Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:08:50

Автор Тема: Фирмин и Демоните на Четирите посоки на света + съсловните демони  (Прочетена 5623 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
П.П. По повод 11:02:07 и по-нагорните мога само да кажа:
"Те (с основание, очевидно е) любезно и учтиво го молят да не влиза точно в това село понеже е неуместно там досущ зелен колан на розова рокля (дано ми прости Чехов!), то за поповата къща пита."

Потърсих основания за "екстериториалността" на "точно това село" и не открих такива. Няма такъв регламент тук. Колкото до основания, с източник от уважение към "домакина" и такива не открих. Доколкото, предполага се, такова уважение следва да е реципрочно, балансирано с подобаващо уважение към госта. А и  такова няма. Враждебно, подигравателно отношение, което не е провокирано по никакъв начин - това е, което срещам. И понеже не толерирам такова у никого, демоните са добре дошли да влязат. Те в мен, а аз - в селото ти. Докато вятърът отнесе пепелта му в дар на Боговете на войната. Или моята.



Дано ти харесва зеленото ми коланче ...
« Последна редакция: Август 19, 2019, 16:51:56 от Firmin »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
ноо е интересно, как елинизмът е стигнал чак ф Япония. Естествено преди тва е овършал докъдето е стигала на изток Персия, част од Индия, част од Китай, тва което иаме фмомента като Афганистан и т.н. Фактът е, че великите японски дървени скулптури са по същество елинистични.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
как елинизмът е стигнал чак ф Япония

Всичко си има обяснения, скъпи. Първо, това е Ачаланатха, той и Фудо. Второ, елинизмът е стигнал до Индия - справка Индогръцкото царство на Менандър I Сотер, а после, чрез това - до Китай и Япония, с будизма. Трето, войнското съсловие по негово време са йонаките (йонийците) - гърци и македонци, навярно и траки. Четвърто, връзката на елинизма и будизма е изложена във "Въпросите на Милинда" (Милинда панха) - с посвещаването на Менандър (Милинда) в будизма. Пето, Ачала и неговият курикара-кен (мечът на Краля на драконите) сече заблудите, а въжето му извлича профаните от невежеството им - главен Видя-раджа. Защитник от демоните (макар и той самият, всъщност, демон).
 8)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
как елинизмът е стигнал чак ф Япония

Всичко си има обяснения, скъпи. Първо, това е Ачаланатха, той и Фудо. Второ, елинизмът е стигнал до Индия - справка Индогръцкото царство на Менандър I Сотер, а после, чрез това - до Китай и Япония, с будизма. Трето, войнското съсловие по негово време са йонаките (йонийците) - гърци и македонци, навярно и траки. Четвърто, връзката на елинизма и будизма е изложена във "Въпросите на Милинда" (Милинда панха) - с посвещаването на Менандър (Милинда) в будизма. Пето, Ачала и неговият курикара-кен (мечът на Краля на драконите) сече заблудите, а въжето му извлича профаните от невежеството им - главен Видя-раджа. Защитник от демоните (макар и той самият, всъщност, демон).
 8)

С риск да мина за много проста и недокосната от велики култури, изчетох постинга ти с досада. Подозирам, че дори и сравнително по-интелигентната публика не само у нас, а  даже в ЕС ще се прозява продължително. Не бива да преиграваш, но пък какво значение има моето мнение в сравнение с частните ти интереси... :smokin:

Фирмин, аз умея да си служа блестящо с професионален жаргон! Никога в комуникацията с когото и да било не си позволявам да гледам на публиката с превъзходство. Ще ти дам простичък пример - ако желая, ще те направя на дреб на тема "ЕС, пари, фондове, прим|, обществени поръчки, официални кражби и прочее европски проблеми и достижения"..с професионален жаргон и ще ти се присмивам до второ пришествие. Обуздавай егото си!
« Последна редакция: Август 19, 2019, 20:52:44 от Асол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
не виждам що трябва да се прозява човек, тва са ени ноо интересни работи. Фкрайна сметка източните атеистични религии като зороастризма и будизма минават по отворените през елинизма комуникационни канали и дават строителен матреал за питагорейството и орфизма, а пък реализмът ф елинистката естетика дава тласък на разцвета на разните ориенталски изобразителни изкуства.

