Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:34:56

Автор Тема: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"  (Прочетена 59150 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #120 -: Януари 20, 2019, 15:29:02 »
Quote (selected)
мисля,че е некоректно такова търсене
Некоректно, т.е. неправилно, може да бъде разсъждение – ако нарушава законите на логиката. Или пресмятане, ако бърка аритметичните действия. Изобщо ако има нещо нарушено. А да наречеш „некоректно“ използването на търсачка за търсене е все едно да кажеш, че е некоректно използването на лъжица за ядене на супа.

Йес! Некоректните постановки, нарушаващи законите на логиката, в тоз конкретен случай валят една след друга, след което пък следва недоволство, а даже и укори за това, че ги коментираме.  :t26157:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 15:32:53 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #121 -: Януари 20, 2019, 16:43:14 »
Quote (selected)
долната статия
… е доста дълга. Ще споделиш ли накратко за какво става дума или някакви интересни тези?
Крапичко:
Авторът две години преподава "Въведение в Американския Начин на Живот", което е дисциплина в подготвашките класове на американските университети. В тези класове чуждестранните студенти би трябвало да се запознаят със страната, в която ще учат и да се изравнят с местните си колеги. Според автора курсът е слаб, политически коректен, с левичарски уклон, макар авторът да няма нищо против Маркузе.
Китайците в интернет се обиждат един друг с новоизкования термин baizuo, който се превежда като "бял левичар" и осмива западните либерали, които се възприемат като слаби и безпомощни именно поради културологичното си левичарство. Терминът се използва също за китайци, учили на Запад и нагълтали се с множество идеи за човешките права и разнообразието сред човеците. Авторът разпознава себе си в baizuo, макар студентчетата да са достатъчно възпитани да не му го кажат в лицето.
Нататък авторът мрънка как студентите му преписвали, а китайчетата в неговите класове били с една класа под другите (предполагаемо индийчета, ако се съди по статистиката, която той призовава на помощ). Това донякъде се извинява с факта, че той преподава на децата на китайските нувориши, а децата на китайския елит са в Оксфорд и Йеил, един вид не му е провървяло с материала.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #122 -: Януари 20, 2019, 16:56:13 »
Държавата, ако не е социална, изобщо не е държава. А пък ако начело са кравари-имбецили, по-добре и без нея

То, няма "социална държава". Това е някаква либерална измишльотина. Държавата е инструмент за класово господство и продукт на класови противоречия.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #123 -: Януари 20, 2019, 17:48:52 »
Ми не знам ти какво влагаш в термина социална държава, ама държава, която да се грижи за бедните, има.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #124 -: Януари 20, 2019, 17:56:21 »
Ми не знам ти какво влагаш в термина социална държава, ама държава, която да се грижи за бедните, има.

Никой не знае какво означава "социална държава". Ти я споменаваш. А "грижа за бедните" звучи смешно. Те защо са бедни? В каква държава са бедни? И като се "грижат" за тях забогатяват ли или продължават да са бедни? Виж, социалистическата държава е друга манджа.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #125 -: Януари 20, 2019, 17:59:10 »
Ми идея си нямам дали забогатяват или що са бедни, ама живеят добре и си свиркат. Пък вий си философствайте. Ти хем не знаеш какво е това, хем го отричаш, хем се пенявиш.
Хората искат да живеят без големи грижи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #126 -: Януари 20, 2019, 18:02:59 »
Ти хем не знаеш какво е това, хем го отричаш, хем се пенявиш.

Дръж се естествено, молим!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #127 -: Януари 20, 2019, 18:53:39 »
Ми идея си нямам дали забогатяват или що са бедни, ама живеят добре и си свиркат. Пък вий си философствайте. Ти хем не знаеш какво е това, хем го отричаш, хем се пенявиш.
Хората искат да живеят без големи грижи.
А, що, в Монреал има КВАРТАЛИ, в които хората искат да живеят без големи грижи и са с поколения на социални помощи, докато понякога се омилостивяват да поработват на черно, но това са рядкости.
Нямам предвид бедните поради болест или старост, а работоспособни, в добро здраве и понякога в още по-добро настроение поради разрешения вече тетраканабиол.

Чок觧

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #128 -: Януари 20, 2019, 18:56:31 »
Някои са бедни , защото умственият им багаж не им позволява да постигнат нещо повече . Други са бедни , защото въпреки умствения си багаж , нямат амбиция да постигнат нещо повече . Трети са бедни , защото ги мързи . На първите бих помогнал като държава , вторите бих ги стимулирал , третите бих ги принудил да работят .

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #129 -: Януари 20, 2019, 19:50:52 »
Ти хем не знаеш какво е това, хем го отричаш, хем се пенявиш.

