Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 16:35:33

Автор Тема: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"  (Прочетена 61527 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #360 -: Януари 28, 2019, 09:44:40 »
Не знам къде се затри, затова ще те спомена, пък дано не се сърдиш. :)
Не се затрих , а заспах.

Със споменаване или без , това няма никакво значение. Важното е повече хора да го прочетат
Благодаря ти, че изпълни молбата ми!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #361 -: Януари 28, 2019, 10:04:08 »
Quote (selected)
Важното е повече хора да го прочетат

И е съвсем на място. След олигофрениите на Сгугню (другите примитиви не заслужават и да се споменават). На мен, обаче, ми направи впечатление, че наш Сгуги се обясни, що за пореден път се е курдисал под тема за Русия - за да разсейвал някакви манипулации на русофилите. Естествено, не се е сетил да обърне внимание, че той и групата от съомразниците му са се разпищолили от началото до края под чертата и че другите да са се включили само и само да се разсее вонята, която от известно време  облъхва  СЕГА. Иначе, Сгуги си има регистрация тук, но кой знае защо не идва да ни налива ум и разум в главите(да оправдае просветителската си мисия, както се рекламира)....е, отговорът на този въпрос всъщност никак не е труден, въпреки че пищят като настъпени, когато ги наречеш платени тролове..а там се чувства защитен :smokin:
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 10:06:11 от Асол »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #362 -: Януари 28, 2019, 10:21:46 »
Нещо не ми се връзва. Че са трололове, тролове са. Ама не вярвам някой идиот да брои суха пара на Сгугню и сгугнювците за долнопробната продукция, която бълват.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #363 -: Януари 28, 2019, 10:27:10 »
На Сгугню едва ли..той е стара пушка...ама разните му там бацета, диагностици щастлифти и прочее чехълчета са си чистак нископлатени тролове - личи от километри. Не виждаш ли, че си се появяват с предварително подготвени текстове и материали и в момента, в който ги изкараш от комфортната им зона се издънват и се скриват. А за парите не се безпокой -  наличието на знания и здрав разум не са критерии за подбор на тролове. Задачата е да пускат едно и също до откат. Бройката е важна - по този начин в пороя от гнусотии се удавя всичко стойностно. Така са съсипани доста форуми
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 10:30:46 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #364 -: Януари 28, 2019, 10:35:37 »
Aз пък вярвам. Тяхната цел е да се създава лъжливото впечатление, че българите мразим руснаците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #365 -: Януари 28, 2019, 10:54:49 »
Quote (selected)
Aз пък вярвам. Тяхната цел е да се създава лъжливото впечатление, че българите мразим руснаците.

Дори не се  и крият.
Quote (selected)
Информират образователните политики. Подкрепяме развиването на капацитета на граждански организации за анализиране и разработване на нови образователни политики, основани на добри работещи практики. Съдействаме за организирането на форуми, конференции и публикации от ключово значение за формирането на обществено и експертно мнение по въпросите на образованието. Предоставяме достъп до съвременни световни тенденции в образованието, обучителни практики и инструменти за преподаване.
 

А тук можете да се запознаете и с бенефициентите им - едва ли ще има изненадани. Човек трябва да е информиран за да е наясно с кого си има работа
https://www.us4bg.org/how-we-work/our-projects/?hl=bg

Ето едно примерче от лани


Quote (selected)
2018 Гражданско общество и демократични институции
Медийна грамотност в класната стая

Сдружение "Асоциация на европейските журналисти - България"

Лева
214 920
С дарението ще бъде създадена програма за медийна грамотност в училище, за да могат младите хора да са информирани потребители на новини и медийно съдържание, способни критично да интерпретират и анализират информация. Чрез програмата ще бъдат създадени и журналистически клубове и онлайн училищни медии, които ще подготвят съдържание за публикуване в национална онлайн платформа. Програмата ще осигурява часове по медийна грамотност за по-широк кръг от ученици, които не участват директно в журналистическите клубове.