Глобализъм пар екселанс.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не бива да преигравам, а?  ;D

Ето това ти е проблемът, мило. Грешната преценка. Аз съм "беднякът-милионер". Всяко нещо, което ти споменавам тук, в определен период е било част от живота и интересите ми. Руското издание "Вопросы Милинды" стои в библиотеката ми от поне 30 години. Покрай бойните изкуства се интересувах от будизма, а и от историята и изкуството на Изтока. Курикара съм ви споменавал вече тук и преди - има архив, намери. Ачала или Фудо Мио-о, отново покрай бойните изкуства - той е патрон на ямабуши, заедно с горските и планинските тенгу. А тенгу - покрай Йосицуне Минамото. А Йосицуне Минамото покрай "Повест о доме Тайра" - тя на почетно място от 30 и повече години в библиотеката ми. Хейке-моногатари. А покрай нея и Йоритомо Минамото - и книгата му. И Статуята, на която се е молил Кеншин Уесуги, в пещерата, също е на Фудо. А за Кеншин Уесуги, узнах млад кога бях, покрай Шинген Такеда. Рисунката на атаката му срещу Шинген Такеда пожълтя в тефтерчето ми (а ти едва ли въобще знаеш за какво става дума). А Шинген Такеда - покрай "Кагемуша" на Акира Куросава.

И така, още много и много и много. Заглавие по заглавие. Защото си имаш работа с Firmin, все пак. Плъхът, който се храни с книги и знание. Мога цяла вечер да ти описвам асоциативните си връзки и мрежи, които си "плета", откак съм взел да чета и да ходя на кино (преди да чета, дори). Когато Теодосий Теодосиев ти рече, че един ученик в 9-ти клас с високо IQ трябва да е прочел 1000 книги, за теб е майтап. А за мен - животът ми в проза. Тогава нямаше интернет. Знания се трупаха с книги, основно. И всички ставахме "книжни плъхове". Всичко, което излизаше на руски за Япония и Китай, а и за Индия, се купуваше и четеше - Руската книжарница, Градската библиотека.

Така че, мило, хабер си нямаш. За пореден път.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
не виждам що трябва да се прозява човек, тва са ени ноо интересни работи

Ами да речем, че нямат нищо общо с реалностите в Европа, например. Ако не ме лъже взорът това е темата

Quote (selected)
плъхът, който се храни с книги и знание. Мога цяла вечер да ти описвам асоциативните си връзки и мрежи,
:D

Не се ли замисляш, че плъхът освен с ръфането на книжа се свързва предимно с други мноо грозни и нелицеприятни  и смръдливи работи..едни такива..мноо недостойни..направо станали пословични :D
« Последна редакция: Август 19, 2019, 21:40:38 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, аз умея да си служа блестящо с професионален жаргон!

Казах ти - хабер си нямаш.  :D Това, с Изтока, ми е хоби. Едно от тях. С него си почивах. А с професионален жаргон мога да те "заливам" откъм три професии. Като за две от тях даже и представа си нямаш, че се пазя тук да използвам терминология от тях.  Науки, щото, от най-коравите. 8)

Такъв беше гадният социализъм - индоктринираха ни, извергите, да изпитваме радост от знанието.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, аз умея да си служа блестящо с професионален жаргон!

Казах ти - хабер си нямаш.  :D Това, с Изтока, ми е хоби. Едно от тях. С него си почивах. А с професионален жаргон мога да те "заливам" откъм три професии. Като за две от тях даже и представа си нямаш, че се пазя тук да използвам терминология от тях.  Науки, щото, от най-коравите. 8)

Такъв беше гадният социализъм - индоктринираха ни, извергите, да изпитваме радост от знанието.  :D

Знаеш ли колко си смешен!? Не се пази от професионалния жаргон на предложените от мен теми..давай! Ако това е начинът да се ограничи нахалството ти , аз съм ОК! :D
Та, с какво искаш да започнем, например. Тъй като вече е назряло времето за следващия програмен период - ти какво предлагаш? Какви са ти идеите и приоритетите за развитието в следващите седем години на държавата и какво предлагаш? Ще ми бъде много интересно да го прочета..особено внимание ще обърна на мотивите ти, щото  ти си баш анализатор и съм убедена, че би трябвало да имаш перфектна представа от дередежото на държавата по достижения и нужди на  региони и отрасли най-малкото :smokin:
« Последна редакция: Август 19, 2019, 21:51:54 от Асол »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Язък за над 1000-та книги, щом не са стигнали да се изградят в едногова отговорност и здраво чувство към реалността и съзиданието, та слугува на ново-старо-модни извратеняшки - пардон, деструктивни увлечения. Както, че и понятията за рицарска и самурайска чест, разбира се поставени в рамка на съответната епоха, са се оказали само и единствено достойни да направляват някаква ръчичка със сапьорска лопатка.
 :smokin:
Ех Пратер, Пратер.
 :way_to_go-1308:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Ами да речем, че нямат нищо общо с реалностите в Европа, например. Ако не ме лъже взорът това е темата
имат опщо, доколкото сме европейци и вероятно сме реални.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не се ли замисляш, че плъхът освен с ръфането на книжа се свързва предимно с други мноо грозни и нелицеприятни  и смръдливи работи..едни такива..мноо недостойни..направо станали пословични :D

Не, тез мисли ги оставям на красиви и благоуханни мозъци като твоя.