Дръж се естествено, молим!
Съвсем естествено се държим молим.
Ти веднъж твърдиш, че няма социална държава, втори път твърдиш, че не знаеш какво е това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #130 -: Януари 20, 2019, 19:53:47 »
А да ти минава през главата мисълта, че има хора, на които им е през... твоята ценностна система в частност - парите?
Примерно да има хора, които не щат да се въртят във въртележката на пари, кариера, къща, кредит и т.н., а предпочитат да живеят бедно, но извън тая матрица?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #131 -: Януари 20, 2019, 20:00:22 »
А да ти минава през главата мисълта, че има хора, на които им е през... твоята ценностна система в частност - парите?
Примерно да има хора, които не щат да се въртят във въртележката на пари, кариера, къща, кредит и т.н., а предпочитат да живеят бедно, но извън тая матрица?
Лошо няма, нека живеят бедно, ако това им е идеята. Но защо тогава живеят във социално жилище, получават социални пособия и кльопат това, което не са произвели? Ето, изкопават си землянка, светят си със свещи от лойта на елена, който сами са убили, подслаждат си живота с мед от кошерите, които сами обгрижват, не ползват гадните телефони, компютри, вътрешни тоалетни, топлата вода е от котле от брезова кора, която сами са одрали от брезата и са оплели, или от котле, което са направили като сами са си измесили глината, формирали котлето, опекли са го и са готови! И пари няма да им трябват, и време за просветление ще им остава!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #132 -: Януари 20, 2019, 20:21:36 »
Ми върни се в България, тук бедните не живеят в социални жилища, не им плаща държавата тока и водата и мрат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #133 -: Януари 20, 2019, 22:17:56 »
Ми върни се в България, тук бедните не живеят в социални жилища, не им плаща държавата тока и водата и мрат.
Не се отмествай от идеята, че тези бедни хора, за които говореше, са ИЗБРАЛИ да живеят бедно поради своите убеждения. Както казваше даскалът ми по финанси, да си беден в централна Индия е въпрос на съдба, да си беден в центъра на Монреал е въпрос на избор. (Имаше предвид равни стартови условия, като достъп до образование, право на труд и прочие. Не става въпрос за болест или сакатлък.)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #134 -: Януари 20, 2019, 22:21:11 »
Ми върни се в България, тук бедните не живеят в социални жилища, не им плаща държавата тока и водата и мрат.
Не се отмествай от идеята, че тези бедни хора, за които говореше, са ИЗБРАЛИ да живеят бедно поради своите убеждения. Както казваше даскалът ми по финанси, да си беден в централна Индия е въпрос на съдба, да си беден в центъра на Монреал е въпрос на избор. (Имаше предвид равни стартови условия, като достъп до образование, право на труд и прочие. Не става въпрос за болест или сакатлък.)

Кайли е анархосоциалист, но като захлеби още малце във Франца, има шансове да стане и дребна буржоазия, тогава пак ще си говорим  :nuts: :smokin:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #135 -: Януари 20, 2019, 22:57:51 »
Ми да де, нали и аз тва казах - че е въпрос на избор в социалните държави. А ти дали ще живееш в социална държава и ще храниш социално слабите, или ще идеш в африканкк държава без данъци и социалки, също е въпрос на избор. Не ли?
Всъщност някой има ли идея що жълтите жилетки не отправят искания да се спрат помощите на арабите с по 4-5-6 деца и да се натирят обратно из Африка, ми се занимават с искния, насочени в друга посока?

Бедните ще живеят, както им харесва. И щом държавата и обществото им го позволяват, който не му изнася - ей къде е България, Африка и т.н.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #136 -: Януари 21, 2019, 00:46:34 »
Някои са бедни , защото умственият им багаж не им позволява да постигнат нещо повече . Други са бедни , защото въпреки умствения си багаж , нямат амбиция да постигнат нещо повече . Трети са бедни , защото ги мързи . На първите бих помогнал като държава , вторите бих ги стимулирал , третите бих ги принудил да работят .

А при социализма защо нямаше бедни? Там "умственият багаж" не беше фактор, защото заварчик пети разряд вземаше колкото професор в университета. Миньорите вземаха повече от министрите. За какви амбиции говорим, след като днес амбициите са свързани с пари? И ако нямаш пари, с амбициите си дори не можеш да си избършеш гъзо.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #137 -: Януари 21, 2019, 02:04:27 »
Ми да де, нали и аз тва казах - че е въпрос на избор в социалните държави. А ти дали ще живееш в социална държава и ще храниш социално слабите, или ще идеш в африканкк държава без данъци и социалки, също е въпрос на избор. Не ли?
...
Бедните ще живеят, както им харесва. И щом държавата и обществото им го позволяват, който не му изнася - ей къде е България, Африка и т.н.
Е, това вече е измъкване по тъча! Бедността била въпрос на избор в социалните държави. Ами не е, въпрос на възможност е - и на непорядъчност, разбира се! Защото ако "бедните" са бедни поради избор, то този избор е натрапен на работещите около тях. Аз не искам да ходя в африканска държава без данъци и социалки, но социалките са за социално нуждаещи се: болни, възрастни, малки деца, към които обществото - ако е хуманно - има някакви задължения. А вместо това социалните пари да се използват за четиридесетгодишен "морално извисен" мързеливец - това е неприемливо и непорядъчно. Защото се взема от осемдесетгодишния му дядо, който се е скъсал от бачкане да осигури развитието на социалната държава, в която хайлазинът си "избрал" да се възвиси над тълпата с парите, жилищата и данъците. Или от сгърчения от мускулна дистрофия негов връстник, който е работил до последния си работещ мускул.

