Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 10:52:01

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 165478 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1020 -: Декември 12, 2019, 13:06:42 »
Ами ето - пълен бълвоч. Страшна каша! Ако си умен - значи се бъзикаш с нас, но мисля че не е това случаят...
Quote (selected)
Душичко златна, с памет необременена, за активна и пасивна фаза на полета батко ти Firmin, когато му е обяснено, нарисувано и дадено да чете, в цвят, ти не си бил роден.
Кой кога е учил в тия науки няма грам значение. Това са фундаментални закони и не се променят като скапаните ви партийни, държавни и всякакви тъпотии.
Залепил си се като кърлеж за Кеплер, а аз като съм го учил по-късно да не би да се е променило нещо?
Quote (selected)
Фактически, всеки полет основан на реактивно движение, е "орбитален" във всяка една своя част.
Тук бъркаш терминологията със страшна сила и се получава абсолютна какафония.
Терминът полет се използва когато имаш движение основано в следствие на реактивна или друга сила.
Първата ключова думичка: свободно движещо се тяло.
Самолетите летят, не орбитират. Ракетите които не излизат в орбита също!
Орбита е движение на свободно падащо тяло - втората ключова думичка. Никакви въздействия освен гравитация. Приложиш ли сила без значение от вектора сменяш собствената орбита. Орбитална маневра.
Quote (selected)
В това, че силата на съпротивление на въздуха или пък подемната сила, възникваща при обтичането на крилото, е външна сила за системата ракета-гориво и тя вече не е затворена.
Съпротивлението на въздуха играе роля само в началните етапи на активната фаза.
Не случайно и до ден днешен има разминавания в дефиницията за край на атмосферата и начало на космоса. Но е между 80 и 120 км. Там хвърлят обтекателите -вече не работят, а тежат.

Купищата фирминови брътвежи ги пропускам. Стига толкова ограмотяване за сега. И без това едва ли ще хване дикиш.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1021 -: Декември 12, 2019, 13:08:22 »
Тея разсъждения на тема точков задник са твърде модернистични  :smokin:
 
И стига с тая "центробежна сила".
Дали земното ускорение е 9.81 в неква точка или 9.809 не е особено съществено.
Разликата между стандартна и полярна орбита, обаче е съществена.

Уви, така е - задниците винаги заемат част от пространството.

Дали земното ускорение е 9.81 в неква точка или 9.809 не е особено съществено.

Зависи от понятието ти за "особено" и за "съществено". Например европейската Ариана 5 е 777 000 кг стартова маса. Ако приемем за верни твоите данни (не че са, де), то ... да видим ... ами да ... още около 80 кг полезно тегло на същата "цена", изведени на орбита. 80 кг апаратура. Според Уикито, Ариана 5 извежда, рекордно при това, до към 9 тона и нещо спътници.

Quote (selected)
Към януари 2006 г. 169 полета на ракети Ариана са извели 290 изкуствени спътника, от които 271 са успешно изведени в орбита с обща маса 575 000 kg. На 4 май 2007 Ариана 5 поставя нов рекорд, като извежда два спътника с общо тегло 9,4 тона

Е, нека за стандартно приемем, че е извеждала по 8000 кг на мисия (всъщност, доста по-малко). Следователно, добра оценка ще е, ако приемем, че "не особено съществената разлика" в земното ускорение е добавила, гратис, най-малко към 1% полезен товар на мисия на този носител. Те така.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1022 -: Декември 12, 2019, 13:11:36 »
Quote (selected)
Купищата фирминови брътвежи ги пропускам. Стига толкова ограмотяване за сега. И без това едва ли ще хване дикиш.

Много ще да съм пропаднал, ако съм до това ти да ме ограмотяваш. Хеле пък по физика ...

 :b0230:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1023 -: Декември 12, 2019, 13:27:59 »
Quote (selected)
Според Уикито, Ариана 5 извежда, рекордно при това, до към 9 тона и нещо спътници.
Рекордно спрямо кого?
9 тона на каква орбита?
Виждаш ли как я караш с терминология тип "партийно събрание с бабите от ППО-то", а после се чудиш защо ти се смеят.
Ето ти я Ариана-5 от любимото ти вики:
Полезен товар до НЗО G: 16 000 кг, ECA: 21 000 кг
Товар до
ГТО G: 6 800 кг
ECA: 10 500 кг
Ето ти един Протон за сравнение:
Полезен товар до НЗО 22 000 kg
Товар до
GTO 6000 kg
С Атлас надявам се сам можеш да си направиш сравнение и да не се налага да те питам защо европците хич ги няма в проекта МКС.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

gossinger

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1024 -: Декември 12, 2019, 14:24:23 »
Е защо заключена?
Опитват се хората да изстрелят ракета на хубава орбита максимално евтинко...
Ако е заради подмятанията и обидите от страна на Фирмин - той така си ходи.