А "Фирмин" на Сам Савидж я прочетох на пейката, в градинката, на 50 метра от книжарницата, от която я бях купил. На един дъх. Вкусно.  ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Не се ли замисляш, че плъхът освен с ръфането на книжа се свързва предимно с други мноо грозни и нелицеприятни  и смръдливи работи..едни такива..мноо недостойни..направо станали пословични :D

Не, тез мисли ги оставям на красиви и благоуханни мозъци като твоя.

А "Фирмин" на Сам Савидж я прочетох на пейката, в градинката, на 50 метра от книжарницата, от която я бях купил. На един дъх. Вкусно.  ;D

Като се абстрахираме от самохвалството и апокрифните анализи за мноо тесни адресати, които ще си ги четат само с кайвето в пълна анонимност, нещо друго да предложиш на аудиторията?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
аз съм ок с предложеното, надявам се тва да облегчи донякъде бремето да бъдеш говорител на аудиторията.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
аз съм ок с предложеното, надявам се тва да облегчи донякъде бремето да бъдеш говорител на аудиторията.

С кво точно предложено си Ок, извън доукрасяването на фирминовото сиви? Не знам що трябва да се облеГчавам

Рекидж, ще ми е много неприятно да се заяждам с теб, наистина. Обикновено самото съвъреншство би трябвало  да си е самодостатъчно и да няма нужда от адвокати
« Последна редакция: Август 19, 2019, 22:08:48 от Асол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
въф връска с Firmin the rat,  ф Италия той е известен като Firmino. Което ми напомни за великия Боби Фирмино(Roberto Firmino Barbosa de Oliveira), родом од Масейо, Алагоаш ф Бразилия и фмомента работещ ф Ливърпул като център-нападател/фалшива деветка/десетка/първи защитник и класически трикстър од афроамериндианската митология.

Quote (selected)
Рекидж, ще ми е много неприятно да се заяждам с теб, наистина.
надявам се да не се стига дотам, щото не желая да ти е неприятно. Искам да ти е приятно, а заяждането с мен е генератор на негативни вибрации, които разумният човек следва да избягва.

« Последна редакция: Август 19, 2019, 22:13:44 от wreckage »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
въф връска с Firmin the rat,  ф Италия той е известен като Firmino. Което ми напомни за великия Боби Фирмино(Roberto Firmino Barbosa de Oliveira), родом од Масейо, Алагоаш ф Бразилия и фмомента работещ ф Ливърпул като център-нападател/фалшива деветка/десетка/първи защитник и класически трикстър од афроамериндианската митология.

Нищо не разбрах. Можеш да опиташ отново..като замениш футболните асоциации с нещо не толкова извисено..аз съм тотал щета в жанра :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Като се абстрахираме от самохвалството и апокрифните анализи за мноо тесни адресати, които ще си ги четат само с кайвето в пълна анонимност, нещо друго да предложиш на аудиторията?

О, мило. Аз нямам проблем с "аудиторията". Не ми липсва такава. В смисъл - мъничко повече, даже, отколкото ми се ще да е. Уви, такива са правилата.

Но на тези си години, общо взето както и преди, гледам да я подбирам. Аз наистина вярвам в това, че "знанието е сила", и се опитвам да подбирам на кого давам знание. И при все това, не мисля, че не споделям знания. Близки и колеги най-често чувам да ми казват "спри да ги учиш", отколкото "учи ги". Но не са прави. Има неколцина - не повече от един на стоте - заради които си е струвало.

Ако пък имаш предвид форумната аудитория, мисля съм лоялен към нея. Опитвам се да стимулирам мисленето на мислещите, с още една гледна точка, ако не друго. Опитвам се да им добавя знание, не да отнема. Ако някой тук ме обвини, че съм получил от него повече, отколкото съм дал, това би ме разтревожило. Не обичам да съм длъжник. Всичко, което съм споделил, е вярно и може да се провери. Има хора тук, както и на Другото място, които знаят кой съм, по един или друг начин. И твърдя, че съм сред тези, които са споделили най-много, дори прекалено много, лични неща. Така че да бъда обвиняван, че съм прикрит или недостатъчно открит на този форум, а и преди - на Другия, не е честно и е без основания.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Като се абстрахираме от самохвалството и апокрифните анализи за мноо тесни адресати, които ще си ги четат само с кайвето в пълна анонимност, нещо друго да предложиш на аудиторията?