Чок觧

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #138 -: Януари 21, 2019, 09:00:08 »
Някои са бедни , защото умственият им багаж не им позволява да постигнат нещо повече . Други са бедни , защото въпреки умствения си багаж , нямат амбиция да постигнат нещо повече . Трети са бедни , защото ги мързи . На първите бих помогнал като държава , вторите бих ги стимулирал , третите бих ги принудил да работят .

А при социализма защо нямаше бедни? Там "умственият багаж" не беше фактор, защото заварчик пети разряд вземаше колкото професор в университета. Миньорите вземаха повече от министрите. За какви амбиции говорим, след като днес амбициите са свързани с пари? И ако нямаш пари, с амбициите си дори не можеш да си избършеш гъзо.
За "гъзо" си прав , ама дай да караме по-сериозно , както казваш ти .
1.Тъща ми бе касиерка в общината на едно малко градче и на всяко първо или десето число изплащаше помощи на циганите , които или не можеха да им намерят работа , или просто не им достигаха парите , да издържат многочленното си семейство - тези хора бяха бедни и ... с недостатъчно умствен багаж .
2. Имах приятел , лека му пръст , поет , художник , рядко умно момче , което дали покрай жена си , дали по друга причина се пропи и живееше в мизерия - той беше беден . Можеше с рисуване или с поезия да си изкарва прилични пари , за да не е беден .
3. И при социализма амбициите бяха свързани донякъде с пари - за жилище , кола , почивки , но приличната заплата ,  държавните жилища , безплатните почивки , а понякога и служебните коли , правеха нечии амбиции безпредметни .
При мен парите само отначалото бяха цел на амбициите ми , докато се купих жилище и кола . След това имах възможност да работя извънредно по 12 часа и извънредните часове и дни , вместо в пари ги взимах в отпуски . Така на 2-3 седмици можех да отивам за 2-4 дена на почивка на море или планина и го правех редовно , за да съм по-далече от обгазения с хлор Русе(1984-89г) Така , че както се пее в песента :" Не всичко е пари , приятелю !"
                     https://www.youtube.com/watch?v=oH6rxFJaf50

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #139 -: Януари 21, 2019, 09:19:24 »
3. И при социализма амбициите бяха свързани донякъде с пари - за жилище , кола , почивки , но приличната заплата ,  държавните жилища , безплатните почивки , а понякога и служебните коли , правеха нечии амбиции безпредметни .

При соца парите не бяха проблем. Проблем бяха стоките като еманация на "амбициите". А ако "амбициите" на един човек са кола и пералня, мерси викам на таквиз амбиции. Но ти повтаряш една неверна мантра : че бедните са мързеливи и неамбициозни. Това изобщо не е вярно. Знаеш ли колко са в България работещите бедни?

Чок觧

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #140 -: Януари 21, 2019, 10:49:58 »
При социализма , в "оная" България , за да си беден , трябваше да си мързелив , без амбиции или с недостатъчно умствен багаж .
При "тая" България , нямаща нищо общо със социализма , социалната държава и с държавата дори , беден може да бъде всеки , който иска да постигне нещо по честен път , независимо от амбициите и умственият му багаж !

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #141 -: Януари 21, 2019, 12:39:53 »

Е, това вече е измъкване по тъча! Бедността била въпрос на избор в социалните държави.
Ми аз теб цитирах?!? Ти го писа!
„ Както казваше даскалът ми по финанси, да си беден в централна Индия е въпрос на съдба, да си беден в центъра на Монреал е въпрос на избор.“

Пак да питам, според вас що са толкоз тъпи тия жълти жилетки, та протестират срещу управлението и отправят всякакви искания, но всички несвързани със социалките на арабите тук?
Според мен - щото знаят къде да се целят и откъде идва проблемът. А нас, използвайки прословутия български егоизъм, успешно са ни разделили на даващи и вземащи и са турнали циганите като вземащи, и ние сме впили зъби в тях. Щото българинът е цар да гледа в двора на комшията, обаче е неспособен да вникне в голямата картинка и да вдене, че не комшията му го ощетява. Национален манталитет.
Сто пъти съм го писала тук, циганите не получават толкова много, колкото умишлено се разпространява и НЕ циганите ни крадат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #143 -: Януари 21, 2019, 15:58:56 »

 Национален манталитет.
Сто пъти съм го писала тук, циганите не получават толкова много, колкото умишлено се разпространява и НЕ циганите ни крадат.
Т.е.  свято вярваш в най-известната мисъл на Гьобелс. Какво значи не получават "толкова много"? Важното, е че имат права, без да изпълняват задълженията си. Не всички, но масово. И това, че в България има малцинство, за което не важат огромна част от правилата, валидни за останалите, е мощен корумпиращ* фактор.