Защото не това е начинът, по който да водите подобна дискусия.

В края на краищата форумът не е детска градина или психотерапевтичен кабинет.

Та предупреждението си остава.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1025 -: Декември 12, 2019, 14:45:02 »
САЩците на Сатурн-5 ли казват, че са изгубили документацията ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1026 -: Декември 12, 2019, 14:53:54 »
Да, ама тя е свръхтежка. Сатурн-1Б е по-интересна, че е в класа на Атлас и Протон. И Ариана-5 да се не цупи Фирмин.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1027 -: Декември 12, 2019, 15:03:24 »
Quote (selected)
Купищата фирминови брътвежи ги пропускам. Стига толкова ограмотяване за сега. И без това едва ли ще хване дикиш.

Много ще да съм пропаднал, ако съм до това ти да ме ограмотяваш. Хеле пък по физика ...

Фирмин
, тея дни повечето време ме няма тук, щото ... таковата ... спешиха мЪ.  :D

Гледам, сложил си си аватар. Честито!  :way_to_go-1308:

Ама дай някак си в по-близък план, щото така се губиш в подробности и всичко прилича на ВЕЙ ХАЙ ВЕЙ ...  :b0201:
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 15:06:33 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1028 -: Декември 12, 2019, 15:32:04 »
Цитат на: Джиджи
Фирмин, , сложил си си аватар. Честито!  :way_to_go-1308:
Ама дай някак си в по-близък план, щото така се губиш в подробности

Сега ще отнесеш поредния предълъг анализ-нравоучение на древно-индийско-китайско-тибетска тематика ... да ти е за урок друг път да не питаш  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1029 -: Декември 12, 2019, 16:03:20 »
Quote (selected)
Гледам, сложил си си аватар. Честито!  :way_to_go-1308:

Благодаря, мило.  :D Да е жива и здрава Ной, дори и с нейните подробни указания успях от третия път чак.  ;D Но пък виж как смалявам картинките вече.  :D

Джиджи, това е Ачала-натха или, според японското транскрибиране Фудо-мио.

За да не увредя Норчо с непосилно за него знание, няма да обяснявам тук кой е и какъв е Ачала. С него много си приличаме - красавец като мен е!



При интерес, ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Acala

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1030 -: Декември 12, 2019, 16:21:21 »
Quote (selected)
Сега...
Отпървом до колкото знам американците са водещи при твърдите горива. Или поне бяха и то до скоро.
Отвтором тях не ги броим понеже се използват само при военните.
Не знам мики, казвам това което поназнайвам и съм чувал.
За настоящия момент ..... Ами нямат мобилни МКБР, при положение, че и китайците се обзаведоха.
Това при положение, че това е следващо много по-ефективно поколение.
Верно имат доста ефективни ракети в ПРО ама .....
Иначе до 70-те предполагам са имали превъзходство.
Прочети по-горе да не се повтарям.
 
А защо динитрамин. Ами защото е силно ендотермен. Популярно такива са например ВВ.
Тоест много енергия спрямо продуктите на изгаряне а те долу-горе са едни и същи. Въгледвуокис, вода .... Вторият момент е освен да е силно ендотермен да е и устойчив. Щото ВВ детонират. Освен това трябва да гори (Той АДН-а е окислител щото има доста положителен кислороден баланс) но сместта да гoри равномерно ......... и още сума ти условия.
Та подобни вещества са рядкост. Огромна рядкост. Затова и "скокът" седемдесетте години в СССР, а след малко повече от четвърт век и в САЩ.
 
А за перхлоратите дето се коментират в сайта ...... Ами такива бяха "зарядите" по ракетомоделизъм. Амонияв перхлорат или алколен и въглен.
Е и добавки. Основно осигуряващи равномерно горене.

« Последна редакция: Декември 12, 2019, 16:34:21 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1031 -: Декември 12, 2019, 16:24:39 »
Ами такива бяха "зарядите" по ракетомоделизъм.