О, мило. Аз нямам проблем с "аудиторията". Не ми липсва такава. В смисъл - мъничко повече, даже, отколкото ми се ще да е. Уви, такива са правилата.

Но на тези си години, общо взето както и преди, гледам да я подбирам. Аз наистина вярвам в това, че "знанието е сила", и се опитвам да подбирам на кого давам знание. И при все това, не мисля, че не споделям знания. Близки и колеги най-често чувам да ми казват "спри да ги учиш", отколкото "учи ги". Но не са прави. Има неколцина - не повече от един на стоте - заради които си е струвало.

Ако пък имаш предвид форумната аудитория, мисля съм лоялен към нея. Опитвам се да стимулирам мисленето на мислещите, с още една гледна точка, ако не друго. Опитвам се да им добавя знание, не да отнема. Ако някой тук ме обвини, че съм получил от него повече, отколкото съм дал, това би ме разтревожило. Не обичам да съм длъжник. Всичко, което съм споделил, е вярно и може да се провери. Има хора тук, както и на Другото място, които знаят кой съм, по един или друг начин. И твърдя, че съм сред тези, които са споделили най-много, дори прекалено много, лични неща. Така че да бъда обвиняван, че съм прикрит или недостатъчно открит на този форум, а и преди - на Другия, не е честно и е без основания.

Виж кво, не знам дали ще ме разбереш, но обикновено предпочитам да си водя скандалите далече от публиката. Това разбираш ли го? Иначе е крайно просташко и неповторим сеир за сульо и пулю? Това също ли го разбираш? Наистина ли държиш да те одумват кретени - кибици? Разбра ли какво ти пиша?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
щото  ти си баш анализатор и съм убедена, че би трябвало да имаш перфектна представа от дередежото на държавата по достижения и нужди на  региони и отрасли най-малкото


И пак хабер си нямаш.  :D Ами ... ако наистина имам. Това ти се вижда толкова невероятно, че даже и за миг не го допускаш да е така. Нали?  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Това ти се вижда толкова невероятно, че даже и за миг не го допускаш да е така. Нали?  :D

Нищо подобно! Толкова заявки от твоя страна изчетох на тази тема, така че ще ми бъде изключително приятно да се запозная с колега в жанра, макар и на регионално ниво..това има огромно значение..щото от там почва и анализът :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Спрете да пишете тук.
Досада.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Спрете да пишете тук.
Досада.

Не мога. Зает съм методично и самопожертвувателно да опустошавам "селото" (да скапвам темичката), както и бях обещал по-горе. Асол само ми помага.  :cool-1084:

п.п. Ной, миграцията (на темите) не помага  :D
« Последна редакция: Август 20, 2019, 09:57:44 от Firmin »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
миграцията не помага
Не помага!
Конска муха и банка се убиват с вестник.
Но за банката не съм толкова сигурен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А, докато си стоите тук в карантинния сектор, можете да се забавлявате. Като ви омръзне, ще почистя, ако се налага.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 ЧИСТНИЦА! :-* :yes-1289: :-*

бел. Ной: За правилна оценка на модераторската дейност с парцала, Джиджи получава Ден на Трите Емотикона!  :t0328: 
Не съм довършила: А за "карантинния сектор" НОЙ получава  :in_love-1101:

И ена малка забелеШка:

Quote (selected)
1 голем емотикон + 2 малки = дневната квота от 2 емотикона!
:light_bulb-1377:
« Последна редакция: Август 20, 2019, 17:00:05 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мило, както, уви, установяваме тези дни, при африканска чума при свинете карантинните сектори трябва да се разпространяват по-бързо от заразата, за да я овладеят.  :nuts:

Боя се, че няма да насмогнеш, подир свине, обзети от демони, на път за езерото. Щото демоните за по-ловки от чумата :D



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Мило, както, уви, установяваме тези дни, при африканска чума при свинете карантинните сектори трябва да се разпространяват по-бързо от заразата, за да я овладеят.  :nuts:

Боя се, че няма да насмогнеш, подир свине, обзети от демони, на път за езерото. Щото демоните за по-ловки от чумата :D

бел. Ной (*демонична смеховка*) Хи-хи-хи, нали аз съм езерото! (*още демонична смеховка*) Инак откъде мислиш има толкова вода за кофата с парцала!  :bluegrab:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Инак откъде мислиш има толкова вода за кофата с парцала! 