*корупция не като даване на подкуп, а в нейното изначално значение - поквара.
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 16:02:40 от Bacho Кольо »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #144 -: Януари 21, 2019, 16:01:16 »
Мажд Алфагари, Фейсбук:

Считам, че вътрешната сигурност на България е много по-заплашена и в окаяно състояние, отколкото външната сигурност.

Да говориш, че държавата няма средства, за да бъдат защитени нашите бащи, баби и дядовци по селата и домовете им, че няма средства за защита на собствеността на хората, на тези, които формират държавния бюджет и в същото това време, да тропаш по масата как трябва да закупим няколко самолета, които я ни потрябват, я не.

Да виеш на умряло, че трябва да се похарчат почти два милиарда за нови самолети.

Да ангажираш стотици говорители, които да ни обясняват, колко важни са тези самолети и кои са по-добри.

И в същото това време, без всякаква свян, срам, чест, уважение към хората да говориш как няма пари и средства за защита на хората от кражби, грабежи, изнасилвания и то в държава, която ОФИЦИАЛНО е обявена от цял свят, че е на дъното на бедността.

Е, това е позор. Това е пладнешки грабеж. Некадърно управление.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #145 -: Януари 21, 2019, 16:37:17 »
Quote (selected)
И в същото това време, без всякаква свян, срам, чест, уважение към хората да говориш как няма пари и средства за защита на хората от кражби, грабежи, изнасилвания и то в държава, която ОФИЦИАЛНО е обявена от цял свят, че е на дъното на бедността.

Е, това е позор. Това е пладнешки грабеж. Некадърно управление.

Е, те това, с париците, е разковничето, я! Щото, от една страна, пари няма. Наистина. А, от друга, пари има. Наистина. Тука има-тука нема.

Структурата на държавния бюджет е концентрирана политика. Когато бюджетът е написан така, щото, в резултат на хронично недофинансиране и недостиг на ресурси, цели системи са в критично състояние, с една цел, нещата са такива. Каква е целта ли? Целта е да се осигури на капото в края на годината поне милиард и половина джоб парасъ от преизпълнение, да има с какво да изрази обичта си.

Айде пък сега ще питате коя обич! Аман, бе! Тъз, бре:

Quote (selected)
"Обичам ви! Но не е даденост всичко. БСП с тези провалени политици ни доближават. Ако не ви светне червена лампичка, аз ще ви светна синя", завърши словото си премиерът.

Тази му бащинска любов по други места определят като търговия с влияние, а тя, пак по тия места други, дефинира корупция. Но това е относително. Щото се отнася до други места. Не и по тези, които целокупно обитаваме.

Рече се - не е даденост, ако и Боце да дава. Дава, ама може и да не дава.

Дали Боце ще да рече "Обичам ви!" на хората, нуждаещи се от защита "от кражби, грабежи, изнасилвания", аз не мога да знам. Не е даденост всичко, щото.

п.п. И освен това, токът е с пари. И за червената, и за синята лампичка.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #146 -: Януари 21, 2019, 16:54:35 »
https://www.theguardian.com/business/2019/jan/21/world-26-richest-people-own-as-much-as-poorest-50-per-cent-oxfam-report

Те да видите кви ги пише по РобПрес  :smokin:
Точно в това се състои задаващият се посткапитализъм (техноментализъм).
Положението на най бедните ще се подобрява, на средната класа ще се влошава, а част от богатите ще стават свръхбогати.
Теоретично би трябвало да има някаква точка на равновесие.
Ако 1% от населението владее 90% от богатството, а 9% владеят 9% от богатството, за 90% от населението остава 1% от богатството.
При така постигнатото равновесие, след това всички ще стават по богати.
А при нарастване на световното богатство, 1% от него ще бъде все повече в абсолютно измерение.
Дори и в България.
Добре дошли в посткапитализма!
 :bigok:

« Последна редакция: Януари 21, 2019, 17:04:02 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #147 -: Януари 21, 2019, 17:17:54 »

Сто пъти съм го писала тук, циганите не получават толкова много, колкото умишлено се разпространява и НЕ циганите ни крадат.
на едно мнение сме по този въпрос :aplause:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #148 -: Януари 21, 2019, 17:19:15 »