Ей, аз съм бил в такъв кръжок! Голем кеф беше! Имаха си и парашутчета, като падат да не се чупят.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1032 -: Декември 12, 2019, 16:32:27 »
Едно си фирмин знае едно си бае  :smokin:
Кеплерови елипси.
Значи спътник можеш да изведеш в орбита по огромен брой криви. Важното е в момента в който бъде "освободен" да започне движение по орбитата вектора на скоростта да отговаря на изискванията за съответната орбита.
Всяка крива с различни "енергийни" изисквания разбира се. И да Кеплерова елипса е най-ефективна при определени допускания. Няма атмосфера и т.н.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1033 -: Декември 12, 2019, 16:48:24 »
Quote (selected)
И да Кеплерова елипса е най-ефективна при определени допускания. Няма атмосфера и т.н.

Кеплеровата елипса не е "най-ефективна при определени допускания". Тя е просто единствената възможна траектория. Реалната траектория на космическите тела - естествени и изкуствени - е съставена по части от кеплерови елипси.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1034 -: Декември 12, 2019, 16:48:28 »
Значи аз по-горе дръпнах една лекция на Фирмин за гражданските че по има смисъл за тях да се говори.
Военните са съвсем друга история - нито летят по оптимална траектория, нито търсят икономия. И става буквално съвсем друг разговор, нищо че все подострени моливи...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1035 -: Декември 12, 2019, 16:55:25 »
Цитат на: Firmin
За да не увредя Норчо с непосилно за него знание, няма да обяснявам тук кой е и какъв е Ачала.

Като му гледам синия цвят и стърчащите зъби, ще предположа, че е ракшас. Впрочем Шива също е ракшас според първичния индуизъм, преди да го повишат кариерно в член на Тримурти  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1036 -: Декември 12, 2019, 17:15:10 »
Значи аз по-горе дръпнах една лекция на Фирмин за гражданските че по има смисъл за тях да се говори.
Военните са съвсем друга история - нито летят по оптимална траектория, нито търсят икономия. И става буквално съвсем друг разговор, нищо че все подострени моливи...

Пак да повторим. Кеплеровите закони са в сила и за военни, и за цивилни, а допускам, съвсем обосновано, даже и за тези на извънземните, ракети. Кеплер не е Хамурапи. Не е писал законите, че да ги следваме. Кеплер е описал начина, по който се движим, а и ще се движим из тази Вселена като небесни тела. Как и накъде летят душите и мислите не ми е известно, макар и да ми е интересно. Сър Айзък, впрочем, описа гравитацията, опирайки се на Кеплер, както Кеплер на Коперник и Брахе. Няма и не може да има "друг разговор" покрай "подострените моливи" на военните, защото и те се подчиняват на законите на физиката, на законите на Кеплер и Нютон, в този смисъл. Всяко друго срещу това е продукт на основана на невежество мания за изключителност на военната техника. А невежеството не е здрава основа. Макар и да става за постамент на мания.  ???

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1037 -: Декември 12, 2019, 17:35:06 »
Тъй тъй  :nuts:
Драги имаш ли достатъчно енергия можеш да се движиш по каквато крива си сакаш. В гравитационно поле. Ограниченията са други. Инерция и претоварване.
Впрочем попреговори си какво движение е описал Кеплер, че верно ставаш смешен.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1038 -: Декември 12, 2019, 17:44:53 »
Верно де викаха в едно унгарско филмче, "човекът в 21-ви век не е по развит от първобитния човек" та с химическо гориво требе пестим сека калория. Едно минаване в ядрената скала мести нещата шест-седем порядъка нагоре. Анихилацията още два-три ..... нататък май не е ясно.
Изванземни ......  :nuts: Ти имаш ли си на представа на какво би била способна цивилизация в състояние да прекоси междузвездните разстояния  :smokin:
Или наблягаш на холивудските бози.
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 17:53:09 от 66 »

gossinger

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1039 -: Декември 13, 2019, 13:10:35 »
Темата се затваря за неопределено време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Новите 10 заповеди
« Отговор #1040 -: Март 19, 2020, 23:04:52 »
Quote (selected)
На голям гранитен паметник в Елбърт, окръг в щата Джорджия, САЩ, са гравирани „Новите 10 заповеди“. В популярната култура също понякога са сочени като „Американския Стоунхендж“. За които са запознати с историята около тези камъни знаят, че е доста странна.