Аааа, разнасяш, значи, с парцала зараза от удавени демони, а?  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да бе, да, удавени! Демоните си ги събирам в отделна кутийка! Не требе да се разпиляват, демони винаги трябват! Верно, понякога са капризни (тук един иска розова рокля, оти имал бил зелено коланче и бил чел Чехов), ама това са малки проблеми. Колко му е да я ушия в свободното от бърсане време!
А свинете - на пържолки!
Наздраве за което!  :t0328:



Най-общо речено, обичам пачуърк. Така че всички сте ми драги, можете да се карате в рамките на относително добрия тон, без обиди. За да не ми се налага да тичам като цветарка от тема на тема, тук имате сборно място.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Най-общо речено, обичам пачуърк.

За което пък аз те обичам  :blow_kisses-1105:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Най-общо речено, обичам пачуърк.

За което пък аз те обичам  :blow_kisses-1105:
...за такива обяснения е направена дъската, даге!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
...за такива обяснения е направена дъската, даге!

Не ги разбираш ти тия работи, Фелдкурат. Така се губи спонтанността, а тя е важна.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Най-общо речено, обичам пачуърк.

И аз! Например:

  :loser:
« Последна редакция: Август 20, 2019, 17:16:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Така се губи спонтанността, а тя е важна.
:smile-1081:

Така че всички сте ми драги, можете да се карате в рамките на относително добрия тон, без обиди. За да не ми се налага да тичам като цветарка от тема на тема, тук имате сборно място.
:roll-1076:  :bounce-946:
« Последна редакция: Август 20, 2019, 17:26:51 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
И аз! Например:

И теб та обичам, биии!  :in_love-1101:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И аз! Например:

И теб та обичам, биии!  :in_love-1101:
По пачуърк!!! :yes-1289:

А туй ми напомня за моя братчедка, която следваше във ВИТИЗ "кукловодство" или квото там се викаше.

Та ми разправяше как един ден – посред люта зима, отивали да изнасят куклено шоо ф некво училище, а колегата ѝ бил САМО ПО АКОРДЕОН!  :D
Умрехме от смех!  :giggle-3307:

« Последна редакция: Август 20, 2019, 23:02:51 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
По пачуърк!!! :yes-1289:

Просто харесвам тези, които харесват многообразието и не се страхуват от сложността, де иде с него.  :D

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
освен, че е забавно, ногообразието е майката на оцеляването.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
освен, че е забавно, ногообразието е майката на оцеляването.
Аз все си мислех, че сме оцелели заради смеха, ама и твоето бива! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
къф смях?
Знам израза "умрях од смях", ама за пръф път чувам за "оцелях од смях".

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
“Светът е оцелял, защото се е смял” – тази мисъл на Радой Ралин, като че е валидна за 1 април – Денят на хумора и шегата и лъжата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Радой Ралин е труп.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Радой Ралин е труп.

Тъпо, много тъпо, прекалено тъпо даже за ЕАТЦист.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
тва е медицински факт, аз кво да направя?
Освен тва, фслетствие на епизодичното ми опщуване с обозе почифшия Р.Ралин стигнах до убеждението, че сегашното му състояние устройва фсички засегнати страни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
тва е медицински факт, аз кво да направя?

Ми, те са го направили. В махалата. И то никак зле!  :D

  :clap-3332:

А горе–долу на същото място преди време Радой ме е спирал и ме е заговарял.
Без да ме познава! Беше интересно ... :yes-1289:

« Последна редакция: Август 20, 2019, 21:55:35 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :t3741: Нещо подобно смятаха да направят за Валери Петров дъщеря му – Бояна, и съпругът ѝ – Иво Хаджимишев, пред дома му на улицата, успоредна на ул. „Борова гора” /непосредствено покрай/преди гората/, на която живееше моя братовчедка, която пък беше много близка с Бояна.

Но явно не са успели и дано да е само засега! А аз отдавна не съм ходила натам. Затова и името на улицата с дома на Валери Петров, в който съм ходила нееднократно, даже не мога да си спомня.  :image008: Затова, само:

:raise_the_roof-1045:
« Последна редакция: Август 21, 2019, 15:16:24 от Джиджи »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Джиджи,  :b0301: :b0302: