Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 06:27:11

Автор Тема: Интервю на К.Костадинов и С. Тафров по Нова телевизия за Елхата !  (Прочетена 17170 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
В България след десетоноемврийския преврат стана закон да бъдат издигани само послушни и продажни некадърници.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Не знам как такъв мънкащ некадърник може да е работил във Външното ни министерство !

Aми, ей такива плазмодии наводниха външно. Това не са "дипломати". Аз даже се чудя как тоя Тафров е бил "журналист".

Пешо

  • Гост
Тафров е до голяма степен рожба на случайността - просто в зората на демокрацията той се оказа единственият човек около Желев, който говореше доста добре немски, френски и английски. И кариерата му започна като преводач на Желев. Оттам и контактите му с чужди дипломати и т.н.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Оттам и контактите му с чужди дипломати и т.н.

И стана "дипломат". Просто едно недоразумение. Както Милан Дренчев за малко да пише водопроводчика си депутат във ВНС.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Видях Оттатък бесовщините на Козяците, развилнели се под благосклонният поглед на Новият Газетен Ред, а сега и предаването на Нова с този там екземпляр от ВМ.
 :bluegrab:
Като цяло об щото впечатление е, че това е сглобена, умишлена провокация на "здравите" сили, обилно захранвани с долари. Единственото което успяват да предизвикат в широката публика е гадене и допълнителна доза раздразнение...

Да видим, до къде ще я докарат Тези, до кривата круша. Дали сахибите им ще останат и за по-нататък в тази част на Европа или не, което, честно казано, изглежда много проблематично. Назряват събития...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
бесовщините на Козяците, развилнели се под благосклонният поглед на Новият Газетен Ред

Там е някакво безумие. Те са опиянени от дебилщина и очевидно поощрение.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
В този водевил, представен ни като драма , положителни герои няма.

Прав ли е К. Костадинов, когато твърди "По-големи  олигофрени и малоумници от платените жълтопаветни русофоби няма"?
Ами не е, разбира се! Нашите русофоби  са тривиални олигофрени и средни малоумници. Има далеч по-големи от тях.
Какво да кажем за постъпката на ПиаРката , която отговаря за фейсбук страницата на руското посолство? Ами тъпа работа, откъдето и да го погледнеш. Изпуснала е такъв шанс да иронизира жълтопаветниците заради първия в световната история  протест срещу елха.

Но най-големите смехурковци  във водевила са съпартийците на нещото Тафров:
„Най-големият в Европа терористичен атентат до днес е в църквата „Света Неделя” и е организиран от българските комунисти, със съдействието на Коминтерна. Общината не е съобразила този факт”.
От друга страна, доста интересно е как козяшки  объркан мозък може да направи връзка между Столична община, елха, подарена от посолството на Руската федерация , през Русия, СССР, Коминтерна, БКП /в нелегалност/, нейни членове организирали и извършили атентата през 1925 г.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
елха, подарена от посолството на Руската федерация

Всъщност елхата е подарена от правителството на Москва на Столична община. Но е вярно, че само дебил може да направи логическа връзка между РФ и Коминтерна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В този водевил, представен ни като драма , положителни герои няма.

Прав ли е К. Костадинов, когато твърди "По-големи  олигофрени и малоумници от платените жълтопаветни русофоби няма"?
Ами не е, разбира се! Нашите русофоби  са тривиални олигофрени и средни малоумници. Има далеч по-големи от тях.
Какво да кажем за постъпката на ПиаРката , която отговаря за фейсбук страницата на руското посолство? Ами тъпа работа, откъдето и да го погледнеш. Изпуснала е такъв шанс да иронизира жълтопаветниците заради първия в световната история  протест срещу елха.

Но най-големите смехурковци  във водевила са съпартийците на нещото Тафров:
„Най-големият в Европа терористичен атентат до днес е в църквата „Света Неделя” и е организиран от българските комунисти, със съдействието на Коминтерна. Общината не е съобразила този факт”.
От друга страна, доста интересно е как козяшки  объркан мозък може да направи връзка между Столична община, елха, подарена от посолството на Руската федерация , през Русия, СССР, Коминтерна, БКП /в нелегалност/, нейни членове организирали и извършили атентата през 1925 г.
  :b0201: :flower-1088:

Бачи, утре ше го чета.