Е, това вече е измъкване по тъча! Бедността била въпрос на избор в социалните държави.
Ми аз теб цитирах?!? Ти го писа!
„ Както казваше даскалът ми по финанси, да си беден в централна Индия е въпрос на съдба, да си беден в центъра на Монреал е въпрос на избор.“
Верно, пропуснах да добавя, че е въпрос на почтеност на избора! Значи, ако човекът е избрал да бъде извисен над парите, да бъде така любезен да бъде извисен и над резултата от парите! Да не използва построените с пари болници, да не го лекуват изучените с пари лекари с лекарства, разработени с пари, да не живее в построено с пари жилище, да не се вози на построеното с пари метро! Тогава има право на своя си избор, без въпроси. Но ако този извисен човек се ползва с всички удобства (да не им викаме благА, че думата е много блАга) на обществото, а при това презира това общество и го гледа отвисоко - тук нещо не е наред в извисеността. Общо взето, по стария лаф, не може и задника на топло, и душата в рая.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #149 -: Януари 21, 2019, 17:23:46 »
Quote (selected)
Bacho Кольо
 Т.е.  свято вярваш в най-известната мисъл на Гьобелс. Какво значи не получават "толкова много"? Важното, е че имат права, без да изпълняват задълженията си.
може ли да кажеш какви конкретно права имат, срещу които стоят неизпълнени задължения, съгласно законите на България?
какво им е дадено повече, отколкото на другите етноси?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #150 -: Януари 21, 2019, 17:44:06 »
Да консолидираме темичката, че да се не разпадне

Quote (selected)
Ако 1% от населението владее 90% от богатството, а 9% владеят 9% от богатството, за 90% от населението остава 1% от богатството.
... а така също ...
Quote (selected)
Ако 1% от населението е откраднало 90% от откраднатото, а 9% са откраднали 9% от откраднатото, за 90% от населението остава 1% от откраднатото.

Горкият Бай Манго се бори посред 90% от населението за оскъдния 1% от откраднатото. Оттам и остротата на сблъсъка. С ... населението. 

:crazy-2239:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #151 -: Януари 21, 2019, 17:55:44 »
Да консолидираме темичката, че да се не разпадне

Quote (selected)
Ако 1% от населението владее 90% от богатството, а 9% владеят 9% от богатството, за 90% от населението остава 1% от богатството.
... а така също ...
Quote (selected)
Ако 1% от населението е откраднало 90% от откраднатото, а 9% са откраднали 9% от откраднатото, за 90% от населението остава 1% от откраднатото.

Горкият Бай Манго се бори посред 90% от населението за оскъдния 1% от откраднатото. Оттам и остротата на сблъсъка. С ... населението. 

:crazy-2239:
Думи нямам, само местоимения. А освен за "откраднатото" някаква друга борба има ли или така си караме? :crazy-2239:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #152 -: Януари 21, 2019, 17:57:24 »
Quote (selected)
какво им е дадено повече, отколкото на другите етноси?
като прочета за десетилетие на арменското, еврейското и турското включване, може и да се съглася, че не им е дадено повече.

а като прочета, че стипендията за успех на циганетата е дискриминация, ми идва малко вяра в съдебната система. ето, ако си изтървала:
Quote (selected)
С решение от 10 декември 2018 г. Административен съд – София отмени решението на Комисията за защита от дискриминация (КЗД) от 18 юли 2018 г., според което определянето на стипендии за ученици само от ромския етнос не дискриминира останалите деца в България.

Съдът върна за преразглеждане решението в КЗД и постанови КЗД да заплати на жалбоподателя „Сдружение Азбукари“ всички разноски по делото в размер на 550 лв.

Решението е в резултат на жалбата на Цвета Кирилова, председател на „Сдружение Азбукари“, в която тя подробно се обоснова защо подобни стипендии са дискриминационни спрямо всички останали деца в България.

Проектът на Министерството на образованието, съвместно с частен ромски фонд от 2016 г. предвиждаше да се раздадат 1200 стипендии на стойност 561 400 евро (или по 60 лева на месец) на 700 ромчета, като условието беше да имат успех най-малко 3, 50.

МОН обоснова решението си, че така ромските деца ще бъдат стимулирани да не напуснат системата на образованието.
цялото - цък

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #153 -: Януари 21, 2019, 18:12:15 »

може ли да кажеш какви конкретно права имат, срещу които стоят неизпълнени задължения, съгласно законите на България?
какво им е дадено повече, отколкото на другите етноси?
Предвид на доказаните ти способности да забиваш у киреча всяка тема, отговорът ми е:
Не, няма да  кажа.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #154 -: Януари 21, 2019, 18:13:44 »
Quote (selected)
Проектът на Министерството на образованието, съвместно с частен ромски фонд от 2016 г.

Ако фондът е частен не мисля, че някаква псевдоиннституция може да оспорва.
Частният фонд можеше непрозрачно да раздава пари както и се получава навсякъде.
При нас е така, ако искаш да направиш нещо честно и прозрачно не става.
Същият тоя съд редовно си затваря очите когато става въпрос за финансиране на джамии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #155 -: Януари 21, 2019, 18:19:09 »
 In the 10 years since the financial crisis, the number of billionaires has nearly doubled.
Е, те затова започнаха да правят финансовите кризи по дълги.
 The poorest 10% of Britons are paying a higher effective tax rate than the richest 10% (49% compared with 34%) once taxes on consumption such as VAT are taken into account.
Значи какъв е изводът?
За държавата е изгодно бедните да стават все повече, за да събира повече данъци.
 :nuts:
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 18:44:07 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #156 -: Януари 21, 2019, 18:20:57 »
.....
Предвид на доказаните ти способности да забиваш у киреча всяка тема, отговорът ми е:
Не, няма да  кажа.
това пък защо? не искам да ми посочваш такива теми, щото аз не съм и писала много,нека приемем, че са всички
но колко реплики сме разменили изобщо помежду си, че правиш подобно заключение?
детинщини да ме прощаваш, но всеки на акъла си шета
здрав бъди!