В един обикновен петък следобед през юни 1979 г., неизвестен мъж се появил в офиса на Elberton Granite Finishing Company, Inc. и се представил пред Джо Фендли (президента на компанията) като Господин Християнин. Той казал, че иска да бъде направен голям паметник за „опазване“,

https://anonybulgaria.wordpress.com/2013/02/09/%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b8/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1041 -: Март 20, 2020, 00:11:55 »
Ужасяваща статия.
И всe пак някои от вампирите не доживяват да довършат делото си. Като тоя, въпреки 6-те(!!!) му сърдечни транспантации:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1042 -: Март 22, 2020, 11:51:19 »
Quote (selected)
В САЩ избухва скандал с участието на сенатора Ричард Бър и няколко други високопоставени лица от същото ниво, след като стана ясно, че са изтеглили акции на стойност около 10 милиона долара точно преди пандемията на коронавируса. В тази връзка мнозина се чудят как сенаторите биха могли да предположат, че в САЩ ще има епидемия от COVID-19 и че трябва да бъдат изхвърлени всички активи, които в близко бъдеще ще станат повече от токсични.

https://pogled.info/svetoven/amerika/skandal-v-sasht-doktor-fauchi-virusnata-operatsiya-COVID19-zastrahovka-na-dalbokata-darzhava-li-e.114507

Пъзелът се нарежда, изплуват загубени фрагменти, все някой ще покаже цялата картинка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1043 -: Март 22, 2020, 12:16:57 »
Да, това са най-сигурните следи, те не издържат, преди някоя гадост, да не се възползват и да направят печалби, от нещастието.

Имаше такива следи и преди 11.09.2001.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1044 -: Март 22, 2020, 12:23:11 »
Quote (selected)
В САЩ избухва скандал с участието на сенатора Ричард Бър и няколко други високопоставени лица от същото ниво, след като стана ясно, че са изтеглили акции на стойност около 10 милиона долара точно преди пандемията на коронавируса. В тази връзка мнозина се чудят как сенаторите биха могли да предположат, че в САЩ ще има епидемия от COVID-19 и че трябва да бъдат изхвърлени всички активи, които в близко бъдеще ще станат повече от токсични.

https://pogled.info/svetoven/amerika/skandal-v-sasht-doktor-fauchi-virusnata-operatsiya-COVID19-zastrahovka-na-dalbokata-darzhava-li-e.114507

Пъзелът се нарежда, изплуват загубени фрагменти, все някой ще покаже цялата картинка.
Както казваше капитан Петко в едноименния филм: Всичко туй е една гнусна уйдурма. Четох материали за Бил Гейтс и някаква негова фондация ,които имат патентовано лекарство против корона вирус мисля отпреди три години. Замесени били и  кралица Елизабета , световният  ционизъм и още намкойбеше... :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1045 -: Март 22, 2020, 12:45:51 »
То без световния ционизъм, никоя конспирация не минава...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1046 -: Март 22, 2020, 22:38:02 »
То без световния ционизъм, никоя конспирация не минава...
Няма как ,те останаха последните интернационалисти!! :smokin: :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1047 -: Март 23, 2020, 12:08:42 »
[.... Четох материали за Бил Гейтс и някаква негова фондация ,които имат патентовано лекарство против корона вирус мисля отпреди три години. Замесени били и  кралица Елизабета , световният  ционизъм и още намкойбеше... :nuts:
Нищо чудно. Сигурно в това, дето си го чел, не е било казано срещу кой точно коронавирус, щото коронавирусите са 40 вида , все пак.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1048 -: Март 23, 2020, 13:28:12 »
[.... Четох материали за Бил Гейтс и някаква негова фондация ,които имат патентовано лекарство против корона вирус мисля отпреди три години. Замесени били и  кралица Елизабета , световният  ционизъм и още намкойбеше... :nuts:
Нищо чудно. Сигурно в това, дето си го чел, не е било казано срещу кой точно коронавирус, щото [коронавирусите са 40 вида , все пак.
да сетне прочетох и затова не се възмутих ,че тия хора кроят заговори срещу човечеството, приех го като показател какви говеда ходят под Слънцето и ръсят безумия с някаква още по - безумна цел.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1049 -: Март 27, 2020, 14:10:04 »
Ето за какъв коронавирус четем в сп. Нейчър:

"...тук разглеждаме потенциала на болестта на вируса, подобен на SARS, SHC014-CoV, който в момента се разпространява в популациите на китайски подкови прилеп1. Използвайки системата за обратна генетика на SARS-CoV2, ние генерирахме и характеризираме химерен вирус..."

