърбили с толкова.
https://money.bg/finance/bankite-sa-spechelili-1-3-miliarda-leva-za-devetmesechieto.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: германия
« Отговор #227 -: Януари 18, 2020, 09:37:39 »
Баце да развее флага, че нашите банки са по-яки от немските.
Няма наши банки, барабар с БНБ-то.
Все са си техни, само че тук могат да гърбят без да им се случват случки.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #228 -: Януари 18, 2020, 09:41:35 »
Quote (selected)
Няма наши банки, барабар с БНБ-то.

Това никога не Го е спирало, просто не се е сетил да "натрие носовете" на недоброжелателите Си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Свиването на германския трудов пазар
« Отговор #229 -: Януари 26, 2020, 17:59:51 »
Quote (selected)
Настъпва стагнация в автомобилния сектор - производството на автомобили през 2019 г. се свива с 4.5 млн. броя на годишна база в световен мащаб, включително електромобили и конвенционални коли. Това каза Кристиян Фезелов, риск анализатор в Капман Асет Мениджмънт, в предаването „Клуб Investor“ по Bloomberg TV Bulgaria.
„Неслучайно германската автомобилна индустрия смята да съкрати около 50% от работната си сила през следващите 5 години“, коментира Фезелов.
Той посочи, че това до голяма степен се дължи на факта, че големите производители, като Volkswagen, Mercedes, BMW, са в процес на преход към електрически автомобили. „Там нещата са много по-роботизирани, много малко човешки труд се изисква при създаването им“, посочи гостът.
„Освобождаването на 400 хил. работни места ще се отрази върху европейската икономика“, посочи гостът.

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/svivaneto-na-germanskiia-trudov-pazar-shte-zasegne-evropeiskata-ikonomika-297427/
Макар че ще става много бавно, но стъпка по стъпка вървим към тотална автоматизация и роботизация. Следователно в бъдеще ще се сблъскаме и с технологичната безработица.
Тя ще създаде най масовата бъдеща класа - прекариата.
Ако в това бъдеще време, изборите не бъдат забранени, прекариатът ще поиска ББД.
Повечето партии ще обещаят ББД, ако искат да получат властта чрез избори.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #230 -: Януари 26, 2020, 18:19:45 »
Удивителна е способността на обществата да се адаптират и оцеляват в зависимост от околните фактори.
Вероятно някъде в гените ни е вграден симулатор превишаващ капацитета на сегашните "анализатори". От десетилетия немците намаляват, майките усещат с утробите си какво трябва да правят. Малки флуктуации предизвикват вълни от черни предсказания и бързи необмислени решения като поканата на "инженери и доктори" от трети страни, но накрая всичко се нарежда.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #231 -: Януари 29, 2020, 21:47:15 »
Quote (selected)
Германия ползвала автомобили вместо танкове при военни учения
МО признало, че войските използват „други превозни средства за практикуване на качване и слизане“
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/germaniya-polzvala-avtomobili-vmesto-tankove-pri-voenni-ucheniya

Quote (selected)
Според информация на германския таблоид Билд, само 20 % от танковете "Пума" на германската армия са в изправност. В резултат войниците са принудени да използват автомобили като ерзац танкове при разиграването на сценарий, който има паралел с маневрите на НАТО през 2014 г. в Норвегия, където германските войски трябваше да използват рисувани метли като оръжия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: германия
« Отговор #232 -: Януари 29, 2020, 21:58:25 »
Quote (selected)
Според информация на германския таблоид Билд, само 20 % от танковете "Пума" на германската армия са в изправност.

Не ми се спори с "Билд", но "Пумите" май не са танкове.
Panzerspähwagen Sd.Kfz. 231
https://de.wikipedia.org/wiki/Panzersp%C3%A4hwagen_Sd.Kfz._231

"Леопардите" май са танкове, но те сигурно знаят по-добре.
Журналистите май и в Дойчланд не отстъпват на нашите.

Онзи да каже.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #233 -: Януари 29, 2020, 22:04:54 »
Танковете са наистина Леопард, обаче и пумите не са това което бяха. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: германия
« Отговор #234 -: Януари 29, 2020, 22:13:09 »
https://www.youtube.com/watch?v=_7vYenwWyrE

Да си спомним и ние какви танкове имахме, а и цяла армия, която престъпниците нарязаха и ликвидираха!
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #235 -: Януари 29, 2020, 22:14:57 »
Даже не насмогнахме сами та пратихме и на македонците да режат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: германия
« Отговор #236 -: Януари 29, 2020, 22:33:16 »
Нека се разберем принципно - фактът, че ситуацията в Бундесвера е толкова   тъжно-смешна е факт положителен или обратно?
Щото страните победителки във ВСВ бяха единодушни, че Германската армия трябва да бъде държана постоянно в състояние на командно дишане. Вижда се, че това е постигнато (чия е заслугата  е въпрос второстепенен)

А помним ли чии бяха думите (цитирам по памет) че "Германия е  обединена само 50 години и за това време тя успя да подпали две световни войни"?
А помним ли първоначалната импулсивната реакция на Тачър и Митеран на предложението двете Германии да се обединят?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: германия
« Отговор #237 -: Януари 29, 2020, 22:35:29 »
Помним кой/я до скоро им беше военен министър и къде е сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: германия
« Отговор #238 -: Януари 29, 2020, 23:19:40 »
състоянието на армията по времето на фон дер лайен е ясно, те според мен спечелиха, като я разкараха /как се викаше - напъждане чрез повишение или нещо подобно, примерно наритване/.

иначе сега, поне от месец насам, има едни плакати на бундесвера за зарибяване. ще взема да направя една-две снимки на отиване на работа утре. като им видя емблемата и тръпки ме побиват, не знам що.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: германия
« Отговор #239 -: Януари 30, 2020, 01:40:01 »
Цитат на: onzi
има едни плакати на бундесвера за зарибяване.
като им видя емблемата и тръпки ме побиват, не знам що.


Нарисувай до тях червена петолъчка, та и немците да ги побият тръпки  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.