Пешо

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #157 -: Януари 21, 2019, 18:23:38 »

Сто пъти съм го писала тук, циганите не получават толкова много, колкото умишлено се разпространява и НЕ циганите ни крадат.
на едно мнение сме по този въпрос :aplause:
И аз съм с вас.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #158 -: Януари 21, 2019, 18:24:40 »
Тука май спорих, че богатите не плащат данъци като физически лица.
По-лесно е да вземеш от беден 10 лева данък отколкото от милионер.
Като приключим с офшорните зони и компании може да помислим за някаква данъчна тежест.
Сега тупат брашнения чувал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #159 -: Януари 21, 2019, 18:28:44 »
Quote (selected)
какво им е дадено повече, отколкото на другите етноси?
като прочета за десетилетие на арменското, еврейското и турското включване, може и да се съглася, че не им е дадено повече.

а като прочета, че стипендията за успех на циганетата е дискриминация, ми идва малко вяра в съдебната система. ето, ако си изтървала:
Quote (selected)
С решение от 10 декември 2018 г. Административен съд – София отмени решението на Комисията за защита от дискриминация (КЗД) от 18 юли 2018 г., според което определянето на стипендии за ученици само от ромския етнос не дискриминира останалите деца в България.

Съдът върна за преразглеждане решението в КЗД и постанови КЗД да заплати на жалбоподателя „Сдружение Азбукари“ всички разноски по делото в размер на 550 лв.

Решението е в резултат на жалбата на Цвета Кирилова, председател на „Сдружение Азбукари“, в която тя подробно се обоснова защо подобни стипендии са дискриминационни спрямо всички останали деца в България.

Проектът на Министерството на образованието, съвместно с частен ромски фонд от 2016 г. предвиждаше да се раздадат 1200 стипендии на стойност 561 400 евро (или по 60 лева на месец) на 700 ромчета, като условието беше да имат успех най-малко 3, 50.

МОН обоснова решението си, че така ромските деца ще бъдат стимулирани да не напуснат системата на образованието.
цялото - цък
Недалновидно решение на съда.  А проектът на МОН е прост пример за "позитивна дискриминация "

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #160 -: Януари 21, 2019, 18:31:14 »
 The world’s richest man, Jeff Bezos, the owner of Amazon, saw his fortune increase to $112bn. Just 1% of his fortune is equivalent to the whole health budget for Ethiopia, a country of 105 million people.
Е това е супер.
Значи Безос може за цели 100 години да поеме здравния бюджет на Етиопия.
 :bigok:
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 18:45:07 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #161 -: Януари 21, 2019, 18:31:42 »
Quote (selected)
какво им е дадено повече, отколкото на другите етноси?
като прочета за десетилетие на арменското, еврейското и турското включване, може и да се съглася, че не им е дадено повече.
........
все едно не знаеш какво се случи със средствата за това десетилетие
получих ги циганите ли? или получиха образование и възможности през това десетилетие?
напротив, затънаха още повече и ако се върви по подобни линии и програми, положението ще става още по-зле
писала съм тук ,че съм участвала в такава програма на ООН, като доброволец, беше интересно да видя отвътре какво се случва
ами построиха им църква с пари по програмата, не че не е важно, но винаги гледат нещо да строят, нещо което никой не може да разбере колко струва, но е там, стои, отчита се и е връх на хуманността
а началните икономически познания ,по които работех аз, имаха цел, да могат да направят бизнес план и да кандидатстват за кредит , от средствата по същата тази програма

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #162 -: Януари 21, 2019, 18:39:54 »
In the 10 years since ...

Енгелс, теб га тЪ напра'иха модератор, та си почнал да пишеш точно с туй синьо?  :t1815:

Аз не се правя на модератор, за да правя забележки, ама тъй като напоследък съм в полезрението на модераторите, та като видя синьо, сЪ стряскам ... :t2619:

Това синьо е запазено за модераторите.


А тоз форум предлага за писане сичките цветове на дъгата!!!
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 18:44:48 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #163 -: Януари 21, 2019, 18:49:02 »
In the 10 years since ...

Енгелс, теб га тЪ напра'иха модератор, та си почнал да пишеш точно с туй синьо?  :t1815:

Аз не се правя на модератор, за да правя забележки, ама тъй като напоследък съм в полезрението на модераторите, та като видя синьо, сЪ стряскам ... :t2619:

Това синьо е запазено за модераторите.