Published: 09 November 2015

https://www.nature.com/articles/nm.3985

Притеснително близо до китайския, а?

Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1050 -: Март 28, 2020, 17:25:12 »
Quote (selected)
Каквито и съмнения да имах относно произхода на истерията около COVID-19 Джордж Фридман (бившият шеф на агенция Стратфор) моментално ги разсея. В „Специален доклад“ със заглавие „Коронавирусът. Колективен труд: медицински, икономически и геополитически въздействия“ („Coronavirus. Collected Works: Medical, Economic and Geopolitical Impacts“, на новата му аналитична структура „Geopolitical Futures“, се разглеждат различни варианти на развитие на кризисната ситуация.

Повечето доклади в сборника са на Фридман и всички те се опитват да внушат неконтролируемост на ситуацията:

„Епидемията е извън компетентността на световните лидери.“ „Страхът от смъртта ще извади света от контрол“; „Вирусът възникна в авторитарен Китай“- категоричен е Фридман, и „показа границите на човешката сила, дори в Китай. Пекин настоява, че ще се справи с вируса, и че ще спре разпространението му, но реалността е, че Китай е обзет от страх….“ (стр. 36-37).
https://pogled.info/svetoven/provaliha-se-ne-avtokratsiite-a-liberaldemokratsiite-sar-fridman.114752

Quote (selected)
Стратегът не предвижда мащабите на разпространението на вируса в Америка, нито че Китай предлага помощ! Но е убеден, че „китайското правителство, както всяко друго, ще бъде обвинено в неправилно управление на кризата и неразбиране на икономическите последици.“ „И тук можем да си поиграем“ – продължава Фридман, с типичния за него цинизъм: „защото коронавирусът не е нито геополитическо, нито политическо събитие, но лесно може да се превърне в такова, при което напрежението в страната да ескалира и международната позиция на Китай да се трансформира, а с това и международната система.“ „Русия и страните от Централна Азия са сред първите потърпевши. Китай е основен търговски партньор за тези държави…и дисбалансите в търговията може да се отразят на и без това крехките им икономики…“ (стр. 11- 14).
За съжаление смешката стана страшка.
« Последна редакция: Март 28, 2020, 17:27:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1051 -: Март 28, 2020, 17:44:51 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
напрежението в страната да ескалира и международната позиция на Китай да се трансформира ...
Русия и страните от Централна Азия са сред първите потърпевши

Малко криви му излязоха сметките  :smokin:
« Последна редакция: Март 28, 2020, 17:47:05 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1052 -: Март 28, 2020, 17:47:50 »
Малко криви му излязоха сметките  :smokin:

Времето на чистите капиталисти и банкери отмина.
Сегашната популация е специализирала в пожелателно мислене и смятане, толкова им стига за борсата. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1053 -: Март 29, 2020, 12:51:52 »
Онзи ден, на 27.03  Софийската опера и балет направиха един прекрасен подарък на приятелите на балета  като пусна  онлайн едне от посследните си постановки , а именно балетът "Баядерка " с двама прекрасни изпълнители  Марта Петкова и Кимин Ким. Позволявам си да дам линк тук за да могат тези ,които не са успяли да го видят . Аз съм възхитен като цяло. И като гледате може да забележите  във второ действие че из сцената щъка една тайфа негърчета ... та ,там между тия негърчета е и Яна , която ви показах  наскоро ,лесно ще я познаете , тя е най убавото негърче и прилича на деда си!!!
https://www.youtube.com/watch?v=VqHxtbHp4go&fbclid=IwAR1A6iyN5Lx3mCzna3W7wKj7VLn30NxZVpdCJGCw_jwNtuxFOaFgSg58MQs
Приятно гледане! Ще се радвам , ако  ви е харесал спектакъла!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1054 -: Март 29, 2020, 12:55:32 »
Quote (selected)
Видеоклипът не е налице
Този видеоклип е частен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1055 -: Март 29, 2020, 13:32:29 »
Quote (selected)
Видеоклипът не е налице
Този видеоклип е частен.
Съжалявам ,трябваше да проверя .Очевидно са го затворили. НемАх късмет да зарадвам някой, и като капак го пуснах в друга тема , което не е за ядосване , но трябваше да съм по внимателен...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1056 -: Април 18, 2020, 19:44:14 »
Като че ли и на китайците, и на американците, не им е чиста работата, обвиняват се едни други, Тръмп малко повдигна завесата, администрацията на Обама е финансирала лабораторията в Ухан с милиони, неясно с каква поръчка, и китайците не казват.