Хубавото от цялата работа е повечето хора не пускат децата си на подобни простотии и  резултатите са основно усвояване на едни парици от асоционерите - така се хранят хората

А тук можете да се запознаете с лицата или т. нар. европейски журналисти.
http://www.aej-bulgaria.org/bul/page.php?post=497

Това са лесните стъпки, които всеки средно интелигентен гражданин може да предприеме за да се научи да ползва дистанционното на телевизора или да прескача малоумщини по форуми и сайтове
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 11:05:40 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #366 -: Януари 28, 2019, 11:17:12 »
Quote (selected)
България се намира в критичен етап от своето развитие. Българската демокрация губи позиции, доверието в парламента пада. Лобисткото законодателство измества обществения интерес.
Тези тежки констатации направи президентът Румен Радев. Той и вицепрезидентът Илияна Йотова отчетоха първите си две години на "Дондуков" 2.
Той започна изложението си пред медиите като каза, че изминалите години, особено последната, са време на илюзорна стабилност.

„България се намира в критичен момент от своето развитие. Преди година заявих, че обществото трябва да отстои демократичните си права и да се пребори за налагането на върховенството на закона. За съжаление, българската демокрация ускорено губи позиции, а свободата на словото се губи. Последните критици в ефира се притискат с инструментите на властта. Доверието в парламента е на изключително ниско ниво. Законодателният процес става непредвидим и елиминира гражданското участие. Лобисткото законодателството безцеремонно замества обществения интерес. Липсва отчетност и отговорност в управленските решения и това се увеличи като обхват", каза държавният глава.

Връщането на доверието минава през възмездието, изтъкна в края на словото си Радев. И призова прокуратурата да навлезе и в зоната на управляващия елит.

"Преди две години с г-жа Йотова бяхме натоварени с отговорни длъжности от 2 млн. българи. Втората година е година на илюзионна стабилност и ерозия на доверието", започна държавният глава.
Радев припомни, че първият му приоритет е в сферата на външната политика.
12 държавни глави посетиха България по моя покана, отчете по тази тема Радев. И даде подробности. Той отчете, че посещението му в Москва, например, е довело до възстановяване на диалога след дълго прекъсване. А срещата със сребския президент Александър Вучич до решаване на права на българското малцинство.

Радев обясни, че е провел три срещи и с президента на Македония. „На срещата с турския президент ясно поставих нашите очаквания за добри взаимоотношения. При посещението си в България президентът на Словения откри първата пряка въздушна линия между двете столици“, каза още президентът. „При всички срещи и форуми в европейски формат отстоявах ценностите за единство и равнопоставеност, както и европейската интеграция на българската икономика и образование.

Радев обясни, че и през 2018 г. приоритет за него е било поддържането на взаимоотношенията с българските общности зад граница.
Държавният глава започна с критични думи - ветото не е акт за противопоставяне, а възможност за постигане на ефективно законодателство. И каза, че е наложил 7 вета, но мнозинството се е съгласило само с едно от тях.

 „Ветото не е акт за противопоставяне на Народното събрание, а възможност за истинско законодателство. С всяко едно от наложените вета отстоявах конституционно признати ценности, които са в името на българското общество", каза Радев.

„Пет пъти сезирах Конституционния съд, като в единия случай Народното събрание само отмени тихомълком сезираните от мен разпоредби“, обясни Радев.

"През 2018 г. президентската институция често бе последната бариера за лобисткото законодателство при безотговорни политически действия", изтъкна президентът Румен Радев.

Докато се кълнем в Европа и чакаме еврофондове, изхвърляме всички европейски участници от процедурата за избор на боен самолет, посочи той.

Бутафорният конкурс за изтребителя извади на международната сцена порочния стълб на управление на България, изтъкна той.

 „Настоях да не се повтори пропускът през 2017 г. и настоях навреме да се подготвят договорите за проекти за модернизация. Докато порочната комисия за изтребителя от Народното събрание блокира модернизацията за дълъг период, то последните решения на управляващите окончателно я опорочиха. Бяха приети недостатъчни стъпки за повишаване на личната мотивация. Ефект може да има след година-две и дотогава рискът от авиационни произшествия ще продължава да расте“, заяви Радев. Той посочи, че трите проекта за видовете въоръжени сили не могат да решат дълбоките проблеми на Българската армия, които изискват всеобхватен подход.
Румен Радев посочи, че единението изисква надмогване на партийния егоизъм и личните амбиции в името на национални цели.