А тоз форум предлага за писане сичките цветове на дъгата!!!
Веднага влизам в час.
 :b0301:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #164 -: Януари 21, 2019, 19:06:35 »
Смята се, че страните с най-голямо ромско население са Румъния, България, Унгария, САЩ, Сърбия и Словакия.
 :m1731:
https://www.dunavmost.com/novini/indiya-e-gotova-da-priznae-vsichki-romi-po-sveta
"Няма нищо обидно в думата циганин. Това е една автоцензура при медиите и политиците. Не мисля, че в последните дни е имало език на омраза, но стигнахме до една граница, която трябва да внимаваме да не пресечем. Най-доброто решение е, в най-добрия смисъл го казвам, циганите трябва да излязат от гетата и те да се разрушат. Факт е, че процентно престъпността сред циганите е много по-голяма отколкото сред българския етнос. Ное факт, че сред циганите престъпността е много по-дребна. 10 години да крадат циганите, не могат да откраднат толкова, колкото един банкер с един подпис. Пак ще повторя, че докато не се премахнат гетата, проблемът няма да се реши", добави на свой ред проф. Константинов.
https://faktor.bg/bg/articles/eksperti-nyama-nishto-obidno-v-dumata-tsiganin-no-romite-tryabva-da-izlyazat-ot-getata
Кой обаче ще финансира операцията по извеждането им от гетата?
Банкерите няма да се бръкнат.
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 19:11:48 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #165 -: Януари 21, 2019, 19:08:54 »

 Национален манталитет.
Сто пъти съм го писала тук, циганите не получават толкова много, колкото умишлено се разпространява и НЕ циганите ни крадат.
Т.е.  свято вярваш в най-известната мисъл на Гьобелс. Какво значи не получават "толкова много"? Важното, е че имат права, без да изпълняват задълженията си. Не всички, но масово. И това, че в България има малцинство, за което не важат огромна част от правилата, валидни за останалите, е мощен корумпиращ* фактор.

*корупция не като даване на подкуп, а в нейното изначално значение - поквара.
Т.е. да си дойдем на думата. Ние си обичаме да си плюваме циганите и това ни е напълно достатъчно...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #166 -: Януари 21, 2019, 19:18:31 »
Quote (selected)
Т.е. да си дойдем на думата. Ние си обичаме да си плюваме циганите и това ни е напълно достатъчно...
Т.е. нищо подобно. Реакцията ти няма нищичко общо с това, което си цитирала.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #167 -: Януари 21, 2019, 19:27:47 »
Ние си обичаме да си плюваме циганите и това ни е напълно достатъчно...
Вие може и да обичате да си плювате циганите. Ние  обаче, не плюваме никого. А колкото до циганите, тях в нищо не сме ги обвинили.
Други са виновни, че нашите цигани грубо потъпкват  деликатния баланс "права -  задължения". Баланс,  чието нарушаване неминуемо води към разпад на всяка общност.
« Последна редакция: Януари 22, 2019, 06:40:00 от Bacho Кольо »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #168 -: Януари 21, 2019, 19:31:11 »
Т.е. да си дойдем на думата. Ние си обичаме да си плюваме циганите и това ни е напълно достатъчно...
Ами не. Не обичаме. И преди да прочнем да се питаме за какво ни беше "декадата на циганското приобщаване", да вземем да погледнем кога циганите бяха разобщени, а? Аз съм водила на лятна бригада хлапетата от "циганското" училище заедно с моите от "българското" училище и нищо, напълно нормални деца си бяха, и четяха, и пишеха, че и пушеха заедно. О, да, циганчетата работеха точно колкото българчетата и дружо правеха магарии. Съсед и приятел циганин си работеше щастливо в Оловно-цинковия завод и пишеше стихове в свободното от работата време. Не, не живееше в гетото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #169 -: Януари 21, 2019, 19:37:27 »
Quote (selected)
Проектът на Министерството на образованието, съвместно с частен ромски фонд от 2016 г.

Ако фондът е частен не мисля, че някаква псевдоиннституция може да оспорва.
...
аха, софийският административен съд стана "някаква псевдоиннституция", дето "оспорва". а буратино "мисли". дааа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #170 -: Януари 21, 2019, 19:39:58 »
Недалновидно решение на съда.  А проектът на МОН е прост пример за "позитивна дискриминация "
цъ, позитивна или не, дискриминацията си е дискриминация. официализирана от мон, та да се научат дечицата от малки, че за един и същи успех за едни има повече отколкото за други.

не че после, ако станат студенти, няма да видят същото, обаче маскирано като приоритетни и неприоритетни специалности...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #171 -: Януари 21, 2019, 19:42:04 »
Ето тук има "балансиран" подход, обвиняват поравно циганите и управляващите, в случая кмета.
Как се строи ромски квартал
Знаете ли кой е този бързо развиващ се квартал с тези кокетни къщи по на 2-3 етажа?
Това е циганският квартал „Лозенец“ в Стара Загора.
Липсата на инфраструктура в квартала навява силно на мисълта, че къщите до една са незаконни.
Както виждате, няма нищо зелено в този квартал и нито едно дърво.
А мястото, на което спонтанно са изникнали тези къщи е на мястото на част от парк „Аязмото“, който беше безмилостно изсечен до последното дърво от циганите, и на негово място се появиха тези къщи.
Няма улици, няма номера на улици, тези къщи нямат законни адреси, няма помен от инфраструктура, няма сметоизвозване и съответно никой не плаща данък за тези къщи, те нямат и нотариални актове, защото няма кой да ги узакони.
Няма нито едно дърво, само гол хълм, но има къщи… големи, удобни, сравнително скоро построени.
Това е най-доброто място за живеене в целия град – на чист въздух, близо до гората, спокойствие…
В същото време българите са натикани в панелки, свиват се в кутийки в разни кооперации, докато вижте циганите в какви палати живеят… че и с дворче отпред.
Кой е дискриминираният в случая?