Щото днес отделих доста време на зарязания си от 2 месеца дом, на емотиконите, но най-вече на две наши девойки, които се бяха втурнали бясно на терена на "общението с Бога", където освен клишетата, нямаха какво  лично да рекат:m1302:
« Последна редакция: Декември 28, 2018, 22:17:25 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Щото днес отделих доста време на зарязания си от 2 месеца дом, на емотиконите, но най-вече на две наши девойки, които се бяха втурнали бясно на терена на "общението с Бога", където освен клишетата, нямаха какво  лично да рекат:m1302:
Ех, ти, отделителче!  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В този водевил, представен ни като драма, положителни герои няма.
 

Бачи, утре ше го чета.

И аз мисля, че положителни герои няма. Защото не го изчетох, а го изгледах и изслушах, което пък ми дава повод да попитам Чоки:

Защо този К. Костадинов и неговото движение „Възраждане”, което ти толкова много рекламираш, не събират на избори достатъчно избиратели с подобни на тях разбирания, за да влязат в парламента?

Не бях чувала за него, не го познавам и току-що за пръв път го изслушах, но най-вече – изгледах! И ще ти кажа нещо съвсем безпристрастно. Извинявай, ама той не се различава по нищо нито в приказките си, а още по-малко в поведението си, от Стефан Тафров, който /все едно по какви причини!/ е вече 30 години български „политик-професионалист”.
Което естествено отблъсква.  :t1204:
« Последна редакция: Декември 29, 2018, 22:47:55 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Като убеден русофил ясно и категорично ви казвам - тая наша окаяна и измъчена страна няма да я оправим, докато позволяваме всеки обществен дебат, бил той значим, битов или дори дребнав, да се сведе до противоборството на русофили и русофоби. Защото все повече си мисля, че това е всъщност един обект, лошо диагностициран. Няма русофилия и няма русофобия. Има неизличима българска РУСОПАТИЯ.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Няма русофилия и няма русофобия. Има неизличима българска РУСОПАТИЯ.
Нещо като СОЦИОПАТИЯ на тази тема?  :crazy-2239:
Или даже ХАРАКТЕРОПАТИЯ?  :b0412:

Мисля, че ДА.  :yes-1289:
« Последна редакция: Декември 30, 2018, 14:12:31 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не. РУСОПАТИЯТА е проява на комплекс за (национална) непълноценност.

Като почитател на Адлер, бих определил русофилията като малоценностна проява на комплекса за национална непълноценност, а русофобията като свръхценностната му проява.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не. РУСОПАТИЯТА е проява на комплекс за (национална) непълноценност.

Като почитател на Адлер, бих определил русофилията като малоценностна проява на комплекса за национална непълноценност, а русофобията като свръхценностната му проява.

Малииий, ставаш за политик. Не за учЕн, а за политик!!! Например, за председател на БСП. Без майтап!  :way_to_go-1308:

Но не се радвай, щото ако некой ден случайно те изберат на тоя пост, НЕизбралите те ше те разчленят моменталически на части, които ше скатаят на дъното на казанЯ така, че да не се разбере, че изобщо си бил избиран някога.  :bouquet-1089:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мило, речено е - Господ на бодлива крава рога не дава. Тъй и аз съм тъй далеч от ръководен пост в БСП. За русофилството в БСП и в лявото, въобще, разговорът ще е много дълъг. Не знам дали да го начеваме.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За русофилството в БСП и в лявото, въобще, разговорът ще е много дълъг. Не знам дали да го начеваме.
На мен би ми бил интересен ...  :yes-1289:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Начи, русофилия няма. Има само русофобия, а това, което наричаме русофилия, е спонтанен отговор на русофобията. Русофобията е родена от комплекс за малоценност на неосъществени "революционери" като Стамболов, които едно въстание не са успели да спретнат, но една сутрин се събуждат освободени. Всички видни русофоби от ранните години след Освобождението са такива. Русофобията също е продукт и на българския манталитет, който много мрази да плаща за гяволъците си, а най-мрази да е благодарен. Или, както е казано, "помогни на някого, за да си спечелиш враг за цял живот".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 :way_to_go-1308:
Сами не можем, завиждаме на тези които могат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Сами не можем, завиждаме на тези които могат.