Президентът отправи критика към управлението, като заяви:

"След като обществото не реагира на 500 млн. лв. за язовири без обсъждане и обществени поръчки, защо да не се дадат по същия начин 1,3 млрд. за магистрали. Последната година беше похарчен изкуствено формиран излишък без критерии и прозрачност. След като стана практика НС да прегласува своите решения по разпореждане на Министерски съвет, защо да не се прегласува и финансовата рамка и да платим много повече за изтребителя? След като може еднолично да се изхвърлят фирми от обществени поръчки, защо така еднолично да не може да се избере и изтребителя? Ние изхвърляме европейските участници от проекта за нов боен самолет и правителството за европейско развитие на България твърди, че този антиевропейски избор е геостратегически!“

Според държавния глава "това засилва усещането за корупция, лични интереси и зависимости".

„Свикнахме скандалите у нас да се вихрят възходящо с годините, но бутафорният конкурс с изтребителя извади порочния стълб на управление на международната сцена. Злепостави ни като неблагонадежден партньор. После се чудим защо не ни пускат в Шенген и еврозоната – въпрос на доверие“, каза още Румен Радев.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #367 -: Януари 28, 2019, 12:08:11 »
Quote (selected)
Cophtisches Lied

Geh, gehorche meinen Winken,
Nutze deine jungen Tage,
Lerne zeitig klüger sein:
Auf des Glückes großer Waage
Steht die Zunge selten ein;
Du mußt steigen oder sinken,
Du mußt herrschen und gewinnen,
Oder dienen und verlieren,
Leiden oder triumphieren,
Amboß oder Hammer sein.

Quote (selected)
Коптска песен

    Чуй и следвай моите думи

    не пилей напразно дните,

    постарай се да си умен —

    рядко случва се везните

    на съдбата да са спрели.

    Ще се дигаш или падаш,

    ще владееш и печелиш,

    ще робуваш и ще губиш,

    ще ликуваш или страдаш

    длъжен си да бъдеш тук

    наковалня или чук!

Йохан Волфганг фон Гьоте

Явно, президентът Радев не мисли да бъде наковалня. Предвидимо. Все пак е летец-изтребител.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #368 -: Януари 28, 2019, 13:33:13 »
Думите му обаче потъват в пясъците на гербавия гьонсуратлък и овчата апатия на българите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #369 -: Януари 28, 2019, 14:22:51 »
Quote (selected)
Думите му обаче потъват в пясъците
Бе явно не е съвсем така. Гледам оттатък форумното шебечество е доста възпалено :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #370 -: Януари 28, 2019, 14:35:01 »
Те от всичко истерясват, но са малък платен контингент и врещят по задължение, а не че са стреснати.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #371 -: Януари 28, 2019, 14:38:31 »
Quote (selected)
Aз пък вярвам. Тяхната цел е да се създава лъжливото впечатление, че българите мразим руснаците.
Може и това да им е била целта, но резултатът им в онази тема беше, че българите масово сме дебили. Или поне, че там обичат да се събират дебилите.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #372 -: Януари 28, 2019, 14:40:06 »

Не, Фирмин нека остане. Но идеята да се филтрират всичките му писания, включващи Нинова и БСП е много добра.
Върховна е даже!
А на тяхно място можеш да довличаш писанията на Бахура по тази тематика.
Ама ще си отворите отделна тема за мазохисти! Нищо против нямам, и такива люде има, и те имат право на вкус, ама ако може да си го осъществяват в общност на съмишленици, много моля!  :t0120: :P

Изобщо не съм последовател на Фон Мазох, но ми се струва, че "общност на съмишленици" не може да бъде едновременно дискусионен форум, все пак. :)
Иначе как ще се престраши Цеко да дойде да ни поучава каскетите, че сме неграмотни (че не знаем какво е "мутафчия" :))) например.

И също исках да се обясня, че нямах предвид "включващи Нинова и БСП". За БСП, за доста неща съм съгласна с Фирмин, просто това повтаряне на името на Нинова е ненужно и дразнещо.  Очевидно. :))
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 15:12:38 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #373 -: Януари 28, 2019, 14:41:27 »
Дебилите накацват всяка тема, в която се срещат думите "Румен Радев", "Русия...руски...руски" и "БСП". Репертоарът е до болка познат и никога не могат да направят втори сезон - сценаристите им нямат нито толкова акъл, нито толкова фантазия

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #374 -: Януари 28, 2019, 14:43:30 »
А, това се трае, аз имах предвид - темата за Ленинградската блокада.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #375 -: Януари 28, 2019, 14:45:57 »
Видях за блокадата. Имало е и далеч по-идиотски случаи в по-минали времена. Даже мога да кажа, че вчера са били направо прилични. Циганският принц, например, е имал къде къде по-грандиозни изцепки...явно не му се лежи на хладно