Цялата статия тук:
https://svobodnoslovo.eu/как-се-строи-ромски-квартал/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #172 -: Януари 21, 2019, 19:46:01 »
Quote (selected)
аха, софийският административен съд стана "някаква псевдоиннституция", дето "оспорва". а буратино "мисли". дааа.

Ех, ако можеше и софийският административен съд да мисли с глава като буратино, а не да чете ЛИХЧЕТА, Какъв живот, Какъв живот!
Да ама не не може някой да вземе да направи нещо правилно.
Тук така не се прави.
Сега ако частната ромска фондация искаше да усвои едни пари.......... :cool-1084:
Това може, ама да дава?
Ше се оправим ако не сега на ОНЗИ свят ШИ стане.

Я! Онзи съ Я упраЙл или си е бил такъв!
« Последна редакция: Януари 21, 2019, 19:54:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #173 -: Януари 21, 2019, 20:06:36 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #174 -: Януари 21, 2019, 20:15:40 »





2010
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #175 -: Януари 21, 2019, 20:20:48 »
Веднага влизам в час.
 :b0301:
  :t3721:

А сега ше те открехна и на нещо друго, за да не те нарочат, както бяха нарочили мен. Но аз го правех от незнание, както предполагам – и ти. Става въпрос за удебеления текст, който не е за предпочитане.

Предполагам, че "копваш" нещо отнякъде, което искаш да цитираш. А за това си имало тук определена функция „цитат”.  :goofy-1071:

Натискаш „Отговор”, за да пишеш и се отваря "Редактиране на публикация", където най–горе има подредени 2 реда бутони.

На втория ред от ляво на дясно 13–ият бутон е „Вмъкни цитат” > цъкваш отгоре, а в прозорчето за писане ти излиза QUOTE QUOTE в квадратни кавички. Поставяш курсора между двете квадратни кавички и пействаш текста, който си копнал за копиране. Това е.

И … bon chance!

« Последна редакция: Януари 21, 2019, 20:29:57 от Джиджи »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #176 -: Януари 21, 2019, 20:26:37 »
За невдяващите.
64% от населението в света владее 1,8% от богатството му.
Тук са и циганите, и българите.
Сега самоизяждайте се за трохите под масата.
Даже да утрепете всички цигани и да ги направите на сапун, няма да спечелите повече от 1,8% от богатството.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #177 -: Януари 21, 2019, 20:27:21 »
Quote (selected)
В същото време българите са натикани в панелки, свиват се в кутийки в разни кооперации, докато вижте циганите в какви палати живеят… че и с дворче отпред.
Кой е дискриминираният в случая?

Quote (selected)
Anderson: Where does it come from? All this hatred?
Anderson: You know, when I was a little boy, there was an old negro farmer that lived down the road from us, name of Monroe. And he was... well, I guess he was just a little luckier than my daddy was. He bought himself a mule. That was a big deal around that town. My daddy hated that mule, 'cause his friends were always kidding him that they saw Monroe out plowing with his new mule, and Monroe was going to rent another field now he had a mule. One morning, that mule showed up dead. They poisoned the water. After that, there wasn't any mention about that mule around my daddy. It just never came up. One time, we were driving down that road, and we passed Monroe's place and we saw it was empty. He just packed up and left, I guess, he must of went up north or something. I looked over at my daddy's face. I knew he done it. He saw that I knew. He was ashamed. I guess he *was* ashamed. He looked at me and said, "If you ain't better than a nigger, son, who are you better than?"
Ward: You think that's an excuse?
Anderson: No it's not an excuse. It's just a story about my daddy.

"Mississippi Burning"

 ???

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #178 -: Януари 21, 2019, 20:37:08 »
Значи на плювачите по света и у нас... не знам що не седнете да се замислите дали пък логиката ми е точно вярната...как става така, че в социални държави всички живеят по-добре, отколкото в „справедливи“?
България не е социална държава и куцо и сакато се омита от нея и ходи в социални да храни тамошните социално слаби.
Все пледираме да сме ентелигентни, ама все не обичаме да се отклоняваме от правата ни вяра - било то цигани, справедливост или извънземни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #179 -: Януари 21, 2019, 20:54:18 »
Quote (selected)
...
Ward: You think that's an excuse?
Anderson: No it's not an excuse. It's just a story about my daddy.
Ward: Where's that leave you?
Anderson: My old man was just so full of hate that he didn't know that bein' poor was what was killin' him.
???