Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:47:41

Автор Тема: ПОЛИТИЧЕСКАТА КОРЕКТНОСТ – догми, потърпевши и „жертви”  (Прочетена 89782 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ама гледам Фирмин е дошъл да ви удари едно рамо.
Сакън!  :rolly-1063:
Нека да не е точно сега, щото аз вече отивам да си лягам. :yawn-3335:

ЛЕКА на всички ...
« Последна редакция: Юли 13, 2019, 22:51:36 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Днес ви открих тези тематични Тревълнения в три страници и най-вече, спомена за някаква тема изчезнала в небитието и измъкната пак от там - още не съм погледнал в нея. Инак, по същността на заглавието мога да напиша само, че т.нар. "политическа коректност" е измислена от лицемери, заговорници, насилници, мошеници и .... все в този смисъл предикати, единствено и само за да затворят устите на по-знаещите, на тези на диаметрални позиции спрямо тази глобална Клика докарала света до ФиналЪТ му.

Името 'и е ЛЕГИОН.

Колкото до нахлуването от към Африката, това си е програмирано и не е самородно, измислено от "култивираното" на западните и не само: - роботърговци, имперци, бандити, престъпници, ... африканско население. Кои са "гениите" на преселението на народите до сега и много по-разрастващо се занапред - уточнявам по-горе. Те са и диктаторите с политкоректната мания, носители на насилие и истерии разпалвани за собствена изгода...

Колкото до тези мигриращи в ЕС от Африка - това е постулирано във вторият "Пакт за миграция". Оформен е бил и срамежливо премълчаван, в началото на м. май 2018г., под предЦедателствуването на ... известно кои. Двете юридически лица са 27 държави от ЕС (Унгария се е въздържала и не участва) и 28 (sic!?) държави от Западна Африка за контролирана, постоянна и непресекваща миграция в обновяването на Европа с ново население от ТАМ. Аз лично не съм ровил из архивите на ЕС да проверя верността на тази информация, но я корелирам с изплашването на тукашните другари по време и след посещението на г-н. Борисов в Мароко - краят на 2018г. Когато нему са казали за милионите чакащи да тръгнат за Европа. Тогава Той реши да не подписва "Пакта за глобална Миграция" (уж) на ООН в Маракеш - 10-11 декември 2018г. Още повече, че баш Началникът на сите Пуделите и някои от сюрията, не подписаха Пакта...

По-горе имаше нещо за и около чистотата на кръвта на някои си. И да, не е никак чиста, не е свежа, но и още малко примес, няма да им е чужда и вредна. Даже може да се окаже и полит-коректен подобрител. Само не разбрах и на това бебе ли е вече направен сюнет, както е правен на един по-рано роден наследник на трона? Бе широко отразено, вероятно по-погрешка, в световната преса. Не, че е от значение дали се знае, кои - КОИ са.

Живи и здрави, прави и т.н. на сите тъдява.

AnonimusBG

  • Гост
Училищната битка между LGBT общността и мюсюлманите в Бирмингам и UK продължава.

Преди няколко месеца мюсюлманите успяха да изхвърлят джендър стъдис от училищата, където учат децата им, но LGBT общността вече се окопити и е готова за атака.

Сеирът е страшен. A във форумите объркани либерали се питат един друг кого да подкрепят в тази епична битка, при условие, че либералната идеология, с присъщото си скудоумие, някак си успява едновременно да се бори за правата на LGBT и мюсюлманските малцинства.


https://www.lentata.com/page_15059.html

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Анонимъс,  :way_to_go-1308: А аз само онагледявам със знамето.



И си задавам следния въпрос:

Засега само мюсюлманският символ е насложен върху това LGBT знаме.

А какво ще стане със символа на другата агресивна групичка – MeToo?
И какъв ли ще бъде той?! :cool-1084: :hypnotised-3320:  :cool-1084:
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 21:42:51 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
не знам, изненадай ме.