Това също е много вярно. Когато една сутрин се събудила свободна, българската даскалска "интелигенция" изведнъж осъзнала, че единствена на Балканите не е направила нищо съществено за националното си освобождение. Шепата изключения не може да ѝ се вмени като цяло. Всички около нас са вдигали масови, всенародни въстания, докато те са пишели писма до падишаха с молба да ни вземат войници в турската армия (виж "Записките") и са си гледали гечименлъка. Такива са корените на русофобията : жесток малоценностен комплекс на  нереализирана квазиинтелигенция. А нормалните хора са просто благодарни на тези, които са ни дали свобода и никога не са искали да ни направят "Задунайска губерния", а чрез нас да контролират жизненоважните за тях проливи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Всъщност ако бяхме станали задунайска губерния, нямаше да изпитаме "щастието" от 3 нац. катастрофи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Всъщност ако бяхме станали задунайска губерния, нямаше да изпитаме "щастието" от 3 нац. катастрофи.

Нашето е проклятие или дар? :b0230:
Русия щеше да се гътне още 19 век ако бяхме губерния.
СССР щеше да изживее още 2-3 катастрофи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Вярно, забравих ...
Тъй им се пада сега на НАТО и ЕС.
(този декември май успяхме и да забием клин между амер. и швеЦи  :beer-405: )
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
бесовщините на Козяците, развилнели се под благосклонният поглед на Новият Газетен Ред

Там е някакво безумие. Те са опиянени от дебилщина и очевидно поощрение.

Аз защо не стъпвам там вече!
За да пишеш там трябва да си или като тях, или да страдаш от някаква мека форма на мазохизъм.
Айде, нема нужда!!!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Начи, русофилия няма. Има само русофобия, а това, което наричаме русофилия, е спонтанен отговор на русофобията...
 ... Русофобията също е продукт и на българския манталитет, който много мрази да плаща за гяволъците си, а най-мрази да е благодарен. Или, както е казано, "помогни на някого, за да си спечелиш враг за цял живот".

Теорията ти издиша, най-меко казано.
Лично аз нямам необходимост от ивоиндежевчета и антонтодоровчета, за да съм русофил. И обратното - в  Полша русфили почти няма, докато русофоби - дал Господ.

Прочее, защо манталитетът да е български? А Полша, а Украйна, а Кавказ?А новите национализми в Средна Азия?

Един от начините да се утвърдиш в собствените си очи като самостоятелен и стойностен индивид /или нация/ , е да посочиш врага си. Особено, когато  /тук съм съгласен с теб!/  свободата ти е получена /почти/ даром.
Най-удобен враг е поробителят или освободителят.


...А още по-убедително - и двамата.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... в  Полша русфили почти няма, докато русофоби - дал Господ.
  :bigok:

Едва ли не до озверяване - от скромен опит в семейството ...  :t1813:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Quote (selected)
Извинявай, ама той не се различава по нищо нито в приказките си, а още по-малко в поведението си, от Стефан Тафров
Аз пък не намирам никаква прилика.
Тафров е мазно, лицемерно, лъжливо и нахално леке. Костадинов е директен, може би рязък – ако искаш, смятай това за недостатък – но нахалството на такива като Тафров, отровната им, малоумна и вредна за всички ни русофобия, която те ни натрапват почти 30 години, трудно се понасят.
Та между двамата няма нищо общо.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Теорията ти издиша, най-меко казано.