Възможно е да са ги изиграли, вирусът да е обща разработка, а някой янки да го е пуснал на свобода в Китай, и сега китайците да са гузни и да не могат да разкрият истината, без да се компрометират?

« Последна редакция: Април 18, 2020, 19:53:01 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1057 -: Април 18, 2020, 20:37:32 »
Като че ли и на китайците, и на американците, не им е чиста работата, обвиняват се едни други, Тръмп малко повдигна завесата, администрацията на Обама е финансирала лабораторията в Ухан с милиони, неясно с каква поръчка, и китайците не казват.

Възможно е да са ги изиграли, вирусът да е обща разработка, а някой янки да го е пуснал на свобода в Китай, и сега китайците да са гузни и да не могат да разкрият истината, без да се компрометират?
Може би част от кучето  е заровено  в обявените от Тръмп намерения за рестарт на икономиката , като засега нещато се въртят около преодоляване  на корона пораженията, но рестарт на такава икономика не се прави за три дни както и планове за такъв рестарт , очевидно  това е отдавна разработвана операция и съвместена с борбата срещу корона вируса може по-лесно да се преглътне . Тръмп има проблеми с губернаторите на някои щати ,но ще видим...един от слуховете който се разпространява  е въвеждането на златно покритие за долара,удар твърде сериозен , но забъркан с корона паниката вероятно би минал по лесно и би донесъл предизборен рейтинг. Не зная , само предполагам...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1058 -: Април 18, 2020, 21:09:14 »
Quote (selected)
един от слуховете който се разпространява  е въвеждането на златно покритие за долара
Това не може да бъде сериозно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1059 -: Април 18, 2020, 21:14:38 »
Quote (selected)
един от слуховете който се разпространява  е въвеждането на златно покритие за долара
Това не може да бъде сериозно.
Това трябва да бъде сериозно, лошото е че САЩ нямат златото.
Могат да покрият долара с правата от Холивудските филми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1060 -: Април 18, 2020, 21:19:15 »
Quote (selected)
един от слуховете който се разпространява  е въвеждането на златно покритие за долара
Това не може да бъде сериозно.

Ъхъ
Защото какво ще бъде с $ ?
Страшно.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1061 -: Април 18, 2020, 21:30:24 »
Quote (selected)
Това не може да бъде сериозно.
Всеки американец би казал дано не е сериозно и ще бъде прав , но... неведоми са пътищата на големите финансови акули. Още повече , че някъде към средата на март се  появи съобщението ,че юанът е одобрен за международни плащания ,какъвто статут има и доларът , За юанът също върви  мълвата , че точно защото вече е със златно покритие е придобил този статут. Аз казвам : Ще видим. много са сериозни нещата защото икономически обрат ще има , или рестарт  или каквото там е за цялата световна икономика , а не само да Америка...Не случайно Бжежински твърди (по памет) , че една хубава ,добре управлявана криза може да свърши добра работа за въвеждането т.н. Нов ред , доминиран от Щатите. Е, кризата е налице , управляема е ,никак не е малка ,само дето този нов ред ,за който Бжежински лелееше надали вече ще е доминиран от Америка. ИМХО!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1062 -: Април 18, 2020, 21:37:01 »
Дедо
Нататък отиват нещата.
Не че за нас ще е по-добро, но пък съм им таковал таковата.
Интересно ще е.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1063 -: Април 18, 2020, 22:16:22 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:28:40 от Captain Buddy »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1064 -: Април 18, 2020, 22:28:06 »
Като че ли Дълбоката държава - финансовия капитал и глобалните либерали - клинтънисти са в съюз с Китай, срещу Тръмп и индустриалния капитал?

Така се прояснява войната на Тръмп с Китай, заради плановете на финансовия интернационален спекулативен капитал, да направят Китай №1 в света. 94 годишният президент Джими Картър се разприказвал тия дни, че Тръмп му се оплакал, че Китай ще стане №1 през 2030 г. а юанът ще измести долара.