Финтерес наистината, не ми е ясно що тоа сорт идентификационни маркери са ти толкова важни. Ако примерно влезеш фнекое заведение за опществено хранене и пиене ф Истанбул или Чанаккале, нат което се вее такъф байрак, дали намиращите се вътре лица ще ти напраат нещо немислимо?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Финтерес наистината, не ми е ясно що тоа сорт идентификационни маркери са ти толкова важни. Ако примерно влезеш фнекое заведение за опществено хранене и пиене ф Истанбул или Чанаккале, нат което се вее такъф байрак, дали намиращите се вътре лица ще ти напраат нещо немислимо?

Ааааа, тва не знам. Ама над гарата в Кьолн в навечерието на 2017 г. не са се веели никви знамена, и сепак е имало десетки пострадали жени.

Quote (selected)
Серия от сексуални посегателства срещу жени в Кьолн навръх Нова година



https://offnews.bg/politika/seria-ot-seksualni-posegatelstva-sreshtu-zheni-v-kioln-navrah-nova-god-615983.html

Може би точно поради липсата на такова знаме. Щото, ако случайно некой е бил забил предварително байрак с "идентификационните маркери" на насилниците, може пък тва да е нямало да се случи.  :loser:
« Последна редакция: Юли 17, 2019, 15:57:30 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Серия от сексуални посегателства срещу жени в Кьолн навръх Нова година

Жижи, в какво точно са се изразявали тези "сексуални посегателства"? Защото знаем, че по онея краища дори една покана за кафе, или дори комплимент, се водят сериозни сексуални таковата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
П.С. А за "идентификационен маркер", "код", "слоган" или "лого" на MeToo, продължавам да тръпна в очакване.  :cool-1084:
« Последна редакция: Юли 17, 2019, 16:26:54 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жижи, в какво точно са се изразявали тези "сексуални посегателства"? Защото знаем, че по онея краища дори една покана за кафе, или дори комплимент, се водят сериозни сексуални таковата.

Това четем в горното издание на OFF–NEWS:

Quote (selected)
Серия от сексуални посегателства срещу жени в германския град Кьолн са регистрирани в нощта на Нова година. Германската полицията определи това като "напълно ново измерение на престъпността", съобщава Асошиейтед прес.

В нощта на Нова година са получени 60 оплаквания за посегателства, в това число и едно за изнасилване. Много от жените казали, че са станали обект на посегателствата около централната гара на града, която е близо до прочутата Кьолнска катедрала.

Според очевидци нападенията са били извършени от многочислена група, в която може би е имало до 1000 мъже, чийто външен вид навеждал на мисълта, че те може да са от арабски или северноафрикански произход.
:too_happy-1067:

А аз естествено нямам повече какво да кажа.
« Последна редакция: Юли 17, 2019, 16:18:57 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Ааааа, тва не знам. Ама над гарата в Кьолн в навечерието на 2017 г. не са се веели никви знамена, и сепак е имало десетки пострадали жени.
именно.
Сега остава да посочиш връзката между одсъствието на тревожещо те знаме на гарата ф Кьолн и заплахата, която ено такова знаме ти внушава.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Две три думи ако на някой са му интересни.
Знамето което Джиджи е сложила го е копирала от моя линк по-горе.
https://www.lentata.com/page_15059.html
Ясно е че е компилация, която илюстрира поста.
Четете преди да пишете.
Особено това се отнася за защитниците на всичко хубаво срещу всичко лошо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Ааааа, тва не знам. Ама над гарата в Кьолн в навечерието на 2017 г. не са се веели никви знамена, и сепак е имало десетки пострадали жени.
именно.
Сега остава да посочиш връзката между одсъствието на тревожещо те знаме на гарата ф Кьолн и заплахата, която ено такова знаме ти внушава.

Знамето, Рекидж, е символ с конкретно значение, представляващо дадена страна или определена група от хора. А тук всичко започна от следния пост на Анонимъс по–горе:

Quote (selected)
Училищната битка между LGBT общността и мюсюлманите в Бирмингам.