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #376 -: Януари 28, 2019, 15:49:24 »
Изобщо не съм последовател на Фон Мазох, но ми се струва, че "общност на съмишленици" не може да бъде едновременно дискусионен форум, все пак. :)
Не, джанъм, не мислех за дискусионен форум, а за обособена религиозна секта, "Бахуролюбци".  :i_sheepish: Събират се и си четат неговите коментари! Нещо като местна църквичка! С отделен вход.  :t1813:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #377 -: Януари 28, 2019, 20:37:01 »
Интелигентният човек приема всички гледни точки, щото това го обогатява.
Безкрайно стенснената перспектива се превръща в гледна точка.
Не знам кой го е писал, може и да не е Хегел.
По същата логика приемайки повече гледни точки имаш шанса да разшириш собствената си гледна точка до перспектива. Ама трябва интелект и дупе да я понесеш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #378 -: Януари 28, 2019, 22:43:31 »
Интелигентният човек приема всички гледни точки, щото това го обогатява.
Безкрайно стенснената перспектива се превръща в гледна точка.
Не знам кой го е писал, може и да не е Хегел.
По същата логика приемайки повече гледни точки имаш шанса да разшириш собствената си гледна точка до перспектива. Ама трябва интелект и дупе да я понесеш.
С риск да се повторя, защо трябва да ПРИЕМАШ повече гледни точки вместо да ги РАЗГЛЕДАШ? Тогава няма да ти се налага да ги понасяш! И аз гледам цирковите кученца, но не си ги нося у дома!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #379 -: Януари 28, 2019, 23:04:33 »
Да приема нещо не значи да го понасям и е повече от това да го разгледам.
Разглеждам го дистанцирано, приемам го за меродавно ведно с моята гледна точка, но това не значи, че го понасям.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #380 -: Януари 28, 2019, 23:15:00 »
Да приема нещо не значи да го понасям и е повече от това да го разгледам.
Разглеждам го дистанцирано, приемам го за меродавно ведно с моята гледна точка, но това не значи, че го понасям.
Искаш да кажеш, че допускаш при разглеждането на нещо и други гледни точки. Правилно ли съм разбрала? Защото и аз допускам тяхното съществуване и ги разглеждам, но не ги приемам за мои си.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #381 -: Януари 29, 2019, 00:22:37 »
Приемам ги значи че считам, че човекът е пров за себе си. И още - че  даже те да са противоположни на моята гледна точка, приемайки тяхното съществуване като валидно с нищо не заплашва моето съществуване и гледна точка.
Да приема твоята гледна точка, която е противоположна на моята означава, че аз валидирам в себе си твоята гледноа точка и се чувством спокойна в нейно присъствие, без това да накърнява по никакъв начин моята собствена гледна точка. А даже може и да я обогати ей така, както си е противоположна.

Общуването и приемането може само да ме обогатява. Освен когато ми е скучно и ми се дърля.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #382 -: Януари 29, 2019, 00:48:51 »
Да приема нещо не значи да го понасям и е повече от това да го разгледам.
Разглеждам го дистанцирано, приемам го за меродавно ведно с моята гледна точка, но това не значи, че го понасям.
Искаш да кажеш, че допускаш при разглеждането на нещо и други гледни точки. Правилно ли съм разбрала? Защото и аз допускам тяхното съществуване и ги разглеждам, но не ги приемам за мои си.
Уф, не я обърквай тъй. Сега, като не знае какво да ти отговори, ще ти каже, че нищо не си разбрала и вместо съзнанието ти говори егото ти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #383 -: Януари 29, 2019, 03:31:53 »
Приемам ги значи че считам, че човекът е пров за себе си. И още - че  даже те да са противоположни на моята гледна точка, приемайки тяхното съществуване като валидно с нищо не заплашва моето съществуване и гледна точка.
Да приема твоята гледна точка, която е противоположна на моята означава, че аз валидирам в себе си твоята гледноа точка и се чувством спокойна в нейно присъствие, без това да накърнява по никакъв начин моята собствена гледна точка. А даже може и да я обогати ей така, както си е противоположна.