Проспериращ Китай го направи не ККП, а Ротшилд и останалите банкстери. Златната змия избяга от Запада и сви гнездо в Китай, чрез неговата мощ, смята да постигне тоталната власт над света.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1065 -: Април 18, 2020, 22:31:41 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:28:50 от Captain Buddy »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1066 -: Април 18, 2020, 22:45:38 »
Не, не съм в грешка, без инвестициите и технологиите, ККП нищо не може.

Препоръчвам да се запознаете с теорията за "Златната змия" на глобалния капитал, на Джовани Ариги, професор по социология и политикономика в университета „Джон Хопкинс“.

Тука е разказана накратко:

https://pogled.info/svetoven/zlatnata-zmiya-na-globalniya-kapital-i-neinite-lovni-poleta-bankerite-na-ispanskata-monarhiya.106117
« Последна редакция: Април 18, 2020, 22:51:23 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1067 -: Април 18, 2020, 23:06:12 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:28:57 от Captain Buddy »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1068 -: Април 19, 2020, 08:32:21 »
Quote (selected)
В Китай нито можеш да инвестираш, нито трансфер на технология да правиш без съгласието на властите (ККП) и без местен съдружник.
И това никак не е случайно. Видяхме какво се случи  с акциите акциите на големите световни фирми,които имат огромни инвестиции. След избухването на  короно пандемията , нивата паднаха , Си Цзин Пин каза  : Купувайте,братя !... И те  ги изкупиха. Не казвам ,че вече имат контрол над всички  инвестиции , но вече държат здраво  контрола над много  западни, и то напреднали проекти   , особено тези на големи американски компании.Бумът на Китай си дойде  закономерно. най напред  западният свят  се радваше ,че пробиха Китайската стена  и не  разбраха , че др. Дън Сяо Пин просто им отвори едно огромна врата, през която те влязоха в   Китай, настаниха се и почнаха да гребат, обаче движението  през една врата е двупосочно и  през същата тази врата Китай ,начело с ККП   тръгна  по  Великия път, по който  всъщност не е спирал да върви откак я има Поднебесната. Очевадно стана  вече ,че светът няма да бъде същия,не мога да се  ангажирам с конкретика, но както веднъж споделих : Картите  са раздадени! Светът има нужда от нов хегемон и най вероятно той няма да е един. Най малкото  Китай няма  да е в кордебалета, а ще си има свой централен танц. Че и музика...Японците завзеха   навремето технологиите  модерния свят с фотоапаратите,китайските възможности  се оказаха по-големи, просто  пуснаха света в Китай контролирано и свършиха същата работа , ако не и по добре.
Христос  воскресе!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1069 -: Април 19, 2020, 09:03:46 »
Съгласен съм с набора.
Светът се пренесе в Азия.
Хегемонът бе хегемон докато държеше най силната икономика и най голямата тояга. Щото едното без другото не съществува дълго.
Сега има разпределение на задълженията в Азия - един държи тоягата друг икономиката и това като че ли засега устройва и тоягата и икономиката, но все си мисля, че няма да е за дълго.
Надявам се /не си мечтая, те тия работи с мечти не стават/ на Европа в един момент да и дойде акъла и колкото нараства мощта на тоягата на Китай, толкова Европа да се приближава към Русия, за да се създава баланс.
Да няма постоянен хегемон.
Идеалния вариант за света - икономиката на Европа и тоягата на руснаците да са в една лодка.Щото нито Европа драпа да има сама тояга, нито руснаците се канят да  употребяват тоягата за агресия.
Говедарите показаха, че двете на едно място е нездравословно. Все имам едни съмнения, че иначе 5 000 години миролюбив Китай ще кривне от пътя, ако и тоягата му е най голяма. 
Проблем - Европа не е единен субект а насипно състояние на джендъросани зелки. Поне засега.
Христос Воскресе!
« Последна редакция: Април 19, 2020, 09:10:51 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1070 -: Април 19, 2020, 10:39:32 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:29:07 от Captain Buddy »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1071 -: Април 19, 2020, 11:36:47 »
Quote (selected)
Друга грешка, която Европа и САЩ правят, е да считат, че Русия е европейска страна. Тя сигурно изглежда като такава след всичките усилия от Петър Велики насам, НО манталитетът и ценностната система са АЗИАТСКИ, и съответно животът там няма стойност!
Според мен самата тази класификация „азиатски или европейски“ е изсмукана от пръстите и затова напълно несъстоятелна. Към нея, по различни съображения, обичат да се придържат„партньорите“ и ЗИПа от оттатък, но тя е безсмислена и нелепа. Что за деление е това? От какъв зор грамадната, етнически и културно разнообразна и в голяма степен самодостатъчна Русия трябва да бъде напъхана в такава изкуствена и всъщност нищо не значеща класификация от само две възможности? Това е нелепо. Пушкин ли е азиатец, Толстой ли или Чехов? И за кого от тях животът няма стойност? Да не са азиатци Чайковски, Мусоргски и Шостакович? Или някой като Репин или Крамской? Ломоносов, Менделеев, Лобачевски?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1072 -: Април 19, 2020, 11:55:10 »
Как да гледаме на Британия?
Последните десетилетия, етническият състав доста е натежал с индийци, пакистанци, че и руснаци.
Те азиатска или европейска култура са? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1073 -: Април 19, 2020, 12:23:21 »
Винаги съм се чудил за каква "Европа" бълнувате.
Тая, организирала "берлинския конгрес", тая разкъсала България, тая винаги заставала срещу нея .....?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1074 -: Април 19, 2020, 12:44:29 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:29:15 от Captain Buddy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1075 -: Април 19, 2020, 15:11:36 »
Славянски гени, монголско бойно възпитание - отлична комбинация за военни условия. Липсва им на братушките само китайската трудова дисциплина.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 15:15:32 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1076 -: Април 19, 2020, 15:14:43 »
Цитат на: Captain Buddy
Докато Русия не се очисти от разните либерасти и сие чужди боклуци, докато не се върне към своите естествени корени няма шанс реално да се оправи.