В белите страни LGBT общностите, както и тези на мУсУлманите, са малцинствени групи, които, нахъсани от ПОЛИТКОРЕКТНОСТТА, са повели агресивна борба за „правата си”. Но това не са единствените малцинствени групи, които в отделните страни са различни както по вид, така и по брой на своите представители..

Ние тук имаме знаме /символ!/ с насложени един върху друг само два идентификационни маркера или кода на съответните две малциствени групи. Независимо от това, че единият от тях е използван за фон знамето – най–вероятно поради факта, че заради ярките си цветове е удобен за конкретната цел. Щото тези цветове на дъгата /изразяващи многообразието!/ са си идентификационният код на LGBT.

Та, пойнтът ми е: дали наслагването на повече маркери или кодове и на други малцинствени групи върху това знаме няма да го направи напълно черно?
Независимо от това, дали ще се вее някъде или не!  :too_happy-1067:
И мноо сЪ надявам и Анонимъс да ме е разбрал.  :loser:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 21:41:54 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи междувревенно Кевин Спейси днес го оправдаха, но преди това му е*аха мамата и го завършиха окончателно.
Не че съм му фен.
Просто пример за идиотизма.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
тези цветове на дъгата /изразяващи многообразието/ са си идент. код на LGBT.
А с какво право сбърканяците си присвоиха дъгата ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Ми вземи направи ено движение за реституция на сопствеността върху дъгата.

Обаче има един проблем - трудно е да се изгради масово движение, предвит че мнозинството е одсекъде опградено од числено превъзхождащи го малцинства. Одпрет мюсюлмани, одзад гейове, одстрани и одгоре либерали и соросоиди, а отдоле цигани.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
тези цветове на дъгата /изразяващи многообразието/ са си идент. код на LGBT.
А с какво право сбърканяците си присвоиха дъгата ?

Ами нали точно за туй иде реч тук. Щото първо им позволиха.
А сега продължават да ги насърчават. Отсекъде!!!  :t0103:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми вземи направи ено движение за реституция на сопствеността върху дъгата.

Обаче има един проблем - трудно е да се изгради масово движение, предвит че мнозинството е одсекъде опградено од числено превъзхождащи го малцинства. Одпрет мюсюлмани, одзад гейове, одстрани и одгоре либерали и соросоиди, а отдоле цигани.

Забра'ил си MeToo–тата, дет на мен са ми най–големата грижа.

Щот продължават да се множат в геометрична прогресия и, както е тръгнало, скоро и Господ не може да ги спре!  :too_happy-1067:
Ше почнат вече да се раждат като MeToo–та ...  :b0205:
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 22:57:59 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Ми вземи направи ено движение за реституция на сопствеността върху дъгата.

Обаче има един проблем - трудно е да се изгради масово движение, предвит че мнозинството е одсекъде опградено од числено превъзхождащи го малцинства. Одпрет мюсюлмани, одзад гейове, одстрани и одгоре либерали и соросоиди, а отдоле цигани.

Остават лапачите на социални помощи и давачите.
Къде да ги сложим?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Забра'ил си MeToo–тата, дет на мен са ми най–големата грижа.

Те са най-страшните. Чудно как ги пропущих ф изброяването.

Quote (selected)
Остават лапачите на социални помощи и давачите.
Къде да ги сложим?
ми ти вече си си ги сложил на сърцето.

Ако не беха лапачите на социални помощи, сега фсички истински българи щехме да иаме златни асансьори до гаражите с астон мартините и мазератитата.

Неслучайно известният маджарин Лайош Орбан, слет като освободи маджарите од имигрантско иго, веднага увеличи надниците на трудещите се и даже не точно увеличи надниците, ами увеличи тройно часовете извънреден труд и даде на работодателите 3(три) години време, през което да не плащат извънредните часове.
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 23:41:03 от wreckage »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Забра'ил си MeToo–тата, дет на мен са ми най–големата грижа.