Нищо, нека си издиша. И това не е теория. Русофобията в различните държави има напълно различни корени, които нямат нищо общо с българската такава. Там поне формално могат да твърдят, че са превърнати в губернии, макар случаят с Полша да не е точно такъв. Тя става губерния чак след въстанието на Костюшко, когато си ритва всички привилегии като самостоятелност, аристокрация, армия, парламент и т.н. Там единствено е имало лична уния на руския цар като номинален владетел.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Quote (selected)
Като убеден русофил ясно и категорично ви казвам … това е всъщност един обект, лошо диагностициран. Няма русофилия и няма русофобия. Има неизличима българска РУСОПАТИЯ.
Никак не разбирам какво иска да каже Firmin. Самият той наясно ли е? Ако отношението на българите фили и фоби към Русия е психично отклонение, как да разбираме, че той бил „убеден русофил“? Да не би убеденост и патология да са едно и също?
А пък приравняването на русофилия и русофобия намирам за, казано най-меко, изсмукано от пръстите и обидно.
Като смятам себе си за русофил, влагам в това и емоционална привързаност, и убеденост в грамадната ценност на Русия за света, и надежда, че добродетелите, които излъчват руската душевност и култура, имат силата да облагородяват, да преобразяват света. Тази привързаност, убеденост и надежда са много дълбоко вкоренена, неотделима част от мен. И русофилията ми никак не пречи, а според мен даже помага да изпитвам симпатия към хора от всякакви други народи и към достойнствата на тези народи.
А какво е русофобията, освен омраза към Русия, а и към русофилите? Активно пропагандирана отрова и всяческа вреда за обществото и страната ни. Откъде накъде ще се приравнява това недостойно и гнусно явление с русофилството?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
аменеменема  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Българската русофобия е изключително специфична. И тъй като няма никакви обективни причини за нея, стредностатистическата русофобска амеба започва да си измисля какви ли не причини, за да я оправдае. Например често можеш да попаднеш на човек, който да плюе по Русия половин час, а след това жално да изплаче : "Русия винаги Сърбия е подкрепяла, а не нас". А това, че ѝ плюхме в лицето като наш гарант по Берлинския договор, че два пъти нападаме нейните съюзници, че две световни войни воюваме срещу нея и всичко останало - то няма значение. Това е простата българска логика : аз мразим всички, но всички са длъжни да ме обичат.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
За нито една фобия не са нужни  обективни основания. Основанията на всички фобии са субективни. И строго специфични. За българската русофобия, включително...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Основанията на всички фобии са субективни.

Тц! За някои е възожно, но не за всички. Нали не искаш да кажеш, че масово не обичаме Турция по някакви субективни причини?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
За масово обичане или необичане на Турция не мога да кажа нищо.
Това, което ти казвам е, че нямам никакви основания да съм тукофоб.


...и не съм.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
нямам никакви основания да съм туркофоб.
Опасявам се, че в близките години ще ти дадат такива.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, чак пък толкова патетично да стоят при всички ни нещата?
Някои се радваме на завръщането на Русия като балансираща сила срещу нездравословната за света абсолютна власт само на САЩ, бяха се...самозабравили.
Не съм за остъкляване иначе.  ;D

https://youtu.be/V5oXVIySsmI

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Никак не разбирам какво иска да каже Firmin. Самият той наясно ли е? Ако отношението на българите фили и фоби към Русия е психично отклонение, как да разбираме, че той бил „убеден русофил“? Да не би убеденост и патология да са едно и също?

Възможно най-логичният въпрос, произтичащ от изложената от мен теза. Очакван. Естествено, че съм си го задал и съм търсил отговор за себе си. Както и ти. За себе си. Защото след като си отговориш какъв си (русофил), зряло е да се запиташ и защо си (русофил).

При мен отговорът идва от различни посоки. Първо, в годините на формирането си като характер и личност съм бил изложен на твърде висока "доза" руска (по-точно - руска и съветска) култура - литература, наука, кино, музика, изобразително изкуство. С годините дозата не намаляваше, а нарастваше. Излизах от Руската книжарница с по от три до пет книги всеки път, а то ще рече - поне веднъж седмично. Художествена литература, мемоаристика, научно-популярна и научна литература, основно, включително същата - преводна, защото преводната система на руснаците бе изключителна. От РЕП-а съм си тръгвал с дузина вестници и списания в ръка, поне веднъж месечно, а иначе с около пет седмично. Това, в младостта ми, при Перестройката, още повече. Отделно срещи с представители на руската интелигенция - такива се организираха редовно. Цялата литература по специалността ми в гимназията и университета бе на руски. Учех от руски учебници, нашите, сравнени с тях, не ставаха за нищо. В армията - съветска техника, съветски (руски) наръчници. Приятелите и съучениците ми - като мен. Дванадесетте стола, Златния телец, Висоцки ни бяха като "кодови таблици". По едно време и мислехме и сънувахме на руски. После, след промените, любимият ми сън беше как влизам в руската книжарница и си купувам книги. Като гладно цигане сред тавите с баклавите. Но се събуждах разплакан. Абстинентен.