Общуването и приемането може само да ме обогатява. Освен когато ми е скучно и ми се дърля.
Мдааа, тук има малко място за разминаване. Значи, д-р Менгеле е прав за себе си. Той прави експерименти, които може би ще допринесат за развитието на науката, ще спасят живота на няколко чисти арийски пилоти. Той е изряден учен, опитите му са прецизни. Обаче да ме застреляш не мога да приема неговата гледна точка - тя е противоположна на моята и в нейно присъствие аз не мога да се чувствам спокойна. Вероятността взаимно да се обогатим с д-р Менгеле по въпроса за медицинските му опити е изключително малка. В дадения случай общуването и приемането не ми изглеждат благодатен материал за обогатяване. Но ти разказвай, разказвай!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #384 -: Януари 29, 2019, 07:24:34 »
Интелигентният човек приема всички гледни точки, щото това го обогатява.
Безкрайно стенснената перспектива се превръща в гледна точка.
Не знам кой го е писал, може и да не е Хегел.
По същата логика приемайки повече гледни точки имаш шанса да разшириш собствената си гледна точка до перспектива. Ама трябва интелект и дупе да я понесеш.


Интересно как ще "обогатиш" един знаещ или един професионалист с погрешната си, или ненаучна гледна точка. Мнение можеш да имаш само за тоалети или за манджа. Във всички останали случаи или знаеш и цитираш факти, закони, правила, или нямаш понятие по въпроса и излагаш "гледна точка". Не можеш да разшириш кръгозора на знаещия с лаишки разсъждения. 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #385 -: Януари 29, 2019, 19:30:47 »
Значи между 67 и д-р менгеле има барем 7 млрд човеци, на които тя гледните точки няма да приеме, щото те няма да я обогатят, понеже ей на - тая на д-р менгеле...
Апа оня ептен се отнесъл в професионализма и научността си, не цепи басма никому. Който е на друго мнение, освен неговото.
Изглежда не събеседвате тук да се обогатявате, а да се налагате.
Щото друго какво може да правите, като отхвърляте всичко, що не е на вашта.
Хората общуват, за да се обогатят, вие общувате, за да се наложите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #386 -: Януари 29, 2019, 19:51:20 »
Апа оня ептен се отнесъл в професионализма и научността си, не цепи басма никому. Който е на друго мнение, освен неговото.

А ти защо не се обогатяваш с неговото мнение? Защо не разширяваш перспективата си?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #387 -: Януари 29, 2019, 20:05:07 »
Значи между 67 и д-р менгеле има барем 7 млрд човеци, на които тя гледните точки няма да приеме, щото те няма да я обогатят, понеже ей на - тая на д-р менгеле...
E, па чак всичките седем милиарда да сме всяка коза за свой крак, не го вярвам. Имам си няколко клуба по интереси, къдете сме се спяли, няма да повярваш как! При това няма да повярваш колко сме различни инак!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #388 -: Януари 29, 2019, 20:33:04 »
Апа оня ептен се отнесъл в професионализма и научността си, не цепи басма никому. Който е на друго мнение, освен неговото.