Те са най-страшните. Чудно как ги пропущих ф изброяването.

Quote (selected)
Остават лапачите на социални помощи и давачите.
Къде да ги сложим?
ми ти вече си си ги сложил на сърцето.

Иронията горе-долу може да се разбере.
Не може да се разбере как някакви лелки, които ги е налегнало това онова изведнъж си спомнят колко им е било хубаво лошо преди 20 - 30 години и искат кинти за това което е било тогава.
Да ги бяха поискали тогава.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
не знам, не съм лелка и поради тва не смятам, че мнението ми има неква стойност.

AnonimusBG

  • Гост
не знам, не съм лелка и поради тва не смятам, че мнението ми има неква стойност.

Дръж се настрани тогава.

На мен все пак ми е интересно за кинтите, за хубавото и лошото тогава?
Получава се ако има кинти няма лошо.
Ако няма кинти има Ме Тоо.
Поне аз като абсолютен селянин така го разбирам.
« Последна редакция: Юли 18, 2019, 23:58:33 от AnonimusBG »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Лайош също така планира да сложи катерици на герба  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
И се пише "трут"  :nuts:

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Забра'ил си MeToo–тата, дет на мен са ми най–големата грижа.

Те са най-страшните. Чудно как ги пропущих ф изброяването.

Quote (selected)
Остават лапачите на социални помощи и давачите.
Къде да ги сложим?
ми ти вече си си ги сложил на сърцето.

Ако не беха лапачите на социални помощи, сега фсички истински българи щехме да иаме златни асансьори до гаражите с астон мартините и мазератитата.

Неслучайно известният маджарин Лайош Орбан, слет като освободи маджарите од имигрантско иго, веднага увеличи надниците на трудещите се и даже не точно увеличи надниците, ами увеличи тройно часовете извънреден труд и даде на работодателите 3(три) години време, през което да не плащат извънредните часове.

По-скоро бебета, отколкото мигранти: Орбан иска спешно да насърчи раждаемостта
Унгарският министър-председател Виктор Орбан обяви нови данъчни и кредитни облекчения за семействата, предаде Ройтерс.
 
Мерките, които са част от усилията на правителството за подсилване на раждаемостта, като в същото време то следва твърда политика срещу имиграцията, включват разширяване на програма за субсидирани заеми за семейства с поне две деца за покупка на използвани жилища, субсидии за покупка на автомобил и освобождаване на жени, които отглеждат поне четири деца, от данък върху личните доходи.
 
"Това е отговорът за унгарците, не имиграцията", каза Орбан в годишното си обръщение за състоянието на държавата.
 
Той заяви, че унгарското правителство ще се стреми да поддържа икономическия растеж два процента над средното ниво в Европейския съюз в идните години въпреки очакваното забавяне в световната икономика.

https://dariknews.bg/novini/sviat/orban-obiavi-novi-danychni-i-kreditni-pomoshti-za-semejstva-2147230



AnonimusBG

  • Гост
Премиерът на Унгария в битка с демографската криза
Правете повече деца и няма да плащате данъци. Това обеща унгарският премиер Виктор Орбан на майките в страната, в обръщението си към нацията.

Облекченията за многодетните семейства е част от стратегията на Орбан за борба с демографската криза, без да позволява мигранти да влизат в страната.
Унгарките, които имат 4 и повече деца, се освобождават завинаги от Данък общ доход, обеща Виктор Орбан в ежегодната си реч за състоянието на държавата.
емействата с 2 деца получават близо 70 000 евро за дом и кола, а тези с 3 деца около 110 000 евро.

Новата данъчна схема е инициатива номер 1  на правителството. Орбан обяви инвестиции в здравеопазването на стойност 700 милиарда форинта или над 2 милиарда евро. Сключилите брак получават над 30 000 евро за покупка на кола. Правителството обещава и помощ при вземане на ипотека, обвързана с условие за раждане на деца. Дядовците и бабите ще имат право да излизат в майчинство.