Второ, като "момче гърче", за каквото се имам, малко пресилено, честно казано, руското православие и руският филеленизъм са ми близки. Ако трябва да съм честен, поразхлабената ми връзка с българското допуска вклиняване на нещо не-българско. Въпреки че в онези времена, пък и в тези не мисля русофилството като не-българско. Български феномен си е, на малко поизпуснатата мярка, мяра.

Трето, заради първите две ли или заради друго, но разбирам руснаците твърде добре и са ми близки. Два епизода. Първо, преди 35 години, в армията, когато бяхме в Южна Русия успях да излъжа едни деца, че съм руснак, но дълго съм живял в България. Второ, преди време, няма да уточнявам кога, една рускиня ми каза, че съм се любел като руснак и съм много различен от българите, които познавала. Стори ми се комплимент, ама как да е сигурен човек. Горката, един от белезите, които посочи, бе че кожата ми е твърде бяла за българин. Щеше да е смешно, ама е тъжно, някак. Преподавателката ми по руски твърдеше, че говоря руския като живял в Русия - заради блатния жаргон (криминалета прочетени много) и архаизмите (историческа литература прочетена много). Но това беше отдавна. Днес руският ми е безнадеждно закърнял. Е, все пак с руснаците в Поморие се оправям на руски. ;-)

Обаче! Нищо от горното не ме прави да съм безкритичен към руснаците и някои прояви на русофилството у нас. Относно руснаците - именно защото ги усещам добре, бързо ги хващам, когато стават арогантни, непочтителни и твърдоглави. И не го толерирам. А на тях не им харесва. Към нас те са, в най-добрия случай, патерналистично настроени. Което е приемливо в твърде тесни, лесно нарушими, граници.

А за дразнещите прояви на българското (ляво) русофилство разговорът, вече писах на Джиджи е много дълъг.

И като рекох ляво, за пълнота, трябва да добавя и още един мощен фактор, формирал ме като русофил - комунистическата идеология, антифашизмът и, тук някои ще подскочат, антисталинизмът.

Накрая, няма да скрия, че руският отпор с чувство за хумор, на американската арогантност и паталогичната им претенция за изключителност и световна мисия, също укрепва русофилството ми. И не, не съм американофоб. Американският народ, в моя случай, ми е братски, буквално.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Здрасти, Firmin-е,
Веднага ще отбележа, че пространният ти пост е интересен за мен, но не дава отговор на въпроса, който си зададох (и на теб, ако поискаш да отговориш) относно предишното ти мнение. За мен противоречието, което посочих, е налице.

Колкото до формирането на русофилски възгледи, и при мен, разбира се, това мина през юношеството и младежките години и четенето на много книги на руски – всякаква литература, включително професионална. Чета си и сега. Дори пиша понякога. В нито един момент това не е намалявало усещането ми, че съм българин и привързаността ми към българското. Всъщност за мен едното и другото естествено се допълват.

Но юношеските и младежки години са само началното формиране. По-нататък нещата минават и през осъзнаване, през аналитично затвърждаване (а при другиго – отхвърляне) на възгледите. Така че не бива русофилството да се свежда до „тогава така ни възпитаваха“, защото това би било неоправдано опростяване и изкривяване на същността.

Аз също не толерирам високомерното, пък дори и само добронамерено покровителствено, отношение на някои руснаци към нас, българите. Но изобщо не съм съгласен, че – цитирам те – „към нас те са, в най-добрия случай, патерналистично настроени“, т.е., че високомерното отношение е поголовно. То си е до човека. Общувай с по-интелигентни руснаци и ще се убедиш, че отношението им е съвсем друго.