А ти защо не се обогатяваш с неговото мнение? Защо не разширяваш перспективата си?
Аз приемам твоята гледна точка, че който вярва сляпо в науката, не признава нищо, което тая наука още не е установила. И че ми е позволено да имам мнение само за тоалети и манджа.
Това да приемам, обаче, не ме кара да се съобразявам с нея.
Не знам дали някъде научно е обяснена разликата между приемане и съобразяване с.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #389 -: Януари 29, 2019, 22:38:52 »
Не знам дали някъде научно е обяснена разликата между приемане и съобразяване с.
100 на 100 Сун Дзъ е писал нещо по въпроса, ама не мога да го намеря  :m1728:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #390 -: Януари 29, 2019, 22:44:27 »
Не се затруднявай. Ще се умориш. Не е Сун дзъ. Лао дзъ е. И не е писал. Други са записали какво е казвал.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #391 -: Януари 29, 2019, 22:49:46 »
Аз приемам твоята гледна точка, че който вярва сляпо в науката, не признава нищо, което тая наука още не е установила. И че ми е позволено да имам мнение само за тоалети и манджа.
Това да приемам, обаче, не ме кара да се съобразявам с нея.
Не знам дали някъде научно е обяснена разликата между приемане и съобразяване с.
Ох, виж сега, научно не знам дали е обяснена семантиката, но в историята българска има един къдрокос премиер-министър, който се подписал, пък строшил специално подготвената писалка с думите "Подписах, но не приемам!" Та той се съобразил с мирния договор в Ньой, но не го приел. Няма нужда да ходиш по дирите на Лао Дзъ, имаме си наш пример!
Като ти казвам, че значението на думите ти убягва, а поради това бягство ти убягва смисълът - не чуваш!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #392 -: Януари 29, 2019, 23:10:48 »
Нор умора нема. Не бой се.
67
Като разбереш разликата между моите думи и твоя цитат, може и да продължим. Очевидно играта ти с думи опира до овладяна техника на тънко презрение към опонента, която действа на емоционално ниво и не носи никаква смислова информация. Скучна ми е тая игра.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #393 -: Януари 29, 2019, 23:13:16 »
Последно  - впрегни малко интелект и осъзнай разликата между
Съобразявам се, но не приемам.
И
Приемам, но не се съобразявам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #394 -: Януари 29, 2019, 23:18:10 »
Quote (selected)
Обикновените хора са носени, подчинени на обстоятелствата; волята и желанията на другите са по-силни от тях. Наследственост, внушение и други външни причини ги движат като пешки върху шахматната дъска на Живота. Майсторите обаче, издигайки се до горното ниво, владеят своите настроения, характери, качества и способности, както и заобикалящата ги среда. Те помагат да се ИГРАЕ ИГРАТА НА ЖИВОТА, вместо да бъдат играни и тласкани от чужда воля и от заобикалящата ги среда.
Кайли това би трябвало да си го чела.
И това:
Quote (selected)
Всичко е двойствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднаквото и различното са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят.

Никъде не пише "не ми е интересно".
Играеш или да те играят.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #395 -: Януари 29, 2019, 23:40:55 »
Нор умора нема. Не бой се.
67
Като разбереш разликата между моите думи и твоя цитат, може и да продължим. Очевидно играта ти с думи опира до овладяна техника на тънко презрение към опонента, която действа на емоционално ниво и не носи никаква смислова информация. Скучна ми е тая игра.
Аз съм усвоила, че животът е кратък. Опонентите, към които взема, че изпитам тънко или по-плътно презрение, направо ги отписвам от хората, с които си общувам (ако мога да си позволя такъв разкош). Понеже това тук е свободен форум, мисля, че мога да си го позволя. Съответният извод е, че ако не намирам смисъл в играта, не я играя. Просто нямам време да ми е скучно.
А ти правиш усилия да ми/ни довлечеш някакви знания, което намирам за похвално. Това ме кара да се оглеждам къде какво още мога да прочета, като не е задължително да спра там, докъдето ти ме водиш. За което съм благодарна. Иначе нямаше и един емотикон да фрасна!  :m1302:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #396 -: Януари 30, 2019, 02:13:46 »
Не се затруднявай. Ще се умориш. Не е Сун дзъ. Лао дзъ е. И не е писал. Други са записали какво е казвал.
Хубава работа. За такова важно нещо да не напише  нищо >:(
Ами другият ? Слугите му пишат вместо него, пък той си лежи, философства и от време на време с овладяна техника на тънко презрение ги перва с МПЛ-ка по главите. Да внимават с плътностите и измеренията да не стане каша като в главата на ...  :bigok:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #397 -: Януари 30, 2019, 23:18:41 »
Интеиресно, буратино, за игрите си чел, а за великите планове и къде сме ние посред тях не си.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #398 -: Януари 30, 2019, 23:28:00 »
В моят случай повечето четене ми носи повече въпроси.
Това, че съм го прочел не значи че съм съгласен с хипотезата.
Срещаш една идея, задълбаеш и тя те праща до друга.
Няма лошо, само че като проучиш и нея пак се връщаш в началото, като прочетеш историята на една религия, без догмите стигаш до едно нещо ( поне аз до там влязох )
Не прави на другите това което не искаш да ти се случи.
Затова и така си пиша, извънземни, подземни, многомерни, езотерици, илюминати, херметици всичко паразитира върху това.
А другото за нивата, за достъпа са за подхранване на егото на изповядващите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9478
    • Профил
Re: Волгин: "Нищетата на "левия" неолиберализъм"
« Отговор #399 -: Януари 31, 2019, 00:10:10 »
Аха
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.