Премиерът на Унгария в битка с демографската криза
Правете повече деца и няма да плащате данъци. Това обеща унгарският премиер Виктор Орбан на майките в страната, в обръщението си към нацията.

Облекченията за многодетните семейства е част от стратегията на Орбан за борба с демографската криза, без да позволява мигранти да влизат в страната.

Орбан: Имиграцията ще раздели Европа на две

Унгарките, които имат 4 и повече деца, се освобождават завинаги от Данък общ доход, обеща Виктор Орбан в ежегодната си реч за състоянието на държавата.



Семействата с 2 деца получават близо 70 000 евро за дом и кола, а тези с 3 деца около 110 000 евро.

Новата данъчна схема е инициатива номер 1  на правителството. Орбан обяви инвестиции в здравеопазването на стойност 700 милиарда форинта или над 2 милиарда евро. Сключилите брак получават над 30 000 евро за покупка на кола. Правителството обещава и помощ при вземане на ипотека, обвързана с условие за раждане на деца. Дядовците и бабите ще имат право да излизат в майчинство.

"Въвеждаме детски надбавки за млади двойки. Всяка жена под 40 години, която се омъжва за първи път може да получи субсидиран заем от 30 000 евро", каза премиерът на Унгария Виктор Орбан.
Прогнозите са населението на Унгария да намалее с 15% до 2050. Така от близо 10 милиона души ще стане малко повече от 8 милиона.

Новите предложения са начинът на Орбан да стимулира раждаемостта, да се пребори с недостига на работна ръка без да допуска мигранти. В речта си унгарският премиер не посочи откъде ще вземе парите за новите инициативи и същевременно обещава 2% по-висок растеж от останалите държави в Европейския съюз.

"Живеем във времена, когато все по-малко деца се раждат в Европа. За Запада - отговорът е имиграцията. За всяко изчезващо дете трябва да дойде ново и така числата се подреждат. Ние не искаме числа, а унгарски деца", заяви Орбан.


https://nova.bg/news/view/2019/02/11/240359/виктор-орбан-правете-повече-деца-и-няма-да-плащате-данъци



Те така за Лайош Орбан както му вика рекидж.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не може да се разбере как някакви лелки, които ги е налегнало това онова изведнъж си спомнят колко им е било хубаво лошо преди 20 - 30 години и искат кинти за това което е било тогава.
Да ги бяха поискали тогава.
Кой рече, че не са поискали и не са получили? Роли, рокли, ролс-ройси - ама коги свършило, се сетили, че ощи им трябва и тяхната нова чистоплътност иска подплата. Финансова, да не и помислиш за морална.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Абе за това си има и стар виц:
-Госпожице, тази банкнота от 100 долара е фалшива.
-Ау, значи снощи са ме изнасилили!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
В речта си унгарският премиер не посочи откъде ще вземе парите за новите инициативи
Е тука е заровен ключът от бараката.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Абе за това си има и стар виц:
-Госпожице, тази банкнота от 100 долара е фалшива.
-Ау, значи снощи са ме изнасилили!

Това ми напомня за следната случка в зората на току–що пръкналата се демукрация, когато в България първи стъпиха американците. А аз бях една от тези, имащи честта да работят за първия им български проект.

Роботихме, работихме неколко девойки и накрая ни платиха. В долари! Хубу, ама като се прибирам вкъщи, телефонът вече загрял от звънене. Обажда се българската посредничка, която ни беше наела да превеждаме за този проект. Била се обадила вече на всички останали, за да ги предупреди, че доларите могат да бъдат фалшиви.

Тичам аз в първото чейндж–бюро наблизо и обявявам на всеослушание:

Днес с колежки взехме хонорар. Но току–що ни предупредиха, че доларите може да са фалшиви”.