Правилно. А някои тук ни убеждават, че трябвало да си стиснем ръцете с потомците (генетични или идейни) на фашистите и "ребята, давайте жить дружно". 'Ми няма как да стане !!!
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1077 -: Април 19, 2020, 16:57:24 »
Quote (selected)
"От други коронавируси, които заразяват хора и животни, знаем, че естественият имунитетът не е много дълготраен. Затова мисля, че е вероятно, ако някой е бил инфектиран, отново да се инфектира с вируса в бъдеще". Това обяснява проф. Сара Гилбърт от Оксфордския университет в интервю за Би Би Си. Тя ръководи екип от учени във Великобритания, които се надяват да започнат клинични тествания на ваксина срещу COVID-19 в края на другата седмица.
По нейни думи е различно дали си получил имунитет към вируса, след като си го преболедувал, или чрез ваксина. "Коронавирусът е много добър в това да не остава в паметта на имунната система, но ние не използваме самия COVID-19 за ваксината, а друг вирус. По този начин имунната памет реагира по-силно през по-дълъг период от време", уточнява проф. Гилбърт и допълва, че имунитетът в следствие на ваксина може да трае по-дълго, отколкото естествения имунитет - поне година.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/imunitetut-sled-preboleduvane-na-covid-19-ne-trae-dulgo

Свиквайте!
Ще ни имунизират ли беше, кастрирират ли беше, а бе нещо ще ни направят.
КПП-тата ще останат и след карантината и ще проверяват за актуална имунизация, винетен стикер, гражданска отговорност, маска, каска, триъгълник и пожарогасител. :bluegrab:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1078 -: Април 19, 2020, 17:18:27 »
Quote (selected)
Що ти да не предлагаш и трета възможност, марсианска например?
Третата възможност е очевидна, тя е единствената смислена и няма нищо общо с Марс. Състои се в това да не се приписва на Русия принадлежност към едно от двете, Европа или Азия. Русия е твърде голяма, твърде значителна и твърде пъстра, за да се опитва някой да я напъха в семпла класификацийка.

Да определяш „манталитета и ценностната система в Русия“ като „азиатски“ е толкова абсурдно, колкото например да смяташ александрийската култура от –3 до 3 век за африканска.

А готовността на руснака да даде живота си за родината съвсем не означава, че, както ти го определяш, „животът там няма стойност“!  Такова сравнение е вулгарно, нелепо и изключително обидно за Русия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #1079 -: Април 19, 2020, 17:23:39 »
Предполагам,че колегите под  „животът там няма стойност“ разбират следното:
Няма стойност като безродна овца и стойността не се измерва в изядени хамбургери.

Нещо такова:
https://www.youtube.com/watch?v=N_u1qVivPAU

Къде се покри Мики?
ЕС е вреден за вашето здраве!