За яснота, нека допълня, че симпатията и надеждите ми за Русия, или всичко онова, което е моето русофилство, не ме заслепява и не ми пречи да виждам недостатъците и на руснаците, и на държавата им, предишна и сегашна. Нито пък мисля, че заслепеността е характерна за мнозинството русофили в България. Това за „заслепеността“ за мен е глупава и характерно козяшка теза, но в главата на козяшки миндил тя е обусловена от злоба, тъпота, „професионални“ задължения или всичко това, а тук е неуместна.

Весело празнуване на всички, всем и ту еврибоди! :)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
и, тук някои ще подскочат, антисталинизмът.

Няма да подскочим, защото ти не си единствената жертва на Хрушчовите манипулации. В момента руските историци вадят всички документи от архивите и върви тотална "реабилитация" на тов. Сталин. Както и на особено демонисирания тов. Лаврентий Палич. В ЮТубата е пълно с предавания на професорите-историци Е. Спицин, Ю. Жуков, А. Пьiжиков, от които можем да разберем колко елементарно са ни манипулирали от 20-я конгрес насам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
от които можем да разберем колко елементарно са ни манипулирали от 20-я конгрес насам

Дано това не ни попречи да разберем колко елементарно ни манипулират в момента.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Дано това не ни попречи да разберем колко елементарно ни манипулират в момента

Когато се вадят документи, не може да има манипулации. Проф. Ю. Жуков, всепризнатият специалист по история на СССР, е изучавал 20 години съветските архиви. А архивите са много интересна работа. От тях можеш да узнаеш, че чичко Сталин не е избил 20 милиона руснаци, защото всички разстреляни от 1920 до 1953 са общо 800 000, вкл. власовци, бандеровци, средноазиатски басмачи и вся остальная.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
То си е до човека. Общувай с по-интелигентни руснаци и ще се убедиш, че отношението им е съвсем друго.
аменеменема, според теб Firmin с какви руснаци ще да е общувал, че да стигне до този извод? С каруцари от колхоз "Красная звезда", что на Рязанщине?!?
« Последна редакция: Декември 31, 2018, 20:03:49 от Bacho Кольо »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Bacho Кольо,
Нямам представа какви руснаци има предвид Firmin.
Каквото казах е достатъчно ясно, а на заяждания няма да отговарям поне до края на годината.
Дори някой да цели точно това, като ми изписва нарочно погрешно форумното име.
Още веднъж, весело празнуване!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Извинявай, поправям го.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Като почитател на Адлер, бих определил русофилията като малоценностна проява на комплекса за национална непълноценност, а русофобията като свръхценностната му проява

Аз пък като пълен игнорант, нямащ си понятие кой точно е тоз този висш ум, бих определила цитата като екстра глупост...и у кръчмата така го определихме...у "Канчето" :D

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Като почитател на Адлер, бих определил русофилията като малоценностна проява на комплекса за национална непълноценност, а русофобията като свръхценностната му проява

Аз пък като пълен игнорант, нямащ си понятие кой точно е тоз този висш ум, бих определила цитата като екстра глупост...и у кръчмата така го определихме...у "Канчето" :D
Таман ти обещах да противореча на всичко, което пишеш и .... няма как да не се съглася с подчертаното. От кого е цитатът, Фирминът ли ? (той ми е на игнор).

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Позна. Цитирах Фирмин, но "авторитета" когото опровергах требе да е некакъв пишман/всепризнат/ върховен философ....на мен специално не ми е познат, но то е, щото не съм на ниво...иначе, на тъпотии с апломб можеш да станеш свидетел във всяко капанче на територията на държавата

За много години! Живи, здрави и успешни  на цялото семейство!
« Последна редакция: Януари 02, 2019, 20:22:54 от Асол »

Mr. Blue

  • Гост
Темата е разделена и продължава като "Езиковото обучение по бай Тошово време и четенето на чуждоезична литература"  в Теми на форумците
« Последна редакция: Януари 04, 2019, 11:29:23 от Mr. Blue »