Целото бюро се скупчи около мен и взе да ме оглежда отгоре до долу с неква завист – каква ли е пък тая, дето ѝ плащат в долари?!  :b0201:

А накрая се оказа, че на доларите им нямаше нищо.  :D
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 08:53:09 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
... когато в България първи стъпиха американците. А аз бях една от тези, имащи честта да работят за първия им български проект
... и обявявам на всеослушание:
„Днес с колежки взехме хонорар. Но току–що ни предупредиха, че доларите може да са фалшиви”
Т.е. не си имала никакво съмнение, че работиш за някаква престъпна шайка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Т.е. не си имала никакво съмнение, че работиш за някаква престъпна шайка.

Не. :cool-1084:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Семействата с 2 деца получават близо 70 000 евро за дом и кола, а тези с 3 деца около 110 000 евро.
тва не са ли "лапачи на социални помощи"?

 :nuts:

Quote (selected)
В речта си унгарският премиер не посочи откъде ще вземе парите за новите инициативи
Е тука е заровен ключът от бараката.
както обикновено ф маджарския случай, од европейските фондове.
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 15:49:53 от wreckage »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Семействата с 2 деца получават близо 70 000 евро за дом и кола, а тези с 3 деца около 110 000 евро.
тва не са ли "лапачи на социални помощи"?

 :nuts:

Разликата е че тези лапачи на социални помощи са я създали тази страна, а не са дошли преди 1-2 години от няколко хиляди километра (не е ясно как са минали разни граници) с цел да станат лапачи на нещо за което нямат никаква заслуга и освен това тези лапачи искат и на новото място да е както там откъдето са тръгнали и разни неверници да не им се бъркат, а само да дават.
Оказва се има такива гяури които се съгласяват с тях.
С една дума нищо ново. Късната Римска империя е правила нещо подобно с варварите. Има няма след 1000 години наследниците на варварите са създали Ренесанса.
Днес процесите са доста ускорени.
По-бързо сигурно ще я катурнат днешната Европа, но и по-бързо ще настъпи Ренесанса.

AnonimusBG

  • Гост
Работещият модел на Виктор Орбан
Това е Виктор Орбан, той прие нова конституция, съкрати броя на депутатите от 380 на 199.
Одържави част от водещите фирми в комуналната сфера - ВиК и електроразпределителните дружества, намали цената на тока, водата и газа с 25 на сто, а за бизнеса с 11 на сто.
Изплати много бързо дълга към МВФ в резултат на много добра данъчна политика и отваряне на икономиката на изток .
Миналата година тържествено заяви, че Унгария не дължи нито цент на нито една финансова институция или чужда държава.
Орбан успя да свали безработицата до 3,8 пункта, разкри 800 000 работни места и постигна най-ниска инфлация от 42 години насам.
Привлече 1 млн. нови граждани от съседните държави.
И Орбан е на път да направи Унгария 15 млн. души без да прекроява граници.
Орбан обяви 2018 г. за година на унгарското семейство.
Даде много преференции за младите семейства.
Направи 6-годишен платения отпуск на майките, държавата дава за трето дете 33 000 евро, отделно предоставя нисколихвен жилищен кредит за същата сума.
За осем години раждаемостта скочи с 46 на сто.
Орбан предприе изключително мощно развитие на спортната база - инвестира 500 млн. евро в басейни, зали и ледени пързалки.
Всеки унгарски треньор, който осигури олимпийски или световен шампион, получава по 3000 евро месечно до края на живота си.


https://www.lentata.com/page_15103.html

Комунизъм от един от най-големите антикомунисти.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Разликата е че тези лапачи на социални помощи са я създали тази страна

как са я създали, като не са още родени?

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Разликата е че тези лапачи на социални помощи са я създали тази страна

как са я създали, като не са още родени?

Въпросът естествено е глупав.
Тези лапачи май са родителите на неродените.
Ако някой има желание може да продължи надолу или нагоре по генеалогичното дърво.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Как така са родители като още немат нищо родено?
Финтерес наистината, пари също не са получили по опществената поръчка"Раждане на маджари", така че не знам за кво говорим.

Фактите са, че маджарите ф детеродна възраст се изнасят на тумби од т.нар. си държава и отиват да бачкат на места, където срещу труда си могат да получават некви пари.
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 16:53:14 от wreckage »

AnonimusBG

  • Гост
Как така са родители като още немат нищо родено?
Финтерес наистината, пари също не са получили по опществената поръчка"Раждане на маджари", така че не знам за кво говорим.

.................................................

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
At the same time, though, Hungarian workers have continued to move out of the country in search of higher wages abroad. As many as 600,000 Hungarians—equivalent to around 9 percent of the working-age population—work outside of Hungary, and Orbán’s refusal to countenance immigrants filling the void has only made this shortfall more acute.

 In December, the government rushed legislation through Parliament to try to address this shortage. The new measures give businesses the right to require employees to work up to 400 hours of overtime a year, nearly twice as much as was previously allowed, and demand only that employers pay for that overtime at some point within three years. Simply put, employers can make their employees work more, and not have to pay them until later.

https://www.theatlantic.com/international/archive/2019/01/slave-law-hungary-workers-leaving-migrants/580333/


 :nuts:

AnonimusBG

  • Гост
Все пак оказва се има унгарски бум!?
Виж ти.
По-горе някой питаше откъде ще вземе пари.

AnonimusBG

  • Гост
Унгария – политически изолирана, но икономически процъфтяваща
Докато Виктор Орбан се радва на неодобрение в Брюксел, родината му привлича сериозни инвестиции, а икономиката ѝ расте бързо

https://www.investor.bg/evropa/334/a/ungariia--politicheski-izolirana-no-ikonomicheski-procyftiavashta--268168/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Разликата е че тези лапачи на социални помощи са я създали тази страна

как са я създали, като не са още родени?
:way_to_go-1308:
А туй ми напомня за моята теза за новите MeToo–та по рождение!  :bounce-946:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нашият, Български проблем за сега се очертава като НЕРОДЕНИ  MeToo–та
Мисля, че ние имаме по-голям проблем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Фройдисткият Запад оправдава, извинява, а неговият политически свят публично показва страха си от “младите”, родени в имиграция. Затова го възприемат като сговорчив, отстъпчив, плашлив: т.е. “изгубил мъжественността си”. Този Запад вече не вдъхва нито уважение, нито страх, чувства, които тук са тясно свързани. Вече е дълбоко вкоренено убеждението, че за да получиш, трябва да плашиш; ужасна спирала!”, казва в интервю за “Фигаро” Малика Сорел.
Малика Сорел: Този Запад не буди нито уважение, нито страх


http://glasove.com/categories/na-fokus/news/malika-sorel-tozi-zapad-ne-budi-nito-uvazhenie-nito-strah


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
По-горе някой питаше откъде ще вземе пари.
Оказва се, че Унгария е втора по размер на евроинжекции на глава от населението. След Словакия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тва къде? Или по–точно – КАК се оказва?!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
По-горе някой питаше откъде ще вземе пари.
Оказва се, че Унгария е втора по размер на евроинжекции на глава от населението. След Словакия.

Да им спират кинтите и да умират с техния Орбан, който не иска мигранти в Унгария и се среща с дявола Путин?!
« Последна редакция: Юли 20, 2019, 17:32:03 от AnonimusBG »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
По-горе някой питаше откъде ще вземе пари.
Оказва се, че Унгария е втора по размер на евроинжекции на глава от населението. След Словакия.

Да им спират кинтите и да умират с техния Орбан?!
  :b0756: :crazy-2239:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Тва къде? Или по–точно – КАК се оказва?!
Из мрежата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: g_ringo
Оказва се, че Унгария е втора по размер на евроинжекции на глава от населението. След Словакия.
Могат - вземат. Ние пък не можем, ама иначе си имаме председател на ПЕС  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ние пък не можем, ама иначе си имаме председател на ПЕС 

И премиерин–многостахановец!  :D
Обикаля различни държави, за да разпръсква експертен опит, знания и интелект! :m1235:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Орбан има и още един подвиг. Преди вече няколко години, си спомням, национализира Националната банка и остави дрогарете от ФЕД и консорциум да пелтечат люти клетви заради загубената плячка.

Ето защо Унгария си е изплатила дълговете и никой не може гък да каже. Разбира се могат да я схрускат за един ден, но явно не искат да имат сумитоха зад гордата "Отбранителна линия" с пуделите срещу Мечката от изтока.

- Поврещяха, поврещяха и се примириха...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
и заплахата, която ено такова знаме ти внушава.
Рекидж,
ти си широко скроен човек, явно над средното IQ ф булгаристан, с практична ориентираност /това, без никаква нотка на ирония е моето лично мнение/.
Би ли ми отговорил на един въпрос - ако тъй се случи, че без предварително да знаеш, ти се наложи да влезеш в "Спартакус" заедно със съпругата си - би ли влязъл без двоумене?
Може ли да отговориш тук, в открития форум, не на лични?
Ако да, след това и аз ще изкажа известни съображения - от практиката ми разбира се, мразя теоритизирането.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Орбан има и още един подвиг. Преди вече няколко години, си спомням, национализира Националната банка и остави дрогарете от ФЕД и консорциум да пелтечат люти клетви заради загубената плячка.

Поврещяха, поврещяха и се примириха...

Най–големият "национален подвиг" на Лайош Орбан / :D/ през последните няколко години, откак започна мигрантското нашествие, е, че издигна огради по унгарските граници и ги "запечата" така, че пиле не може да префръкне.
Най–вече на границата със Сърбия! :raise_the_roof-1045:

А по вътрешната, унгарската страна на тази граница има изградени лагери за мигранти, където подалите молба за убежище лица чакат одобрение.

Така вътрешността на страната остана "чиста" откъм мигранти, поради което Лайош попадна на брюкселската мушка!   :animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 15:44:00 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
ъхъ, ако навремето населението на тоа участък од европейския континент беше дигало огради од бодлива тел и концлагери, съплеменниците на Гейза Орбан немаше да се нанесат ф Европа, а щеха да се повъртят малко и да си бият камшика обратно ф Тюмен.

Което ме навежда на още ено наблюдение:
Как стана така, че од инхерентни диваци, варвари и имигранти, маджарите се превърнаха ф религиозни маняци и страхливи изолационисти?
Фсе пак нема документиран случай на немаджари, изразили стремеш да живеят на временно окупираната од маджари европейска територия, известна като "Унгария".
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 20:25:23 от wreckage »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Как стана така, че од инхерентни диваци, варвари и имигранти, маджарите се превърнаха ф религиозни маняци и страхливи изолационисти?
Идиотщина след лъжа и лъжа след идиотщина.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Фсе пак нема документиран случай на немаджари, изразили стремеш да живеят на временното окупираната од маджари европейска територия, известна като "Унгария".
Освен агент Николай и бизнесмена Шарлопов, Бог да го прости, мъ те са бългериъни, тъй че може и да не ги броиш. Тя и кравата Пенка се запъти нататък, мъ май се върна на сопствен ход.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ъхъ, ако навремето населението на тоа участък од европейския континент беше дигало огради од бодлива тел и концлагери, съплеменниците на Гейза Орбан немаше да се нанесат ф Европа, а щеха да се повъртят малко и да си бият камшика обратно ф Тюмен.

А ти отдавна си зел Орбан на мушка, начи нещо ти е напра'ил. :nuts:
Я зЕми си признай, близки хора сме сепак ...   :yes-1289: